Dzięki za filmik Marcin🙏 Właśnie jem Twój miód z naleśnikami.Jest naprawdę wyśmienity.Rzadko się zdarza tak dobry produkt. Jadłam miody z różnych pasiek, lecz ten jest najlepszy. Pozdrawiam 🙋🍀
3 года назад
Cieszę się, że miód smakuje. Pszczoły produkują idealny produkt, dlatego należy im się uznanie. Ja tylko staram się tego nie zepsuć.
@ Tak pszczoły produkują, ale Ty współpracujesz z nimi. Podziwiam Twoją skromność.Wiecej takich pszczelarzy, mądrych i uczciwych w naszym kraju życzmy sobie.Powodzenia Marcinie🍀
Cześć Marcin fajny film. W Polsce i ogólnie w Europie jest bardzo wielu szlachetnych ludzi, którzy zajmują się w życiu pszczelarstwem. To jest ogromny biznes nakręcony na cały sprzęt pszczelarski od a do z jak i również na tzw. lekarstwa dla pszczół na wszelakie dolegliwości. Dlatego np. w Polsce związki pszczelarskie dokonują zakupu sprzętu pszczelarskiego z dotacji głównie zakupują sprzęt od 2 lub 3 firm które są liderami na rynku. Tak samo jest z lekarstwami np. tabletki apiwarol są coraz droższe i nie można ich kupić na wolnym rynku co jest kolejna zmową i nakręcaniem monopolu firm. Dla pszczelarza który ma 50 i więcej uli apiwarol jest nie raz ze za drogi a dwa ze nieskuteczny. Dlatego uważam, że puki co w małych pasiekach takich do 50 uli jak moja nadal będzie się sprawdzało wycinanie ramek pracy z czerwiem trutowym, olejki eteryczne oraz tactik i kwas szczawiowy na zimę. również
3 года назад+2
Myślę, że sami jesteśmy sobie winni. Na rynku działa popyt i podaż. Sprzęt pszczelarski jest absurdalnie drogi a mimo to trzeba się zapisywać w kolejce aby go kupić. Firmy mają zbyt, więc podnoszą ceny.
Do dużych pasiek ta metoda jest dobra. W przypadku małej pasieki można stosować kwas szczawiowy z syropem. Myślę że za 4 tygodnie podam im taki syrop a na święta dam bloczki cukrowe na ramki.
@@TheEsagilaCukier odrobina wody ocet jabłkowy, kładzione jest na ramki. Gdy skrapla się w ulu wilgoć pszczoły mogą łatwo pobierać, to takie zabezpieczenie na wypadek gdyby zabrakło miodu na ramkach. Tutaj jest przepis. ruclips.net/video/bFaOEvvJuOk/видео.html
Dlaczego metoda nie nadaje się do małych pasiek ? Rozumiem że sugerujesz się ceną urządzenia . Pomijając cenę sublimatora , metoda nadaje się praktycznie do każdej pasieki Tym bardziej że według naukowych publikacji , sublimacja jest najskuteczniejszą metodą leczenia kwasem szczawiowym .
@@garbusek4 Tak cena tego urządzenia i opary kwasu, trzeba uważać. Gdy mam 2 ule potrzebuje tylko 100ml roztworu to jest kilka gram kwasu szczawiowego w proszku. Trzeba zdjąć daszek i powalke ale to nie problem. Gdybym miał 20 uli lub więcej to bym pewnie zastanowił się nad kupnem parownika, jednak używa się go tylko raz do roku.
Cześć Marcin, Idea sublimacji KS bardzo mi się podoba, będę wprowadzał ten sposób leczenia KS na swojej pasiece, Widać wyraźnie że musisz popracować nad przystosowaniem sublimatora do otworów w ulach bo ta ilość sublimatu która uchodzi na zewnątrz jest bardzo duża. No i jak zawsze pytanie zasadnicze o obecność czerwiu. Pszczoły latają... Pozdrawiam
3 года назад+2
Zaglądałem do rodzin pod koniec października. W rodzinach był obecny tylko czerw na wygryzieniu. Zakładam, że teraz czerwiu nie ma przynajmniej w większości rodzin. Jak robiłem rząd uli z drugiej strony gdzie wiatr wiał mi w plecy to nie było problemu z wydostawaniem się kwasu tak jak na nagranych fragmentach. Problem z rurką jest taki, że jak będzie dłuższa to może być problem z osadzaniem się kwasu szczawiowego co może ją zapychać. Muszę nad tym jeszcze pomyśleć. Pozdrawiam.
