Всё верно, Виктор Косенко - гениальный (!!!) украинский композитор, и как по мне, недооценённый и требующий пристального внимания и изучения. Я бы сказал даже, что он по стилю вышел из Скрябина и отчасти из Рахманинова, оставаясь при этом ярко национальным украинским композитором. Также, композитор Лятошинский. Стоит хотя бы вспомнить его Третью симфонию. До сих пор помню впечатление от прослушивания. Также, Мирослав Скорик... Наверное, почти каждый хотя бы один раз слышал его знаменитую "Мелодию". А Сюита для фортепиано чего стоит, да и многое другое. Слышал как-то мнение, что в Украине нет своих гениальных композиторов, но вот в корне с этим не согласен.)
@@leveganist Відразу видно що ви не фахівець у музиці,а вже за гармонію я зовсім не кажу,то ж не робіть некомпітентних своі'х висновків,ви просто,вибачте,-профан у цьому.🤒
@@ЕленаДихтяренко-р3ж Я диригент хору. Hе фахівець у музиці,😂😂😂музикант зі ступенем магістра. Якби українська музика була такою красивою і видатною, вона б замінила музику Чайковського і Харманінова. Тоді фортепіанні концерти, написані українськими композиторами, грали б по всьому світу. Ми не можемо спостерігати цього явища. Ви вже ображаєте мене, не знаючи. Відчуйте себе ображеними відразу. Бідні люди.
@@ЕленаДихтяренко-р3ж Де ваші прекрасні твори, які можна було б зіграти зараз, то покажіть себе. Не треба мені казати, що ruzzia(💩) вас зупиняє. Чому б вам не показати Заходу ваших прекрасних композиторів? Ніщо з того, що я почув, не заслуговує на мою увагу і не може мене зацікавити.
Ще коли навчалась в музичній школі нам завжди пропихували русню,ніби українських музикантів не існувало, а особливо жінок музиканток . Дякую вам за цю тему !!
Дякую, що згадали Стефанію Туркевич і включили у програму фрагмент її симфонії у виконанні Академічного симфонічного оркестру Чернівецької філармонії імені Дмитра Гнатюка.
Думаю, що Вас також вразить розповідь про траґічну долю композитора і ви самі знайдете більше матеріалів про нього.ruclips.net/video/BbjTVd2DbgE/видео.html
Шановна ведуча, у мене пропозиція. Тепер зробіть по кожному зі згаданих у цьому відео композиторах детально замальовку творчості. Бажано з повним звучанням творів, або достойних прослуховування уривків.
Ось ви чуйно та професійно сказали: "уривків творів". А я на передачі тричі здригнулася: 1 - коли дівчина колупала Вальс Шопена гондробатими пальцями і коли сказала: "прослухайте ШМАТОК симфонії", ..." шматок "Колискової". Як я можу після цього вірить її розповіді про музику, хоча вона говорила багато правильних слів і я теж за те, щоб консерваторія мала ім'я музиканта світового масштабу Б. Лятошинського.
@@veramancheva6820 а вам не здається, що для професійної журналістки бути професійною піаністкою і знавцем музичних термінів та фраз це забагато? Дарія зробила чудовий сюжет і те, що на початку заграла вальс Шопена сама, а не підставила запис, лише показало наскільки багатогранною і талановитою є дівчина.
@@natalienazarii не здається. Грати у тітки Фросі на іменинах - це може викликати розчулення, а колупати Шопена, розповідаючи про композиторів - це знижує довіру до того, хто говорить. До того ж, з музичної точки зору це було зроблено зовсім не талановито. Є такий кінорежисер Юрій Мамiн. Він живе у США, критикує режим Пу. Слухайте, як він грає музичні заставки до своїх передач!! Може позаздрити будь-який проф. піаніст. А розводити дилетанщину - це псувати смак своєї аудиторії.
Повністью згoден з вами. У Українців не повинно бути ніякої меншевартості. треба поважати себе, свою країну, свій народ і для представництва використовувати своїх видатних композиторів.
Можна поважати талант різних митців світу, але шанувати потрібно перш за все своїх. Так у всьому світі люди роблять. Українці, шануйте, цінуйте своє-це те, що дасть продовження України.
До речі Леонтович написав Щедрик під час проживання у Покровську на Донеччині. Там навіть пам'ятник йому поставили. А під час конкурсу на герб міста один з варіантів був з ластівкою на ескізі.
Всією громадою зібрати гроші та збудувати достойний пам'ятник - це реальна справа, ане чергова "дискусія інтелектуалів". Біда українства в тому, що ми полюбляємо багато говорити: хто кому чий, як правильно розмовляти. А от зрозуміти суть проблеми (багато хто з наших геніїв, продовжує бути невідомим) та зробити реальну справу на її виправлення - це вже складно. Особисто я поставив мінус контенту лише за те, що його авторка "чіпляючи Чайківського" не вчиняє жодних дій на користь нашим митцям. Поговорили та забули!
@@АлександрНорочевский Громада може все. Вона бездонна. Але чому Громадi не зiбратися i не поставити питання до влади? Вони з ким? З украiнцями, чи окремо? Досить розкрадати державнi грошi. Нехай би ставили пам"ятники нaшим украiнським композиторам, митцям, героям. Нехай би фiнансували назви Консерваторiй iменами забутих Величних украiнцiв. Слава Украiнi!
@@vladUkrOp116 , не завжди так було. В 20-30 роках там творили більшість українських письменників. А правопис української мови відомий як скрипниківка, був заборонений як буржуазний. Можливо ще до неї повернемось і тоді Харків оживе. Там дуже багато подоляків і наддніпрянців в дитинстві і юності україномовних, та й врешті решт і слобожанці з сіверянами 💯%>< Лише б в Україні не пропагували чісто-укрАінский 👅 і сурьжік= ідеологія СОВКА по злиттю трьох братніх народів в Адін абщепАнятний 👅.
Я вважаю, що не треба забирати те, що нам не належить. Давайте не перетворюватись на росіян! Чайковський - не наш, і це абсолютно нормально. У нас є свої композитори, про яких ми мусимо пам’ятати і розповідати іншим.
Надзвичайно цікаве відео! Дякую за Вашу роботу! Не зрозуміло, що має статися, аби усі українці зрозуміли який колосальний негативний вплив має усе російське на наші життя і нашу долю...
а что, украинцы какие то " особые люди" отличающиеся от всех остальных людей МИРА...дебилизм полнейший...особенно когда встречаешь кричащие лозунги - " слава украине".... а как бы звучало - " слава зимбабве" или " слава португалии"...
@@georgiyzakharov6107 Они особые тем, что в политзапале запустили многие достижения украинской музыки. В 70-е я работала на укр. радио. Нед представляете, какое внимание уделялось пропаганде укр. классике, сколько музыки записывалось. На радиостанции "Промiнь" укр. музыка звучала 24 часа. Но в 90-е годы в хранилище с кассетами перестали придерживаться температурного режима, не перевели старые пленки на цифру и многое просто пропало. А теперь кричат, что виноваты советы, или русские...Сейчас война и не время такое говорить, также, как и тратить средства на разные переiменования...Но я за правду.
@@veramancheva6820 МілЧка Веруня, так сталося, бо не відбулося вчасно люстрації української культури і майже в усіх галузях науки, економіки, тощо: представників мордору на вищих посадах, які виконували завдання ельцина, заявивший Кравчуку, що " вы следующие"... Тому вони і виконували асимілятивно культурну і економічну диверсії. А тому як можна подалі від рашизму, як вчасно це зробила Фінляндія і тому живе, нормальною, чистою, успішною країною.
