@@SkromnyWarsztacik Zawsze takich oponentów proszę aby pochwalili się filmikiem że lepiej robią. To najczęściej zamyka temat. Oglądałem więcej Twoich filmików na kanale. Tak trzymać.
Mam taki zestaw bezpieczników jak ten biały na filmie ale one łatwo się rozlatują jak się nóżkę skręci i są jednorazowe. Ogniwa w hulajnogach xiaomi mają fajny bezpiecznik z przekaźnikiem, ktory po spadku temperatury do prawidłowej się załącza i działa nadal.
Tak nie wolno łaczyć ze sobą ogniw! bez żadnej dodatkowej izolacji które będą dodatkowo poddane wibracji , izolacja się szybko przetrze w skutek drgań i nastąpi pożar !, nie pisz tylko że łacząc równolegle nic się nie stanie jesli nastąpi przetarcie bo to same minusy są , tu chodzi o przetarcie pomiędzy połączeniem takich dwóch grup a tam nie dałeś żadnej izolacji a z minusów jednej grupy i minusów drugiej grupy oddzielonych folią 0.2mm możesz pobierać już bardzo duży prąd a przetarcie w tym miejscu to pożar ! Trzeba zastosować Hexagon Triangle Plastic Battery Holder Spacers For 18650
@@SkromnyWarsztacik Nie , chodzi mi o brak przekładki pomiędzy akumulatorami kiedy są wzgedem siebie w pozycji pionowej , taśma srebrna , wodoodporna która użyłeś żeby je przytrzymywać w pewnej odległości między sobą jest dobra tylko przez jeden sezon potem strasznie szybko parcieje a jej klej dosłownie zamienia się w proszek a wtedy podczas jazdy dojdzie do zblizenia ich końców , obudów ze soba i nastapi zwarcie , ogniwa są ciężkie więc zaczną obijać sie o siebie , uważam ze potrzebna jest porządna gumowa przekładka a nie tylko te zielone cienkie przekładeczki na końcach ogniw które mogą sie wtedy przemieścic i bedą narażonene na szybkie przetarcie. Każdy przejazd przez tory , krawężnik a nawet jazda po kostce brukowej to ogromne wibracje dla akumulatora
@@SkromnyWarsztacik To co się sprawdza bateriach instalowanych w laptopie i innych drobych urządzeniach domowego użytku nie sprawdza się w rozwiązaniach gdzie dochodzi do dużych przeciążeń i udarów dlatego wymyślono te sześciokątne dystanse nakładane na ogniwa rozdzielając je a tą taśmę przylep na próbę na swoje okno i zobaczysz co się z nią stanie po kilku miesiącach , suchy jak pieprz klej zostanie na oknie a taśma w formie siateczki zostanie Ci w ręku , ta taśma jest dobra tylko dorażnie , na chwilę kiedy mamy coś połączyć , pod wpływem czasu , światła i ciepła zdegeneruje się bardzo szybko i akumulatory zaczną się obijać w obudowie
@@krzysztofwitkowski4565pod wpływem UV ze słońca może się coś tam dziać z taśmą, dostałem ostatnio do roboty pakiet samoróbkę i był oklejony tą taśmą i nic jej nie było a pakiet miał parę lat.
Przeczytałem wszystkie komentarze. Generalnie dość profesjonalnie podszedł Pan do montażu nowych baterii. Faktycznie, między poszczególnymi grupami łączonymi równolegle można było izolować czymś bardziej profesjonalnym. Ważne, aby wyciągać wnioski z drobnych niedociągnięć. Prąd obciążenia jednej baterii na poziomie 5 A to jest dobry rezultat. Jak zwykle, wszystko "wyjdzie" podczas użytkowania. Ja powtarzam zawsze tak, że "prądu się nie oszukać" (!). W moich konstrukcjach też są niedociągnięcia. Ważne, aby nic się nie urwało lub spaliło, szczególnie podczas dużych obciążeń (!). Mimo wszystko gratuluję i serdecznie pozdrawiam 💖👋😀.
Witam, dziękuję. Co do zabezpieczania plusów to nie widzę innej metody niż przekładki peszelowe, ewentualnie można dawać podwójne, ale nie widziałem takiego rozwiązania w oryginalnych aku i pytanie czy jest to mądre czy już wydziwianie. Widzę że o silnikach pan kilka filmów popełnił, na pewno obejrzę. Pozdro.
