Вітаю!Цікавлюсь природним землеробством,і ютуб видав ваше відео,чому я безмежно рада!) Передивилась і полайкала всі відео,які мене цікавили.Відчувається,що ви багато знаєте про рослини!) Цікавить ще тема,про симбіоз рослин,якщо можна,знаю,що багато рослин допомагають одна одній рости,хотілося б почути Вашу думку.Дякую,Ви допомагаєте,продовжуйте,наснаги!
Щиросердна подяка за таку змістовну відповідь на питання про вирощування.Все зрозуміло, чітко в послідовності як і що треба зробити щоб отримати гарний врожай.А чи є відмінності у вирощуванні баклажанів.
Вітаю Вас, пані Оксана! Дуже рада бачити і чути вас - острівець Добра і стабільності у сучасній бурхливій реальності. Сьогоднішній ролик дуже в тему, багато корисного для себе почула. Хочу у вас спитати: чи можна сіяти насіння у кокосовий субстрат, чистий чи з добавкою чогось? Дякую Вам, здоров"я і успіхів у Ваших справах. Миру нам всім і Перемоги! Слава Україні!
Можна. Бажано додати щось з біопрепаратів (на основі триходерми чи якісь комплексні Мікохелп, Фітохелп тощо). Як тільки буде з'являтися перший справжній листок - одразу у грунтосуміш. Або вже тоді мінеральне і органічне підживлення здійснювать на зразок гідропоніки.
Вітання з Чернігівщини. Я прихильник природних методів вирощування рослин, тому не користуюсь мінеральними добривами вже років п'ять. Намагаюсь все вирощувати на здоровій землі. Говорять, що мінеральні добрива шкодять саме ґрунту. Хотіла б почути Вашу думку з цього приводу.
Доброго вечора. Якраз планую розповісти про добрива. Якщо коротко: природне землеробство не виключає застосування мінеральних добрив, а лише передбачає їх розумне використання. Це дуже цікава тема). Дякую за Ваше запитання!
Багато цікавого почула. Дякую. Слимаків у мене дуже багато. Минулого року спробувала препарат Агрозин. Власне, його анонсували як кондиціонер грунту. Але слимаки дійсно розбіглися. Не знаю, чи добре.
Дякую Вам за коментар. Агрозин я не використовувала. Якщо чесно - засумнівалась у його ефективності (ферментований маляс).Та і його "проштовхування" продавцями-блогерами, які по сьогоднішній день є російськомовними, відштовхнуло. Запитувала у продавців, чим обумовлена його така висока біологічна активність (відповідно до інструкції), який механізм - мовчать. Можливо, спробую.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую за відповідь. Для мене важлива Ваша думка. Я теж не розумію механізму дії. Не можу сказати, що грунт прямо вже змінився. Ще цього сезону спробую, бо лишився ще препарат. Але слимаків значно зменшилося. Вони збиралися на ділянках, які не були оброблені.
Добрий день. Причин може бути багато. Треба бачити, як саме воно скручується. Якщо хвороби:"гофроване" - фітоплазмоз (стовбур), "човником" - можна побачити борошнисту росу тощо , якщо донизу або зовсім покручене - шукайте попелицю, човником або аж трубочкою - через сухість повітря тощо. Також може були дефіцит калію. Тоді до "човника" додаються ще й сухі кінчики. При вершинній гнилі також листя "горбате" й закручене догори. Одним словом - причин багато.
Дякую. Два рази прослухала. Важливе записала. Підкажіть ,будь ласка, доцільність висаджування перцю по 2 в лунку? І не по темі. Чи можна використовувати торфяний попіл ,як добриво( з торфяних брикетів)? Дякую.
Мої Вам вітання. Щодо попелу - якраз готую наступне відео. А щодо перцю по 2 в лунку, на мою думку, тільки у випадку, коли розсади багато, а віддати нема кому або дуже мало города). Перець не любить затінення, а тут він сам себе буде затіняти. Крім того, у такому випадку треба буде збільшувати підживлення - двоє хочуть їсти удвічі більше.
Вже можна пікірувати (якщо листочок третій справжній). Два перших - сім'ядольні. А далі, як з'являється перша пара справжніх (або і третій справжній) - пікіруємо
Вітаю! Розкажіть як замочувати і прокльовувати правильно насіння перцю. А то купила в інтернеті насіння колекційних сортів перцю, а вони виглядають так, наче вони з 2019 року. І якби вони не так дорого коштували і час на них не витрачала б. Але випадково натрапила на Ваш канал і вже купила і зробила коктейль і сьогодні почну оживляти моїх "старичків". Дуже хотіла їх виростити. Дякую за Вашу допомогу.
