Whoop používám od listopadu loňského roku a už ho nedám z ruky🙂 I'm obsessed😁🤯 Pokud budete objednávat, tak doporučuji buď Sportflex nebo Hydrokit. Superknit band tak rychle neschne a je to velice nepříjemné potom mít na ruce po plavání, sprše apod.
Ja som si pred pár dňami odinštaloval z Apple Watch aplikáciu Stress monitor, pretože nonstop som bol pod 50 HRV a aj keď som sa dobre vyspal tak do hodiny mi to kleslo, hoc pocitovo som vôbec nepociťoval záťaž. Tiež som mal s tým problém, že som sa veľmi focusoval na tieto dáta a to ovplyvňovalo aj môj deň. Som zvedavý ako sa to bude ďalej vyvíjať ale zatiaľ sa cítim lepšie, keď každú hodinu nemám upozornenie, že som "Overload ":D super video ďakujem za tvoju tvorbu :)
Ja používam už viac ako 6 rokov zariadenia Garmin, som celkom aktívny čo sa týka športu takže mi najviac sedeli metriky ako spánkový tep, pripravenosť k tréningu, hrv a podobne. Metriky beriem skôr ako podklad k tomu ako sa postaviť k aktivitám dňa hneď ráno. Na toto mi primárne slúži pripravenosť k tréningu kedy viem, že či naplánované aktivity zmením (väčšinou zľahčím) alebo úplne zruším. Určite to neberiem ako mantru k tomu byť v depresií hneď ráno, že nemôžem ísť behať / bicyklovať v daný deň :)
Whoop je supr, používal jsem dva roky. Parádní je statistika-report co přijde na konci roku. Tehdy mi chyběl GPS senzor. Chtěl jsem mít jednu věc na ruce. Přešel jsem na Garmin. Nemá tak dobrou detekci jak Whoop, spánek měří opravdu hůř Garmin jak Whoop. Ale co je TOP, tak cesky mySASY. Pro ty co nechtějí takový datilni statistiky a je hodně podobný k whoopu je česká Elonga.
mySASY hodnotí pouze okamžitý stav organismu v době měření. Používám několik let a výsledek už dokážu ovlivnit dechovým cvičením. Garmin a OURA snímá 24/7 a je ten výsledek přesnější.
Já Whoop mám, sportovně se intenzivně zaměřuji na OCRs. Po pár měsících ale zvažuji vrácení. Stále v tom hledám tu hlavní výhodu oproti tomu, kdy člověk se jednoduše drží obecných zdravotních a sportovních pravidel. Pozn. Mám k tomu AW ultra abych nezněl jak největší bohém😃
Z vlastní zkušenosti se mi nejvíce zamlouval UltraHuman je asi nejvíc komplexní a směrován na cirkadiální rytmus. Otázka jak trhem zamává Samsung Ring.
Osobně mě spíš zajímají na hodinkách jen funkce sport trackeru při dané aktivitě (tep, vzdálenost, tempo) zbytek se snažím řešit primárně stravou což si myslím má dlouhověkost největší vliv a spánek u kterého řeším hlavně pravidelnost. Skóre spánku u garmin beru jako zajímavost ale jinak se řídím pocitově.
Líbí se mi způsob nabíjení a vlastně by bylo super mít možnost tohle instalovat jako implantát, což je teď eticky diskutabilní, ale v budoucnu hádám to bude běžné.
Jsem zvědavej jestli se jednou dozijeme třeba hodinek nebo prstenů, který budou opravdu takovej osobní doktor, kdy změří kvalitně EKG, tlak, cukr a další problémy a hned na to upozorní. Věřím, že to k tomu směřuje
Zdravím všechny, jen bych chtěl dodat, že whoop na zápěstí funguje mnohem hůř než na bicepsu. Mám to z vlastní zkušenosti jako sportovec který to používá každý den. Zkuste sami a uvidíte. Tepovka pujde rapidně na horu i celková přesnost.
Uz tretim rokem pouzivam Oura Ring a jsem moc spokojena. Naucila jsem se toho o svem tele za tu dobu spoustu takze se na data divam jen orientacne. Merim hlavne tep u behani a jizdy na kole. Kdyz vim ze jsem malo nebo spatne spala vetsinou se na data kouknu az vecer abych nebyla dvojnasob v krizi. A dost me bavi statistiky za delsi cas - prumerny klidovy tep a HRV a doba spanku... Btw data jsou sama o sobe prisna - kazde pivo mi zvedne klidovy tep o jeden bod a kdyz to prehanim se sportem je to jeste horsi!
