Dzięki temu że nie marnuje czasu w szkole na nic nie warte tematy to uczę się więcej i lepiej na YT i z artykułów / książek PDF bo wybieram to co mnie rozwija i jest przydatne.
@@pgsimulation4211 czym aktualnie zatem się zajmujesz? Ja też zacząłem się zagłębiać początkiem 2020, ale jesienią lekka odklejka i na 2 lata porzuciłem..
Panie Mirosławie, dziękuję. Jak zawsze spora porcja wiedzy podanej w przystępny sposób. Dziękuję również za to, że zaprzestał Pan używania podkładu muzycznego, skądinąd bardzo melodyjnego, jednak utrudniającego skupienie na istocie rzeczy. Są po prostu ludzie, jak ja, którzy mają problem z przyswajaniem nowej wiedzy, jeśli w tle gra muzyka, choćby najpiękniejsza. Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.
Ludzie, to są podstawy i nigdzie Pan Mirosław nie obiecywał, że po jego kursach będzie można od razu zacząć pracę. Jasne, że tempo nie jest zawrotne, ale przygotowanie materiału i jego obróbka zajmują czas, a zakładam, że to nie jest jedyne zajęcie w życiu osób ten kanał prowadzących, a z czegoś trzeba się utrzymać. Rozciągnięte jest, bo powoli i spokojnie tłumaczy wszystko po kolei tak, żeby absolutnie każdy mógł zrozumieć. Nikt nie broni przewinąć. A jak jesteście tacy zajebiści to znajdźcie inny kurs i się lansujcie tam (bo to, co się tu wyprawia to nie jest ocenianie, tylko debilne jechanie po kimś, kto robi coś z pasji i dla innych, do tego całkowicie za darmo). Jak ktoś zaczynał razem z tym kanałem 6 lat temu i czeka tylko na filmy stąd, to jego sprawa, ale niech nie ma pretensji do twórców. Jak ktoś zaczyna teraz i nigdy nie miał styczności to wybór jest idealny. A dla Pana Mirosława i całej ekipy duże brawa i podziękowania, jesteście MEGA.
@@wizjoner Dlaczego ma nie oglądać? kolega podał zwykły fakt, pierwszy odcinek pojawił się w 2014 roku i mniej więcej co rok pojawia się kolejny, nie oglądanie nie przybliży go do zostania programistą chyba, że zamiast tego będzie uczył się z innego źródła, ale jedno nie wyklucza drugiego
Brawo i jeszcze raz brawo. Bardzo merytoryczny odcinek. Czekam na więcej. Można w następnych odcinkach poruszyć temat responsywności stron internetowych. Jakie są zasady (na pewno są), jakimi sposobami najlepiej responsywność uzyskać. Prawdopodobnie trochę się to pokryje z właśnie jednostkami w CSS. Lajkować, jeżeli ktoś ze mną się zgadza.
Myślę że z Panem Zelentem jest tak, że duża część programistów w Polsce zaczynała od jego filmów, żeby się zajawić, załapać programowanie. Jak komuś się spodobało to potem już, wiadomo, nauka ze źródeł z dużo bardziej zaawansowaną wiedzą i tak dalej. Praktycznie każdy z mojego kręgu znajomych związanych z programowaniem, bądź wykładowców Pana Zelenta zna. I moim zdaniem za to co robi Pan Zelenta należy mu się ogromny szacunek. Chylę czoła za poświęcony czas w realizacji tych kursów. I mimo, że obecnie niezbyt wiele mogę się z ich nauczyć, jeśli chodzi o krąg moich zainteresowań, to i tak chętnie obejrzę i komuś kto zamierza zacząć swoją przygodę z programowaniem na pewno polecę ;)
Materiał jak zawsze genialnie wyjaśniony, od siebie dodam ciekawy przypadek, jeśli używamy przeglądarki Chrome na urządzeniu z systemem Android oraz mamy zdefiniowaną wysokość strony „height: 100%” gdy rozwijamy klawiaturę ekranową to nagle wysokość strony zmienia się na pozostały widoczny obszar, z kolei na iOS i Safari wysokość strony dalej przyjmuje wysokość viewportu, więc w tym przypadku warto użyć jednostki viewportowej :).