@@ВалерийИвановичМайборода ♪"Наша пісня гарна й нова, починаємо і знову". ► 30 років незалежності, а занепад культури йшов повним ходом. У мене безліч прикладів, ЯК САМІ знехтували, нічого все російських звинувачувати. Зручна позиція, але неприваблива. Але ЦЕ НЕ ФОРМАТ І сперечатися НЕ ЛЮБЛЮ. Краще послухайте, як учора грали в USA . /серед них і мій онук./ ruclips.net/video/hdIRSfxsTa0/видео.html
@@veramancheva6820 Шановна пані Вера, дякую і поздоровляю за вашого онука. Подивився, але першу частину концерту, з-за дуже слабого звуку, та ще й "фігуративно-еРотичних" (перепрошую) ПА солістів, які намов би танцювали перед ксилофонами, до того ж занадто крупним планом операторської зйомки , - це мене тільки дратувало, бо відволікало від самого музичного твору. . Друга симфонія трохи краще звучала, але і вона мене не вразила. Я перепрошую, що не можу розділити ваші почуття доброї щасливої бабусі. Тож подивіться, будь ласка, декілька концертів Оксани Линів, диригента Європейського Рангу і особливо на фестивалях во Львові "MozArt", в яких вона поєднує музику з світловим кольором, живописом надзвичайно чудовим художником Іовом Кондзелевичем, та прекрасною роботою оператора, який вміло поєднував музику з артистами, світловими спалалахами прожекторів, з живописом та диригентною паличкою в руках тендітної і стройної Оксани Линів. Вона очолює до того ж філармонію в Австрії, та в Італії і її відносять до найкращих диригентів серед жінок. Або, подивіться ролики мого земляка Валерія Кікти "Фрески Софії Києвської" - незвичайно прекрасний музичний твір, як на мене, також пов'язаний з живописом. Ось така ПОДАЧА музики набагато збагачує її, що захоплює і слух і очі. А ось відносно нашого маленького диспуту, я можу в дечому з вами погодитися. Бо в ті 1990 і нульові роки мистецтво після розвалу сов.імперії не підтримувалось і багато митців, навіть знаменитих, опинились в ніщиті, забутими і покинутими і кожен виживав, як вмів! Але більш за все, знову досталося українцям, бо при владі опинилися не тільки найрізніші проходимці, висуванці, далекі від мистецтва, але й представники мордору, головним завданням яких, знову загнати Україну в свій дрімучий лаптестан. І не дай то Боже!!! Он як Фінляндія прекрасно живе, вчасно вирвавшись з цієї паразитичної системи холопських відносин. Перепрошую, часу не вистачило, на тимчасову відповідь! Доброго Здоров'я вам, щаслива бабуся і успіхів вашому онуку. 🇺🇦💙💛🏵️🥀💮🌷🌻
Шановні,не розкрита творчість композитора М.Вербицького!Створіть програму про його геніальні твори!Успіхів!Розкривайте і Україні,і цілому світові неоціненний національний скарб наших музичних геніїв!
Дякую за вашу роботу, дуже необхідну в час переосмислення минулого і популяризацію видатних українських діячів, долі котрих були зруйновані,а пам'ять про них зачищена окупаційним режимом.Ніколи і нічого спільного.
Украинская классическая музыка, украинские композиторы - это такая глыба неизвестности в т.ч. для украинцев! Спасибо, что подняли эту очень важную и очень интересную тему!
Мені 92 роки (Ганна Миколаівна Даценко )волею долі я зараз мешкаю на Флориді...в 70-ті роки я жила в Києві працювала в Міністерстві Хімії і була кумою Л.І.Ященка,ми були недалекими сусідами...і от я пам’ятаю (то був 72 рік) прибігає до мене Л.І. І каже: На ця працю (твір Дзюби «Интернаціоналізм,чи русифікація») і ще його листи,які він писав до спілки композиторів...і сховай ,бо в мене був трус,а причиною трусу стало те,що Надійка Світлична щось друкувала їхньою друкарською машинкою,....то вони нічого не знайшли,бо це лижало на (видному місті) ,серед нот на піаніно.... і так це лежало в мене аж до 1991 року ,а потім Л.І. забрав...і ще багато чого творилося:як переписувалися і ховалися твориЛіни Костенко,щоденник і твори В.Симоненка..а одного разу наш кум Андрій Маркович Данченко(в якого ми з Л.І. хрестили сина Марка) приніс мені пакет заклеєний і каже:Ганю,це дуже цінне збережи ...,щоб нехай Бог не пропало,тримай завжди біля себе...я потім у тебе заберу...то я носила навіть на роботу із собою,(бо в дім могли приходити,коли точно знали,що дома нікого немає довгий час.Так мені телефонує Люда Стогнота (учителька математики,яка жила сама)ікаже Ганю у мене були гості...приходжу додому,а в мене на вішалці в прихожій лежить дорога велюрова чоловіча шляпа довго лежала,я думала прийдуть заберуть... але ні,то я нею почала чистити взуття...Телефони всі прослуховувалися і ми чули навіть коли вони включалисяі Люда завжди,коли чула,що слухають казала: « слухайте,нехай вам по закладає...,а як ходите по хатах,то не забувайте шляпи»,а тому коли треба було про щось поговорити ,то йшли на вулицю ,або в хаті писали на папері..потім ,як Андрій Маркович у мене забирав ,то пояснив,що то я зберігала Опеляційні листи В’ячеслава Чорновола,які він передавав із заслання...А ще пам’ятаю (але пам’ять уже підводить,чи Андрій Маркович ,чи Лідія Орел)теж дали мені на 3 дні зберегти гарний,чималий пакет,потім сказали ,що то були списки учасників УПА...ДА,то були Ч А С И !!! Ми всі були вхожі до І.М.Гончара і одного разу я запросила його на мій день народження,( то він знав де я живу),а жила я тоді на вулиці бувшій Е.Бош( тепер Катерини Білокур)поруч з поліклінікою... Одного разу(я хвора-ангіна,горло перев’язане,зима,вечір ..)стук у двері,на порозі Іван Макарович і каже мені:Ганна Миколаівна,проведіть пене додому...і що він дорогою мені розповів:він іноді хворів і бував у поліклініці ,а то сам лікар подзвонив назначив прийом на З-ю годину.І.М. Прийшов на 3-ю,але чомусь його протримали аж до 7-і,стемніло...(це будо після того,як побили його скульптури у дворі і коли виключили з партії) і він бідний запідозрив щось не ладне...,то коли ми прийшли до нього,то бідна Аделя Петрівка вся в сльозах не знала ,що робить і де його шукать...і ще І.М.мені розповів,як його виключили із партії.. він просив ,так,як скульптору ,щоб йому дали додаткове приміщення для майстерні ...але то тягнулося і не вирішувалося Спочатку запропонували йому всі його експонати віддати до музею.він на це не погодився,посилаючись на те що то його власність і зрештою то все матеріали для його роботи... Другим етапом було те,що була прийнята постанова про заборону»домашніх музеїв».Вони довели до його відома про цю постанову і знову пропонували все здати до музею і коли він відмовився вдруге,(на той час він був членом партії),то його визвали в партійний комітет,він прийшов,сиділо декілька чоловік,спитали як у нього справи ,а потім запитали чи платить він вчасно партвзноси і попросили показати партквиток і коли він дав свій партквиток там провірили,що все гаразд...І не повертаючи йому квитка ,сказали:якщо ви не виконуєте постанову уряду про здачу експонатів до музею,то ми виключаємо вас із партії і мій квиток мені не віддали ,а положили в шухляду столу... Але я не був засмучений,а навпаки відчув якусь полегкість і вийшов звідтіля і ніби-то вдихнув ковток свіжого повітря...я довго співала в хорі ГОМІН і в 1969 році І.М. Був вдохновителями організувати веснянки і започаткувати народні свята...і ми всі з Л.І.зібралися у І.М.і звідтіля рушили...і я тоді організувала зйомки наших перших веснянок.Ця плівка зберігалася у мене багато років ,а потім я її віддала Катрусі Міщенко в музей І.М.Гончара і вона змонтувала і зробила фільм -«веснянки1969 року» його можна проглянути на ЮТУБІ....Оце живу Україною,спогади,спогади,спогади,але є чим жити!Слава Богу СлаваУкраіні,Слава Героям і вічна пам’ять всім Героям полеглим за Україну у всі часи і віки і нехай згинуть наші воріженьки,як роса на сонці...СМЕРТЬ ВОРОГАМ ,душителям СВОБОДИ!!!
