У мене павловнія вже три роки росте. Набирає по 3-4 метри висоти за рік при правильній обрізці. Вже обігнало всі дерева на вулиці. Найбільший листок був 90 см в діаметрі. Але чим старіше- тим листки будуть менші і більш звичні для нас. Формую як пальму з кроною на висоті і довгим стовбуром щоб не мішало іншим деревам. Цвісти почне коли сформується повноцінна крона з більш зрілою деревиною.
Доброго здоров'я пане Ярославе. Дерева які мають пошкодження і пригнічуються личинками хруща можуть бути врятовані якщо пролити розчином аміаку (нашатирного спирту) 100мл на 10 Л води в зону коренів 2-3 рази за сезон. Ломом зробіть отвори на глибину 30 см по колу навкруг штамба і в них вливайте розчин, 5-6 Л на дерево чи кущ. Перевірено на власному досвіді, допоможе.
Доброго времени суток и мира Вашему дому! 24:25 - пырей легко вытесняется, если под орехи (и все другие деревья) дать микоризу съедобных грибов. Спустя 2-3 года будут круги "как выпаленные" по деревьями. Нужно только правильно подобрать микоризу каждому дереву и чтоб соответствовала климату. К примеру, у меня под лещиной растёт боровик, разновидность, который на срезе сразу синеет, кажется в народе называется "подорешник" или "поддубник", плюс очень много под лещиной "условных", типа волнушек, свинушек и т.д , все на одно лицо для не грибника, только цветом отличаются. (Это всё под старыми деревьями) Ну и года три как пробую (под новыми саженцами) пробую давать разную селекционную микоризу, как трюфли (важно! Лучше брать местные как осенний и летний трюфель, меланоспорум наши зимы не выдерживает), как лисички под саженцы берёз (высаживаю, чтоб вода в саду не стояла), белый гриб под некоторые берёзки и липы, и .т.д. Начинала когда-то с обычных подберёзовиков, вид, которые с рябой ногой и тёпно-коричневой шапкой , с обычного пакета с аллегро, - на 4й год появились грибы! И никаких сорняков под деревьями, где развита микориза! 👍 П.С. скорейшего окончания войны и мирного неба всем! 🕊
Доброго Вам вечора. Дякую за побажання та хорошу пораду - візьму до уваги. Мене легко зачепити ідеями, тепер прибавилась мені роботи - шукаю мікорізу😉🍄🐝
@@savvasfly Взаимно и Вам доброго вечера! 🌙 Эх, комментарии с ссылками исчезают... не знаю, были ли они вам видны или нет. В общем, верю, что у Человека, который руками творит жизнь (пчёлы, растения), обязательно и с царством грибов будет всё прекрасно! 👍 Мира Вам и тихой ночи! 🌙
Сад з горіхів для пасіки саме те, фруктові не дуже підходять бо потрібно обробити від шкідників, а це несумісно з бджолами, також сортовий виноград не підходить з тих же причин.
Справжній бжоляр який висаджує медоноси Велика Повага правильний шлях, багато хто скиглить ,що немає взятку при тому жодного саджанця чи медоносного насіння не посадив. БРАВО СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ До ПЕРЕМОГИ над окупантом 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Який чудовий сад) Я минулого року теж посадили кілька саджанців Еводії. Про Павловнію Ви добре сказали, її необхідно підрізати, щоб вона розвивалась в ширину, інакше є ризик, що виросте просто довга палка.😁
🤣 Довга палка з часом може стати гарною діловою деревиною і трансформуватись в легенькі корпуси. А здатність відновлюватись не приведе до втрати дерева в потрібному місці. Ще важлива функція дерева на пасіці це вітрозахист де висота також важлива. Нажаль на моїй пасіці трирічні павловнії більш пяти метрів зросту, три з п'яти зломила буря навпіл. Занадто великий був парус.((
Потрiбно декiлька раз на сезон рихлити грунт навколо дерев, особливо пiсля проливних дощiв щоб дихало корiння,це по темi хлорозу(в мене на виноградi допомагае.
Доброго дня! формуйте фундук залишивши не більше 4стволіків!Трапезунд взагалі тільки 2 ,бо вони дуже розростаються і загущюються! Тоді будуть гарні і урожайні кущі!
