Тарасе, ти оптиміст=)) 25 років гарантій від держави=))) Тут в нас в контитуції море гарантій і прав передбачено, але в певний момент виходить папірчик від КМ і всім в одному місці закони, гарантії і т.п. =)) Немає гарантії, що вже от майбутня влада не поміняє все і не буде крутити Дією Сіті як забажає=)
@@TarasGuk слово "схема" звучить як у негативному контексті якось=) Але не хай=) Я За те, щоб в нас навели порядок і тих же ж ІТшників можна було спокійно і легально бронювати, брати в штат компанії, платити податки. Але є велике але. В Україні податки платяться, але в замін бізнесу мало дають. Припустимо, ФОПи закриють, заставлять переходити в Дія СІТІ або на інші форми підприємництва. Поки будуть 5%-10% в нинішніх реаліях, то ще якось буде та ІТшка жити і залишатися в Україні. Але, зараз і так не найкращі часи в даній сфері бізнесу через всесвітню рецесію і війну в Україні. Багато компаній повідкривали офіси в Польщі, США, Канаді та в інших країнах Європи та світу. Де окрім податків вони мають гарантії від держави, що ось ви заплатили податки, ви можете спати спокійно, займатися бізнесом і вільно пересуватися. Припустимо, що в Україні починають піднімати податки хоча б до Польського рівня або починають сильніше нагинати компанії, а гарантій від держави чи переваг від ведення бізнесу в Україні мало. І що далі? Податки такі ж самі, але геморою багато. І компанії закриватимуться тут і переїжджатимуть повністю в Європу. Тим бльше, що в великих компаній вже все там готово, а дехто й перевозить найважливіших працівників. І тому, головне щоб не вийшло, що із закриттям ФОПів не прикрилася і вся ІТ галузь в Україні. Бо, незабуваємо, що в нас ще море фрілансерів, які також працюють через ФОП. І що заважає людині в такому випадку закрити ноутбук, покласти в рюкзак, дати пару зелених прикордоннику і переїхати туди, де краще. Як на мене, в час війни і демографічної кризи, в Україні мали б навпаки чим побільше зменшувати навантаження на бізнес, щоб сюди люди їхали, бо знали, що тут того ж таки ФОП відкриваєш за 5 хв в ДІЇ і працюєш легально над якимось стартапом, наприклад.
@@TarasGuk тут не поспоришь... одно из условий вступления в ЕС - нам нужно будет поднять налоги для ФОПов и вывести ФОПы из крупного бизнеса, чтоб уравнять налоговые условия хотя бы с соседями
@@TarasGuk так. Каже. Але ніхто їй не зможе завадити через рік два сказати, що то «папередники» щось намутили, а тепер все буде по іншому……………….ІТшники повинні платити 30%. І що тоді?
Це все теорія і причому вид збоку. Смішно слухати про "переваги" і про гарантії 25 років це знущання. І взагалі що означає "навести лад"? Лад наведено, все гарно працювало доки держава не захотіла більше надоїв. Всюди в розвинених державах є таке поняття як підрядник і це ок. А от переваги employee це страхівки, нормальний пенсійний фонд, бонуси, майже нереальність звільнення по бажанню роботодавця, потужні профспілки... Я щось цих переваг не бачу
В цьому і проблема - держава врахувала тільки з інтереси ИТ-компаній. Ніхто не питав ФОП-ів що вони б хотіли. Звісно компанії хотіли б мати максимально прав, а ще краще - рабів і тому у цих контрактах може бути заборона на використання тієї технології яку ти використовував (уявіть собі вчителя англійської, якому заборонено використовувати цю мову далі). Не розумію сенсу на заборону працювати в іншій компанії. Якщо я працюю парт-тайм і хочу ще парт-тайм в іншій компанії, яка прблема? Звичайний працівник може, ФОП може, а гіг-працівник вже не людина. Якщо компанія незадоволена роботою, то ти маєш ще 3 місяці безкоштовно виправляти. Тоді компанії вигідно завжди бути задоволеною, щоб ти працював безкоштовно. Воєнний збір зовсім не проблема, може бути і 3% якщо вони підуть саме на воєнні потреби. Не в грошах проблема, а в свободі. Є ще фопи які працюють напряму з компаніями або замовниками з інших країн. Тоді рішення "не разрєшать!" це пряма дорога до маже зникнення ІТ в України (особливо разом з гіг-компаніями). ІТ розвинулось так добре в Україні саме тому що ніхто її не трогав. Як тільки кинуться "доїти" всі почнуть шукати або варіант оминути цього, або переїжджатимуть.
ФОПів не треба питати, якщо вони насправді працівники. Якщо це не працівники, а незалежні підрядники, то діяльність в формі ТОВки для них не буде чимось значно гіршим.
@@TarasGuk В чому принципова рiзниця ФОП вiд офiсного працiвника? По факту в айтi такi умови надання послуг, де за них тобi дають робоче мicце, де ти можешь надавати цi послуги i печиво з кавою мати. Що не так?
@@TarasGuk Тобто якщо я хочу працювати на іноземну компанію, я маю відкрити ТОВ, найняти директора, бухгалтера, платити обом заробітну плату, давати відпустку, лікарняні. Ви в своєму розумі? Відкрийте собі товку на ютуб канал а потім іншим таке пишіть.
З усією повагою. Інформація подана у цьому відео не відповідає дійсності. Це лише теорія. А на практиці - це реально колгосп. Бо в контракті з ФОП було прописані умови праці: винагорода, відпустка, тривалість контракту. Плюс соц. пакет із страхуванням здоров'я та інші бонуси, які залежать від компанії. Відпустку можна було використовувати більш гнучко, отримувати виплати за не використану відпустку, отримувати винагороду у валюті, працювати з декількома замовниками і т.д.
Однобокий погляд. Колгосп. Коли дія сіті стане фактично єдиним варіантом для ІТ, це стане механізмом тиску на приватні компанії. Проблема не в ФОП, а в небажані компаній платити податки. І небажані саме компаніями, а не ФОП. Це не ФОП сам собі гроші в конверт кладе, якщо хтось сьогодні дійсно так і робить. Думка ФОП нікому не цікава. Фопами зловживали ті ж компанії які потім цю дію сіті і видумали. Тобто це як злочинець написав закони, вигідні собі, та які карають тих хто законів не порушував. Норм схема, все добре.
@@TarasGuk Напевно, думку людини ніяк не пов'язаної з ІТ. Ви б хочаб одну людину з ІТ опитали б. Я не знаю жодної людини в ІТ, яка б отримувала виручку в конверті, чи знала когось хто в ІТ отримує виручку в конверті. Напевно вам видніше. Працюючи на іноземну компанію отримувати неоподаткований дохід майже неможливо. У вас така логіка: в одному відео показав як в АТБ платять зп в конвертах, тому в наступному відео кажемо що ІТ мають заборонити використовувати фоп для ЗЕД. Норм 👍 Ви також абсолютно не показали повної картини. Я впевнений шо людей не стільки цікавить який відсоток податків вони платять, а скільки те як держава зв'язує руки. Я можу відкрити сьогодні товку для ІТ, робити щось, заводити валюту в країну, а коли мені потім треба буде розрахуватись за якісь іноземні сервіси, в валюті, наприклад за хостінг чи аренду серверів, чи просто за якийсь гугл диск, то спробуй потім ту валюту виведи. Взяти ситуацію з тим же ФОПом. Іноді ФОПи втрачають більше на валютних операціях, ніж платять податків державі. Якби питання стояло в форматі: ми піднімемо податки, але покращимо ось тут. Питань немає. Але якщо питання стоїть в ключі ми піднімемо податки і візьмемо індустрію в їжові рукавиці, то ні дякую, краще нічого не чіпайте.
