OTÁZKY K TRÉNINKU | Naturál musí cvičit do hodiny. Cviky na bolavá kolena. Pevný zadek, štíhlé nohy.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 дек 2024

Комментарии •

  • @evus88
    @evus88 2 месяца назад

    Děkuju ❤

  • @petrzeidler1201
    @petrzeidler1201 2 года назад +8

    Super video. Ústy klasika bych řekl "přitom taková blbost", jenomže detaily dělají celek a tohle jsou ty jemnosti, které z obyčejného cvičení dělají produktivní a progresivní trénink! Moc díky, super práce!

    • @fitness0079
      @fitness0079  2 года назад +2

      Tohle si přesně říká většina lidí a pak to tak podle toho vypadá. 😂😂😂

  • @lucievotockova7332
    @lucievotockova7332 2 года назад +2

    Super video. Stručná odpověď, žádné okecávání. Víc takových videí 😉

  • @tomasfazekas9204
    @tomasfazekas9204 Год назад +2

    Já s vyšším tlakem používám jako pre workout beta alanin, citrulin a taurin a jsem s tím v pohodě, kofein z guarany si přidávám vždy max 110 mg (1 tab) a pouze při ranním tréninku, když si nedám kávu.

    • @fitness0079
      @fitness0079  Год назад +1

      Je super, že ti to sedí, ale je třeba myslet i do budoucna, zda je zapotřebí vyšší tlak ještě zvyšovat.

    • @tomasfazekas9204
      @tomasfazekas9204 Год назад +1

      @@fitness0079 tak já jsem si samozřejmě provedl sledování stavu 😅 vyřazoval jsem vždy jednu věc po které jsem cítil vyšší tlak a na vyřazení těchto suplementů moje tělo nereagovalo. Nakonec to zdá se bylo o soli, mineralkach a mojí neurotické povaze. 😁 Tlak si kontroluju průběžně a žádné problémy teď nemám, navíc jsem dík štítné zlaze a trombóze v neustálém pozorování od několika lékařů několikrát za rok. Tak věřím, že je to teď v pohodě.

  • @doayat
    @doayat 2 года назад +3

    Dřepy - Nejslabšími místy u začátečníků je aktivace hamstringů(bolesti kolen), síla břicha a dolní části zad, takže cvičení těchto oblastí pomalu buduje a pomáhá s formou. Zařazení záklonů, i reverzních, hip trustů, dobré ráno(nejlépe na stroji nebo z gumou),posílit břicho, hamstringy-nejen konvenčně, ale i cviky jako Glute Ham Raise či nordic curl. Posílením těchto oblastí je možno zbavit se většiny problémů s pohybovým aparátem a navíc zlepšit požadované výkony. Dále by bylo vhodné necvičit dřepy s klasickou osou tak často a nahradit ho skvělým cvikem - dřep s pásem s podobným pohybovým vzorcem ,ovšem s minimální kompresí na páteř, bulharský dřep, případně s bezpečnostní osou kdy je možno se přidržovat stojanů a není nutnost podkládat paty a zvyšovat dále tlak na kolena. Konvenční mrtvý tah je dobré na čas nahradit sumo stylem-posílíte si své slabé oblasti a ulevíte silným, nebo tah spod kolen. Stroje většinou nejsou dobré řešení, protože nám vnucují vlastní pohybové vzorce, které nemusí u každého působit přirozeně. U LP jednonož je ještě jedna výhoda oproti tlaku oběma nohama - jelikož jsme nuceni snížit váhu min. na 1/3, není cítit tak silný tlak v hlavě při max. sérii.

    • @ondrejsova1478
      @ondrejsova1478 Год назад +1

      Je mozne u tebe objednat soukromou hodinou?