Choć dawno już wyprzedziłem moją wiedzą wiedzę o programowaniu webowym prezentowaną tu na kanale i nie planuję oglądać tego filmiku, to wpadłem podziękować za dalsze tworzenie materiałów, bo to dzięki nim zdobyłem podstawową wiedzę z JS, HTML (itd) dzięki której łatwiej było mi szukać informacji dalej. Co prawda teraz jest dużo więcej materiałów do nauki niż kilka lat temu, ale i tak polecam Pana materiały znajomym którzy chcą zacząć coś programować bo dobrze wspominam spędzony przy nich czas : ) Swoja drogą widzę, że to w filmiku dalej stosuje pan Nodepad++. Szkoda, iż nie wykorzystał Pan tego filmiku jako pretekstu do zaprezentowania VS Code, bo do zastosować webowych jest idealny. Szczególnie właśnie przy przy stylizowaniu, ze względu na wygodny color picker i automatyczną kompilacje bardziej wyszukanych metod stylizowania typu Sass.
Dziękuję za Pańską pracę. A każdego, kogo boli odwłok o częstotliwość publikacji uświadamiam: jeśli chcecie być programistami, poszukajcie również innych źródeł. Ten kanał jest świetny i jestem wdzięczny za kontent, który tutaj jest, ale trzeba sięgać też do innych źródeł i umieć z nich korzystać. Więc marudy dupa cicho :D
[ 00:51:55 ] "trzymajcie się i do usłyszenia niebawem" - logika Mz.: "niebawem" = "2 lata" Oczywiście tylko żarcik doceniam pana pracę i wiem ile czasu zajmuje przygotowanie materiału o tak wysokiej jakości.
Mirku, jestes SWIETNY! Gdyby poziom dydaktyczny na wszystkich uczelniach i w szkolach byl zblizony do twojego to nie musielibysmy robic wiecej reformy szkolnictwa ;)
32:00 "sudo rm -rf /*" wybuchłem xD jak często korzystam z "rm -rf" tego nikt nie zliczy xD P.S.: Dla niekumatych: komenda "rm" odnosi się do usunięcia pliku (w tym przypadku w linuxie), ale jako że istnieje "rmdir", które usuwa foldery to żeby usunąć folder używając "rm" trzeba dodać jako argument "-r" co oznacza "recursive", czyli usuwaj katalogi i wszystko co się w nich znajduje; lecz to nie wszystko. Często znajdują się pliki chronione przez użytkownika lub otwarte w ram'ie co nie pozwala ich usunięcia, dlatego używa się argumentu "-f", czyli "force", "nie obchodzi mnie to czy to jest w ram'ie czy jest nawet chronione przez prezydenta, masz to usunąć, zmuś wszystko na co pozwala wszechświat żeby usunąć ten plik". Po połączeniu tych dwóch powstaje "-rf" czyli zmuś do usuwania katalogu i całej ich zawartości. W 'memie' jaki pokazał pan Zelent znajduje się co usunąć czyli "/" lub "/*", "/" oznacza root directory, tam gdzie znajdują się wszystkie pliki "na linuxie", a "*" oznacza wszystko czyli "usuń wszystko co się znajduje w systemie". Oraz na koniec pierwsza część komendy terminala czyli "sudo", czyli jak powiedział pan Zelent "siła root'a", ponieważ "sudo" oznacza "wykonaj jako administrator, root, teraz to ja jestem prezydentem tego systemu, to mój system".
Mirku dzięki za kursy które tu umieszczacie. Taka tylko mała uwaga. Rozdzielczości wyświetlaczy podaje się w PPI a nie DPI. Czyli Pixel Per Inch. Wartości DPI czyli Dots Per Inch podawane są dla choćby elementów drukowanych bo określają one ilość punktów rastrowych na cal. Ja wiem że masa stron podaje błędnie rozdzielczość wyświetlaczy w DPI ale jest to błąd.
