Є таке 😅😅 як поставила на початку, так і лишилось, хоча після оновлення, коли тепер через доріжки може бути менше трави поряд, я частину прибрала. Але треба буде задуматись про те аби перебудувати «площу»)
Наразі найвигідніше продавати вугілля і взуття. Вугілля просто дуже просте в виробництві, тож можна продавати дуже багато. На взуття на початку можна закуповувати шкіру. Там дуже непоганий прибуток, навіть при закупівлі шкіри. Олія також, але її ви бачу вже продаєте. Металеві вироби також вигідно, (підкови та мет. частини), хоч на них і йдуть тонни вугілля, яке можна продати дорожче, але потреба у вугіллі у всіх міст разом взятих значно менше, ніж можна виробити. А металеві вироби ще й коштують дорого. Збрую продавати невигідно, хоч це й найдорожчий товар у грі. На неї йде дуже багато заліза й шкіри, продавати краще тільки коли є великий надлишок того і того. Також я б все ж рекомендував закуповувати не залізну руду, а саме готове залізо. Так значно простіше, та і за сукупности всього - вигідніше
Дякую за розгорнуту відповідь! Я вже почала закуповувати все ж залізо, а плавильню взагалі зупиню. В якийсь період я продавала металеві вироби, як був надлишок. Але мабуть треба повернутись, бо збруї більше, ніж можу продати, то треба зменшити виробництво. Вугілля теж потроху продаю, але поки що у мене воно активно йде в ковальню, то не завжди є надлишок для продажу. Але мабуть теж варто постійно продавати вугілля, буду пробувати налагодити процеси тепер)
@@Limbria Вугілля в мене завжди надлишок. Я просто ставлю біля лісопильні від 5 і більше вуглярок. Різнороби на вуглярку треба дуже нетривалий час, тож від більшої кількости нічого не втрачаю. Загалом на карті близько 20-ти вуглярок, тому завжди маю в запасі 100+к вугілля
Залізо не вигідно робити, якщо купувати руду. Вигідно тільки тим, хто сам виробляє руду Бо на одну одиницю заліза (0.12) йде три одиниці руди (0.05×3=0.15). Плюс, треба заплатити працівникам в плавильні і натягати туди ще вугілля, тобто заплатити різноробам. Тому, за моїми підрахунками, тут навіть у мінус йдемо, ліпше на чомусь іншому сконцентруватися, наприклад, на збруї чи металевих частинах. Але це чисто моя думка. Свиней я раз завела, вони повиїдали всі мої запаси, і я зрозуміла, що тримати їх заради того сала тупо не вигідно. Краще десь там Борошно, гречку чи картоплю продати, і на ці гроші купити сало жителям. Бо ці свині їдять як не в себе. Взагалі не варто їх заводити, ліпше ще корів і овець завести.
