Į Dainų šventę išvyksta 7 kolektyvai iš Alytaus rajono

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 июн 2024
  • #FM99 #Alytausrajonas #afiša #LaimutėZavistauskienė #Dainųšventė #Kadgiriažaliuotų #kolektyvai #Lietuva #Dzūkija #kultūra #localmedia4democracy
    Jau šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ sulauks gausaus Alytaus miesto ir rajono šokėjų bei dainininkų būrio - beveik 600 dalyvių savo dainas ir šokius dovanos visai Lietuvai.
    Šiais metais Dainų šventė vyks Vilniuje birželio 29 d. - liepos 6 d. Šventėje dalyvaus daugiau nei 30 000 atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio.
    2024 m. šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje ,,Kad giria žaliuotų“ Alytaus miestą atstovaus 15 kolektyvų, o Alytaus rajoną atstovaus septyni kolektyvai.
    Šia tema radijo eteryje kalbėjomės su Alytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialiste Laimute Zavistauskiene.
    Folkloro dieną ,,Rasi rasoj rasi“ liaudies šokius šoks, dainuos ir dzūkų tradicijas pristatys:
    Alytaus rajono kultūros centro Butrimonių skyriaus Eičiūnų folkloro ansamblis ,,Žolynai“ (vadovė Milda Stanevičienė)
    Daugų krašto bendruomenės folkloro ansamblis ,,Kuparas“ (vadovė Danutė Zarauskienė)
    Ansamblių vakare ,,Gyvybės medis“ gros:
    Pivašiūnų gimnazijos vaikų ir jaunimo kapela ,,Griežliukė“
    Pivašiūnų liaudiškos muzikos kapela ,,Pivašiūnai“ (kapelų vadovas Algirdas Glovickis).
    Šokių dienos koncerte ,,Amžių tiltais“ dalyvaus:
    Alytaus rajono kultūros centro Butrimonių skyriaus liaudiškų šokių kolektyvo ,,Gojelis“ mergaičių grupė
    Liaudiškų šokių kolektyvo ,,Gojelis“ merginų grupė (kolektyvo ,,Gojelis“ vadovė Živilė Patinskaitė)
    Krokialaukio skyriaus liaudiškų šokių kolektyvas ,,Narpulis“ (vadovės Rasa Janeliūnienė ir Rasa Navakauskienė)
    Vaikų tradicinių amatų miestelyje, veiksiančiame Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmų prieigose liepos 1- 5 dienomis, tradicinio dzūkiško pynimo amato ypatumus atskleis ir pinti mokys Alytaus rajono Vlado Mirono gimnazijos mokytoja, tautodailininkė Rasa Aleksandravičienė.
    „Liaudies dailės parodoje ,,Iš šerdies“, atidaromoje liepos 1 d. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3 A, Vilniuje), bus eksponuojama visos Lietuvos geriausių šiuolaikinių tautodailininkų kūryba, įkvėpta tradicinio protėvių gyvenimo būdo. Šioje parodoje demonstruojami dviejų Alytaus rajono ugdytinių darbai: Miroslavo gimnazijos mokinės, liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ dalyvės Rimantės Jaciunskaitės meniškai išdrožinėtos ypatingo puošnumo prieverpstės ir Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokinės, liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ dalyvės, liaudies dailės konkurso ,,Aukso vainikas“ jaunųjų Dzūkijos tradicinio meno kūrėjų kategorijos 2023 metų nominantės, pynimo iš šiaudų ir vytelių senoviniu būdu puoselėtojos Aušrinės Turskaitės darbai-kraitės, sėtuvės, gorčiai“, - pasakoja Alytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Laimutė Zavistauskienė.
    Kas yra šimtmetis? Ką laiko begalybėje reiškia šimtas metų, per kuriuos subręsta pušis, o žmogus, jei lemta, nugyvena gyvenimą, regėdamas, kaip keičiasi pasaulis, ir suvokdamas, kad visa, kas jame esmingiausia, niekur nedingsta ir per amžių išlieka nepakitę.
    Kas mus, kaip bendruomenę, sutelkė 1924-aisiais, pirmojoje Lietuvos dainų šventėje, ir kas tebesies po amžiaus, 2024-aisiais, kai susitiksime vėl? Taip, mes būsime visai kitokie, bet vis tiek tie patys - ta pati dainuojanti ir šokanti Lietuva, ta pati mus vienijanti kalba, mus auginanti kultūra.
    Kas yra šimtmetis? Tai laikas, per kurį užaugome kaip valstybė, subrendome kaip visuomenė, sužaliavome kaip giria, kurioje kiekvienas medis turi savo balsą. Tas balsas - laisvos ir kuriančios Lietuvos balsas. Tas balsas - mūsų atmintis. Tai tavo ir mano balsas, reiškiantis mus vienijančią tradiciją, jos gyvybę.
    Mes, dainuojantys ir šokantys žmonės, ir esame ta tradicija, ta gyvybė, išlikusi per amžių. Esame unikali gentis, susitinkanti kas kelerius metus ir prabylanti sava kalba. Šios genties kalba sutampa su žemės kalba. Su paukščio ir upės, su kultūros ir atminties kalba, nes mūsų kalba yra gyvybės kalba, todėl ją suprantame visi, priklausantys ypatingajai Cantor Lituanus - lietuvių dainingųjų - genčiai.
    Palaikote tai, ką darome?
    Tapkite mūsų bičiuliu Contribee:
    ✅ contribee.com/fm99
    ✅ FM99 svetainė: www.fm99.lt
    ✅ FACEBOOK / fm99.lt
    ✅ INSTAGRAM: / radijo_stot. .
    ✅ SPOTIFY spoti.fi/3yeZF37
    ✅ Prenumeruokite naujienlaiškį: bit.ly/3kJwMsA
    ✅ Tinklalaidžių prenumerata įvairiose platformose: www.fm99.lt/fm99-tinklalaides/

Комментарии •