@@ciko75 hlavně kvůli slabé baterii. Ouru můžu po slabých třech letech vyhodit do koše. Kromě toho, že mi spánek nějak nezlepšila. Principy spánkové hygieny všichni známe. Oura mi maximálně potvrdila nebo změřila to, co jsem už stejně věděl.
Důležitý je odlisovat mezi tim, co wearables vypočítávají a co reálně měří. Nezáleží na přesné hodnotě casto, ale na odchylce od dlouhodobého průměru. Whoop testuji a budu vracet. Vadí mi nutnost napojení na telefon. Zároveň pro rychle overeni fyzickeho stavu postacuje HRV a klidova tepovka behem spánku. Vitals proto celou tuhle problematiku krásně zjednodušují. Pokud clovek sportuje a ma navyk zaznamenavat polohu, tak se u Whoop neobejde bez telefonu. Tohle řeší Garmin a dalsi, kde telefon neni potřeba a nevybiji se. Nejsilnejsi na Whoop je myslenka wearables, ktery clovek nemusi sundavat a idealne na nej zapomene. Na to ale potrebuji jiny device.
asi bych hned sáhnul po Whoopu, kdyby předplatné bylo trochu levnější. Teď nejvíce přemýšlím nad UltraHuman Air jen jako "sběrač dat" ze spánku, na sport mám Garminy.
@petr mára keď spím s Whoop a prsteňom a whoop tak čo ide do apple health ? Nejaká forma medianu, alebo,,,, ? Bežne spím s Apple W Ultra, ak pridám PARALELNE whoop, čo sa stane s dátami v apple health za predpokladu odchyliek merania,,,, ? Dik
Ahoj Petre. Mna by zaujimal ako sa tieto prstene a naramky chovaju a co vsetko by zmerali pri ozaj netradickych sportoch. Napriklad freediving - nadychove hlbkove potapanie ktoremu sa konkretne venujem. Pre nas je extremne dolezite pred ponorom spomalit tep a ukludnit a zrelaxovat sa do takej mieri ze skoro clovek zaspi a pocas celebo ponoru by bolo fajn vediet hladinu okyslicenia krvi a tep a podobne veci. Zial okrem hrudneho pasu som zatial nic nenasiel na meranie potrebnych velicin pri nasom sporte. Aj ten hrudby pas je pod 30 metrov nespolahlivy pretoze nie bzdy vydrzi tlak vody. Hlavne tesnenia. Pri ponoroch nastava tzv dive reflex a to sa s telom deju naozaj cudne veci ktore umoznia freediverom ostat pod vodou dlhsie. Su to castokrat meratelne veliciny ale cim to mam odmeriat ked som zatial nic nenasiel ;) inak videl ako vzdy … putave plne informacii a na jednotku. Dakujem
bohužel nemohu používat apple watch vhledem k vytetovaným rukávům. jakékoliv prsteny jsou mi ve fitku krajně nepříjemné až nebezpečné. zajímalo by mě jestli má někdo tetovaný zkušenost s whoopem, jestli funguje? resp. jestli senzor dokáže prosvítit inkoustem nasycenou kůži
Garminy jsou moc levné, to Petra nezajímá 😂 Vážně: mě Garminy a Body battery 100% vyhovuje, navíc sportuju, takže tam Garmin hledá těžko konkurenci. Pak člověk nemá důvod zkoušet něco jiného. Ale je pravda, že by mě taky zajímal názor Petra na Garmin.
Z vyssich rad Garminu dostanes viacmenej to iste, ako z WHOOPu a nemusis platit nejake blbe mesacne poplatky. Za mna je subscription no go. Druha vec je, ze na ruke uz nic dlhodobo neznesiem, takze Garminy mam len pocas sportovania. WHOOP by asi vadil menej, ale stale...
Whoop nelze připojit k hrudnímu pásu. Během sportovní aktivity jste odkázaný na optický měřič Whoopu, který je opravdu nic moc. Strain hodnoty jsou tím pádem totálně mimo. Používal jsem Whoop cca 6 měsíců a zažil jsem totální frustraci toho co mi Whoop měřil za tepovku, běh, kolo, CrossFit... Prostě garbage in garbage out. Whoop je komerce jako 🐮 a to hlavně v Americe, lidi kteří to myslí vážně se sportem nepracují s daty z Whoopu.