Доброго дня! підкажіть може знаете як білку налякати та відвадити від саду. гризе яблуки, забирае насіння та кидае рештки і так п усьому саду. з горіхами те саме, розгризае горіх середину виїдае а решту кидае.
Чудовий звірок, веселий, а ще з хорошим апетитом. Збирайте горіхи вчасно і зберігайте в якомусь приміщенні, тільки не під дахом бо там вона їх теж знайде. Удачі вам
Пане Ярославе, від хруща якщо не хочете гратись хімією, то заведіть крота. З власного досвіду раніше боровся з кротами, але в той час хрущі абрикос і 2 черешні вклали. Потім знову завівся кріт і пропали хрущі, десь локально з'являються але масової атаки не мають. Плюс дренує землю і так далі, природа бере своє
Доброго Вам дня. Хороша порада, але для моєї ситуації вона не підходить. Звичайно це правда, що в асортимент харчування крота входять і личинки хруща, але є багато але. Такий (дренаж), який робить кріт пагубно впливає на всі рослини, а любиме місце для житла в нього в коріннях дерева. Також портить купинами ландшафт і ускладнює обкошувати територію, та ще підкопує підставки для вуликів - через що вулики частіше нахиляються та інколи навіть падають. Існує пʼятирічна циклічність масового розмноження хруща - можливо Ви попали якраз в затишшя і через те зробили поспішний висновок😉🪲🌳
Доброго дня! Можна задати питання 1. Що робити в такій ситуації, знайомий вивіз пасіку на ріпак 70 бджолосімей набрали силу 36 рамок дадана, и вони в час взятку всі як одна ввійшли в ройовий стан порода карніка,що робити в такій ситуації коли зароїлись сімьи,що робити з роями та материнськими сім'ями які по 36 рамок,на ріпаку? За відповідь велике дякую.
Доброго Вам вечора. На мою думку потрібно як найшвидше змайструвати ще 70 вуликів для роїв🐝🐝🐝 - жартую😉 Насправді тут вся провина лягає на пасічника і варіантів вирішити дану проблему є багато і те, що я Вам буду радити не дасть нічого доброго - адже рої вже вийшли…
@@ДимаМанжос-о9зЯ не знаю яка ситуація. Щоб попередити роїння використовуйте чистопородних бджіл, робіть вчасно заміну маток, оновлюйте щільники і слідкуйте за гніздом щоб не затиснути бджіл та щоб було достатньо місця де працює матка.
Хах, теж намагаємося виростити еводію Даніеля, і кизил. Кизил не запилювався, бо цвів тільки один кущ. Еводія начебто пішла в ріст, але хоч би не вимерзла. Мені подобається природа і клімат прикарпаття, і особливо Закарпаття, на Полтавщині клімат гірший.
Юрій, дякую. Я знаю цю тему, але в такому варіанті теж є недоліки. Кущова форма фундука це вічне дерево яке весь час самооновлюється. Фундук на медвежому горісі не дає відводків і тому його вік обмежений, також зі слів знавців з часом горіх починає гірчити, чого не буває у кущовій формі горіха.
Вітання з Нікопольщини.Дякуємо за Вашу працю.За Ваші відео.Слава ЗСУ!!! Слава УКРАЇНІ !!! Вибачте,але трішки слабенький звук на відео. Дякую.Ждем нових відео.
Наш сайт замовлень - beeuniverse.com.ua
Саджанці фундука - Олександр Сторчак +38 0676330071
Шикарний садок. Щиро бажаю гарного урожаю
Дякую.
Бажаю всього найкращого. Дуже, для мене, цікаве відео. Дякую.
Дякую, навзаєм.
Дякую Ярославе ! Гарний садок ! Хай щастить!
Дякую.
Супер, я теж колекціоную та вирощую фундук і пасіку маю😊
Удачі Вам!
@@savvasfly дякую
У мене павловнія вже три роки росте. Набирає по 3-4 метри висоти за рік при правильній обрізці. Вже обігнало всі дерева на вулиці. Найбільший листок був 90 см в діаметрі. Але чим старіше- тим листки будуть менші і більш звичні для нас. Формую як пальму з кроною на висоті і довгим стовбуром щоб не мішало іншим деревам. Цвісти почне коли сформується повноцінна крона з більш зрілою деревиною.
