Pilisi rejtélyek: Ősbuda Budakalásznál (bevezető)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 фев 2022
  • Tovább kutatva a Pilis titkait, ezúttal egy nagyobb téma következik, Ősbuda rejtélye. Bár ez a bevezető videó nem tartalmaz túra-felvételeket, mindenképpen javaslom megnézni, hogy egy rövid áttekintést kapjatok Ősbuda mibenlétéről, illetve a történelmi háttérről. Ígérem, hamarosan jön a "mászkálós" rész is!
    Instagram: / hegykoptato
  • СпортСпорт

Комментарии • 44

  • @EditPetronella-n5w
    @EditPetronella-n5w День назад +1

    Kedves Laci! Nagyon jólesett a csodálatos, rendezett és csak Általad megismert Csoda Hely!
    Egész napomat az USA alkotmányos és szigorú rend
    LÉTREHOZÁSÁNAK szüksége
    vette el! Most bocsánatot kérek, mert ilyen későn írok
    Neked! Nagyon hálásan és örömmel köszönöm a videókat! Hálás köszönettel!
    Edit

  • @toniszkortisz
    @toniszkortisz 2 года назад

    Köszi az érdekes anyagot . Osztom 🤙 Várom a folytatást 🤘

    •  2 года назад +1

      Köszi! Hamarosan jön!

  • @SicambriaObudaKutatoCsoport
    @SicambriaObudaKutatoCsoport 16 дней назад

    Ismét a dilettánsoknak, nem létezett olyan, hogy Ősbuda!

  • @gaborbakonyi6552
    @gaborbakonyi6552 7 месяцев назад

    Néhány éve a Demokrata című újságban már olvastam Ősbuda problémájáról. A cikk olvasása után elmentem az Ezüst-hegy mellett lévő megjelölt helyre, de ott egy romváros helyett egy felhagyott kőfejtőt találtam. Persze voltak faragott kövek, mert a kőbányák már csak ilyenek... Ezután elmentem a Széchenyi könyvtárba és kicsit utána olvastam a dolognak. Arra jutottam, hogy a középkori határbejárások Ó-Budára vonatkoznak. A sokat emlegetett egyik rézkarc Székesfehérvárt, a másik Budát ábrázolja az óbudai Kis-Kecske hegy irányából. A híres Felkis féle térképen megjelölt Fehéregyháza pedig egy római őrtorony romja, amely a Római-Kút nevű hely alatt a Csúcs-hegy lábánál állt. Úgy tűnik, hogy már semmiféle támpont és nyom sem maradt, hogy Fehéregyháza helyét meghatározzuk! Feltehetően Óbuda közelében lehetett, de a pontatlan középkori helymegjelölés miatt olyan óriási területet kellene átvizsgálni, ami lehetetlen.

  • @csabakovacs7051
    @csabakovacs7051 6 месяцев назад +2

    Ide is lidar kellene és hozzáértő elemzés. Addig csak polemizalas.

  • @csabakovacs7051
    @csabakovacs7051 6 месяцев назад

    Gondolat ébresztő.

  • @gyulaerdei3180
    @gyulaerdei3180 7 месяцев назад +4

    Mit foglaltak el a törökök... , ha
    nem létezett az amin , ők maguk elálmélkodtak, -
    s "ódákat zenngtek róla" ..... !
    :)
    - őket kellene kérdezni...

  • @emanacio
    @emanacio 2 года назад +2

    Kár, hogy a térképeken nem azonosak a szigeten. Sem alakban , sem pozicióban. Vagyis hamisítottak.
    Hiszen még a domborzat sem stimmel egy metszettel sem.
    De a videó elején elmondja, hogy Esztergom vallási központ, vagyis az esztergomi érseké. De ez a város csak a mai viziváros a mai Esztergomban.
    Szikambria azaz Attila király városa a királyi város.
    A Buda vára az esztergomi Szamárhegyen található.
    Keressen rá a : virtuális kirándulás videóra! Talán segít!

    • @palpalos2336
      @palpalos2336 2 года назад

      nem.

    • @SicambriaObudaKutatoCsoport
      @SicambriaObudaKutatoCsoport Год назад

      Neked egyre betegebb rögeszméid vannak! Legközelebb az egri várat fogod Esztergomban megtalálni?

    • @markkekesi9334
      @markkekesi9334 7 месяцев назад

      Nem, nem ott található! Ön egyszerűen nem veszi figyelembe mindazt, ami az I. kerületben előkerült. Legyint mindarra, amit az elmúlt 70 évben feltártak. Schedel és Schön metszetén is a ma budai várként ismert terület szerepel. Minden ásatási eredmény ezt mutatja. A budaszentlőrinci pálos kolostor is a Szépjuhásznénál állt, nem a Szamárhegyen, ahova Ön helyezi.

    • @emanacio
      @emanacio 7 месяцев назад +1

      @@markkekesi9334 Hát igen , a hiszékenysége becsületére válik. De a király adománylevelében milyen magas hegy tetejére építik a kolostort?
      Nem két hegy közötti nyeregről van szó Budapesten! Tudja miért van Pesthidegkút a budai oldalon?
      Szerintem ne alkosson olyan dolgokról véleményt, amiről nem győződött meg!
      Az építészek és a régészek is tiltakoznak , miszerint a budapesti PESTÚJHEGY-i vár nem azonos azokkal a BUDA feliratú metszetekkel.
      Kérem ellenőrizze! Ha megvan , szóljon!
      SZÍVESEN!

