Инжектиране и микропилоти за стабилизиране на пристройка към къща

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 дек 2024

Комментарии • 7

  • @mo-ni
    @mo-ni 11 дней назад +2

    Ние направихме инжектиране с цимент и армировка (дълбочина 2,5м), твърдо не проработи и не препоръчвам, пукнатините си продължават. След моя опит от тук нататък само класическия метод с подкопаване и стоманобетонни елементи.

    • @renoviraicom8175
      @renoviraicom8175  11 дней назад +3

      @@mo-ni за съжаление, често в практиката за по-малки обекти се работи без проучване и проект. С ограничен бюджет. Така рисковете за неуспешен краен резултат се увеличават. Правилният подход е да се стартира с геоложко проучване, на база на чиито резултати да се избере метода на укрепване.
      В нашата практика сме виждали много "класически" решения с подкопаване които дори са влошили ситуацията. Категорично не може да се каже, че има универсален подход за всички обекти.

  • @Fghjbhj577hj
    @Fghjbhj577hj 9 дней назад +1

    Изкопава се отвсякъде под основите и се отлива Г-образна пета, няма мърдане, а това с тези железа е ала-бала.

    • @renoviraicom8175
      @renoviraicom8175  9 дней назад +1

      В моята практика съм видя поне 50 къщи с излята "пета" които са продължили са "мърдат". Самият факт че се наливат десетки тонове, често върху същата слаба почва е достатъчна предпоставка за чест неуспех. Ние предлагаме и решение с разширяване на фундаментите, но само след адекватно проучване. Технологията с инжекциите също има процент неуспех, но той е малък.

    • @danielamancheva5126
      @danielamancheva5126 16 часов назад +1

      Всичко зависи колко дълбоко се се копае за изливане на петата.
      Изкопайте 2м + ( или до достигане на здрава почва) и повече няма да има проблеми

    • @renoviraicom8175
      @renoviraicom8175  13 часов назад

      @@danielamancheva5126 интересно е понятието "здрава почва". Обикновено се копае в сухо време. Когато глините са изключително "здрави". И като завали и "омекнат" се оказва, че пак не е фундирано където трябва. Отделно копане на 2м под вече отцепен ъгъл не винаги е безопасно. Без допълнително, временно укрепване на конструкцията.

    • @danielamancheva5126
      @danielamancheva5126 13 часов назад

      @@renoviraicom8175 много зависи от състава на глината , ако е чиста глина то тя е напълно водонепропусклива .
      Под здрава почва имам в предвид силно наситена с камъни различна фракция. Вярно е че подкопаването на основите на компрометирана сграда е рисков и по сложен процес, но аз лично го предпочитам .