Супер!
Дякую, Ярославе. Спостерігаємо за зародженням казкового садочка фундука.
І Вам дякую.
Доброго дня пане Ярославе! Вітаю з цвітінням еводії! В себе цвітіння чекаю наступного року! Успіхів!
Доброго Вам вечора.
Дякую, навзаєм.
Шедевр!
Дякую.
Доброго здоров'я пане Ярославе.
Дерева які мають пошкодження і пригнічуються личинками хруща можуть бути врятовані якщо пролити розчином аміаку (нашатирного спирту) 100мл на 10 Л води в зону коренів 2-3 рази за сезон. Ломом зробіть отвори на глибину 30 см по колу навкруг штамба і в них вливайте розчин, 5-6 Л на дерево чи кущ. Перевірено на власному досвіді, допоможе.
І Вам здоровʼя міцного.
Дякую за пораду.
Доброго времени суток и мира Вашему дому!
24:25 - пырей легко вытесняется, если под орехи (и все другие деревья) дать микоризу съедобных грибов. Спустя 2-3 года будут круги "как выпаленные" по деревьями. Нужно только правильно подобрать микоризу каждому дереву и чтоб соответствовала климату.
К примеру, у меня под лещиной растёт боровик, разновидность, который на срезе сразу синеет, кажется в народе называется "подорешник" или "поддубник", плюс очень много под лещиной "условных", типа волнушек, свинушек и т.д , все на одно лицо для не грибника, только цветом отличаются. (Это всё под старыми деревьями)
Ну и года три как пробую (под новыми саженцами) пробую давать разную селекционную микоризу, как трюфли (важно! Лучше брать местные как осенний и летний трюфель, меланоспорум наши зимы не выдерживает), как лисички под саженцы берёз (высаживаю, чтоб вода в саду не стояла), белый гриб под некоторые берёзки и липы, и .т.д. Начинала когда-то с обычных подберёзовиков, вид, которые с рябой ногой и тёпно-коричневой шапкой , с обычного пакета с аллегро, - на 4й год появились грибы! И никаких сорняков под деревьями, где развита микориза! 👍
П.С. скорейшего окончания войны и мирного неба всем! 🕊
П.С. ну и получится тройная выгода: 1) мелоносы/пыльценосы, 2) урожай орехов, 3) грибы...
Ну 4 - чистота без пырея 😅
Доброго Вам вечора.
Дякую за побажання та хорошу пораду - візьму до уваги.
Мене легко зачепити ідеями, тепер прибавилась мені роботи - шукаю мікорізу😉🍄🐝
@@savvasfly Взаимно и Вам доброго вечера! 🌙
Эх, комментарии с ссылками исчезают... не знаю, были ли они вам видны или нет.
В общем, верю, что у Человека, который руками творит жизнь (пчёлы, растения), обязательно и с царством грибов будет всё прекрасно! 👍
Мира Вам и тихой ночи! 🌙
@@BeeLiv-Family Дякую, навзаєм🍄🍯🐝🌙
Сад з горіхів для пасіки саме те, фруктові не дуже підходять бо потрібно обробити від шкідників, а це несумісно з бджолами, також сортовий виноград не підходить з тих же причин.
СЛАВА ЗСУ !! Смерть ворогам !!
Слава нації!
Справжній бжоляр який висаджує медоноси Велика Повага правильний шлях, багато хто скиглить ,що немає взятку при тому жодного саджанця чи медоносного насіння не посадив. БРАВО СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ До ПЕРЕМОГИ над окупантом 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Щиро дякую.
Слава Нації! Слава ЗСУ! Перемога за нами!🇺🇦🐝🐝
Теж є Еволія Данієля, однак ще не зацвіла.
Д за ролик🤝
З днем бджоляра🐝🐝🐝
Дякую, навзаєм.
Гарний сад 🪴
Віталій, дякую.
Який чудовий сад) Я минулого року теж посадили кілька саджанців Еводії. Про Павловнію Ви добре сказали, її необхідно підрізати, щоб вона розвивалась в ширину, інакше є ризик, що виросте просто довга палка.😁
Дякую.
