Fosforo ir azoto žala ežerams (eutrofikacija)
HTML-код
- Опубликовано: 25 дек 2024
- Dauguma vandens telkinių, įskaitant tiek ežerus, tiek ir mūsų Baltijos jūrą, šiuo metu kenčia nuo eutrofikacijos. Eutrofikacija - tai toks reiškinys, kai dėl per didelio maistinių medžiagų kiekio vandenyje pernelyg išveši dumbliai ir kita augmenija, sutrinka organizmų pusiausvyra.
Labiausiai prie ežerų eutrofikacijos esame prisidėję mes - žmonės, nes pagrindinės maistinės medžiagos, skatinančios eutrofikaciją yra fosforas ir azotas, kurie yra plačiai naudojami mūsų kasdienėse veiklose bei ūkyje.
Filmukas parengtas ir sukurtas įgyvendinant projektą „Kuržemės ir Šiaurės Lietuvos ežerų valdymo bei priežiūros tobulinimas“ (Projekto nr. LLI449) (akronimas: LIVE LAKE). Projektą finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa. Visas projekto biudžetas - 981 750 Eur, iš jų - bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas - 834 490 Eur. Už šios mobiliosios aplikacijos turinį atsako Žemaitijos nacionalinio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad filmukas atspindi Europos Sąjungos nuomonę.