Chyby v rekonstrukci domu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 янв 2024
  • #rekonstrukce #oprava #roubenka
    Shrnutí chyb a špatných rozhodnutí při rekonstrukci naší poloroubenky, rekonstrukce střechy (Cembrit), výměny komínů, nové koupelny, realizace střešních oken nebo podlahového topení.
  • ХоббиХобби

Комментарии • 40

  • @ReveRj
    @ReveRj 5 месяцев назад +5

    Mám za sebou 3 rekonstrukce a zkušenosti mám dosti podobné jako vy. Za ty léta jsem poznal desítky zedníků. Problémy byly vždy nějaké se všema. Vypozoroval jsem, že pokud zedník nemá řidičák a vlastní auto, tak je lepší se mu rovnou vyhnout. U profesně lepších zedníků stejně musíte neustále kontrolovat práci. Nakonec se člověk musí naučit udělat vše sám, což je smutné. Plechovou krytinu nedoporučuji (sám jí mám). Je hlučná ve větru. Pokud bydlíte někde v nížině, tak OK, ale pokud u vás fouká, tak to není dobrý nápad. Výrobci samozřejmě tvrdí, že pokud se udělá plechová krytina detailně správně, tak nemůže nastat problém, ale najít skutečně kvalitního pokrývače je v dnešní době ještě větší vzácnost než najít dobrého zedníka. Několik známých stavařů mě od plechu odrazovalo, ale nevěřil jsem jim. Až po realizaci, jsem četl desítky diskuzí, kde si lidé na plech stěžovali. Hluk když prší je ve srovnání s hlukem od vichru nesrovnatelný.

    • @mino66621
      @mino66621 Месяц назад

      Vidite a moje skusenosti su s plechovymi krytinami len pozitivne avsak puzity je skridloplech.

  • @perinbabatykurva
    @perinbabatykurva 4 месяца назад +8

    Moja skusenost je, ze nikdy si nenechaj radit od remeselnika. Nikdy. Vzdy to spravia dobre pre nich, nie pre vas.

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  4 месяца назад +4

      To bych zas netvrdil. Naštěstí jsme si za ty roky našli pár řemeslníků, kterým můžeme věřit. Už jen to, že jsou ochotni dělat jak tradiční náročné postupy, které už dneska nikdo dělat nechce, tak i věci, které si sám vymyslím, je super. Nejvíc se nám osvědčilo, najít si místní fachmany, které denně potkáváme, pracují na domech svých sousedů, spolužáků atd... takže si ještě drží svou čest. Rozhodně neplatí, že čím dražší, tím lepší. Často je to úplně naopak.

  • @tomastoegel4973
    @tomastoegel4973 5 месяцев назад +4

    treti barak je az podle me ten idealni. Ke tretimu baraku vas ale cekaji dva rozvody...no tak uvidite :) Taky dostavuji a taky bych nektere veci uz ted delal jinak, hlavne asi s ohledem na to, ze na papire neco vypada dobre, ale v realu se k tomu dostanou "lopaty" a ty to udelaji nekvalitne. Jinak bych nic nemenil, ale ten lidsky faktor bych mnohem vic zohlednil a delal konstrukce/postuoy vic blbuvzdorne.

  • @MartinVich
    @MartinVich 5 месяцев назад +5

    Se stříškou u komínu pozor jak bude orientovaná, kapala nám z toho voda na plechové ostění komína - bylo to slyšet celou noc v ložnici, museli jsme stříšku nakonec otočit :) je to drobnost ale myslete na to při instalaci. Na střešní okna dokupte venkovní solární roletu, na léto ideální - cena je boužel vyšší.

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад

      Díky za varování, hlučné kapání by mě nenapadlo. S roletami počítám, ale jak říkáte, je to drahé a zatím se vždy našlo něco, co bylo potřeba udělat dřív. Zatím máme ty vnitřní, ale to je jen kvůli světlu.

