Ви повинні побачити одне із семи чудес Польщі. Підземний світ солі. Kopalnia Soli

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 сен 2024
  • Цей унікальний соляний світ варто побачити хоча б раз у житті,щоб зрозуміти та побачити його унікальність на власні очі.
    Kopalnia Soli #wieliczka - де сіль видобувають упродовж 700 років.Це королівство білого золота.
    Величка (Wieliczka) - невеличке польське місто в півгодини їзди від Кракова з населенням всього 20 000 чоловік.
    Беріть із собою зручне взуття, бо ходити прийдеться довго і сходами.
    Екскурсія проходить у швидкому темпі, майже 2 години. Екскурсія була чудова, цікава, тому на відео не було часу знімати, хотілося все роздивитися.
    До речі, туристам під силу за цей час обійти тільки 1% території шахти.
    Екскурсії починаються спуском сходами (380 сходинок) у стовбурі «Даніловіч» (адреса: вул. Даніловіча, 10) ) на І рівні Копальні (64 м нижче рівня землі) і закінчуються виходом з рівня III (135 м нижче рівня землі) .
    На маршруті необхідно подолати близько 800 сходів і пройти 3 км маршруту, що складається з 20 камер, розташованих на глибинах від 64 до 135 метрів (I - III рівні).
    Нині у копальні є 2040 камер!
    Шахта характеризується унікальним мікрокліматом , який складається з - крім високої вологості та вмісту хлориду натрію - постійної температури (прибл. 14-16 ° C), тиску, іонізації та високого вмісту калію , магнію та кальцію в повітрі . Сприятливим є реабілітаційне перебування людей із захворюваннями верхніх дихальних шляхів на глибині 135 метрів у камері озера Вессель .
    По закінченню єкскурсії є кафе де можно зупинитися перепочити і поїсти.
    А ще можно пройти шлях до музею або на вихід на гору.
    Ще є сувенірний магазин.
    А тепер трохи історії про соляні шахти Велічка.
    У 1368 році король Казимир Великий створив перший гірничий закон, тобто Статут Краківської солеварні. Відповідно до нього шахтарі мали право на одноразове гаряче харчування з м'ясною вставкою протягом робочого дня. Раз на тиждень у корчмі випивали кварту пива за королівський кошт. Крім того, раз на тиждень шахтар міг винести стільки солі, скільки міг тримати в руках.
    Тому найбільшою популярністю серед наречених Велички користувалися хлопці з великими руками. У давнину сіль коштувала стільки ж, скільки золото. А за солоного цилінда (вага 300- 2000 г) можна було купити село з його мешканцями.
    Однак траплялося, що були спроби обійти цей звичай і приховати сіль. Тому так звані бакалійники ретельно перевіряли кишені, а спіймані таким чином злодії втрачали роботу. Було різне покарання для шахтарів за те, що вони лаялися та завдавали один одному болі. Його возили на ослині в базарний день, щоб шахтар соромився і показував на нього пальцем. Вважалося, що неприємна поведінка може принести катастрофу шахті.
    #krakow # Польща #poland #polska #краков #подорожі #travel #polandtravel #Краків #wieliczka #kopalniaSoli #saltmines #wieliczka #юнеско #unesco
    VICTORIOUS CINEMATIC ORCHESTRA
    Zakhar Dziubenko

Комментарии •