@ witam. Nie przedluzaj rurki bo może być spadek temp na wylocie i sublimator może nie działać jak trzeba. Ja jestem bardzo zadowolony z sublimatora. Mam identyczny. W końcu porządny sprzęt do usunięcia 99% varroa. Spróbuj przy następnym dymieniu uchylać daszek żeby zassalo d do środka. Może pomoże. Pozdrawiam
Witam Panie Krzysku. Izolacja + sublimacja dalej nie trzeba pisać. Właśnie tak to robię u siebie i problem z głowy. Warto zainwestować w to urządzenie. Pozdrawiam
Bardzo dużo idzie bokiem. Wydaje mi się, że warto jednak zatkać czymś wylotek by nie narażać się na tą dymną kąpiel. Przy wielu dymieniach jednak trochę tych kryształów osiada na pszczelarzu. Mam pytanie jakie filtry są odpowiednie do tego typu działań?
3 года назад+2
W każdej karcie charakterystyki znajduje się rozdział " Kontrola narażenia" jest tam opisane jak powinniśmy zabezpieczyć się przed niepożądanym działaniem stosowanego środka. Przykładowa karta : www.carlroth.com/medias/SDB-T113-PL-PL.pdf?context=bWFzdGVyfHNlY3VyaXR5RGF0YXNoZWV0c3wyNjQ0MjZ8YXBwbGljYXRpb24vcGRmfHNlY3VyaXR5RGF0YXNoZWV0cy9oYmEvaGFmLzkwMDQ0NjU0MjIzNjYucGRmfDM5NTU1NzYzZjcyNDEyZmI4NjQ4NzA0ZjdmZjZiZjZmOWNmNmVhNGFlMjMwMTRjN2ZlOThhYTQ1OWE1OTNjNWE
Dzień dobry, jak zwykle temat zacny, może należy wywierać większą presję, tzn. w tym przypadku, problemem nie jest skonstruowanie "zadymiacza", (można kupić już pow. 100 zł, prostej konstrukcji), ale prowadzić sublimację w ściśle określonej temp. o czym jest mowa. Na marginesie, jak długo należy utrzymywać rodzinkę w zadymieniu i ew. czym w działaniu różni się sublimacja od polewania, czy pasków. Pozdrawiam.
...a już czekałam kiedy znowu będziesz podawał kwas szczawiowy w syropie. Razem było raźniej. Teraz będę musiała pamiętać tym sama. Może kiedyś dorobię się sublimatora to będziemy razem dymić 😀. Możesz podać jak wygląda u Ciebie schemat leczenia pszczół na przestrzeni całego roku? Np. jaki był kolejny krok po grudniowym polewaniu 2,5% kwasem szczawiowy w syropie: stosowałeś coś na wiosnę, czy dopiero paski glicerynowe po lipie?
Też się zastanawiam nad zakupem sublimatora. Nie ma konieczności zamykania wylotów podczas zabiegu? Jakiej marki zakupiłeś sublimator, jakie zasilanie? Pozdrawiam.
To co pokazuje to bajer. Ktoś mu płaci za reklamę i tyle, Ja sobie sam zrobiłem sublimator, ale to nie jest takie proste jak na jego filmie
3 года назад+4
Świetnie, że sobie sam zrobiłeś. Za reklamę nik mi nie płaci. Jak pewnie zauważyłeś nie mówię na filmie jaki to sublimator ani gdzie został kupiony. Zakładam, że za swoją pracę nie pobierasz wynagrodzenia jeśli tak razi Cię w oczy, że ktoś mógłby zarobić na swojej pracy?
