Bardzo dziekuję za rzetelną dawkę wiedzy! Do tej pory, jak się okazuje błędnie, myślałem, że głośniki aktywne to jakaś droga na skróty. Używam kolumn Dynaudio, których dzwięk bardzo lubię, ale ich zasilanie to koszmar... Wygląda na to, że następna generacja mojego sprzętu audio to będzie zestaw aktywny. Podpisuje się pod licznymi prośbami rozwinięcia tego wątku! Fajnie byłoby posłuchać o konkretnych modelach :) Pozdrawiam!
Zainwestowałem ostatnio w niewielkie monitory aktywne + subwoofer aktywny (ADAM'y A5X i sub7) i powiem wam, że po raz pierwszy pasmo odsłuchu jest porównywalne (a w zasadzie lepsze) z tym, co słyszę w dobrej klasy słuchawkach, nie mówiąc już o mocy zestawu. Myślę, że biją na głowę większość zestawów ze wzmacniaczem i kolumnami pasywnymi w podobnej cenie. Można w dodatku podłączyć sygnał w układzie niesymetrycznym (złącze chinch) i regulować płynnie wzmocnienie, aczkolwiek korzystam akurat z połączeń symetrycznych (XLR), dzieki czemu za "parę zeta" osiągam jakość, za którą przy chinchach musiałbym wydać po 100 - 200 Euro za kabel. Mam też od wielu lat Behringery (też monitory aktywne), za które dałem ok 400 Euro + 20Eu za pasywną regulację głośności, i mogę powiedzieć, że za 420 Eu naprawdę trudno by mi było znaleźć coś w układzie wzmak + 2 pasywki, które grałyby porównywalnie dobrze. Dlatego trochę dziwię się uporowi, z którym niektórzy trwają przy konwencjonalnym układzie. Owszem, tu też są rzeczy dobre, ale myślę, że ta gałąź układu sprzętu audio obrosła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w pewien kult, z którego producenci korzystają i doją do cna nieświadomych klientów. Jestem przekonany, że z obecnym zestawem ADAM'ów, biję na głowę nawet dwukrotnie droższe zestawy ze wzmacniaczem i kolumnami pasywnymi, naprawdę. Pozdrawiam serdecznie :-)
Michal Behr wezmy pod uwage kolumny aktywne maja swoje brzminie jakos to wyregulujesz bedzie brzmialo lepiej a pży starym sprzecie sprawdzisz kolumny po 1 wzmacniaczem nie odpowiada brzminie podpinasz pod inny nagle zupelnie inaczej brzmi ja mialem kolumny vk 6300f pod tehniksem su 700 i brzmialo nie najlepiej teraz tata ich używa pod sony modelu nie pamietam piekny stary wielki wzmacniacz grają pięknie i głęboko a w altywnych kupisz i co ich brzmienie musi ci sie spodobac bo nie kupisz im innego wzmacniacza
A ja po pięćdziesięciu latach słuchania kolumn lub samych głośników pasywnych, choć nie zawsze, poczynając od domowej radioli Philipsa z lat 50' Stolica potem nasze audio bambino stereo 60' następnie Unitra Diora Tonsil Fonomastery Trawiaty, WS-y 70' następnie pojawił się 'zachód' Nady, B&W, Meridiany i wiele wiele innych 80' 90' 00' 10' aż w końcu wylądowałem na dwóch monitorach EVE Audio SC207 plus Sub TS 107 też Eve Audio i powiem Wam, że na razie nie mam się do czego przyczepić. Słyszę to wszędzie bardzo dobrze jak tą starą Stolicę, czy to na kiblu czy w fotelu vis a vis. (okablowanie zasilanie Neotech, sygnały XLR VeraStarr źródło Hegel HD20. Warunkiem ukojenia jest nie słuchanie FM-ów i prawie większości obecnie wyprodukowanej muzyki, gdzie cisza wrzeszczy a forte milczy. Ech gdzie te dancingi z saksofonem i kontrabasem bez prądu.
Od lat używam monitorów aktywnych Event TR6 w połączeniu z aktywnym subwooferem STX. Do moich warunków odsluchowych i LOKALOWYCH nie znalazłem do tej pory nic lepszego. Taki zestaw jest po prostu poreczniejszy:)
@kertoipcrass Nie dlatego, że nie używam typowego amplitunera. Poza tym LFE jest przydatna w systemie kina domowego a ja używam mojego zestawu wyłącznie do słuchania muzyki.
@ Znalazłem takie info.Odciążenie głośników aktywnych stereo polega na przekazaniu obsługi niskich częstotliwości do subwoofera, co pozwala głośnikom skupić się na średnich i wysokich tonach. Oto jak to zrobić: Podłączenie subwoofera: Użyj kabla RCA, aby podłączyć wyjście z głośników aktywnych do wejścia LFE w subwooferze. Wejście LFE jest zaprojektowane do obsługi sygnałów niskiej częstotliwości. Ustawienia crossover: Ustaw częstotliwość podziału (crossover frequency) na subwooferze, aby dopasować ją do dolnych możliwości Twoich głośników aktywnych. Zapewni to płynne przejście między głośnikami a subwooferem.Dzięki temu głośniki aktywne będą mogły działać bardziej efektywnie, co poprawi ogólną jakość dźwięku w Twoim systemie audio. ...Mam Audioengine A5+ i Suba KEF Kube 8b podłączone podwójnym RCA i własnie mam problem bo niskie tony są też w kolumnach aktywnych a chciałem je odciążyć z niskich.Zobaczę jak to zagra przez LFE
@@kertoipcrass moim zdaniem w kolumnach powinno zostać to co jest. Na subie zmienisz punkt odciecia filtrem highcut do miejsca gdzie kończą grac kolumny ( u mnie to 45Hz). Poniżej idzie sub na minimalnej zakladce z 45Hz. Ja mam to tak zrobione i u mnie to działa. Sub gra tylko wtedy kiedy musi np przy muzyce elektronicznej lub hip hopie, nie każdy gatunek potrzebuje subbasu.
Ciśnienie na zestaw klocek+kolumny to zwyczajne voodoo/gadżeciarstwo będące w sporej części spadkobierstwem poprzedniej epoki, kiedy tylko takie zestawy miały prawo grać. Do tego jeden dodatkowy indukujący wyobraźnię przedmiot zawsze będzie miał przewagę nad małymi, nieefektownymi (a jakże efektywnymi!) monitorami. Wiele osób zdziwiłoby się, jak to potrafi grać - zanim kupiłem swoje, za dużo nasłuchałem się o tej szatańskiej i równej charakterystyce... A mało kto miał je w domu i jak już, to porównywał tylko do swoich staroci pod popularnymi wzmacniaczami z lat 80-90. Cóż, to jest przeważnie religia, z którą nie wolno nawet zaczynać dyskutować.