Дуже цікавий огляд. Звичайно, в короткому ролику всіх не згадаєш, але без перших трьох основоположників української музики він видається неповним. Березовський, Бортнянський, Ведель - перше покоління професійних авторів музики в Російській імперії. Усі троє - українці.
Які слова чи дії Чайковського антиукраїнські? Про Й-С Баха в енциклопедії написано, в збірці прелюдій і фуг відчутні інтонації українських пісень. Де він їх чув?Що відомо сьогодні?
Селище Ворзель Київської області тут була дача Бориса Лятошинського; також був будинок творчості композиторів , де періодично проживали українські композитори було 28 будиночків; тепер звісно то всьо розграбовано і знищено самими тими « композиторами» за часи незалежності нашої держави ; печаль дякувати Євгену Петриченко від 2015 року директор БТК « Ворзель» Та соціал композиторів України
Яке щастя, що відкрила для себе ваш канал! Проплакала пів випуску від розуміння, скільки талановитих людей народила наша ненька Україна і як же нас відкинув назад грьобаний совок! Дякую вам за вашу роботу ❤️
"Грьобаний совок" будували нашi батьки. Йiм е чим пишатися - 30 рокiв як його нема, а ми ще й досi користуемося його здобутками. До речi, скiльки фабрик та заводiв знищили за цей час? А скiльки нових вiдбудували? Порошенко з членами уряду дуже пишався з вiдкриття ciльского шкiльного сортиру . Ось над чим треба ридати, а не над цим випуском. Хоча I над цим теж можна.
@@andriandm перше - моя мама народжена в 1972, вона філолог. Нічого вона не будувала і вона ненавидить той час. Час тотального дефіциту, коли плаття на випускний собі нормальне купити не можна було, доводилось шити ручками, а про гарні сапоги на 16 років годі й говорити. Тільки по знайомству і десь "з-під поли". Друге - у батьків був вибір? За них держава навіть вирішувала, в якій Забурбелівці працювати, де проходити практику, і в якій Залупянці тобі видадуть хату, як фельдшеру, наприклад. А паспорти коли селянам видали, не хочете пригадати? Тому йдіть нахєр зі своїми заводами і фабриками. Якби у нас був капіталізм з початку ХХ століття, то у нас би такі заводи були б, може покраще Німеччини. Тому, запам'ятайте, слово "їм" пишеться ось так, а не так, як написали ви, певно, своєю російською розкладкою.
@@andriandm мені вас дуже жаль, якщо в 1 ночі ви надрочуєте на совок і мої коменти про їбучу радянщину та імперіалізм, а також згадуєте пройоби Пороха, як наче їх не було у попередніх президентів. В дупу собі свій сортир запхайте. Краще почитайте новини про Єрмака, і подивіться на дії нашого нинішнього президента, замість жити минулим. Всього вам найкращого.
"як же нас відкинув назад грьобаний совок!" У 60-80 роки був розквіт культури всіх народностей СРСР і це з часом усвідомлюють все більше і більше особистостей. А напівграмотним легко лаяти минуле, виправдовуючи свою лінь і невігластво.
Дуже шкода, що не було розповіді про Барвінського, Безкоровайного, Борткевича то є дуже сильні композитори, яких цькувала репресивна машина тогочасної СРСР
Щиро вдячний! А політичний син Кучми - Ющенко, геніїв "Гринджоли" розкручував. І пам'ятники ПОРАЗКАМ українців ставив. І плюндрував світлий образ Говерли сонмом чиновників. І генсек Порошенко такий супер-патріот! Але без культури ... Не буде України без нової виборчої системи. З повним і постійним контролем виборцями своїх політиків. А не політиків контролюють інші політики, чи взагалі - чиновники. Як таке можливе в принципі? !! Воза поперед коня ставимо. Але я про ідеальний стан справ в державі. А ви - молодець. Що а цьому банні стільки українських перлів вишуковуєте. Це ж як подумати!!! Скільки в нас літератури і музики було тисячу років тому. Ну не скоморохами ж розважалися українці ....
Мені дуже подобається музика Юліуша Зарембського, який народився і помер в Житомирі, але вважається польським композитором. Його фортепіанний квінтет - це шедевр. Щаслива, що зібрала музикантів, і ми зіграли його в Чернігівській філармонії.
Як приємно, що нарешті згадали наших геніальних українських композиторів! Мені подобається твори усіх цих митців. Але моє серце належить Косенку, иого етюди та інші твори вразили мене ще у юності, коли я вчилася грати на фортепіано! Я за те, щоб його ім'ям була названа Київська консерваторія.
@@nadijadovshenko2746 жіночко, я магістр кафедри музикознавства Одеської національної музичної академії. І такі висловлювання про шматок в музиці, чула від аспірантів, які диригували хором. На що професор хорової кафедри Шпак Галина Сергіївна (якщо вам про щось говорить це ім’я) зазначила: шматок може бути сала, м’яса, торта, хліба і т.д, а в музиці - фрагмент. Тому пишіть своє фе кому завгодно, та привертайте увагу тих кого так хочеться, але напевне не вистачає мізків брати знаннями, професійними термінами та фактами !!!
Дякую за інформацію і згідна на всі 💯. За такими як Ви майбутнє України і української культури, тепер слушна нагода популяризувати і показувати всьому світу наших композиторів .А то сонне царство яке пропитане руським міром радянщиною нехай іде на відпочинок і дає дорогу молодим,розумним...
Чому так мало підписників? Підписуймося скоріше :) якісний контент українською мовою про Україну треба просувати вподобайкою і коментарем;) ПС раніше не знала про існування цього каналу, зустрілось випадково
@@nataliyakobozeva8918 не просто не знаємо, а й знати не хочемо, бо в музичних фондах, бібліотеках Вернадського припадають пилом тисячі партитур наших композиторів - і що?
@@nataliyakobozeva8918 У 60-ті навчалася у простій українській школі. І знаю і про кувикли, і про кролівецькі рушники. А моя подруга киянка каже, що вперше чує ці слова, хоч її батьки були журналістами... То хто винен? Мені ніхто не заважав знати, любить українську мову та культуру. Навпаки, лише заохочували.
@@marypylyn627 Мені також не сподобався прокурорський тон ведучої. Про музику ТАК НЕ розповідають… тим більше, ЩО УКРАЇНСЬКА - фонетика співуча та милозвучна. І краще не порівнювати, як у спорті. Ось довести, що Кличко - найкращий можна за результатами. А композитори хороші - кожен по-своєму... До речі, у 70-х працювала в Будинку-музеї Чайковського та Пушкіна у Кам'янці (Черкаська обл.), так що добре знаю, як часто він бував в Україні та як любив її.
@@yarunskiy і давно це з вами , особисто .. Гітлерівці палили книги великих людей і що . Де ті що знищували … .. Вчіться культури і не змішуйте політику, збочене розуміння особисте всього , фальшиве украінство у вінегрет ,, Знання,, .
У Чайковского есть русские, немецкие, французские , украинские корни. При этом он сам считал себя русским. Имел право. Юрий Антонов по матери украинец и талантом в мать. При этом сам считает себя русским. Имеет право. Не знаю кем считал себя Мендельсон, но писал стилистически немецкую музыку, один из столпов немецкой музыки. Можно ли переименовать консу в Киеве? Можно. А оставить как есть можно? Тоже можно. Украинцы имеют право.