Koszt wykonania we własnym zakresie 200-250zł . Zachęcam do zrobienia sobie samemu . Nie dajmy się okradać . Rozumiem że towar może kosztować 300% kosztów produkcji , ale to już przesada .
3 года назад+2
Ceny sprzętu pszczelarskiego są zachodnie. Dlatego ciężko jest sobie pozwolić na zakup. Jeśli ktoś potrafi to powinien wykonać sublimator sam. Tak też mówiłem na filmie.
Jakie parametry ? Sublimacja następuje w danej temperaturze, jak osiągniemy wyższą jak już będzie stan gazowy ? To tak jak woda przy gotowaniu nie osiąga większej temperatury ... w stanach się nie patyczkują proszę spojrzeć ... 2 gramy ... a tam ruclips.net/video/nfbIZ9XMPOg/видео.html
3 года назад+1
Szybka metoda podawania kwasu co nie znaczy, że tak powinno się postępować. Sublimacja kwasu szczawiowego przebiega w pewnych warunkach i nie jest to mój wymysł tylko są to fakty. W wyższych temperaturach kwas ulega rozpadowi. Jeśli chcemy być tacy dokładni, to wodę możemy podgrzać do wyższych temperatur niż 100°C i nie musisz wrzeć. Wynika to z podstaw mechaniki płynów.
ruclips.net/video/WtthMTz4T_0/видео.html Na tym filmie gość pokazuje jak robi tabletki z KS. Ciekawe rozwiązanie. W długie zimowe wieczory można sobie przygotować. :-)
Cześç .Przeleciałem wszystkie komentarze i nie masz co sobie głowy zawracać takimi bzdurami jak nie dokładna dawka ksz , w twoim przypadku tak dużego gniazda jakim jest dadant to te 2 g jest dawką minimalną i raczej musisz iść w kierunku zwiększenia dawki i dopasowania jej do tak jak już napisałem obszernego gniazda jakim jest dadant..
3 года назад+1
Wszystko testuję aby wyciągnąć jakieś wnioski. Myślę, że za jakiś czas będzie mi to wychodziło lepiej. Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
Marcin, oglądam Twoje filmy od kilku miesięcy i wiem że masz dużą wiedzę na temat pszczelarstwa, ale wydaje mi się, że w ostatnim okresie wszystko co robisz to dla reklamy i to nie na siebie. Na reklamie zarabia się dużo, ale zacznij być sobą, a będziesz bardziej wiarygodny. Bądź sobą, a na razie będę Cię tylko obserwował.
3 года назад+6
Masz na myśli reklamę mojego miodu? Dzięki sprzedaży miodu mam na życie. Czy to coś złego?
Dzięki za filmik Marcin🙏 Właśnie jem Twój miód z naleśnikami.Jest naprawdę wyśmienity.Rzadko się zdarza tak dobry produkt. Jadłam miody z różnych pasiek, lecz ten jest najlepszy. Pozdrawiam 🙋🍀
Cieszę się, że miód smakuje. Pszczoły produkują idealny produkt, dlatego należy im się uznanie. Ja tylko staram się tego nie zepsuć.
@ Tak pszczoły produkują, ale Ty współpracujesz z nimi. Podziwiam Twoją skromność.Wiecej takich pszczelarzy, mądrych i uczciwych w naszym kraju życzmy sobie.Powodzenia Marcinie🍀
Oferta:
pasiekamarcys.blogspot.com/p/oferta.html
Polewanie pszczół kwasem szczawiowym:
ruclips.net/video/-x1T3-pxGVM/видео.html
Nagraj film jak wygląda proces powstawania tych miodów z owocami, bardzo ciekawe by to było. Pozdrawiam :)
Cześć Marcin fajny film. W Polsce i ogólnie w Europie jest bardzo wielu szlachetnych ludzi, którzy zajmują się w życiu pszczelarstwem.
To jest ogromny biznes nakręcony na cały sprzęt pszczelarski od a do z jak i również na tzw. lekarstwa dla pszczół na wszelakie dolegliwości.