    • @romanvybo
      @romanvybo 5 месяцев назад

      @@kolemdomunedavaj striešku ale kohuta :)

  • @HonkL45
    @HonkL45 5 месяцев назад +2

    Super :)

  • @pavelpatek2089
    @pavelpatek2089 5 месяцев назад +3

    .... dal jsem vám odběr a palec neb jako stavaře mě zajímá vše o stavbě...někdy osvícený laik či amatér má doopravdy super dobrý nápad který já po pravdě ukradnu...obávám se že pouhé zakrytí komínu nepomůže...je potřeba každý komín dobře zaizolovat a to po celé délce a komíny procházející po obvodové zdi víc než dobře...tam izolačním materiálem nešetřete neb ta investice se vám za pár let vrátí neb laicky napsáno...v zatepleném komínu probíhá dobrý odtah a tím lepší hoření v kamnech...a ušetříte hodně dřeva...dovolím si tvrdit mezi 25% a 30%...Když takto komín dehtuje je vždy něco špatně... ahoj všem a mějte se fanfárově...

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад +2

      Díky, naše komíny jsou uprostřed domu a jsou to nové vatou izolované komíny Schiedel. To, co z nich vylévám není dehet, ale čistá voda se suchým popílkem. Mastným dehtem jsme měli nasáklé ty staré cihlové komíny a přilehlé zdivo, i to muselo pryč. Samozřejmě jsem se na těch stříškách domlouval s naším kominíkem a ten potvrdil, že komíny máme vždy čisté, jen ta voda. A odpadové trubky na odvod bohužel žádné široko daleko kolem komína nevedou.🤷🏿‍♂️

  • @bohmales
    @bohmales 5 месяцев назад +1

    Super, díky.

  • @marekpospisil1998
    @marekpospisil1998 5 месяцев назад +1

    Dobrý den,
    U těch ostění střešních oken je tohle ještě ta lepší varianta. Snížená síla izolace a tepelný most by byla horší z možností.

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад +2

      Jo, já jsem si to taky celé ty roky, co to bez problémů fungovalo, takhle odůvodňoval. Pak jsem ale narazil na doporučené postupy montáže... Teď si myslím, že je to tím, že máme hodně strmý sklon střechy a v kombinaci s tím radiátorem to naštěstí vyšlo.

  • @bububu12345
    @bububu12345 5 месяцев назад +2

    Ďakujem za informáciu že v tom nie som úplne sám.
    🤣😭

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад +5

      Tomuhle se nemůže vyhnout nikdo. Ne každý to ale přizná a pak se nemáme, kde poučit. :)

  • @vlastimiljelen1041
    @vlastimiljelen1041 5 месяцев назад

    Zdravím , hned ze začátku videa jsou dvě fotografie. Chtěl bych se zeptat, dělali jste koupelnu ze starého chléva?, popřípadě jak jste to ošetřili aby se to v budoucnu neprojevilo. Děkuji VJ

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад +2

      Dobrý den, ano, obě koupelny máme ve starém "chlévě". Když jsme tam přišli, tak už tam bylo jen uhlí, palivové dřevo, záchod a kurník, takže nevím, jak moc tam kdy žila hospodářská zvířata. Ale řekl bych, že nebo minimálně i když tam byly staré žlaby, tak ze zdí nelezla močovina. Obouchali jsme na cihlu, pak klasika jadrová a štuk. Máme to 6 let a nic z toho neleze.

  • @ptygr
    @ptygr 5 месяцев назад

    Mám třetím rokem střešní krytinu podobnou jako vy (Cembrit). Podobně jako u vás bylo cílem nahradit původní eternit co nejpodobnější krytinou (kvůli krovu musela být lehká) a mám z toho dost podobné obavy. Zatím žádné šablony nepraskly, ale podle mě je to otázka času, šablonu lehce zlomím v ruce. Počítám s tím, že to jednou budeme předělávat. Nevíte, jak je na tom německý "Eternit" (krytina Eternit Dacora), jestli je to výrazně kvalitnější materiál než Cembrit? Pokud nenajdu nic kvalitního, budu pravděpodobně volit taky plechové maloformátové šablony.