Budoucnost lidstva zdá se býti temná. Bohatí budou žít stovky let a dožítí zbytku se bude spíše zkracovat. Lidé se ještě víc rozkastují a už to nikdy nepůjde vrátit zpět. Musíme dělat vše proto, abych byli v té první kategorii :D
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli se už nevyplatí počkat na podzim by pry měla vyjí nová řada whoop 5.0 ? Jestli má někdo nějaké info budu rád za upřesnění díky :-)
@@vizsla296 to je jedno kto je cilovka,kazdy ma uvadzat ceny proste v mojom svete...to iste jak ponuka prace a neuvadzanie platu a podobne. Ale tak zbohatlici asi rozmyslaju inak no,ja AJ Keby som miliard tak chcem vediet cenu produktu
Souhlasím s autorem - whoop je jednoznačně pro profi či poloprofi sportovce a myslím, že se tak i prezentují. Vyzkoušeno rok a často nastávaly situace, kdy mě výstupy ze zařízení stresovaly/ovlivňovaly a to úplně zbytečně, protože často s realitou stejně vůbec nic nezmůžete. Je to přísné, je to pro širokou veřejnost zbytečné a vlastně je to i svým způsobem relativně drahé.
Petře, řekneš mi, proč by si někdo dobrovolně implantoval glukózový sensor? Je to určené pro diabetiky I. typu, u kterých to má opodstatnění, navíce je tu tahle věc už hodně dlouho. Navíc pro zdravé jedince naprostej non-sense. Koho by zajímalo jakou má hladinu cukru jen tak for fun? Technologie mám rád, ale toto je už moc.
sledovanim vykyvu hladiny cukru po jidle muzes predikovat, co ti nesedi a tak predejit prave cukrovce.. nehledenna to, ze to ma vliv na dalsi veci jako nalada, energie, nadvaha atd
@@altamira_a Každý člověk, kterému to aspoň trochu myslí, tak ví, že po sladkém jídle mu cukr "vyletí" nahoru. Když bude člověk jíst střídmě a sportovat, tak se udržíš v kondici a z dlouhodobého hlediska ti pak tělo poděkuje. Senzor odjakživa byl, je a bude užitečný pouze pro diabetiky, aby se vyvarovali hypo/hyperglykémie a dle těchto hodnot si udrželi dlouhodobou kompenzaci diabetu, jakožto rizikového markeru kardiovaskulárních a jiných nemocí. That's fact kámoško.
6 месяцев назад+2
@@ddavoss No tobě to právě asi nemyslí. Jinak by sis o tom něco zjistil. Každé tělo reaguje na konkrétní jídlo jinak, individuálně. Takže z hlediska zdraví, imunity, potřebuješ držet hladinu cukru (Jak už říkal Petr) ideálně v co největší rovině. Mě konkrétně například (pro někoho paradoxně) hladina cukru nevyletí po sladkém dezertu tolik jako pro tučné paštice. Takže ideální pro zjistění jaké jídlo u konrétního jedince funguje nejméně devaastujícím způsobem. Dále i fyzická aktivita ovlivňuje hladinu cukru, takže i tady člověk získá zpětnou vazbu. Naopak nižší hladina cukru může ovlivňovat psychiku, takže taky dobré vědět. Obecně zvýšená hladina cukru (a pokud nevíme po jakém jídle) zvyšuje riziko kardivaskulárních nemocí. No a hlavně spousta lidí trpí tzv. prediabetesem, aniž to tuší.
Přesnost x cena Whoopu bohužel nic pro mě... ale pokud hceš nosit normální hodinky tak to bylo pro mě to hlavní táhlo. Ale reálně to stejně nikdo nepotřebujeme..
Na to, že jsi dělal stejné video před osmi měsíci, tu opět nezaznělo spousta věcí, zejména ohledně konkurence, kterou nemáš zjevně zmapovanou. Kde je Ringconn, Amazfit? O brzkém vydání Galaxy ringu nepadlo ani slovo. Když mluvíš o komunitě, proč není zmíněn The Quantified Scientist, který nejede jen tuhle dojmologii, ale má skutečná data přímo z toho, o čem mluvíš? Sorry ale takhle to vypadá jen na další línou recyklaci pro views a prachy z reklam. Btw, Ultrahuman je na trhu už dva roky, ne pár měsíců.