  • @mr.spokesman5849
    @mr.spokesman5849 2 года назад +21

    Jiříku tuhle jsem tě viděl ... člověk si chtěl blejsknout s tebou fotku ... když sem pomyslel jak nahovno vedle tebe vypadám .... radši sem zalezl zpátky do auta :D

    • @Firbl
      @Firbl Год назад

      Jo taky sem ho potkal v Albetu a tiše sem šoupal nohama 😆

  • @danieldopke4758
    @danieldopke4758 2 года назад +2

    Top!

  • @terezarybka6986
    @terezarybka6986 2 года назад +1

    Jirko moc děkuji za video, vaše celková tvorba je obohacující a i s Petrem často vtipně pojatá je to skvělé jen tak dál.
    přesto mám pár dotazů..
    Velmi často se setkávám s názorem hl. mužů ve svém okolí ,že lepší nějaký trénink ,než žádný v závislosti práce v noci versus split trénink aby mi vyšel.
    Já pracuji převážně v noci (nepravidelně ) svou práci mám velmi ráda v gastru a servisu, ale jsem skutečně 12 hodin na nohou a dost si máknu a díky malé dcerce jsem pravidelně 24 hodin vzhůru a když se dostanu do postele v časech ,kdy ostatní začínají den, stejně si moje tělo neodpočine a můj cirkadiálnní rytmus je velmi rozhozený . Moje hlava by šla ráda trénovat , ale tělo bývá dost proti, hl. nohy (i tak mi nohy běžně regenerují nejpomaleji ) .
    Je tedy vhodné se přemoci a odjet silový trénink? Nebo jakýkoli trénink ?
    Zároveň mi trvá dobře dva dny se srovnat v chutích jak na sladké tak v zápětí na slané ,přesto, že si dopřeju kaloricky vydatnější jídlo ( těstoviny s kuřecím a omáčkou, salátek i polévku krémovou, pocit sytosti super přesto jak se říká ,mě honí mlsná na každém kroku pomalu. Rybka se zeleninou a můj lehčí kalorický deficit je pro mě neudržitelný tak den dva než se srovnám.
    Dá se na to nějak vyzrát ?
    Děkuji za případnou odpověď ..

    • @petrmach9508
      @petrmach9508 2 года назад +1

      Jestli mohu Rybko, dovolím si napsat svůj pohled kondičkáře. Škoda, že nenatáčí videa kondiční cvičenci a to i tvrdě manuálně pracující. A to nejen ve dvaceti kdy se to dá udýchat ale třeba v 50letech. K tomu cvičení po práci. Jakmile se budeš přepínat tak tě to samo zastaví. Celově budeš oslabená, imunita bude slabá a třeba i lehneš. Čím budeš starší tím to bude horší. Byl jsem schopný cvičit celkem tvrdě prvních osm měsíců v roce a potom začal zvolňovat. To mě bylo kolem 50. Blíží se šedesát a odpadl jsem po pěti měsících. A ano nohy nejvíc vyčerpají a pozor na spodek zad, ten už v pozdějším věku šetři. Já všechno cvičím s oporou, většinou jednoruč. Treninky nad hodinu pro kondičkáře, zbytečný. Jirka má slogan "musíš furt". Spousta kluků a holek se na cvičení vrhne a zachvíli i skončí. Cvičí jakési maximálky a v posilce pomalu i spí. Je těch kluků co točí videa tady dost. A když se na ně podívám třeba po třech letech jsou pořád stejní....nic nenacvičili a to v podstatě nic nedělají! Já dělám celý život v lese s pilou a nejsu na tom pomalu hůř jak oni! Tím se tady nechci prsit. Ale chci poukázat na ten fakt co má Jirka na tričku, ano musíš furt! A abys to vydržela musíš se naučit cvičit tak abys toho byla schopná. Jinak strouhl mě kovid a to tak že jsem nikdy nic takového nepoznal. V podstatě jsem zvyklý se ze všeho vylízat jak zvíře. Ale jsem už čtyři měsíce tak vyčerpaný, že jsem schopný jen stěží odvést svou službu lesu. Odcvičit jsem párkrát zkusil a bylo to potom špatný. Nějsem spokojený, cvičil jsem pravidelně aspoň ob den, chybí to. Ale za ty čtyři měsíce co necvičím se to o moc nezhoršilo. Snížil jsem těl.váhu o 3kg, ale nic co kdybych začal by nebylo hned zpět. Měsíc pauza by byla naprosto v pohodě. Jinak na závěr, kondičkář který si jde po fyzické práci odcvičit by se neměl nijak přepínat. Treninky tak ob den a krátké, protože už té energie po práci moc není. No a cvičit dokud mu to bude dávat vůbec ještě nějaký smysl :-)
      Nebylas Rybko na foru Cvičím doma?