Byłem kiedyś w sklepie muzycznym. Akurat był pusty sklep i sprzedawca bawił się sprzętem audio. Puścił nam kilka kawałków na głośnikach za ponad kafla gdzie każda kolumna miała swój kabel zasilający (wtedy nie wiedziałem po co) i na zestawie Yamaha za 20.000zł (wzmacniacz wielkości małej lodówki + 2 wielkie kolumny). I utrwaliło mi się przekonanie że tylko osobny wzmacniacz + zajebiste kolumny dają najlepszy dźwięk. W ogóle jeśli przejdziesz się do sklepu z różnymi graidłami to na głównej wystawie są zestawy kolumn z dużym klockiem pośrodku. Bo to się sprzedaje i tego ludzie chcą.
Drogi Reduktorze, odcinek powinien zostać uzupełniony o specyficzne kolumny aktywne. Mam tu na myśli takie systemy jak MFB (motional feedback, jest to system Philips'a) czy Servo Bass, gdzie głośnik niskotonowy jest monitorowany na bierząco. Prosiłbym o wyjaśnienie tej wiekowej, ale jakże interesującej technologii.
Odcinek rewelacyjny jak wszystkie zresztą :) Właśnie jestem w trakcie realizacji projektu kolumn pasywnych zacząłem od wzmacniaczy ,do podziału pasma zastosuję crossover behringer dcx2496 , samymi skrzynkami zajmę się na końcu. bo postanowiłem że poskładam wzmacniacze sam a nie znam się na elektronice :) ,i jeśli z "gain clone" prosty wzmacniacz kilka elementów do polutowania i gotowe poszło mi szybko i z sukcesem, to niestety zawiesiłem się na końcówce mocy wzorowanej na Musical Fidelity A1 niby proste tylko polutować i odpalać jednak coś mi nie wychodzi ponieważ po podłączeniu głośnika gra to tylko kilka sekund, ponieważ spada do zera prąd spoczynkowy po odłączeniu głośnika znowu narasta, do kolejnego obciążenia niestety końcówka niema rezystora którym mógł bym prąd regulować . Więc w akcie desperacji piszę tu może ktoś jest w stanie udzielić jakiś wskazówek, oczywiście zainteresowanej osobie napiszę więcej szczegółów .
Takie moje własne przemyślenia. Większość osób która słucha w domu muzyki zazwyczaj nie robi tego bardzo głośno więc i zniekształcenia przy używaniu kolumn pasywnych nie są bardzo odczuwalne. Po drugie konwencjonalny wzmacniacz ma ważną zaletę, a mianowicie kolumny aktywne mają mało wejść na źródła dźwięku podczas gdy klasyczne wzmacniacze stereo mają ich więcej i jeśli chcemy posłuchać podłączonego magnetofonu czy odtwarzacza CD to wystarczy pokrętłem lub z poziomu pilota wybrać źródło sygnału bez przepinania kabli wejściowych. No i kupić dobrze brzmiący zestaw aktywny do gramofonu to już nie lada wyczyn. Klasyczne wzmacniacze mają przedwzmacniacze dla gramofonów z różnymi typami wkładek i nie trzeba inwestować w dodatkowy przedwzmacniacz. Trochę się rozpisałem ale myślę, że to są główne powody dla których w domach cały czas króluje klasyka czyli wzmak i kolumny pasywne.
Można by jeszcze wspomnieć o kolumnach z podziałem mieszanym - bas filtrowany aktywnie i zasilany osobnym wzmacniaczem, a wysokie/średnie z tradycyjną zwrotnicą.
Chętnie bym zobaczył odcinek poświęcony akustycznej adaptacji pomieszczenia. Takie domowe studio nagrań z materiałami z opisem gdzie kupić jak zamontować najmniejszym kosztem takie zwyczajne domowe studio nagrań z materiałów wszystko co tym związane
Ja używam parę monitorów aktywnych studyjnych i powiem szczerze że nigdy nie słyszałem aby jakis wzmacniacz z kolumnami pasywnymi grał takim pełnym pasmem bez kręcenia gałkami (source direct) jak zestaw aktywny
Kolumny aktywne nie znalazły sobie jeszcze miejsca w domowym sprzęcie audio na tej samej zasadzie, co automatyczne skrzynie biegów w samochodzie przeciętnego Polaka. "Bo przecież "automaty" są bardziej awaryjne". Sztywne trzymanie się mitów i nawyków. Polak jak sobie nie skomplikuje życia to nie wytrzyma.
Myślę że kolumny aktywne nie są popularne ze względu na strach producentów audio przed stratami spowodowanymi przez brak zainteresowania systemami audio. Nie czarujmy się - 90% użytkowników już teraz nie wykorzystuje nawet jednej dziesiątej możliwości całeko systemu audio. Ja też mam "wieżę" z całą masą różnych urządzeń a używam tylko portu USB i czasami radia. Tak więc kto kupowałby wzmacniacze, czy też całe zestawy audio gdyby za podobną albo nawet niższą cenę mógł mieć to samo a nawet lepiej ?? Takie głośniki aktywne to super rozwiązanie - podczepiamy telefon/mp3/tableta/radio pod gniazdo "in" i nic nam więcej nie potrzeba. Myślę że w przypadku takich kolumn to nawet dałoby się zastosować komunikację bluetooth czy wifi tak więc kable w ogóle były by zbyteczne. A bez kabli to otwiera się przed nami morze możliwości (kto ma żonę ten wie o czym mówię) i możemy poustawiać głośniki tam gdzie nam się tylko zamarzy.
Hi-Fi tak jak najbardziej nic tak nie eksponuje pomieszczenia jak solidny segment z ampli zwłaszcza jakąś diorką ale scena moim zdaniem tylko aktywne.ja jako mobilny dj nie wyobrażam sobie prostszego rozwiązania.
Już od dawna używamy kolumn aktywnych. Większość subwoofer"ów jest aktywna. P.S. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem MARANTZ"a . Ostatnio podłączyłem kolumny z głośnikami niskotonowymi umieszczonymi z boku kolumn. Używanie aktywnego sub'a minęło się z celem
Przemysław Szewczyk obej sb odcinek rs o kablach i td nie ma czegos takiego jak wygrzewanie kabli jest to gadget dla pseudo audiofili na nabicie kieszeni
Jako ktoś zainteresowany muzyka (ani audiofil , ani profesjonalista) , chetnie odpowiem na ostatnie pytanie z tego odcinka. Ja osobiscie wole zestawy pasywne , ponieważ wg mnie sa latwiejsze w potencjalnej naprawie , troche bardziej oldschoolowe , generalnie bazuje na prostych niezawodnych konstrukcjach z racji tego ze czesto mozna je naprawic w domowym zaciszu jest to o wiele tansze , powoduje duzy spokoj w trakcie uzytkowania , moze troche boje sie a moze nie chce nowoczesnosci , widac wiele zalet kolumn aktywnych jednak ja wole pozostac przy kolumnach pasywnych.
