Вже напевно тижні три дивлюсь всякі відео на цю тему, і перший раз почув, що мінімальна яскравість в олед зависока. Дивно, що ніхто про це не говорить, дякую.
А ще OLED виявився маркетинговим обманом. А ТN-Film бувають моделей із зображенням краще ніж IPS. А IPS є з 6-бітним кольором дешевої лінійки де нема контролю при виробництві, і як результат - гірше ніж TN середього рівня. А є швидкі AMVA матриці які із-за кращої контрастності та передачі кольору приємніші до читання тексту і цілком нормальні для кіно та навіть комп. ігор.
А даремно не рекомендуєте VA-матриці для ігор. Вони бувають різні, в т.ч. і на квантових точках з доволі малим відгуком. Деякі сучасні VA-матриці можуть обходити прості IPS по ряду ттх: глибина чорного, кольоровий охват, краща швидкість і менший шлейф, висока частота, і при цьому дешевші. Взяти ті ж ігрові Одісеї від Самсунга - як раз одні з найкращих для ігор в своєму сегментів. Ото хіба шо старі VA-матриці не дуже підходять.
Все дуже круто систематизував. Але мені раніше здавалось, що плюсом ВА матриці в порівнянні з АйПіеС, це якраз час відгуку. Було таке типу правило: хочеш гарнішу картинку, але з гіршим відгуком береш айпіес, хочеш швидкості для геймінгу, але гіршою картинку - береш ва.
Супер відео і чудовий розбір! Дякую за роботу, друже! 11:15 - половина зі списку це чистий маркетинг. Бо по факту більшість представлених технологій імплементувалися в кожну наступну версію IPS. Щоб продати нову панель роблять до неї наступну приставку 😂 Можливі версії E-AS-IPS-ADS, проте ніхто про це не напише, а вигадають нову приставку, щоб більше сегментувати ринок. Одна маленька Dell сидить і плаче, що до вашого списку не потрапила їх IPS Black. Там контраст 2к до 1. Але це треба написати на екрані, бо не кожен неозброєним оком помітить, що це саме Black 😅
Дякую. Я це чудово розумію. 😅 Моя мета була в наступному - дати розуміння глядачу що IPS бувають різні. І що кожен монітор, як і його матриця мають свою класифікацію, і як ти правильно зазначив - сегментацію. Одні орієнтовані на кольоропередачу, інші на час відгуку, тощо. Згоден, що в більшості окремих випадків майже неможливо дізнатись що там буде за підтип IPS матриці в конкретному моніторі, але як є. 🤷🏻
чудове відео! дуже дякую! найближчим роком буду купувати новий монітор, то скоріш за все передивлюсь відео. Скоріш за все буду брати IPS. У них зараз ціна адекватна і якість хороша.
AMVA! Якщо серйозно - самий кращий варіант це йти і дивитися своїми очима! Хоча б схожі моделі на схожих типах матриць поряд. А в реальності - IPS із технологіями Flicker Free (нема-мінімальне миготіння підсвітки), 8Bit матриця та моливо навіть із Freesync Premium (і наявності обзорів тут). І не самий дешевий - бо навіть TN-Film матрицю можна зробити по передачі кольору і кутам як хороший такий IPS (звісно і там і там буде не 180 - але все одно викривлень буде мало).
потрапив випадково з рекомендацій, зацікавила прев'ю. з перших секунд чутно приємну дикцію і достатнью аудіообробку, потім перед екраном бачимо приємну на вигляд людину й помічаємо детально пропрацьований перехід між кадрами. нагадує Одинадцятого, дуже якісно, підписався зразу, радитиму канал знайомим
Дуже приємне відео, грамотно знято і змонтовано 🤌👌підписався. В самого ноутбук на міні лед 2к матриці, подобається) не подобається тільки гловінг ефект в режимі мультизони підсвітки, але працюю в сінгл зоні і нормально)
В цьому відео я робив великий акцент саме на монітори, тому можуть бути нерозкриті додаткові технології та особливості, які зустрічаються саме в сегменті ТВ.
Хотілося б такий же гайд по використанню телевізорів в якості моніторів. Чи є взагалі різниця, чи це вже просто маркетинг + наявність смарт-тв. Який іноді вже і в моніторах є.