Дуже дякую за поради, я прям так не рахувала щодо заліза. В новому селі тоді буду краще імпортувати в інших, щодо свиней так, вони їдять дуже багато( хоча було ще непогано, коли у мене місцеві продавали в комору багато овочів, воин у мене псувались просто, то свиням як раз почала віддавати. з борошном у мене якось не склалось. У мене деякі роки пробелми з сіном були і вівці/корови вмирали і я зараз якось боюсь ще більше їх заводити, бо може не вистачити корму
@@Limbria так, оманливий дохід, потрібно читати продуктивність до кожної будівлі. Про сіно не зрозуміла, для мене це НАЙпростіший до збору ресурс, до того ж безкоштовний. Поставили на початку 3-5 сушарок і місце для зберігання сіна (оборіг). Влітку різнороби будуть косити траву і перевертати час від часу на сушарці, потім вже готове сухе сіно складати в оборіг. В результаті корівки і вівці їдять безкоштовне, швидконабуте сіно, а за це (при житті) дають молоко і шерсть (для подальшого виготовлення сукна, а потім вже одягу). Свині ж їдять в рази більше одиниць продукції на особу і їдять по суті людські харчі, а дають сало і м'ясо лиш після забиття (логічно). Я просто іноді імпортувала сало, а м'яса мені вистачало з баранини, яловичини і конини. М'ясо було не на постійній основі, але якщо розширитись до двух-трьох будівель з тими коровами-вівцями, то ситуація буде виглядати краще. Ще один лайфхак чисто від мене, можу комусь підійде. На таких роботах, де не треба постійної присутності працівника, але просто лінь кожен раз наймати-звільняти або слідкувати, щоб не "просиджував штанці" на роботі (тесляр, молочник, римарь і тд) дуже вигідно користуватися керуванням сезонами. Я чередую галочки найму через місяць (січень, березень, травень і так далі). І по суті він працює 6 місяців на рік, і дійсно працює, бо за місяці відсутності назбирується молоко, або тачки ламаються, або металеві частини накопичуються. Людинка працює, я радію, що вона працює, гроші частково зберігається, всі щасливі, всі здорові😅 Так само і про сади, я наймаю двох осіб на липень. Їм вистачає часу на збір. На хміль ставлю галочку на березні і серпні. Треба ще в тому поколупатися, зрозуміти як краще для тебе.
@@HeavyManipulation я теж так з сезонними роботами граюсь, поабчила, що немає ресурси чи не прям сильно потребую чогосьі аби він постійно працював і чередую теж) і на сади теж сезонні чисто, інколи якщо людина не набирається вчасно, то поза сезоном наймаю, потім звільняю а з сіном була біда, я поставила сушарки (при тому купу зробила) і обороги зробила: малий і великий, у мене ледве-ледве 2к назбирувалось того сіна. Можливо у мене було замало просто людей і багато хто йшов на поля або в інші місця, а сіно чогось мало хто косив. зараз веж покраще, то я ще один корівник зробила і думаю може ще побудую вівчарню, якщо з сіном і надалі буде добре. Це у мене зараз біда, на першу ферму завжди купа різноробів назбирається, а на інші мало або взагалі нікого( я так не встигла на одній фермі одне поле зібрати через відсутність різноробів
@@HeavyManipulation дякюу за ідею з римарем, теслярем і молочником. бо я тоді найняла по людинці і забулась😩😩 а дійсно можна сезонними зробити і буде вигідніше, так і зроблю
05:38 "... і я закупила шість тисяч коноплі..." Дуже смілива заява :) Не намагайтеся відтворити подібне у реальному житті. 12:05 "... що мені ще подобається зі свинями... не тільки пшеничку чи сіно..." Упс... Свині? Сіно?!? Ага, так, зрозумів... Дивимось тайм-код вище :) Що стосується сироварні, і чому вона не виправдала сподівань... Коротко - логістика. Молоко потрібно доставити з корівника чи вівчарні. І якщо вони далеченько, то партія буде збиратися дуже повільно :( Але якщо збудувати молочний комплекс компактно, справи підуть веселіше :) В мене два корівника та вівчарня на село в три сотні душ - бувають часи, коли не встигають з'їсти. І це навіть за умови, що молоко теж продається. Звісно, це не з першого разу вийшло. Довелось поспостерігати за процесами, але воно того було варте.
Хехе, то тільки в грі ;D Я наче не прям далеко ставила сироварню, за куток одразу корівник і від нього трошки далі вівчарня. Але можливо треба було їх прям купкою ставити тоді. Треба буде переглянути тоді і можливо я поближче сироварню перенесу, подивлюсь як буде тоді:)
@@Limbria, можливо й так. Побачимо :) Треба ще пам'ятати, що корови дають вдвічі більше молока, ніж вівці. Так що під сироварню - корівники, а вівчарня нехай працює на внутрішній ринок, постачаючи невеличкими партіями молоко на ринок. Ну, а як будуть надлишки - прийдуть дівчата з сироварні. Ну і не забувати про людську логістику: призначати на роботи тих, хто живе поблизу. Бо якщо робітник більше часу проводить у дорозі на роботу, то й часу на працю буде значно менше.