Czyli rozumiem, że wypowiadając: "Ja osobiscie wole zestawy pasywne" ma Pan porównanie? Słuchał Pan i aktywnych i pasywnych.... Uwielbiam takie wypowiedzi. Proszę nie odczuć, że atakuję akurat Pana - Pana wypowiedź traktuję jako przykład. Internet (ale tez media wszelakie) pełen jest takich wypowiedzi. "Ja wierzę, że...", "Z pewnością...", "Założę się, że..." - a testów brak. Tak właśnie wygląda typowy "świat audio"... Opowiada się Pan po jednej stronie nie odnosząc się jasno, czy zajrzał Pan na drugą stronę. W mojej ocenie to nieelegancko. Moimo wszystko pozdrawiam serdecznie:)
Dlaczego zestawy aktywne nie znalazły miejsca w naszych domach? Przede wszystkim znaczna część poszukiwaczy dobrego dźwięku za niewielkie pieniądze ogląda się wyłącznie za rynkiem wtórnym a jak wiadomo dawniej nie stosowało powszechnie zestawów aktywnych.
Ja od kiedy używam głośników aktywnych KRK Rokit5 + karty dźwiękowej NI Komplete Audio 6 to czuje się jak audiofil, a jak ktoś pyta mnie o sprzęt audio to też polecam głośniki aktywne (monitory odsłuchowe). Przynajmniej wiem że zapłaciłem za sprzęt a nie za reklamę i jego prestiż oraz że na tego typu sprzęt jest narzędziem pracy w studio nagrań
Według mnie takie podział wynika stąd że monitory aktywne (kolumny aktywne) o wiele lepiej oddają rzeczywistą, nie ubarwioną barwę dźwięku. Przynajmniej o wiele łatwiej jest ustawić naturalne nie podkoloryzowane brzmienie. Stąd też i szerokie zastosowanie w studiach nagraniowych. Ja przy tworzeniu muzyki korzystam niestety z mini wieży Samsunga. Słuchanie muzyki z płyt CD czy z mp3 wydaje się być w porządku, jednak ustawienie tego zestawu tak żeby minimalnie wpływał na brzmienie podczas nagrywania i produkcji muzyki zabiera sporo czasu. Nawet ustawienie equelizera na flat oraz wyłączenie wszelkich efektów nie daje realnego brzmienia tworzonego materiału. Przynajmniej takie mam odczucie, po tym jak przez pewien czas miałem te same kolumny w tym samym ustawieniu podłączone do najtańszego lampowego wzmacniacza Marriola AV-101. Dopuszczam jednak opcję że to przeczucie też może być błędne, bo z tego co słyszałem lampowe wzmacniacze same w sobie podkolorowują brzmienie.
Dzień dobry Panu mam do pana pytanie mam sprzęd ekstaradowy podłączam eqalizer graficzny do końcówki mocy nie podłączam kolumn podłąśniam i wystkakuje pik krytyk a kolum nie podłączyłem i nie mam pojęcia o co chodzi kolumny czy bez krytyk wyskakuje
Znawcy pomóżcie mi wybrać kolumny. Mam do wyboru Alto TS315 i JBL Eon 615. Zależy mi głównie na trwałości sprzętu i jakości użytych materiałów i podzespołów gdyż obie kolumny pięknie grają.
o mamo ten temat to prawdziwy granat ;D Macie świadomość że ludzie kupują coś dla marki ?:) i niekiedy nie liczy się jak coś gra ale ile kosztuje i jakie ma logo i że można się tym pochwalić przed sąsiadem :) A chwalenie się kolumną aktywną skończy się tym że sąsiad powie " a ja też mam takie aktywne fajne logitechy" ;] i pozamiatane... a jak się okaże że można zbudować dobre tanie aktywne monitory i nie słychać różnicy ... rynek by się skurczył . prawdziwa masakra dla firm z wypracowaną marką .
Nigdy nie posiadałem zestawów głośnikowych aktywnych ale uważam że gra jest warta świeczki, bo jak było opisane w odcinku między innymi odchodzą problemy z pasywną zwrotnicą ponadto jest znacznie więcej możliwości ich realizacji, Ale pytanie dlaczego one nadal nie znalazły swojego miejsca w domowym sprzęcie audio, wydaje mi się, że chodzi o względy estetyczne, wzmacniacze wyższej klasy wyglądają zazwyczaj wspaniale aluminiowy front panel, piękne skale i wskaźniki. Część użytkowników skupia się bardziej na wyglądzie i klasie komponentów niż na brzmieniu.
Dla mnie wydaje się być problematyczne podłączenie takich kolumn, bo jak dwie albo i cztery + sub podłączyć do jednego HDMI? Potrzebna jest zewnętrzna zwrotnica czyli dodatkowy klocek jak w klasycznym układzie i suma sumarum cena zestawu jest znacznie wyższa ot i co
u mnie nie przerzucę się na inny zestaw tym bardziej aktywny ponieważ odpowiada mi system jaki mam.... możliwe że to dlatego że zawsze takie systemy mnie interesowały i odpowiadały mi... słuchałem kiedyś jakiegoś zestawu AKTYWNEGO... możliwe że to siła autosugestii i swojego przekonania ale dla mnie lepiej pasywny... ja chwale co mam... a co do audiofili 5 skrzypiec nie usłyszą jak ich nie ma ! to moje zdanie ;)
Zabrakło mi w materiale jak i w komentarzach , opisu brzmienia tych aktywnych kolumn . Czy jest ono pełniejsze i bardziej przestrzenne niż brzmienie kolumn pasywnych ?
W takim przypadku należałoby mieć takie same kolumny tylko w dwóch wersjach, pasywne i aktywne. Wtedy mógłbyś sobie porównać. W innym przypadku, to wróżenie z fusów. Z tego co się oriętuje, to ATC ma takie zestawy, no ale to coś w granicach 100tys pln.
Czy w kolumnach aktywnych posiadających oddzielne wzmacniacze (np. Adam Audio T7V) można w jakiś sposób bezprzewodowo sterować wzmocnieniem? Jak to jest rozwiązane?
