Aj v Martine je povinné triedenie odpadu. Od februára je súčasťou väčšiny slovenských domácností aj triedenie kuchynského odpadu. Samosprávy, ktoré systém jeho zberu už naplno spustili, sa často stretávajú s nesprávnym triedením.
    Priestory základných škôl J. Kronera a Priehradná sa prerábali
    Školy sa obnovovali. Robilo sa moderné osvetlenie tried aj nové sociálne zariadenia
    Na základných školách J. Kronera a Priehradnej sa počas letných prázdnin pracovalo. Sociálne zariadenia, ktoré boli na priekopskej škole v havarijnom stave, sa zmenili na nepoznanie. Na Ľadovni sa opravila elektroinštalácia a svetlá v 3 triedach. OZ Krónerka zároveň prispelo na 2 interaktívne tabule a poslanci za mestskú časť Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany schválili finančné prostriedky na vytvorenie náučného chodníka v okolí školy.
    Upravili hroby významných osobností
    Dnešné Živeniarky očistili miesta posledného odpočinku svojich významných predchodkýň
    Jeseň mnohí považujú za romantické obdobie, kedy sa stromy začali meniť, ich listy sa zafarbujú do teplých farieb, ktoré potom zhadzujú. S tým súvisí aj viac práce s ich odpratávaním. Aj cintoríny a hrobové miesta sú v tomto čase “ozdobené” lístím. Členky MO Spolku slovenských žien Živena na čele s predsedom Jankom Cígerom sa rozhodli slnečný deň minulého týždňa využiť na očistenie a zveľadenie hrobov významných osobností, odpočívajúcich na Národnom cintoríne.
    Martinus, srdce kníh je v Martine
    Z výrobnej haly, kde sa vyrábali tanky, dnes vychádzajú knihy
    Spoločnosť Martinus sa presťahovala z bývalého kina Mladosť do nových moderných priestorov v zabudnutom areáli ZŤS Martin. Revitalizáciou haly s názvom Veľká obrobňa, v ktorej sa vyrábali tanky, sídli v súčasnosti centrum logistiky obľúbenej siete kníhkupectiev. Priestory podniku boli slávnostne otvorené v 01. októbra 2021. Na ploche 4 tisíc metrov je priestor pre pol milióna kníh. V súčasnosti tu pracuje stovka zamestnancov.
    Deti učili ako správne na na športovú disciplínu pumptrack
    Deti sa v športovom areáli Pltníky učili ako správne na na športovú disciplínu pumptrack
    Mesto Martin pripravilo počas Európskeho týždňa mobility, malú školu pumptracku. Deti sa mohli naučiť od skúsených inštruktorov správnu techniku tohto športu. Škola a súťaže sa organizovali na trati Pumptrack v športovom areáli v časti Pltníky v Martine.
    Martinčania tesne podľahli Trnave
    Martinskí hokejisti zatiaľ vo svojej forme nie sú. Pripísali si ďalšiu, aj keď tesnú prehru
    Náročný hokejový týždeň majú za sebou martinskí hokejisti. Najskôr si v stredu v Skalici pripísali prvé tohtosezónne víťazstvo, následne vo štvrtok po predĺžení podľahli mladíkom U18 a hneď v piatok sa predstavili na domácom ľade proti hráčom Trnavy. Martinčania začali veľmi dobre, po prvej tretine vyhrávali 2:1, no druhé dejstvo nezvládli a prehrali 0:3. V poslednej tretine síce zabrali, vyrovnali, no necelé štyri minúty pred koncom zápasu Trnava uzavrela na 4:5 v neprospech domácich.
    Martinskí futbalisti si poradili s Lučencom
    Hráči MŠK Fomat si v sobotu pripísali zatiaľ najvyššie víťazstvo. Lučenec deklasovali 4:0
    Futbalisti MŠK Fomat majú sezónu dobre rozbehnutú. Na konte majú nateraz sedem víťazstiev, dve prehry a dve remízy. Jednu z nich si pripísali minulý týždeň v Liptovskom Hrádku, no v sobotu na ihrisku v Žabokrekoch pred zrakmi domácich fanúšikov opäť bodovali naplno. Navyše, po výbornom výkone zaznamenali zatiaľ najvyššie víťazstvo. V zápase sa presadili len domáci hráči a po góloch Ďungela, Jasenovského, Repáňa a Arvensisa odchádzali hostia späť do Lučenca s prehrou 0:4.