Spróbować naprawić oryginalny STK jeśli się w nim za wiele nie upaliło i wyprowadzić na radiatory tranzystory np 2sa1943/2sc5200 albo 2sa1302/2sc3281 mocne tranzystory i do 80w się nadają. Mnie udało się tak naprawić wzmacniacz AKAI co widać u mnie na filmie. Można też skopiować te STK na elementach dyskretnych. Płytkę wytrawić i w miejsce STK dopasować ale to już musi naprawdę na tym zależeć żeby naprawić ten sprzęt. Schemat jest dostępny struktury tego STK.
Witam obecnie robię ten wzmacniacz wymieniam wszystkie kondy na wysokiej jakości i opampy na lepsze. Kondensatory do tego wyszły 200PLN zawsze warto to wymieniać wiem po mojej ostatniej Diorce niebo a ziemia jeśli chodzi o detale wyższego pasma oraz dynamikę i kontrole basu.
Rozumiem i potwierdzam, dobry kondensator w torze audio jest słyszalny. Jedynie czasem zastanawiam się czy ta Diorka jest warta takiego nakładu 😀 Pozdrawiam!
@@liseu No cóż zawsze po takiej operacji znajdzie się jakiś klocek co to wyjdzie taniej o 100 czy dwie i lepiej zabrzmi nie mniej wiele takich się nie znajdzie a i te będą nadgryzione przez ząb czasu więc wymiana elektrolitów itd.... Na pewno za to można taką diorkę po wymianie zużytych elementów na nowe i o lepszych parametrach postawić obok nowego klocka ze sklepu za 3k i stwierdzić że w sumie diora brzmi lepiej.... czy warto to zależy czy wzmak się podoba i będzie słuchany :) Pozdro.
STK ma napięcie zasilania max +/- 61V, przy pomiarach było 63-4, może tu jest problem, tamten był delikatniejszy i poszedł. Wzmacniacz był mocno wysilony na 220V teraz mamy 230 i z tąd może ciut zadużo.
Też miałem przypadek myśląc że to stk walnięty:( a okazało się że nie :) sprawdziłem wejście na stk i dzialalaly dwa kanały :) okazało się że płytka przedwzmacniacza walnięta była :)
Elny miały to do siebie ze z wiekiem rosła im pojemność. Kiedyś na tzw co sie nie da jak się da zrobiłem protezę tego stk z tranzystorami na radiatorze bezpośrednio zamontowanymi. Dawno temu to było i już szczegóły uleciały z głowy no ale to działało.
Pomierzyłeś i wyszło, że po tylu latach jest OK!? Jednak różnicę widać po wymianie elektrolitów, np: w decku mds 502. Na starych, wskaźniki pracy "tętniły". Po wymianie i wstawieniu nieznacznie wyższej wartości, te tętnienia ustały. Ja z zasady, (mimo pomiarów) wymieniam wszystko jak leci. Po co zaglądać do sprzętu za rok, albo i wcześniej. Jak można zrobić to raz, na dłuższą metę. Wstaw dobre Nichicon'y serii KA i Gold i będzie o 2 nieba lepiej. Pozdrawiam
@@liseu Ja wymieniłem wszystko, w końcówce mocy, przedwzmacniaczu. Sporo wyszło, ale nie liczyłem że będzie tanio. Chciałem aby zagrał, a nie jęczał. Zawsze ceniłem Polską produkcję. Zachodnie tez się psują, a tam naprawa idzie w tysiące. Możesz zasugerować klientowi, aby wymienić wszystkie elektrolity, bo za pół roku, może rok trzeba będzie przerabiać temat. Przelutuj wszystkie miejsca na nowo i pogrub ścieżki wysokoprądowe. Zrobisz jak Uważasz, są tacy co uważają, że to nie ma sensu, skoro są dobre. Dziś są dobre, jutro mogą być "kupą" śmieci elektronicznych.
@@liseu Sprawność lepsza. Ja się uparłem że wsadzę Tripath do WS 504. Pierwsza płytka końcówek prawie gotowa. Jak prototyp zda egzamin to pokaże gdzieś w necie.