  • @hellyh8780
    @hellyh8780 2 года назад +1

    Stručně, jasně, fakt skvělý video, škoda, že nejde hubnout tuk v pořadí, jaké kdo potřebuje 🙂😉

    • @fitness0079
      @fitness0079  2 года назад +1

      Jo to bylo opravdu skvělý :D :D :D Třeba někdy někdo něco vymyslí.

  • @evakralova7294
    @evakralova7294 2 года назад +1

    Super (jako vzdy;) Zajimava informace k prokrvování...mivam celoročně studene nohy/ruce, mozna vasoneuroza (snad ne🙏😀), zkusim par gramu zmiňovaných latek i mimo trenink (treba rano+odpo 1x 2g), treba se to zlepsi🤔). Doted me to nenapadlo! Takže diky🤩

    • @fitness0079
      @fitness0079  2 года назад +1

      Zkusila si i Kneippovy lázně? 😊 Při pravidelnosti to má fakt supr účinky 👌🏾

  • @erikkovalovsky941
    @erikkovalovsky941 2 года назад +2

    Mě by zajímalo, jestli jde vůbec nějak určit svůj výdej a jestli lze věřit těm hodinkám typu fitbit, krokoměry apod. Jak vůbec zjistit, jakou aktivitu vykonávám, abych třeba věděl jak si nastavit i příjem? Je jediný ukazatel to, když člověk hubne nebo přibírá? Může se člověk svým výdejem dostat pod bazál, tedy výdej bude zcela jistě větší než příjem, ale zaroven NEMUSÍ začít hubnout? Co to pak značí? Respektive, může tělo vlastně díky nedostatku příjmu oproti výdeji strádat a ničit se aniž by se to ukázalo jako jediný ukazatel na hmotnosti, což plno lidí tak vnímá. Výdej, tedy spaluji , takže redukce = ubytek váhy. Výdej , tedy nějaký příjem a váha nic nedělá = OK, můžu třeba běhat maraton nebo dřít v posilce, ale stravu nemusím řešit, protože váha nic nedělá.
    A ještě jedna otázka. Prosím, co to znamená, když třeba po nějakou dobu je hmotnost člověka konstantní a pak najednou bum a třeba po měsíci člověk vleze na váhu a je bud nižší, nebo zase vyšší?? Je podle vás lepší, takové to zastaralé když už, tak vážit se třeba 1x týdně, 1x za 14 dní, nebo preferujete takové to modernější, třeba denně ve stejnou dobu a pak z toho dělat týdenní průměry? Děkuji vám moc.

  • @luxus51
    @luxus51 2 года назад +3

    hlupost, som natural , postupne som sa vypracoval na 3 hodinve treinngy, napredujem , dostal som sa uz asi na svoj naturalny potencial ale napriek tomu to pomaly posuvam a verim ze sa to da, treningy makam cele 3 hodiny, jediny problem mi robi praca ktora ma este pri tom vycerpava na taku uroven ze je troska horsia regeneracia, vacsinou popri pracu aktualne mam cas trenovat tak 2 az 2a pol hodiny,, mavam vsak aj kratsie treningy podla cielov a okolnosti, len pre zaujimavost, trenujem akltualne hlavne na silu ale robim aj kulturisticke treingy pre rozvoj svalstva, trocha taky hybrid princip, co ma trocha spomaluje v sile, ale takto mi to sedi, vsetko robim raw , ziadne bandeze ani opasky, drep 280kg, mrtvy 270kg, bench 210kg so stopkou jak na sutazi, bw 100kg