@@AlexanderBartash найсмішніше те, що за виключенням 1.5% на військовий збір, кількість податків і не зміниться (поки що...). Який тоді взагалі у всьому цьому сенс - для ФОПів точно ніякого, Для держави - напевно, також ніякого...
@@AlexanderBartash, хоч хтось озвучив те, що справді важливо. Бо саме відео хоч і мало на меті висвічувати плюси і мінули обох систем, натомість в основному лиш компліментарщина стосовно зміни податків на користь дія сіті та короткочасних перевагах підприємств. Які мало того, що ані граму не рахуються зі своїми ж людьми, чи правильніше у їх випадку було б сказати робочою силою, так ще й самі себе заганяють у пастку залежности від умов диктованих дія сіті та державою у якої, що не день, то сім п'ятниць на неділю, що вже говорити про 25 років "вигідної" системи
Тарас, вибачте. Але Дія.Сіті - це ще один камінець на ваги в сторону еміграції після війни і демобілізації. Я від гіг-контрактів відмовився. Не бачу для себе плюсів, а на ФОПі я повністю контролюю свої гроші та можу брати інші оутсорс проекти. А бронювання - воно не працює. А щодо податків, після останніх корупційних скандалів - в мене велике питання, а куди ідуть гроші? Я краще їх направлю на закупку пікапів чи дронів.
не бачу зв'язку між ДіяСіті та еміграцією. Для працівників, які зараз є ФОП, нічого не зміниться. Для фрілансерів, якщо їм заборонять діяльність на ФОП, можливо треба буде шукати альтернативи і імовірно українська ТОВка у тій же ДіяСіті буде найоптимальнішим варіантом.
@@TarasGuk Тарасе, я сказав свою позицію і на істину у останній інстанції не претендую. А якщо захотять хейтити - так я зараз у ЗСУ служу і кажу, що бачу. А якщо почну писати про всі причини і болі які є зараз - то не вистачить і години. Кожен вирішуює для себе.
Якщо не секрет, а в якій країні ви зібрались знайти кращі умови оподаткування щодо IT працівників? Наведені цифри оподаткування просто смішні в порівнянні з більшістю інших країн, мене дивує обурення деяких людей з сфери IT, а скільки ви взагалі готові тоді платити податків? Я бачу в наших людей дещо рожеві окуляри щодо життя будь де, тільки не в Україні...
Хочеться вліпити дизлайк, як показ не підтримки дії сіті, але рука не піднімається зробити це на каналі Тараса. "Дія сіті - tax heaven або податковий рай" - ця фраза більше підходить до ФОП 3 групи, а не до дія сіті. Схиляюся до думки, що дія сіті це електронний колхоз.
якщо ви дивились відео, то мали б зрозуміти, що для фоп-працівників нічого не зміниться. а для тих фоп, які не працівники будуть варіанти і далі працювати як самозайняті особи.
@@TarasGuk Так, додивився. Тоді виникає питання, якщо нічого не зміниться то нащо воно? Мене більше лякає те що тут "гарант" держава за дотримання тих законів в дія сіті (про ті самі 25 років). В той час коли люди себе не можуть законно захистити перед тцк на вулиці без бою і крику людей. Держава хоче "допомогти" тому бізнесу (ІТ), який прекрасно працював без її додаткового втручання. Я маю упередження до всього куди лізе держава, в даному випадку вона хоче набити свої кармани (бюджет) ще з одної кормушки. І все б нічого, якби було видно що бюджет йде на потрібні речі і в потрібний час. А так.... P.S. ну і так, я не дивлюся з боку ФОП власник бізнесу, я дивлюся з боку звичайного ФОП працівника.
так, реально. але я радше за те, щоб всі платили свої податки як ФОП - коли тобі платять ЗП, а ти сам свої % податку перераховуєш в державу. тоді буде дійсно розуміння у всіх працівників, що вони є платниками податків, і що повинні від держави вимагати певного рівня відповідальності за ці податки.
Моя перша робота була з білою зп і правильними податками. В результаті нікому не хотіли піднімати зп, бо великі податки... Навіть щоб перекрити інфляцію
@@TarasGuk по перше завжди можна обрати роботодавця. В компанії де я працюю навіть і натяку не має на то сіті, при тому що компанія достатньо велика. По друге при збільшені податків простіше переїхати в ту ж Польшу чи Чехії, платити 12-15% і розуміти на що вони йдуть.
@@andriihusach7492 "розуміти на що вони йдуть" А ти не розумієш, на що йдуть твої податки? Страшенні 5% доходу? Спойлер - прямо зараз ти отримуєш від держави набагато більше, ніж платиш (дякуємо американським та європейським платникам податків за цей дісбаланс).
Скільки тобі влада заплатила за пропагандиський відеоролик? У дія сіті немає плюсів, через фоп я можу працювати на декілька компаній одночасно (брати парт тайм роботи), немає заборони працювати на конкурентів і штрафних санкціх на заборону викоростувати мову програмування, не потрібно буде 3 місяці допарцювавувати безкоштовно якщо компанії щось не сподобалося. Де переваги?
Наче не погано. Але у мене багато знайомих насправді працюють одразу з кількома компаніями, а ще частини, наприклад працює в IT і сдає квартиру, чи якусь іншу дрібну діяльність додає, щоб честно сплачувати податки. То ж ідея хороша, але треба доопрацювати.
Вже рік працюю на Дія Сіті, жодних мінусів не виявив. Все влаштовує, компанія мала можливість забронювати критичного важливих працівників (в кого це дозволяла спеціальність). За рішенням компанії вирішили платити ЄСВ з повної суми зарплати (а не з мінімалки), це впливає на пенсію та інші соціальні гарантії.
100к насправді це максимум для нарахування ЄСВ, якщо у вас, як у звичайного працівника буде 200к, то ЄСВ рахуватимуть все одно з 100 і ефективна ставка податку буде трішки менше. але це суті не сильно змінює.