@ Lisie naprawianie Pewnie malowanka - one tak mają, że pochodzi i nagle łup... Kiedyś spotkałem z WS502 któremu STK padł po kilku minutach nawet bez pałowania, bo chodził sobie normalnie na 26dB na monitorkach przy których mój egzemplarz z oryginalnym STK zdarzyło mi się przypałować na 50dB i żadnego wrażenia na nim to nie zrobiło... Swoją drogą to też ciekawa sprawa, bo łupnął stałym, a niby ma filtr składowej stałej... Dobrze że byłem w pobliżu wzmacniacza to szybko na bezczela wyszarpałem wtyczkę i na całe szczeście kolumienki przeżyły - Niemiecką ręką robione - heh. Kwestia przegrzania też myślę że odpada, ponieważ 502 ma zabezpieczenie termiczne pozystorem, a więc 504 wnioskuję że też ma, zatem nie ma opcji że dostał termiczny oklep i "zmarło mu się"... Co do kondensatorów to przynajmniej z doświadczenia p. Rafała Parzyszka wynika, że nie warto ich zmieniać na pałę. Na pałę warto te ponizej 47u wymienić, szczególnie te niskie typu 1u, 4,7u bo one zawsze dostałą strzała na kosmiczne ESR... Większe to loteria - raz padają, raz jak widzisz po 4700 fabryka, zatem je warto spr. i jak są okej to zostawić. Pojemnością nie ma co się przejmować, ponieważ Elwy mają bardzo wysoką tolerancję i takie mogły fabrycznie wyjść. Nie pamiętam dokładnie, ale na plus to mogą mieć nawet 80 procent czy coś takiego, no więc... xD Jak Cię to ciekawi to sobie posłuchaj: ruclips.net/video/Jn1flZ3nmDI/видео.html
Dzięki za link- kondensatory zamówiłem - wymienię ale pomiary starych warto porobić :) Wszystkie te hybrydy to na ten czas dramat w serwisie drogi Panie :( a Szkoda. Tego STK spróbuję jednego zrobić na Tranzystorach mocy Toshiba- ciekawe co wyjdzie :)
@@liseu Poproszę o filmik jak czas i córa pozwoli... ;) Chętnie zobaczę też co to da i przynajmniej może naucze się od razu jak taką hybrydę uzdrowić i przyda się przy jakimś sprzęciku...
Konkretnie dwa wzmacniacze przerobiłem i trzy zrobiłem swoje na trzech rodzajach końcówek z Advance. Wszystkie są dobre i godne polecenia tym bardziej że nie spaliłem żadnego elementu w tych projektach.
@@liseu oryginalne glosniki 12ohm już wkleiłem zawieszenie, w 1 kolumnie skiśnięta pianka wytłumiająca. Malowanie obudów na czarno. Mam prośbę, napiszesz mi jaka jest grubość tej białej watoliny nad zwrotnicą bo poprzednik mi ja urwał
Ogółem to nie mam nic przeciw- fajnie jak jeszcze ktoś dopisze co jest nie tak- wyjaśni - uzasadni- wszyscy z tego wyjdziemy mądrzejsi :D BTW jeszcze działa TEN WS 504B be be be :D
Można by spróbować zreanimować tego STK, sporo w nim miejsca i dostęp do pul lutowniczych by podstawić normalne tranzystory. Nawet jak ten następny (STK) zadziała i nie wyzionie ducha, nadal pozostaje główna kwestia !, że ten WS504, jest i będzie "DELIKATNY JAK FRANCUSKI PIESEK", jak czegoś takiego normalnie użytkować?.
Właśnie myślę by dać zabezpieczenie, dodatkowo obniżyć napięcie sieciowe by było około +- 60v mimo to tutaj strach podpiąć kolumny np 6R gdzie w innych wzmacniaczach nie ma problemu .
Cieszy, że autor ma pokorę, ale: nadal brak podstawowego narzędzia: oscyloskopu. Wiele tych WS przewinelo się przez moje ręce i miałem i taka która wzbudzała się na 1,5 MHz (nie wina kondensatorów). Takich usterek multimetr nie wykryje. Problem z trybem standby leży raczej w płycie czołowej-nie głównej :) taka podpowiedź. Sam mam egzemplarz tego wzmacniacza jeszcze na STK 4042V i do oporu na kolumnach 4R daje rade. Ale nie ma żadnych bolączek. Powodzenia w naprawie.
