Królewskie skarby znane i nieznane - odkryjmy razem
HTML-код
- Опубликовано: 10 фев 2025
- Początek eksploracji nawarstwień Wawelskiego Wzgórza sięga XIX wieku, a ich kontynuacja do dnia dzisiejszego wciąż dostarcza nowych odkryć.
Dr Beata Kopka - Kwiatkowska z Działu Archeologii i Rezerwatów Zamku Królewskiego na Wawelu oprowadza gościa specjalnego Małgorzatę Kożuchowską, pokazując rezerwat archeologiczno - architektoniczny kościoła św. Gereona oraz ekspozycję Wawel Zaginiony.
Film zrealizowano w ramach akcji "Darmowy listopad online".
Kontynuowana od 2012 roku akcja "Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich", której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących siedziby polskich monarchów, zabytki i muzealne zbiory. Jej celem jest edukacja poprzez sztukę, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Ze względu na zagrożenie pandemiczne, Darmowy Listopad 2020 będzie miał w tym roku po raz pierwszy wyłącznie formułę online.
Do partnerów poprzednich edycji: Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, dołączają w tym roku Muzeum Zamkowe w Malborku i Zamek Królewski w Sandomierzu.
www.gov.pl/web...
Fantastyczny film! Oby więcej takich produkcji.
Zgadzam się
Świetny film, pozdrawiam!
A to moja Polska, prawdziwa , godna, jedyna! Była i jest!!
Super materiał. Dziękuję!
Materiał świetny jak i wszystkie poprzednie.
Wspaniały film połączony z piękna muzyką
Dziękuję za reportaż, trochę przeszkadzają wtrącenia "reporterskie".
Historia jest ciekawa bardzo. Tylko ma jedną "wadę" - ciągle się zmienia. Co odkrycie to rewolucja poglądów :-D
Bardzo lubię p. Kożuchowską, jednak nie rozumiem po co ona tam występuje. Może by zadała jakieś pytanie. Przepraszam, zadała: nie wiem co to jest zwornik? Ale to chyba nie jest pytanie. Także technika dźwięku amatorska. Inaczej bardzo fajny film.
Ciekawy temat, muzyka też przypasowana.
😱korzuchowska
Dlaczego nie mówi się o mistycznym przesłaniu Kaplicy Gereona?
Wszystko super ale ten żałosny "żółwik" na początku .......aż przewinąłem tę scenę by się upewnić, że nie śnię.
Kurcze...pierwsza minuta nie oglądnieta do końca i rację mają moi Krakusi. Ja rozumiem pandemia itd...zatrudniono aktorkę, która zagra i z kartonami i z Wawelem...ale kurcze naprawdę taka jest większość społeczeństwa? Panią oprowadzającą serdecznie pozdrawiam, chciałbym być na Pani miejscu...podobno jak się robi kursy przewodnickie, to tam się warto dostać, bo ma się okazję widzieć RZECZY :)
Tę wystawę zawsze można obejrzeć.. Nie tylko będąc uczestnikiem kursu. Nie wiem jak teraz w czasie pandemii. Tę wystawę odwiedzałam kilkakrotnie po ukończeniu kursu PTTK na kandydata na przewodnika miejskiego jak i później. To moja ulubiona wystawa. Warto tam zajrzeć i poczuć klimat tamtych wieków.
Wystawa niezbyt ciekawa, widzialam na żywo w 2015. Głos pani archeolog zanika i nie słychać. Ciekawa jestem do czego była tam potrzebna obecność Małgorzaty Kożuchowskiej, bo niczego nie wnosi do filmu, sama przewodniczka by wystarczyła.
Czego dot. mowa zwieedząjącej ..do zobaczenia w ..realu????
szkoda że nie 360
Skoda ;ze nie ma podpisow po' angielsku.
Niewiedza Kożuchowskiej porażająca.
za mało "Dziedzińczyka Batorego"
cd. poziom wybitnie popularny, wizualizacja słaba - zamiast obrazowania elementów omawianych widzimy dwie Panie, to nieprofesjonalne. Dodatkowo podtrzymuję propozycję nowego dokumentu z odpowiednim reporterem z wiedzą historyczno-archeologiczną, chociaż minimalną spodziewanej w przypadku osoby publicznej, bez "strzelania" i naiwności, równajmy do góry. Polecam bardziej wartościowe i nie irytujące produkcje dostępne w sieci.
Żałosne to jest o przywitanie pięściami
o