Хочу поділитись своїм досвідом і думками щодо Дія Сіті 1. Питання бронювання, яке хвилює багатьох, у Дія Сіті не працює, оскільки опції бронювати гіг-контракторів нема як такої, а щодо офіційного працевлаштування навіть без податкових питань компанія має надавати у військові структури список всіх військовозобов'язаних, а бронювати може тільки половину від них. Тому виходить так що або когось доведеться "продати", або всі підписуються як гіг-контрактори і не мають ніяких гарантій щодо мобілізації 2. Податкове питання - 1.5% екстра податку це не є якась непідйомна сума яка переверне життя з ніг на голову, особливо враховуючи співвідношення зарплат в IT до вартості життя в Україні, і гарантія 25 років виглядає досить непогано, оскільки відверто кажучи планувати довше 5-ти років тут як на мене просто неможливо і до періоду коли податок піднімуть може змінитись все що завгодно. Тут більше проблемою є інше питання - програма не передбачає блокування якихось додаткових зборів, а значить цілком можливо що крім ПДФО і ВЗ можуть цілком додати ще якийсь збір і маніпулювати там ставкою 3. Зарплата у гривні - взагалі не вважаю недоліком, напевно через те що і так отримую її в гривні і не тримаю валюту на ФОП рахунку "до кращих часів", але тим не менше зараз є можливість законно перевести гроші в валюту. Хоч це і буде коштувати 2-3% екстра, та все ж я вважаю що наявність такої опції вже є хорошим плюсом, проте купа людей з цим будуть незгодні 4. ЄСВ від роботодавця - не бачу тут плюсів, оскільки жоден роботодавець не буде брати на себе це навантаження, а отже всеодно ця сума буде вираховуватись із з/п, тобто різниці принципової нема 5. Відпустки і соцпакет - з боку працівника на мою думку не змінилось нічого абсолютно, тому що і до того не було проблем у більшості випадків. Проте більше хвилює питання того, яким чином буде контролюватись те чи інше порушення, і які воно наслідки буде вести за собою як для компанії так і для працівника, інформації про це я нажаль не знайшов 6. Про роботу "на 2+ галерах" і тд - моя особиста думка що це як мінімум негуманно, оскільки договір про надання послуг і так передбачав погодинну оплату, а отже компанія купувала в працівника час в обсягах повного робочого дня (принаймні з мого досвіду). Майже впевнений що більшість тих хто працював на декількох позиціях одночасно не відпрацьовували по 8 годин на кожній 7. Умови для становлення резидентом Дія Сіті - мені здається це трохи руйнує концепцію створення компаній в Україні без достатнього бюджету, або ж їх створення поза законом, оскільки умова мінімальної з/п у 1200 євро повністю прибирає стартапи, що наймають джунів на 300-500$ і з часом розростаються. І це, на мою думку, найбільший мінус даної ініціативи. І хоч під час військового стану це ігнорується, пізніше я думаю бажаючі відкрити власну ІТ компанію це сповна відчують, більше того на графіках по ринку це буде ледве замітно, оскільки цілком покриється високими доходами компаній-гігантів, що як результат приведе до сповільнення росту ринку в цілому Загалом хочу сказати, що проект на папері виглядає супер, оскільки по своїй суті просто відображає той стан, який ми маємо на даний момент. Але це і є основною причиною незадоволення, бо не дуже зрозумілий мотив міняти щось на законодавчому рівні, при тому не бачити змін у власне трудових відносинах, і відповідно це ж стає основним мотивом для розвитку конспіраційних теорій, що "завтра нас закриють в клітку і почнуть доїти".
@@mr.isakov Постанова КМУ №1487 від 30.12.2022 п.8 Організація військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях покладається на відповідних керівників. Це не стосується безпосередньо бронювання, проте така постанова є окремо. На таку ж інформацію посилався менеджмент компанії, коли приймав рішення про роботу саме по гіг-контракту, тому я оперую такою інформацією. Наскільки мені зрозуміло це стосується не напряму бронювання, а просто є обов'язком підприємства, а далі від цього вже можна половину окремо подавати на бронь
@@mr.isakovви не поняли що він написав. Підприємство має подавати списки всіх війсковообовязаних робітників (штат) не залежно від бронювання. Подача на бронь це окрема тема
треба ж розуміти, що у держави і громадянина - різні інтереси: у держави зрубити побільше податків, у громадянина - поменьше заплатити (чи взагалі не платити)... про передумови такого ставлення, я гадаю, всі знають))
Правило "Не Конкуренції" це значить що ти не можеш більше ніде працювати рік? Бо всі айті компанії це одні і ті ж самі кведи. Це звучить як ідіотизм. Рік не працюй! Або погоджуйся на нові кабальні умови...
Трішки уточнення 7:23, компанія яка у дія сіті не стає автоматично критичним підприємством. Є 7 критеріїв, з яких потрібно компанії відповідати трьом, для того щоб бути критичним підприємством, але дія сіті це лише один пункт який можна легко отримати
так, згоден. але інші два це не мати боргу по єсв і середню зп по регіону майже по дефолту є у всіх нормальних компаніях, тому якраз третій - причетність до ДіяСіті і є вирішальний.
Наскільки мені відомо, по компанія-резидент Дія-Сіті може наймати людей як гіг-контрактери, ФОПи (але із обмеженнями) і по КЗпП. Яке буде оподаткування в останньому випадку?
Спочатку була проблема - компанії влаштовували працівників як ФОП, чим платили менше податків (5% + ЄСВ). Як цю проблему вирішує держава - впроваджує новий вид діяльності для IT, де податки рівні: (5% + ЄСВ) + 1.5% військовий збір. Так в чому різниця? в 1.5% на військо? Так вибачте, але кількість донатів на ЗСУ показує, що в військовому зборі проблеми б не постало. Так чи не простіше було б додати 1.5% військового збору до ФОП? Бо всі інші податки (а я нагадаю, що саме в недоплачених податках і була першоджерельна проблема) залишились такі самі. Тобто, тут логічно припустити що держава вирішує проблему якимсь іншим способом. Яким саме? Правильно, на словах пообіцяти 25 років гарантій, а потім, коли всі перейдуть в Дія.Сіті - підвищити податки проігнорувавши свої обіцянки... Ну, і на рахунок того, що ЄСВ буде платити за працівника компанія - звісно це ж не так. Деякі фірми уже попереджують працівників, що фактична сума контракту залишиться такою самою (а юридично зменшиться на розмір ЄСВ). Особисто я не думаю переходити в Дія.Сіті, простіше буде розірвати контракт з поточною компанією і знайти іншу...
Тарас, підкажіть, а можливо наразі бути гігконтрактером компанії Дія Сіті і в той самий час надавати IT послуги та інші дозволені КВЕДами послуги як ФОП 3 група?
Не буде, як і все інше, що не веде до вигоди олігархів, котрі мають пригодованих політиків, які ті закони пишуть. Згадайте які "золоті гори" обіцяли по "зеленому" тарифу власникам приватних сонячних електростанцій аж до 2029 включно. А тепер поцікавтесь у тих власників, як там справи з виконанням обіцянок; при тому, що зараз у нас з енергетикою не все добре і приватні СЕС роблять вагомий внесок в підтримку енергетичної системи на місцях...
@@v0krus Немає парадоксу, якщо прийняти, що жлобство - нажаль, національна риса українців. Здавалося б, що саме з айтівців могло б початись її лікування - чудові доходи, можливість пройти вище по піраміді Маслоу і таке інше - але ні.
@@Vilinday працюю в іт і на жаль повністю погоджуюсь... правда наша компанія теж не переходить поки що в дію, але там інші причини. Платимо 40%, але це скоріше виняток
а можно подробнее, как получать зп в грн с привязкой к комерческому банку для Дия Сити? это нужно просить бухгалтера или это где то должно быть прописано в договоре?
Мене цікавить процедура бронювання. Чи реальним є кейс шо бронюваня працює? Також питання чи потрібно для вступу в дія сіті вже мати людей на зарплаті чи можна їх оформити на гіг контракти після того як компанію візьмуть в дія сіті. дякую
Там є певні критерії для бронування. Нам так пояснили на роботі 1. Виручка компанії більше ніж Х грн 2. Кількість заброньованих працівників має відповідати кількості працівників чоловічої статі, які непридатні до служби. 3. Документи у ТЦК мають бути в порядку. Тобто туди треба йти і все уточнювати. По факту, ніякого бронювання можна не чекати.