Dzięki, to już dobry trop- choć dziś działał wyśmienicie od rana- w trybie Mono. Odnośnie wzbudzania się na tak wysokiej częstotliwości to co może to powodować ? Tam nie ma nic co mogło by generować coś takiego. Oscyloskop w sumie mam - tylko mam szukać tego na wyjściu czy na wejściu ? Poratuj jeszcze doświadczeniem dobry człowieku 😊
Usterka dotyczyła jednego kanału, a wzmacniacz nie ma trybu mono. Standard-lecimy z torem audio od początku do końca. Najlepiej zadać sygnał np. 1kHz, stopniowo zwiększać i obserwować co na wyjściu. Jeśli pojawią się anomalią, oscylować na granicy poziomu występowania i śledzić tor od początku do końca. Jesli jest pewność że już nic nie powstaje, wtedy testy pod pełnym obciążeniem i kontrola elementów zapobiegających wzbudzeniom. Wzmacniacz jest sprawny jeśli oddaje moc znamionowa przez określony czas. To już zależy od konstrukcji. Dyskutantom którzy proponują wymianę kondensatorów w ciemno-podziękować. Po co?
@@marian198102już jakieś 5-6 lat i nie mam żadnych obaw. Trzeba używać sprzętu z głową, a ja dyskotek nie urządzam. A nawet jeśli to mam sprzęt "ciężki" do takich zastosowań.
Najlepsze i najciekawsze jest to że stare kondensatory elfy albo Philipsa albo jakieś tam które były montowane w tym urządzeniu mają lepszą pojemność niż nowe kupione ze sklepu jakieś niewiadomego pochodzenia przekonałem się o tym osobiście już kilkakrotnie sam.
@@jacekm zgadzam sie z tym ale z czasem wystarczy ze jeden kondensator straci swa pojemnisc i pozniej jest problem a pierwsze zawsze wysiadaja te z najmniejsza pojemnoscia ja zawsze wynieniam w swoim wymienilem tak jak wyzej napisalem i mam juz bez orobkemowy wzmachol juz ponad 5 lat
@@danielskowron8842 tak, tylko tak jak pisałem, ostatnio grzebałem w Diorze WS 504 i chciałem wyjąć dwa oryginalne z lat 90 Philipsy 1uF i zamienić na nowe jakieś tam. Okazuje się, że przy pomiarze Philipsy miały po 0,98 uF, a te nowe jakieś tam po 0,80uF.
Faktycznie naprawiającemu brakuje połowę wiedzy (co najmniej) jak to sam przyznaje - nie od dziś wiadomo, że układy-podróbki nie trzymają parametrów katalogowych w tym również maksymalnego napięcia zasilania i już przy niższych napięciach je szlak trafia ... co do posiadanych narzędzi - to chyba nie jest tak źle - ja używam nawet ręcznego odsysacza ( a nie jakiegoś zautomatyzowanego ) i też daje rady :)
@@liseu @Lisie naprawianie Nikt nie wie wszystkiego... STki to jedne z najbardziej podrabianych hybryd. Już 20lat temu tak było. I jak już tu ktoś radził ja zawsze kupowałem mocniejsze odpowiedniki albo u konkretnego sprzedawcy.
Chodzi o ws432 tydzień temu dorabiałem płytke,jest problem niema dźwięku świeci się na czerwono rozkręce gaśniej gaśnie, 4 ledy działają normalnie tylko ostatnie coś niezabardzo
@@liseu yyyy dobra jeszcze 1 przejrzałem serwisówke natknołem się na info z foto że brakuje ścierzek w 4 miejscach patrze na numerki płytki to to, heh jakieś info powinno być o tym na tej samej stronie co jest schemat
Witam, bardzo przydatny odcinek, jak i z resztą wszystkie gorąco pozdrawiam.