Uważam, że kolumny pasywne wraz ze wzmacniaczem są bardziej "konfigurowalne". Możemy podłączyć inny wzmacniacz, możemy zmienić kolumny - można sobie dostosować :3 a dodatkowo gdy ktoś ma dość duży pokój to może chcieć kolumny postawić w dogodnym brzmieniowo miejscu a wzmacniacz np. na biurku by móc wygodnie go używać(ja np. nie potrafiłbym używać aktywnych kolumn by się wychylać do nich)
Ten problem także da się rozwiązać - pilotek :), albo dla tradycjonalistów niewielki, bezprzewodowy "kontroler" ze wszystkimi potrzebnymi pokrętłami. Możnaby także wykorzystać łączność bluetooth i napisać aplikację na smartfona. Wg Mnie na kolumny aktywne nadejdzie niedługo odpowiedni czas. Głośniki niskotonowe, które mają największe zapotrzebowanie na moc, najlepiej jest napędzać wzmacniaczami w klasie D. Niższe zużycie energii przez wzmacniacz, mniejsze jego gabaryty (mniejszy radiator, a także mniej wydzielanego ciepła). W przypadku niskich częstotliwości nie ma aż tak dużych strat na jakości. Dziwię się, że audiofile nie korzystają TYLKO z zestawów aktywnych... Ach tak, Zapomniałem! Nie można zmienić kabli wzmacniacz>kolumna na droższe. :D
A dlaczego nadal rządzą CD z pojawiającymi się takimi potworkami jak "szklane lepiej brzmiące CD", a nie ma popularyzacji DVD-Audio? Ponieważ audiofile to nie są najostrzejsze noże w szufladzie - nic innego nie przychodzi mi do głowy ;)
Kolumny aktywne np Harman Citation 100 grają rewelacyjnie. Relatywnie niska popularność to kwestia wysokiej ceny plus pewne ograniczenia w połączeniach. Stety niestety to jest przyszłość.
No to pytanie. Posiadam dwie kolumny aktywne Adam Audio i za cholerę nie wiem jak mogę podłączyć je do urządzenia z pilotem ala amplituner żebym mógł wybierać źródła dźwięku i sterować głośnością z poziomu kanapy:) za wszelkie porady będę wdzięczny
A jakie jest to urządzenie z pilotem? Jakiś link do tego urządzenia, itp. Tak czy inaczej musisz znaleźć wyjście dźwięku i z stamtąd puścić sygnał na kolumny
Kolumny aktywne mają wadę której nie widać =Wzmacniacza nie widać. I jak teraz dokonywać korekcji podczas odsłuchu? Takie zestawy są gotowe do pracy a akustyka pomieszczenia to inny temat. ( budżetowe rozwiązania)
Audiofil musi kombinować kabelkami i wzmacniaczami. To wszystko. Kolumny aktywne odbierają tą zabawę. Wybrnął z tego np B@W w Nautilusach bo są i aktywne i można kombinować do woli. Tylko zwrotnicę dostarcza firma. Poza tym wielu audiofili tak naprawdę nie zna się, nie nie jest w stanie zgrać sensownie układu albo przerasta ilość zmiennych realnie wpływających na dźwięk. Lepiej wywalać kasę na bzdety jak kabelki i ich podstawki za tysiące złotych za metr. W normalnych zestawach, kto popróbował aktywnych np monitorów studyjnych , do pasywki już nie wróci. Jak ja. Zaczęło się od komputera i jego udoskonalania. Teraz gra on na M-Audio studiophile CX5, całkiem tanimi monitorami i dwoma subami B@W ASW610 też rozsądnymi cenowo urządzeniami. Napędza to wszystko Matrix Mini-I pro DSD i oczywiście komputer typu nettop. Efekt znakomity, wciąż mnie zadziwia mimo 2 lat użytkowania. Główny zestaw audio też zmierza w kierunku aktywnego bo buduję nowe zestawy i będą już aktywne po doświadczeniach z wymienionym zestawem. "Drive" i swoboda narastania sygnału aktywnych jest nie do przecenienia tak jak i możliwości konfiguracyjne. Polecam choć wymaga to zachodu i można eksperymentować długo nowe brzmienia.
Od jakiegoś czasu oglądam pana kanał i jestem bardzo pokrzepiony tym, że na tym łez padole są jeszcze tak dobrzy fachowcy/pasjonaci (to chyba musi być spójne) w swej dziedzinie. Jeśli chodzi o płete muszę się zgodzić. Mam głośnik aktywny dużo nowszy niż ten odcinek i jest warty każdej złotówki. Nie tylko dlatego, że jest to konstrukcja spójna przemyślana w każdym ujęciu technicznym, ale dlatego, że ma również zasilanie bateryjne i w każdej okoliczności przyrody gra inaczej. Dziwi mnie również jak pana, że tak dużo ludzi nie widzi zalet tego rozwiązania...
cena w uzywce to wada i to ze 1 piec napedzi wlasciwie wszytsko a kupisz drogie atywki i lipa psrzedajesz nie masz nic a jak ktos sie nie zna to eee male ee slabe ee mala moc
Bardzo dziekuję za rzetelną dawkę wiedzy! Do tej pory, jak się okazuje błędnie, myślałem, że głośniki aktywne to jakaś droga na skróty.
Używam kolumn Dynaudio, których dzwięk bardzo lubię, ale ich zasilanie to koszmar... Wygląda na to, że następna generacja mojego sprzętu audio to będzie zestaw aktywny.
Podpisuje się pod licznymi prośbami rozwinięcia tego wątku! Fajnie byłoby posłuchać o konkretnych modelach :)
Pozdrawiam!
Zainwestowałem ostatnio w niewielkie monitory aktywne + subwoofer aktywny (ADAM'y A5X i sub7) i powiem wam, że po raz pierwszy pasmo odsłuchu jest porównywalne (a w zasadzie lepsze) z tym, co słyszę w dobrej klasy słuchawkach, nie mówiąc już o mocy zestawu. Myślę, że biją na głowę większość zestawów ze wzmacniaczem i kolumnami pasywnymi w podobnej cenie. Można w dodatku podłączyć sygnał w układzie niesymetrycznym (złącze chinch) i regulować płynnie wzmocnienie, aczkolwiek korzystam akurat z połączeń symetrycznych (XLR), dzieki czemu za "parę zeta" osiągam jakość, za którą przy chinchach musiałbym wydać po 100 - 200 Euro za kabel.
Mam też od wielu lat Behringery (też monitory aktywne), za które dałem ok 400 Euro + 20Eu za pasywną regulację głośności, i mogę powiedzieć, że za 420 Eu naprawdę trudno by mi było znaleźć coś w układzie wzmak + 2 pasywki, które grałyby porównywalnie dobrze.