Добрий день. Я насіння замочую і прокльовую на паперови рушниках у кілька шарів. Можна й ватні диски, але коли проростає у вату, можна травмувати корнець - треба не прозівати. Усе це - у неглибоку коробочку, гарно змочую водою (але щоб насіння не плавало). Закрити плівкою - і в тепло (25-28, але не зварить!) Провітрювать раз на день і контролювати вологість. На 2-3 день змочити, замість води, коктейлем. Якщо насіння не старе, можна одразу коктейлем. Але усі наступні рази завжди вже додавати воду. Гарного урожаю.
Вітаю. Підкажіть, будь ласка, що то за шкідник на перцях, на маленьких перчинках прогризає дірочку біля плодоніжки, а тоді перчинки опадають, або загнивають.
Як можливо це все запамятати. Таке враження що у вас в голові комп. Я маленький перчик, одразу як тільки він дав перші листочки пересадила в грунт в теплиці. Тепер думаю, що з ним буде.
Я не можу запам'ятати імена сучасних артистів, не пам'ятаю назв і сюжетів фільмів, віршів теж практично не пам'ятаю. Не цікаво мені. А от хімію, біологію, частково фізику, математику - все, що вивчалось в університеті і все, що з'являється нового з цим пов'язане - будь ласка. Коли цікаво - воно саме вибудовується (там, де комп 🤭)
А як розвиваються самі рослини (зовнішній вигляд): великі кущі, велике листя насиченого кольору, а плоди тонкостінні? Чи, можливо, рослини не повномірні? Причини можуть бути різні: пересортиця, рН грунту, недостатня кількість вологи, підживлень. Недоліки грунту (якщо такі є) виправляються підживленням.
@@2v4vomelnyk0v2v ок ,дякую ,не всі рослини розвиваються нормально, я вже собі взяла на замітку ознаки з нехваткою Ca, ,в мене високі грядки і я давненько їїм не змінювала грунт, бо живемо на Поліссі і грунти дуже пісчані... хоча коли висаджую то в ямки кладу і добрива і перегній... дякую ,що відповіли, я буже ціную Ваші плради, дякую
У мене теж високу грядки. Грунт не замінюю, а роблю посередині вздовж канавку (на заступ чи трохи більшу) і від осені, як звільняється грядка, компостую органіку. Дуже добре для баклажанів, перців, капусти. Десь на каналі є про це відео. Компостую так не лише у високих, а й у звичайних грядках. Але у високих це має особливий сенс - не треба оновлювати чи додавати грунт.
Героям слава! Уточніть, будь-ласка, оедема на розсаді? Якщо так, то це скоріш від недостачі світла навіть з підсвічуванням, або їй тіснувато ( це все на фоні перезволоження). Висадите у грунт/теплицю - минетьсяю Це ж не хвороба. Через перезволоженість і недостачу світла відмирають тоненькі корінчики, які живили саме ті місця. Звичайно, це листя не відновиться, але решта будуть нормальні.
Від мене окрема подяка.маю питання. Маю курячий послід та можливість зробити травяний компот. Як би Ви порадили його викорастити , на який стадії росту ? Добриво Яра комплекс (11-11-21 ) , як краще в лунку чи посипати навколо перцю ?. Дякую
Курячий послід я б використала восени під перекопку під будь які овочі (крім буряка): картопля, капуста, баклажани тощо. Або для підживлення під час вегетації як азотне (=мікроелементи) у першій половині літа. Тоді його треба вибродити з водою (1 :3) і вже того перебродженого додавати 1л на відро води. Про трав'яний чай сьогодні вийде відео. Щодо комплексних добрив - їх краще не розсипати по поверхні: або в лунку (змішати з землею), або розчинити у воді і полити при висаджуванні розсади (так буде економніше)
Ви хоч раз занесли хворобу рослин з сніговою (або з льоду холодильника) водою? Тоді не говоріть "купу". Ймовірність потрапляння патогенів морозної зими у верхній шар снігу - близька до нуля. А у лід з морозилки - ще менша.
