2024 р. в Україні був найтеплішим за всю історію спостережень! Дізнаємося більше про зміни температури повітря і загалом зміни клімату. Глобальне потепління триває!
@@ВікторВишневський-цго вітаю, підскажіть будь ласка ресурс де коректно зазначено середньорічна та середньомісячна швидкість вітру на висоті до 30м Так як дані старого єврея гугля, за 2х річними спостереженнями- завищені щонайменше на 20% що занадто суттєво для побутового приватного вітрогенератора адже дозволена висота не більше 30м і кожна десятина м/с - це роки до окупної собівартості...
Пане Андрію! Я працюю у двох установах, одна з яких має назву Центральна геофізична обсерваторія. Там узагальнюють швидкість вітру на висоті флюгера, тобто близько 10 м. Де взяти вище? Є сумнів, що таке є.
Мені подобається потепління хоч усі виють яка це біда я бачу у цьому і позитивні зміни а для України тим паче це відкриває нові можливості так є певні мінуси та що ми можемо вдіяти із цим треба пристосовуватись висаджувати оливки, хурму , цитрусові і буде нам щастя
Романе! Можна розглянути варіанти: похолодання чи потепління. Коли це зробити, то зрозуміло, що потепління незрівнно краще. Згадаймо комунальні платежі, зимові корки, падіння та ін.
Гарне та змістовне відео, доповнене фактами та фотографіями. Очевидно маємо суттєву зміну клімату в сторону потепління. Як для споживачів газу для опалення будинку - ситуація взимку є приємною. Проте слід зрозуміти, що в майбутньому для населення світу, проблема питної води буде найгострішою...
Дякую за добрі слова і професійний підхід. Ймовірно проблемою буде не лише вода. Уже нині тисячі людей (переважно старих і хворих) вмирають від аномальної спеки. Навіть у Києві цього літа дехто почувався недобре. Думаю, що проблемою може стати поширення інфекційних хвороб і шкідників.
Років з 20 назад слухав науковця по темі потепління, то він говорив що кліматичні пояси зміняться і Україна потрапить з помірного ближче до тропічного. Цікавий ролик і тривожний одночасно. Дякую.
Вважаю, що потрібно взяти ці зміни до уваги і бути готовими до ще більших змін. Ймовірно, на півдні проблема буде гострішою. Проте люди живуть і в Африці.
Дякую пане Вікторе за цікаве змістовне відео! Вітаю Вас із Новим роком! По темі відео від себе хотів ще додати що клімат в Україні став більш посушливий. У нас на Донбасі обміліло багато річок. Там де у дитинстві , на рубежі 90х та двохтисячних, ми купалися та стрибали у воду зараз води поколіно. За усе літо було два дощі , і вдруге з 2020 року сталася пилова буря. Раніше пилових бурь у наших місцях я ніколи не бачив! А сніг взимку став справжнім святом. Впав рівень грунтових вод. Якщо у Карпатах дерева розростаються вгору то у степовій зоні росте хіба що ясінь. Всхихають та вже майже не відновлюються дуби та клени. Дуже хотілося щоб Ви розкрили у наступних відео тему опадів та обміління малих річок України, особливо у степовій зоні.
Щиро дякую за професійний коментар! Звісно, я в курсі того, якими є зміни опадів, адже саме від цих опадів залежить стік річок, до яких я більш професійно дотичний. Знаю і про зниження рівня підземних вод, адже маю колодязь, у якому води все менше. Насправді зміни клімату включають зменшення швидкості вітру, збільшення випаровування і т. ін. Про все це можна було розповісти. Однак мені слід було знайти компроміс: професійніше і менше переглядів, чи простіше і більше. Як виявилося, навіть простіше, цікавить далеко не всіх. Є сумнів, що за тиждень буде тисяча переглядів. А, здається, таке цікаве питання!
@@ВікторВишневський-цго Про опади тема варта окремого відео як на мене. А стосовно переглядів я думаю це через те що канал ще молодий і тематика доволі професійна - для зацікавлених. Хотів ще додати що на Донбасі ситуація із зниженням рівня грунтових вод загострена через велику кількість порожнин антропогенного походження у землі, власне куди і уходить вода. Раніше багато ставків живилося за рахунок відкачати шахтних вод у балки. У багатьох балках були ставки-відстійники. Ці ставки як ніяк додавали випаровування вологи у повітря в сприяли пом'якшенню клімату. А зараз у багатьох випадках вода з шахт не відкачується.