Ви анілізували момент, що щоб компанії стати резидентом, то потрібно пройти аудит. Скільки коштує аудит? Чи маленькі компанії з декількох працівників можуть собі дозволити заплатити такі кошти? Також виходить що подато 1.5% сплачуються 2 рази.
@@TarasGuk Це тільки на час війни "під час військової агресії росії проти України, Кабінет Міністрів України своєю постановою від 29.03.2022р. №382 зробив необов'язковим подання резидентом Дія Сіті звіту про відповідність та незалежного висновку. Це правило буде діяти до 1 січня календарного року, що настає за роком, наступним за роком припинення чи скасування воєнного стану."
Ну то контракт це пропише так, що формально людина буде рахуватись в компанії, в фактично у неї заберуть лептоп , чи заблокують доступи чи якось ще вивернуть. Компанії гірше для себе робити точно не будуть.
Могу ошибаться, но в Дие сити вроде компания должна зарабатывать от 10 или 20к$ еще б инфу про налоги для компаний)) а то может и в правду перейти туда стоит...
@@TarasGuk Связались, рассказали... как Вы и написали - это временно... ну и потом меня просто переведут на "злые" налоги... так что все же пока воздержусь, т.к. не соответствую их требованиям... так же рассказывали про какой-то законопроект для стартапов, который должны принять, но я не стартап))
@@TarasGuk воно то так, але усюди ціни "контрактів" вписані саме в брутто) я ще опишу коментарі щодо цього, тому-що у відео все дуже райдужно і видно, що люди які проти, висвітлюються в негативному світлі)
ну що 25 років не будуть змінювати податкове навантаження? Просто сміх та і годі, не пройшло і року як виявилось, що це ще одна брехня. Держава завжди зробить з тебе дурня.
Історя розказана у відео неправильна. Та і причини виникнення Дія Сіті - також. Але це не впливає на висновки. Справді, Дія Сіті - це податковий режин, який компанії, по-суті, самі собі склали.
блогер знову думає як ліпше державі, а ніж що ліпше саме йому. Гіпотетично держава змінює умови для ФОП й ФОПи йдуть в тінь, а бо виходять на майдан відстоювати свої права. Що це за позиція, що якщо держава вирішить нагнути ФОПів, то вони побіжать до Дія.City?!
При всем уважении к автору, данное видео не затронуло тему Digital Nomad. Зачем мне, как IT ФОП, платить налог в Украине? Ведь я могу последовать примеру нашей власти и "оптимизировать налоги". Те же польские инкубаторы имеют больший процент налога при этом адекватные гарантии. А с учетом постоянных разговоров о поднятии налогов все это выглядит как мышеловка.
Тарасе, заради вашої ж об'єктивності, повторюватиму це кожного разу, коли ви про "дружбу з Росією" 1) скільки відсотків вашого чистого доходу ви зараз на Армію направляєте, от за жовтень наприклад? 2) ви збираєтеся жити в Україні на постійній основі наступні 20 років? 3) щоб не дружити з РФ, треба платити ПОДАТКИ, а не 5 відсотків з зарплати. А на зібрані податки з влади треба вимагати сильну, добре озброєну, добре оплачувану Армію, а не рівні дороги. Так от, коли мудрий нарід ні податки не платив, ні Армію не фінансував, то досить безвідповідально в шортах з пальмового листя кулаками сусідам махати. Щоб воювати, треба гроші. І на даний момент той же Гетьманцев, був би він зрадником, мав якраз забити на сплату податків. А саме цього він не робить. А от хор його опонентів податки платити досі не почав. То хто ж тут агенти рашки чи щонайменше безвідповідальні діти?
Тарасу лайк 👍🏻, все розклав по полицях. А аргументи «айтішників» просто смішно читати. Бо по факту з аргументів жодного реального, одне ко-ко-ко-колхоз 😂
Як вам аргумент про не-ко-ко-конкурування 1 рік після звільнення? Тобто ви не можете займатися рік вашою професією, і ще не можна навіть ФОП відкривати чи ТОВ які будуть тим самим займатися.
Тарасе, ти оптиміст=)) 25 років гарантій від держави=))) Тут в нас в контитуції море гарантій і прав передбачено, але в певний момент виходить папірчик від КМ і всім в одному місці закони, гарантії і т.п. =)) Немає гарантії, що вже от майбутня влада не поміняє все і не буде крутити Дією Сіті як забажає=)
згоден, але з ФОП не те, що немає гарантій, а є прямі сигнали від тої ж таки влади, що цю схему роботи скоро прикриють.
@@TarasGuk слово "схема" звучить як у негативному контексті якось=) Але не хай=)
Я За те, щоб в нас навели порядок і тих же ж ІТшників можна було спокійно і легально бронювати, брати в штат компанії, платити податки. Але є велике але. В Україні податки платяться, але в замін бізнесу мало дають. Припустимо, ФОПи закриють, заставлять переходити в Дія СІТІ або на інші форми підприємництва. Поки будуть 5%-10% в нинішніх реаліях, то ще якось буде та ІТшка жити і залишатися в Україні.
Але, зараз і так не найкращі часи в даній сфері бізнесу через всесвітню рецесію і війну в Україні. Багато компаній повідкривали офіси в Польщі, США, Канаді та в інших країнах Європи та світу. Де окрім податків вони мають гарантії від держави, що ось ви заплатили податки, ви можете спати спокійно, займатися бізнесом і вільно пересуватися. Припустимо, що в Україні починають піднімати податки хоча б до Польського рівня або починають сильніше нагинати компанії, а гарантій від держави чи переваг від ведення бізнесу в Україні мало. І що далі? Податки такі ж самі, але геморою багато. І компанії закриватимуться тут і переїжджатимуть повністю в Європу. Тим бльше, що в великих компаній вже все там готово, а дехто й перевозить найважливіших працівників.
І тому, головне щоб не вийшло, що із закриттям ФОПів не прикрилася і вся ІТ галузь в Україні. Бо, незабуваємо, що в нас ще море фрілансерів, які також працюють через ФОП. І що заважає людині в такому випадку закрити ноутбук, покласти в рюкзак, дати пару зелених прикордоннику і переїхати туди, де краще.
Як на мене, в час війни і демографічної кризи, в Україні мали б навпаки чим побільше зменшувати навантаження на бізнес, щоб сюди люди їхали, бо знали, що тут того ж таки ФОП відкриваєш за 5 хв в ДІЇ і працюєш легально над якимось стартапом, наприклад.
@@TarasGuk тут не поспоришь... одно из условий вступления в ЕС - нам нужно будет поднять налоги для ФОПов и вывести ФОПы из крупного бизнеса, чтоб уравнять налоговые условия хотя бы с соседями
Вже були гарантії, що комунальні не підніметься, що проценти не будуть брати по кредитах і перевірок не буде😂 тому вірим🤡
Не забудьте! В любий момент, навіть заднім числом, держава може все переграти. Вірити не можна жодному слову.
згоден, але про фоп держава каже переднім числом про зміни.
@@TarasGuk так. Каже. Але ніхто їй не зможе завадити через рік два сказати, що то «папередники» щось намутили, а тепер все буде по іншому……………….ІТшники повинні платити 30%. І що тоді?