Кожен долучається до тієї спільноти, якій більше довіряє. Я - "Справі громад" та "Братам по зброї". Крім того, ще й у своєму волонтерському центрі працюю/доначу.
Нарешті знайшла дуже розумний і приємний канал . Дякую Вам !!!
Дякую вам велике пані Оксана 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Корисне відео
Дуже добре, що Вас порекомендував мені RUclips. З Вашим відео можна стати господаркою. Дякую.
Дякую Вам пані Оксана за корисну інформацію , здоров'я і разом до Перемоги
Дякую за цікаву та, безумовно, корисну інформацію, подану українською мовою.
Дякую за зворотний зв'язок! Повертати ову - це як відвойовувати території!
Продовжуємо підтримувати україномовний, та ще дуже корисний та інформативний канал.
Слава нашим захисникам.
Героям слава! Дякую, і звичайно, за патріотичні почуття. Інформація корисна. Будьте здорові. Молемось за Україну і наших захисників разом. ДНІПРО
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
У зауваті від ваших відео)) дуже інформативні і гарна манера викладу інформації.
Дякую за поради
Дуже корисно для мене!!!! Дякую! Слава Україні!!!
Вітаю. Дуже дякую за корисні поради. Обов'язково скористаюся і буду чекати на нові відео
Дякую, багато корисної інформації у чіткій лаконічній формі
Дякую за зворотний зв'язок).
Вітаю!Цікавлюсь природним землеробством,і ютуб видав ваше відео,чому я безмежно рада!) Передивилась і полайкала всі відео,які мене цікавили.Відчувається,що ви багато знаєте про рослини!)
Цікавить ще тема,про симбіоз рослин,якщо можна,знаю,що багато рослин допомагають одна одній рости,хотілося б почути Вашу думку.Дякую,Ви допомагаєте,продовжуйте,наснаги!
Дякую Вам за відгук! Постараюсь усі Ваші запити задовольнити).
Дякую за корисну інформацію. Спробую в цьому сезоні саме так виростити перець. Гарного Вам дня 💙💛
Дякую за відгук. Спробуйте. У Вас все вийде!)
Дякую за корисну інформацію! ❤ Слава Україні! Слава ЗСУ!
Дякую за цікаву інформацію. Слава Україні! Героям слава!
Героям Слава! Дякую за Ваші такі хорошу інформацію! Дуже подобаються Ваші ролики!
Дякую за корисну інформацію.
Пані Оксано, Ви - фея чи богиня городництва! Дякую Вам!
Цікаво було дізнатися чимало нового про вирощування перцю, дякую і вподобайка!
Дякую!
Щиросердна подяка за таку змістовну відповідь на питання про вирощування.Все зрозуміло, чітко в послідовності як і що треба зробити щоб отримати гарний врожай.А чи є відмінності у вирощуванні баклажанів.
Трохи є. Але з ними, на мою думку простіше. Сподіваюсь, наступного тижня розповім).
@@2v4vomelnyk0v2v Теж було б цікаво щодо баклажанів подивитися :)
Дякую, все зрозуміло
Дякую
Вітаю Вас, пані Оксана! Дуже рада бачити і чути вас - острівець Добра і стабільності у сучасній бурхливій реальності. Сьогоднішній ролик дуже в тему, багато корисного для себе почула. Хочу у вас спитати: чи можна сіяти насіння у кокосовий субстрат, чистий чи з добавкою чогось? Дякую Вам, здоров"я і успіхів у Ваших справах. Миру нам всім і Перемоги! Слава Україні!
Можна. Бажано додати щось з біопрепаратів (на основі триходерми чи якісь комплексні Мікохелп, Фітохелп тощо). Як тільки буде з'являтися перший справжній листок - одразу у грунтосуміш. Або вже тоді мінеральне і органічне підживлення здійснювать на зразок гідропоніки.
Дякую за цікаву інформацію.
Доброго дня. Пiдскажiть як боротися вiд вершинноi гнилi? Дякую
ruclips.net/video/BAop4WUqgWM/видео.html
Вітання з Чернігівщини.
Я прихильник природних методів вирощування рослин, тому не користуюсь мінеральними добривами вже років п'ять. Намагаюсь все вирощувати на здоровій землі. Говорять, що мінеральні добрива шкодять саме ґрунту. Хотіла б почути Вашу думку з цього приводу.