Великої різниці немає, більшість матриць там такі самі + маркетинг зверху особливо в назвах. По ТВ гайд такий робити точно не бачу сенсу, і до того це трохи не моя ніша. Вони мені не цікаві.
@@ozzi_tech шкода, телевізор 50-60 дюймів коштує, як монітор 27-32 дюйми. Хотілося б знати чому так, бо якщо це чисто маркетингова різниця то більший розмір набагато зручніше для роботи. І тим паче для ігор і фільмів.
3:32 приносили телевізор на ремон (з типом підсвідки дірект), там пару світлодіодів так оплавило і видно було що навколо обгоріло. Виглядало досить ймовірно, що якщо б користувач вчасно не відключив, то могло б загорітися.
Який ви задрот, я навіть і не замислювався над такими проблемами як недостатньо чорний😵💫☺️ Дякую за відео. Дуже якісно все розклали по поличках. 👍 Підписка
@@ozzi_tech В порівнянні з моїм IPS монітором BenQ PD2705U при однакових налаштуваннях, звичайно за такої можливості, тому що неможливо ідеально все зробити, екран MacBook виглядає краще і більш насичено.
Тому що всі дисплеї Apple незалежно від пристрою (iPhone, MacBook, iPad, iMac, тощо) проходять дуже ретельне заводське калібрування. І через це майже неможливо помітити різницю пересідаючи з одного MacBook на інший або працюючи паралельно на MacBook з Studio Display, та Pro Display XDR. Для того щоб наблизити якість картинки стороннього монітору до рівня дисплею MacBook, треба щоб монітор попередньо не уступав йому по загальним параметрам й мав 98-100% охоплення DCI-P3. Та провести калібрування з допомогою професійного колориметра. Просто поміняти внутрішні налаштування монітору буде недостатньо, бо виставляючи параметри «на око» можна перевалити кольори й зробити гірше аніж було із заводу.
Відео про олед дисплеї і не згадати про миготіння PWM, низькі значення яких у багатьох викликають біль в очах та головні болі. Це дійсно величена проблема моніторів та дисплеїв смартфонів а ви навіть не згадали про це 🥲
Ви вже в своєму коментарі самі відповіли на своє питання. Ця проблема характерна виключно для OLED матриць у смартфонах, які мають свою підмодифікацію - AMOLED. Це відео виключно про матриці в моніторах, які не мають цієї проблеми. Тим паче у всіх сучасних моніторах, незалежно від матриці, є купа різних технологій по захисту очей.
@@ozzi_tech Те що PWM миготіння є тільки у AMOLED матриць нісенітниця, воно є у всіх OLED матриць без виключення і на моніторах також. Будь ласка дайте посилання звідки ви взяли цю інформацію?
@@nick-firstest маєте рацію! широтно імпульсна модуляція присутня у всіх OLED екранах. На малих дисплеях давно навчилися робити частоту мерехтіння дуже високою, що помічають вже набагато менше людей. А на максимальній яскравості широтно імпульсна модуляція не застосовуються. Тому на OLED моніторах із максимальною яскравістю у 200 ніт навряд хто її помітить, бо максимальної яскравості і то інколи недостатньо 😂 а от MicroLED дозволяє знижувати яскравість уже напругою, а не мерехтінням. Де ж той MicroLED 🤌 а ще ШІМ присутня досі і у LED підсвітках дешевих моніторів, перевіряється наведенням камери телефону на екран. ШІМ це прямо окрема величезна тема на ціле відео)
@@11TY дайте приклади малих дисплеїв у яких навчилися робити частоту мерехтіння яка не помітна для очей? Бо якраз займаюся пошуками смартфону з таким олед дисплеєм і щось навіть до 5 варіантів не знайшлося
@@11TY хто б оце зробив відео про PWM, бо щось всі знають про цю важливу тему на ціле окреме відео, але навіть не згадують коли розповідають про OLED дисплеї )
Класне відео! Але варто також додати до недоліків OLED присутність ШІМу, що викликає головні болі і подразнення очей в певної частини користувачів. Схоже навіть викоробникам немає до цього діла, а зараз вже навіть телефонів нормальних немає в продажі з IPS. OLEDами неможливо користуватись, але ж кого цікавлять проблеми 5-10% користувачів...