Dlatego np. w Polsce związki pszczelarskie dokonują zakupu sprzętu pszczelarskiego z dotacji głównie zakupują sprzęt od 2 lub 3 firm które są liderami na rynku. Tak samo jest z lekarstwami np. tabletki apiwarol są coraz droższe i nie można ich kupić na wolnym rynku co jest kolejna zmową i
nakręcaniem monopolu firm. Dla pszczelarza który ma 50 i więcej uli apiwarol jest nie raz ze za drogi a dwa ze nieskuteczny. Dlatego uważam, że puki co w małych pasiekach takich do 50 uli jak moja nadal będzie się sprawdzało wycinanie ramek pracy z czerwiem trutowym, olejki eteryczne oraz tactik i kwas szczawiowy na zimę. również
Myślę, że sami jesteśmy sobie winni. Na rynku działa popyt i podaż. Sprzęt pszczelarski jest absurdalnie drogi a mimo to trzeba się zapisywać w kolejce aby go kupić. Firmy mają zbyt, więc podnoszą ceny.
Fajny materiał 💙
Dziękuję
Dzień dobry czy mógłbyś napisać gdzie kupię takie urządzenie do odymiania kwasem szczawiowym ?
Pozdrawiam Piotr.
Jak często można dymić kwasem co ile aby im nie zaszkodzić? Pierwsze dymienie kwasem planuję w tą sobotę we wrześniu dymiłem 2 razy apiwarolem.
Do dużych pasiek ta metoda jest dobra. W przypadku małej pasieki można stosować kwas szczawiowy z syropem. Myślę że za 4 tygodnie podam im taki syrop a na święta dam bloczki cukrowe na ramki.
Proszę rozwinąć temat bloczków cukrowych na ramki.
@@TheEsagilaCukier odrobina wody ocet jabłkowy, kładzione jest na ramki. Gdy skrapla się w ulu wilgoć pszczoły mogą łatwo pobierać, to takie zabezpieczenie na wypadek gdyby zabrakło miodu na ramkach. Tutaj jest przepis.
ruclips.net/video/bFaOEvvJuOk/видео.html
Dlaczego metoda nie nadaje się do małych pasiek ? Rozumiem że sugerujesz się ceną urządzenia . Pomijając cenę sublimatora , metoda nadaje się praktycznie do każdej pasieki Tym bardziej że według naukowych publikacji , sublimacja jest najskuteczniejszą metodą leczenia kwasem szczawiowym .
@@garbusek4 Tak cena tego urządzenia i opary kwasu, trzeba uważać. Gdy mam 2 ule potrzebuje tylko 100ml roztworu to jest kilka gram kwasu szczawiowego w proszku. Trzeba zdjąć daszek i powalke ale to nie problem. Gdybym miał 20 uli lub więcej to bym pewnie zastanowił się nad kupnem parownika, jednak używa się go tylko raz do roku.
Ile razy można powtórzyć zabieg sublimacji i w jakich odstępach czasu. Pierwszą wykonałem dwa tygodnie temu? Proszę o poradę.
witam jakiej firmy sublimator i gdzie mozna kupic
Witam, mógłbyś powiedzieć jaka jest wewnętrzna średnica rurki wylotowej?
Cześć Marcin,
Idea sublimacji KS bardzo mi się podoba, będę wprowadzał ten sposób leczenia KS na swojej pasiece,
Widać wyraźnie że musisz popracować nad przystosowaniem sublimatora do otworów w ulach bo ta ilość sublimatu która uchodzi na zewnątrz jest bardzo duża. No i jak zawsze pytanie zasadnicze o obecność czerwiu. Pszczoły latają...
Pozdrawiam
Zaglądałem do rodzin pod koniec października. W rodzinach był obecny tylko czerw na wygryzieniu. Zakładam, że teraz czerwiu nie ma przynajmniej w większości rodzin. Jak robiłem rząd uli z drugiej strony gdzie wiatr wiał mi w plecy to nie było problemu z wydostawaniem się kwasu tak jak na nagranych fragmentach. Problem z rurką jest taki, że jak będzie dłuższa to może być problem z osadzaniem się kwasu szczawiowego co może ją zapychać. Muszę nad tym jeszcze pomyśleć. Pozdrawiam.
