A GYEPszellőztetés TITKAI 🤫🌱

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 май 2023
  • A szellőztetés nem bonyolult dolog, de vannak olyan dolgok amiket tudni kell ezzel kapcsolatban. Ebben a videóban ezeket tárom fel, hogy odahaza a kertben már ne legyenek kérdőjelek. Ne feledd, ha mégis kérdésed volna, akkor azt itt a kommentszekcióban felteheted, vagy csatlakozz az ország legnagyobb és legaktívabb gyepápolás tematikájú közösségéhez a Szenvedélyünk a gyep nevű Facebook csoportomhoz. Kezdhetjük?
    Csatlakozáshoz a link:
    🟢 / szenvedelyunkagyep
    🔵Facebook:
    / agyepszakerto
    📸Instagram:
    / mr.pitch_a_gyepszakerto
    🛠️A videóban szereplő gépek:
    🟥SABO 38 BV gyepszellőztető
    kiteparkapolas.hu/termekek/SA...
    Video: Five Content - www.fivecontent.hu
  • ХоббиХобби

Комментарии • 6

  • @candyflipful
    @candyflipful Год назад +8

    Köszi a videót, de szerintem itt sok fontos infó nem hangzott el. Például, hogy milyen mélységben érdemes ezt csinálni, hogy esőben-eső után, vizes-saras talajon nem lazítunk, hogy beteg gyepfelület esetén előbb kezelni kell azt, mert mondjuk egy lokális gombás betegséget kapásból szét tudunk teríteni az egész gyepfelületünkön.
    Az is lényeges, hogy egyenletes viszonylag lassú tempóban haladjunk, mert a gépek hajlamosak tolni magukat és így csak megkapják a felső réteget, de érdemi lazítás nem fog történni.
    Fontos továbbá, hogy fordulás esetén teljesen ki legyen emelve a gép kése és beindításkor parkoló állásból indítsunk és még véletlen se álljunk meg a forgó késsel a talajban egy helyben.
    Fontos még, hogy a minta vétel alapján el kell tudni dönteni, hogy elég lesz egyszer átmenni rajta, vagy akár 2-3-szor fedési (diagonál) irányokba is meg kell e tegyük.
    Illetve még egy, ami hirtelen eszembe jutott, hogy a tavaszi felülvetést és tápozást is ilyenkor érdemes megejteni.

    • @szenvedelyunkagyep
      @szenvedelyunkagyep  Год назад +2

      Ezek külön részben lesznek megemlítve. Illetve a korábbi részben a szelőztetés mélysége már tárgyalva volt. Nem célom egy hosszú ömlesztett részt készíteni hanem több kisebb, könnyen fogyasztható tartalmat szeretnék közzé tenni. Nézd meg a témához tartozó előző videót. Ott részben érintem a hiányolt témákat.

    • @kropfati
      @kropfati 4 месяца назад

      Köszi, ezek tényleg hasznos infók!:)

  • @agnesbironeszaldobagyi3539
    @agnesbironeszaldobagyi3539 Год назад +2

    Szia!
    Az nem lehet,hogy tavasszal inkább jobb a rugós,majd ősszel késes szellőztetés az egynyári perje miatt!??
    Tavasszal megnyitjuk a gyep felületet,így jobban támad az egynyári!
    Köszi a választ előre is!

    • @candyflipful
      @candyflipful Год назад

      Tavasszal sokkal fontosabb, hogy meglazítsd késessel a gyepet, hogy megfelelő mennyiségű víz és tápanyag tudjon bejutni a a téli tápanyaghiányos, vegetatív szakasz után és, hogy a nyári aszály idején betudjon jutni megfelelő mélységekbe a víz. Ha csak meggereblyézed rugóssal (szellőztetés), az csak picit több mint a semmi. Igazából a szellőztetésnek (rugós feltét) sok értelme nincs a tapasztalatom szerint. (nem is nagyon szokták adni a szellőztetőt profi gépekhez csak a lazító feltétet) Az tényleg arra jó, hogy az évi 1-2 lazítás mellett a mohát meg nemi elhullott növényi maradékot kiszedj. De, tavaszi indítónak az semmiképpen sem elégséges. Sőt, igazából el is hagyható, némiképpen idő és energia pocsékolás. Azonban ha valaki kényszeresen 'ápolni' akarja a gyepet, akkor a tavaszi/őszi lazítás közt 1-2szer végig futhat a szellőztetővel is. Azzal nagyon ártani nem lehet.

    • @szenvedelyunkagyep
      @szenvedelyunkagyep  Год назад +1

      A tavasz során a késes a preferált, a drótos kevés. Azt maximum egy 8-9 hónapos vetés esetén alkalmaznám ahol az elhaló félben lévő alsó leveleket szedném ki. A drótost év közben többször lehet használni , mert egy enyhébb kezelés, valójában az elhalt vagy az elhaló félben lévő levelet lehet vele kikapni. Fontos, hogy a vizes talaj felszíne meg legyen nyitva késsel, így megfelelő szinten lehet a felszín oxigén szintje ami a black layer jelenség elkerülését segíti. A tápanyag könnyebben jut be és a tarackoló pázsitfűfélék pedig egy késes szellőztetés után egy erősebb hajtásfejlődést produkálnak. Azaz sűrűbb állományt érünk el vele. Az egynyári perjét egy se több szellőztetés nem fogja visszaszorítani, sőt a bugákból csak a magot verjük ki, mellesleg amúgy is szórja szinte 0-24. Szóval velünk marad.