@@SkromnyWarsztacik Serdecznie dziękuję za odpowiedź, bo to zawsze miło, jak jest zainteresowanie 😀. Bardzo zapraszam do analiz. Pełne dane są na mojej stronie internetowej. Do wstępnych rozważań wystarczą filmiki. Proponuję rozpocząć od tych najstarszych. Oczywiście, mile widziany subik i łapka, jeżeli dane na to zasługują, a ja czynię to samo 😀. Serdecznie Pana pozdrawiam życząc dalszych udanych Prezentacji 💖👋😀.
Tak sobie przejrzałem za uchwytami i imadłami do ogniw i płyt głównych pcb ale niestety nikt tego nie połączył w jedno imadło tak jak sobie to wyobrażam. Mam taki uchwyt do PCB małych plytek i jest extra przydatne ale za niskie aby złapać ogniwo chociaż jedno ogniwo się da złapać. Widziałem za okolo 100 zł takie uchwyty typowe do ogniw regulowane na różne pakiety i też ciekawe tylko długość odpowiednią na duże pakiety wybrać. Myślę że z desek byłoby o wiele taniej takie sobie zrobić dwa imadła na małe i duże pakiety. Jest to skręcane na śrubki motylkowe.
Jak ktoś by sobie sam taki pakiet chciał naprawić (ale niema tej zgrzewarki do tych blaszek) to by musiał kupić u pana Chińczyka wszystkie akumulatory z plaszkami i wtedy to już pestka naprawa takiego pakietu ( BMS lutujemy od "-" , np.na napięcie 33,6V i pojemność 12500 mah (akumulator 18650 o pojemności 2500 mah) czyli "8S i 5P" . 😌
@VallGowrylo ta zgrzewarka co tam napisałem jest naprawdę dobra i ma zabezpieczenia. Ma regulowany czas możliwość wstępnego podgrzania punktu . Dla początkujących użytkowników ideał . A i po wyjęciu z opakowania i naładowaniu działa od razu
Tym więcej łączy się tych akumulatorów szeregowo i równolegle tym bardziej robi się niebezpiecznie (z tego pomieszczenia jest chyba jakieś szybkie spierniczanie z takim pakietem jakby się zaczął palić po zwarciu). Tym więcej tych "S" tym więcej kabli od BMS-a .
@@bartoszwieckiewicz5656 jedyny brak dodatkowej izolacji jest między ogniwami połączonymi równolegle, w przypadku przetarcia izolacji zawrze się minus z minusem który i tak jest połączony blaszkami.
@@SkromnyWarsztacik Tak nie wolno łaczyć ze sobą ogniw! bez żadnej dodatkowej izolacji które będą dodatkowo poddane wibracji , izolacja się szybko przetrze w skutek drgań i nastąpi pożar !, nie pisz tylko że łacząc równolegle nic się nie stanie jesli nastąpi przetarcie bo to same minusy są , tu chodzi o przetarcie pomiędzy połączeniem takich dwóch grup a tam nie dałeś żadnej izolacji a z minusów jednej grupy i minusów drugiej grupy oddzielonych folią 0.2mm możesz pobierać już bardzo duży prąd a przetarcie w tym miejscu to pożar ! Trzeba zastosować Hexagon Triangle Plastic Battery Holder Spacers For 18650
Tak , jest dokładnie jak piszesz , przetarcie w skutek drgań pomiedzy jedną grpą 6 ogniw a drugą grupą 6 ogniw to zwarcie ich minusów (obudów) i pożar dlatego trzeba stosować Hexagon Triangle Plastic Battery Holder Spacers For 18650
Szkoda,że nie można na YT wrzucać foto bo bym pokazał tobie takie pakiety rowerowe jak wyglądają po otwarciu. Zadziwiające jest to w jaki sposób na podstawie pomaiaru rezystancji wewnętrznej ogniw ułozyłeś pakiet .? Przecież aby to zrobić należy ogniwa przetestować (pomiary pojemności , napięcia itd. ) i po wpisaniu do repacker układa pakiety na podstawie właśnie tych danych.Nie uwierzę,że delta jest O mV, otworzyłem dziesiątki baterii rowerowych i z tego co zauważyłem to największym wrogiem jest właśnie wilgoć, która dostaje się do środka.Mamjeszcze jak chyba już tobie pisałem do ogarnięcia ponad 5 tyś.18650 i do tego specjalistyczne ładowarki balansujące ogniwa itp.Temat szeroki jak rzeka ale zważywszy na nadchodzące ceny energii warty uwagi (powerwall,magazyny energii). Pozdrawiam serdecznie.