@@ЕленаГринкина-ж1в Этот ваш коммент целиком и полностью относится к ваше стране. Вопрос к вам: когда вы уже успокоитесь и перестанете лезть в чужие дела и страны? Мы сами будем решать свои вопросы во всех сферах! А насчет темы видео- целиком и полностью поддерживаю! Ми завинили перед украінськіми видатними і талановитими композиторами, вони були б щасливі знати, що іх шанують нащадки, це вже б популяризовала іх ім‘ я біль широко, а не тільки в колах музикантів! Дякую!
@@ЗинаПолисска При чем здесь страна ...человечность никто не отменял. Во всех ситуациях надо оставаться человеком. Мудрости... И меньше злости.. Это от лукавого. А лучше не идти на поводу сша и запада. Мира нам. Здание сооружено в конце 1890-х годов (бывшая гостиница «Континенталь», архитекторы Едуард Брадтман и Георгий Шлейфер) на месте бывшей усадьбы профессора медицины Федора Меринга. Во время Великой Отечественной войны сгорело и было разрушено. В 1955-1958 годах здание было отстроено и перестроено, достроен концертный зал (архитекторы Л. Б. Каток и Я. Л. Красный). Все это было в СССР.
Стеценко це ♥️ його мало згадують, але музика сильніша. В нас багато українців, прекрасних композиторів, так ніхто про них не чув. Дякую за велику роботу. Чекаю нових відео
Вибачте, але ви одягнені якось не по-українськи (не по-українському теж вірно). Шматок опери--це по-російськи дослівно "кусок" оперы. ??? І чому"тепер улюбленої".??? Щось тут ви накрутили.
Дякую Вам за роботу. На днях я запитала себе, чому я з легкістю пригадую російські приказки та прислів'я, а українських знаю обмаль? Як я бачу по всьому наш народ більш творчий і дотепний, аніж населення росії. Тоді чому ж? Зросійщення, імперіалізм, забуття - ось причини. Дякую Вам за розкриття "таємниць" українського мистецтва. Твори наведені вами дійсно чарівні. Деякі настільки вразили, що напевно нічого подібного й не чула ніколи.
За радянських часів купила у Києві книгу "Народ скаже, як зав'яже". Багато тоді українське видавництво випускало таких книжок. Вона в мене і досі є. Раніше українці не тільки жартували свою мовою, а навіть лаялись інакше, дотепніше. А зараз слухаєш, як солдат розмовляє і не розумієш з якого він боку, бо українці також розмовляють тільки російським матом. Де ж той патріотизм?☺
Колись давно навчалася у музичній школі, тож всі імена знала. Але якось з часом забулось та не прослуховувалось. Дякую, за нагадування! І за посилання, звісно, підписалася. Нічого не маю проти композиторів інших країн, але в Україні маємо в першу чергу популяризувати своїх.
чому не згадали про Левка Ревуцького, життєвий та творчий шлях якого тісно пов"язаний в консерваторією Києва. композитор багато років викладав в цьому закладі
Світ більше знає відомих українців,ніж самі українці.Над цим потрібно працювати.Дякуємо за працю!
Всё верно, Виктор Косенко - гениальный (!!!) украинский композитор, и как по мне, недооценённый и требующий пристального внимания и изучения. Я бы сказал даже, что он по стилю вышел из Скрябина и отчасти из Рахманинова, оставаясь при этом ярко национальным украинским композитором. Также, композитор Лятошинский. Стоит хотя бы вспомнить его Третью симфонию. До сих пор помню впечатление от прослушивания. Также, Мирослав Скорик... Наверное, почти каждый хотя бы один раз слышал его знаменитую "Мелодию". А Сюита для фортепиано чего стоит, да и многое другое. Слышал как-то мнение, что в Украине нет своих гениальных композиторов, но вот в корне с этим не согласен.)
Лысенко,Лятошинський, Майборода!
😅😂 да, пані Наталко, і я теж, бо таки Майборода 😉😘🥰
Як мало ми знаємо українських композиторів! А
українська класична музика має бути відома всьому світові!
Головне, щоб народ України знав. Ми цим маємо дихати. Дуже тепер відкриваю. Дякую за увагу до нашого мистецтва.
Так, звичайно, є українські композитори, але ця музика така посередня і не надто видатна
@@leveganist Відразу видно що ви не фахівець у музиці,а вже за гармонію я зовсім не кажу,то ж не робіть некомпітентних своі'х висновків,ви просто,вибачте,-профан у цьому.🤒
@@ЕленаДихтяренко-р3ж Я диригент хору. Hе фахівець у музиці,😂😂😂музикант зі ступенем магістра. Якби українська музика була такою красивою і видатною, вона б замінила музику Чайковського і Харманінова. Тоді фортепіанні концерти, написані українськими композиторами, грали б по всьому світу. Ми не можемо спостерігати цього явища. Ви вже ображаєте мене, не знаючи. Відчуйте себе ображеними відразу. Бідні люди.
@@ЕленаДихтяренко-р3ж Де ваші прекрасні твори, які можна було б зіграти зараз, то покажіть себе. Не треба мені казати, що ruzzia(💩) вас зупиняє. Чому б вам не показати Заходу ваших прекрасних композиторів? Ніщо з того, що я почув, не заслуговує на мою увагу і не може мене зацікавити.
Ще коли навчалась в музичній школі нам завжди пропихували русню,ніби українських музикантів не існувало, а особливо жінок музиканток . Дякую вам за цю тему !!
а ви чому не шукали украiнських??? це те саме що книжки !!!
@@nevkavydumskaya5453 я не писала що я не шукала
@@nevkavydumskaya5453 я не писала що я не шукала
@@nevkavydumskaya5453 я не писала що я не шукала
@@fairytaleskate А ви багато знаєте жінок музиканток такого рівня щоб їх твори в музшколах викладали ?
Я приємно шокований) у вас капець крутий канал! Дякую, це життєво важлива місія, окрім усього
Дякую, що згадали Стефанію Туркевич і включили у програму фрагмент її симфонії у виконанні Академічного симфонічного оркестру Чернівецької філармонії імені Дмитра Гнатюка.
Тема випуску дуже цікава. Хочеться більше дізнатися про українську музику.
Пречудове відео! Дякую Вам! Лише шматочки творів - як давно не чулося! А ще Барвінського, як мало знають Василя Барвінського
Думаю, що Вас також вразить розповідь про траґічну долю композитора і ви самі знайдете більше матеріалів про нього.ruclips.net/video/BbjTVd2DbgE/видео.html
Шановна ведуча, у мене пропозиція. Тепер зробіть по кожному зі згаданих у цьому відео композиторах детально замальовку творчості. Бажано з повним звучанням творів, або достойних прослуховування уривків.
Підтримую
Ось ви чуйно та професійно сказали: "уривків творів". А я на передачі тричі здригнулася: 1 - коли дівчина колупала Вальс Шопена гондробатими пальцями і коли сказала: "прослухайте ШМАТОК симфонії", ..." шматок "Колискової".
Як я можу після цього вірить її розповіді про музику, хоча вона говорила багато правильних слів і я теж за те, щоб консерваторія мала ім'я музиканта світового масштабу Б. Лятошинського.
/prodovzh./...слів і я теж за те, щоб консерваторія мала ім'я музиканта світового масштабу Б. Лятошинського.
@@veramancheva6820 а вам не здається, що для професійної журналістки бути професійною піаністкою і знавцем музичних термінів та фраз це забагато? Дарія зробила чудовий сюжет і те, що на початку заграла вальс Шопена сама, а не підставила запис, лише показало наскільки багатогранною і талановитою є дівчина.
@@natalienazarii не здається.
Грати у тітки Фросі на іменинах - це може викликати розчулення, а колупати Шопена, розповідаючи про композиторів - це знижує довіру до того, хто говорить. До того ж, з музичної точки зору це було зроблено зовсім не талановито.
Є такий кінорежисер Юрій Мамiн. Він живе у США, критикує режим Пу. Слухайте, як він грає музичні заставки до своїх передач!! Може позаздрити будь-який проф. піаніст.