В сенсі, "виробникам немає до цього діла". Вони якраз і намагаються це виправити, всякими DC Dimming, або збільшенням частоти. В цьому році навіть Samsung трохи покращив ситуацію
А як щодо тв? Я сюди потрапила шукаючи інформацію про смарт тв, для перегляду фільмів і ігор (просто геншин). Те що прочитала, то є oled і qled тв. В останнього дуже малий час відгуку, але по ціні вони в рази дешевші. На скільки це впливає на гру?
Відмінна і доступна подача техн.матеріалу - як завжди топ і безумовно вподобайка👍
Значіть моя ціль виконана. 😌
Бо я стільки разів переписував та адаптував сценарій, щоб він був простий в розумінні та доступний більшості глядачів.
Вже напевно тижні три дивлюсь всякі відео на цю тему, і перший раз почув, що мінімальна яскравість в олед зависока. Дивно, що ніхто про це не говорить, дякую.
Чудова подача .
Величезна робота , для створення та пошуку матеріалу .
Бездоганний спікер .
Та дякую за украхнську мову .
Дякую, проте на рахунок бездоганного спікера можу поспорити - є ще над чим працювати. 😌
Дуже круто. Раніше для мене світ матриць був простий: TN- дешманське, ips - оптимальне, oled - дороге. А воно виявляється все набагато глибше. Дякую!
Якщо є гроші то під роботу IPS, а під іграшки, фільми і тд. високогерцовий OLED
А ще OLED виявився маркетинговим обманом. А ТN-Film бувають моделей із зображенням краще ніж IPS.
А IPS є з 6-бітним кольором дешевої лінійки де нема контролю при виробництві, і як результат - гірше ніж TN середього рівня.
А є швидкі AMVA матриці які із-за кращої контрастності та передачі кольору приємніші до читання тексту і цілком нормальні для кіно та навіть комп. ігор.
Нарешті, якісний та Україномовний контент одночасно! Багато чого нового з відео дізнався.
А даремно не рекомендуєте VA-матриці для ігор. Вони бувають різні, в т.ч. і на квантових точках з доволі малим відгуком.
Деякі сучасні VA-матриці можуть обходити прості IPS по ряду ттх: глибина чорного, кольоровий охват, краща швидкість і менший шлейф, висока частота, і при цьому дешевші.
Взяти ті ж ігрові Одісеї від Самсунга - як раз одні з найкращих для ігор в своєму сегментів. Ото хіба шо старі VA-матриці не дуже підходять.
Дякую, нарешті хтось доступно, просто та детально розказав за типи матриці)))❤
Дякую за чудовий професійний огляд соловьїнуою, Слава Україні
Дякую.
Якісно, доступно, без зайвого, дякую за роботу, успіхів.
Все дуже круто систематизував. Але мені раніше здавалось, що плюсом ВА матриці в порівнянні з АйПіеС, це якраз час відгуку. Було таке типу правило: хочеш гарнішу картинку, але з гіршим відгуком береш айпіес, хочеш швидкості для геймінгу, але гіршою картинку - береш ва.
Розклав дану тему по поличках! Думаю повинен зрозуміти кожен, та за потреби зробити вибір під свої завдання! Всім добра!!! 🇺🇦✊
6:57 за секунду до нагадування поставив лайк, оце збіг)
Було неймовірно!
Дякую
Найзрозуміліша подача, тепер знаю чого хочу!
Так тримати!
Відмінна робота, справжній посібник по вибору монітору
Чудове відео, дуже подобається подача 🔥
Хороший і якісний матеріал :) Лайк
Гарно структурував. Дякую за відео!
Дійсно круте пояснення як і сам канал!
обожнюю твої відео🤌за таку якість, навіть схеми з поясненнями українською та у хорошій якості
просто 💦РАЙСЬКА НАСОЛОДА💦, а не контент! харош😊
дуже класно!! дякую!! зрозуміло, все показано і візуалізовано, приємний голос і подача, чудовий контент!!!!
Дякую за корисну інформацію та окремо дякую за рідний український контент!!!
Дуже ясний, структурований і зрозумілий огляд. Дякую!
