Jak uruchomić magazyn energii z samochodu elektrycznego? (i-Miev 16kWh)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 авг 2024
  • Serdecznie dzięki za subskrybcje. Niech się niesie, że umiemy robić magazyny energii z samochodów elektrycznych.
    Od dłuższego czasu projekt EVES rozwija się coraz prężniej. Mamy dla Was przede wszystkim możliwość aby dać drugie życie waszym bateriom z samochodów elektrycznych.
    Na tym filmie, narazie bardzo ogólnikowo pokazuję jak uruchomić baterię, używając naszego monitora do kontroli baterii z marek VW, Tesla, BMW, Mitsubishi i wkrótce inne.
    Działamy w Polsce ale nie znamy granic, zapraszamy do współpracy osoby którym bliskie jest nasze spojrzenie na używane baterie samochodowe i projektowanie z nich wysoko napięciowych magazynów energii.
    Zapraszamy na www.ev-es.com
    Oraz do kontaktu bezpośrednieg: 607 043 529
    Patroni techniczno-medialalni:
    @maxiservicediy
    @TomaszZylkaPV
    Many thanks for your subscriptions. Let it spread that we know how to make energy storage from electric cars.
    For a long time, the EVES project has been developing more and more dynamically. We have for you, above all, the opportunity to give a second life to your batteries from electric cars.
    In this video I show in very general terms how to run such a battery using our monitor to control batteries from VW, Tesla, BMW, Mitsubishi and soon others.
    We operate in Poland but we know no borders, we invite people who are close to our view of used car batteries and designing high-voltage energy storages out of them.
    Visit www.ev-es.com
    And for direct contact: 607 043 529

Комментарии • 15

  • @TomaszZylkaPV
    @TomaszZylkaPV Год назад +2

    Witam serdecznie.
    Pierwsze koty za płoty i wyszło elegancko 🙂

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  Год назад

      Czekamy także na Twoje testy :) u mnie już balansowanie ogniw się zaczeło i sprawdzaniem systemu, jak coś to pisz żeby Hubertowi nie zawrać głowy jak czego nie będę wiedział to dopiero udamy się do niego. Gdybyś był bliżej to byśmy uruchomili Twój magazyn energii z ev.

    • @TomaszZylkaPV
      @TomaszZylkaPV Год назад +1

      @@energiasiedlce
      Na spokojnie się ogarnie a Hubert by się obraził jak by to kto inny uruchomił magazyn 🙂

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  Год назад +1

      @@TomaszZylkaPV Jak było by bliżej to inna sprawa. Huberta musimy oszczędzać dlateog co mogę to ja pomagam i możesz liczyć na wsparcie :)

    • @TomaszZylkaPV
      @TomaszZylkaPV Год назад +1

      @@energiasiedlce
      Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 🙂

  • @StefanJan
    @StefanJan Год назад +2

    Fajne te wysokonapięciowe systemy ale brakuje jeszcze dobrych tanich inwerterów chociaż od chińczyka... EASUN czy coś... Tak sobie liczyłem, że przy systemie 48V straty nie wyglądają tak źle. Mało kiedy wykorzystuje więcej niż 5-6kW, to są sporadyczne dni. W normalnych domach to chwilowo do 2000-5000W gdy się włączy czajnik / żelazko / piekarnik (czasami na raz). 5000W / 50V = to jest 100A, dość spore natężenie ale tak jak mówię, sporadyczne. Sam inwerter EUSUN bierze ok 60W podczas pracy, a ile ten wysokonapięciowy sofar? Bardzo jestem za wysokonapięciowymi systemami, jednak nie dokopałem się do tanich rozwiązań jeśli chodzi o inwertery i możliwośc podpięcia swojej baterii. Czy znacie modele inwerterów, które pozwalają na podłączenie własnej skonstruowanej baterii? Kupowanie ich markowych drogich baterii mija się z celem... u chińczyka widziałem BMSy które, by własnie mogły udawać oryginalną elektronikę, może to jest właściwa droga?
    Jak urośnie mi zapotrzebowanie na energię to własnie chciałbym zrobić system wysokonapięciowy.

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  Год назад

      EASUN 5kW chyba na jedną fazę dziś można mieć za 9k brutto 3 fazy po 3,6kW na Sofarze 10kW i kwestia zrównoważenia obciążeń. O ile wime to jeden inwerter Easun to kosz tok 2-3k i kable troszkę droższe niż przy wysokim napięciu. 48V tez będziemy robić, jedno i drugie ma swoje zalety i wady. Producenci idą w wysokie napięcia :)