ten kdo věnuje tolik času na sledování toho jak se má, jak se cítí, co jí, jedl a bude jíst, co všechno musí, aby byl čilý zdravý a v noci dobře spal, je nemocný a měl by se objednat k psychiatrovi, což bude potíž, protože objednací doby jsou dlouhé. Nějaké digitální vifikundace mu houby pomůžou. Si pište
Whoop není zrovna nejpřesnější zařízení na měření a ani s novým algoritmem v nesesadil z trůnu Apple Watch (v porovnání wearables a nemesicínských zařízení) ruclips.net/video/fp9lQmAFff8/видео.htmlsi=CLYE-DhOM1px6D81 . Druhá věc je, jak jsou odprezentovaná naměřená data. Apple Health působí spíše jako depozitář, snad se to změní. Ale to pak v EU bude zase haló ala Spotify a Epic 🫠🙄
@@Jadzim27 Nerozumíte sarkasmu nevadí porozumíte možná tomu, že někdy je méně více. Tedy na trhu postrádám řešení kde nepotřebujete klikat v menu, pokud si chcete pustit chytrou žárovku nebo zapnout chytrou troubu. To řešení by se mohlo jmenovat před definovatelná mechanická tlačítka a otočné ovladače. Už vám to trochu spíná v hlavě, co jsem měl na mysli? Stejně tak třeba tablet v Tesla vozech uprostřed palubního panelu a jiná zvěrstva. Je toho opravdu hodně co má k jednoduchému funkčnímu používání rok od roku dále. Věci se dělají neprakticky hloupě a zbytečně složitě. Nemluvě o dlouhodobém užitku kdy na sw to umře dříve jak na hw.
Zajimavy aspekt, jak se lidi prehnane koukaji do aplikaci a pak jim z toho neni dobre.. To je blby v situaci, kdy existuji veci jako je psychosomatika - ve finale vec, co by mela "pomahat", muze zpusobit takovymhle lidem opravdovy zdravotni problem 🤷🏻♂
To se mi tak nějak přihodilo, když jsem začala řešit kvalitu spánku. Monitoring statistik začal vést k sebesabotáži, co za čísla zase ráno uvidím a logicky jsem si tím tu kvalitu sama zhoršovala. Hodinky jdou večer noční stolek a chuť pořídit Ouru přešla.
Whoop používám od listopadu loňského roku a už ho nedám z ruky🙂 I'm obsessed😁🤯 Pokud budete objednávat, tak doporučuji buď Sportflex nebo Hydrokit. Superknit band tak rychle neschne a je to velice nepříjemné potom mít na ruce po plavání, sprše apod.
Já mám za sebou dva týdny. Je to úlet a mega přísný co se týká Strengh aktivit.
Ja som si pred pár dňami odinštaloval z Apple Watch aplikáciu Stress monitor, pretože nonstop som bol pod 50 HRV a aj keď som sa dobre vyspal tak do hodiny mi to kleslo, hoc pocitovo som vôbec nepociťoval záťaž. Tiež som mal s tým problém, že som sa veľmi focusoval na tieto dáta a to ovplyvňovalo aj môj deň. Som zvedavý ako sa to bude ďalej vyvíjať ale zatiaľ sa cítim lepšie, keď každú hodinu nemám upozornenie, že som "Overload ":D super video ďakujem za tvoju tvorbu :)
Ja používam už viac ako 6 rokov zariadenia Garmin, som celkom aktívny čo sa týka športu takže mi najviac sedeli metriky ako spánkový tep, pripravenosť k tréningu, hrv a podobne. Metriky beriem skôr ako podklad k tomu ako sa postaviť k aktivitám dňa hneď ráno. Na toto mi primárne slúži pripravenosť k tréningu kedy viem, že či naplánované aktivity zmením (väčšinou zľahčím) alebo úplne zruším. Určite to neberiem ako mantru k tomu byť v depresií hneď ráno, že nemôžem ísť behať / bicyklovať v daný deň :)
Whoop je supr, používal jsem dva roky. Parádní je statistika-report co přijde na konci roku. Tehdy mi chyběl GPS senzor. Chtěl jsem mít jednu věc na ruce. Přešel jsem na Garmin. Nemá tak dobrou detekci jak Whoop, spánek měří opravdu hůř Garmin jak Whoop.