Супер відео і чудовий розбір! Дякую за роботу, друже! 11:15 - половина зі списку це чистий маркетинг. Бо по факту більшість представлених технологій імплементувалися в кожну наступну версію IPS. Щоб продати нову панель роблять до неї наступну приставку 😂 Можливі версії E-AS-IPS-ADS, проте ніхто про це не напише, а вигадають нову приставку, щоб більше сегментувати ринок. Одна маленька Dell сидить і плаче, що до вашого списку не потрапила їх IPS Black. Там контраст 2к до 1. Але це треба написати на екрані, бо не кожен неозброєним оком помітить, що це саме Black 😅
Дякую.
Я це чудово розумію. 😅
Моя мета була в наступному - дати розуміння глядачу що IPS бувають різні. І що кожен монітор, як і його матриця мають свою класифікацію, і як ти правильно зазначив - сегментацію. Одні орієнтовані на кольоропередачу, інші на час відгуку, тощо. Згоден, що в більшості окремих випадків майже неможливо дізнатись що там буде за підтип IPS матриці в конкретному моніторі, але як є. 🤷🏻
дуже гарно і зрозуміло показана різниця
Чудове відео! Дякуємо за знання.
Дякую чувак за відео, я якраз цим питанням цікавився і тут твоє відео.
чудове відео! дуже дякую! найближчим роком буду купувати новий монітор, то скоріш за все передивлюсь відео. Скоріш за все буду брати IPS. У них зараз ціна адекватна і якість хороша.
Круто. Схоже в 2024 по тех.характеристикам і досі немає рівних ЕЛТ трубкам. Лиш один недолік - габарити =)
Чудовий виклад українською!
Однозначна підписка + лайк!
Дякую за контент, розширив знання ☺️
Дякую за детальне пояснення цієї теми. Дуже не вистачало розуміння у цій галузі)
Дякую! Було дуже цікаво та пізнавально!
16:54 - То я так і не зрозумів, яку матрицю мені треба брати?! 🤔😅
AMVA!
Якщо серйозно - самий кращий варіант це йти і дивитися своїми очима! Хоча б схожі моделі на схожих типах матриць поряд.
А в реальності - IPS із технологіями Flicker Free (нема-мінімальне миготіння підсвітки), 8Bit матриця та моливо навіть із Freesync Premium (і наявності обзорів тут).
І не самий дешевий - бо навіть TN-Film матрицю можна зробити по передачі кольору і кутам як хороший такий IPS (звісно і там і там буде не 180 - але все одно викривлень буде мало).
Дякую за корисну інформацію! Підписався.🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Як завчасно твоє відео зʼявилось, дуже дякую)
Дякую за інформацію, як раз обераю монітор
Я тільки монітор купив, а тут це) Цікава тема, дякую
Дякую, все дуже впорядковано і доступно 👏🏻
Дуже дякую за якісний контент.
Дуже класний випуск. Такий формат дуже потрібний. Так тримати!
Дякую, дуже цікаво та корисно, а особливо українською.
Чувак, це топ! Я раніше дивився дроідер для цього, але ти набагато краще зробив! 🎉 Прожовжуй
Дуже цікавий контент, дяка за працю.
Дякую, нарешті є відео, яке я можу показати людям старшого покоління, які не знають англійської мови.
P.S. CRT top
Чудова та дуже якісна робота. Дякую
Дуже круте відео! Тільки "за принципом", а не "по принципу"
потрапив випадково з рекомендацій, зацікавила прев'ю. з перших секунд чутно приємну дикцію і достатнью аудіообробку, потім перед екраном бачимо приємну на вигляд людину й помічаємо детально пропрацьований перехід між кадрами. нагадує Одинадцятого, дуже якісно, підписався зразу, радитиму канал знайомим
Був радий дізнатися більше про різні матриці і те як вони працюють)
Дуже приємне відео, грамотно знято і змонтовано 🤌👌підписався. В самого ноутбук на міні лед 2к матриці, подобається) не подобається тільки гловінг ефект в режимі мультизони підсвітки, але працюю в сінгл зоні і нормально)
Дякую за цікавий та корисний контент.
Дуже толково! Красунчик!
Классно, приємно вас слухати
Шикарне відео!