Dzięki- mam nadzieję że to przed ostatni z tym egzemplarzem 😂😂😂
Spróbować naprawić oryginalny STK jeśli się w nim za wiele nie upaliło i wyprowadzić na radiatory tranzystory np 2sa1943/2sc5200 albo 2sa1302/2sc3281 mocne tranzystory i do 80w się nadają. Mnie udało się tak naprawić wzmacniacz AKAI co widać u mnie na filmie. Można też skopiować te STK na elementach dyskretnych. Płytkę wytrawić i w miejsce STK dopasować ale to już musi naprawdę na tym zależeć żeby naprawić ten sprzęt. Schemat jest dostępny struktury tego STK.
Zobaczyłem i w sumie .... naaajs :D
Witam obecnie robię ten wzmacniacz wymieniam wszystkie kondy na wysokiej jakości i opampy na lepsze. Kondensatory do tego wyszły 200PLN zawsze warto to wymieniać wiem po mojej ostatniej Diorce niebo a ziemia jeśli chodzi o detale wyższego pasma oraz dynamikę i kontrole basu.
Rozumiem i potwierdzam, dobry kondensator w torze audio jest słyszalny. Jedynie czasem zastanawiam się czy ta Diorka jest warta takiego nakładu 😀 Pozdrawiam!
@@liseu No cóż zawsze po takiej operacji znajdzie się jakiś klocek co to wyjdzie taniej o 100 czy dwie i lepiej zabrzmi nie mniej wiele takich się nie znajdzie a i te będą nadgryzione przez ząb czasu więc wymiana elektrolitów itd....
Na pewno za to można taką diorkę po wymianie zużytych elementów na nowe i o lepszych parametrach postawić obok nowego klocka ze sklepu za 3k i stwierdzić że w sumie diora brzmi lepiej.... czy warto to zależy czy wzmak się podoba i będzie słuchany :) Pozdro.
STK ma napięcie zasilania max +/- 61V, przy pomiarach było 63-4, może tu jest problem, tamten był delikatniejszy i poszedł. Wzmacniacz był mocno wysilony na 220V teraz mamy 230 i z tąd może ciut zadużo.
Wg noty katalogowej 70 v ma max ale to było dla oryginału ....
Btw jest 242 u mnie
Oryginał Sanyo nawet do 75 wytrzymywał
@@gregro Kurde gdzie one są - te oryginały .... Niby ten co został dobrze w kły dostał i nie padł na 240Vac
@@gregro zgadza się 75V
Też miałem przypadek myśląc że to stk walnięty:( a okazało się że nie :) sprawdziłem wejście na stk i dzialalaly dwa kanały :) okazało się że płytka przedwzmacniacza walnięta była
:)
Ale bezpieczniki zapewne miałeś całe i brak DC na wyjściu - tzn przekaźnik zapewne Ci się załączał :D
Elny miały to do siebie ze z wiekiem rosła im pojemność. Kiedyś na tzw co sie nie da jak się da zrobiłem protezę tego stk z tranzystorami na radiatorze bezpośrednio zamontowanymi. Dawno temu to było i już szczegóły uleciały z głowy no ale to działało.
mam taki zamysł na płycie uniwersalnej.
@@liseu Tylko nie pamiętam czy tam były zwykłe tranzystory mocy czy darlingtona. Dawno to było 😀
Mogą być Darlington
Pomierzyłeś i wyszło, że po tylu latach jest OK!? Jednak różnicę widać po wymianie elektrolitów, np: w decku mds 502. Na starych, wskaźniki pracy "tętniły". Po wymianie i wstawieniu nieznacznie wyższej wartości, te tętnienia ustały. Ja z zasady, (mimo pomiarów) wymieniam wszystko jak leci. Po co zaglądać do sprzętu za rok, albo i wcześniej. Jak można zrobić to raz, na dłuższą metę.
Wstaw dobre Nichicon'y serii KA i Gold i będzie o 2 nieba lepiej.
Pozdrawiam
Zamówiłem kondensatory zmienię kontrolnie
BTW Sugerujesz wymianę każdego co do jednego w układzie końcówki mocy ? czy też na płycie selektora ?