В час, коли вулики тільки з"явилися я часто робив двори максимального розміру. І в одному з таких був повен двір вуликів(52 яккщо правильно пам"ятаю). Але потім вийшло виправлення на цей "баг" і більше я такого не бачив.
Економіка в грі в цілому зламана і не продумана. Сумніваюся, що автор взаглі проводив якісь розрахунки, більшість цін тупо 0,10 - 0.15 і жодним чином не міняється від рівню пропозиції. Податки жодним чином не впливають на бажання людей жити в місті, можна ставити максимальні податки на статки після 30 монет, зменшити ціну місцевої закупівлі, зарплати та люди будуть спокійно жити в злиднях, а ви навіть нічого не продаючи в інші міста, можете жити якийсь час чисто на тому капіталі, що дають на старті та люди привозять з собою (1000+~100 з кожної нової родини). Так званий симулятор комунізму. Ну а більшість виробничих ліній, орієнтованих на експорт тупо абсурдні, не кажучи вже про малу їх кількість (що заважає автору збільшити кількість міст та їх асортимент). Виробництво того ж сала, металевих частин, одягу, молочних продуктів, яєць та багато чого іншого (в т ч переліченого в відео) не вигідне та не має сенсу. А відсутність засобів автоматизації торгівлі (кожен раз все доводиться вручну клацати, я на певному етапі збудував три склади та три причали і мені кожен раз для торгівлі доводилося посилати гінців та кілька хвилин сидіти клацати все на продаж) відбиває будь-яке бажання цим займатися, особливо на фінальних етапах гри (фінальні це більше тисячі-півтори бо потім гра просто вилітає та багує), коли можна задрати податки та отримати тисяч 150 з нічого (якщо ви звісно до цього не задирали податки).
Продаж їжі в Панютине це взагалі прикол. По-перше Барвінкове сильно порізали і тепер половина культур які вирощують люди (кабачки, гарбузи та ін) просто нікуди дівати, а вирощують їх тисячами, десятками тисяч на пізніх етапах. Але в Панютине досі можна продавати цибулю та моркву. Але вони псуються. А налаштувати час, щоб попит в Панютиному встигав відновлюватися до часу псування не зручно, особливо враховуючи певні особливості водної торгівлі (човни пливуть нерівномірно і залежать від сезонів, тож може вийти так що половину товару заберуть, а іншу половину лишать чекати наступного сезону). Тож лишається тільки клацати вручну кожен раз потрібну цифру на продаж, щоб її купили та додавати 1 (зазвичай це десь 2677+1), виставляючи разовий продаж. Тільки таким чином та ж морква лишиться в списку, але тільки в кількості одної штучки щоб не псувати їжу та не купувати зайвого. Ну і торгувати овочами з обійсть це теж ще та лоторея, ніколи не знаєш, коли закінчаться виробничі спроможності людей, цього немає в розділі статистики. Було б цікаво, якось додати будівлю, що дозволяла б слідкувати за цим, як за звичайним виробництвом.
А взагалі більшість цих проблем (як і головна проблема гри - наповненість контентом) вирішується дозволом для створення модифікацій. Але автор цього чомусь не дозволяє.