@@ВікторВишневський-цгоПане Віктор, з переглядами не дивуйтесь це абсолютно нормально. Я навпаки здивований, що в вас так багато підписників), і коментарів стільки на підтримку. Головне відео випускати регулярно, то ютюб почне вас просувати.
до війни коли я їхав кататись на мотоциклі то доволі часто проїжджав повз оцю метеостанцію , ех було колись нормальне життя. бажаю вам мирного неба над головою.
Метеомайданчики загалом схожі. Той, біля якого я стояв, знаходиться в Києві біля проспекту Науки. Поряд є асфальтова доріжка, але на ній мотоциклісти не їздять.
Виходить, що майже кожен наступний рік в Україні стає найтеплішим? А взагалі приємно дивитися не просто відео, а відео гарно підкріплене науковими фактами.
Дякую за цікаве відео!!! Підписався! Лайк поставив! Чекатиму на відео про клімат регіонів і міст України, де більше змінився, де менше, які сценарії. Також можна давати більше даних про зміни сум річних температур і опадів. В ще цікаве би було відео про зміну кількості днів лежання снігу по території України від старих часів дотепер. А ще порівняння змін клімату в Україні й у сусідніх країнах.
Дякую за добрі слова! Однак поки я планую зосередитися на дещо інших питаннях, а саме більше пов'язаних з Дніпром та іншими річками та озерами. Зрештою, за фахом я гідролог. Тому, аби Вас не розчаровувати, можу поки надіслати на Вашу особисту пошту відомості, які можливо маю і Вас цікавлять. Ось моя пошта: vishnev.v@gmail.com
Дякую за відео. Відразу ж маю зустрічне запитання, пане Вікторе. Йде так би мовити, глобальне потепління, що сприяє таненню прісних льодовиків. Ті в свою чергу знижують рівень солоності океанічних вод. І як наслідок, теплий Гольфстрім втрачає свою стежку поміж насичених солоних вод Атлантичного океану. Ви досліджуєте природні явища, їх вплив на клімат, на ресурси. Хотілося б почути Вашу думку про ситуацію, яка відбувається з теплою течією. Адже нас в школі вчили, наскільки сильно вона впливає на клімат Європи. Дякую
Дякую за змістовне запитання! Відверто, про Гольфстрим зараз не думав. Утім батьківщина цієї течії екваторіальна частина Атлантики, над якою і вдень і вночі дме пасатний вітер. Ця течія набігає на Південну Америку, де існує трикутний виступ південніше екватора. Тож переважна частина Пастної течії потрапляє в Карибське море і Мексиканську затоку. Більше слід дізнатися з англомовної літератури.
Пан Віктор, дякую. А можно записати ролики: 1. Прл осадки. Більше чи меньше і який прогноз їх на майбутьнє України або Києва 2. Про небажані наслідки. В першу чергу - це весняні ( а позапрошлім 23 і літні) заморозки. Будуть їх кількість зменьшуватися чи залишуться на тому ж рівні... Повені, гради, суховії... 3. Світову тенденцію зміни клімату. Бо, наприклад, Артика теплішає, а в Антартиці кількість льода зростає... Буду чекати Дякую
З опадами не так однозначно. За даними спостережень, принаймні за останні 60-80 років, на півдні існує невелике зростання, на півночі - невелике зменшення. Проте згадане зростання не компенсує підвищення температури повітря - всюди стає сухіше. Щодо відилень, то вони були завжди. Щодо Антактиди, точно не знаю, але вочевидь, що підвищення температури води супроводжується більшим випаровуванням і це може спричиняти опади і наростання льоду в Антарктиді.
Десь чув про таке що людец чекає три біди, це чума війна та голод, звісно що це маячня якихось бодевільних але двв біди вже масштабно розвернулись а третя злається вде скоро включиться на повну.