@@АндрійЗадорожний-т1ктоді будуть схеми з обналом
@@АндрійЗадорожний-т1ктоді тим "новим" що так скажуть ніхто не завадить і ФОП категорію знести, за вашою логікою. Слабка логіка
Це все теорія і причому вид збоку. Смішно слухати про "переваги" і про гарантії 25 років це знущання. І взагалі що означає "навести лад"? Лад наведено, все гарно працювало доки держава не захотіла більше надоїв. Всюди в розвинених державах є таке поняття як підрядник і це ок. А от переваги employee це страхівки, нормальний пенсійний фонд, бонуси, майже нереальність звільнення по бажанню роботодавця, потужні профспілки... Я щось цих переваг не бачу
100% згодна
Страхівки бувають, «відпустки», бенчі
В цьому і проблема - держава врахувала тільки з інтереси ИТ-компаній. Ніхто не питав ФОП-ів що вони б хотіли. Звісно компанії хотіли б мати максимально прав, а ще краще - рабів і тому у цих контрактах може бути заборона на використання тієї технології яку ти використовував (уявіть собі вчителя англійської, якому заборонено використовувати цю мову далі). Не розумію сенсу на заборону працювати в іншій компанії. Якщо я працюю парт-тайм і хочу ще парт-тайм в іншій компанії, яка прблема? Звичайний працівник може, ФОП може, а гіг-працівник вже не людина. Якщо компанія незадоволена роботою, то ти маєш ще 3 місяці безкоштовно виправляти. Тоді компанії вигідно завжди бути задоволеною, щоб ти працював безкоштовно. Воєнний збір зовсім не проблема, може бути і 3% якщо вони підуть саме на воєнні потреби. Не в грошах проблема, а в свободі.
Є ще фопи які працюють напряму з компаніями або замовниками з інших країн. Тоді рішення "не разрєшать!" це пряма дорога до маже зникнення ІТ в України (особливо разом з гіг-компаніями).
ІТ розвинулось так добре в Україні саме тому що ніхто її не трогав. Як тільки кинуться "доїти" всі почнуть шукати або варіант оминути цього, або переїжджатимуть.
ФОПів не треба питати, якщо вони насправді працівники. Якщо це не працівники, а незалежні підрядники, то діяльність в формі ТОВки для них не буде чимось значно гіршим.
Було б цікаво порівняти IT freelance на ФОП та через ТОВ. З тов ще ж гроші якось треба вивести на фізособу...
ТОВ для однієї людини, цікаво за скільки коштів мій бухгалтер попросить за таке ведення на місяць, точно не 400 грн на місяць
@@TarasGuk В чому принципова рiзниця ФОП вiд офiсного працiвника? По факту в айтi такi умови надання послуг, де за них тобi дають робоче мicце, де ти можешь надавати цi послуги i печиво з кавою мати. Що не так?
@@TarasGuk Тобто якщо я хочу працювати на іноземну компанію, я маю відкрити ТОВ, найняти директора, бухгалтера, платити обом заробітну плату, давати відпустку, лікарняні. Ви в своєму розумі? Відкрийте собі товку на ютуб канал а потім іншим таке пишіть.
ІТ в Україні прекрасно функціонувало без втручання держави, так і далі має бути.
згоден
Дія сіті краще, ніж всі інші, але гірше ніж ФОП-схема))
згоден.
Дякую, дуже цікаво
З усією повагою. Інформація подана у цьому відео не відповідає дійсності. Це лише теорія. А на практиці - це реально колгосп. Бо в контракті з ФОП було прописані умови праці: винагорода, відпустка, тривалість контракту. Плюс соц. пакет із страхуванням здоров'я та інші бонуси, які залежать від компанії. Відпустку можна було використовувати більш гнучко, отримувати виплати за не використану відпустку, отримувати винагороду у валюті, працювати з декількома замовниками і т.д.
Однобокий погляд. Колгосп. Коли дія сіті стане фактично єдиним варіантом для ІТ, це стане механізмом тиску на приватні компанії. Проблема не в ФОП, а в небажані компаній платити податки. І небажані саме компаніями, а не ФОП. Це не ФОП сам собі гроші в конверт кладе, якщо хтось сьогодні дійсно так і робить. Думка ФОП нікому не цікава. Фопами зловживали ті ж компанії які потім цю дію сіті і видумали. Тобто це як злочинець написав закони, вигідні собі, та які карають тих хто законів не порушував. Норм схема, все добре.
думка фоп чи працівника?
@@TarasGuk Напевно, думку людини ніяк не пов'язаної з ІТ. Ви б хочаб одну людину з ІТ опитали б. Я не знаю жодної людини в ІТ, яка б отримувала виручку в конверті, чи знала когось хто в ІТ отримує виручку в конверті. Напевно вам видніше. Працюючи на іноземну компанію отримувати неоподаткований дохід майже неможливо. У вас така логіка: в одному відео показав як в АТБ платять зп в конвертах, тому в наступному відео кажемо що ІТ мають заборонити використовувати фоп для ЗЕД. Норм 👍 Ви також абсолютно не показали повної картини. Я впевнений шо людей не стільки цікавить який відсоток податків вони платять, а скільки те як держава зв'язує руки. Я можу відкрити сьогодні товку для ІТ, робити щось, заводити валюту в країну, а коли мені потім треба буде розрахуватись за якісь іноземні сервіси, в валюті, наприклад за хостінг чи аренду серверів, чи просто за якийсь гугл диск, то спробуй потім ту валюту виведи. Взяти ситуацію з тим же ФОПом. Іноді ФОПи втрачають більше на валютних операціях, ніж платять податків державі. Якби питання стояло в форматі: ми піднімемо податки, але покращимо ось тут. Питань немає. Але якщо питання стоїть в ключі ми піднімемо податки і візьмемо індустрію в їжові рукавиці, то ні дякую, краще нічого не чіпайте.
@@AlexanderBartash найсмішніше те, що за виключенням 1.5% на військовий збір, кількість податків і не зміниться (поки що...). Який тоді взагалі у всьому цьому сенс - для ФОПів точно ніякого, Для держави - напевно, також ніякого...
@@AlexanderBartash, хоч хтось озвучив те, що справді важливо. Бо саме відео хоч і мало на меті висвічувати плюси і мінули обох систем, натомість в основному лиш компліментарщина стосовно зміни податків на користь дія сіті та короткочасних перевагах підприємств. Які мало того, що ані граму не рахуються зі своїми ж людьми, чи правильніше у їх випадку було б сказати робочою силою, так ще й самі себе заганяють у пастку залежности від умов диктованих дія сіті та державою у якої, що не день, то сім п'ятниць на неділю, що вже говорити про 25 років "вигідної" системи
Тарас, вибачте. Але Дія.Сіті - це ще один камінець на ваги в сторону еміграції після війни і демобілізації. Я від гіг-контрактів відмовився. Не бачу для себе плюсів, а на ФОПі я повністю контролюю свої гроші та можу брати інші оутсорс проекти. А бронювання - воно не працює.
А щодо податків, після останніх корупційних скандалів - в мене велике питання, а куди ідуть гроші? Я краще їх направлю на закупку пікапів чи дронів.
не бачу зв'язку між ДіяСіті та еміграцією. Для працівників, які зараз є ФОП, нічого не зміниться. Для фрілансерів, якщо їм заборонять діяльність на ФОП, можливо треба буде шукати альтернативи і імовірно українська ТОВка у тій же ДіяСіті буде найоптимальнішим варіантом.