@@liseu Ja wymieniłem wszystko, w końcówce mocy, przedwzmacniaczu. Sporo wyszło, ale nie liczyłem że będzie tanio. Chciałem aby zagrał, a nie jęczał. Zawsze ceniłem Polską produkcję. Zachodnie tez się psują, a tam naprawa idzie w tysiące. Możesz zasugerować klientowi, aby wymienić wszystkie elektrolity, bo za pół roku, może rok trzeba będzie przerabiać temat. Przelutuj wszystkie miejsca na nowo i pogrub ścieżki wysokoprądowe. Zrobisz jak Uważasz, są tacy co uważają, że to nie ma sensu, skoro są dobre. Dziś są dobre, jutro mogą być "kupą" śmieci elektronicznych.
Super Tania Kicha. Eh niestety jakość części zamiennych czy to elektronicznych czy samochodowych ostatnio pozostawia wiele do życzenia.
Niestety- ma iść do śmieci i kupić nowe- choć teraz Klasa D zgarnia rynek taniego sprzętu audio.
@@liseu Sprawność lepsza. Ja się uparłem że wsadzę Tripath do WS 504. Pierwsza płytka końcówek prawie gotowa. Jak prototyp zda egzamin to pokaże gdzieś w necie.
@
Lisie naprawianie
Pewnie malowanka - one tak mają, że pochodzi i nagle łup... Kiedyś spotkałem z WS502 któremu STK padł po kilku minutach nawet bez pałowania, bo chodził sobie normalnie na 26dB na monitorkach przy których mój egzemplarz z oryginalnym STK zdarzyło mi się przypałować na 50dB i żadnego wrażenia na nim to nie zrobiło... Swoją drogą to też ciekawa sprawa, bo łupnął stałym, a niby ma filtr składowej stałej... Dobrze że byłem w pobliżu wzmacniacza to szybko na bezczela wyszarpałem wtyczkę i na całe szczeście kolumienki przeżyły - Niemiecką ręką robione - heh. Kwestia przegrzania też myślę że odpada, ponieważ 502 ma zabezpieczenie termiczne pozystorem, a więc 504 wnioskuję że też ma, zatem nie ma opcji że dostał termiczny oklep i "zmarło mu się"... Co do kondensatorów to przynajmniej z doświadczenia p. Rafała Parzyszka wynika, że nie warto ich zmieniać na pałę. Na pałę warto te ponizej 47u wymienić, szczególnie te niskie typu 1u, 4,7u bo one zawsze dostałą strzała na kosmiczne ESR... Większe to loteria - raz padają, raz jak widzisz po 4700 fabryka, zatem je warto spr. i jak są okej to zostawić. Pojemnością nie ma co się przejmować, ponieważ Elwy mają bardzo wysoką tolerancję i takie mogły fabrycznie wyjść. Nie pamiętam dokładnie, ale na plus to mogą mieć nawet 80 procent czy coś takiego, no więc... xD Jak Cię to ciekawi to sobie posłuchaj: ruclips.net/video/Jn1flZ3nmDI/видео.html
Dzięki za link- kondensatory zamówiłem - wymienię ale pomiary starych warto porobić :)
Wszystkie te hybrydy to na ten czas dramat w serwisie drogi Panie :( a Szkoda.
Tego STK spróbuję jednego zrobić na Tranzystorach mocy Toshiba- ciekawe co wyjdzie :)
@@liseu
Poproszę o filmik jak czas i córa pozwoli... ;) Chętnie zobaczę też co to da i przynajmniej może naucze się od razu jak taką hybrydę uzdrowić i przyda się przy jakimś sprzęciku...
Napięcie zabija te podrabiane STKi.
Gdzie kupujesz te stk 4044v
Nord i Chrupek na ten moment .
Witam.W starych STK odpadają tranzystory a nowe to podróbki. Przerobić to na tranzystory są do tego fajne moduły. Pozdrawiam.
Daj Linkiem Waść 😁😁😁
Advance elektronik Lublin. Zrobiłem kilka wzmacniaczy na końcówkach tranzystorowych i się nie zawiodłem. Pozdrawiam.
Konkretnie dwa wzmacniacze przerobiłem i trzy zrobiłem swoje na trzech rodzajach końcówek z Advance. Wszystkie są dobre i godne polecenia tym bardziej że nie spaliłem żadnego elementu w tych projektach.
Zacząłem oglądać Twój kanał od filmu z Bolero 200 bo sam je remontuję, ale śledzę też nowe filmy.