    • @markkekesi9334
      @markkekesi9334 7 месяцев назад

      ​@@emanacioÉrdekes, én egy régésszel vagy építésszel sem találkoztam, aki ezt állítja. Ha a Szamárhegyen valaki egyszer kiás egy ugyanolyan várat, mint, ami a metszeteken van és lesz hozzá tárgyi hagyaték is, ami keltezi, akkor majd lehet gondolkodni, de jelenleg Budapesten 70 évnyi kutatás, 800 év történelmének leletanyaga és épületei bizonyítják azt, hogy a metszetek a budai várhegyet ábrázolják. Ön ezt nem fogadja el, rendben, akkor én ugyanígy szkeptikus lehetek az Ön azonosításával kapcsolatban.

  • @termeszetamulataban
    @termeszetamulataban 2 года назад

    Sicambria!

  • @egom-history7717
    @egom-history7717 2 года назад

    Ősbuda sosem létezett. Ezt a kifejezést egyébként Sashegyi találta ki. Géza előtt létezett egy királyi központ a Pilisben. De nem Budakalász és térségében, hisz ezt a területet minden írásos forrás Kurszán és utódai birtokaként említ. Árpád birtoka ettől északabbra terült el a Pilisben.

    • @akospolgar5505
      @akospolgar5505 Год назад +1

      Középkori okleveles bizonyítékokat kérünk erről.

    • @egom-history7717
      @egom-history7717 Год назад

      @@akospolgar5505 Miről szeretnél okleveles bizonyítékokat? Olvass utána Pomáz és térsége történetének. Olvasd el a krónikákat. Pomáz a Kurszán nemzetséghez tartozó Csikó családé volt. Óbudán Kurszán vára állt valahol. A krónikák világosan elmondják hogy le Százhalombattáig az egész területet Kurszán kapta Árpádtól. Pomázon és Budakalászon mohamedán vallású, török nyelvű kálizok települtek le. A Dera patak nevének jelentése annyi hogy patak. Dere=patak. Sashegyi női csontvázat talált. Tehát foglaljuk össze, ha Óbuda környéke Pomázt és Budakalászt is beleértve Kurszán és utódaié volt akkor Árpádot ott temették el? Főleg hogy, ismétlem, női csontvázat talált Sashegyi. A Pilis északi része viszont bizonyíthatóan királyi birtok volt. Nem véletlen hogy a királyi székhelyek, illetve Pilis megye székhelye a Dunakanyarban volt és nem Pomázon, Budakalászon és főleg nem a Monalovác kőbányájában. Mert az egy régi felhagyott kőbánya és nem egyéb. Óbuda IV. Béla korától válik királyi székhellyé.

    • @akospolgar5505
      @akospolgar5505 Год назад +1

      @@egom-history7717 Pomáz, Budakalász ok, bár a csontváz eltűnt, Sashegyi jegyzetei közé lehet, hogy más hamisíthatta az utólag beírt "női" szót. Kurszán vára is az egykori Óbuda területén volt, mint a királyi-királynéi vár. Noszlopi N. P. Kurszán várát is (bizonyára tévesen) a Pilisbe helyezte. Az 1355. aug. 26-i határjáró okiratban szerepel: "...halad a határ, melyen át Újbudáról Óbudára lehet menni..." tehát, ha Esztergom-Visegrád-Dobogókő környékén lett volna Óbuda, akkor ez a határ nem lett volna kettejük közt lehetséges, mivel több más település van és volt ezek között.

    • @SicambriaObudaKutatoCsoport
      @SicambriaObudaKutatoCsoport Год назад +1

      Te a másik nárcisztikus esztergomi lokálpatrióta vagy, aki szintén nem tudja felfogni, hogy a tévképzeteivel még Esztergom városának is kárt okoz.

    • @belasaska4269
      @belasaska4269 Год назад +1

      @@egom-history7717 Szeretném látni a bizonyítékokat, datáló régészet , illetve csont leletet, Sashegyi Árpádot találta meg a Pomázi Holdvilág árokban ,dr Mészáros Gyula ,dr Nemeskéri János ,dr Gallus Sándor igazolta a szakvéleményével , te és a hozzád hasonlók hol tudnak hasonló bizonyítékot fel mutatni , semminek nincs ,akik Árpád temetkezési helyével kapcsolatos és Sicambriával . Mitraszos temetkezési helynél hogyan temették nőt ,amikkor a nők ki voltak zárva belőle . Szóval várom a Sashegyiéhez hasonló bizonyítékokat,

  • @zsoltfenyvesi1423
    @zsoltfenyvesi1423 2 года назад

    Kutatásaim szerint a leganda pontos, a Sicamberek részt vettek a Frank birodalom, még korábban a Meroving birodalom kiépítésében. Nagy Károlynak tkp. ez miatt volt oly fontos Pannónia meghódítása és a frank birodalomhoz csatolása.

    • @gyulaerdei3180
      @gyulaerdei3180 5 месяцев назад

      Merovei - lehetséges, hogy Hun volt... /!/
      "Nagy Károly" - pedig, soha
      Nem is létezett..... ! ! ! *
      :)