Jak získat dusičnan do střelného prachu - part 2 aneb jak si (ne)podpálit barák
HTML-код
- Опубликовано: 27 ноя 2024
- Toto je druhá část miniseriálu o přípravě střelného prachu.
V prvním díle jsme běžné hnojivo - dusičnan amonný s dolomitem přečistili na roztok dusičnanu amonného, který jsme nechali odpařovat.
Zde již máme krystaly, které budeme dále zpracovávat. Nejdříve ale provedeme drobný test, který se trochu zvrtne a málem vyústí v požár.
Naštěstí se ale nic nestane.
První část je zde:
• Jak získat dusičnan do...
Díly o střelném prachu budou následovat.
Ahoj wekone. Mas super videa. Uz se tesim na taveni. Konecne sem nasel videa o ktere se zajimam v cestine. Jen tak dal pokracuj :)
Díky za podporu :-).
Ahoj Wekone, budou ješte videa ohledně projektu pec na tavení kovů. Předem díky za odpověď.
Ahoj samozřejmě, pokud můžu o sobě něco odvážně tvrdit, tak to, že své na své ambice nezapomínám. Sám sebe překvapím, jak se vrátím k něčemu, co by někdo už dávno považoval za pasé. Ten projekt sebou nese určité výzvy, kterým musím čelit a samozřejmě je to o prioritách. Moje slabá stránka je, že mám příliš velký rozptyl a nadchnu se pro hromadu věcí. Ale plán je následující, zkusit uhlí (dřevo byl fail), vylepšit na olejový hořák, vylepšit konstrukci, ale hlavně využít to pro dobrou věc - tzn. projekt se zase raketově rozjede v momentě, kdy budu potřebovat odlitky.
Video zajímavé, ale dovolil bych si drobnou poznámku: Chlape, kdybys měl správný poměr a hořelo to, tak bys měl solidně popálenou ruku. Pořiď k zapalování něco delšího než zapalovač, kde máš ruku pár cm od plamene. Sporákový zapalovač, prskavku, nebo tak něco. Btw, docela dobrá legrace je hypermangan a glycerol. nasypeš prášek, zakápneš a za pár (desítek) vteřin se to vznítí.
Ahoj Wekone poměr cukru a dusičanu je 2:3 a z této směsi se vyrábí i palivo do modelářských raket.
Pravdu díž.
Jak dlouho by trvalo odpařování ve sklenici na sporáku?
Dojelo to na lenost ! Cukr moučka obsahuje kromě cukru ještě bůhvíco aby nedělal hrudky. Chce to namlet cukr krystal.
Čau spravují kamijony je tam nádrž na ad blue což je mocovina když se nám to volilo jednou na zem udělalo to stejné krystaly co si o tom myslíš?
Ahoj 2 roky jsem pracoval jako laborant ve vývoji kosmetiky a doplňků stravy. Močovina je taktéž běžná kosmetická látka (podobně jako např. alantoin ). Běžně jsem s ní pracoval. Jde o to, že velikost krystalu záleží na době růstu a teplotě a pak samozřejmě na krystalové struktuře. Je jen několik málo krystalových struktur a je naprosto normální, že různé látky mohou vytvářet podobné krystalové struktury. To, že v mém případě jde o NH4NO3 jsem jednoznačně prokázal v následujících videích. Co si o tom myslím ? Že ta močovina tam musela krystalovat dlouho a při nízké teplotě, neboť velké a pěkné krystaly chtějí čas na růst.
Jestli to má hořet tak dej pomněr 6:4 dusičnanu do cukru a nebo to uvař a udělej z
toho dýmovnici
Zlatej Trawex :-D
Tak to byl chlorečnan a ten už se neprodává :-)
Měls to skusit smichat s naftou. Prej to hoří líp. :)
Tak pro příště :-).
Jenom doma to raději nezkoušej. :)
Jj sicher je sicher.
*6:37** :DDDD*
Jsou to hold jen kocky :-).
Tak si nic nedelal hmmm
Rada pro všechny co karamelizují dusičnan: Dělejte to venku, na pánvi (já teda používám ešus), nikdy vevnitř a nachystejte si hrníček s vodou, NEUSTÁLE míchejte, pokud se něco stane a začne se to připalovat, okamžitě přidejte vodu a míchejte správně (nebojte se, voda se vypaří a nic by se nemělo stát se směsí). Pokud chcete karamelizaci opakovat, hodně dobře umíte pánev, aby se zbytky nezapálily