А розводити дилетанщину - це псувати смак своєї аудиторії.
Дякую, важливу роботу здійснюєте! Успіхів Вам і натхнення!
Отак аргументовано і патріотично ведуча висловила своє ставлення до музичної спадщини України! Дуже вдячна!
Повністью згoден з вами. У Українців не повинно бути ніякої меншевартості. треба поважати себе, свою країну, свій народ і для представництва використовувати своїх видатних композиторів.
Дякую! Ви видкрили нові світи української культури.
Дякую за прекрасний випуск. Важлива тема і аргументація бездоганна.
Музика, що рятує душі💛💙 Дарко, Дякую! Це дуже потрібний просвітницький проект, безмежно Дякую! 🥰
Дякую вам, зо ви так в деталях розказуєте про наших видатних композиторів. Згодна з вами, що ми повинні перейменувати на нашого композитора.
Можна поважати талант різних митців світу, але шанувати потрібно перш за все своїх. Так у всьому світі люди роблять. Українці, шануйте, цінуйте своє-це те, що дасть продовження України.
ми дуже потребуємо такої інформації. потребуємо просвіти. то ж, нехай далі буде.
А хто вам раніше заборонював ..
@@marypylyn627 Alles hat seine Zeit! Wunderbare Musik und teilweise unbekannt für mich. Ich danke.
@@Затехктовморе-ю3в Siete molto spiritoso 😂.
До речі Леонтович написав Щедрик під час проживання у Покровську на Донеччині. Там навіть пам'ятник йому поставили. А під час конкурсу на герб міста один з варіантів був з ластівкою на ескізі.
він Щедрика створював протягом 18 років і цей твір має 5 редакцій.
Всією громадою зібрати гроші та збудувати достойний пам'ятник - це реальна справа, ане чергова "дискусія інтелектуалів". Біда українства в тому, що ми полюбляємо багато говорити: хто кому чий, як правильно розмовляти. А от зрозуміти суть проблеми (багато хто з наших геніїв, продовжує бути невідомим) та зробити реальну справу на її виправлення - це вже складно. Особисто я поставив мінус контенту лише за те, що його авторка "чіпляючи Чайківського" не вчиняє жодних дій на користь нашим митцям. Поговорили та забули!
У нас спільна історія. Ця штучна війна Путіна це ганьба для наших людей..
@@АлександрНорочевский Громада може все. Вона бездонна. Але чому Громадi не зiбратися i не поставити питання до влади? Вони з ким? З украiнцями, чи окремо? Досить розкрадати державнi грошi. Нехай би ставили пам"ятники нaшим украiнським композиторам, митцям, героям. Нехай би фiнансували назви Консерваторiй iменами забутих Величних украiнцiв. Слава Украiнi!
Він не писав , а обробляв народні пісні ! Це різне !!! Пам'ятайте ...
Неймовірно! Я в захваті від вашої роботи! Дуже дякую вам, неймовірний контент.
Рада вас вітати і познайомитися.
Дякую Вам за уроки історії!
Слава Україні і ЇЇ ЗАХИСНИКАМ 🙏 🇺🇦
Дякую і захоплююсь вашими програмами!
А ще Харківське музичне училище має назву імені Лятошинського, а консерваторія Котляревського. Харків - це найкрутіше українське місто! 💙💛
ВИ СЕРЙОЗНО.?? СКIЛЬКИ БУВ---
НЕ ЧУВ ТАМ УКРАIНСЬКОГО СЛОВА.!!! НАЖАЛЬ......
. .
@@vladUkrOp116 , не завжди так було. В 20-30 роках там творили більшість українських письменників.
А правопис української мови відомий як скрипниківка, був заборонений як буржуазний. Можливо ще до неї повернемось і тоді Харків оживе. Там дуже багато подоляків і наддніпрянців в дитинстві і юності україномовних, та й врешті решт і слобожанці з сіверянами 💯%><
Лише б в Україні не пропагували чісто-укрАінский 👅 і сурьжік= ідеологія СОВКА по злиттю трьох братніх народів в Адін абщепАнятний 👅.
Та у Харкові і вулиця Петра Балбочана є.
І українською розмовляють ;)
@@artemmarchuk4041 за тиждень чув лише оголошення станцiй в метро...
@@vladUkrOp116 ((( шкода. В різних місцях ми з вами бували
Дякую за повчальні відео!
Який же важливий випуск!!! Чи зробите ще про авангардних композиторів, що були репресовані?
Даріє, Львів вітає Вас! Продовжуйте в цьому дусі!
Я вважаю, що не треба забирати те, що нам не належить. Давайте не перетворюватись на росіян! Чайковський - не наш, і це абсолютно нормально. У нас є свої композитори, про яких ми мусимо пам’ятати і розповідати іншим.
Наш він, наш, внук козака Чайки. Так само, як Ріпку перейменували в Рєпіна. Вам відомо, що таке РУСИФІКАЦІЯ?
Дуже дякую вам за чудові відео. Зачаровуюся Україною з вашою допомогою 🙏
Величезне спасибі за відео. Ви робите надзвичайно важливу справу.
Дякую щиро за вашу просвітницьку діяльність 💙💛 Дізналася багато цікаво завдяки вам 💫🫶🏻
Ви молодець! Робити велику справу!
Ох, дуже дякую за відео! Якось я упустив багатьох українських композиторів. Більше знайомий з творами Сільвестрова, Скорика, а деяких взагалі не чув.
Надзвичайно цікаве відео! Дякую за Вашу роботу!
Не зрозуміло, що має статися, аби усі українці зрозуміли який колосальний негативний вплив має усе російське на наші життя і нашу долю...
Дякую за випуск! Одна справа - знати прізвища, інша - хоча б почути уривки творів. Відзначила для себе, що хочу почути.
Була така українська оперна співачка Литвиненко - Вольгемут. Чи не могли б Ви зробити програму про неї? Було б цікаво для багатьох.
Дуже гарне відео та ідеально подана інформація. Дякую автору
Низький уклін за Вашу працю
Чудове відіо, дай Боже щоб у нас люди все розуміли бо ми Українці
а что, украинцы какие то " особые люди" отличающиеся от всех остальных людей МИРА...дебилизм полнейший...особенно когда встречаешь кричащие лозунги - " слава украине".... а как бы звучало - " слава зимбабве" или " слава португалии"...
@@georgiyzakharov6107 Они особые тем, что в политзапале запустили многие достижения украинской музыки. В 70-е я работала на укр. радио. Нед представляете, какое внимание уделялось пропаганде укр. классике, сколько музыки записывалось. На радиостанции "Промiнь" укр. музыка звучала 24 часа. Но в 90-е годы в хранилище с кассетами перестали придерживаться температурного режима, не перевели старые пленки на цифру и многое просто пропало. А теперь кричат, что виноваты советы, или русские...Сейчас война и не время такое говорить, также, как и тратить средства на разные переiменования...Но я за правду.
@@veramancheva6820 МілЧка Веруня, так сталося, бо не відбулося вчасно люстрації української культури і майже в усіх галузях науки, економіки, тощо: представників мордору на вищих посадах, які виконували завдання ельцина, заявивший Кравчуку, що " вы следующие"...
Тому вони і виконували асимілятивно культурну і економічну диверсії.
А тому як можна подалі від рашизму, як вчасно це зробила Фінляндія і тому живе, нормальною, чистою, успішною країною.
@@ВалерийИвановичМайборода ♪"Наша пісня гарна й нова, починаємо і знову". ► 30 років незалежності, а занепад культури йшов повним ходом.