От мене теж здивувало, чому не можна більше товарів продавати в інші міста, я очікувала, що зможу й інші товари продавати, коли побудую річний склад. Та й в Барвінкові не сильно багато продати можна, а що й можна, важко зробити/накопити. А з ідеєю про автоматичну торгівлю дійсно гарна ідея, можливо поки у мене не так багато людей, то я про це не задумувалась. Хоча ці моменти дійсно були б непогані. Як і більш автоматизований ланцюжок виробництва, навіть зазначаючи розмір постачання необхідних матеріалів для виробництва, не завжди вони вчасно приносять ресурси необхідні для виробництва і треба вручну постачати щось
Мені здається що ця гра всеж таки більш про естетику ніж про економіку, торгівля тут дуже умовна... Але згоден - цю механіку треба (і мабуть ще будуть) підкрутити, та і челенжів якихось не вистачає, складної логістики... Бо нудновато розвиватись, медитативно, але нудновато
@@odu-wan_kenobi по-перше, за умови дуже невеликої кількості виробничих ліній та абсолютно дивної позиції автора щодо модів (я не дозволю вам допиляти гру, бо хочу довести її до ідеалу свого бачення випускаючи по парі дрібних матчів щомісяця) торгівля це один з дуже небагатьох стимул чимось займатися. Це буквально стрижень гри. По-друге, підкоригувати ціни хоч трохи абсолютно не складно, порівняно з іншими змінами. Особливо враховуючи, наскільки вони відірвані від реальності ігрових процесів. В ідеалі це треба витратити якийсь час та подивитися (а розробнику то явно видніше та легше дивитися), скільки часу йде у людей на те, на се, який середній прибуток у людей, скільки коштує їх споживчий кошик, скільки витрачається банально людського труда та матеріалів, яка в цього має бути собівартість, яка ринкова націнка і так далі. Але всього цього немає і, судячи з усього, автора це абсолютно не хвилює. Банально більш ніж половину продукції в грі немає сенсу масово виготовляти, бо його споживання відносно невелике, ціна на ринку дешевше витрат та вибудовування великого ланцюжка виробництва тупо немає сенсу або/та цей товар просто не закуповують взагалі або в достатній кількості! Те ж вапно, його можна продати максимуму 2 - 6 тисяч за рік і все в різні міста.
Дякую за гру. 🤩
Цікаво, як (на цей час) центральну площу суцільно заставлено сушарками. 😃 Інсталяції мистецькі, о.
Є таке 😅😅 як поставила на початку, так і лишилось, хоча після оновлення, коли тепер через доріжки може бути менше трави поряд, я частину прибрала. Але треба буде задуматись про те аби перебудувати «площу»)
Наразі найвигідніше продавати вугілля і взуття. Вугілля просто дуже просте в виробництві, тож можна продавати дуже багато. На взуття на початку можна закуповувати шкіру. Там дуже непоганий прибуток, навіть при закупівлі шкіри. Олія також, але її ви бачу вже продаєте. Металеві вироби також вигідно, (підкови та мет. частини), хоч на них і йдуть тонни вугілля, яке можна продати дорожче, але потреба у вугіллі у всіх міст разом взятих значно менше, ніж можна виробити. А металеві вироби ще й коштують дорого. Збрую продавати невигідно, хоч це й найдорожчий товар у грі. На неї йде дуже багато заліза й шкіри, продавати краще тільки коли є великий надлишок того і того. Також я б все ж рекомендував закуповувати не залізну руду, а саме готове залізо. Так значно простіше, та і за сукупности всього - вигідніше
Дякую за розгорнуту відповідь! Я вже почала закуповувати все ж залізо, а плавильню взагалі зупиню. В якийсь період я продавала металеві вироби, як був надлишок. Але мабуть треба повернутись, бо збруї більше, ніж можу продати, то треба зменшити виробництво. Вугілля теж потроху продаю, але поки що у мене воно активно йде в ковальню, то не завжди є надлишок для продажу. Але мабуть теж варто постійно продавати вугілля, буду пробувати налагодити процеси тепер)
@@Limbria Вугілля в мене завжди надлишок. Я просто ставлю біля лісопильні від 5 і більше вуглярок. Різнороби на вуглярку треба дуже нетривалий час, тож від більшої кількости нічого не втрачаю. Загалом на карті близько 20-ти вуглярок, тому завжди маю в запасі 100+к вугілля
Ну і 10к в мене завжди на торговому складі на експорт
Головна проблема в тому, що його купує тільки 2 міста, наскільки я пам'ятаю
я теж собі 10к виставляла, але потім прибрала, як був дефіцит
Оце ти розбудувалася!)