@@TarasGuk Тарасе, я сказав свою позицію і на істину у останній інстанції не претендую. А якщо захотять хейтити - так я зараз у ЗСУ служу і кажу, що бачу. А якщо почну писати про всі причини і болі які є зараз - то не вистачить і години.
Кожен вирішуює для себе.
@@TarasGuk Додатково можу сказати, що працювати від ТОВ мені до початку війни не дуже було зручно.
@@TarasGuk , але Ваш погляд на Дія.Сіті дуже цікавий
Якщо не секрет, а в якій країні ви зібрались знайти кращі умови оподаткування щодо IT працівників? Наведені цифри оподаткування просто смішні в порівнянні з більшістю інших країн, мене дивує обурення деяких людей з сфери IT, а скільки ви взагалі готові тоді платити податків? Я бачу в наших людей дещо рожеві окуляри щодо життя будь де, тільки не в Україні...
Хочеться вліпити дизлайк, як показ не підтримки дії сіті, але рука не піднімається зробити це на каналі Тараса.
"Дія сіті - tax heaven або податковий рай" - ця фраза більше підходить до ФОП 3 групи, а не до дія сіті.
Схиляюся до думки, що дія сіті це електронний колхоз.
якщо ви дивились відео, то мали б зрозуміти, що для фоп-працівників нічого не зміниться. а для тих фоп, які не працівники будуть варіанти і далі працювати як самозайняті особи.
@@TarasGuk Так, додивився. Тоді виникає питання, якщо нічого не зміниться то нащо воно? Мене більше лякає те що тут "гарант" держава за дотримання тих законів в дія сіті (про ті самі 25 років). В той час коли люди себе не можуть законно захистити перед тцк на вулиці без бою і крику людей. Держава хоче "допомогти" тому бізнесу (ІТ), який прекрасно працював без її додаткового втручання. Я маю упередження до всього куди лізе держава, в даному випадку вона хоче набити свої кармани (бюджет) ще з одної кормушки. І все б нічого, якби було видно що бюджет йде на потрібні речі і в потрібний час. А так....
P.S. ну і так, я не дивлюся з боку ФОП власник бізнесу, я дивлюся з боку звичайного ФОП працівника.
Дуже дякую. Дуже смістовний і зрозумілий огляд.
Мені, IT працівнику реально дуже шкода інших працівників з 41 відсотком, простоине справедливість, реально такі високі податки?
так, реально. але я радше за те, щоб всі платили свої податки як ФОП - коли тобі платять ЗП, а ти сам свої % податку перераховуєш в державу. тоді буде дійсно розуміння у всіх працівників, що вони є платниками податків, і що повинні від держави вимагати певного рівня відповідальності за ці податки.
Дякую!
і вам за коментар!
Моя перша робота була з білою зп і правильними податками. В результаті нікому не хотіли піднімати зп, бо великі податки... Навіть щоб перекрити інфляцію
Якісь дивні переваги для ФОПів, поки є ФОП схема не планую від неї відмовлятись.
на жаль, не ви будете вирішувати, а роботодавець який просив вас працювати через ФОП.
@@TarasGuk по перше завжди можна обрати роботодавця. В компанії де я працюю навіть і натяку не має на то сіті, при тому що компанія достатньо велика. По друге при збільшені податків простіше переїхати в ту ж Польшу чи Чехії, платити 12-15% і розуміти на що вони йдуть.
@@andriihusach7492 "розуміти на що вони йдуть"
А ти не розумієш, на що йдуть твої податки? Страшенні 5% доходу? Спойлер - прямо зараз ти отримуєш від держави набагато більше, ніж платиш (дякуємо американським та європейським платникам податків за цей дісбаланс).
Скільки тобі влада заплатила за пропагандиський відеоролик? У дія сіті немає плюсів, через фоп я можу працювати на декілька компаній одночасно (брати парт тайм роботи), немає заборони працювати на конкурентів і штрафних санкціх на заборону викоростувати мову програмування, не потрібно буде 3 місяці допарцювавувати безкоштовно якщо компанії щось не сподобалося. Де переваги?
14:57 покращення для Держави ;)
Хтось мені може привести приклад, які податкові правила працювали хоч би 10 років, без змін, за 32 роки ;)
А є приклад, що якісь правила обіцяли не змінювати 25 років, а потім змінили?
ПДВ 20%
Якщо не брати до уваги нюансі з поверненням, реєстром і прочим корупційним збагаченням
@@kirill4531 угу і ставка 0%, 7% туди сюди і правила, то так, то інакше ;)
@@kyivsegway4264 в нас в чиновників не такий великий горизонт планування ;) тому ніхто на так довго не обіцяє ;) Правда було щось з "зеленим тарифом"
@@shyshkin дійсно, там же не тільки 20%
Плюс дія сіті ще в тому, що на 5% ПДФО можна оформлювати податкову знижку, а на 5% ФОП - ні
так, дійсно це важливий момент!
Наче не погано. Але у мене багато знайомих насправді працюють одразу з кількома компаніями, а ще частини, наприклад працює в IT і сдає квартиру, чи якусь іншу дрібну діяльність додає, щоб честно сплачувати податки.
То ж ідея хороша, але треба доопрацювати.
Вже рік працюю на Дія Сіті, жодних мінусів не виявив. Все влаштовує, компанія мала можливість забронювати критичного важливих працівників (в кого це дозволяла спеціальність). За рішенням компанії вирішили платити ЄСВ з повної суми зарплати (а не з мінімалки), це впливає на пенсію та інші соціальні гарантії.
Я, ще не додивившись відео, хотів написати порівняння саме на 100к грн... і тут 15:27 - вуаля - все вже зроблено, за що дяка)
100к насправді це максимум для нарахування ЄСВ, якщо у вас, як у звичайного працівника буде 200к, то ЄСВ рахуватимуть все одно з 100 і ефективна ставка податку буде трішки менше. але це суті не сильно змінює.