🤣
Довга палка з часом може стати гарною діловою деревиною і трансформуватись в легенькі корпуси. А здатність відновлюватись не приведе до втрати дерева в потрібному місці. Ще важлива функція дерева на пасіці це вітрозахист де висота також важлива. Нажаль на моїй пасіці трирічні павловнії більш пяти метрів зросту, три з п'яти зломила буря навпіл. Занадто великий був парус.((
Щодо еводій трирічних також на пасіці нічого не зацвіло. В парку "Української Перемоги" де більше 100 дерев , поки що невідомо. Там покищо окупація.
@@СергейВ-в2ь так, для деревини краще щоб було високе, проте, я думаю, для Ярослава важливіше щоб цвіло і давало мед.
@@СергейВ-в2ь Дякую за інформацію.
Доброго дня. Гарний садок!
Підскажіть там де ви купляли саджанці 🌱 Еводії, можно придбати? Якщо можно координати.
Доброго дня.
Дякую. Я вирощував еводію з насіння яке купив в інтернет-магазині. Це дуже довгий процес - на цю тему на моєму каналі є ролики.
Потрiбно декiлька раз на сезон рихлити грунт навколо дерев, особливо пiсля проливних дощiв щоб дихало корiння,це по темi хлорозу(в мене на виноградi допомагае.
Дякую за пораду.
Доброго дня! формуйте фундук залишивши не більше 4стволіків!Трапезунд взагалі тільки 2 ,бо вони дуже розростаються і загущюються! Тоді будуть гарні і урожайні кущі!
Доброї Вам ночі.
Дякую за пораду.
Доброго дня! підкажіть може знаете як білку налякати та відвадити від саду. гризе яблуки, забирае насіння та кидае рештки і так п усьому саду. з горіхами те саме, розгризае горіх середину виїдае а решту кидае.
Доброго Вам вечора.
Ні, не знаю, в мене є годівниця для білок яких я цілу зиму підгодовую, як буде надалі ще не знаю😄
Чудовий звірок, веселий, а ще з хорошим апетитом. Збирайте горіхи вчасно і зберігайте в якомусь приміщенні, тільки не під дахом бо там вона їх теж знайде. Удачі вам
@@ВасильЯнківський-ь7г Дякую😉🥜🐿️
Я в себе залишав по 8 стволів і цього року буду розріджувати на 3 стволи!Це більше ніж достатньо!
Вподобайка
Дякую.
Пане Ярославе, від хруща якщо не хочете гратись хімією, то заведіть крота. З власного досвіду раніше боровся з кротами, але в той час хрущі абрикос і 2 черешні вклали. Потім знову завівся кріт і пропали хрущі, десь локально з'являються але масової атаки не мають. Плюс дренує землю і так далі, природа бере своє
Доброго Вам дня.
Хороша порада, але для моєї ситуації вона не підходить. Звичайно це правда, що в асортимент харчування крота входять і личинки хруща, але є багато але. Такий (дренаж), який робить кріт пагубно впливає на всі рослини, а любиме місце для житла в нього в коріннях дерева. Також портить купинами ландшафт і ускладнює обкошувати територію, та ще підкопує підставки для вуликів - через що вулики частіше нахиляються та інколи навіть падають.
Існує пʼятирічна циклічність масового розмноження хруща - можливо Ви попали якраз в затишшя і через те зробили поспішний висновок😉🪲🌳
Ваші Еводії, коли рухати листочки, виділяють специфічний запах?
Не помічав, завтра принюхаюсь🌿😉🐝
Кизил краще формувати в дерево, як виросте легше збирати плоди і доглядати легше
Дякую.
Попробуйте метавай від хруща, нескажу що 100процентний результат, але він є
Дякую за пораду.
Доброго дня! Можна задати питання 1. Що робити в такій ситуації, знайомий вивіз пасіку на ріпак 70 бджолосімей набрали силу 36 рамок дадана, и вони в час взятку всі як одна ввійшли в ройовий стан порода карніка,що робити в такій ситуації коли зароїлись сімьи,що робити з роями та материнськими сім'ями які по 36 рамок,на ріпаку? За відповідь велике дякую.
Доброго Вам вечора.