Дякую. Варто також акцентувати увагу до зростання екстремальних погодних явищ, пов'язаних зі змінами клімату. Суховії, потужні зливи, буревії, часті і більш різкі зміни температури. Цього літа дружина спостерігала невеличке торнадо, яке підняло в повітря і віднесло до сусіда коробку від холодильника. І є зафільмовані факти великих торнадо в морі на півдні.
@ВікторВишневський-цго Очікуємо на нові відео. Часто люди дивуються, чому при глобальному потеплінні вони спостерігають довгу холодну весну, різкі зниження температури, або пронизливий холодний вітер...
Усе ж не треба драматизувати. Люди живуть і в Африці, де середня температура десь на 15 градусів вища. Якщо темпи потепляння 3 градуси за 140 років, маємо запас у 700 років.
@ВікторВишневський-цго і як вони живуть в Африці?) геть різні фактори. Доречі, в Африці, теж стає пекучіше. Краще драматизувати зараз, потім буде занадто пізно, бо ніхто не чешеться з цього приводу. Та й це, нажаль, не драматизація.
Дякую за працю! Дуже корисне відео. Скажіть будь ласка, на вашу думку, чи можна саджати фінікові пальми, скажімо, у Вінницькій області? Чи все-таки краще на Одещині?
Відповідь проста. Де краще росте виноград: на Одещині чи Вінничині? Звісно, південніше. Тож, якщо і висаджувати пальми, то краще на півдні Одеської області. Однак і там може бути мінус 20. Тож кілька років можуть рости, а якогось року ймовірно замерзнуть.
@ВікторВишневський-цго дякую за відповідь. Теж так думаю. Ще рік почекаю, може різко потеплішає... А з іншого боку, в Ірані теж бувають морози , може не -20°, але -10° точно бувають.
@@rameshvar33 саджать можна, просто подбайте про укриття, короб з утеплювача і новорічна гірлянда на термостаті. Єдине шо для фініка потрібне буде укриття доволі велике і в ньому має бути сухо
У Києві раніше було приблизно чи в останні дні травня чи 1-2 червня. Нині строк приблизно 20 травня. На жаль, у 2024 р. на акацію не звернув увагу. Абрикос у Києві зацвів 2 квітня.
як на мене найістотнішим наслідком потепління є денна плюсова температура взимку - через неї не накопичується сніговий покрив, а враховуючи, що більшість опадів припажає саме на цей період, то проблеми С/Г стають очевидними. особливо коли з травня по жовтень майже немає дощів.
Зроблю невеличке уточнення. Опадів випадає більше влітку, але тоді ж вони переважно випаровуються. Взимку менше, але на випаровування вони майже не витрачаються. Тож саме тому після настання тепла формується найбільша водність річок.
@@ВікторВишневський-цго де як, а у нашому містечку в цьому році "літні опади" представляли собою лише вранішню росу. чи може дощі випаровувались ще до того, як впадуть на землю, але ніби аж такої спеки було лише тижні зо два.
У мене у Києві також близькою була температура. Однак жах був би у разі похолодання, коли температура опустилася б до мінус 30. А така температура траплялася і потенційно можлива.
Дуже цікаве відео! Я планую зробити свою невеличку ферму, можете порадити рослини якісь, які можуть хоча б трошки допомогти зменшити кількість парникових газів в повітрі?
середня температура у Києві 20024 була 11.4С за історичної норми 7.7С. до того ж це другий рік підряд, коли норми температур усіх дванадцяти місяців перевищені. кактуси зафіксовані у флорі України ще з 1980х років, причому не у Криму, а у Харківській області. бамбук давно вже продають для озеленення садиб
2024-й рік у Краматорському р-ні зник іксодовий кліщ. у середині травня температура грунту на глибині 15см була 23С у листопаді у місцевій річці бачив вужа та жаб
Поки такого відео немає. Можливо буде як продовження сказаного. Тому, якщо це Вам дійсно цікаво, напишіть мені листа на особисту пошту: vishnev.v@gmail.com, зазначивши як Вас звуть.