@@TarasGuk , дякую, не знав про 100к максимум
Хочу поділитись своїм досвідом і думками щодо Дія Сіті
1. Питання бронювання, яке хвилює багатьох, у Дія Сіті не працює, оскільки опції бронювати гіг-контракторів нема як такої, а щодо офіційного працевлаштування навіть без податкових питань компанія має надавати у військові структури список всіх військовозобов'язаних, а бронювати може тільки половину від них. Тому виходить так що або когось доведеться "продати", або всі підписуються як гіг-контрактори і не мають ніяких гарантій щодо мобілізації
2. Податкове питання - 1.5% екстра податку це не є якась непідйомна сума яка переверне життя з ніг на голову, особливо враховуючи співвідношення зарплат в IT до вартості життя в Україні, і гарантія 25 років виглядає досить непогано, оскільки відверто кажучи планувати довше 5-ти років тут як на мене просто неможливо і до періоду коли податок піднімуть може змінитись все що завгодно. Тут більше проблемою є інше питання - програма не передбачає блокування якихось додаткових зборів, а значить цілком можливо що крім ПДФО і ВЗ можуть цілком додати ще якийсь збір і маніпулювати там ставкою
3. Зарплата у гривні - взагалі не вважаю недоліком, напевно через те що і так отримую її в гривні і не тримаю валюту на ФОП рахунку "до кращих часів", але тим не менше зараз є можливість законно перевести гроші в валюту. Хоч це і буде коштувати 2-3% екстра, та все ж я вважаю що наявність такої опції вже є хорошим плюсом, проте купа людей з цим будуть незгодні
4. ЄСВ від роботодавця - не бачу тут плюсів, оскільки жоден роботодавець не буде брати на себе це навантаження, а отже всеодно ця сума буде вираховуватись із з/п, тобто різниці принципової нема
5. Відпустки і соцпакет - з боку працівника на мою думку не змінилось нічого абсолютно, тому що і до того не було проблем у більшості випадків. Проте більше хвилює питання того, яким чином буде контролюватись те чи інше порушення, і які воно наслідки буде вести за собою як для компанії так і для працівника, інформації про це я нажаль не знайшов
6. Про роботу "на 2+ галерах" і тд - моя особиста думка що це як мінімум негуманно, оскільки договір про надання послуг і так передбачав погодинну оплату, а отже компанія купувала в працівника час в обсягах повного робочого дня (принаймні з мого досвіду). Майже впевнений що більшість тих хто працював на декількох позиціях одночасно не відпрацьовували по 8 годин на кожній
7. Умови для становлення резидентом Дія Сіті - мені здається це трохи руйнує концепцію створення компаній в Україні без достатнього бюджету, або ж їх створення поза законом, оскільки умова мінімальної з/п у 1200 євро повністю прибирає стартапи, що наймають джунів на 300-500$ і з часом розростаються. І це, на мою думку, найбільший мінус даної ініціативи. І хоч під час військового стану це ігнорується, пізніше я думаю бажаючі відкрити власну ІТ компанію це сповна відчують, більше того на графіках по ринку це буде ледве замітно, оскільки цілком покриється високими доходами компаній-гігантів, що як результат приведе до сповільнення росту ринку в цілому
Загалом хочу сказати, що проект на папері виглядає супер, оскільки по своїй суті просто відображає той стан, який ми маємо на даний момент. Але це і є основною причиною незадоволення, бо не дуже зрозумілий мотив міняти щось на законодавчому рівні, при тому не бачити змін у власне трудових відносинах, і відповідно це ж стає основним мотивом для розвитку конспіраційних теорій, що "завтра нас закриють в клітку і почнуть доїти".
1. Це не так. Почитайте уважно процедуру бронювання. Списки подавати треба лише тих, кого бронюєте (Я бронював співробітників. Знаю як це на практиці)
@@mr.isakov Постанова КМУ №1487 від 30.12.2022 п.8
Організація військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях покладається на відповідних керівників.
Це не стосується безпосередньо бронювання, проте така постанова є окремо. На таку ж інформацію посилався менеджмент компанії, коли приймав рішення про роботу саме по гіг-контракту, тому я оперую такою інформацією. Наскільки мені зрозуміло це стосується не напряму бронювання, а просто є обов'язком підприємства, а далі від цього вже можна половину окремо подавати на бронь
@@mr.isakovви не поняли що він написав. Підприємство має подавати списки всіх війсковообовязаних робітників (штат) не залежно від бронювання. Подача на бронь це окрема тема
треба ж розуміти, що у держави і громадянина - різні інтереси: у держави зрубити побільше податків, у громадянина - поменьше заплатити (чи взагалі не платити)... про передумови такого ставлення, я гадаю, всі знають))
згоден.
Правило "Не Конкуренції" це значить що ти не можеш більше ніде працювати рік?
Бо всі айті компанії це одні і ті ж самі кведи.
Це звучить як ідіотизм.
Рік не працюй! Або погоджуйся на нові кабальні умови...
не обов'язково. залежить від умов договору.
@@TarasGuk іншими словами: вам можуть дати підписати договір кріпацтва, а може бути договор і без кріпацтва, треба дивитися.
👍
Заїбісь покращення 😁
@@kirill4531так і зараз воно є. Читайте, що ви підписуєте
Трішки уточнення 7:23, компанія яка у дія сіті не стає автоматично критичним підприємством. Є 7 критеріїв, з яких потрібно компанії відповідати трьом, для того щоб бути критичним підприємством, але дія сіті це лише один пункт який можна легко отримати
так, згоден. але інші два це не мати боргу по єсв і середню зп по регіону майже по дефолту є у всіх нормальних компаніях, тому якраз третій - причетність до ДіяСіті і є вирішальний.
Привіт. Підскажи чи є якийсь метод перенести акції з freedom finance до interactive brokers?
Є. Багато інфи на Ютубі
Наскільки мені відомо, по компанія-резидент Дія-Сіті може наймати людей як гіг-контрактери, ФОПи (але із обмеженнями) і по КЗпП. Яке буде оподаткування в останньому випадку?
5%
Спочатку була проблема - компанії влаштовували працівників як ФОП, чим платили менше податків (5% + ЄСВ). Як цю проблему вирішує держава - впроваджує новий вид діяльності для IT, де податки рівні: (5% + ЄСВ) + 1.5% військовий збір. Так в чому різниця? в 1.5% на військо? Так вибачте, але кількість донатів на ЗСУ показує, що в військовому зборі проблеми б не постало. Так чи не простіше було б додати 1.5% військового збору до ФОП? Бо всі інші податки (а я нагадаю, що саме в недоплачених податках і була першоджерельна проблема) залишились такі самі.
Тобто, тут логічно припустити що держава вирішує проблему якимсь іншим способом. Яким саме? Правильно, на словах пообіцяти 25 років гарантій, а потім, коли всі перейдуть в Дія.Сіті - підвищити податки проігнорувавши свої обіцянки...
Ну, і на рахунок того, що ЄСВ буде платити за працівника компанія - звісно це ж не так. Деякі фірми уже попереджують працівників, що фактична сума контракту залишиться такою самою (а юридично зменшиться на розмір ЄСВ).
Особисто я не думаю переходити в Дія.Сіті, простіше буде розірвати контракт з поточною компанією і знайти іншу...
Тарас, підкажіть, а можливо наразі бути гігконтрактером компанії Дія Сіті і в той самий час надавати IT послуги та інші дозволені КВЕДами послуги як ФОП 3 група?
так, дія сіті не обмежує тебе працювати як ФОП, крім того ніби тобі не треба буде другий раз ЄСВ платити, то по ФОПу навантаження зменшиться на ті 30$
так
Дякую за відео! Якщо дійсно буде 25 років буде триматися цей закон, то буде дуже круто. Ми ж прагнемо бути правовою державою :)
згоден!
Не буде, як і все інше, що не веде до вигоди олігархів, котрі мають пригодованих політиків, які ті закони пишуть. Згадайте які "золоті гори" обіцяли по "зеленому" тарифу власникам приватних сонячних електростанцій аж до 2029 включно. А тепер поцікавтесь у тих власників, як там справи з виконанням обіцянок; при тому, що зараз у нас з енергетикою не все добре і приватні СЕС роблять вагомий внесок в підтримку енергетичної системи на місцях...
Дискримінація виходить. Тримають неайтішніків за скот))). Треба в Конституційний суд звертатись мабуть😅
Парадокс в тому що айтівці жаліються, принаймі багато хто.
@@v0krus Немає парадоксу, якщо прийняти, що жлобство - нажаль, національна риса українців.
Здавалося б, що саме з айтівців могло б початись її лікування - чудові доходи, можливість пройти вище по піраміді Маслоу і таке інше - але ні.
@@Vilinday працюю в іт і на жаль повністю погоджуюсь... правда наша компанія теж не переходить поки що в дію, але там інші причини. Платимо 40%, але це скоріше виняток
Так і є, тримають за скот
а можно подробнее, как получать зп в грн с привязкой к комерческому банку для Дия Сити? это нужно просить бухгалтера или это где то должно быть прописано в договоре?