Доброго вечора. Якраз планую розповісти про добрива. Якщо коротко: природне землеробство не виключає застосування мінеральних добрив, а лише передбачає їх розумне використання. Це дуже цікава тема). Дякую за Ваше запитання!
Багато цікавого почула. Дякую. Слимаків у мене дуже багато. Минулого року спробувала препарат Агрозин. Власне, його анонсували як кондиціонер грунту. Але слимаки дійсно розбіглися. Не знаю, чи добре.
Дякую Вам за коментар. Агрозин я не використовувала. Якщо чесно - засумнівалась у його ефективності (ферментований маляс).Та і його "проштовхування" продавцями-блогерами, які по сьогоднішній день є російськомовними, відштовхнуло. Запитувала у продавців, чим обумовлена його така висока біологічна активність (відповідно до інструкції), який механізм - мовчать. Можливо, спробую.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую за відповідь. Для мене важлива Ваша думка. Я теж не розумію механізму дії. Не можу сказати, що грунт прямо вже змінився. Ще цього сезону спробую, бо лишився ще препарат. Але слимаків значно зменшилося. Вони збиралися на ділянках, які не були оброблені.
Зніміть, будь ласка,відео про схему підгодівлі тюльпанчиків, або зорієнтуйте, може вже є на каналі. Дякую.
Вітаю
Дякую за вашу працю
Підкажіть, будь ласка ,причину
Цього року вперше скрутилося листя на перці.
Як допомогти рослинкам?Дякую
Добрий день. Причин може бути багато. Треба бачити, як саме воно скручується. Якщо хвороби:"гофроване" - фітоплазмоз (стовбур), "човником" - можна побачити борошнисту росу тощо , якщо донизу або зовсім покручене - шукайте попелицю, човником або аж трубочкою - через сухість повітря тощо. Також може були дефіцит калію. Тоді до "човника" додаються ще й сухі кінчики. При вершинній гнилі також листя "горбате" й закручене догори. Одним словом - причин багато.
Дякую. Два рази прослухала. Важливе записала. Підкажіть ,будь ласка, доцільність висаджування перцю по 2 в лунку? І не по темі. Чи можна використовувати торфяний попіл ,як добриво( з торфяних брикетів)? Дякую.
Мої Вам вітання. Щодо попелу - якраз готую наступне відео. А щодо перцю по 2 в лунку, на мою думку, тільки у випадку, коли розсади багато, а віддати нема кому або дуже мало города). Перець не любить затінення, а тут він сам себе буде затіняти. Крім того, у такому випадку треба буде збільшувати підживлення - двоє хочуть їсти удвічі більше.
Шановна пані Оксано! Дякую за корисну інформацію! Як Ви ставитесь до посівів по Місячному колендарю, як Ви вважаєте чи впливає знак зодіаку ? Дякую.
Мої вітання. Слава Україні.Перець проростила ,вже випускає третій лист,а коли пікіровку робити?
Вже можна пікірувати (якщо листочок третій справжній). Два перших - сім'ядольні. А далі, як з'являється перша пара справжніх (або і третій справжній) - пікіруємо
Дякую
Вітаю! Розкажіть як замочувати і прокльовувати правильно насіння перцю. А то купила в інтернеті насіння колекційних сортів перцю, а вони виглядають так, наче вони з 2019 року. І якби вони не так дорого коштували і час на них не витрачала б. Але випадково натрапила на Ваш канал і вже купила і зробила коктейль і сьогодні почну оживляти моїх "старичків". Дуже хотіла їх виростити. Дякую за Вашу допомогу.
Добрий день. Я насіння замочую і прокльовую на паперови рушниках у кілька шарів. Можна й ватні диски, але коли проростає у вату, можна травмувати корнець - треба не прозівати. Усе це - у неглибоку коробочку, гарно змочую водою (але щоб насіння не плавало). Закрити плівкою - і в тепло (25-28, але не зварить!) Провітрювать раз на день і контролювати вологість. На 2-3 день змочити, замість води, коктейлем. Якщо насіння не старе, можна одразу коктейлем. Але усі наступні рази завжди вже додавати воду. Гарного урожаю.
Вітаю. Підкажіть, будь ласка, що то за шкідник на перцях, на маленьких перчинках прогризає дірочку біля плодоніжки, а тоді перчинки опадають, або загнивають.
Заочно важко сказати. Може бути совка ( різні її види).