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад

      Netuším, doufám, že to budu řešit nejdřív za 20 let a bůhví, co tou dobou bude.

    • @newimjakejnick
      @newimjakejnick 5 месяцев назад

      Ja zase premyslim nad capacco misto eternitu

    • @vashrub
      @vashrub 5 месяцев назад

      jestli hliník tak Prefa ;) dá se to udělat kvalitně, ale stojí to penízky a běžná lopata vám to akorát tak zkurví ;) Střechy PREFA vykazují oproti vláknocementovým nebo taškovým krytinám rozdíl v hlučnosti jen 2 a 4 dB u maloformátek se používá protihluková páska :)

    • @karelcadek4301
      @karelcadek4301 5 месяцев назад

      Capacco je dobrá věc výsada jako břidlice ale krásný plast a vydrží to na věky

    • @usczechfarmer1947
      @usczechfarmer1947 Месяц назад

      @@karelcadek4301 navěky není nic , ani pálená taška.

  • @radansuba2335
    @radansuba2335 5 месяцев назад

    Mohl bych se zeptat, proč byste udělal více vývodů na radiátory?

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад +1

      Někdy se hodí topit spíš radiátory než podlahovým topením.

    • @radansuba2335
      @radansuba2335 5 месяцев назад

      @@kolemdomu to nám právě není jasné. Můžete to rozvést? Proč je to někdy lepší?

    • @kolemdomu
      @kolemdomu  5 месяцев назад

      Z radiátoru jde teplo mnohem rychleji, od kotle na dřevo mám cca po 30 minutách od zatopení, horké litinové radiátory. Podlahovka začně znatelně topit po několika hodinách. Když jsme někdy déle pryč, tak s radiátorem máme teplo hned. Zároveň, jak už jsem tam popisoval, mám místnost, kde podlahovkou topit nechci, ale je to starý dům bez zateplení, takže by se hodilo topení v rozích místnosti, aby se tam v tom chladu nesrážela vlhkost a případně netvořila plíseň.

    • @radansuba2335
      @radansuba2335 5 месяцев назад

      @@kolemdomu děkuji, moc hezky jste nám to objasnil. Budeme na to pamatovat až budeme řešit topení v našem budoucím domě.

    • @markolepsie2007
      @markolepsie2007 5 месяцев назад +2

      @@kolemdomu Máte dva okruhy, nebo jede podlahovka i tělesa na stejném teplotním spádu?
      Do podlahovky by měla standardně jít méně a do těles více ohřátá topná voda...
      Jinak obecně asi podlahovka není vhodná pro přerušované topení. Tím spíše u domu který dokáže rychleji vychladnout.

  • @lukasvesely9907
    @lukasvesely9907 5 месяцев назад

    Nj není řemeslník jako řemeslník.... jinak na ty okna se dělají folie které zamezí prostupu tepla a zaroveň i uníku z místnosti

    • @Vlidimir
      @Vlidimir 3 месяца назад

      Áno a zároveň v zime nevykutite dom cez okná, ak je tam fólia..

    • @usczechfarmer1947
      @usczechfarmer1947 Месяц назад +1

      před-okení žaluzie ;)

  • @user-ml1pu6ww3m
    @user-ml1pu6ww3m 5 месяцев назад +3

    Stříšku na komín nedávat, já ji sundavala. Jinak o řemeslnících bych mohla vyprávět 🙈👎😄

    • @viktorbilek9454
      @viktorbilek9454 4 месяца назад +1

      Proc? Logicky nechci, aby mi do kominu prselo/snezilo. Na chalupe ji mam na komine desitky let a zadny problem.

    • @usczechfarmer1947
      @usczechfarmer1947 Месяц назад

      já stříšku dávám jen od jara do podzima , přez zimu jí sundavám , stejně topím každý den v zimě .