Sekací nástroje, které používám...

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 окт 2024

Комментарии • 7

  •  8 лет назад +1

    Jinak všechny nástroje tam máš moc pěkný i přes jejich nedostatky, které jdou odstranit! Dobrej řemeslník si své nástroje upravuje, důležité je, aby bylo co upravovat! O to více si jich potom člověk váží a opravdu mu potom dělá za těžko je někomu půjčovat! Není to o kupní ceně toho nástroje, ale o osobním vztahu k tomu nástroji!

  •  8 лет назад

    Já jsem přesvědčen, že topůrko sekery si má každý upravit dle sebe. Každý by měl nabýt té zkušenosti uměti si upravit topůrko a posléze si umět topůrko i vyrobit! Podle mne je to základní praktický um, který by si měl osvojit každý, kdo sekeru používá!
    Já osobně si topůrka upravuji u každé sekery a ostatně i tvar a ostří, když je třeba upravuji! Většinou u každé nové sekery to třeba je a to bez ohledu na výrobce! Bavím se o sekyrách klasické konstrukce s dřevěným toporem!
    Sekyrama jsem se opravdu intenzivně zabýval, jak po teoretické, tak i praktické stránce a dospěl jsem k závěru, že staré kované sekery co se dělali v našich končinách patří k nejlepším! Dnes když si koupím sekyru klasického tvaru, materiálově bývají na velmi slušné úrovni, nevynikají však při štípání, všechny jsou spíše osekávací a na štípání je třeba je upravit.
    A všechny sekerky této klasické místní konstrukce, co stojí od 100 až do 500,- Kč jsou od výrobce velmi nedobře nabroušené!
    A kdyby lidi uměli vzít do pazourů brousek a sekeru si nabrousit, rychle by přišli na to, že ta jejich Fiskarka zase až taková revoluce není....

  •  8 лет назад

    Říkáš že toporo půjde dolů. Není třeba ho sundávat, uprav ho přímo na sekeře, pokud tedy nechceš dělat nějaký paragraf! Nejvhodnějším nástrojem pro úpravu či výrobu topor je tzv. vlašťovka, je to takový malý pořez, bývá s rovným nožem, pro rovné plochy a s nožem vybroušeným do vnitřního oblouku - ten je na to vhodný!
    A je to s ním raz dva hotové, žádný prach, jenom hobliny. Zahladíš smirkovým plátnem - brousí se podélně! Ne přes vlákna! :-)

  •  8 лет назад

    S tou šíří topora máš pravdu, všechny topora jsou zbytečně široké a já si myslím, že to je jakási zapomenutá tradice výrobců a ten důvod té tloušťky je právě kvůli tomu, aby měl každý možnost si tu ručku přizpůsobit tak jak mu vyhovuje!
    Proto každému doporučuji, nebojte se a upravte si topůrko na svou ruku! Získáte tím z obyčejné sekerky váš osobní klenot v podobě nástroje, který nebudete chtít ani půjčovat do cizích pracek!

    •  8 лет назад

      +Lukáš Pithart (Denny z Heršpic)
      A vůbec ten, kdo dospěje k vlastní výrobě topora, či jakékoli jiné násady k nějakému nástroji, přijde na to, že jeho topůrka jsou nejlepší na zeměkouli! A mnohem, mnohem více se stanou nezničitelnými!
      Důvod je prostý. Vy si tu násadu vyrobíte z klacku. Z výhonku, který vyrazil ze země a je rostlý dle požadavku vašeho záměru s tím klackem!
      Tudíž vy si vyrobíte násadu, či toporo ze dřeva přirozeně rostlého a ne z nějakého již vzrostlého stromu, který je rozřezán na latičky! Vaše toporo bude tudíž mnohem houževnatější a pružnější a je i pravděpodobné, že vás přežije....

  • @perpil1
    @perpil1 9 лет назад

    ta druha sekera je tesarska asi preto ma tie zubky neje velmi určena do lesa :)