    • @fitness0079
      @fitness0079  2 года назад +2

      Každý jsme hold jiný :)

    • @mariannahajdukova1480
      @mariannahajdukova1480 2 года назад +2

      Aj ja cvičím 2,5 až 3 hodiny a tiež úplne natural

    • @luxus51
      @luxus51 2 года назад +4

      @@mariannahajdukova1480 je fajn vedieť ze tam niekde ešte je niekto kto cvičí naturalne bez dopingu ✌️👍 lebo dnes je to , budem hovoriť, s dopingom katastrofa

  • @kristynanorkova1291
    @kristynanorkova1291 2 года назад +1

    Ahoj. Moc vám děkuju za vaše videa. Strašně moc mi pomáhají.🙂Prosím vás, kluci, zajímala by mě jedna věc. Nevím, jestli se toho ujme Jirka, nebo Petr ale asi je to možná pro oba 🙂 Prosím, proč se často stává, že si lidi často rádi zvyšují výkon, ale s tím velmi často ubírají na jídle a příjmu? (✋Teď nemluvím o ppp, protože tu vůbec nejde o nějakou redukci a zájem o hubnutí, ačkoliv většinou právě i z těchto případů pak následně ty nějaké ppp mohou vznikat), ale už jsem toto zažila a nemohu tomu přijít na kloub. Někdo začne cvičit, nebo dělat nějaký sport pro zábavu (nebavíme se o vrcholových sportovcích), ale po čase má tendeci přidávat, ať už se jedná o fitness, kdy se nutí jít do větších závaží/počet opakování, tak ale i u vytrvalostních či rychlostních sportů, kde se zase po čase nutí přidávat rychlost či vzdálenosti. Nějak nedokážu rozumět tomu, když to není moje ambice zpočátku, co v lidech tuto touhu po tom navyšování způsobí? 🙂 A u té druhé části otázky, to snižování stravy. Též jsem zažila, kdy právě najednou u toho, když se začalo zvyšovat výkon, přestala být nutnost tolik třeba jíst a nastala tendence naopak snižovat příjem, což mi přijde naprostý paradox, protože přeci když vydávám najednou víc, tak bych zákonitě předpokládala, že budu mít i víc chut jíst, nebo hlad, ale často to právě tak není, a ba naopak lidem začne i při vyšší intenzitě sportu a aktivit stačit menší příjem.🤔🤨. Moc vám děkuji za zodpovězení🙏. Myslím, že je to zajímavá otázka🙂

  • @clothak3989
    @clothak3989 2 года назад +1

    Super, takové video mi chybělo. Rovnou hodím dotaz, třeba se objeví příště :)
    jak to je se studenou sprchou po tréninku ? Dělám to tak, že se okoupu teplou a potom na 3 minuty hodím studenou - otužuju se. Otužování jako v rybínku po tréninku není údajně vhodné, kvůli zánětům, které se při tréninku vytvářejí. Je to stejné se sprchou, když mám prvně teplou?
    Děkuji

    • @vlastimillenc481
      @vlastimillenc481 2 года назад +1

      studená voda zastavuje růstový hormon, takže po silovém tréninku se nedoporučuje. Pokud cvičíte jen pro radost, nebo kondici, tak klidně

  • @zdenekbart
    @zdenekbart Год назад +1

    Prosím o odpověď na otázku: jaké doplňky stravy používat, pokud mám velmi rychlé spalování. Je mi 42 let, 174cm, 68kg. Snažím se přibrat, dělám silový trénink, hodně jím maso, zeleninu, těstoviny, rýži, tvarohy atd.