Дякую за контент, було цікаво
Мега корисно, дякую!🤩
Підкажи якою клавіатурою користуєшся?😅
NuPhy Air 75 v2
В наступному відео буде повноцінний огляд на неї. 😉
Розпакування вже є на каналі.
Дякую! За відео!
Дякую за чудове відео.
Супер, дякую!
Клас, відео справді дужееее інформативне, дякую тобі , хочеться подивитись такеж відео про клавіватури ))
Справді, дуже докладна і зрозуміла подача інформації! Дякуємо! Записуй ще! Будь ласка.)
Чудовий огляд, думаю багатьом це стане в нагоді
Корисне відео, дякую за гайд!
це було дуже якісно, дякую)
Дуже просто пояснили, дякую за відео
Неймовірне відео!
Професійне відео дякую
Дякую, чудовий інформативний випуск! Як раз думаю про ТВ для XBOX, тому для мене дуже актуально)
В цьому відео я робив великий акцент саме на монітори, тому можуть бути нерозкриті додаткові технології та особливості, які зустрічаються саме в сегменті ТВ.
Гарно, дякую
Дякую, зрозуміле пояснення.
Супер! Буду на заняттях з інформатики використовувати, якщо не проти автор ;)
Дякую за відео. Дуже допоміг! ❤
Дуже корисно і зрозуміло
Мене зараз це відео не цікавить, але круто, що є такий контент українською.
Де ти був 2 тижні тому, коли я купував собі монітор)) Тоді сам практично із цим всім розібрався, але все одно відео було дуже цікаве)
😅
Дуже цікавий та класний контент 👍
Дякую за відео!
Подяка за якісну роботу, комент та лайк на підтримку каналу👍
Подяка за цікавий контент, чоловіче) де би грошів взяти на ті мікроледи😅
🥲
Дякую, дуже класне відео!
Ще монітори на електронно-променевих трубках забув!))))
Дійсно))) Я щойно зрозумів, що забув як працювала камера на цих трубках, але 30 років тому знав)))
А навіщо? Їх ще випускають? Наче ні.
дякую, дуже вчасно гатрапив на це відео, дякую за роботу😊
Хотілося б такий же гайд по використанню телевізорів в якості моніторів. Чи є взагалі різниця, чи це вже просто маркетинг + наявність смарт-тв. Який іноді вже і в моніторах є.
Великої різниці немає, більшість матриць там такі самі + маркетинг зверху особливо в назвах.
По ТВ гайд такий робити точно не бачу сенсу, і до того це трохи не моя ніша. Вони мені не цікаві.
@@ozzi_tech шкода, телевізор 50-60 дюймів коштує, як монітор 27-32 дюйми. Хотілося б знати чому так, бо якщо це чисто маркетингова різниця то більший розмір набагато зручніше для роботи. І тим паче для ігор і фільмів.
3:32 приносили телевізор на ремон (з типом підсвідки дірект), там пару світлодіодів так оплавило і видно було що навколо обгоріло. Виглядало досить ймовірно, що якщо б користувач вчасно не відключив, то могло б загорітися.
Вітаю. Чи порівнювали мерехтіння (PWM) для різних типів матриць?
Дякую за корисне відео 🤩
висновок - найкращий монітор на сьогодні це досі монітор CRT )))
Який ви задрот, я навіть і не замислювався над такими проблемами як недостатньо чорний😵💫☺️ Дякую за відео. Дуже якісно все розклали по поличках. 👍 Підписка
Дякую за відео
Мікролед, це круто. Для пошуку бліх у мишей саме те.😁
Гарна робота, відео має пережити час! Інформація в ньому дуже важлива.
Не думали десь опублікувати табличку з перевагами та недоліками?
Головна ціль щоб дивились моє відео, а не окремо на табличку. 😌
@@ozzi_tech ну, якщо тримаєте власний канал в ТГ або інших джерелах, то туди могли б коротку інформацію кидати теж. Звісно шо з лінком на відео
Оооо, добре! Хочу ще контенту від тебе
Чекаємо відео про підтипи матриць)
Такі як Nano IPS і тд
Доброго дня! А що скажете про Liquid Retina XDR від Apple?
Читайте не маркетингову назву, а специфікації дисплея.