На мою думку потрібно як найшвидше змайструвати ще 70 вуликів для роїв🐝🐝🐝 - жартую😉
Насправді тут вся провина лягає на пасічника і варіантів вирішити дану проблему є багато і те, що я Вам буду радити не дасть нічого доброго - адже рої вже вийшли…
@@savvasfly що можна зробити підкажіть?
@@ДимаМанжос-о9зЯ не знаю яка ситуація. Щоб попередити роїння використовуйте чистопородних бджіл, робіть вчасно заміну маток, оновлюйте щільники і слідкуйте за гніздом щоб не затиснути бджіл та щоб було достатньо місця де працює матка.
👍👍👍🕊️🕊️🕊️🇺🇦
Дякую🇺🇦🌳🐝
Хах, теж намагаємося виростити еводію Даніеля, і кизил. Кизил не запилювався, бо цвів тільки один кущ. Еводія начебто пішла в ріст, але хоч би не вимерзла. Мені подобається природа і клімат прикарпаття, і особливо Закарпаття, на Полтавщині клімат гірший.
В Україні всі куточки красиві по своєму😉🌳🐝
Слава Україні.
Героям Слава!🇺🇦
Деревья надо формировать с первого года! Сейчас модно форамой "чаша".
У відео мова йде про кущі та Еводію Даніеля, а Ви про «чашу» - мабуть десь помилились…😉
доброго здоровья де берете саджанці еводіі даніеля
Вирощував з насіння яке купив в інтернет-магазині.
Ярославе, поцікавтеся "трапезунд нащеплений на медвежому орісі". Це ще більші горішки а головне з 100% наповненістю зерном.
Я купував такі на одещині.
Юрій, дякую. Я знаю цю тему, але в такому варіанті теж є недоліки. Кущова форма фундука це вічне дерево яке весь час самооновлюється. Фундук на медвежому горісі не дає відводків і тому його вік обмежений, також зі слів знавців з часом горіх починає гірчити, чого не буває у кущовій формі горіха.
@@savvasfly вибачаюс за лишню навязливість, рекомендую подивитися на каналі одного з найвідоміших оріховодів Ніколая Федоровича кіктенка.
Я за його діяльністю давно слідкую і всі його ролики бачив - в тім числі й про прищепи на медвежому.
Вітання з Нікопольщини.Дякуємо за Вашу працю.За Ваші відео.Слава ЗСУ!!! Слава УКРАЇНІ !!! Вибачте,але трішки слабенький звук на відео. Дякую.Ждем нових відео.
Вітання з Прикарпаття!
Слава Нації! Слава Героям!
Підскажіть а павловнія сезонаа рослина чи багаторічна
Це дерево.
Навесні після верби бджоли поступово переходять на кизил. Гарна рослина.
кизил це російською. Українською дерен.
👍
Дякую.
Доброго дня Ярослав Іванович.
Слава нації.
Завтра покажу як в мене вигнала павловнія.
Доброго Вам вечора. Слава Героям!
Буду вдячний😉🌳🐝
Що буде з павловнії? Та нічого не буде. Буде вимерзати кожну зиму і пускати пагони навесні, тобто завжди буде приблизно в такому ж вигляді як зараз.
Поживемо - побачимо😉🌳🐝
Технологія догляду. ...зламувати нижні листки.... +добрива.
@@СергійВолчук-г8ы Дякую за пораду.
Північ миколаївської обл. Вже 2 роки підряд еводія померзла.
Я впевнений, що і у Вас вона адаптується.
Засійте овес.
Добрий вечір. Чи тримаєти Ви курей.кролів свиней?
Доброго Вам вечора.
Ні, такої живності в нас нема.
Плоди на кизилі я чекав 8 років.
На моєму вже на другий рік від посадки були плоди, а цвів з першого року від посадки, це «кизил грушевидний».
Кизил треба підливати водою розбавленою вапном
@@ОлександрМазепа-ю3ь. Не чув про таке, дякую.
Кизил перші роки краще почувається у затінку.
Дякую.
Я цього річ посадив еводію) читав що одне дерево еводії не поступається липі і заміняє 10 лип по нектароносткості не знаю на скільки то правда
Так, це правда, ще й медує кожен рік в любу погоду.
@@savvasfly все роблю та як ви) повторуха я))
@@pavel8886 Удачі Вам і хай щастить!