Трошки розпишу за Шотландію: 1. Ходять у взутті по дому. 2. Миють посуд, набираючи воду у каковину і занурюючи туди посуд. 3. Через постійні дощі, вони спокійно можуть грати гольф у зливу. 4. Дуже поважають людей у черзі. 5. Коли в тебе запитують ЯК СПРАВИ? - то не запитують. 6. В місцевих басейнах люди купаються в холодній воді (як на мене) 7. На всіх барахолках типу ОЛХ - виключно кеш. 8. Викидують техніку просто на вулицю (правки, плазми, холодильники) 9. Мають безліч ідіом на всі випадки життя, і що саме головне - користуються ними. 10. Дуже емпатійні і завжди прийдуть на допомогу, навіть, якщо тебе не знають.
Ніколи не хотілось емігрувати саме з тих міркувань, що там чужі ментально люди, що наш комфорт не співпаде з їхнім, що наша раціональна УКРАЇНСЬКА ментальність буде розгублена в цій нераціональності. Під ракетами і дронами, вночі постійно працює ППО, але я вдома, підтримую ту, кого люблю всім серцем - мою кохану Україну. А ви як хочете, будете шукати все життя зручного гнізда, але років в 50 зрозумієте, що його в чужих країнах немає, ви там люди 3 го сорту, як би це сумно не звучало.
"магазини закриваються, о восьмій, а у неділю взагалі о п'ятій" - от тут би картинку-мемчик зі здивованим обличчям, де німці та полякі такі: "У вас магазини працюють у неділю?!"
Ви, певно, розповідаєте про Лондон, бо там, де жили ми, половина з того, що було сказано, не так)) Ніяких травки і мечетей там де ми жили. Багато старих гарних, аж дух захоплює, церков. В церквах збираються по певних днях. Церкви для англійців - це місце, де можна зібратись і провести час разом. В одній церкві по понеділках у нас влаштовували кафе. Ставили столики, як у кафе. Приносили смаколики(тільки солодощі), зроблені власноруч. Церковний служка(може бути і жінка, і чоловік) виступає в ролі офіціанта. І платите ви за все, що замовляєте. Це, як пожертва церкві)) У іншій церкві по четвергам влаштовували настільні ігри, часто лото. Був розізраш різних призів. Вхід іноді був платний. Сміття на вулицю виставляється у певні дні тижня, коли сміттєвоз їздить і збирає це сміття. Коври на підлозі - так. Але вже не у всіх, а 50/50. Замість коврів - гола підлога. Для англійців норма на голу холодну підлогу взимку пустити легко одягнену дитину поповзати або погратися. Два крани залишються у старих маєтках, де давненько не робили ремонт. Пластикові вікна виглядають зовсім по іншому. І на провітрювання ставляться не так, як наші. Звуковзоляція в домах взагалі відсутня. Сусід згори має літати, щоб ви не чули його ходу. Автобус стає на зупинці тільки, якщо на зупинці махнули рукою, або у салоні натиснули кнопку зупинки. І саме головне. Англійці нікуди не поспішають. Ніхто не підходить до виходу з автобуса, коли замовив зупинку. Весь автобус буде СПОКІЙНО чекати, коли людина з заду салону або з другого поверху неспішно вийде, побажає водію хорошого дня, настрою і т.д. і піде)) І так у всіх сферах обслуговування))) Не втрималася. Ще додам, що сім'я без кішки або собаки - то велика рідкість. І собака або кішка на столі - то норма. Як і брудне взуття з вулиці)) І руки англійці, нажаль не миють, як ми і перед ін'єкцією у лікарні шкіру спиртом не протирають(можуть зробити це, якщо ви про це попросите).
Про автобусні зупинки ви чуточку не до кінця розібрались. В Англії, як і в усій Великій Британії, автобусні зупинки діляться на два види: bus stop та request (bus) stop. На bus stop (не на bus stаtion) автобус завжди зупиняється, коли там є люди, а от на request stop все, як ви вище сказали.
Круте спостереження. Я ось пам'ятаю що у нас в квартирі раніше також двері відчинялися всередину а вже коли встановили нові - то назовні. Всі ці "броньовані" двері назовні
@@m.andrii цей прикол з 90-х щоб не видавили домкратом. Бо злодюжки думали дупами. Головне в хату залізти. А те що очькожимжим і далі коридору не пустить то і хватали або взуття чи одяг і як "пощатить" сумку з чимось. Та й квартири маленькі і щоб двері всередині не чіплялися ні за що.