@ witam. Nie przedluzaj rurki bo może być spadek temp na wylocie i sublimator może nie działać jak trzeba. Ja jestem bardzo zadowolony z sublimatora. Mam identyczny. W końcu porządny sprzęt do usunięcia 99% varroa. Spróbuj przy następnym dymieniu uchylać daszek żeby zassalo d do środka. Może pomoże. Pozdrawiam
Witam Panie Krzysku. Izolacja + sublimacja dalej nie trzeba pisać. Właśnie tak to robię u siebie i problem z głowy. Warto zainwestować w to urządzenie. Pozdrawiam
Czy podczas wykonywania zabiegu wkladki denncowe sa wyjete,czy nalezy zalozyc?
Pozdrawiam
Tak dobrze by było gdyby na chwilę były założone . Po kilku minutach spowrotem je zabierasz .
Bardzo dużo idzie bokiem. Wydaje mi się, że warto jednak zatkać czymś wylotek by nie narażać się na tą dymną kąpiel. Przy wielu dymieniach jednak trochę tych kryształów osiada na pszczelarzu.
Mam pytanie jakie filtry są odpowiednie do tego typu działań?
W każdej karcie charakterystyki znajduje się rozdział " Kontrola narażenia" jest tam opisane jak powinniśmy zabezpieczyć się przed niepożądanym działaniem stosowanego środka. Przykładowa karta : www.carlroth.com/medias/SDB-T113-PL-PL.pdf?context=bWFzdGVyfHNlY3VyaXR5RGF0YXNoZWV0c3wyNjQ0MjZ8YXBwbGljYXRpb24vcGRmfHNlY3VyaXR5RGF0YXNoZWV0cy9oYmEvaGFmLzkwMDQ0NjU0MjIzNjYucGRmfDM5NTU1NzYzZjcyNDEyZmI4NjQ4NzA0ZjdmZjZiZjZmOWNmNmVhNGFlMjMwMTRjN2ZlOThhYTQ1OWE1OTNjNWE
@ Dzięki poczytam. Mam zakupione elementy do sublimatora. Może przez zimę poskładam w całość.
Ile kosztuje taki sublimator,bo,że drogo,nic mi nie mówi.
Ok 1800 PLN. Ale da się zrobić samoróbkę, prawdopodobnie za mniejsze pieniądze
@@OVO___ samoróbka nigdy nie da takich efektów jak profesjonalny. Jak chcesz być pewny 100 % efektu to tylko taki.
@@OVO___ nie neguje samoróbki ale wtedy jesteś przynajmniej pewny
@@Sebastian-dt5en Wszystko zależy jak jest zrobiona samoróbka . Na jakich podzespołach .
@@garbusek4 pewnie że tak. Nie jestem konstruktorem tylko napisałem że byłby pewny działania
Witam mam pytanko i gdzie podłańczasz ten sublimator np jak jesteś w terenie ?
Jest wiele możliwości. Jedną z nich jest podłączenie do agregatu.
Witam mam pytanie.
Czy zamykac wyloty/wyloty na zime???
witaj , sprawdzałes może na jakim poziomie jest skutecznośc sublimacji kwasu ?
To jest sublimator na 230v?
Tak
Hej, czy mógłbyś podać link do strony gdzie zakupiony był sublimator lub jakies dane - cokolwiek ? Z góry dziękuję
Urządzenie, którego używam to Sublimox.
Czy rączka która umożliwia otwieranie i zamykanie pojemnika była w zestawie ? Nie mogę znaleźć właśnie tego modelu
Cześć. Czy cos wiadomo co to za model sublimator z tą rączką ? Też nie mogę takiego znaleźć. Dzięki
Dzień dobry, jak zwykle temat zacny, może należy wywierać większą presję, tzn. w tym przypadku, problemem nie jest skonstruowanie "zadymiacza", (można kupić już pow. 100 zł, prostej konstrukcji), ale prowadzić sublimację w ściśle określonej temp. o czym jest mowa.