У мене безліч прикладів, ЯК САМІ знехтували, нічого все російських звинувачувати. Зручна позиція, але неприваблива. Але ЦЕ НЕ ФОРМАТ І сперечатися НЕ ЛЮБЛЮ. Краще послухайте, як учора грали в USA . /серед них і мій онук./
ruclips.net/video/hdIRSfxsTa0/видео.html
@@veramancheva6820 Шановна пані Вера, дякую і поздоровляю за вашого онука. Подивився, але першу частину концерту, з-за дуже слабого звуку, та ще й "фігуративно-еРотичних" (перепрошую) ПА солістів, які намов би танцювали перед ксилофонами, до того ж занадто крупним планом операторської зйомки , - це мене тільки дратувало, бо відволікало від самого музичного твору.
.
Друга симфонія трохи краще звучала, але і вона мене не вразила. Я перепрошую, що не можу розділити ваші почуття доброї щасливої бабусі.
Тож подивіться, будь ласка, декілька концертів Оксани Линів, диригента Європейського Рангу і особливо на фестивалях во Львові "MozArt", в яких вона поєднує музику з світловим кольором, живописом надзвичайно чудовим художником Іовом Кондзелевичем, та прекрасною роботою оператора, який вміло поєднував музику з артистами, світловими спалалахами прожекторів, з живописом та диригентною паличкою в руках тендітної і стройної Оксани Линів. Вона очолює до того ж філармонію в Австрії, та в Італії і її відносять до найкращих диригентів серед жінок.
Або, подивіться ролики мого земляка Валерія Кікти "Фрески Софії Києвської" - незвичайно прекрасний музичний твір, як на мене, також пов'язаний з живописом.
Ось така ПОДАЧА музики набагато збагачує її, що захоплює і слух і очі.
А ось відносно нашого маленького диспуту, я можу в дечому з вами погодитися. Бо в ті 1990 і нульові роки мистецтво після розвалу сов.імперії не підтримувалось і багато митців, навіть знаменитих, опинились в ніщиті, забутими і покинутими і кожен виживав, як вмів!
Але більш за все, знову досталося українцям, бо при владі опинилися не тільки найрізніші проходимці, висуванці, далекі від мистецтва, але й представники мордору, головним завданням яких, знову загнати Україну в свій дрімучий лаптестан.
І не дай то Боже!!! Он як Фінляндія прекрасно живе, вчасно вирвавшись з цієї паразитичної системи холопських відносин.
Перепрошую, часу не вистачило, на тимчасову відповідь!
Доброго Здоров'я вам, щаслива бабуся і успіхів вашому онуку. 🇺🇦💙💛🏵️🥀💮🌷🌻
Шановні,не розкрита творчість композитора М.Вербицького!Створіть програму про його геніальні твори!Успіхів!Розкривайте і Україні,і цілому світові неоціненний національний скарб наших музичних геніїв!
Дуже корисне відео, дякую. Давайте поширювати та розвивати свою культуру!
Прекрасний матеріал!!! Дякую за ваш канал!!!
Дякую!
Дякую за вашу роботу, дуже необхідну в час переосмислення минулого і популяризацію видатних українських діячів, долі котрих були зруйновані,а пам'ять про них зачищена окупаційним режимом.Ніколи і нічого спільного.
Украинская классическая музыка, украинские композиторы - это такая глыба неизвестности в т.ч. для украинцев! Спасибо, что подняли эту очень важную и очень интересную тему!
Дякую, що згадали наші таланти
Мені 92 роки (Ганна Миколаівна Даценко )волею долі я зараз мешкаю на Флориді...в 70-ті роки я жила в Києві працювала в Міністерстві Хімії і була кумою Л.І.Ященка,ми були недалекими сусідами...і от я пам’ятаю (то був 72 рік) прибігає до мене Л.І. І каже: На ця працю (твір Дзюби «Интернаціоналізм,чи русифікація») і ще його листи,які він писав до спілки композиторів...і сховай ,бо в мене був трус,а причиною трусу стало те,що Надійка Світлична щось друкувала їхньою друкарською машинкою,....то вони нічого не знайшли,бо це лижало на (видному місті) ,серед нот на піаніно.... і так це лежало в мене аж до 1991 року ,а потім Л.І. забрав...і ще багато чого творилося:як переписувалися і ховалися твориЛіни Костенко,щоденник і твори В.Симоненка..а одного разу наш кум Андрій Маркович Данченко(в якого ми з Л.І. хрестили сина Марка) приніс мені пакет заклеєний і каже:Ганю,це дуже цінне збережи ...,щоб нехай Бог не пропало,тримай завжди біля себе...я потім у тебе заберу...то я носила навіть на роботу із собою,(бо в дім могли приходити,коли точно знали,що дома нікого немає довгий час.Так мені телефонує Люда Стогнота (учителька математики,яка жила сама)ікаже Ганю у мене були гості...приходжу додому,а в мене на вішалці в прихожій лежить дорога велюрова чоловіча шляпа довго лежала,я думала прийдуть заберуть... але ні,то я нею почала чистити взуття...Телефони всі прослуховувалися і ми чули навіть коли вони включалисяі Люда завжди,коли чула,що слухають казала: « слухайте,нехай вам по закладає...,а як ходите по хатах,то не забувайте шляпи»,а тому коли треба було про щось поговорити ,то йшли на вулицю ,або в хаті писали на папері..потім ,як Андрій Маркович у мене забирав ,то пояснив,що то я зберігала Опеляційні листи В’ячеслава Чорновола,які він передавав із заслання...А ще пам’ятаю (але пам’ять уже підводить,чи Андрій Маркович ,чи Лідія Орел)теж дали мені на 3 дні зберегти гарний,чималий пакет,потім сказали ,що то були списки учасників УПА...ДА,то були Ч А С И !!! Ми всі були вхожі до І.М.Гончара і одного разу я запросила його на мій день народження,( то він знав де я живу),а жила я тоді на вулиці бувшій Е.Бош( тепер Катерини Білокур)поруч з поліклінікою...
Одного разу(я хвора-ангіна,горло перев’язане,зима,вечір ..)стук у двері,на порозі Іван Макарович і каже мені:Ганна Миколаівна,проведіть пене додому...і що він дорогою мені розповів:він іноді хворів і бував у поліклініці ,а то сам лікар подзвонив назначив прийом на З-ю годину.І.М. Прийшов на 3-ю,але чомусь його протримали аж до 7-і,стемніло...(це будо після того,як побили його скульптури у дворі і коли виключили з партії) і він бідний запідозрив щось не ладне...,то коли ми прийшли до нього,то бідна Аделя Петрівка вся в сльозах не знала ,що робить і де його шукать...і ще І.М.мені розповів,як його виключили із партії.. він просив ,так,як скульптору ,щоб йому дали додаткове приміщення для майстерні ...але то тягнулося і не вирішувалося Спочатку запропонували йому всі його експонати віддати до музею.він на це не погодився,посилаючись на те що то його власність і зрештою то все матеріали для його роботи...
Другим етапом було те,що була прийнята постанова про заборону»домашніх музеїв».Вони довели до його відома про цю постанову і знову пропонували все здати до музею і коли він відмовився вдруге,(на той час він був членом партії),то його визвали в партійний комітет,він прийшов,сиділо декілька чоловік,спитали як у нього справи ,а потім запитали чи платить він вчасно партвзноси і попросили показати партквиток і коли він дав свій партквиток там провірили,що все гаразд...І не повертаючи йому квитка ,сказали:якщо ви не виконуєте постанову уряду про здачу експонатів до музею,то ми виключаємо вас із партії і мій квиток мені не віддали ,а положили в шухляду столу...
Але я не був засмучений,а навпаки відчув якусь полегкість і вийшов звідтіля і ніби-то вдихнув ковток свіжого повітря...я довго співала в хорі ГОМІН і в 1969 році І.М. Був вдохновителями організувати веснянки і започаткувати народні свята...і ми всі з Л.І.зібралися у І.М.і звідтіля рушили...і я тоді організувала зйомки наших перших веснянок.Ця плівка зберігалася у мене багато років ,а потім я її віддала Катрусі Міщенко в музей І.М.Гончара і вона змонтувала і зробила фільм -«веснянки1969 року» його можна проглянути на ЮТУБІ....Оце живу Україною,спогади,спогади,спогади,але є чим жити!Слава Богу СлаваУкраіні,Слава Героям і вічна пам’ять всім Героям полеглим за Україну у всі часи і віки і нехай згинуть наші воріженьки,як роса на сонці...СМЕРТЬ ВОРОГАМ ,душителям СВОБОДИ!!!