Dlatego trochę dziwię się uporowi, z którym niektórzy trwają przy konwencjonalnym układzie. Owszem, tu też są rzeczy dobre, ale myślę, że ta gałąź układu sprzętu audio obrosła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w pewien kult, z którego producenci korzystają i doją do cna nieświadomych klientów. Jestem przekonany, że z obecnym zestawem ADAM'ów, biję na głowę nawet dwukrotnie droższe zestawy ze wzmacniaczem i kolumnami pasywnymi, naprawdę.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Michal Behr wezmy pod uwage kolumny aktywne maja swoje brzminie jakos to wyregulujesz bedzie brzmialo lepiej a pży starym sprzecie sprawdzisz kolumny po 1 wzmacniaczem nie odpowiada brzminie podpinasz pod inny nagle zupelnie inaczej brzmi ja mialem kolumny vk 6300f pod tehniksem su 700 i brzmialo nie najlepiej teraz tata ich używa pod sony modelu nie pamietam piekny stary wielki wzmacniacz grają pięknie i głęboko a w altywnych kupisz i co ich brzmienie musi ci sie spodobac bo nie kupisz im innego wzmacniacza
Proszę rozszerzyć tematykę filmów o estradę :)
A ja po pięćdziesięciu latach słuchania kolumn lub samych głośników pasywnych, choć nie zawsze, poczynając od domowej radioli Philipsa z lat 50' Stolica potem nasze audio bambino stereo 60' następnie Unitra Diora Tonsil Fonomastery Trawiaty, WS-y 70' następnie pojawił się 'zachód' Nady, B&W, Meridiany i wiele wiele innych 80' 90' 00' 10' aż w końcu wylądowałem na dwóch monitorach EVE Audio SC207 plus Sub TS 107 też Eve Audio i powiem Wam,
że na razie nie mam się do czego przyczepić.
Słyszę to wszędzie bardzo dobrze jak tą starą Stolicę, czy to na kiblu czy w fotelu vis a vis. (okablowanie zasilanie Neotech, sygnały XLR VeraStarr źródło Hegel HD20.
Warunkiem ukojenia jest nie słuchanie FM-ów i prawie większości obecnie wyprodukowanej muzyki, gdzie cisza wrzeszczy
a forte milczy.
Ech gdzie te dancingi z saksofonem i kontrabasem bez prądu.
Kolumny aktywnevsuper fajnie grają nawet przy niewielkich poziomach głośności. Rewelacyjne rozwiązanie !
Propozycja tematu odcinka:
Akustyka pomieszczeń i miejsc nagłaśnianych i wszystko co z nią bezpośrednio związane
Od lat używam monitorów aktywnych Event TR6 w połączeniu z aktywnym subwooferem STX. Do moich warunków odsluchowych i LOKALOWYCH nie znalazłem do tej pory nic lepszego. Taki zestaw jest po prostu poreczniejszy:)
Hej.Masz LFE do Suba ? Pzdr.
@kertoipcrass Nie dlatego, że nie używam typowego amplitunera. Poza tym LFE jest przydatna w systemie kina domowego a ja używam mojego zestawu wyłącznie do słuchania muzyki.
@ Znalazłem takie info.Odciążenie głośników aktywnych stereo polega na przekazaniu obsługi niskich częstotliwości do subwoofera, co pozwala głośnikom skupić się na średnich i wysokich tonach. Oto jak to zrobić:
Podłączenie subwoofera: Użyj kabla RCA, aby podłączyć wyjście z głośników aktywnych do wejścia LFE w subwooferze. Wejście LFE jest zaprojektowane do obsługi sygnałów niskiej częstotliwości.
Ustawienia crossover: Ustaw częstotliwość podziału (crossover frequency) na subwooferze, aby dopasować ją do dolnych możliwości Twoich głośników aktywnych. Zapewni to płynne przejście między głośnikami a subwooferem.Dzięki temu głośniki aktywne będą mogły działać bardziej efektywnie, co poprawi ogólną jakość dźwięku w Twoim systemie audio. ...Mam Audioengine A5+ i Suba KEF Kube 8b podłączone podwójnym RCA i własnie mam problem bo niskie tony są też w kolumnach aktywnych a chciałem je odciążyć z niskich.Zobaczę jak to zagra przez LFE
@@kertoipcrass moim zdaniem w kolumnach powinno zostać to co jest. Na subie zmienisz punkt odciecia filtrem highcut do miejsca gdzie kończą grac kolumny ( u mnie to 45Hz). Poniżej idzie sub na minimalnej zakladce z 45Hz. Ja mam to tak zrobione i u mnie to działa. Sub gra tylko wtedy kiedy musi np przy muzyce elektronicznej lub hip hopie, nie każdy gatunek potrzebuje subbasu.
@ Dziękuję.Już lepiej :)
Jak kupię sobie aktywne monitory do odsłuchu tworzonej muzyki - przekonam się. Materiał ciut leciwy ale aktualny. Dziękuję.
Ciśnienie na zestaw klocek+kolumny to zwyczajne voodoo/gadżeciarstwo będące w sporej części spadkobierstwem poprzedniej epoki, kiedy tylko takie zestawy miały prawo grać. Do tego jeden dodatkowy indukujący wyobraźnię przedmiot zawsze będzie miał przewagę nad małymi, nieefektownymi (a jakże efektywnymi!) monitorami. Wiele osób zdziwiłoby się, jak to potrafi grać - zanim kupiłem swoje, za dużo nasłuchałem się o tej szatańskiej i równej charakterystyce... A mało kto miał je w domu i jak już, to porównywał tylko do swoich staroci pod popularnymi wzmacniaczami z lat 80-90. Cóż, to jest przeważnie religia, z którą nie wolno nawet zaczynać dyskutować.
Byłem kiedyś w sklepie muzycznym. Akurat był pusty sklep i sprzedawca bawił się sprzętem audio. Puścił nam kilka kawałków na głośnikach za ponad kafla gdzie każda kolumna miała swój kabel zasilający (wtedy nie wiedziałem po co) i na zestawie Yamaha za 20.000zł (wzmacniacz wielkości małej lodówki + 2 wielkie kolumny). I utrwaliło mi się przekonanie że tylko osobny wzmacniacz + zajebiste kolumny dają najlepszy dźwięk. W ogóle jeśli przejdziesz się do sklepu z różnymi graidłami to na głównej wystawie są zestawy kolumn z dużym klockiem pośrodku. Bo to się sprzedaje i tego ludzie chcą.
Drogi Reduktorze, odcinek powinien zostać uzupełniony o specyficzne kolumny aktywne. Mam tu na myśli takie systemy jak MFB (motional feedback, jest to system Philips'a) czy Servo Bass, gdzie głośnik niskotonowy jest monitorowany na bierząco. Prosiłbym o wyjaśnienie tej wiekowej, ale jakże interesującej technologii.