Każde ogniwo było sprawdzane pod obciążeniem 5A i taką pojemność zapisałem, ogniwa leżakowały ponad dwa miesiące pod kątem sprawdzenia upływności. Co taka specjalistyczna ładowarka balansująca robi?
@@SkromnyWarsztacik nie było info o tych wstępnych testach dlatego napisałem o tym.Co do ładowarek,ostatnio odpaliłem iCharger X8 (nie mylić z jabłuszkiem) i wbiłem się w szok jej opcji i możliwości.Balansowanie pakietów,regeneracja pakietów ba, jest nawet opcję destruction battery abyś mógł oddać na tzw.złom.Jednak najwięcej pakietów stworzyłem na MCC,ładowarka która sama ma w sofcie układanie pakietów,wydruki poszczególnych parametrów pojedynczych ogniw (16 ogniw na raz obsługuje) gdyby klient sobie życzył.XTar X8 czy jakoś tak....Co do zabezpieczeń tych ogniw między sobą to nawet w oryginalnych pakietach rowerowych nie ma czegoś takiego.Oczywiście są przekładki bodajże z cienkiego tekstolitu ale nie w tym miejscu co napisali komentujący wyżej. Pzdr.
@@krzysztofkozorys516tylko, że ta specjalistyczna ładowarka obciąża ogniwa małym prądem pewnie nie większym niż 1A, ja po sprawdzeniu mam pojemność bliższa rzeczywistej.
@@SkromnyWarsztacik nie będę polemizować,zobacz Mega Cell Charger , iCharger co potrafią i jakim prądem robią robotę. Zapewne znasz Leszka z DIY Paragon. On zrobił mega magazyn na 18650 właśnie MCC . Pozdro dla ciebie.
@@krzysztofkozorys516widziałem u Leszka tą ładowarkę, tylko z tego co pamiętam to mówił, że na jedno ogniwo idzie 0,5A w jego powerwallu, do sprawdzania ogniw w takim zastosowaniu zapewne sprawdza się idealnie. Co do i charger to ma super możliwości tylko co to ma do budowy mojego pakietu?
Super robota jak zawsze ! .Dziękuje za szybką naprawę. Pozdrawiam
Oby służyła długo i bezawaryjne 😁
@@SkromnyWarsztacik Dzieki napewno będzie pozdawiam.
Profesjonalnie do tego podchodzisz.
A dziękuję, jak poczytasz komentarze to piszą, że fuszerka 😂
@@SkromnyWarsztacik Zawsze takich oponentów proszę aby pochwalili się filmikiem że lepiej robią. To najczęściej zamyka temat. Oglądałem więcej Twoich filmików na kanale. Tak trzymać.
@@starasowa320dzięki, pozdro.
Kawał dobrej roboty!
@@Lerenthial dziękuję 😁
piękne - stare ogniwa - też takich sporu już regenerowałem.
👍
Mam taki zestaw bezpieczników jak ten biały na filmie ale one łatwo się rozlatują jak się nóżkę skręci i są jednorazowe. Ogniwa w hulajnogach xiaomi mają fajny bezpiecznik z przekaźnikiem, ktory po spadku temperatury do prawidłowej się załącza i działa nadal.
Taki był to taki zostawiłem, specjalnie bym takiego nie wsadzał 😁
20:25 naklej sobie taką cienką gąbkę na te deseczki lub jakąś gumę to nie będą się ślizgać ogniwa :)
Ciekawy pomysł, dzięki
Robilem sobie kiedyś regenerację bakterii w rowerze i były dokładnie takie same ogniwa
Jaki pakiet wsadziłeś?