трошечки затягло в гру) хочу до 1к містян добити)
Залізо не вигідно робити, якщо купувати руду. Вигідно тільки тим, хто сам виробляє руду
Бо на одну одиницю заліза (0.12) йде три одиниці руди (0.05×3=0.15). Плюс, треба заплатити працівникам в плавильні і натягати туди ще вугілля, тобто заплатити різноробам.
Тому, за моїми підрахунками, тут навіть у мінус йдемо, ліпше на чомусь іншому сконцентруватися, наприклад, на збруї чи металевих частинах. Але це чисто моя думка.
Свиней я раз завела, вони повиїдали всі мої запаси, і я зрозуміла, що тримати їх заради того сала тупо не вигідно. Краще десь там Борошно, гречку чи картоплю продати, і на ці гроші купити сало жителям. Бо ці свині їдять як не в себе. Взагалі не варто їх заводити, ліпше ще корів і овець завести.
Дуже дякую за поради, я прям так не рахувала щодо заліза. В новому селі тоді буду краще імпортувати в інших, щодо свиней так, вони їдять дуже багато( хоча було ще непогано, коли у мене місцеві продавали в комору багато овочів, воин у мене псувались просто, то свиням як раз почала віддавати. з борошном у мене якось не склалось. У мене деякі роки пробелми з сіном були і вівці/корови вмирали і я зараз якось боюсь ще більше їх заводити, бо може не вистачити корму
@@Limbria так, оманливий дохід, потрібно читати продуктивність до кожної будівлі.
Про сіно не зрозуміла, для мене це НАЙпростіший до збору ресурс, до того ж безкоштовний. Поставили на початку 3-5 сушарок і місце для зберігання сіна (оборіг). Влітку різнороби будуть косити траву і перевертати час від часу на сушарці, потім вже готове сухе сіно складати в оборіг. В результаті корівки і вівці їдять безкоштовне, швидконабуте сіно, а за це (при житті) дають молоко і шерсть (для подальшого виготовлення сукна, а потім вже одягу).
Свині ж їдять в рази більше одиниць продукції на особу і їдять по суті людські харчі, а дають сало і м'ясо лиш після забиття (логічно). Я просто іноді імпортувала сало, а м'яса мені вистачало з баранини, яловичини і конини. М'ясо було не на постійній основі, але якщо розширитись до двух-трьох будівель з тими коровами-вівцями, то ситуація буде виглядати краще.
Ще один лайфхак чисто від мене, можу комусь підійде.
На таких роботах, де не треба постійної присутності працівника, але просто лінь кожен раз наймати-звільняти або слідкувати, щоб не "просиджував штанці" на роботі (тесляр, молочник, римарь і тд) дуже вигідно користуватися керуванням сезонами. Я чередую галочки найму через місяць (січень, березень, травень і так далі). І по суті він працює 6 місяців на рік, і дійсно працює, бо за місяці відсутності назбирується молоко, або тачки ламаються, або металеві частини накопичуються.
Людинка працює, я радію, що вона працює, гроші частково зберігається, всі щасливі, всі здорові😅
Так само і про сади, я наймаю двох осіб на липень. Їм вистачає часу на збір. На хміль ставлю галочку на березні і серпні.
Треба ще в тому поколупатися, зрозуміти як краще для тебе.
@@HeavyManipulation я теж так з сезонними роботами граюсь, поабчила, що немає ресурси чи не прям сильно потребую чогосьі аби він постійно працював і чередую теж) і на сади теж сезонні чисто, інколи якщо людина не набирається вчасно, то поза сезоном наймаю, потім звільняю
а з сіном була біда, я поставила сушарки (при тому купу зробила) і обороги зробила: малий і великий, у мене ледве-ледве 2к назбирувалось того сіна. Можливо у мене було замало просто людей і багато хто йшов на поля або в інші місця, а сіно чогось мало хто косив. зараз веж покраще, то я ще один корівник зробила і думаю може ще побудую вівчарню, якщо з сіном і надалі буде добре.