O dzięki! Bolero 200 jak do tej pory najlepsze - a mam kilka jeszcze większych zestawów Unitry ! Masz jakąś wizję na swoje kolumny ? Czy fabryka ?
@@liseu oryginalne glosniki 12ohm już wkleiłem zawieszenie, w 1 kolumnie skiśnięta pianka wytłumiająca. Malowanie obudów na czarno. Mam prośbę, napiszesz mi jaka jest grubość tej białej watoliny nad zwrotnicą bo poprzednik mi ja urwał
Ach te komentarze . Jak można komuś powiedzieć że nie ma wiedzy .Jak to mówią od ludzi , którzy to robią to raczej od nich tego nie usłyszysz
Ogółem to nie mam nic przeciw- fajnie jak jeszcze ktoś dopisze co jest nie tak- wyjaśni - uzasadni- wszyscy z tego wyjdziemy mądrzejsi :D BTW jeszcze działa TEN WS 504B be be be :D
Albo poprostu już nie można dostać oryginalnych układów a te zamienniki są nic nie warte jak w techniczne to samo
Nie można niestety, a do technicsa to już całkiem.
Bardzo ładnie
Dziękuję :)
Można by spróbować zreanimować tego STK, sporo w nim miejsca i dostęp do pul lutowniczych by podstawić normalne tranzystory. Nawet jak ten następny (STK) zadziała i nie wyzionie ducha, nadal pozostaje główna kwestia !, że ten WS504, jest i będzie "DELIKATNY JAK FRANCUSKI PIESEK", jak czegoś takiego normalnie użytkować?.
Właśnie myślę by dać zabezpieczenie, dodatkowo obniżyć napięcie sieciowe by było około +- 60v mimo to tutaj strach podpiąć kolumny np 6R gdzie w innych wzmacniaczach nie ma problemu .
@@liseu Ja używam na kolumnach 6r i działa bez problemowo a grzebany był i końcówki 80W nie 100...
Cieszy, że autor ma pokorę, ale: nadal brak podstawowego narzędzia: oscyloskopu. Wiele tych WS przewinelo się przez moje ręce i miałem i taka która wzbudzała się na 1,5 MHz (nie wina kondensatorów). Takich usterek multimetr nie wykryje. Problem z trybem standby leży raczej w płycie czołowej-nie głównej :) taka podpowiedź. Sam mam egzemplarz tego wzmacniacza jeszcze na STK 4042V i do oporu na kolumnach 4R daje rade. Ale nie ma żadnych bolączek. Powodzenia w naprawie.
Dzięki, to już dobry trop- choć dziś działał wyśmienicie od rana- w trybie Mono.
Odnośnie wzbudzania się na tak wysokiej częstotliwości to co może to powodować ? Tam nie ma nic co mogło by generować coś takiego.
Oscyloskop w sumie mam - tylko mam szukać tego na wyjściu czy na wejściu ? Poratuj jeszcze doświadczeniem dobry człowieku 😊
Usterka dotyczyła jednego kanału, a wzmacniacz nie ma trybu mono. Standard-lecimy z torem audio od początku do końca. Najlepiej zadać sygnał np. 1kHz, stopniowo zwiększać i obserwować co na wyjściu. Jeśli pojawią się anomalią, oscylować na granicy poziomu występowania i śledzić tor od początku do końca. Jesli jest pewność że już nic nie powstaje, wtedy testy pod pełnym obciążeniem i kontrola elementów zapobiegających wzbudzeniom. Wzmacniacz jest sprawny jeśli oddaje moc znamionowa przez określony czas. To już zależy od konstrukcji. Dyskutantom którzy proponują wymianę kondensatorów w ciemno-podziękować. Po co?
Daje radę na 4R ? Do czasu za jakiś czas też będziesz szukał nowych STK.
@@marian198102 nie planuję nawet podpinać innych oporności- ale poważnie myślę o układzie zabezpieczeń.
@@marian198102już jakieś 5-6 lat i nie mam żadnych obaw. Trzeba używać sprzętu z głową, a ja dyskotek nie urządzam. A nawet jeśli to mam sprzęt "ciężki" do takich zastosowań.