Чув версією, що фраза "туманний альбіон" пішла не від природних туманів а від того, що в певний період часу Лондон був весь у вихлопних газах, наче в тумані.
Так, я також чув що Альбіоном острів назвали римляни через cliffs скелі на півдні Англії - перше що побачили римляни коли прибули сюди, а туманним його почали називати через забруднення повітря у епоху індустріалізації
Туманний Альбіон, цей стереотип від неосвіченості. Бо це було колись, і не туман, а дим від парових машин! Коли всі фабрики працювали на вугіллі, домогосподарства опалювалися вуглям, Лондонське метро на вугіллі, тощо.. то цей дим (смок) перманентно стояв над містами.
Ні це не стереотип. У них дійсно абсолютно всі будинки опалювалися вугіллям не дровами як в Україні. Від цього стоїть смог і туман. Згадайте як у нас горять торфяники під Києвом дим, смог і немає чим дихати
Дякую, Пане, за ваші відео. Так вже склалося, що я як той "реднек" все своє життя не полишав кордони свого штату(області) але коли почалася "повномаштабка" то мав можливість проходити навчання військовій справі у Сполученому Королівстві. Не скажу що це був культурний шок, але точно був здивований)) Багато з того, про що ви розповідаєте, для мене є новиною і я ще раз і ще раз переглядаю свої погляди на звичні речі...скажу чесно, Британія і Британці в моєму серці назавжди!
Дякую за відгук! Британія дуже підтримує нас у всіх аспектах - за це їм велика подяка та повага. Дуже цікавий ваш досвід, сподіваюсь що ви у безпеці! Це що я розповідаю - це мікс моїх спостережень та вражень трішки приведений у невеличку ступінь перебільшення :)
Ну як же ш ви не сказали про ВІКНА які всюди відкриваються тільки назовні !!! Щоб їх помити треба наймати мийника вікон, бо сам ти до зовнішньої сторони знаходячись всередині не дістанеш! Це якийсь жарт !
Я також у Лондоні вже третій рік,тож маленькі ʼуточненняʼ))): -Сміття забирає машина декілька разів на тиждень,тому і виставляють пакети на узбіччя. -У супермаркетах і в меню ресторанів скрізь бачу позначку,якщо страва гостра.Дивно,що ви не бачили. -два краники з водою,то скоріш вже раритет,навіть у старих будинках є сучасні крани. Скільки дивилася квартир,у жодній їх не зустрічала. Все решта-згодна,та про Англію можна розповідати безкінечно!!))🤗😉
№10 дуже сподобався, історичні назви які зараз звучать химерно чи навіть вульгарно, це прикольно)) я б хотів більш детальний ролик на цютему) дякую за цікаве відео!
Так, ось нещодавно бігав новими для себе вулицями і наткнувся на Burnt Ashes Hill. Не вульгарно, але яка сильна заряджена назва! Також хочу розібратися
ну британці славляться своєю страшною любов'ю до давньої історії. і дуже не люблять щось переіменовувати, зносити, переносити. де це можливо - все має мати стару назву, старий номер незмінний століттями, бажано щоб ще й зовнішній вигляд лишався автентичним. це звісно десь додає багато геморою, коли потрібно щось реально важливе для міста побудувати\зробити. але водночас з тим лише через таку особливість Британія і має по цей день свій стиль історичний.
До речі, мені місцевий друг розповідав, що кіньми займається. Також британська традиція. Так от вони імена коням навмисне такі ж неблагозвучні дають, це в них місцевий шик і "витончений" гумор. Особливо, коли срамне ім'я не очевидне, а звучить смішно, наприклад, при швидкій вимові коментатора змагань.
Цікаво, пізнавально і дуже приємно слухати Ваш тембр голосу. А мова і вимова здавались абсолютно ідеальними доки не почув оце - 8:28 "На протязі" - калька з російської мови (на протяжении). Правильно - протягом або продовж. А на протязі можна нежить підхопити. )
Привіт. Я б ще додав, що вони не такі поціновувачі чаю як ми всі думали. В більшій мірі п'ють каву або концентровані соки, що розбавляють водою чи алкоголем, чи інші газовані напої....