    • @fitness0079
      @fitness0079  Год назад +1

      Dobrý den, tady to není úplně o doplňcích stravy, ale o navýšení kalorického příjmu o energreticky náročnější jídla. Pokud máte problém kalorie ujíst, můžete sáhnout i po gaineru www.fitness007.cz/sportovni-vyziva/sacharidy-a-gainery/ :)

  • @Semi303
    @Semi303 2 года назад

    Čauko, ja by som sa chcel spýtať čo si Petr Havlíček a samozrejme aj Jirka myslia o degradácii potravin varením. Napríklad leď mám kvalitné hovädzie mäso a flákně ho na gril, či mu zostanú hodnoty aké by malo mať alebo sa nejak zmení ,,hodnota,, toho mäsa. Prípadne keď si pridám proteín do ovsených vločiek a zalejem to vriacou vodou. Či sa niečo stane z proteínom. Dikec ✌️🙂

  • @frantisekrais3992
    @frantisekrais3992 2 года назад +2

    Díky za video. Jen jsem se chtěl zeptat, omlouvám se jestli se to už někde říkalo, jaký je ideální počet aktivačních a pracovních sérií? Někdo říká 2 a 3, někdo 1 a 4, někdo aktivační série vůbec nedělá. Díky za odpověď

    • @fitness0079
      @fitness0079  2 года назад +1

      Rozklikni ten článek pod videem 😊, tam to je napsané u každého cviku. 😊

  • @MycoManMike
    @MycoManMike 10 месяцев назад

    Mám rád pana Havlíčka ale zde je krásně vidět jak dost často narušuje právě ono přímé odpovídání na otázky nebo kladené témata. Zde je vše krásně plynule odpovězeno bez odbočování a vtipkování (což je občas žádoucí ale ne vždy,pak má člověk ještě větší guláš),za mě více sólo videí na téma hypertrofie v podání tady mistra ;)

  • @pavelberanek9750
    @pavelberanek9750 2 года назад +1

    Chtěl jsem se jen zeptat. Jaký máte názor na běhání po full body tréninku? Samozřejmě před tréninkem pořádně zahřívám a protajuju svaly a před každým cvikem jedna zahřívací série, tzn. i před nohami. Po silovém tréninku mám, teď po covidu, cca 20 minut běhu. Před tím i více (max. 40 min). Běhám, protože mi přijde, že mi to zmenšuje zadek, možná to ubírá i na stehnech, ale mám geneticky dané relativně silné stehna (jak kvadricepsy, tak hamstringy) a bohužel s tím u mně jde ruku v ruce velká zadnice. Trénuju 3x za týden. Není z hlediska fyziologie nebo tak kombinace silový trénink nohou a běhání příliš velká zátěž pro kolena? Děkuji 🙂

    • @petinapetina3210
      @petinapetina3210 2 года назад +1

      Mozes podľa mna kľudne behať aj po fullbody ak teda to neni tak ťažký tréning že by si to nezvládol 😅😂závisí od tvojho cieľa ..na 100%clovek nechudne len z 1 časti faktom je že chudneš z určitej partie skôr ako môže iný ...neni to záťaž pre kolena ak beháš správnou technikou a ak niesi nejako extra obézny

    • @pavelberanek9750
      @pavelberanek9750 2 года назад

      @@petinapetina3210 tím jsem nechtěl říct, že hubnu jen z jedné partie, ale že to napomáhá k tomu, abych ten zadek krotil v určitých mezích 🙂

  • @hulka1972
    @hulka1972 2 года назад +1

    Zajímalo by mě, zda mohu špek i k snídani, nebo jen večer?

  • @aminaamisova3449
    @aminaamisova3449 Год назад

    Proč mi vaše videa jedou jako sponzorované? Vy za to zobrazovani platíte? Dyt vás mám odebirano, tak proč byste ještě měli platit za reklamu?!

    • @fitness0079
      @fitness0079  Год назад +1

      Dobrý den, na něco máme nastavené kampaně, tak jako na mnoha kanálech. :)