Ale co je TOP, tak cesky mySASY. Pro ty co nechtějí takový datilni statistiky a je hodně podobný k whoopu je česká Elonga.
mySASY hodnotí pouze okamžitý stav organismu v době měření. Používám několik let a výsledek už dokážu ovlivnit dechovým cvičením. Garmin a OURA snímá 24/7 a je ten výsledek přesnější.
Já Whoop mám, sportovně se intenzivně zaměřuji na OCRs. Po pár měsících ale zvažuji vrácení. Stále v tom hledám tu hlavní výhodu oproti tomu, kdy člověk se jednoduše drží obecných zdravotních a sportovních pravidel. Pozn. Mám k tomu AW ultra abych nezněl jak největší bohém😃
Z vlastní zkušenosti se mi nejvíce zamlouval UltraHuman je asi nejvíc komplexní a směrován na cirkadiální rytmus. Otázka jak trhem zamává Samsung Ring.
Whoop je pecka. Použitelný i na kolektivní sporty, dá sto dát na nohu pod ponožku.
Osobně mě spíš zajímají na hodinkách jen funkce sport trackeru při dané aktivitě (tep, vzdálenost, tempo) zbytek se snažím řešit primárně stravou což si myslím má dlouhověkost největší vliv a spánek u kterého řeším hlavně pravidelnost. Skóre spánku u garmin beru jako zajímavost ale jinak se řídím pocitově.
Dost lidem vadi hodinky pri spani
@@NiktoPH jo tak s tím já problém nemám. Dokonce si je na noc dávám na druhou ruku.
Líbí se mi způsob nabíjení a vlastně by bylo super mít možnost tohle instalovat jako implantát, což je teď eticky diskutabilní, ale v budoucnu hádám to bude běžné.
Fajné video. Ja mám Garmin Venu 3
Som spokojný, ale už 1/2 roka sa obzerám po náramku Whoop :)
Môžem sa spýtať prečo? Ja mám Galaxy Watch 4 a aktuálne hľadám niečo lepšie a rozhodujem sa medzi Venu 3 alebo niečo z týchto 3 vecí.
Jsem zvědavej jestli se jednou dozijeme třeba hodinek nebo prstenů, který budou opravdu takovej osobní doktor, kdy změří kvalitně EKG, tlak, cukr a další problémy a hned na to upozorní. Věřím, že to k tomu směřuje
Zdravím všechny, jen bych chtěl dodat, že whoop na zápěstí funguje mnohem hůř než na bicepsu. Mám to z vlastní zkušenosti jako sportovec který to používá každý den. Zkuste sami a uvidíte. Tepovka pujde rapidně na horu i celková přesnost.
Uz tretim rokem pouzivam Oura Ring a jsem moc spokojena. Naucila jsem se toho o svem tele za tu dobu spoustu takze se na data divam jen orientacne. Merim hlavne tep u behani a jizdy na kole. Kdyz vim ze jsem malo nebo spatne spala vetsinou se na data kouknu az vecer abych nebyla dvojnasob v krizi. A dost me bavi statistiky za delsi cas - prumerny klidovy tep a HRV a doba spanku... Btw data jsou sama o sobe prisna - kazde pivo mi zvedne klidovy tep o jeden bod a kdyz to prehanim se sportem je to jeste horsi!
To gratuluju. Já se z oury taky těšil asi tři roky ale najednou přišel zvrat. Eksla baterka a musel bych koupit nový. Ex post bych do oury už nešel.
@@m0nkeyph0nic Proc?
@@ciko75 hlavně kvůli slabé baterii. Ouru můžu po slabých třech letech vyhodit do koše. Kromě toho, že mi spánek nějak nezlepšila. Principy spánkové hygieny všichni známe. Oura mi maximálně potvrdila nebo změřila to, co jsem už stejně věděl.
Prakticky vsechny veci Whoopu ma i Garmin (Fenix 7) s tim, ze jeste jsou chytte hodinky : )
garmin měří uplne na prd
Super video Petře, díky)
Důležitý je odlisovat mezi tim, co wearables vypočítávají a co reálně měří. Nezáleží na přesné hodnotě casto, ale na odchylce od dlouhodobého průměru.
Whoop testuji a budu vracet. Vadí mi nutnost napojení na telefon. Zároveň pro rychle overeni fyzickeho stavu postacuje HRV a klidova tepovka behem spánku. Vitals proto celou tuhle problematiku krásně zjednodušují.
Pokud clovek sportuje a ma navyk zaznamenavat polohu, tak se u Whoop neobejde bez telefonu. Tohle řeší Garmin a dalsi, kde telefon neni potřeba a nevybiji se.