@@SkromnyWarsztacik 7S 6P
Tak nie wolno łaczyć ze sobą ogniw! bez żadnej dodatkowej izolacji które będą dodatkowo poddane wibracji , izolacja się szybko przetrze w skutek drgań i nastąpi pożar !, nie pisz tylko że łacząc równolegle nic się nie stanie jesli nastąpi przetarcie bo to same minusy są , tu chodzi o przetarcie pomiędzy połączeniem takich dwóch grup a tam nie dałeś żadnej izolacji a z minusów jednej grupy i minusów drugiej grupy oddzielonych folią 0.2mm możesz pobierać już bardzo duży prąd a przetarcie w tym miejscu to pożar ! Trzeba zastosować Hexagon Triangle Plastic Battery Holder Spacers For 18650
Chodzi o tą duża przekładkę, że się przetrze?
@@SkromnyWarsztacik Nie , chodzi mi o brak przekładki pomiędzy akumulatorami kiedy są wzgedem siebie w pozycji pionowej , taśma srebrna , wodoodporna która użyłeś żeby je przytrzymywać w pewnej odległości między sobą jest dobra tylko przez jeden sezon potem strasznie szybko parcieje a jej klej dosłownie zamienia się w proszek a wtedy podczas jazdy dojdzie do zblizenia ich końców , obudów ze soba i nastapi zwarcie , ogniwa są ciężkie więc zaczną obijać sie o siebie , uważam ze potrzebna jest porządna gumowa przekładka a nie tylko te zielone cienkie przekładeczki na końcach ogniw które mogą sie wtedy przemieścic i bedą narażonene na szybkie przetarcie. Każdy przejazd przez tory , krawężnik a nawet jazda po kostce brukowej to ogromne wibracje dla akumulatora
@@krzysztofwitkowski4565plusy ogniw są zabezpieczone tak samo jak w innych oryginalnych aku.
@@SkromnyWarsztacik To co się sprawdza bateriach instalowanych w laptopie i innych drobych urządzeniach domowego użytku nie sprawdza się w rozwiązaniach gdzie dochodzi do dużych przeciążeń i udarów dlatego wymyślono te sześciokątne dystanse nakładane na ogniwa rozdzielając je a tą taśmę przylep na próbę na swoje okno i zobaczysz co się z nią stanie po kilku miesiącach , suchy jak pieprz klej zostanie na oknie a taśma w formie siateczki zostanie Ci w ręku , ta taśma jest dobra tylko dorażnie , na chwilę kiedy mamy coś połączyć , pod wpływem czasu , światła i ciepła zdegeneruje się bardzo szybko i akumulatory zaczną się obijać w obudowie
@@krzysztofwitkowski4565pod wpływem UV ze słońca może się coś tam dziać z taśmą, dostałem ostatnio do roboty pakiet samoróbkę i był oklejony tą taśmą i nic jej nie było a pakiet miał parę lat.
Przeczytałem wszystkie komentarze. Generalnie dość profesjonalnie podszedł Pan do montażu nowych baterii. Faktycznie, między poszczególnymi grupami łączonymi równolegle można było izolować czymś bardziej profesjonalnym. Ważne, aby wyciągać wnioski z drobnych niedociągnięć. Prąd obciążenia jednej baterii na poziomie 5 A to jest dobry rezultat. Jak zwykle, wszystko "wyjdzie" podczas użytkowania. Ja powtarzam zawsze tak, że "prądu się nie oszukać" (!). W moich konstrukcjach też są niedociągnięcia. Ważne, aby nic się nie urwało lub spaliło, szczególnie podczas dużych obciążeń (!).
Mimo wszystko gratuluję i serdecznie pozdrawiam 💖👋😀.
Witam, dziękuję. Co do zabezpieczania plusów to nie widzę innej metody niż przekładki peszelowe, ewentualnie można dawać podwójne, ale nie widziałem takiego rozwiązania w oryginalnych aku i pytanie czy jest to mądre czy już wydziwianie. Widzę że o silnikach pan kilka filmów popełnił, na pewno obejrzę. Pozdro.
@@SkromnyWarsztacik Serdecznie dziękuję za odpowiedź, bo to zawsze miło, jak jest zainteresowanie 😀.