Na kolejne odcinki "Pasji informatyki" czeka się jak na kolejne odsłony gier firmy Blizzard (Starcraft, Warcraft, Diablo). Cholernie długo, ale jakość rekompensuje te oczekiwania z nawiązką :)
Dziękuję, z pewnością przyda się dla ludzi którzy chcą złapać jakiejś podstawy, zobaczyć co z czym jak. Szkoda tylko że te materiały są już stare pod względem technicznym i niektóre argumenty przestają być używane :(
Jest takie przysłowie: Kiedy na głównej na yt pokazuje się nowy odcinek CSS-a autorstwa Mirosława Zelenta, spodziewaj się znacznego wzrostu swoich umiejętności w tym języku. Nie pamiętam kto to powiedział. PS. Słyszałem, że jeśli po przeczytaniu tego komentarza nie zostawisz suba na moim kanale, Kidawa-Błońska wygra wybory. Ja tam nie wierzę w takie wróżby, ale w sumie po co kusić los...
🧐 czy błędem było by ustawić font-size: 62.5% a następnie ustalać szerokość elementów używając *.em ? np. .container { min-width: 144em; ) ( 62.5% = 10px biorąc domyślny rozmiar fonta 16px ) Pozdrawiam :D
Czy Wy ludzie nie potraficie zrozumieć, że Pan Mirosław Zelent uczy też w szkole? I nie ma on zawsze czasu? Jak już się odcinek pojawi, to Wy marudzicie...
ja mam problem z podpięciem fontu chociaż wszystko wpisuję jak na filmiku. @font-face { font-family: 'Open Sans'; font-style: normal, font-weight: 400; src: local: 'Open Sans', url: ( 'OpenSans-Regular.ttf), format: 'ttf'; } plik znajduje się w tym samym folderze co style css więc powinno zadziałać nawet edytor kodu podpowiedział mi ścieżkę więc tym bardziej nazwa pliku jest zgodna więc w czym tkwi problem
Super przedstawiony temat, brawo! Myślę jednak, że powinieneś wytłumaczyć pewną niekonsekwencję logiczną z początku tłumaczenia jednostek em. A konkretnie: body p { font- size: 16px; } h2 { font-size: 2em; } Czemu font w h2 ma zależeć od frontu w p, skoro zazwyczaj nie umieszcza się h2 w p?
Siema ogólnie dopiero zaczynam c++ i mam takie zadanie i nwm zabardzo jak je zrobić Napisz program, w którym zapytasz użytkownika ile liczb chce wyświetlić a następnie zapytasz, czy ma to być realizacja pętlą while czy też pętlą for. Po wyborze należy ilość tych liczb wyświetlić. Pomógł by ktoś?
Kwarantanna staje się coraz lepsza z każdym nowym odcinkiem Pasji Informatyki!
Dzięki temu że nie marnuje czasu w szkole na nic nie warte tematy to uczę się więcej i lepiej na YT i z artykułów / książek PDF bo wybieram to co mnie rozwija i jest przydatne.
@@pgsimulation4211 #to samo here
@@pgsimulation4211 i jak tam po dwóch latach?
@@kondziugg8107 porzuciłem tematy czysto informatyczne
@@pgsimulation4211 czym aktualnie zatem się zajmujesz? Ja też zacząłem się zagłębiać początkiem 2020, ale jesienią lekka odklejka i na 2 lata porzuciłem..
Panie Mirosławie, dziękuję. Jak zawsze spora porcja wiedzy podanej w przystępny sposób. Dziękuję również za to, że zaprzestał Pan używania podkładu muzycznego, skądinąd bardzo melodyjnego, jednak utrudniającego skupienie na istocie rzeczy. Są po prostu ludzie, jak ja, którzy mają problem z przyswajaniem nowej wiedzy, jeśli w tle gra muzyka, choćby najpiękniejsza. Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.
Twoj styl informatyczno-filozoficzny jest jak dla mnie swietny.
Dobrze, że mimo tworzenia nowych serii nie zapominacie o tych starszych ;-) jak zawsze dobra robota.