Nejsilnejsi na Whoop je myslenka wearables, ktery clovek nemusi sundavat a idealne na nej zapomene. Na to ale potrebuji jiny device.
asi bych hned sáhnul po Whoopu, kdyby předplatné bylo trochu levnější. Teď nejvíce přemýšlím nad UltraHuman Air jen jako "sběrač dat" ze spánku, na sport mám Garminy.
@petr mára keď spím s Whoop a prsteňom a whoop tak čo ide do apple health ? Nejaká forma medianu, alebo,,,, ? Bežne spím s Apple W Ultra, ak pridám PARALELNE whoop, čo sa stane s dátami v apple health za predpokladu odchyliek merania,,,, ? Dik
A co říkáte na Elongu?
Ahoj Petre. Mna by zaujimal ako sa tieto prstene a naramky chovaju a co vsetko by zmerali pri ozaj netradickych sportoch. Napriklad freediving - nadychove hlbkove potapanie ktoremu sa konkretne venujem. Pre nas je extremne dolezite pred ponorom spomalit tep a ukludnit a zrelaxovat sa do takej mieri ze skoro clovek zaspi a pocas celebo ponoru by bolo fajn vediet hladinu okyslicenia krvi a tep a podobne veci. Zial okrem hrudneho pasu som zatial nic nenasiel na meranie potrebnych velicin pri nasom sporte. Aj ten hrudby pas je pod 30 metrov nespolahlivy pretoze nie bzdy vydrzi tlak vody. Hlavne tesnenia. Pri ponoroch nastava tzv dive reflex a to sa s telom deju naozaj cudne veci ktore umoznia freediverom ostat pod vodou dlhsie. Su to castokrat meratelne veliciny ale cim to mam odmeriat ked som zatial nic nenasiel ;) inak videl ako vzdy … putave plne informacii a na jednotku. Dakujem
Oura ring vs elonga?
Velice poučné video, Petře. Potvrzuji, kvůli předplatnému jsem si nekoupil OURA-ring…
Předplatné není problém. Zakaž appce přístup na internet a nemusíš to už řešit. Horší je baterka. Tři roky a dost. Nebo Nová oura.
bohužel nemohu používat apple watch vhledem k vytetovaným rukávům. jakékoliv prsteny jsou mi ve fitku krajně nepříjemné až nebezpečné. zajímalo by mě jestli má někdo tetovaný zkušenost s whoopem, jestli funguje? resp. jestli senzor dokáže prosvítit inkoustem nasycenou kůži
Můžeš si ho dát do trenek :) Nebo na bicák pokud tam nesahá rukáv (?)
Jaký máš názor na garminy obecně?
Garminy jsou moc levné, to Petra nezajímá 😂
Vážně: mě Garminy a Body battery 100% vyhovuje, navíc sportuju, takže tam Garmin hledá těžko konkurenci. Pak člověk nemá důvod zkoušet něco jiného.
Ale je pravda, že by mě taky zajímal názor Petra na Garmin.
Z vyssich rad Garminu dostanes viacmenej to iste, ako z WHOOPu a nemusis platit nejake blbe mesacne poplatky. Za mna je subscription no go. Druha vec je, ze na ruke uz nic dlhodobo neznesiem, takze Garminy mam len pocas sportovania. WHOOP by asi vadil menej, ale stale...
Whoop nelze připojit k hrudnímu pásu. Během sportovní aktivity jste odkázaný na optický měřič Whoopu, který je opravdu nic moc. Strain hodnoty jsou tím pádem totálně mimo. Používal jsem Whoop cca 6 měsíců a zažil jsem totální frustraci toho co mi Whoop měřil za tepovku, běh, kolo, CrossFit... Prostě garbage in garbage out. Whoop je komerce jako 🐮 a to hlavně v Americe, lidi kteří to myslí vážně se sportem nepracují s daty z Whoopu.
Zdravím měl jsem to stejně. Zkuste dát whoop na biceps tam je to hodně přesne.
kvalitu spánku cítim ráno keď sa zobudím
Jo super pro lidi co se už nějaký čas zajímají o svoje zdraví ale pro novácky mi to přide trošku stresující, můj názor
Můžu se zeptat jak funguje u prstýnku trade in u ultra humanu?
Ví někdo co presne za glukoměr to bylo, který měří glukózu kontinuálně?