Це у мене зараз біда, на першу ферму завжди купа різноробів назбирається, а на інші мало або взагалі нікого( я так не встигла на одній фермі одне поле зібрати через відсутність різноробів
@@HeavyManipulation дякюу за ідею з римарем, теслярем і молочником. бо я тоді найняла по людинці і забулась😩😩 а дійсно можна сезонними зробити і буде вигідніше, так і зроблю
@@Limbria будь ласка, буду тільки рада, якщо мої поради допоможуть в злагодженні ігрового процесу😉
05:38
"... і я закупила шість тисяч коноплі..."
Дуже смілива заява :)
Не намагайтеся відтворити подібне у реальному житті.
12:05
"... що мені ще подобається зі свинями... не тільки пшеничку чи сіно..."
Упс... Свині? Сіно?!?
Ага, так, зрозумів... Дивимось тайм-код вище :)
Що стосується сироварні, і чому вона не виправдала сподівань...
Коротко - логістика.
Молоко потрібно доставити з корівника чи вівчарні. І якщо вони далеченько, то партія буде збиратися дуже повільно :(
Але якщо збудувати молочний комплекс компактно, справи підуть веселіше :)
В мене два корівника та вівчарня на село в три сотні душ - бувають часи, коли не встигають з'їсти. І це навіть за умови, що молоко теж продається.
Звісно, це не з першого разу вийшло. Довелось поспостерігати за процесами, але воно того було варте.
Хехе, то тільки в грі ;D
Я наче не прям далеко ставила сироварню, за куток одразу корівник і від нього трошки далі вівчарня. Але можливо треба було їх прям купкою ставити тоді. Треба буде переглянути тоді і можливо я поближче сироварню перенесу, подивлюсь як буде тоді:)
@@Limbria, можливо й так. Побачимо :)
Треба ще пам'ятати, що корови дають вдвічі більше молока, ніж вівці. Так що під сироварню - корівники, а вівчарня нехай працює на внутрішній ринок, постачаючи невеличкими партіями молоко на ринок. Ну, а як будуть надлишки - прийдуть дівчата з сироварні.
Ну і не забувати про людську логістику: призначати на роботи тих, хто живе поблизу. Бо якщо робітник більше часу проводить у дорозі на роботу, то й часу на працю буде значно менше.
В час, коли вулики тільки з"явилися я часто робив двори максимального розміру. І в одному з таких був повен двір вуликів(52 яккщо правильно пам"ятаю). Але потім вийшло виправлення на цей "баг" і більше я такого не бачив.
шкода, що немає такого. Було б непогано, якби вони могли ставити більше вуликів, мед не пропадає і можна зберігати легко
Економіка в грі в цілому зламана і не продумана. Сумніваюся, що автор взаглі проводив якісь розрахунки, більшість цін тупо 0,10 - 0.15 і жодним чином не міняється від рівню пропозиції. Податки жодним чином не впливають на бажання людей жити в місті, можна ставити максимальні податки на статки після 30 монет, зменшити ціну місцевої закупівлі, зарплати та люди будуть спокійно жити в злиднях, а ви навіть нічого не продаючи в інші міста, можете жити якийсь час чисто на тому капіталі, що дають на старті та люди привозять з собою (1000+~100 з кожної нової родини). Так званий симулятор комунізму. Ну а більшість виробничих ліній, орієнтованих на експорт тупо абсурдні, не кажучи вже про малу їх кількість (що заважає автору збільшити кількість міст та їх асортимент). Виробництво того ж сала, металевих частин, одягу, молочних продуктів, яєць та багато чого іншого (в т ч переліченого в відео) не вигідне та не має сенсу. А відсутність засобів автоматизації торгівлі (кожен раз все доводиться вручну клацати, я на певному етапі збудував три склади та три причали і мені кожен раз для торгівлі доводилося посилати гінців та кілька хвилин сидіти клацати все на продаж) відбиває будь-яке бажання цим займатися, особливо на фінальних етапах гри (фінальні це більше тисячі-півтори бо потім гра просто вилітає та багує), коли можна задрати податки та отримати тисяч 150 з нічого (якщо ви звісно до цього не задирали податки).