Ludzie, to są podstawy i nigdzie Pan Mirosław nie obiecywał, że po jego kursach będzie można od razu zacząć pracę. Jasne, że tempo nie jest zawrotne, ale przygotowanie materiału i jego obróbka zajmują czas, a zakładam, że to nie jest jedyne zajęcie w życiu osób ten kanał prowadzących, a z czegoś trzeba się utrzymać. Rozciągnięte jest, bo powoli i spokojnie tłumaczy wszystko po kolei tak, żeby absolutnie każdy mógł zrozumieć. Nikt nie broni przewinąć. A jak jesteście tacy zajebiści to znajdźcie inny kurs i się lansujcie tam (bo to, co się tu wyprawia to nie jest ocenianie, tylko debilne jechanie po kimś, kto robi coś z pasji i dla innych, do tego całkowicie za darmo). Jak ktoś zaczynał razem z tym kanałem 6 lat temu i czeka tylko na filmy stąd, to jego sprawa, ale niech nie ma pretensji do twórców. Jak ktoś zaczyna teraz i nigdy nie miał styczności to wybór jest idealny. A dla Pana Mirosława i całej ekipy duże brawa i podziękowania, jesteście MEGA.
Szanuje ten kurs. Odcinki pojawiają się tak raz na rok. Za jakieś 150 lat można zostać programistą
To nie oglądaj :)
@@wizjoner Dlaczego ma nie oglądać? kolega podał zwykły fakt, pierwszy odcinek pojawił się w 2014 roku i mniej więcej co rok pojawia się kolejny, nie oglądanie nie przybliży go do zostania programistą chyba, że zamiast tego będzie uczył się z innego źródła, ale jedno nie wyklucza drugiego
@Konrad Balcerzak to w sumie dziwne stwierdzenie czyli brak jakikolwiek informacji powinnien motywować jeszcze bardziej
Nikt nie zmusza to oglądania i uczenia się z tego DARMOWEGO kursu. Jeśli komuś się spieszy to polecam szybko przejść kurs płatny :))
"Babciu, czemu masz taki wielki border"
~Mirosław Zelent
Brawo i jeszcze raz brawo. Bardzo merytoryczny odcinek. Czekam na więcej. Można w następnych odcinkach poruszyć temat responsywności stron internetowych. Jakie są zasady (na pewno są), jakimi sposobami najlepiej responsywność uzyskać. Prawdopodobnie trochę się to pokryje z właśnie jednostkami w CSS. Lajkować, jeżeli ktoś ze mną się zgadza.
KOKS są te serie
Nareszcie Full HD i oczy mogą odpocząć :-) Dziękuję i pozdrawiam
Myślę że z Panem Zelentem jest tak, że duża część programistów w Polsce zaczynała od jego filmów, żeby się zajawić, załapać programowanie. Jak komuś się spodobało to potem już, wiadomo, nauka ze źródeł z dużo bardziej zaawansowaną wiedzą i tak dalej. Praktycznie każdy z mojego kręgu znajomych związanych z programowaniem, bądź wykładowców Pana Zelenta zna. I moim zdaniem za to co robi Pan Zelenta należy mu się ogromny szacunek. Chylę czoła za poświęcony czas w realizacji tych kursów. I mimo, że obecnie niezbyt wiele mogę się z ich nauczyć, jeśli chodzi o krąg moich zainteresowań, to i tak chętnie obejrzę i komuś kto zamierza zacząć swoją przygodę z programowaniem na pewno polecę ;)
Komentarz dla zasięgów , aby ten kanał zobaczyło więcej osób !!
No no, trzymasz poziom :D Skill szybuje w górę z dnia na dzień, dziękuję!
Materiał jak zawsze genialnie wyjaśniony, od siebie dodam ciekawy przypadek, jeśli używamy przeglądarki Chrome na urządzeniu z systemem Android oraz mamy zdefiniowaną wysokość strony „height: 100%” gdy rozwijamy klawiaturę ekranową to nagle wysokość strony zmienia się na pozostały widoczny obszar, z kolei na iOS i Safari wysokość strony dalej przyjmuje wysokość viewportu, więc w tym przypadku warto użyć jednostki viewportowej :).
