Rolnictwo węglowe jako dodatkowe źródło dochodu || AR

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 авг 2024
  • Rolnictwo węglowe to praktyki rolnicze, które mają na celu regenerację gleby, wód, powietrza oraz poprawę bioróżnorodności, jednocześnie umożliwiając rolnikom osiąganie korzyści finansowych. Dzięki tym działaniom rolnicy mogą przyczynić się do ochrony środowiska, jednocześnie zwiększając swoje dochody. Jakie korzyści finansowe mogą przynieść rolnictwo węglowe?
    Gościem dzisiejszego odcinka jest Łukasz Żurawiecki z firmy Agreena. Wraz z ekspertem poruszymy tematy dotyczące rolnictwa węglowego oraz podpowiemy, jak można na nim skorzystać.
    W tym filmie dowiesz się:
    - Czym jest rolnictwo węglowe?
    - Czy rolnictwo węglowe zalicza się do ekoschematów?
    - Co to jest certyfikat węglowy i jak się go oblicza?
    - Jakie rozwiązania stosować w zakresie rolnictwa węglowego?
    - Jak uzyskać certyfikat?
    - Co to jest kredyt węglowy?
    - Jakie są koszty uczestnictwa i dochód w programie?
    - Co rolnik może zrobić rolnik z certyfikatem?
    - Z jakich upraw możemy uzyskać certyfikat?
    - Dlaczego warto przystąpić do programu?
    Rozkład jazdy:
    00:00 Wstęp
    01:30 Rolnictwo węglowe
    02:45 Ekoschematy a rolnictwo węglowe
    04:00 Certyfikat węglowy
    05:30 Rozwiązania w zakresie rolnictwa węglowego
    06:50 Jak uzyskać certyfikat?
    07:50 Kredyt węglowy
    08:30 Koszty uczestnictwa i dochód
    11:20 Co rolnik może zrobić z certyfikatem?
    13:15 Z jakich upraw można uzyskać certyfikat?
    #rolnictwoweglowe #rolnictworegeneratywne #ekoschematy #certyfikatweglowy #kredytweglowy
  • НаукаНаука

Комментарии • 17

  • @1MCfocus1
    @1MCfocus1 2 месяца назад +4

    Ja mam związać CO2 w swoich plonach, zgłosić to i dostać za to certyfikat, po to, by ktoś mógł go kupić i zanieczyszczać jeszcze więcej? Tak to ma działać? Co za ściema!!!

  • @adamwydmuch5134
    @adamwydmuch5134 2 месяца назад +8

    Nie tak dawno jeden z profesorow twierdzil na epole ze roslinny uprawne emituja o zgrozo CO2. A mnie w chyba 6 klasie podstawowki uczyli ze w procesie fotosyntezy niezbedny jest ten perfidny dwotlenek wegla. Typowe lokowanie produktu na epolu. Szalenstwo klimatycxne trwa w najlepsze.

    • @NygussMusic
      @NygussMusic 2 месяца назад +2

      Jednym z produktów procesu gnilnego nie jest co2? Tak samo organizm do życia potrzebuje wody dlaczego pijesz tylko 2 litry skoro możesz wypić 3 wiadra dziennie

    • @epole_kanal
      @epole_kanal 2 месяца назад +1

      Adam, to że nie zrozumiałeś o czym była mowa, nie oznacza od razu, że ktoś lokuje produkt (zresztą jaki?). Kolega powyżej wyjaśnił Tobie o co chodzi (i pamiętaj kontekst tego fragmentu z prof.Glina, tam chodziło o gleby torfowe).

    • @XzyMichalpl
      @XzyMichalpl 2 месяца назад +1

      ktoś ci jeszcze w tej 6 klasie zapomniał powiedzieć że duża część roślin w warunkach braku potrzebnego do fotosyntezy światła wykonuje proces odwrotny - pochłania tlen i wydala CO2. Oczywiście w mniejszej skali ale ten proces występuje.