Ну, кактус опунція і листоколосник, який називають бамбуком - не дуже показові рослини, оскільки моростійкість таких рослин і їх сортів сягає -23С і навіть ще нижче. Для опунції важливе сонячне світло, а для листоколосників - волога і добрива, особливо органіка. У мене в Запоріжжі соломини листоколосників сягають 4,5 метрів, і гостей дивує ця рослина, хоча і у Львові, і у Дніпрі її можна зустріти. Просто мало хто володіє інформацією про зимостійкість таких рослин. І нам не доступні відповідні сорти Так, ківі (актинідія китайська та делікатесна ще у 2005 році значно пошкоджувалася морозом у Запоріжжі, а з 2017 року зимові пошкодження відсутні взагалі. Ця зима в Запоріжжі станом на 08 січня 2025 року "радувала" лише -7-6С (за моїми спостереженнями), тобто, поки є надзвичайно теплою, без значних мінімумів. Думаю, шо війна також робить свій внесок у потеплішання - в Україні вибухає і палає зброя із багатьох країн світу
На жаль, від мене чи іншої звичайної людини зміни клімату не залежать. Проте, повторюся, що для більшості населення світу проблема гостріша, ніж у нас. Від хвиль тепла щороку гинуть тисячі людей. Це не лише старі і слабкі здоров'ям, а й ті, хто мав напружитися (робота, спорт), коли була аномальна спека.
Вподобайка та коментар на підтримку каналу!!Дякую за працю!!😊
Дякую й Вам за підтримку!
Дуже дякую. Зараз дуже велика рідкість зустріти настільки структуровані відео з такою гарною мовою диктора!
Щиро дякую за добрі слова! Насправді я науковець і викладач. Однак мові, звісно, також приділяв увагу.
@@ВікторВишневський-цго вітаю, підскажіть будь ласка ресурс де коректно зазначено середньорічна та середньомісячна швидкість вітру на висоті до 30м
Так як дані старого єврея гугля, за 2х річними спостереженнями- завищені щонайменше на 20% що занадто суттєво для побутового приватного вітрогенератора адже дозволена висота не більше 30м і кожна десятина м/с - це роки до окупної собівартості...
Пане Андрію! Я працюю у двох установах, одна з яких має назву Центральна геофізична обсерваторія. Там узагальнюють швидкість вітру на висоті флюгера, тобто близько 10 м. Де взяти вище? Є сумнів, що таке є.
Дякуємо за корисну інформацію.
Дякую й Вам!
Мені подобається потепління хоч усі виють яка це біда я бачу у цьому і позитивні зміни а для України тим паче це відкриває нові можливості так є певні мінуси та що ми можемо вдіяти із цим треба пристосовуватись висаджувати оливки, хурму , цитрусові і буде нам щастя
Романе! Можна розглянути варіанти: похолодання чи потепління. Коли це зробити, то зрозуміло, що потепління незрівнно краще. Згадаймо комунальні платежі, зимові корки, падіння та ін.
Гарне та змістовне відео, доповнене фактами та фотографіями. Очевидно маємо суттєву зміну клімату в сторону потепління. Як для споживачів газу для опалення будинку - ситуація взимку є приємною. Проте слід зрозуміти, що в майбутньому для населення світу, проблема питної води буде найгострішою...
Дякую за добрі слова і професійний підхід. Ймовірно проблемою буде не лише вода. Уже нині тисячі людей (переважно старих і хворих) вмирають від аномальної спеки. Навіть у Києві цього літа дехто почувався недобре. Думаю, що проблемою може стати поширення інфекційних хвороб і шкідників.
Та нічого в цьому гарного нема
Дякую за якісний матеріал, із задоволенням дивитимусь наступні випуски!
Дякую й Вам! У планах щось робити і надалі.
@@ВікторВишневський-цго Плани - це вже дуже добре
Років з 20 назад слухав науковця по темі потепління, то він говорив що кліматичні пояси зміняться і Україна потрапить з помірного ближче до тропічного. Цікавий ролик і тривожний одночасно. Дякую.
Вважаю, що потрібно взяти ці зміни до уваги і бути готовими до ще більших змін. Ймовірно, на півдні проблема буде гострішою. Проте люди живуть і в Африці.