O kurde, tego się nie spodziewałem :D
Choć dawno już wyprzedziłem moją wiedzą wiedzę o programowaniu webowym prezentowaną tu na kanale i nie planuję oglądać tego filmiku, to wpadłem podziękować za dalsze tworzenie materiałów, bo to dzięki nim zdobyłem podstawową wiedzę z JS, HTML (itd) dzięki której łatwiej było mi szukać informacji dalej. Co prawda teraz jest dużo więcej materiałów do nauki niż kilka lat temu, ale i tak polecam Pana materiały znajomym którzy chcą zacząć coś programować bo dobrze wspominam spędzony przy nich czas : )
Swoja drogą widzę, że to w filmiku dalej stosuje pan Nodepad++. Szkoda, iż nie wykorzystał Pan tego filmiku jako pretekstu do zaprezentowania VS Code, bo do zastosować webowych jest idealny. Szczególnie właśnie przy przy stylizowaniu, ze względu na wygodny color picker i automatyczną kompilacje bardziej wyszukanych metod stylizowania typu Sass.
Dziękuję za Pańską pracę. A każdego, kogo boli odwłok o częstotliwość publikacji uświadamiam: jeśli chcecie być programistami, poszukajcie również innych źródeł. Ten kanał jest świetny i jestem wdzięczny za kontent, który tutaj jest, ale trzeba sięgać też do innych źródeł i umieć z nich korzystać. Więc marudy dupa cicho :D
26:47 - co ja właśnie usłyszałam xDDD
Kolejnego odcinka CSS'a się nie spodziewałem :D
26:47 COCOCO?! MYŚLAŁEM, ŻE TO FAMILY FRIENDLY CONTENT JEST XDDD
Mój nauczyciel fizyki mówił nam ten sam kawał o kierunku i zwrocie.😉 Świetny odcinek, panie Mirosławie.
Super odcinek, pozdrawiam :)
Wielkie dzięki!
[ 00:51:55 ] "trzymajcie się i do usłyszenia niebawem" - logika Mz.: "niebawem" = "2 lata"
Oczywiście tylko żarcik doceniam pana pracę i wiem ile czasu zajmuje przygotowanie materiału o tak wysokiej jakości.
3 nie dwa
Panie Mirku - może Flexbox vs Grid next odcinek?
Tego potrzebujemy na kwarantannie! :D
Najlepszy kanał ever!
dzięki za kolejną cześć. Teraz czekam na filozofie Robota ;)
Ło cię Panie!!! Tego się nie spodziewałem.
Mirku, jestes SWIETNY! Gdyby poziom dydaktyczny na wszystkich uczelniach i w szkolach byl zblizony do twojego to nie musielibysmy robic wiecej reformy szkolnictwa ;)
32:00
"sudo rm -rf /*" wybuchłem xD
jak często korzystam z "rm -rf" tego nikt nie zliczy xD
P.S.: Dla niekumatych: komenda "rm" odnosi się do usunięcia pliku (w tym przypadku w linuxie), ale jako że istnieje "rmdir", które usuwa foldery to żeby usunąć folder używając "rm" trzeba dodać jako argument "-r" co oznacza "recursive", czyli usuwaj katalogi i wszystko co się w nich znajduje; lecz to nie wszystko. Często znajdują się pliki chronione przez użytkownika lub otwarte w ram'ie co nie pozwala ich usunięcia, dlatego używa się argumentu "-f", czyli "force", "nie obchodzi mnie to czy to jest w ram'ie czy jest nawet chronione przez prezydenta, masz to usunąć, zmuś wszystko na co pozwala wszechświat żeby usunąć ten plik". Po połączeniu tych dwóch powstaje "-rf" czyli zmuś do usuwania katalogu i całej ich zawartości. W 'memie' jaki pokazał pan Zelent znajduje się co usunąć czyli "/" lub "/*", "/" oznacza root directory, tam gdzie znajdują się wszystkie pliki "na linuxie", a "*" oznacza wszystko czyli "usuń wszystko co się znajduje w systemie". Oraz na koniec pierwsza część komendy terminala czyli "sudo", czyli jak powiedział pan Zelent "siła root'a", ponieważ "sudo" oznacza "wykonaj jako administrator, root, teraz to ja jestem prezydentem tego systemu, to mój system".