Na marginesie, jak długo należy utrzymywać rodzinkę w zadymieniu i ew. czym w działaniu różni się sublimacja od polewania, czy pasków. Pozdrawiam.
Marcys w dobra pogode trafies, wiaterek, maly oblot, ja jutro dzialam, ma byc u mnie 7 stopni, wiec ok.
Ile kosztowało to urządzenie tak mniej więcej, jeśli mógłby Pan powiedzieć.
Około 1700 zł.
Stosowałem sublimacje kwasu szczawiowego końcem listopada i czy mogę powtórzyć końcem grudnia jeszcze raz
Panie Marcinie mam pytanie jakiego kwasu użyć ? bezwodnego czy dwuwodnego bo nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Pozdrawiam.
Ja stosuję dwuwodny.
@ dziękuję i pozdrawiam :)
Czesc Marcin. Mam pytanie jaka musi byc masaka? Wystarczy z filtrem mp3? Jaka temp ustawiasz na sublimatorze?
Taki filtr powinien wystarczyć. Temperatury nie ustawiam, ponieważ jest ona ustawiona sztywno przez producenta. Nie mam możliwości regulacji.
Czy wilgotność powietrza ma znaczenie podczas sublimacji???
Marcin za krotka rurka wylotowa kwasu . Czesc ucieka na zewnatrz
...a już czekałam kiedy znowu będziesz podawał kwas szczawiowy w syropie. Razem było raźniej. Teraz będę musiała pamiętać tym sama. Może kiedyś dorobię się sublimatora to będziemy razem dymić 😀. Możesz podać jak wygląda u Ciebie schemat leczenia pszczół na przestrzeni całego roku? Np. jaki był kolejny krok po grudniowym polewaniu 2,5% kwasem szczawiowy w syropie: stosowałeś coś na wiosnę, czy dopiero paski glicerynowe po lipie?
Czy do sublimacji stosuje się uwodniony kwas czy czysty?
Można stosować jeden i drugi. Trzeba tylko dokonać odpowiednich przeliczeń. Tak aby dawka była odpowiednia.
Czy nie ma problemu z poliuretanowymi dennicami? nie topią się od kontaktu z gorącym urządzeniem?
Jeśli przegrzejemy i powstanie kwas mrówkowy, to stanie się coś, mrówkowy też się stosuje na warrozę?
Też się zastanawiam nad zakupem sublimatora. Nie ma konieczności zamykania wylotów podczas zabiegu? Jakiej marki zakupiłeś sublimator, jakie zasilanie? Pozdrawiam.
Ten na filmie jest marki Sublimox 230V, 300W.
To co pokazuje to bajer. Ktoś mu płaci za reklamę i tyle, Ja sobie sam zrobiłem sublimator, ale to nie jest takie proste jak na jego filmie
Świetnie, że sobie sam zrobiłeś. Za reklamę nik mi nie płaci. Jak pewnie zauważyłeś nie mówię na filmie jaki to sublimator ani gdzie został kupiony. Zakładam, że za swoją pracę nie pobierasz wynagrodzenia jeśli tak razi Cię w oczy, że ktoś mógłby zarobić na swojej pracy?
Koszt wykonania we własnym zakresie 200-250zł . Zachęcam do zrobienia sobie samemu . Nie dajmy się okradać . Rozumiem że towar może kosztować 300% kosztów produkcji , ale to już przesada .
Ceny sprzętu pszczelarskiego są zachodnie. Dlatego ciężko jest sobie pozwolić na zakup. Jeśli ktoś potrafi to powinien wykonać sublimator sam. Tak też mówiłem na filmie.