Пані Ганно, дякую вам за цінні спогади! 💙💛
Дякую вам берегиням спадщини народної,це теж фронт і боротьба.вперед до перемоги.нехай Бог благословить!
Дякую)
Я не розбираюсь у цій темі і, на жаль, знала лише про Леонтовича. З вами поринула в тему української музики і це виявилось дуже цікавим. Дякую ❤
Дуже цікавий огляд. Звичайно, в короткому ролику всіх не згадаєш, але без перших трьох основоположників української музики він видається неповним. Березовський, Бортнянський, Ведель - перше покоління професійних авторів музики в Російській імперії. Усі троє - українці.
Дякую!!!
Чудова робота. Ми потужна країна з великою культурою.
Дякую Вам за це відео
Після того, що вони роблять з нашими містами, навіть мови не має. Змінити, витерти їх зі своєї пам'яті!
Чайковський - не вони, Чайковський це ми.
Дякую, нарешті добралися до конси, перейменування необхідне, я за Леонтовича, обожнюю хорову музику, а Щедрик дійсно шедевр!!!!
"Щедрик" шедевр із шедеврів, але Леонтович непричетний до Київської консерваторії.
Ми маємо наздоганяти наше національне усвідомлення на 50 років швидше!
Боже мій ! Яка ж ви молодець !!!
ДЯКУЮ!!!
💙💛
Дякую за освітлення дуже важливої для України теми!
Які слова чи дії Чайковського антиукраїнські? Про Й-С Баха в енциклопедії написано, в збірці прелюдій і фуг відчутні інтонації українських пісень. Де він їх чув?Що відомо сьогодні?
Дякую за вашу працю!
Дякуємо за такий патріотично- музичний ролик ❤
Дякую вам. Дуже корисні відео 😌
Селище Ворзель Київської області тут була дача Бориса Лятошинського; також був будинок творчості композиторів , де періодично проживали українські композитори було 28 будиночків; тепер звісно то всьо розграбовано і знищено самими тими « композиторами» за часи незалежності нашої держави ; печаль дякувати Євгену Петриченко від 2015 року директор БТК « Ворзель» Та соціал композиторів України
❤️ дякую за відео! 🇺🇦
Ми повинні розкручувати і навчати наших людей нашому українському мистецтву, продовжуйте дальше.
Дивує таке хутірське відношення в столиці України . Коли кияни покажуть приклад просвітництва і культури , а не Плентатися десь в хвості цивілізації
Автору респект за інформацію і громадську позицію . Треба відкривати багатогранність нашої культури, яку багато років знищували
Яке щастя, що відкрила для себе ваш канал!
Проплакала пів випуску від розуміння, скільки талановитих людей народила наша ненька Україна і як же нас відкинув назад грьобаний совок!
Дякую вам за вашу роботу ❤️
"Грьобаний совок" будували нашi батьки. Йiм е чим пишатися - 30 рокiв як його нема, а ми ще й досi користуемося його здобутками. До речi, скiльки фабрик та заводiв знищили за цей час? А скiльки нових вiдбудували? Порошенко з членами уряду дуже пишався з вiдкриття ciльского шкiльного сортиру . Ось над чим треба ридати, а не над цим випуском. Хоча I над цим теж можна.
@@andriandm перше - моя мама народжена в 1972, вона філолог. Нічого вона не будувала і вона ненавидить той час. Час тотального дефіциту, коли плаття на випускний собі нормальне купити не можна було, доводилось шити ручками, а про гарні сапоги на 16 років годі й говорити. Тільки по знайомству і десь "з-під поли".
Друге - у батьків був вибір? За них держава навіть вирішувала, в якій Забурбелівці працювати, де проходити практику, і в якій Залупянці тобі видадуть хату, як фельдшеру, наприклад.
А паспорти коли селянам видали, не хочете пригадати?
Тому йдіть нахєр зі своїми заводами і фабриками.
Якби у нас був капіталізм з початку ХХ століття, то у нас би такі заводи були б, може покраще Німеччини.
Тому, запам'ятайте, слово "їм" пишеться ось так, а не так, як написали ви, певно, своєю російською розкладкою.
@@andriandm мені вас дуже жаль, якщо в 1 ночі ви надрочуєте на совок і мої коменти про їбучу радянщину та імперіалізм, а також згадуєте пройоби Пороха, як наче їх не було у попередніх президентів.
В дупу собі свій сортир запхайте.
Краще почитайте новини про Єрмака, і подивіться на дії нашого нинішнього президента, замість жити минулим.
Всього вам найкращого.
"як же нас відкинув назад грьобаний совок!" У 60-80 роки був розквіт культури всіх народностей СРСР і це з часом усвідомлюють все більше і більше особистостей. А напівграмотним легко лаяти минуле, виправдовуючи свою лінь і невігластво.
@@innapotiekhina4899 про таких, як Ви, в наш час говорили: "КУЛЬТУРА АЖ ПРЕ" .
Поставила вам лайк
Дякую Вам за популяризацію української спадщини!
Дуже шкода, що не було розповіді про Барвінського, Безкоровайного, Борткевича
то є дуже сильні композитори, яких цькувала репресивна машина тогочасної СРСР
Тема справді велика! Ще зроблю про них!
@@FacesOfIndependence з нетерпінням чекатиму!
Щиро вдячний!
А політичний син Кучми - Ющенко, геніїв "Гринджоли" розкручував. І пам'ятники ПОРАЗКАМ українців ставив. І плюндрував світлий образ Говерли сонмом чиновників.
І генсек Порошенко такий супер-патріот! Але без культури ...
Не буде України без нової виборчої системи. З повним і постійним контролем виборцями своїх політиків. А не політиків контролюють інші політики, чи взагалі - чиновники. Як таке можливе в принципі? !! Воза поперед коня ставимо.
Але я про ідеальний стан справ в державі.
А ви - молодець. Що а цьому банні стільки українських перлів вишуковуєте.
Це ж як подумати!!! Скільки в нас літератури і музики було тисячу років тому. Ну не скоморохами ж розважалися українці ....
Мені дуже подобається музика Юліуша Зарембського, який народився і помер в Житомирі, але вважається польським композитором. Його фортепіанний квінтет - це шедевр. Щаслива, що зібрала музикантів, і ми зіграли його в Чернігівській філармонії.
а ще Ігнацій-Фелікс Добжинський - теж житомирянин і видатний музикант свого часу.
Потужно! Дякую за висвітлення цієї теми.
Як приємно, що нарешті згадали наших геніальних українських композиторів! Мені подобається твори усіх цих митців. Але моє серце належить Косенку, иого етюди та інші твори вразили мене ще у юності, коли я вчилася грати на фортепіано! Я за те, щоб його ім'ям була названа Київська консерваторія.
Краще говорити не «шматок», а фрагмент. Шматок може бути торта, м’яса. А фрагмент в музиці💙
5:28
Слушно, дякую!
Або уривок, щоб вже українською мовою
Це дивовижно слабке та неаргументоване,примітивне висловлювання аматорки-блогерші...аби увагу привернути..Фу!
@@nadijadovshenko2746 жіночко, я магістр кафедри музикознавства Одеської національної музичної академії. І такі висловлювання про шматок в музиці, чула від аспірантів, які диригували хором. На що професор хорової кафедри Шпак Галина Сергіївна (якщо вам про щось говорить це ім’я) зазначила: шматок може бути сала, м’яса, торта, хліба і т.д, а в музиці - фрагмент.