Budoucnost lidstva zdá se býti temná. Bohatí budou žít stovky let a dožítí zbytku se bude spíše zkracovat. Lidé se ještě víc rozkastují a už to nikdy nepůjde vrátit zpět. Musíme dělat vše proto, abych byli v té první kategorii :D
Jako ve filmu vyměřený čas
na co najdlhsi zdravy zivot pomaha 10x viac proste zdravo jest a trochu sa hybat nez sa ako hypochonder furt pozorovat a merat hromadou gadgetov 😂😂
@@raysubjectA máme masturbovat nebo ne?😮 Protože he to zdravé ale zároveň někdo říká že ne.😂 (Sousedův pes se ptá)
@@pavelcifreund1003miluju ten film
😢
A neni lepsi se vratit zpatky k tomu prirozenemu a misto techto technologii se sami vice nacitovat a vnimat sam sebe?
Pocity jsou subjektivní, ovlivnitelné přáními a milionem dalsich veci. Tvrda data jsou jina zkusenost zpetne vazby na to jak zijeme.
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli se už nevyplatí počkat na podzim by pry měla vyjí nová řada whoop 5.0 ? Jestli má někdo nějaké info budu rád za upřesnění díky :-)
pri whoope nemusíš čakať, pokial si platiš subscription, vždy dostaneš novú verziu whoopu zdarma
Kolko stoji ta longetivitt clinic? Nevidim ceny na webe. Btw neuvadzanie cien je uz rovno red flag
Je tam napsáno něco ve stylu "roční členství standardně přesahuje 200 000 Kč"
proč by to měl být red flag? cilovka je (logicky) klientela, kterou cena nezajímá 😉
@@vizsla296 to je jedno kto je cilovka,kazdy ma uvadzat ceny proste v mojom svete...to iste jak ponuka prace a neuvadzanie platu a podobne. Ale tak zbohatlici asi rozmyslaju inak no,ja AJ Keby som miliard tak chcem vediet cenu produktu
Souhlasím s autorem - whoop je jednoznačně pro profi či poloprofi sportovce a myslím, že se tak i prezentují. Vyzkoušeno rok a často nastávaly situace, kdy mě výstupy ze zařízení stresovaly/ovlivňovaly a to úplně zbytečně, protože často s realitou stejně vůbec nic nezmůžete. Je to přísné, je to pro širokou veřejnost zbytečné a vlastně je to i svým způsobem relativně drahé.
Vyskúšaj Garmin Fénix a tvoj postoj sa zmení.
Petře, řekneš mi, proč by si někdo dobrovolně implantoval glukózový sensor? Je to určené pro diabetiky I. typu, u kterých to má opodstatnění, navíce je tu tahle věc už hodně dlouho. Navíc pro zdravé jedince naprostej non-sense. Koho by zajímalo jakou má hladinu cukru jen tak for fun? Technologie mám rád, ale toto je už moc.
sledovanim vykyvu hladiny cukru po jidle muzes predikovat, co ti nesedi a tak predejit prave cukrovce.. nehledenna to, ze to ma vliv na dalsi veci jako nalada, energie, nadvaha atd
@@altamira_a Každý člověk, kterému to aspoň trochu myslí, tak ví, že po sladkém jídle mu cukr "vyletí" nahoru. Když bude člověk jíst střídmě a sportovat, tak se udržíš v kondici a z dlouhodobého hlediska ti pak tělo poděkuje. Senzor odjakživa byl, je a bude užitečný pouze pro diabetiky, aby se vyvarovali hypo/hyperglykémie a dle těchto hodnot si udrželi dlouhodobou kompenzaci diabetu, jakožto rizikového markeru kardiovaskulárních a jiných nemocí. That's fact kámoško.
@@ddavoss No tobě to právě asi nemyslí. Jinak by sis o tom něco zjistil. Každé tělo reaguje na konkrétní jídlo jinak, individuálně. Takže z hlediska zdraví, imunity, potřebuješ držet hladinu cukru (Jak už říkal Petr) ideálně v co největší rovině. Mě konkrétně například (pro někoho paradoxně) hladina cukru nevyletí po sladkém dezertu tolik jako pro tučné paštice. Takže ideální pro zjistění jaké jídlo u konrétního jedince funguje nejméně devaastujícím způsobem. Dále i fyzická aktivita ovlivňuje hladinu cukru, takže i tady člověk získá zpětnou vazbu. Naopak nižší hladina cukru může ovlivňovat psychiku, takže taky dobré vědět. Obecně zvýšená hladina cukru (a pokud nevíme po jakém jídle) zvyšuje riziko kardivaskulárních nemocí. No a hlavně spousta lidí trpí tzv. prediabetesem, aniž to tuší.
