Jak zmienić czyjeś zdanie? To niemożliwe, chyba że... 😉 🤔

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 окт 2024

Комментарии • 8

  • @PlantC19
    @PlantC19 Год назад +2

    Jeżeli jest się przeciwnym czemukolwiek, to znak że się tego nie zna.
    Im więcej ma się przeciwnych temu argumentów, tym większa pewność, że się tego nie pozna.

  • @Budyn1992
    @Budyn1992 5 месяцев назад +1

    Ostatnio czytalem ciekawą książkę o zmienianiu zachowań u ludzi i tam problem tych 2 trybów myślenia był szeroko poruszony. Najwazniejszy dla mnie wniosek był taki, że to "szybkie" myślenie jest mniej wymagające pod względem zasobów organizmu i człowiek zmęczony, będzie miał dużą trudność w przejściu do myślenia analitycznego dlatego albo trzeba rozmawiać z osobami wypoczętymi na co cieżko mieć wpływ (chociaż można zwiększyć prawdopodobieństwo dobierając np. odpowiednią porę na kontakt) albo dostosować komunikację do tego szybkiego, automatycznego trybu myślenia. Książka o której mowa to Zdaje się, że Dorota z marketingu ma dzisiaj wolne Morten Münster. Co o tym Pan myśli, czy warto uwzględniać to przy kontaktach z ogólnie pojętym klientem?

    •  5 месяцев назад +2

      Racja, jednak dodam inną rzecz. Uważam, że tak zwane "myślenie szybkie" to jest nasze ludzkie USTAWIENIE FABRYCZNE... po prostu tak mamy, że normalnie działamy w trybie automatycznym... Trzeba zmusić siebie samego oraz rozmówców do przejścia w tryb: MYŚLĘ WIĘC JESTEM. Zmusić, czyli uruchomić ten tryb najpierw u siebie potem u rozmówców, a to nie jest proste. I zgadzam się, że zmęczenie w tym przeszkadza, ale to zbyt duże uproszczenie. Polecam zakładać z góry, że rozmówcy są w szybkim trybie, automatycznym i rolą dobrego rozmówcy jest pozwolić ludziom wyjść z tego trybu przesyconego stereotypami, paradygmatami i szybkim powierzchownym myśleniem w rozumienie i logiczne myślenie. Wtedy wszystko jest możliwe, ale to nie takie proste. Wszystkiego dobrego 🙂

    • @ziborgbe
      @ziborgbe Месяц назад +1

      Stan ten wiąże się z podświadomym zarządzaniem magazynem energii, który otrzymujemy na życie. Celem jest optymizacja oddziaływania na rzeczywistość , według zasady jak najwięcej ( zmienić ) z jak najmniejszym wysiłkiem ( umysłowym , o takim tu mówimy). Dlatego , istota ludzka średnio w wieku 35 lat funkcjonuje jak półautomat. Na poziomie fizycznym, widać to na podstawie budowy, rozwoju i funkcjonowania mózgu.
      Można, poprosić się o analogie do funkcjonowania programów w układach elektronicznych. Tak więc móżdżek można uważać jako układ scalony ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) specjalnie zaprojektowany układ zbudowany do konkretnego zastosowania lub aplikacji. Pomaga osiągnąć błyskawiczną prędkość i niezrównaną wydajność w porównaniu do uniwersalnych procesorów CPU i GPU, które działaniem można porównać do przedniej kory mózgowej.

  • @mariuszgumis7090
    @mariuszgumis7090 7 месяцев назад +1

    kom

  • @krisbjj3985
    @krisbjj3985 11 месяцев назад +1

    Czy indywidualne szkolenia też wchodzą w grę?

    •  11 месяцев назад +1

      Nieczęsto, raczej rzadko, ale prosimy o kontakt na biuro@kalski.com.pl - z kontaktem do Pana. Przekażemy Przemkowi Kalskiemu 🙂

  • @wok714
    @wok714 Год назад +1

    Ludzie to maszynki proglamowalne