Bardzo miła niespodzianka:))
Zapewne nikt po tak długim czasie nie spodziewał się odcinka akurat z css ;P
Ale teraz z filmami jedziecie fajnie jakby tak było cały czas 💪
No święto haha, ale ja już zdążyłem skończyć 2 kursy na Udemy, troszkę za późno. Dobrze wytłumaczone ;)
Mirku dzięki za kursy które tu umieszczacie. Taka tylko mała uwaga. Rozdzielczości wyświetlaczy podaje się w PPI a nie DPI. Czyli Pixel Per Inch. Wartości DPI czyli Dots Per Inch podawane są dla choćby elementów drukowanych bo określają one ilość punktów rastrowych na cal. Ja wiem że masa stron podaje błędnie rozdzielczość wyświetlaczy w DPI ale jest to błąd.
czy w ramach serii o css zrobicie odcinek o Sass/Less? sądzę, że to bardzo by ułatwiło naukę wielu ludziom.
Na kolejne odcinki "Pasji informatyki" czeka się jak na kolejne odsłony gier firmy Blizzard (Starcraft, Warcraft, Diablo). Cholernie długo, ale jakość rekompensuje te oczekiwania z nawiązką :)
No tak ostatnio nie powiedziałbym xd
10 lat temu może by to powiedzenie jeszcze przeszło z tym Blizzardem xD
POLECAM kanał dla fanów CSS: ruclips.net/video/fUACWnxPA8w/видео.html
MEGA!!!
stary dobry żart o kierunku i zwrocie, jeszcze z gimnazjum go pamiętam :)
Dziękuję, z pewnością przyda się dla ludzi którzy chcą złapać jakiejś podstawy, zobaczyć co z czym jak. Szkoda tylko że te materiały są już stare pod względem technicznym i niektóre argumenty przestają być używane :(
Kochu < 3
HTML też powróci?
Jest takie przysłowie: Kiedy na głównej na yt pokazuje się nowy odcinek CSS-a autorstwa Mirosława Zelenta, spodziewaj się znacznego wzrostu swoich umiejętności w tym języku. Nie pamiętam kto to powiedział.
PS. Słyszałem, że jeśli po przeczytaniu tego komentarza nie zostawisz suba na moim kanale, Kidawa-Błońska wygra wybory. Ja tam nie wierzę w takie wróżby, ale w sumie po co kusić los...
Może pytanie niezbyt w temacie, ale czy byłaby możliwość na kanale zrobić odcinek jak sie przygotować do olimpiady z informatyki z liceum?
nareszcie!
"Siła roota, bejbe" xD
Czekałam
szanuje za nawiazanie do death note'a
Oto Bogowie zlitowali się nad nami 🙏
Hej, opowiesz może co sądzisz o tzw. Bootstrap Studio? :)
Czy moglibyście (a może już to gdzieś omówiliście) wyjaśnić co to jest DOM (w HTML'u, jak i w JavaScript) i o co w tym chodzi? Dzięki.
Witam , po zakończeniu kursu HTML oraz CSS rozpocząć PHP czy JAVASCRIPT :) ?
Mam pytanie dotyczące dalszych odcinków kursu CSS , czy będą odcinki dotyczące flex , display itd lub bardziej skomplikowane .
Za 5lat może xr
Oglądam dzień przed rozmową rekrutacyjną. Dziękuję za świetny odcinek. Trzymajcie kciuki ;)
A dlaczego box, ten z border:red; z 15 minuty, przy pewnym zmniejszeniu szerokości okna przestaje się zmniejszać?
Panie Mirosławie może jakiś odcinek o Composer, psr-4, autoload itp ?