To zbyt szeroki temat, nadaje się na osobny odcinek.
Czy można na taki liczyć w przyszłości?
Marq Zobaczymy, myślę że tak, bo temat może być ciekawy...
To i ja bym poprosił o taki odcinek
Czekamy na "Dobrze brzmiące stereo do 5000zł" ;) Pozdrawiam
Odcinek rewelacyjny jak wszystkie zresztą :)
Właśnie jestem w trakcie realizacji projektu kolumn pasywnych zacząłem od wzmacniaczy ,do podziału pasma zastosuję crossover behringer dcx2496 , samymi skrzynkami zajmę się na końcu. bo postanowiłem że poskładam wzmacniacze sam a nie znam się na elektronice :) ,i jeśli z "gain clone" prosty wzmacniacz kilka elementów do polutowania i gotowe poszło mi szybko i z sukcesem, to niestety zawiesiłem się na końcówce mocy wzorowanej na Musical Fidelity A1 niby proste tylko polutować i odpalać jednak coś mi nie wychodzi ponieważ po podłączeniu głośnika gra to tylko kilka sekund, ponieważ spada do zera prąd spoczynkowy po odłączeniu głośnika znowu narasta, do kolejnego obciążenia niestety końcówka niema rezystora którym mógł bym prąd regulować . Więc w akcie desperacji piszę tu może ktoś jest w stanie udzielić jakiś wskazówek, oczywiście zainteresowanej osobie napiszę więcej szczegółów .
Takie moje własne przemyślenia. Większość osób która słucha w domu muzyki zazwyczaj nie robi tego bardzo głośno więc i zniekształcenia przy używaniu kolumn pasywnych nie są bardzo odczuwalne. Po drugie konwencjonalny wzmacniacz ma ważną zaletę, a mianowicie kolumny aktywne mają mało wejść na źródła dźwięku podczas gdy klasyczne wzmacniacze stereo mają ich więcej i jeśli chcemy posłuchać podłączonego magnetofonu czy odtwarzacza CD to wystarczy pokrętłem lub z poziomu pilota wybrać źródło sygnału bez przepinania kabli wejściowych. No i kupić dobrze brzmiący zestaw aktywny do gramofonu to już nie lada wyczyn. Klasyczne wzmacniacze mają przedwzmacniacze dla gramofonów z różnymi typami wkładek i nie trzeba inwestować w dodatkowy przedwzmacniacz. Trochę się rozpisałem ale myślę, że to są główne powody dla których w domach cały czas króluje klasyka czyli wzmak i kolumny pasywne.
Prawdziwe gramofony to tylko z tubą i na korbkę ;)
Można by jeszcze wspomnieć o kolumnach z podziałem mieszanym - bas filtrowany aktywnie i zasilany osobnym wzmacniaczem, a wysokie/średnie z tradycyjną zwrotnicą.
Chętnie bym zobaczył odcinek poświęcony akustycznej adaptacji pomieszczenia. Takie domowe studio nagrań z materiałami z opisem gdzie kupić jak zamontować najmniejszym kosztem takie zwyczajne domowe studio nagrań z materiałów wszystko co tym związane
Genelec. Najlepsze monitory jakie słyszałem.
W KONCU! :DD Moze warto zastanowic sie nad rozszerzeniem tematyki o studio i estrade? :F przynajmniej studio! PLZ! Pozdrawiam :)
Ja używam parę monitorów aktywnych studyjnych i powiem szczerze że nigdy nie słyszałem aby jakis wzmacniacz z kolumnami pasywnymi grał takim pełnym pasmem bez kręcenia gałkami (source direct) jak zestaw aktywny
Kolumny aktywne nie znalazły sobie jeszcze miejsca w domowym sprzęcie audio na tej samej zasadzie, co automatyczne skrzynie biegów w samochodzie przeciętnego Polaka. "Bo przecież "automaty" są bardziej awaryjne". Sztywne trzymanie się mitów i nawyków. Polak jak sobie nie skomplikuje życia to nie wytrzyma.
Myślę że kolumny aktywne nie są popularne ze względu na strach producentów audio przed stratami spowodowanymi przez brak zainteresowania systemami audio.
Nie czarujmy się - 90% użytkowników już teraz nie wykorzystuje nawet jednej dziesiątej możliwości całeko systemu audio. Ja też mam "wieżę" z całą masą różnych urządzeń a używam tylko portu USB i czasami radia. Tak więc kto kupowałby wzmacniacze, czy też całe zestawy audio gdyby za podobną albo nawet niższą cenę mógł mieć to samo a nawet lepiej ??
Takie głośniki aktywne to super rozwiązanie - podczepiamy telefon/mp3/tableta/radio pod gniazdo "in" i nic nam więcej nie potrzeba. Myślę że w przypadku takich kolumn to nawet dałoby się zastosować komunikację bluetooth czy wifi tak więc kable w ogóle były by zbyteczne. A bez kabli to otwiera się przed nami morze możliwości (kto ma żonę ten wie o czym mówię) i możemy poustawiać głośniki tam gdzie nam się tylko zamarzy.
Hi-Fi
tak jak najbardziej nic tak nie eksponuje pomieszczenia jak solidny segment z ampli zwłaszcza jakąś diorką ale scena moim zdaniem tylko aktywne.ja jako mobilny dj nie wyobrażam sobie prostszego rozwiązania.
Już od dawna używamy kolumn aktywnych. Większość subwoofer"ów jest aktywna.
P.S. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem MARANTZ"a . Ostatnio podłączyłem kolumny z głośnikami niskotonowymi umieszczonymi z boku kolumn.
Używanie aktywnego sub'a minęło się z celem
Jak wygrzać kable głośnikowe w takich kolumnach?
Przemysław Szewczyk obej sb odcinek rs o kablach i td nie ma czegos takiego jak wygrzewanie kabli jest to gadget dla pseudo audiofili na nabicie kieszeni
jedno pytanie. Po co to robic?
haha całą kolumnę wygrzać
No to teraz jestem zadowolony :D
Jako ktoś zainteresowany muzyka (ani audiofil , ani profesjonalista) , chetnie odpowiem na ostatnie pytanie z tego odcinka. Ja osobiscie wole zestawy pasywne , ponieważ wg mnie sa latwiejsze w potencjalnej naprawie , troche bardziej oldschoolowe , generalnie bazuje na prostych niezawodnych konstrukcjach z racji tego ze czesto mozna je naprawic w domowym zaciszu jest to o wiele tansze , powoduje duzy spokoj w trakcie uzytkowania , moze troche boje sie a moze nie chce nowoczesnosci , widac wiele zalet kolumn aktywnych jednak ja wole pozostac przy kolumnach pasywnych.
