Zabytkowy "Pałac Strzeszów" na sprzedaż "Pałac Rehdigerów"

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 апр 2021
  • Przedmiotem oferty sprzedaży jest zabytkowy budynek pałacowy w Strzeszowie (gm. Wisznia Mała).
    Dla Pałacu został wykonany oraz zatwierdzony projekt przebudowy na cele Hotelowe.
    Przy pałacu budynki użytkowe a w tym mieszkania ( obecnie wynajmowane, pomieszczenia biurowe, produkcyjne, hale i magazyny, warsztat, kotłownia ). Pałac posiada ujęcie oraz rozlewnię wody źródlanej wraz z kompletną linią produkcyjną do butelkowania.
    Pałac jak i budynki przynależne posiadają system centralnego ogrzewania na zręb drzewny.
    Powierzchnia pałacu około 3500m2
    Powierzchnia budynku mieszkalnego i biura około 400m2
    Powierzchnia Budynku produkcyjno-magazynowego około 1000m2
    Powierzchnia warsztatu około 100m2
    Powierzchnia parku należącego do pałacu około 10ha
    Obiekt zlokalizowany jest w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Trzebnicą.
    Usytuowany jest na wschodniej rubieży rozproszonej zabudowy wsi Strzeszów (dawna nazwa Struga) i stanowi najwyraźniejszy element zabudowy zespołu podworskiego z parkiem zabytkowym.
    Pierwotny budynek dworu (obecnie skrzydło główne pałacu A) powstał ok. połowy XVI - go wieku. Pierwotnie dookolnie otoczony był fosą wodną. Sukcesywnie rozbudowywany był w XVIII wieku a do obecnej postaci rozplanowania w kształcie litery L (do 1900 roku) etapami w kierunku północnym, zachowując część zakoli fosy od wschodu i południa.
    Budynek od lat 90tych XX wieku w rękach prywatnych właścicieli był zabezpieczany i lokalnie poddawany remontowi w roku 2008 uległ w górnych partiach zniszczeniu w skutek pożaru i w obecnej sytuacji Zastosowano wymianę więźb dachowych wraz z nowym pokryciem dachówką ceramiczną na całej powierzchni pałacu prócz wieży, która nie uległa zniszczeniom.
    Budynek wolnostojący dwukondygnacjowy, z dachem mansardowym rozplanowany jest na zarysie litery L, z cylindryczną wieżą przy stykających się skrzydłach. W większej części jest podpiwniczony (z doświetleniem okienkami). Pierwotnie z częścią poddasza zagospodarowanego na pokoje hotelowe doświetlane lukarnami.
    Pałac zbudowany został w technologii tradycyjnej (z użyciem cegły na zaprawie wapiennej i cem.-wap.) jako budynek o ścianach murowanych częściowo z pomieszczeniami sklepionymi, częściowo z pomieszczeniami nakrytymi stropami odcinkowymi, żelbetowymi i drewnianymi.
    Pomieszczenia parteru i I piętra w obu skrzydłach przeznaczone są docelowo na funkcje reprezentacyjne, gastronomiczne. W skrzydle północnym na
    I-szym piętrze i poddaszu, odtworzone będą funkcje mieszkalno-hotelowe.
    W skrzydle głównym - nie użytkowane dotąd poddasze przystosowane będzie na funkcje hotelowe.
    Piwnice wyremontowane przeznaczone są na funkcje gospodarcze i techniczne obsługujące funkcję wiodące.
    Wszystkie elewacje pałacu są dekoracyjnie aranżowane stosunkowo jednorodnymi historycznymi formami faktur tynkowych ze sztukatorskimi aplikacjami roślinnymi mającymi istotne znaczenie dla wartości zabytkowych obiektu.
    Po remoncie i rozbudowie pałacu w 1900r. Elewacje poddane były generalnemu remontowi w procesie modernizacji obiektu obejmującej m.in. rozbudowę skrzydła północnego, dobudowę cylindrycznej wieży na styku skrzydeł, przebudowę głównej klatki schodowej wraz z jej doświetleniem, z budową pomocniczej klatki schodowej i dodaniem balkonów itp. Elewacje północna i wschodnia noszą ślady późniejszych remontów i wymiany tynków (w okresie m-wojennym).
    Stolarka okienna w większości okien korpusu w ostatnich latach wymieniona została na drewnianą ze szkleniem zespolonym z ujednoliconym podziałem czterokwaterowym w jednej ramie (z pozornym ślemieniem i słupkiem, w kolorze mahoniowym). Okna doświetlające poddasza północnego skrzydła a także skrzydła głównego na poddaszu zostały nadwyrężone i obecnie są w stanie pełnego wyeksploatowania - stąd też wymagają wymiany. Część stolarki w drzwiach wejściowych i balkonowych wymaga przebudowy i remontu odtworzeniowego bądź gruntownej konserwacji i modernizacji, z dostosowaniem do wymogów użytkowych i ewakuacji.
    Zapraszam do kontaktu:
    Przemysław Sumecki

Комментарии •