UTAHOVÁNÍ ŠROUBŮ SE ZRYCHLUJE - Slush na CC23

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 сен 2023
  • HROZBY NA CESTĚ ZA HYPERBITCOINIZACÍ
    ChainCamp 2023
    Panel: Marek „Slush“ Palatinus / Juraj Bednár
    Moderuje: Matěj Švancer
    Hyperbitcoinizace je scénář budoucnosti, kdy bitcoin již zvítězil. Jaká je pravděpodobnost úspěchu a časová osa této vize? Budou házet regulátoři a bankéři klacky pod nohy? Vyřeší se volatilita a security budget? Existují řešení technologických limitací? Jsou lidé a civilizace vůbec připraveni na přechod do doby finanční suverenity?

Комментарии • 11

  • @vierajancikova8326
    @vierajancikova8326 10 месяцев назад +3

    Juraj Bednar-100 bodov!......a odporucam kazdemu jeho knihu Kryptomeny

  • @selloutBTCselloutBTCrareasfck
    @selloutBTCselloutBTCrareasfck 10 месяцев назад

  • @JBogy
    @JBogy 9 месяцев назад

    En veksl treba technologicky dotiahnuť. Kúpa predaj nech prebieha P2P cez kryptopeňaženky; a la Blue toots.

  • @TheBigJohny
    @TheBigJohny 8 месяцев назад

    jedina schopnost české koruny co má je že se za něj dá koupit bitcoin :D :D

  • @jirikulach9005
    @jirikulach9005 10 месяцев назад +6

    To proč halving nebyl pro těžaře zatím problém, bylo způsobeno tím, že cena Bitcoinu rostla v průměru rychleji, než klesala odměna.
    To znamená, že pro těžaře bylo v čase stále výhodnější těžit, ale cena Bitcoinu se nemůže do nekonečna každé 4 roky zdvojnásobit, protože to není matematicky možné, jelikož by cena Bitcoinu byla za X halvingů nerealisticky obří.
    To znamená, že halving bude mít negativní dopad pro těžaře/bezpečnost, až od chvíle, kdy cena Bitcoinu nebude růst rychleji, než dvakrát za 4 roky.

    • @JanJuri
      @JanJuri 10 месяцев назад +2

      Naprostý souhlas.

    • @magikavoncary
      @magikavoncary 10 месяцев назад +3

      To všechno platí za neměnných podmínek do budoucna. Pokud se všechno bude vyvíjet lineárně, tak ano. Jenže je víc proměnných, které se nejspíš nelineárně změní - vyšší transakční poplatky, levnější těžba, výrazně vyšší adopce a zájem o zápis na on-chainu...

    • @jirikulach9005
      @jirikulach9005 10 месяцев назад +3

      @@magikavoncary Naprostý souhlas, ale jsem přesvědčen, že současné nastavení Bitcoinu, které zaručuje stabilní množství mincí v oběhu, je velice špatný přístup, protože kvůli tomu nezaručuje stabilní zabezpečení, jelikož se spoléhá na nestabilní faktor, kterým jsou poplatky v síti.
      Opačný přístup dává mnohem větší smysl, a tím je zaručení stabilního zabezpečení dosaženého stálou inflací, která naopak nezaručí stabilitu mincí v oběhu.
      Ať se každý sám sebe zeptá, jestli je důležitější stabilita mincí v oběhu na úkor stability zabezpečení, než naopak.

    • @magikavoncary
      @magikavoncary 10 месяцев назад +5

      Softfork. Bitcoinová síť se možná rozdělí na inflační a neinflační. Porušení limitu 21 miliónů wholecoinů je pro mě osobně ale nepředstavitelná věc, takže já se přikloním k tomu neinflačnímu. Mám takové tušení, že nebudu jediný.

    • @jirikulach9005
      @jirikulach9005 10 месяцев назад +3

      @@magikavoncary To je v pořádku, ale pokud Bitcoin nevyřeší problém s financováním zabezpečení, tak je jasné, co se stane.
      Časem na něj někdo zaútočí, a to z důvodu toho, že pokud celková tržní kapitalizace dosáhne relativně velkých hodnot vůči ziskům těžařů, tak se to jednoduše ekonomicky vyplatí.
      Druhá možnost také je, že si lidé/investoři uvědomí toto riziko dřív, než k němu dojde, a proto Bitcoin celkově nebo z části opustí, a to se projeví na snížení jeho ceny/tržní kapitalizace, čímž se sníží motivace útočníka na síť zaútočit.
      Můj názor tedy je, že pravděpodobně nedojde k napadení Bitcoinu, ale k vyrovnání jeho ceny/tržní kapitalizace k ziskům těžařů, jednoduše tak, aby byl Bitcoin zabezpečen.