Czym różni się dzisiejsza czcionka od czcionek fontello?
bardzo fajnie wszystko wyjaśnione ale zabrakło mi kilku elementów takich jak responsywność oraz @media, @keyframes oraz display:flex
Ach ta kwarantanna. Mam czas żeby was oglądać, a wy żeby tworzyć
🧐 czy błędem było by ustawić font-size: 62.5% a następnie ustalać szerokość elementów używając *.em ?
np. .container { min-width: 144em; )
( 62.5% = 10px biorąc domyślny rozmiar fonta 16px )
Pozdrawiam :D
Dev ed tak robi i nie jest to blad
Wszyscy czekają na jakieś html cssy c plus plusy a ja po prostu czekam na kolejny odcinek podcastu "Wojownik-Poeta"
Kiedy będzie kolejny odcinek z CTF ?
O proszę jakie zaskoczenie. Widać prowadzący też pewnie na kwarantannie i postanowił odpowiednio spożytkować czas. Pozdrawiam
Czy się pojawy odcinek na temat RWD i zapytań @media?
Bardzo serdecznie proszę o tutorial sfml
o tak po 3 latach kolejny odcinek
Jak ktoś chciał by kontynuować ścieżkę webmastera zapraszam :) Lecimy od zupełnych podstaw aż do fajnych apek :) KOZAK FILM P. ZELENT
Czy Wy ludzie nie potraficie zrozumieć, że Pan Mirosław Zelent uczy też w szkole? I nie ma on zawsze czasu?
Jak już się odcinek pojawi, to Wy marudzicie...
Czekam na ctf
ja mam problem z podpięciem fontu chociaż wszystko wpisuję jak na filmiku.
@font-face {
font-family: 'Open Sans';
font-style: normal, font-weight: 400;
src: local: 'Open Sans', url: ( 'OpenSans-Regular.ttf), format: 'ttf';
}
plik znajduje się w tym samym folderze co style css więc powinno zadziałać nawet edytor kodu podpowiedział mi ścieżkę więc tym bardziej nazwa pliku jest zgodna więc w czym tkwi problem
W dwukropkach po src, url i format :)
46:38 xD
Czy jest może w planach kurs z Pythona?
+1!
z tym można Robić responsywne
strony?
wo ciekawe :D
Super przedstawiony temat, brawo!
Myślę jednak, że powinieneś wytłumaczyć pewną niekonsekwencję logiczną z początku tłumaczenia jednostek em. A konkretnie:
body p {
font- size: 16px;
}
h2 {
font-size: 2em;
}
Czemu font w h2 ma zależeć od frontu w p, skoro zazwyczaj nie umieszcza się h2 w p?
Kiedy kolejny odcinek z js?
Da Pan link do tapety?
Zakładka: 42:20
Kiedy ctf
Panie Mirosławie kiedy kolejny odcinek Ctf-ów?
26:44 xD
Troszke mocny żarcik :D
Ja pierdzielę!
czy ten fizyk to sheldon ? z teori wielkiego podrywu?
Dokładnie tak 🙂
Eee tam dawaj serie hakerską!
Oczekuje na 6 odcinek z php
XD mam 11 lat a dzięki tobie mam już grę na stronie internetowej, która też jest moja.
Dlaczego dodaje pan ostatnio tak mało poradników względem innych treści? Kiedyś było ich tak dużo :/
Kontynuacja???😳
Nagrasz pythona pls?
Łał 2 lata od ostatniego odcinka a 5 od 1 :O boze jaka aktywność nie wyrobie się z oglądaniem
Wyświetlacze nie mają żadnego DPI tylko PPI, błagam.
można tapete?
Wygoogluj sobie frazę "jellyfish astronaut" - myślę że na bank znajdziesz tę tapetkę :) Pozdrawiam, MZ
@@Pasjainformatyki Dzięki, to jeszcze podpinam sie pod reszte, za 150 lat z pana kursami można zostać programista :)
ooo co to :o
Siema ogólnie dopiero zaczynam c++ i mam takie zadanie i nwm zabardzo jak je zrobić
Napisz program, w którym zapytasz użytkownika ile liczb chce wyświetlić a następnie zapytasz, czy ma to być realizacja pętlą while czy też pętlą for. Po wyborze należy ilość tych liczb wyświetlić.
Pomógł by ktoś?
css w 2020 roku? no nie wiem, to tak jakby sie html uczyć
Kalapita sugerujesz ze css się nie używa? No nie sadze
kds