Bardzo zapraszam do analiz. Pełne dane są na mojej stronie internetowej. Do wstępnych rozważań wystarczą filmiki. Proponuję rozpocząć od tych najstarszych.
Oczywiście, mile widziany subik i łapka, jeżeli dane na to zasługują, a ja czynię to samo 😀. Serdecznie Pana pozdrawiam życząc dalszych udanych Prezentacji 💖👋😀.
Śmiało mieści się pakiet 7s7p, trzeba tylko usunąć "wzmocnienie", które biegnie wzdłuż obudowy 😁
Myślałem o tym przez chwilę, tylko przewody to nie wiem gdzie bym wtedy upchał.
Tak sobie przejrzałem za uchwytami i imadłami do ogniw i płyt głównych pcb ale niestety nikt tego nie połączył w jedno imadło tak jak sobie to wyobrażam. Mam taki uchwyt do PCB małych plytek i jest extra przydatne ale za niskie aby złapać ogniwo chociaż jedno ogniwo się da złapać. Widziałem za okolo 100 zł takie uchwyty typowe do ogniw regulowane na różne pakiety i też ciekawe tylko długość odpowiednią na duże pakiety wybrać. Myślę że z desek byłoby o wiele taniej takie sobie zrobić dwa imadła na małe i duże pakiety. Jest to skręcane na śrubki motylkowe.
Zapodaj jakimś linkiem tu, albo na emaila carflex1@gmail.com
W filmie jest mowa '5,32 min. ' że bateria jest na 24 V i że 7 S (ale 7S to jest 7 akumulatorów połączonych szeregowo czyli 4,2 V× 7 = 29,4V).
24V to nazwa umowna akumulatora do roweru, tak jak masz 36V czy 48V, a w rzeczywistości więcej. Tak samo są oznaczone napędy.
24V to napięcie nominalne, trochę dziwnie liczone co prawda. Np wkrętarki masz na 18V czyli 3,6Vx5 a ładują się do 21V.
@@SkromnyWarsztacik No tak 18 V przy nominalnym 3,6V a nie przy pełnym naladowaniu pojedynczego ogniwa 4,2 V (21 V)
Jak ktoś by sobie sam taki pakiet chciał naprawić (ale niema tej zgrzewarki do tych blaszek) to by musiał kupić u pana Chińczyka wszystkie akumulatory z plaszkami i wtedy to już pestka naprawa takiego pakietu ( BMS lutujemy od "-" , np.na napięcie 33,6V i pojemność 12500 mah (akumulator 18650 o pojemności 2500 mah) czyli "8S i 5P" . 😌
Raczej masakra by wyszła, już prędzej lutować ogniwa bez blaszek, ale co kto lubi 🤪
Można kupić zgrzewarkę swm-10 za 160 -190 zł do domowego użytku spoko . Tylko trzeba mieć pojęcie o takich pracach . Bo łatwo można coś spalić
@@jaroslawf2636do blaszek 0,15 pewnie się nada
@VallGowrylo ta zgrzewarka co tam napisałem jest naprawdę dobra i ma zabezpieczenia. Ma regulowany czas możliwość wstępnego podgrzania punktu . Dla początkujących użytkowników ideał . A i po wyjęciu z opakowania i naładowaniu działa od razu
@@SkromnyWarsztacik 0,2 zgrzewałem i sobie radziła . Tylko przerwy potrzebowała by wystygnąć .
Tym więcej łączy się tych akumulatorów szeregowo i równolegle tym bardziej robi się niebezpiecznie (z tego pomieszczenia jest chyba jakieś szybkie spierniczanie z takim pakietem jakby się zaczął palić po zwarciu). Tym więcej tych "S" tym więcej kabli od BMS-a .
Tak od razu się nie zapalają po zawarciu😁. Trzeba by długo solidnym kablem zewrzeć, jak cienkim to po prostu odparuje.
hej czy brak dystansu miedzy ogniwami nie spowoduje jakiegoś zwarcia jak bys sie izolacja przetrała??
@@bartoszwieckiewicz5656 jedyny brak dodatkowej izolacji jest między ogniwami połączonymi równolegle, w przypadku przetarcia izolacji zawrze się minus z minusem który i tak jest połączony blaszkami.
