WEBINAR: Zwrot dotacji - jak chronić się przed wezwaniami - na bazie doświadczeń z PFR
HTML-код
- Опубликовано: 27 ноя 2024
- ORGANIZATOR: Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy sp.k.
MIEJSCE: webinarium
DATA: 14 listopada 2024 r.
GODZINA: 11:00-12:15
Już po raz drugi poruszamy kwestię dot. zwrotów subwencji z Tarcz finansowych, o które wzywa wielu przedsiębiorców Polski Fundusz Rozwoju S.A. PFR S.A. tłumaczy się, że zwrot spowodowany jest rekomendacją i decyzjami właściwych służb i instytucji.
Należy wspomnieć, że subwencja została przyznana w wyjątkowych okolicznościach, tj. w okresie trwającej pandemii Covid-19, podczas której przedsiębiorcy byli zmuszeni do podejmowania szybkich decyzji, aby zapewnić ciągłość działalności gospodarczej i utrzymanie miejsc pracy. Zaś PFR działał w sposób zautomatyzowany i uproszczony, wbrew zapisom regulaminu.
Aktualnie borykamy się ze skutkami powodzi, która dotknęła wielu ludzi, a także przedsiębiorców. Rząd przygotował kolejne wsparcie, które ma działać przede wszystkim na podstawie oświadczeń, celem jak najszybszej wypłaty potrzebnych środków. Należy zadać sobie pytanie, jak uniknąć ewentualnych w późniejszym etapie wezwań?
AGENDA:
1. Subwencje z PFR, Tarcze finansowe - podstawowe informacje
2. Procedura zwrotu kwoty subwencji z Tarczy finansowej
3. Czego dotyczą wezwania PFR
4. Argumenty i aktualne stanowisko w sprawach zwrotu subwencji
5. Najważniejsze ryzyka dla firm w związku z żądaniami zwrotu dotacji PFR
6. Nowe dofinansowania (zabezpieczająca skutki powodzi) - ogólne informacje, jak uniknąć wezwań do zwrotu środków
PROWADZĄCY:
Marta Chłopecka - radca prawny z ponad 10-letnim doświadczeniem w stosowaniu prawa pomocy publicznej oraz regulacji w zakresie szeroko rozumianych funduszy unijnych, a także kwestiami związanymi z prawem zamówień publicznych.
Artur Kołcz - radca prawny, wspólnik zarządzający, koordynator działu prawa pomocy publicznej.