Дякую вам за корисні та цінні знання
Дякую за добрі слова!
підтримка та лайк каналу
Дякую!
Дякую пане Вікторе за цікаве змістовне відео! Вітаю Вас із Новим роком!
По темі відео від себе хотів ще додати що клімат в Україні став більш посушливий. У нас на Донбасі обміліло багато річок. Там де у дитинстві , на рубежі 90х та двохтисячних, ми купалися та стрибали у воду зараз води поколіно. За усе літо було два дощі , і вдруге з 2020 року сталася пилова буря. Раніше пилових бурь у наших місцях я ніколи не бачив! А сніг взимку став справжнім святом. Впав рівень грунтових вод. Якщо у Карпатах дерева розростаються вгору то у степовій зоні росте хіба що ясінь. Всхихають та вже майже не відновлюються дуби та клени.
Дуже хотілося щоб Ви розкрили у наступних відео тему опадів та обміління малих річок України, особливо у степовій зоні.
Щиро дякую за професійний коментар! Звісно, я в курсі того, якими є зміни опадів, адже саме від цих опадів залежить стік річок, до яких я більш професійно дотичний. Знаю і про зниження рівня підземних вод, адже маю колодязь, у якому води все менше. Насправді зміни клімату включають зменшення швидкості вітру, збільшення випаровування і т. ін. Про все це можна було розповісти. Однак мені слід було знайти компроміс: професійніше і менше переглядів, чи простіше і більше. Як виявилося, навіть простіше, цікавить далеко не всіх. Є сумнів, що за тиждень буде тисяча переглядів. А, здається, таке цікаве питання!
@@ВікторВишневський-цго
Про опади тема варта окремого відео як на мене. А стосовно переглядів я думаю це через те що канал ще молодий і тематика доволі професійна - для зацікавлених.
Хотів ще додати що на Донбасі ситуація із зниженням рівня грунтових вод загострена через велику кількість порожнин антропогенного походження у землі, власне куди і уходить вода. Раніше багато ставків живилося за рахунок відкачати шахтних вод у балки. У багатьох балках були ставки-відстійники. Ці ставки як ніяк додавали випаровування вологи у повітря в сприяли пом'якшенню клімату.
А зараз у багатьох випадках вода з шахт не відкачується.
@@ВікторВишневський-цгоПане Віктор, з переглядами не дивуйтесь це абсолютно нормально. Я навпаки здивований, що в вас так багато підписників), і коментарів стільки на підтримку. Головне відео випускати регулярно, то ютюб почне вас просувати.
Дуже важливо і ціїкаво слухати і все це узнававати.Дякуємо!
Дякую й Вам!
Дякую й Вам!
Велика вам подяка пане Віктор, вподобайка в підтримку каналу...
Дякую за добрі слова!
Дякую, було дуже цікаво. Вітання від колишнього киянина з Канади.
Дякую! Припускаю, що в Канаді теж відбуваються зміни у природі.
Дякую. Згадалися шкільні роки і години спостережень на географічному майданчику.
У мене такого майданчика не було. Цікавість до науки розвинулася пізніше.
Дуже корисний канал. Велика подяка авторові.🎉🎉🎉
Дякую!
Щиро дякую. Херсон.
Дякую й Вам!
Большое спасибо. Очень интересный рассказ об изменении климата. Желаю вам успехов всегда и во всем.
Дякую за добрі слова!
Добре що холодний період закінчується, бо це був один з найхолодніших час на планеті.
Як на мене, то краще потепління, ніж сніг у травні.
Дуже вдячний за чудовий матеріал!
Дякую!
Дякую! Було цікаво слухати, та дивитись.
Дякую за добрі слова!
Пане Вікторе, Ви супер цікаво розповідаєте! Просто і цікаво! 😊
Дякую за таку високу оцінку!
Дякую, пане Віктору, за цікаву інформацію. Чекаю нові відео
Дякую за високу оцінку!
Дуже сподобалась доповідь, стільки цікавих деталей і спостережень! Дякую
Дякую за добрі слова!
до війни коли я їхав кататись на мотоциклі то доволі часто проїжджав повз оцю метеостанцію , ех було колись нормальне життя.