Це звичайний IPS з miniLED підсвіткою, просто з більшою кількістю зон.
@@ozzi_tech В порівнянні з моїм IPS монітором BenQ PD2705U при однакових налаштуваннях, звичайно за такої можливості, тому що неможливо ідеально все зробити, екран MacBook виглядає краще і більш насичено.
Тому що всі дисплеї Apple незалежно від пристрою (iPhone, MacBook, iPad, iMac, тощо) проходять дуже ретельне заводське калібрування.
І через це майже неможливо помітити різницю пересідаючи з одного MacBook на інший або працюючи паралельно на MacBook з Studio Display, та Pro Display XDR.
Для того щоб наблизити якість картинки стороннього монітору до рівня дисплею MacBook, треба щоб монітор попередньо не уступав йому по загальним параметрам й мав 98-100% охоплення DCI-P3. Та провести калібрування з допомогою професійного колориметра. Просто поміняти внутрішні налаштування монітору буде недостатньо, бо виставляючи параметри «на око» можна перевалити кольори й зробити гірше аніж було із заводу.
@@ozzi_tech зрозумів, дякую за цікаву інформацію.
Нічого не сказано про ШИМ в ОЛЕД, а це важливий момент і чи залишилась ця проблема у мікролед.....?
Дякую!
Відео про олед дисплеї і не згадати про миготіння PWM, низькі значення яких у багатьох викликають біль в очах та головні болі. Це дійсно величена проблема моніторів та дисплеїв смартфонів а ви навіть не згадали про це 🥲
Ви вже в своєму коментарі самі відповіли на своє питання. Ця проблема характерна виключно для OLED матриць у смартфонах, які мають свою підмодифікацію - AMOLED.
Це відео виключно про матриці в моніторах, які не мають цієї проблеми.
Тим паче у всіх сучасних моніторах, незалежно від матриці, є купа різних технологій по захисту очей.
@@ozzi_tech Те що PWM миготіння є тільки у AMOLED матриць нісенітниця, воно є у всіх OLED матриць без виключення і на моніторах також. Будь ласка дайте посилання звідки ви взяли цю інформацію?
@@nick-firstest маєте рацію! широтно імпульсна модуляція присутня у всіх OLED екранах. На малих дисплеях давно навчилися робити частоту мерехтіння дуже високою, що помічають вже набагато менше людей. А на максимальній яскравості широтно імпульсна модуляція не застосовуються. Тому на OLED моніторах із максимальною яскравістю у 200 ніт навряд хто її помітить, бо максимальної яскравості і то інколи недостатньо 😂 а от MicroLED дозволяє знижувати яскравість уже напругою, а не мерехтінням. Де ж той MicroLED 🤌 а ще ШІМ присутня досі і у LED підсвітках дешевих моніторів, перевіряється наведенням камери телефону на екран. ШІМ це прямо окрема величезна тема на ціле відео)
@@11TY дайте приклади малих дисплеїв у яких навчилися робити частоту мерехтіння яка не помітна для очей? Бо якраз займаюся пошуками смартфону з таким олед дисплеєм і щось навіть до 5 варіантів не знайшлося
@@11TY хто б оце зробив відео про PWM, бо щось всі знають про цю важливу тему на ціле окреме відео, але навіть не згадують коли розповідають про OLED дисплеї )
Класне відео! Але варто також додати до недоліків OLED присутність ШІМу, що викликає головні болі і подразнення очей в певної частини користувачів. Схоже навіть викоробникам немає до цього діла, а зараз вже навіть телефонів нормальних немає в продажі з IPS. OLEDами неможливо користуватись, але ж кого цікавлять проблеми 5-10% користувачів...
В сенсі, "виробникам немає до цього діла". Вони якраз і намагаються це виправити, всякими DC Dimming, або збільшенням частоти.
В цьому році навіть Samsung трохи покращив ситуацію
нитік
Дякую, законспектував
А як щодо тв? Я сюди потрапила шукаючи інформацію про смарт тв, для перегляду фільмів і ігор (просто геншин).
Те що прочитала, то є oled і qled тв. В останнього дуже малий час відгуку, але по ціні вони в рази дешевші. На скільки це впливає на гру?
дуже цікаво. дяуцю