  • @marekbrusy
    @marekbrusy 2 месяца назад +7

    A dlaczego rolnictwo nie może być zwykłym biznesem? Dlaczego tylko te dopłaty, a więc pośrednik w postaci rządu coś subsydiuje? Nie lepiej mieć droższe produkty w sklepach, zamiast utrzymywać pasożyta, który zbierasz z pieniędzy podatników, bierze swoją prowizję, daje na wszystko pieniądze, a rolnicy coraz bardziej się uzależniają. W tym przypadku od ekobzdur. Żałosne.

    • @mirekcich
      @mirekcich 2 месяца назад

      Prześlij dopłaty na moje konto a ty sprzedawaj drogo 🙆

    • @konradchmiel9899
      @konradchmiel9899 2 месяца назад +3

      Bo cały czas chodzi o to żeby uzależnić od dopłaty. Ale tylko rolnictwo bo wszystkie firmy. Żeby mieć kontrolę i dyktować pseudo wymogi.

    • @adamwydmuch5134
      @adamwydmuch5134 2 месяца назад +1

      Przeciez to jest eurokolchoz, to sie nie dziw, ze jutro wprowadza eurokomune.

  • @1MCfocus1
    @1MCfocus1 2 месяца назад

    Największym kosztem jest marnowanie czasu za coś, co powinno być nagradzane niezależnie od papierologii.

  • @1MCfocus1
    @1MCfocus1 2 месяца назад +1

    CO2 gromadzi się w plonach niezależnie od tego czy urzędas na tym zarabia, czy nie. Rolnicy powinni dostawać pieniądze za każdą tonę sprzedanego materiału organicznego wyprodukowanego w gospodarstwie, bo to jest realny wskaźnik ile CO2 zostało przechwycone z atmosfery.

    • @XzyMichalpl
      @XzyMichalpl 2 месяца назад

      Masz rację że się tam gromadzi ale cały myk polega na tym żeby węgiel organiczny był łapany w ziemi bo tam jest to do wyliczenia. Zakładając model z twojego pomysłu mamy tysiące towarów z którymi nie wiemy co się stanie - czy zgniją i wydalą cały zebrany węgiel do atmosfery, czy zostanie spożyty i trafi w dobrych warunkach do gleby w złych do rzek. W tym wszystkim liczy się kontrola wykonania złożonych deklaracji.

    • @1MCfocus1
      @1MCfocus1 2 месяца назад

      @@XzyMichalpl Czyli mamy napisać oświadczenie i się podpisać pod kolejnym świstkiem który jest kolejnym śmieciem w którego włożono masę energii i wyemitowano przez niego CO2. To uratuje nasz świat?
      Tylko rolnicy i leśnicy aktywnie gromadzą CO2. Płaćcie rolnikom za to co już robią. Swoimi kalkulacjami obciążcie pozostałą część społeczeństwa, np. przetwórców i konsumentów. Niech liczą i płacą tam, gdzie jest emisja i konsumpcja! Tylko racjonalne podejście może rozwiązać ten problem, a nie jakieś durne zmuszanie do produkowania "kredytów węglowych".
      Podobnie ze śmieciami z tworzyw sztucznych - ekologia jest kosztowna i tylko całkowita zmiana podejścia do opakowań spowoduje, że nie będziemy ich wszystkich ostatecznie spalać zamiast odzyskiwać. Takie opakowania muszą być drogie i kosztowne w recyklingu - ale ten recykling wtedy faktycznie jest, zamiast spalania. Jeśli opakowania są cienkie i tanie tak jak obecnie - można je tylko spalać, nie nadają się do odzysku. Obawiam się, że duże firmy każdą dobrą ideę potrafią zbesztać i nagiąć do swoich płytkich potrzeb - maksymalizacji zysku.

  • @adamwydmuch5134
    @adamwydmuch5134 2 месяца назад +8

    Nastepne glupoty eurokolchozowe. Ciekawe gdzie jest haczyk.

    • @marcinjaniec3251
      @marcinjaniec3251 2 месяца назад +1

      Bez orki, bez nawozu, siew oprysk i zbiór. 3 tony z hektara a nie 8 za 50 euro rocznie upadlina już się cieszy. Tak to działa.

  • @pawekuzma1593
    @pawekuzma1593 2 месяца назад

    Ee, ee, eee