Я б додала до списку: до цих пір всі питання вирішуються за допомогою пошти, royal mail.Тобто майже всі бюрократичні питання маєш дочекатися через пошту.І банки,і податкова,і медицина тобі пишуть і пишуть)
мені здається це більше залежить від класу. і щось мені підказує що більшість взагалі ніколи з вищим класом наживо не зустрічалась ) до речі, ви можете розрізнити по вимові вищий та середній клас?
не можу нажаль, лише читав і для себе відмічав що чм вище клас - тим простіша мова, а нижчі класи занадто "витончено" розмовляють щоб зайти за вищий клас
7:42 Ось до речі, з приводу їжі у мене склались трошки інші враження. Якось навпаки здається, що саме в Британії тебе попередять про ВСЕ. А все через нові закони про алергію, те саме і про гостроту. В будь якому ресторані, в який я заходила, можна побачити детальну інформацію про те, що ви їсте і що туди входить
Розкажу трохи про Іспанію Тут на вхідних дверях пять замків Одна дверна кругла ручка куля посередені дверей Двері з дебільшльшого відкриваються ключами і пхають ногою, тому знизу дверей є маленька лапка Вікна алюміневі типу коредера розсувні, через як дуже гарно продуває вітер,особливо у зимку Вітри сухі холодні аж до кісток без снігу. Немає підвіконників з середини, тільки ззовні. Вікна стоять у площину стіни Кожні вікна з жалюзями від сонця і допитливих старих іспанців На кожномувікні тольдо абож тенти теж від сонця Якщо живеш біля парку не можеш заснути через зелених папугаїв які кричуть так ніби їх ріжуть Іспанія це країна горів і то у заїзди , виїзди у гараж дуже круті підйоми Здебільшого пішохідні зебри розташовані на краю дороги і коли йде пішохід треба зупинятися під гору постійно Поверхи починають рахувати з 0...це земля і те що нище це мінус Квартир розташовані з лівої парні числа з правої не парні
Щоб папуги не верещали ,включіть їм спів солов'я..вони затикаються десь хвилин на 15..якщо їм включати постійно..то через місяць почнуть співати під солов'я..трохи подібно. Хоч не верещать тоді
Дякую вам за цікаві новини за Лондон Я вже багато років живу в Канаді Торонто Також багато цікавих речей не звичних з хідною Європою Я привила і дуже люблю Торонто і культуру ….
Я намагалася дізнатися, чому тут так мало сміттєвих баків і мені пояснили це тим, що колись туди закладали вибухівку і були теракти. Після цього їх поприбирали. Але як на мене, то і в мішок можна покласти вибухівку. А от щоб знайти смітник, то треба постаратися. Ще одне цікаве спостереження, то це відсутність достатньої кількості лав в парках чи в скверах. Або сідай на траву, або стій. І парки зачиняються на замок о 18.00 в неділю, навіть в літку. Щотще особисто мене дратує, так це відкривання дверей в туалетах. Неможливо розминутися з унітазом. Ну про чистоту я мовчу. Паб і чисті столи, туалети, то не сумісні понятья😅
Хаха! Дуже влучні спостереження! У Нідерландах сміття скидається у підземні контейнери, тут таких взагалі не зустрічав. Якось гуляв Грінвіч парком - він влітку відкритий аж до пів на десяту - ruclips.net/video/W34xZc9awKo/видео.htmlsi=WmCaKCB6jkIiJ8Cv&t=1057, хоча я також одного разу випадково виявився зачинений у ньому ж і довелося лізти на свободу через паркан. 🙂 "Щотще особисто мене дратує, так це відкривання дверей в туалетах. Неможливо розминутися з унітазом." 😂 😂 😂
теракти то таке. суть в тому, що доступні смітники дозволяють вам викидувати все що завгодно. в країнах де розвинене сортування сміття - це можна сказати "породжує хаос". все зроблено для того, щоб ви своє сміття самостійно думали куди діти. пляшки від води, упаковки від батончиків, конвертики - поїли, почитали, попили - і кладете собі в рюкзак. ви купили воду в пляшці - ви й думайте куди тепер діти своє сміття. прийдете додому, покладете в контейнер з пластиком. думаю, що в "ідеальному соціумі майбутнього" світтєві урни взагалі перестануть існувати. бо сміття буде вашою "пасивною власністю", за яку ніхто крім вас не повинен думати. я знаю, що вам такі твердження не сподобаються) але на особисто мою думку - це просто ідеально.