бажаю вам мирного неба над головою.
Метеомайданчики загалом схожі. Той, біля якого я стояв, знаходиться в Києві біля проспекту Науки. Поряд є асфальтова доріжка, але на ній мотоциклісти не їздять.
Дякую. Було дуже цікаво!
Мене завжди цікавила така інформація.
Дякую за добрі слова!
дуже цікаво та щира подяка автору за його працю.
Дякую за Вашу оцінку!
Виходить, що майже кожен наступний рік в Україні стає найтеплішим? А взагалі приємно дивитися не просто відео, а відео гарно підкріплене науковими фактами.
Не кожен. Радше десятиліття. Приміром у Києві, до цього найтеплішим був 2020 р. з температурою 10,9.
Дякую за цікаве відео!!!
Підписався! Лайк поставив!
Чекатиму на відео про клімат регіонів і міст України, де більше змінився, де менше, які сценарії.
Також можна давати більше даних про зміни сум річних температур і опадів.
В ще цікаве би було відео про зміну кількості днів лежання снігу по території України від старих часів дотепер.
А ще порівняння змін клімату в Україні й у сусідніх країнах.
Дякую за добрі слова! Однак поки я планую зосередитися на дещо інших питаннях, а саме більше пов'язаних з Дніпром та іншими річками та озерами. Зрештою, за фахом я гідролог. Тому, аби Вас не розчаровувати, можу поки надіслати на Вашу особисту пошту відомості, які можливо маю і Вас цікавлять. Ось моя пошта: vishnev.v@gmail.com
@@ВікторВишневський-цго Дякую, напишу! Побажання глядача - це лише побажання. А про річки також цікаво!
Дякую за відео. Відразу ж маю зустрічне запитання, пане Вікторе. Йде так би мовити, глобальне потепління, що сприяє таненню прісних льодовиків. Ті в свою чергу знижують рівень солоності океанічних вод. І як наслідок, теплий Гольфстрім втрачає свою стежку поміж насичених солоних вод Атлантичного океану.
Ви досліджуєте природні явища, їх вплив на клімат, на ресурси. Хотілося б почути Вашу думку про ситуацію, яка відбувається з теплою течією. Адже нас в школі вчили, наскільки сильно вона впливає на клімат Європи. Дякую
Гольфстріму в Тихому океані немає. ви переплутали океан з Атлантичним.
@СергійЦвик-ц4ж оце так да! Щось затуманило розум. Самій смішно стало..
@@ЛарисаКисіль-н7о ще досі новий рік святкуєте 🤣🤣🤣
@@aleksandrbuzov Чом би ні. Не кожен день таке свято трапляється 🥴🥴🥴
Дякую за змістовне запитання! Відверто, про Гольфстрим зараз не думав. Утім батьківщина цієї течії екваторіальна частина Атлантики, над якою і вдень і вночі дме пасатний вітер. Ця течія набігає на Південну Америку, де існує трикутний виступ південніше екватора. Тож переважна частина Пастної течії потрапляє в Карибське море і Мексиканську затоку. Більше слід дізнатися з англомовної літератури.
Пан Віктор, дякую.
А можно записати ролики:
1. Прл осадки. Більше чи меньше і який прогноз їх на майбутьнє України або Києва
2. Про небажані наслідки. В першу чергу - це весняні ( а позапрошлім 23 і літні) заморозки. Будуть їх кількість зменьшуватися чи залишуться на тому ж рівні...
Повені, гради, суховії...
3. Світову тенденцію зміни клімату. Бо, наприклад, Артика теплішає, а в Антартиці кількість льода зростає...
Буду чекати
Дякую
З опадами не так однозначно. За даними спостережень, принаймні за останні 60-80 років, на півдні існує невелике зростання, на півночі - невелике зменшення. Проте згадане зростання не компенсує підвищення температури повітря - всюди стає сухіше. Щодо відилень, то вони були завжди. Щодо Антактиди, точно не знаю, але вочевидь, що підвищення температури води супроводжується більшим випаровуванням і це може спричиняти опади і наростання льоду в Антарктиді.
Гарне і цікаве відео !
Дякую!