👍💪✌
Героям слава
Як можливо це все запамятати. Таке враження що у вас в голові комп. Я маленький перчик, одразу як тільки він дав перші листочки пересадила в грунт в теплиці. Тепер думаю, що з ним буде.
Я не можу запам'ятати імена сучасних артистів, не пам'ятаю назв і сюжетів фільмів, віршів теж практично не пам'ятаю. Не цікаво мені. А от хімію, біологію, частково фізику, математику - все, що вивчалось в університеті і все, що з'являється нового з цим пов'язане - будь ласка. Коли цікаво - воно саме вибудовується (там, де комп 🤭)
В мене п итання , чому в мене перці тонкостінні, це залежить від грунту? Бо вже різні сорти саджала ...?
А як розвиваються самі рослини (зовнішній вигляд): великі кущі, велике листя насиченого кольору, а плоди тонкостінні? Чи, можливо, рослини не повномірні? Причини можуть бути різні: пересортиця, рН грунту, недостатня кількість вологи, підживлень. Недоліки грунту (якщо такі є) виправляються підживленням.
@@2v4vomelnyk0v2v ок ,дякую ,не всі рослини розвиваються нормально, я вже собі взяла на замітку ознаки з нехваткою Ca, ,в мене високі грядки і я давненько їїм не змінювала грунт, бо живемо на Поліссі і грунти дуже пісчані... хоча коли висаджую то в ямки кладу і добрива і перегній... дякую ,що відповіли, я буже ціную Ваші плради, дякую
У мене теж високу грядки. Грунт не замінюю, а роблю посередині вздовж канавку (на заступ чи трохи більшу) і від осені, як звільняється грядка, компостую органіку. Дуже добре для баклажанів, перців, капусти. Десь на каналі є про це відео. Компостую так не лише у високих, а й у звичайних грядках. Але у високих це має особливий сенс - не треба оновлювати чи додавати грунт.
Слава Україні!Як позбутись оедеми на перцях?Зменшення поливу і підсушування не допомагає.
Героям слава! Уточніть, будь-ласка, оедема на розсаді? Якщо так, то це скоріш від недостачі світла навіть з підсвічуванням, або їй тіснувато ( це все на фоні перезволоження). Висадите у грунт/теплицю - минетьсяю Це ж не хвороба. Через перезволоженість і недостачу світла відмирають тоненькі корінчики, які живили саме ті місця. Звичайно, це листя не відновиться, але решта будуть нормальні.
Від мене окрема подяка.маю питання. Маю курячий послід та можливість зробити травяний компот. Як би Ви порадили його викорастити , на який стадії росту ? Добриво Яра комплекс (11-11-21 ) , як краще в лунку чи посипати навколо перцю ?. Дякую
Курячий послід я б використала восени під перекопку під будь які овочі (крім буряка): картопля, капуста, баклажани тощо. Або для підживлення під час вегетації як азотне (=мікроелементи) у першій половині літа. Тоді його треба вибродити з водою (1 :3) і вже того перебродженого додавати 1л на відро води. Про трав'яний чай сьогодні вийде відео.
Щодо комплексних добрив - їх краще не розсипати по поверхні: або в лунку (змішати з землею), або розчинити у воді і полити при висаджуванні розсади (так буде економніше)
Як ви замочуете ! в чому. нас!ннячко ?
На каналі є окреме відео про різні способи замочування. Незабаром зніму ще одне.
вода снігова, тала ... разом з водою додаємо купу хвороб. ну таке собі рішення
Оберіть для себе інше
@@2v4vomelnyk0v2v не ображайтесь. аргументуйте. я використовую очищену. :)
Ви хоч раз занесли хворобу рослин з сніговою (або з льоду холодильника) водою? Тоді не говоріть "купу". Ймовірність потрапляння патогенів морозної зими у верхній шар снігу - близька до нуля. А у лід з морозилки - ще менша.
@@2v4vomelnyk0v2v ціє зими майже не було снігу та морозу. льоду з морозилки не напасешся
Дякую за цікаву інформацію. Станьте спільнотою Сергія Стерненка, яка донатить на нові і нові дрони ,що знищують ворога
Кожен долучається до тієї спільноти, якій більше довіряє. Я - "Справі громад" та "Братам по зброї". Крім того, ще й у своєму волонтерському центрі працюю/доначу.
Що вже зовсім справи кепські що на канал для городників влазите з рекламою стерненка ?!
Дякую!