Škoda, že nebyl zmíněnej Ringconn
A jaká je vydrž na jedno nabití?
Co se týče Whoop náramku, tak cca 5 dní.
Ty jsi náš český Bryan Johnson ale jen trochu;) jinak děkuji za různé inspirace.
Přesnost x cena Whoopu bohužel nic pro mě... ale pokud hceš nosit normální hodinky tak to bylo pro mě to hlavní táhlo. Ale reálně to stejně nikdo nepotřebujeme..
Na to, že jsi dělal stejné video před osmi měsíci, tu opět nezaznělo spousta věcí, zejména ohledně konkurence, kterou nemáš zjevně zmapovanou. Kde je Ringconn, Amazfit? O brzkém vydání Galaxy ringu nepadlo ani slovo. Když mluvíš o komunitě, proč není zmíněn The Quantified Scientist, který nejede jen tuhle dojmologii, ale má skutečná data přímo z toho, o čem mluvíš? Sorry ale takhle to vypadá jen na další línou recyklaci pro views a prachy z reklam.
Btw, Ultrahuman je na trhu už dva roky, ne pár měsíců.
ten kdo věnuje tolik času na sledování toho jak se má, jak se cítí, co jí, jedl a bude jíst, co všechno musí, aby byl čilý zdravý a v noci dobře spal, je nemocný a měl by se objednat k psychiatrovi, což bude potíž, protože objednací doby jsou dlouhé. Nějaké digitální vifikundace mu houby pomůžou. Si pište
ale je to dobrý biznis 😊
Fajn pohled na to, jestli tuto "hracky" maji vubec smysl: ruclips.net/video/B_CSzCer1-4/видео.html&ab_channel=WVFRMPodcast
Whoop není zrovna nejpřesnější zařízení na měření a ani s novým algoritmem v nesesadil z trůnu Apple Watch (v porovnání wearables a nemesicínských zařízení) ruclips.net/video/fp9lQmAFff8/видео.htmlsi=CLYE-DhOM1px6D81 . Druhá věc je, jak jsou odprezentovaná naměřená data. Apple Health působí spíše jako depozitář, snad se to změní. Ale to pak v EU bude zase haló ala Spotify a Epic 🫠🙄
Mám pocit že bez elektroniky a čipů už na zemi nemůže žít ani mravenec.
Doporučuji jít na vyšetření hlavy 😉
Tak ji nepoužívej 🤷🏻♂️😂😂
@@Jadzim27 Nerozumíte sarkasmu nevadí porozumíte možná tomu, že někdy je méně více. Tedy na trhu postrádám řešení kde nepotřebujete klikat v menu, pokud si chcete pustit chytrou žárovku nebo zapnout chytrou troubu. To řešení by se mohlo jmenovat před definovatelná mechanická tlačítka a otočné ovladače. Už vám to trochu spíná v hlavě, co jsem měl na mysli? Stejně tak třeba tablet v Tesla vozech uprostřed palubního panelu a jiná zvěrstva. Je toho opravdu hodně co má k jednoduchému funkčnímu používání rok od roku dále. Věci se dělají neprakticky hloupě a zbytečně složitě. Nemluvě o dlouhodobém užitku kdy na sw to umře dříve jak na hw.
@@tomaskonopac9431 ty jsi tak hloupý. Neskutečné
Už čakam kedy má vypíše na PN umelá inteligencia [neschopenku]😂
Zajimavy aspekt, jak se lidi prehnane koukaji do aplikaci a pak jim z toho neni dobre.. To je blby v situaci, kdy existuji veci jako je psychosomatika - ve finale vec, co by mela "pomahat", muze zpusobit takovymhle lidem opravdovy zdravotni problem 🤷🏻♂
Presne tak, lidi by se meli naucit vice vnimat sami sebe
To se mi tak nějak přihodilo, když jsem začala řešit kvalitu spánku. Monitoring statistik začal vést k sebesabotáži, co za čísla zase ráno uvidím a logicky jsem si tím tu kvalitu sama zhoršovala. Hodinky jdou večer noční stolek a chuť pořídit Ouru přešla.