Головне щоб морози все ж таки збереглися на нашій території у майбутньому щоб шкідливі і малярійні комахи вимерзали.
Зрозуміло, що не всі наслідки потепління описано. Звісно, що разом із шакалом поширилися і шкідники.
Десь чув про таке що людец чекає три біди, це чума війна та голод, звісно що це маячня якихось бодевільних але двв біди вже масштабно розвернулись а третя злається вде скоро включиться на повну.
👋👌👍💙💛✌💯🙏
Дякую за позитивну реакцію!
Дякую.
Варто також акцентувати увагу до зростання екстремальних погодних явищ, пов'язаних зі змінами клімату.
Суховії, потужні зливи, буревії, часті і більш різкі зміни температури.
Цього літа дружина спостерігала невеличке торнадо, яке підняло в повітря і віднесло до сусіда коробку від холодильника. І є зафільмовані факти великих торнадо в морі на півдні.
Погоджуюсь, що це важливо, але подати належним чином у короткому відео складно. До того ж не всі цим цікавляться.
@ВікторВишневський-цго Очікуємо на нові відео.
Часто люди дивуються, чому при глобальному потеплінні вони спостерігають довгу холодну весну, різкі зниження температури, або пронизливий холодний вітер...
рекорд по швидкості вітру в Києві зафіксований в 1881 році
Цей рік буде найтеплішим, наступний також, і так далі... Людству гаплик😅 палюче тепло добереться найпершим
Усе ж не треба драматизувати. Люди живуть і в Африці, де середня температура десь на 15 градусів вища. Якщо темпи потепляння 3 градуси за 140 років, маємо запас у 700 років.
@ВікторВишневський-цго і як вони живуть в Африці?) геть різні фактори. Доречі, в Африці, теж стає пекучіше.
Краще драматизувати зараз, потім буде занадто пізно, бо ніхто не чешеться з цього приводу. Та й це, нажаль, не драматизація.
Дякую за працю! Дуже корисне відео. Скажіть будь ласка, на вашу думку, чи можна саджати фінікові пальми, скажімо, у Вінницькій області? Чи все-таки краще на Одещині?
Відповідь проста. Де краще росте виноград: на Одещині чи Вінничині? Звісно, південніше. Тож, якщо і висаджувати пальми, то краще на півдні Одеської області. Однак і там може бути мінус 20. Тож кілька років можуть рости, а якогось року ймовірно замерзнуть.
@ВікторВишневський-цго дякую за відповідь. Теж так думаю.
Ще рік почекаю, може різко потеплішає...
А з іншого боку, в Ірані теж бувають морози , може не -20°, але -10° точно бувають.
@@rameshvar33 саджать можна, просто подбайте про укриття, короб з утеплювача і новорічна гірлянда на термостаті. Єдине шо для фініка потрібне буде укриття доволі велике і в ньому має бути сухо
@@sandro5019 дякую!🫶
Цього року в Одесі перші квіти на білій акації розпустилися у квітні. На моїй пам'яті таке було у перше.
У Києві раніше було приблизно чи в останні дні травня чи 1-2 червня. Нині строк приблизно 20 травня. На жаль, у 2024 р. на акацію не звернув увагу. Абрикос у Києві зацвів 2 квітня.
як на мене найістотнішим наслідком потепління є денна плюсова температура взимку - через неї не накопичується сніговий покрив, а враховуючи, що більшість опадів припажає саме на цей період, то проблеми С/Г стають очевидними. особливо коли з травня по жовтень майже немає дощів.
Зроблю невеличке уточнення. Опадів випадає більше влітку, але тоді ж вони переважно випаровуються. Взимку менше, але на випаровування вони майже не витрачаються. Тож саме тому після настання тепла формується найбільша водність річок.
@@ВікторВишневський-цго де як, а у нашому містечку в цьому році "літні опади" представляли собою лише вранішню росу. чи може дощі випаровувались ще до того, як впадуть на землю, але ніби аж такої спеки було лише тижні зо два.
В мене у Львові інжир зимує без укриття на подвір'ї вже четвертий рік.
Дай боже, щоб і ця зима його оминула холодами!