    • @StefanJan
      @StefanJan Год назад +1

      @@energiasiedlce easun 6kW ma możliwość spięcia w 3 fazy, aż 9 inwerterów, co daje 54kW, jeszcze nie widziałem testów w max konfiguracji, poza tym to tylko jakieś większe firmy mogłyby to wykorzystać. Logika podpowiada, że przy tak dużych systemach znacznie lepiej iść w system wysokonapięciowy, od strony solarów to już standard by obsługiwało 500V ale od strony baterii to dopiero wchodzi... w wysokonapięciowych minus jaki widzę to trzeba bardzo ostrożnie podłączać baterię bo łatwo można zrobić ług i popalić konektory, tak delikatnie mówiąc... Nawet jak podłączam baterię w systemie 48V (14S) bezpośrednio to upala wtyczkę (XT90), dlatego najpierw dotykam przez rezystor by kondki się naładowały i normalnie podłączam bez iskrzenia, potem włączam inwerter. Unikał bym podłączania poprzez stycznik, bo on po jakimś czasie po prostu się wypali od tych iskrzeń... będzie źle przewodził (większa rezystancja), chyba, że ma zintegrowany precharge... wg mnie lepiej sprawdziłyby się tranzysatory mosfet + diody TVS, by uniknąć odwracania polaryzacji czy skoków indukcyjnych... przy większych napięciach te zjawisko jest bardziej widoczne niż w systemach 48V. Ale z drugiej strony leci niski amperaż i to cały system ratuje. Ogólnie temat wysokonapięciowych batereii znam częściowo, częściowo teoretyzuje, ale robiąc różne baterie oraz obserwując zgrzewarki DC doszedłem do ciekawych obserwacji i wniosków. A ty jakie zjawiska zaobserwowałeś przy tych bateriach?
      Zastanawia mnie fakt dlaczego producenci w autach stosują styczniki zamiast tranzystorów MOSFET, oszczędność? a może inne powody? hmm
      Plusem systemów 48V to powszechność, tanie inwertery, wystarczy bateria z bmsem, nie musi gadać z inwerterem i wiadomo im krótsze oraz grubsze kable tym mniej strat, im mocniejszy BMS tym mniej strat odkłada się na mosfetach... (ciepło)
      Przyjdzie moment na system 15-20kW to będę miał rozkminę..., bo na system 48V to już dużo, pojawią się tak czy inaczej straty, łączenie kilku inwerterów to też słabe rozwiązanie, bo każdy inwerter pobiera ok 60W... a te wysokonapięciowe drogie i musza gadać z baterią oryginalną... chyba, że się to jakoś obejdzie...
      Generalnie baterie 400VDC są śmiertelnie niebezpieczne. Jak Cię taka bateria złapie to już nie puści, prąd płynie stale w jednym kierunku... W AC można chociaż się wyrwać. Wiem jak to jest, bo poraziło mnie kilka razy 230V i raz 55VDC, czułem różnicę w charakrerze przepływającego prądu przez moje ciało, dobrze, że to było tylko 55VDC... jednostajny silny ból... kup sobie jakieś lepsze rękawice ;) i działaj, bo temat bardzo potrzebny!

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  Год назад

      @@StefanJan Co do ceny to zobacz iule kosztuje 3 sofary 20kW to masz 60kW za 30kzł ciekawe ile bedzie kosztować 9 Easun-ów. Co do bezpieczeństwa oczywiście jest bardzo niebezpiecznie działać przy bateriach, zresztą ciągle totykam tylko jedną rękąi na max skupienie.
      My mamy filozofię jeżeli inżynier wymysłił baterię samochodową to wolę użyć jego wiedzy i fabrycznych połaczeń podpiąć tylko nasz monitor i działać. Mniej pracy większe "fabryczne" bezpieczeństwo. Pozdrawiam i zachęcam do HV.

  • @marpolo9004
    @marpolo9004 11 месяцев назад +1

    Fajna sprawa, mam też ten falownik i dokupiłem baterię. W sumie instalacja ma 5 kwp i magazyn 5kw . Mi to w zupełności starcza bo moje zużycie było 3800 kwh/rok. Moje zdziwienie było że ten inwerter nie ma AFCI? Co ty o tym sądzisz i dlaczego w UE nie ma tego wymogu ? Dodam tylko że inwerter do tanich nie należy.

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  11 месяцев назад

      AFCI jest do ustawienia w menu zaawansowanym w wersji oprogramowania V10

    • @marpolo9004
      @marpolo9004 11 месяцев назад

      @@energiasiedlce Solar HYD 5KTL-3PH 5kW mam ten falownik, serwis sofar twierdzi, że falowniki na rynek europejski nie mają tej funkcji.

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  11 месяцев назад

      @@marpolo9004 Ja widfziałem ustawianie EPS AFCI musze to sprawdzić

  • @jakubremer2902
    @jakubremer2902 4 месяца назад

    Jaki koszt tego wszystkiego, jakby ktoś chciał sobie zamontować taki zestaw jak na filmie ?

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  4 месяца назад

      Na ten moment ok 700-800zł kWh
      z zarzadzaniem podstawowym.