Nem vagyok szülő. De szerintem akik most nevelnek gyereket, nem nagyon olvasnak már fel könyvekből meséket. Én még emlékszem, ezelőtt kb 25 évvel még anyum olvasott fel nekem meg tesómnak is. Most inkább vagy a tv, vagy a telefon az, ami átvette a mesemondás szerepét. És az adott könyv szinte szólhat bármiről. Ha a gyereket érdekli a sztori, akkor szívesen fogja hallgatni. De ebben a korban már a szülők sem akarnak ezzel foglalkozni, és inkább leegyszerűsítik az egészet, és ráhagyják a gyerekükre, hogy elszórakoztassa magát valahogy. Tisztelet a kivételnek, aki manapság is mesél a gyerekének, könyvből! Nagyon szimpatikus kis könyvnek tűnik ez. A lényeg, hogy legyen színes, szép rajzokkal legyen megtöltve. Na meg persze a történetek is legyenek változatosak, hogy legyen értelmes mondanivalójuk, hogy tanítsanak. Amúgy a koncepció lehet változatos. Sok szöveg, kevés kép, és a szülő olvasásán van a hangsúly. Vagy amolyan interaktív mesélés, ahol a gyerek és a szülő is ott van a könyv előtt, látják a képeket, esetleg még mozgathatók is rajta/benne a dolgok. Szóval én mindenképpen jó ötletnek tartom ezeket a próbálkozásokat, hogy visszahozzák az olvasást (és így a könyveket is) az emberek, a gyerekek életébe.
Köszönjük a bemutatót! :)
Csinálj egy dinoszauruszok témakör videót a spinosaurusról
Nem vagyok szülő. De szerintem akik most nevelnek gyereket, nem nagyon olvasnak már fel könyvekből meséket. Én még emlékszem, ezelőtt kb 25 évvel még anyum olvasott fel nekem meg tesómnak is. Most inkább vagy a tv, vagy a telefon az, ami átvette a mesemondás szerepét. És az adott könyv szinte szólhat bármiről. Ha a gyereket érdekli a sztori, akkor szívesen fogja hallgatni. De ebben a korban már a szülők sem akarnak ezzel foglalkozni, és inkább leegyszerűsítik az egészet, és ráhagyják a gyerekükre, hogy elszórakoztassa magát valahogy. Tisztelet a kivételnek, aki manapság is mesél a gyerekének, könyvből!
Nagyon szimpatikus kis könyvnek tűnik ez. A lényeg, hogy legyen színes, szép rajzokkal legyen megtöltve. Na meg persze a történetek is legyenek változatosak, hogy legyen értelmes mondanivalójuk, hogy tanítsanak. Amúgy a koncepció lehet változatos. Sok szöveg, kevés kép, és a szülő olvasásán van a hangsúly. Vagy amolyan interaktív mesélés, ahol a gyerek és a szülő is ott van a könyv előtt, látják a képeket, esetleg még mozgathatók is rajta/benne a dolgok. Szóval én mindenképpen jó ötletnek tartom ezeket a próbálkozásokat, hogy visszahozzák az olvasást (és így a könyveket is) az emberek, a gyerekek életébe.