Ja to sprawnego oryginalu z wylutu bym szukal :D Zamienniki sa zbyt delikatne :)
Panie ale to prędzej spotkasz Kaczyńskiego na marszu kobiet.
Ja to bym wstawił stk i zewnętrzne tranzystory mocy na zewnątrz stka
Co na tak duże zasilanie ? :)
@@liseu a dlaczego nie wystarczy wstawić odpowiednie tranzystory
A muszą być sprawne sterujące tranzystory . Widziałem filmik na youtubie. Pozdrawiam
@@jackoamator3325 Filmik z takim numerem ? Podlinujesz > ?? 😊😊😊😊
@@liseu jak znajdę to dam ci na pewno znać. Czekaj cierpliwie.
Podkładka pod układ scalony to nieporozumienie. Układ warstwę izolującą
Pasta jedynie słuszna droga .....
Rowniez mam taki sam wzmacniacz profilaktycznie wymienilem wszystkie kondensatory znajdujace sie w nim nawet a glowne dalem 6800
Najlepsze i najciekawsze jest to że stare kondensatory elfy albo Philipsa albo jakieś tam które były montowane w tym urządzeniu mają lepszą pojemność niż nowe kupione ze sklepu jakieś niewiadomego pochodzenia przekonałem się o tym osobiście już kilkakrotnie sam.
@@jacekm zgadzam sie z tym ale z czasem wystarczy ze jeden kondensator straci swa pojemnisc i pozniej jest problem a pierwsze zawsze wysiadaja te z najmniejsza pojemnoscia ja zawsze wynieniam w swoim wymienilem tak jak wyzej napisalem i mam juz bez orobkemowy wzmachol juz ponad 5 lat
@@danielskowron8842 tak, tylko tak jak pisałem, ostatnio grzebałem w Diorze WS 504 i chciałem wyjąć dwa oryginalne z lat 90 Philipsy 1uF i zamienić na nowe jakieś tam. Okazuje się, że przy pomiarze Philipsy miały po 0,98 uF, a te nowe jakieś tam po 0,80uF.
@@jacekm kondensator kondensatorowi nie rowny mkze to byl jakis takzwany lezak i przez to opornosc mial mala
@@danielskowron8842 tak, ale myślę, że napewno jak liczyć lata to ten Philips miał 28 na pewno, a ten może z 10 lat....
Faktycznie naprawiającemu brakuje połowę wiedzy (co najmniej) jak to sam przyznaje - nie od dziś wiadomo, że układy-podróbki nie trzymają parametrów katalogowych w tym również maksymalnego napięcia zasilania i już przy niższych napięciach je szlak trafia ... co do posiadanych narzędzi - to chyba nie jest tak źle - ja używam nawet ręcznego odsysacza ( a nie jakiegoś zautomatyzowanego ) i też daje rady :)
W tajemnicy powiem że nic nie wiem, jednak jakoś idzie 😂😂😂
@@liseu @Lisie naprawianie Nikt nie wie wszystkiego... STki to jedne z najbardziej podrabianych hybryd. Już 20lat temu tak było. I jak już tu ktoś radził ja zawsze kupowałem mocniejsze odpowiedniki albo u konkretnego sprzedawcy.
Nie nie sprzęt się niespalił ale wskaźnik wysterowania od ws mnie wkuxxxa ostatnie ledy świrują😉
Panie bo ja nie wiem o co chodzi xD
Chodzi o ws432 tydzień temu dorabiałem płytke,jest problem niema dźwięku świeci się na czerwono rozkręce gaśniej gaśnie, 4 ledy działają normalnie tylko ostatnie coś niezabardzo
@@unitrak0380 A to z jakiegos kitu składałeś ?
@@liseu kit samorubka😂 ,według orginału z ws442
@@liseu yyyy dobra jeszcze 1 przejrzałem serwisówke natknołem się na info z foto że brakuje ścierzek w 4 miejscach patrze na numerki płytki to to, heh jakieś info powinno być o tym na tej samej stronie co jest schemat
Zajebisty kanał, zapraszam także do mnie na filmiki z napraw Sprzętu Unitra i tym podobnych.
Kolej e STK? Po tym, ale urwał?
Kolejny- jeden padł tylko ....