Jakie parametry ? Sublimacja następuje w danej temperaturze, jak osiągniemy wyższą jak już będzie stan gazowy ? To tak jak woda przy gotowaniu nie osiąga większej temperatury ... w stanach się nie patyczkują proszę spojrzeć ... 2 gramy ... a tam ruclips.net/video/nfbIZ9XMPOg/видео.html
Szybka metoda podawania kwasu co nie znaczy, że tak powinno się postępować. Sublimacja kwasu szczawiowego przebiega w pewnych warunkach i nie jest to mój wymysł tylko są to fakty. W wyższych temperaturach kwas ulega rozpadowi. Jeśli chcemy być tacy dokładni, to wodę możemy podgrzać do wyższych temperatur niż 100°C i nie musisz wrzeć. Wynika to z podstaw mechaniki płynów.
Czy sublimacje mozna przeprowadzać w okresie letnim , w normalnej rodzinie beż izolacji matki ?
Czy sublimator, jeśli tak go stawiasz nie przytapia Ci plastików? U mnie czasami podtopi dennice przy wyloyku;)
Staram się ruszać aby nie przykleił się do dennicy. Pozostawiony dłużej będzie topił plastik.
@ czyli mamy podobne spostrzeżenia, bo też zauważyłem, że taka technika trochę ogranicza ryzyko uszkodzeń.
Ja mam wszędzie powałki z pajączkami więc sublimuję od góry, nic nie wychodzi a jak już to dołem i nic się nie wytapia, mogę przesłać film na whatsapp
Chętnie obejrzałbym ten film. Mam też takie powalki.@@wojski65
🖐️
✋
Jak często albo w jakich odstępach czasowych sublimujesz?
Witam
Szukam sublimatora, którego używasz. Takiego z dźwignią, która otwiera parownik. Możesz dać znać, gdzie go kupiłeś i czyj to jest wyrób?
Metoda super, tylko odmierzanie mi się nie podoba, w Kanadzie mają fajny w tabletkach, każda ma 2g i bez problemu można dokładnie odmierzyć.
Niestety 2 gramowych tabletek nie znalazłem. Muszę radzić sobie inaczej. Różnica rzędu 0.1 g nie ma wpływu na skuteczność.
ruclips.net/video/WtthMTz4T_0/видео.html
Na tym filmie gość pokazuje jak robi tabletki z KS. Ciekawe rozwiązanie. W długie zimowe wieczory można sobie przygotować. :-)
na filmie od 4,02 min
a tu robi 7 na raz
ruclips.net/video/TN0VQAIjhw0/видео.html
Czy stosował Pan leczenie za pomocą sublimacji w zimę ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Przeważnie używam go na przełomie listopada i grudnia.
@ Czy można to Pana zdaniem zastosować teraz przy temperaturach 3 - 5 stopni ???
Cześç .Przeleciałem wszystkie komentarze i nie masz co sobie głowy zawracać takimi bzdurami jak nie dokładna dawka ksz , w twoim przypadku tak dużego gniazda jakim jest dadant to te 2 g jest dawką minimalną i raczej musisz iść w kierunku zwiększenia dawki i dopasowania jej do tak jak już napisałem obszernego gniazda jakim jest dadant..
Wszystko testuję aby wyciągnąć jakieś wnioski. Myślę, że za jakiś czas będzie mi to wychodziło lepiej. Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
Nie męcz teraz pszczół jak do tej pory nie zlikwidowano
Warozy to juz za późno
@@RomanWierzbicki-qt7rs To zabieg, który ma dobić resztki pasożyta. Podstawowe leczenie prowadzone jest pod koniec lipca.
Marcin, oglądam Twoje filmy od kilku miesięcy i wiem że masz dużą wiedzę na temat pszczelarstwa, ale wydaje mi się, że w ostatnim okresie wszystko co robisz to dla reklamy i to
nie na siebie. Na reklamie zarabia się dużo, ale zacznij być sobą, a będziesz bardziej wiarygodny. Bądź sobą, a na razie będę Cię tylko obserwował.
Masz na myśli reklamę mojego miodu? Dzięki sprzedaży miodu mam na życie. Czy to coś złego?
Ja tu żadnej reklamy oprócz miodu nie widziałem. Wydaje mi się że niektórzy mają straszny ból dupy i zazdrość przez was przemawia do roboty się weźcie