Продаж їжі в Панютине це взагалі прикол. По-перше Барвінкове сильно порізали і тепер половина культур які вирощують люди (кабачки, гарбузи та ін) просто нікуди дівати, а вирощують їх тисячами, десятками тисяч на пізніх етапах. Але в Панютине досі можна продавати цибулю та моркву. Але вони псуються. А налаштувати час, щоб попит в Панютиному встигав відновлюватися до часу псування не зручно, особливо враховуючи певні особливості водної торгівлі (човни пливуть нерівномірно і залежать від сезонів, тож може вийти так що половину товару заберуть, а іншу половину лишать чекати наступного сезону). Тож лишається тільки клацати вручну кожен раз потрібну цифру на продаж, щоб її купили та додавати 1 (зазвичай це десь 2677+1), виставляючи разовий продаж. Тільки таким чином та ж морква лишиться в списку, але тільки в кількості одної штучки щоб не псувати їжу та не купувати зайвого.
Ну і торгувати овочами з обійсть це теж ще та лоторея, ніколи не знаєш, коли закінчаться виробничі спроможності людей, цього немає в розділі статистики. Було б цікаво, якось додати будівлю, що дозволяла б слідкувати за цим, як за звичайним виробництвом.
А взагалі більшість цих проблем (як і головна проблема гри - наповненість контентом) вирішується дозволом для створення модифікацій. Але автор цього чомусь не дозволяє.
От мене теж здивувало, чому не можна більше товарів продавати в інші міста, я очікувала, що зможу й інші товари продавати, коли побудую річний склад. Та й в Барвінкові не сильно багато продати можна, а що й можна, важко зробити/накопити. А з ідеєю про автоматичну торгівлю дійсно гарна ідея, можливо поки у мене не так багато людей, то я про це не задумувалась. Хоча ці моменти дійсно були б непогані. Як і більш автоматизований ланцюжок виробництва, навіть зазначаючи розмір постачання необхідних матеріалів для виробництва, не завжди вони вчасно приносять ресурси необхідні для виробництва і треба вручну постачати щось
Мені здається що ця гра всеж таки більш про естетику ніж про економіку, торгівля тут дуже умовна... Але згоден - цю механіку треба (і мабуть ще будуть) підкрутити, та і челенжів якихось не вистачає, складної логістики... Бо нудновато розвиватись, медитативно, але нудновато
@@odu-wan_kenobi по-перше, за умови дуже невеликої кількості виробничих ліній та абсолютно дивної позиції автора щодо модів (я не дозволю вам допиляти гру, бо хочу довести її до ідеалу свого бачення випускаючи по парі дрібних матчів щомісяця) торгівля це один з дуже небагатьох стимул чимось займатися. Це буквально стрижень гри. По-друге, підкоригувати ціни хоч трохи абсолютно не складно, порівняно з іншими змінами. Особливо враховуючи, наскільки вони відірвані від реальності ігрових процесів. В ідеалі це треба витратити якийсь час та подивитися (а розробнику то явно видніше та легше дивитися), скільки часу йде у людей на те, на се, який середній прибуток у людей, скільки коштує їх споживчий кошик, скільки витрачається банально людського труда та матеріалів, яка в цього має бути собівартість, яка ринкова націнка і так далі. Але всього цього немає і, судячи з усього, автора це абсолютно не хвилює. Банально більш ніж половину продукції в грі немає сенсу масово виготовляти, бо його споживання відносно невелике, ціна на ринку дешевше витрат та вибудовування великого ланцюжка виробництва тупо немає сенсу або/та цей товар просто не закуповують взагалі або в достатній кількості! Те ж вапно, його можна продати максимуму 2 - 6 тисяч за рік і все в різні міста.