Czyli rozumiem, że wypowiadając: "Ja osobiscie wole zestawy pasywne" ma Pan porównanie? Słuchał Pan i aktywnych i pasywnych.... Uwielbiam takie wypowiedzi. Proszę nie odczuć, że atakuję akurat Pana - Pana wypowiedź traktuję jako przykład. Internet (ale tez media wszelakie) pełen jest takich wypowiedzi. "Ja wierzę, że...", "Z pewnością...", "Założę się, że..." - a testów brak. Tak właśnie wygląda typowy "świat audio"... Opowiada się Pan po jednej stronie nie odnosząc się jasno, czy zajrzał Pan na drugą stronę. W mojej ocenie to nieelegancko. Moimo wszystko pozdrawiam serdecznie:)
@Sveda Audio. Głośniki aktywne polskiej firmy. Jak ktoś posłucha, kończą sie dylematy.
Dlaczego zestawy aktywne nie znalazły miejsca w naszych domach? Przede wszystkim znaczna część poszukiwaczy dobrego dźwięku za niewielkie pieniądze ogląda się wyłącznie za rynkiem wtórnym a jak wiadomo dawniej nie stosowało powszechnie zestawów aktywnych.
Ja od kiedy używam głośników aktywnych KRK Rokit5 + karty dźwiękowej NI Komplete Audio 6 to czuje się jak audiofil, a jak ktoś pyta mnie o sprzęt audio to też polecam głośniki aktywne (monitory odsłuchowe). Przynajmniej wiem że zapłaciłem za sprzęt a nie za reklamę i jego prestiż oraz że na tego typu sprzęt jest narzędziem pracy w studio nagrań
Według mnie takie podział wynika stąd że monitory aktywne (kolumny aktywne) o wiele lepiej oddają rzeczywistą, nie ubarwioną barwę dźwięku. Przynajmniej o wiele łatwiej jest ustawić naturalne nie podkoloryzowane brzmienie. Stąd też i szerokie zastosowanie w studiach nagraniowych. Ja przy tworzeniu muzyki korzystam niestety z mini wieży Samsunga. Słuchanie muzyki z płyt CD czy z mp3 wydaje się być w porządku, jednak ustawienie tego zestawu tak żeby minimalnie wpływał na brzmienie podczas nagrywania i produkcji muzyki zabiera sporo czasu. Nawet ustawienie equelizera na flat oraz wyłączenie wszelkich efektów nie daje realnego brzmienia tworzonego materiału. Przynajmniej takie mam odczucie, po tym jak przez pewien czas miałem te same kolumny w tym samym ustawieniu podłączone do najtańszego lampowego wzmacniacza Marriola AV-101. Dopuszczam jednak opcję że to przeczucie też może być błędne, bo z tego co słyszałem lampowe wzmacniacze same w sobie podkolorowują brzmienie.
Dzień dobry Panu mam do pana pytanie mam sprzęd ekstaradowy podłączam eqalizer graficzny do końcówki mocy nie podłączam kolumn podłąśniam i wystkakuje pik krytyk a kolum nie podłączyłem i nie mam pojęcia o co chodzi kolumny czy bez krytyk wyskakuje
Znawcy pomóżcie mi wybrać kolumny. Mam do wyboru Alto TS315 i JBL Eon 615. Zależy mi głównie na trwałości sprzętu i jakości użytych materiałów i podzespołów gdyż obie kolumny pięknie grają.
Chetnie bym zobaczyl odcinek poswiecony adaptacji aku pomieszczenia - domowe studio nagran... Materialy gdzie kupic i wszystko co zwiazane
o mamo ten temat to prawdziwy granat ;D Macie świadomość że ludzie kupują coś dla marki ?:) i niekiedy nie liczy się jak coś gra ale ile kosztuje i jakie ma logo i że można się tym pochwalić przed sąsiadem :) A chwalenie się kolumną aktywną skończy się tym że sąsiad powie " a ja też mam takie aktywne fajne logitechy" ;] i pozamiatane...
a jak się okaże że można zbudować dobre tanie aktywne monitory i nie słychać różnicy ... rynek by się skurczył . prawdziwa masakra dla firm z wypracowaną marką .
Nic dodać, nic ująć! może tylko: głupota ludzka nie zna granic... :) Może dzięki takim kanałom, ludzie zrozumieją, że audio voodoo to nie fikcja.
Nigdy nie posiadałem zestawów głośnikowych aktywnych ale uważam że gra jest warta świeczki, bo jak było opisane w odcinku między innymi odchodzą problemy z pasywną zwrotnicą ponadto jest znacznie więcej możliwości ich realizacji, Ale pytanie dlaczego one nadal nie znalazły swojego miejsca w domowym sprzęcie audio, wydaje mi się, że chodzi o względy estetyczne, wzmacniacze wyższej klasy wyglądają zazwyczaj wspaniale aluminiowy front panel, piękne skale i wskaźniki. Część użytkowników skupia się bardziej na wyglądzie i klasie komponentów niż na brzmieniu.
Dla mnie wydaje się być problematyczne podłączenie takich kolumn, bo jak dwie albo i cztery + sub podłączyć do jednego HDMI? Potrzebna jest zewnętrzna zwrotnica czyli dodatkowy klocek jak w klasycznym układzie i suma sumarum cena zestawu jest znacznie wyższa ot i co
u mnie nie przerzucę się na inny zestaw tym bardziej aktywny ponieważ odpowiada mi system jaki mam.... możliwe że to dlatego że zawsze takie systemy mnie interesowały i odpowiadały mi... słuchałem kiedyś jakiegoś zestawu AKTYWNEGO... możliwe że to siła autosugestii i swojego przekonania ale dla mnie lepiej pasywny... ja chwale co mam... a co do audiofili 5 skrzypiec nie usłyszą jak ich nie ma ! to moje zdanie ;)
Zabrakło mi w materiale jak i w komentarzach ,
opisu brzmienia tych aktywnych kolumn . Czy jest ono pełniejsze i bardziej przestrzenne niż brzmienie kolumn pasywnych ?
W takim przypadku należałoby mieć takie same kolumny tylko w dwóch wersjach, pasywne i aktywne. Wtedy mógłbyś sobie porównać. W innym przypadku, to wróżenie z fusów. Z tego co się oriętuje, to ATC ma takie zestawy, no ale to coś w granicach 100tys pln.
Poznałem kiedyś czarnoskórą dziewczynę pracującą w radiu i ona powiedziała, że w domu też woli mieć kolumny aktywne i używa tylko takich.