так, в договорі.
Мене цікавить процедура бронювання. Чи реальним є кейс шо бронюваня працює? Також питання чи потрібно для вступу в дія сіті вже мати людей на зарплаті чи можна їх оформити на гіг контракти після того як компанію візьмуть в дія сіті. дякую
Там є певні критерії для бронування. Нам так пояснили на роботі
1. Виручка компанії більше ніж Х грн
2. Кількість заброньованих працівників має відповідати кількості працівників чоловічої статі, які непридатні до служби.
3. Документи у ТЦК мають бути в порядку. Тобто туди треба йти і все уточнювати.
По факту, ніякого бронювання можна не чекати.
Наразі бронювання більше схоже на рос рулетку
Борги перед «зеленими» виробниками електроенергії перевищують 31 мільярд гривень. (24 канал) - це про обісцянки держави
Ви анілізували момент, що щоб компанії стати резидентом, то потрібно пройти аудит. Скільки коштує аудит? Чи маленькі компанії з декількох працівників можуть собі дозволити заплатити такі кошти?
Також виходить що подато 1.5% сплачуються 2 рази.
не потрібно аудит.
@@TarasGuk
Це тільки на час війни
"під час військової агресії росії проти України, Кабінет Міністрів України своєю постановою від 29.03.2022р. №382 зробив необов'язковим подання резидентом Дія Сіті звіту про відповідність та незалежного висновку. Це правило буде діяти до 1 січня календарного року, що настає за роком, наступним за роком припинення чи скасування воєнного стану."
Так, а потім це стане ще і механізмом тиску влади на приватні компанії.
А що заборонить компанії звільняти працівників «одним днем»?
Гіг-контракт, де прописані умови звільнення?
закон
Ну то контракт це пропише так, що формально людина буде рахуватись в компанії, в фактично у неї заберуть лептоп , чи заблокують доступи чи якось ще вивернуть. Компанії гірше для себе робити точно не будуть.
@@lianeaster компанії держава з часом змушуватиме переходити на дія сіті
@@DmytroLiubushkinну якщо доживемо до наступних виборів- може і ні 😅
ефективна ставка податку буде менша, бо макс зп з якої стрягується податок є менша ніж 100к
не менша
@@TarasGuk ага, вже бачу, максимальна база 100+ вже.
Могу ошибаться, но в Дие сити вроде компания должна зарабатывать от 10 или 20к$
еще б инфу про налоги для компаний)) а то может и в правду перейти туда стоит...
так, ви помиляєтесь. на час війни жодних критеріїв.
@@TarasGuk Связались, рассказали... как Вы и написали - это временно... ну и потом меня просто переведут на "злые" налоги... так что все же пока воздержусь, т.к. не соответствую их требованиям... так же рассказывали про какой-то законопроект для стартапов, который должны принять, но я не стартап))
Не правильно щодо оплати, при підписанні контракту з ІТ-компанією , усі суми вказуються в Брутто/гросс , тому «компанія» нічого не платить за ФОПа
вкажіть брутто більшу суму що вийшов потрібний нет
@@TarasGuk воно то так, але усюди ціни "контрактів" вписані саме в брутто)
я ще опишу коментарі щодо цього, тому-що у відео все дуже райдужно і видно, що люди які проти, висвітлюються в негативному світлі)
@@TarasGuk і через 1.5% точно ніхто не проти Дія Сіті, я тільки за, якщо цей податок зроблять і для ФОПів)
ну що 25 років не будуть змінювати податкове навантаження? Просто сміх та і годі, не пройшло і року як виявилось, що це ще одна брехня. Держава завжди зробить з тебе дурня.
Щоб зменшити кількість фопів, це непогана опція, на мою думку
згоден.
Бро, ти на зарплатні у Гетьманцева.
Походу да. Продался зелевласти.
ніт
ненавиджу фопів, думають що самі хитрі. треба закривати всі ці лазівки, і побужуть в дія сіті, і в колгосп сіті, і куди тьльки не побіжуть
платити податки з 5% до 8,1% і ще й за це дякувати
5%+єсв це для більшсті менше вигідно ніж 5%+1,5%.
Буде більше чим зараз в 2 кліка зроблю фоп в Естонії і допобачення! Нічого платити) гуд ідея)
успіхів
Історя розказана у відео неправильна. Та і причини виникнення Дія Сіті - також. Але це не впливає на висновки. Справді, Дія Сіті - це податковий режин, який компанії, по-суті, самі собі склали.
доповніть.
Я гадаю, то є рай для IT
так і є
Тебя купили?
блогер знову думає як ліпше державі, а ніж що ліпше саме йому. Гіпотетично держава змінює умови для ФОП й ФОПи йдуть в тінь, а бо виходять на майдан відстоювати свої права. Що це за позиція, що якщо держава вирішить нагнути ФОПів, то вони побіжать до Дія.City?!
фоп чи працівник?
@@TarasGuk ФОП
а Ви думаєте для чого було збільшено штат працівників МВС, щоби майдани охороняли?
При всем уважении к автору, данное видео не затронуло тему Digital Nomad. Зачем мне, как IT ФОП, платить налог в Украине? Ведь я могу последовать примеру нашей власти и "оптимизировать налоги". Те же польские инкубаторы имеют больший процент налога при этом адекватные гарантии. А с учетом постоянных разговоров о поднятии налогов все это выглядит как мышеловка.
Тарасе, заради вашої ж об'єктивності, повторюватиму це кожного разу, коли ви про "дружбу з Росією"
1) скільки відсотків вашого чистого доходу ви зараз на Армію направляєте, от за жовтень наприклад?
2) ви збираєтеся жити в Україні на постійній основі наступні 20 років?
3) щоб не дружити з РФ, треба платити ПОДАТКИ, а не 5 відсотків з зарплати. А на зібрані податки з влади треба вимагати сильну, добре озброєну, добре оплачувану Армію, а не рівні дороги.
Так от, коли мудрий нарід ні податки не платив, ні Армію не фінансував, то досить безвідповідально в шортах з пальмового листя кулаками сусідам махати.
Щоб воювати, треба гроші. І на даний момент той же Гетьманцев, був би він зрадником, мав якраз забити на сплату податків. А саме цього він не робить.
А от хор його опонентів податки платити досі не почав. То хто ж тут агенти рашки чи щонайменше безвідповідальні діти?
податковмй рай є лише один , та ім`я йому 5.10
ахаха
Тарасу лайк 👍🏻, все розклав по полицях. А аргументи «айтішників» просто смішно читати. Бо по факту з аргументів жодного реального, одне ко-ко-ко-колхоз 😂
дякую!
Як вам аргумент про не-ко-ко-конкурування 1 рік після звільнення?
Тобто ви не можете займатися рік вашою професією, і ще не можна навіть ФОП відкривати чи ТОВ які будуть тим самим займатися.
Треба так як в Польщі, щоб фопи платили 35 процентів з обороту, і нічого не видумувати
Як у Вас вийшло 35? В Польші ставка ФОП для ІТ 5%-8.5%-12%
@@allusioйому напевно так знайома кумової тітки розказала, джерело 100%)
В Польщі ІТшка через ФОП не працює, як в Україні
@@kyivsegway4264 лол. Прочитай більше про JDG