@@adosadios певно це правильний підхід. На росії сміття,це суспільний скарб,там взагалі не вивозять, так купами і лежить біля багатоповерхівок у дворах 😱.
Хіба на тротуарах сміття в блакитних мішках ? Це ж ресайклінг. ( або картон або пластик).Його виставляють напередодні призначеної дати забору ввечері ( якщо забиратимуть зранку)і після обіду( якщо машина проїжджатиме ввечері) . Це упаковки з офісів,кафе тощо, а не побутове сміття. І пластик чи скло за правилами повинне бути помите .
про ліцензію на тв, в Австрії теж є така штука, GIS, вони просто як рекетири ходять по квартирам і шукають телевізор навіть якщо в тебе просто прилад на якому ти з інтернету дивишся, і присилають рахунки потім. тому категорично не можна відкривати нікому двері )
@@m.andrii в Англии такого нет. ТВ лицензию нужно платить только в случае подключения телевизора к внешней антенне или спутниковой тарелке. Если смотреть через интернет-роутер, лицензия не нужна и не платится. Кроме того даже стандартную лицензию на ТВ не платят люди старше 75 лет. Пока что. Вроде бы это изменится, но пока что мы не платим.
Співають абсолютно несподівано і голосно на робочому місці( помічала це всюди, де працювала і неодноразово була свідком перфомансів консультантів супермаркету) абсолютно не скуті і не сором'язливі в цьому
Відразу бачиш дуже молоду людину, що не жила у будинках побудованих ха радянських часів. Тоді усі двері відкривалися усередину. Це був стандарт для хабудовників. Він був до нульвих років, просто на його порушення всі закривали очі бо у 90-і більше боялися крадіїв домкшників ніж пожежу 😂
А вікна відкриваються назовні і неможливо самостійно помити, якщо живеш вище першого поверху. Існують спеціальні сервіси, які миють вікна. Розетки, вимикачі в іншу сторону, паталогічна "ввічливість", хоча не завжди щира - "sorry", "thank you", слова, які британці напевно вивчають першими від народження, й принято говорити "sorry", незалежно від того ти винний, чи тобі😅
Була в вересні в Манчестері - ці крани з різними водами, які ще і далеко один від одного - дуже вибісили, бо важко і обличчя вмити не гарячою і не холодною водою 😅 і зуби почистити. І про запах трави всюди - о так 🫣 весь центр міста пропах травкою 🤷🏼♀️
Хм. Про двері цікаве зауваження. Я працюю архітекторкою і ми завжди робили відкривання дверей назовні, оскільки натовп людей, що біжить евакуюватися при пожежі, легше і швидше це зробить, коли вони відкривають на вулицю.
Досі ніколи не застановлялась в який напрям відчиняються двері. В Америці в приватних хатах і житлових будинках також відкриваються в середину. Але в крамницях та інших підприємствах, на зовні.
Дуже багато схожості з Бельгією. Лисиці, папуги, сміття, запах трави повсюду. Хіба що у Бельгіі не має гостроі іжі, а це навіть шкода. Я люблю гостреньке.
про траву - правда Ковролін - це звуко ітеплоізоляція Вікна відкриваються назовні, часто просто одне скло, а якщо по багатому то однокамерний склопакет Миють посуд у тазіку і не полощучи а просто протираючи рушником ставлять у шафу Зішкрябують краплі води з ванни чи душу після використання, щоб зменшити вологість температурна шкала опущена проти Української градусів на 8. Тому "тепло" це 16-20. А 22 це вже спекотно. При наближенні до 30 повідміняють всі заходи на вулиці
з приводу сирен: ну як це ви не відчуваєте, що ситуація якась екстрена?) це багатомільйонне тісне місто. кожної хвилини купа ДУЖЕ ЕКСТРЕНИХ ситуацій. і до них ще треба дістатися, та ще й такими вулицями. просто подивіться власне ж відео де чоловік на скутері, їдучи в трьох метрах від волаючої сирени ледь не врізався в неї. хоч сирени і галасні, дратують, та це необхідність.