У нас на Сумщині зараз дощі йдуть, вдень температура +8 сьогодні була, жах що коїться.
У мене у Києві також близькою була температура. Однак жах був би у разі похолодання, коли температура опустилася б до мінус 30. А така температура траплялася і потенційно можлива.
Дуже цікаве відео! Я планую зробити свою невеличку ферму, можете порадити рослини якісь, які можуть хоча б трошки допомогти зменшити кількість парникових газів в повітрі?
вам потрібен мох)
середня температура у Києві 20024 була 11.4С за історичної норми 7.7С. до того ж це другий рік підряд, коли норми температур усіх дванадцяти місяців перевищені. кактуси зафіксовані у флорі України ще з 1980х років, причому не у Криму, а у Харківській області. бамбук давно вже продають для озеленення садиб
Норма 7,7 була для періоду 1961-1990. Для 1991-2020 рр. вона вже становила 9,0.
2024-й рік у Краматорському р-ні зник іксодовий кліщ. у середині травня температура грунту на глибині 15см була 23С у листопаді у місцевій річці бачив вужа та жаб
Про все не розповісти неможливо. Припускаю, що є багато цікавинок звідусіль. Згадую бомбезний виноград, яким частували у Білій Церкві.
Цікаво, професійно, популярно, повчально
Дякую за високу оцінку!
Класне відео ютуб запропонував. Просто діамант.
Дякую!
Розкажіть ще будь - ласка по норми опадів як вони змінилися
Поки такого відео немає. Можливо буде як продовження сказаного. Тому, якщо це Вам дійсно цікаво, напишіть мені листа на особисту пошту: vishnev.v@gmail.com, зазначивши як Вас звуть.
Ну, кактус опунція і листоколосник, який називають бамбуком - не дуже показові рослини, оскільки моростійкість таких рослин і їх сортів сягає -23С і навіть ще нижче. Для опунції важливе сонячне світло, а для листоколосників - волога і добрива, особливо органіка. У мене в Запоріжжі соломини листоколосників сягають 4,5 метрів, і гостей дивує ця рослина, хоча і у Львові, і у Дніпрі її можна зустріти. Просто мало хто володіє інформацією про зимостійкість таких рослин. І нам не доступні відповідні сорти
Так, ківі (актинідія китайська та делікатесна ще у 2005 році значно пошкоджувалася морозом у Запоріжжі, а з 2017 року зимові пошкодження відсутні взагалі.
Ця зима в Запоріжжі станом на 08 січня 2025 року "радувала" лише -7-6С (за моїми спостереженнями), тобто, поки є надзвичайно теплою, без значних мінімумів.
Думаю, шо війна також робить свій внесок у потеплішання - в Україні вибухає і палає зброя із багатьох країн світу
Дякую за професійний коментар! Щодо ролі війни, то на клімат, думаю, вона впливає слабо. На жаль, вона сильно впливає на нас і нашу країну.
@@ВікторВишневський-цго Дякую!
Такая жара летом было,очманеть можно было.
Чи буде така тенденція з зростанням температури і далі, на вашу думку?
Думаю буде і навіть перший тиждень цього року це підтверджує. Такої самої думки найсерйозніші вчені, які цим займаються не один десяток років.
кактусы около Судака я видел в 70 х годах и привозил в Харьков
Я розповів про власний досвід. У 1970-х я кактуси не бачив або не звертав увагу.
І що робити? Я не хочу жити в тропіках
На жаль, від мене чи іншої звичайної людини зміни клімату не залежать. Проте, повторюся, що для більшості населення світу проблема гостріша, ніж у нас. Від хвиль тепла щороку гинуть тисячі людей. Це не лише старі і слабкі здоров'ям, а й ті, хто мав напружитися (робота, спорт), коли була аномальна спека.
@@ВікторВишневський-цго а від чого це все залежить? Я чув, що це активність сонці так працює?
Посадили бамбук на півночі Київської області, висота блтзько 3м, навіть восени давав нові пагони
Наскільки мені відомо, бамбук витримує мінус 20. На півночі Київської області температура може бути нижчою. Є ризик.
@ВікторВишневський-цго так на такі випадки планується укриття, але поки що як бачите все росте