Jak widzę błędnie brałem głośniczki komputerowa za kolumny aktywne :) Teraz raczej nazwałbym je takimi 0,5 aktywnymi :)
Czy w kolumnach aktywnych posiadających oddzielne wzmacniacze (np. Adam Audio T7V) można w jakiś sposób bezprzewodowo sterować wzmocnieniem? Jak to jest rozwiązane?
Ja mam pilocik 😊
@@paulklacska Jest częścią zestawu T7V czy dokupowałeś oddzielnie?
@@szadron Ja miałem na myśli kolumny aktywne na modułach hypexa.
Uważam, że kolumny pasywne wraz ze wzmacniaczem są bardziej "konfigurowalne". Możemy podłączyć inny wzmacniacz, możemy zmienić kolumny - można sobie dostosować :3 a dodatkowo gdy ktoś ma dość duży pokój to może chcieć kolumny postawić w dogodnym brzmieniowo miejscu a wzmacniacz np. na biurku by móc wygodnie go używać(ja np. nie potrafiłbym używać aktywnych kolumn by się wychylać do nich)
Ten problem także da się rozwiązać - pilotek :), albo dla tradycjonalistów niewielki, bezprzewodowy "kontroler" ze wszystkimi potrzebnymi pokrętłami. Możnaby także wykorzystać łączność bluetooth i napisać aplikację na smartfona. Wg Mnie na kolumny aktywne nadejdzie niedługo odpowiedni czas. Głośniki niskotonowe, które mają największe zapotrzebowanie na moc, najlepiej jest napędzać wzmacniaczami w klasie D. Niższe zużycie energii przez wzmacniacz, mniejsze jego gabaryty (mniejszy radiator, a także mniej wydzielanego ciepła). W przypadku niskich częstotliwości nie ma aż tak dużych strat na jakości. Dziwię się, że audiofile nie korzystają TYLKO z zestawów aktywnych... Ach tak, Zapomniałem! Nie można zmienić kabli wzmacniacz>kolumna na droższe. :D
A dlaczego nadal rządzą CD z pojawiającymi się takimi potworkami jak "szklane lepiej brzmiące CD", a nie ma popularyzacji DVD-Audio? Ponieważ audiofile to nie są najostrzejsze noże w szufladzie - nic innego nie przychodzi mi do głowy ;)
Kolumny aktywne np Harman Citation 100 grają rewelacyjnie.
Relatywnie niska popularność to kwestia wysokiej ceny plus pewne ograniczenia w połączeniach.
Stety niestety to jest przyszłość.
No to pytanie. Posiadam dwie kolumny aktywne Adam Audio i za cholerę nie wiem jak mogę podłączyć je do urządzenia z pilotem ala amplituner żebym mógł wybierać źródła dźwięku i sterować głośnością z poziomu kanapy:) za wszelkie porady będę wdzięczny
A jakie jest to urządzenie z pilotem? Jakiś link do tego urządzenia, itp. Tak czy inaczej musisz znaleźć wyjście dźwięku i z stamtąd puścić sygnał na kolumny
No koryguję pytanie czy amplituner mogę podłączyć i jakie wyjścia powinien mieć
@@dominikkot7340 Najprościej to podłącz się do wyjścia słuchawkowego, wtedy będziesz mógł sterować poziomem sygnału przy pomocy pilota.
Kolumny aktywne mają wadę której nie widać =Wzmacniacza nie widać. I jak teraz dokonywać korekcji podczas odsłuchu?
Takie zestawy są gotowe do pracy a akustyka pomieszczenia to inny temat. ( budżetowe rozwiązania)
Ja mam Tannoy Reveal 802.
Gra genialnie.
sorki ze nie na temat ale ile kosztują koncówki mocy do unitry wzmacniacza ws 303 ?? dziekuje za odp
Na Alledrogo mogą być.
3:03 Dałbym sobie paliczka uciąć że widzę tam 3 spuchnięte kondensatory w zasilaczu.
czy opłaca się kupić
Przewody!
Audiofil musi kombinować kabelkami i wzmacniaczami. To wszystko. Kolumny aktywne odbierają tą zabawę. Wybrnął z tego np B@W w Nautilusach bo są i aktywne i można kombinować do woli. Tylko zwrotnicę dostarcza firma. Poza tym wielu audiofili tak naprawdę nie zna się, nie nie jest w stanie zgrać sensownie układu albo przerasta ilość zmiennych realnie wpływających na dźwięk. Lepiej wywalać kasę na bzdety jak kabelki i ich podstawki za tysiące złotych za metr. W normalnych zestawach, kto popróbował aktywnych np monitorów studyjnych , do pasywki już nie wróci. Jak ja. Zaczęło się od komputera i jego udoskonalania. Teraz gra on na M-Audio studiophile CX5, całkiem tanimi monitorami i dwoma subami B@W ASW610 też rozsądnymi cenowo urządzeniami. Napędza to wszystko Matrix Mini-I pro DSD i oczywiście komputer typu nettop. Efekt znakomity, wciąż mnie zadziwia mimo 2 lat użytkowania. Główny zestaw audio też zmierza w kierunku aktywnego bo buduję nowe zestawy i będą już aktywne po doświadczeniach z wymienionym zestawem. "Drive" i swoboda narastania sygnału aktywnych jest nie do przecenienia tak jak i możliwości konfiguracyjne. Polecam choć wymaga to zachodu i można eksperymentować długo nowe brzmienia.
Od jakiegoś czasu oglądam pana kanał i jestem bardzo pokrzepiony tym, że na tym łez padole są jeszcze tak dobrzy fachowcy/pasjonaci (to chyba musi być spójne) w swej dziedzinie. Jeśli chodzi o płete muszę się zgodzić. Mam głośnik aktywny dużo nowszy niż ten odcinek i jest warty każdej złotówki. Nie tylko dlatego, że jest to konstrukcja spójna przemyślana w każdym ujęciu technicznym, ale dlatego, że ma również zasilanie bateryjne i w każdej okoliczności przyrody gra inaczej. Dziwi mnie również jak pana, że tak dużo ludzi nie widzi zalet tego rozwiązania...
Sonos ze sporym sukcesem realizuje głośniki aktywne
Great ...
Brak możliwości rozbudowy zestawu aktywnego.
A na co rozbudować staroć. Sprzedajesz i kupujesz nowy.
Wyglad stojacych glośników bwz wzmachorka bo ten wzmachorek daje efekt łał
To ma grac czy wygladac?
cena w uzywce to wada i to ze 1 piec napedzi wlasciwie wszytsko a kupisz drogie atywki i lipa psrzedajesz nie masz nic a jak ktos sie nie zna to eee male ee slabe ee mala moc
Monitory aktywne do studia może i są niezłe ale ogólnie sztucznie brzmią wysokie tony plastikowe i drazniące
pierwszy xD