Тому пишіть своє фе кому завгодно, та привертайте увагу тих кого так хочеться, але напевне не вистачає мізків брати знаннями, професійними термінами та фактами !!!
А як одягнена?Мабуть , збиралася в кабаре....
Прекрасний випуск! Дякую!
Дякую вам за роботу.
Дякую вам велике!!!! Вперше почула пісню "Зайчику" це прекрасно 😍
Дякую за інформацію і згідна на всі 💯. За такими як Ви майбутнє України і української культури, тепер слушна нагода популяризувати і показувати всьому світу наших композиторів .А то сонне царство яке пропитане руським міром радянщиною нехай іде на відпочинок і дає дорогу молодим,розумним...
''Руський'' і український це одне і те ж !!! На означення московського слід говорити ''русскій'' !!!
Дякую! 💙💛
Дуже інформативне відео! Респект
Чому так мало підписників? Підписуймося скоріше :) якісний контент українською мовою про Україну треба просувати вподобайкою і коментарем;)
ПС раніше не знала про існування цього каналу, зустрілось випадково
Україні слід популяризувати своїх митців .
Дякую за відео! Дуже актуальне.
Дуже дякую за відео !
Мрію відвідати концерт української класичної музики у Київській консерваторії.❤🇺🇦
Як багато ми ще не знаємо про Україну. Велика подяка вам, що доносите до нас цю інформацію
Коли переглядала відео, думала теж саме. В нас вкрали та продовжують красти Велику Українську культуру, про яку ми так мало знаємо.
@@nataliyakobozeva8918 не просто не знаємо, а й знати не хочемо, бо в музичних фондах, бібліотеках Вернадського припадають пилом тисячі партитур наших композиторів - і що?
@@yarunskiy це добре, що з’являються такі канали як цей. На мою думку, люди після цієї війни почнуть переосмислювати значення своєї культури.
@@nataliyakobozeva8918 Повністю погоджуюсь
@@nataliyakobozeva8918 У 60-ті навчалася у простій українській школі. І знаю і про кувикли, і про кролівецькі рушники. А моя подруга киянка каже, що вперше чує ці слова, хоч її батьки були журналістами... То хто винен? Мені ніхто не заважав знати, любить українську мову та культуру. Навпаки, лише заохочували.
супер, дякую за вашу роботу!
Молодці,молодь, боріться, відстоюйте своє.Нехай Бог,вам помагає!!!!!!
Чайковського слухає ВЕСЬ світ . Не принижуйте себе мілкими … Молодь повинна знати всіх . Це музика класична , а не політична арена . Світова музика .
@@marypylyn627 Мені також не сподобався прокурорський тон ведучої. Про музику ТАК НЕ розповідають… тим більше, ЩО УКРАЇНСЬКА - фонетика співуча та милозвучна. І краще не порівнювати, як у спорті. Ось довести, що Кличко - найкращий можна за результатами. А композитори хороші - кожен по-своєму...
До речі, у 70-х працювала в Будинку-музеї Чайковського та Пушкіна у Кам'янці (Черкаська обл.), так що добре знаю, як часто він бував в Україні та як любив її.
@@marypylyn627 Так, але в український культурний простір не треба пхати росіянина і перебріхувати на весь світ його біографію.
@@yarunskiy і давно це з вами , особисто .. Гітлерівці палили книги великих людей і що . Де ті що знищували … .. Вчіться культури і не змішуйте політику, збочене розуміння особисте всього , фальшиве украінство у вінегрет ,, Знання,, .
Дай Боже Вам натхнення! Величезна подяка за таку важливу Вашу працю! 💙💛
Дуже потужне та круте відео, дякую за висвітлення надзвичайно важливої та крутої теми❤️
Приєднуюсь до Ваших слів👍🔥
Крыша едет, дом стоит...
Когда вы уже успокоитесь...
Мира вам в душе и мире.
О Боге подумайте...
У Чайковского есть русские, немецкие, французские , украинские корни. При этом он сам считал себя русским. Имел право. Юрий Антонов по матери украинец и талантом в мать. При этом сам считает себя русским. Имеет право. Не знаю кем считал себя Мендельсон, но писал стилистически немецкую музыку, один из столпов немецкой музыки. Можно ли переименовать консу в Киеве? Можно. А оставить как есть можно? Тоже можно. Украинцы имеют право.
@@ЕленаГринкина-ж1в Этот ваш коммент целиком и полностью относится к ваше стране. Вопрос к вам: когда вы уже успокоитесь и перестанете лезть в чужие дела и страны? Мы сами будем решать свои вопросы во всех сферах!
А насчет темы видео- целиком и полностью поддерживаю! Ми завинили перед украінськіми видатними і талановитими композиторами, вони були б щасливі знати, що іх шанують нащадки, це вже б популяризовала іх ім‘ я біль широко, а не тільки в колах музикантів!
Дякую!
@@ЗинаПолисска
При чем здесь страна
...человечность никто не отменял.
Во всех ситуациях надо оставаться человеком.
Мудрости...
И меньше злости..
Это от лукавого.
А лучше не идти на поводу сша и запада.
Мира нам.
Здание сооружено в конце 1890-х годов (бывшая гостиница «Континенталь», архитекторы Едуард Брадтман и Георгий Шлейфер) на месте бывшей усадьбы профессора медицины Федора Меринга. Во время Великой Отечественной войны сгорело и было разрушено. В 1955-1958 годах здание было отстроено и перестроено, достроен концертный зал (архитекторы Л. Б. Каток и Я. Л. Красный).
Все это было в СССР.
Щиро дякую за випуск, хай Пьотр Ільїч буде там, де йому належиться. Успіхів каналу!
Доречі садиба меценатки Чайковського знаходиться під Києвом неподалік від Житомирської траси. Стан її жахливий але колись садиба виглядала супер
Доречі, вона знаходиться в Копилові і Чайковський бував там
Стеценко це ♥️ його мало згадують, але музика сильніша. В нас багато українців, прекрасних композиторів, так ніхто про них не чув.
Дякую за велику роботу. Чекаю нових відео
Вибачте, але ви одягнені якось не по-українськи (не по-українському теж вірно).
Шматок опери--це по-російськи дослівно "кусок" оперы. ??? І чому"тепер улюбленої".??? Щось тут ви накрутили.
Прекрасне відео! Дякую за зовсім нову сторінку для мене
Прекрасний матеріал 👍👍👍. Чітко, переконливо і аргументовано. Дякую вам за вашу працю.
Дякую Вам за роботу. На днях я запитала себе, чому я з легкістю пригадую російські приказки та прислів'я, а українських знаю обмаль? Як я бачу по всьому наш народ більш творчий і дотепний, аніж населення росії. Тоді чому ж? Зросійщення, імперіалізм, забуття - ось причини. Дякую Вам за розкриття "таємниць" українського мистецтва. Твори наведені вами дійсно чарівні. Деякі настільки вразили, що напевно нічого подібного й не чула ніколи.
За радянських часів купила у Києві книгу "Народ скаже, як зав'яже". Багато тоді українське видавництво випускало таких книжок. Вона в мене і досі є.
Раніше українці не тільки жартували свою мовою, а навіть лаялись інакше, дотепніше. А зараз слухаєш, як солдат розмовляє і не розумієш з якого він боку, бо українці також розмовляють тільки російським матом. Де ж той патріотизм?☺
Дякую за цікаву і корисну екскурсію в історію Української музики. Успіху!
Колись давно навчалася у музичній школі, тож всі імена знала. Але якось з часом забулось та не прослуховувалось. Дякую, за нагадування! І за посилання, звісно, підписалася. Нічого не маю проти композиторів інших країн, але в Україні маємо в першу чергу популяризувати своїх.
чому не згадали про Левка Ревуцького, життєвий та творчий шлях якого тісно пов"язаний в консерваторією Києва. композитор багато років викладав в цьому закладі
Слава захисникам України