@@SkromnyWarsztacik Tak nie wolno łaczyć ze sobą ogniw! bez żadnej dodatkowej izolacji które będą dodatkowo poddane wibracji , izolacja się szybko przetrze w skutek drgań i nastąpi pożar !, nie pisz tylko że łacząc równolegle nic się nie stanie jesli nastąpi przetarcie bo to same minusy są , tu chodzi o przetarcie pomiędzy połączeniem takich dwóch grup a tam nie dałeś żadnej izolacji a z minusów jednej grupy i minusów drugiej grupy oddzielonych folią 0.2mm możesz pobierać już bardzo duży prąd a przetarcie w tym miejscu to pożar ! Trzeba zastosować Hexagon Triangle Plastic Battery Holder Spacers For 18650
Tak , jest dokładnie jak piszesz , przetarcie w skutek drgań pomiedzy jedną grpą 6 ogniw a drugą grupą 6 ogniw to zwarcie ich minusów (obudów) i pożar dlatego trzeba stosować Hexagon Triangle Plastic Battery Holder Spacers For 18650
Szkoda,że nie można na YT wrzucać foto bo bym pokazał tobie takie pakiety rowerowe jak wyglądają po otwarciu.
Zadziwiające jest to w jaki sposób na podstawie pomaiaru rezystancji wewnętrznej ogniw ułozyłeś pakiet .? Przecież aby to zrobić należy ogniwa przetestować (pomiary pojemności , napięcia itd. ) i po wpisaniu do repacker układa pakiety na podstawie właśnie tych danych.Nie uwierzę,że delta jest O mV, otworzyłem dziesiątki baterii rowerowych i z tego co zauważyłem to największym wrogiem jest właśnie wilgoć, która dostaje się do środka.Mamjeszcze jak chyba już tobie pisałem do ogarnięcia ponad 5 tyś.18650 i do tego specjalistyczne ładowarki balansujące ogniwa itp.Temat szeroki jak rzeka ale zważywszy na nadchodzące ceny energii warty uwagi (powerwall,magazyny energii).
Pozdrawiam serdecznie.
Każde ogniwo było sprawdzane pod obciążeniem 5A i taką pojemność zapisałem, ogniwa leżakowały ponad dwa miesiące pod kątem sprawdzenia upływności. Co taka specjalistyczna ładowarka balansująca robi?
@@SkromnyWarsztacik nie było info o tych wstępnych testach dlatego napisałem o tym.Co do ładowarek,ostatnio odpaliłem iCharger X8 (nie mylić z jabłuszkiem) i wbiłem się w szok jej opcji i możliwości.Balansowanie pakietów,regeneracja pakietów ba, jest nawet opcję destruction battery abyś mógł oddać na tzw.złom.Jednak najwięcej pakietów stworzyłem na MCC,ładowarka która sama ma w sofcie układanie pakietów,wydruki poszczególnych parametrów pojedynczych ogniw (16 ogniw na raz obsługuje) gdyby klient sobie życzył.XTar X8 czy jakoś tak....Co do zabezpieczeń tych ogniw między sobą to nawet w oryginalnych pakietach rowerowych nie ma czegoś takiego.Oczywiście są przekładki bodajże z cienkiego tekstolitu ale nie w tym miejscu co napisali komentujący wyżej.
Pzdr.
@@krzysztofkozorys516tylko, że ta specjalistyczna ładowarka obciąża ogniwa małym prądem pewnie nie większym niż 1A, ja po sprawdzeniu mam pojemność bliższa rzeczywistej.
@@SkromnyWarsztacik nie będę polemizować,zobacz Mega Cell Charger , iCharger co potrafią i jakim prądem robią robotę.
Zapewne znasz Leszka z DIY Paragon.
On zrobił mega magazyn na 18650 właśnie MCC .
Pozdro dla ciebie.
@@krzysztofkozorys516widziałem u Leszka tą ładowarkę, tylko z tego co pamiętam to mówił, że na jedno ogniwo idzie 0,5A w jego powerwallu, do sprawdzania ogniw w takim zastosowaniu zapewne sprawdza się idealnie. Co do i charger to ma super możliwości tylko co to ma do budowy mojego pakietu?