🌻📘🌿Доки ж сонце світить людям На землі злиденній, Доти буде хоч краплина В заметні щоденній - Утішного, чи такого, Чим себе дурити, - Доти будемо воліти Як-не-як, а жити! Поема «Козачка Олена» - перший великий літературний твір О.Пчілки. "У поемі - синтез співзвучності природи і психологічного стану людини, історичної ситуації в Україні XVII ст. і відбиток її в долі маленького села, поєднання героїки і кохання… У творі поетеса виводить образи «нової» жінки, чоловіка, якого не утримають вдома дружинині сльози, який не ховається «край запічка того», селян, у котрих «одна розмова, про єдину справу, що обходила життя їх, та їх честь і славу». За художніми образами проглядається часточка історії України, коли сільська громада підтримала гетьмана Дорошенка у його прагненні захистити, за висловами з книги М.Аркаса «Історія України-Русі», «обездолену, поруйновану, спустошену і вилюднену через безперестанні війни Україну», «зібрати її усю докупи, а як пощастить, то й самостійною зробити». Л. Мержвинська.
Сумна та життєва поема. Зараз дуже актуальна, багато крові і зараз проливається за землю, за нашу волю і свободу. Дякую за працю, за якісне озвучання !
Спасибі за вашу працю, поема дивовижно хороша , та все про козацький рід. Дуже актуальна на сьогоднішній день. Яка ж вона гарна наша українська мова.Олена Пчілка писала в ті дні коли родився мій дідусь, а його жінка , моя бабуся була з козацького роду. Її дідо козак Яроцький так і воював, завжди їхав на війну, залишаючи жінку з трьома малими дітьми. Так коли черговий раз повернувся, то і померла його кохана жінка, залишилось трійко дітей і усі дівчатка. Він не женився більше , а сам ростив дітей. Наймолодша і була матірю моєї бабусі. Бережім нашу Україну , вона у нас одна, як наші прадіди і діди і батьки берегли її. Та й женіть Ємака з влади ,та його посіпак ,бо це ворог, ворог в українській владі гірше ,ніж ворог на полі бою! Слава Україні!
Тисніть вподобайку, дзвіночок, коментуйте, поширюйте. Якщо є можливість і бажання допомогти каналу. Буду дуже вдячна! Картка Приват 4149 4378 7016 4041 PayPal: Panucci.ua@gmail.com
Так, я обожнюю твори Нечуй- Левицького, то в його повісті " Микола Джеря" бабі Нимидорі було 36 років. Ранні заміжжя і дуже тяжка праця, бідність давали про себе знати.
🌻📘🌿Доки ж сонце світить людям
На землі злиденній,
Доти буде хоч краплина
В заметні щоденній -
Утішного, чи такого,
Чим себе дурити, -
Доти будемо воліти
Як-не-як, а жити!
Поема «Козачка Олена» - перший великий літературний твір О.Пчілки.
"У поемі - синтез співзвучності природи і психологічного стану людини, історичної ситуації в Україні XVII ст. і відбиток її в долі маленького села, поєднання героїки і кохання… У творі поетеса виводить образи «нової» жінки, чоловіка, якого не утримають вдома дружинині сльози, який не ховається «край запічка того», селян, у котрих «одна розмова, про єдину справу, що обходила життя їх, та їх честь і славу». За художніми образами проглядається часточка історії України, коли сільська громада підтримала гетьмана Дорошенка у його прагненні захистити, за висловами з книги М.Аркаса «Історія України-Русі», «обездолену, поруйновану, спустошену і вилюднену через безперестанні війни Україну», «зібрати її усю докупи, а як пощастить, то й самостійною зробити». Л. Мержвинська.
Дякую вам за чудовий твір.Дякую за вашу працю
Дуже гарний твір і гарне озвучення. Щиро дякую!
ДЯКУЮ.
Дякую
Щиро дякую Вам за таку важливу працю.
Сумна та життєва поема. Зараз дуже актуальна, багато крові і зараз проливається за землю, за нашу волю і свободу. Дякую за працю, за якісне озвучання !
Чудовий твір❤❤❤ Дякую.
Спасибі за вашу працю, поема дивовижно хороша , та все про козацький рід. Дуже актуальна на сьогоднішній день. Яка ж вона гарна наша українська мова.Олена Пчілка писала в ті дні коли родився мій дідусь, а його жінка , моя бабуся була з козацького роду. Її дідо козак Яроцький так і воював, завжди їхав на війну, залишаючи жінку з трьома малими дітьми. Так коли черговий раз повернувся, то і померла його кохана жінка, залишилось трійко дітей і усі дівчатка. Він не женився більше , а сам ростив дітей. Наймолодша і була матірю моєї бабусі. Бережім нашу Україну , вона у нас одна, як наші прадіди і діди і батьки берегли її. Та й женіть
Ємака з влади ,та його посіпак ,бо це ворог, ворог в українській владі гірше ,ніж ворог на полі бою! Слава Україні!
Першим залишаю коментар через годину після викладення! Слухаю перед сном Нечуй-Левицького у вашому виконанні. Дякую за вашу роботу!
Дякую. ❤
❤🎉
Тисніть вподобайку, дзвіночок, коментуйте, поширюйте.
Якщо є можливість і бажання допомогти каналу.
Буду дуже вдячна!
Картка Приват 4149 4378 7016 4041
PayPal: Panucci.ua@gmail.com
Возив в те Колодяжне мене колись Татко
Ой і я дослухалась до назви села, та й хочеться знати де ж воно , в якій області?
Волинська
По дорозі з Ковеля до Луцька
@@tonysolovey9703 Дякую!
❤❤❤❤❤❤❤❤❤
А " старій матері", мабуть років 35-37.
Так, я обожнюю твори Нечуй- Левицького, то в його повісті " Микола Джеря" бабі Нимидорі було 36 років. Ранні заміжжя і дуже тяжка праця, бідність давали про себе знати.
Чудовий твір .Дякую .❤😮
❤❤❤❤❤