До речі, про сирени. Я зараз тимчасово живу в Кишиніві і тут теж постійно ці сирени. В основному у "швидких". Ну, блін, невже тут щопівгодини хтось "помирає".
хотів би зауважити щодо сміття в пакетах у центрі Лондона, на яке усім "вшисткоєдно" - це waste collection. Там так організовано збір сміття, бо немає бінів. Це у визначені дні та години. Принаймні, ті кадри, що у відео - це воно.
Ніколи не був, але цей мікс різниц одиниць вимірювання й справді дурнуватий та нелогічний. Те саме побачив у оглядах з Канади. Там так само показують літри на 100 км як в нас, але при цьому ж можуть виміряти відстань і у милях, вказують градуси Фаренгейта. А коври мабуть не рахуються - бо це ж не строкаті радянські та малі, а це підлогове покриття спеціалізоване, це ковролин або карпет як вони його називають. В мене вдома нема, але мені здається вони додають комфорту та затишку. Та й якщо впадеш то явно буде краще ніж на плитку. Шуму менше знову ж таки.
Пыль внутрь волокон забивается. А по голому полу её сквозняк гоняет. Так что - мимо. Если нет сырости и сотни уборшиков, то ковролин вполне логичное решение. И с ним акустика в помещении на много приятнее.
В транспорті точно не палять а тим більше травку , сміття вивозять завжди в призначений час . Коли не може підʼїхати спеціальна машина то виставляють в пластикових пакетах. Ковролін тому стелять що в будинках перекриття з дощок і він сменшують звуки у будинку .
3:13 #5 ну це мабуть більше стосується Лондона. Мешкав в Йовілі і нічого не чув. Проїздом був Бат, Солсбері і Брістолі - теж не чув сирен. А от з #6 погоджуюсь: знов таки в Йовілі дофіга індійських ресторанів і є польський магазин з польськими продуктами.
Так, згоден - це скоріш про Лондон та великі міста - тут я трішки змазав дивацтва СК з Лондоном. Поляків дуже багато тут і магазини всюди, а ще турецькі бачу часто. Шкода що українських мало
@@m.andriiУ знайомих в Україні бачила ковролін в кухні. І там чисто було. Хазайці повага. Та для мене це занадто складно зрозуміти навіщо так ускладнювати собі життя. У нас в кухні плитка та біля мийки невеличкий коврик пвд ноги. Коврик легко витрусити та випрати. Томити підлогу. А з ковром?))) пилососити щодня?))) чи як...
В Украине есть правило, если свыше скольки-то там людей в помещении находится, то только наружу должны открываться. В Швейцарии двери внутри и лутки металлические(огнестойкие). Тоже требования пожарных.
В Україні вхідні двері відчиняються назовні (тобто в напрямку евакуації) теж з міркувань пожежної безпеки. Щоб людям самим було легше їх вибити або відчинити, рятуючись від пожежі. Тому що коли біжить декілька людей і ломиться в двері, то їх вже всередину не відчиниш. Чув це про Англію, що там всередину відчиняються, завжди думав, що це повна дурня, аби навпаки зробити. Або закон якогось короля з ХІІ сторіччя, яких у них повно.
@@ОльгаМалыхина-г8г за приватне житло не знаю. але всі підприємства (будь що публічне, коротше) за суворим непохитним стандартом будуються з дверима назовні. це обов'язкова вимога.
Думаю не за королів, а якраз дуже сучасне правило. Бо у цивілізованих країнах все менше і менше відповідальності покладається на громадянина. На все є правила та спеціальні люди. Якщо середньостатестичному европейцю дати нестандартну задачу або питання, на яке той не знає правила, то все-- повністю зависає. ( ніяк до цього не звикну) Тож через страхові або ще подібні причини відповідальні за порятунок саме пожежні, а всім іншим і знати не треба.
Багато разів бував у Британії. Можу тільки підтвердити те, що розповів пан Мандрій. Правий він і у тому, що до тих дивацтв врешті звикаєш. Звісно, що десь є перебільшення. Наприклад, традиція 2-х окремих кранів значно слабшає. Що стосується сирен спецтехніки, то так це є, Але запрошую пана до Італії і Лондон здасться ценром тиші. Та і Україна "гуде". Тихо було при совку... Тож подяка автору, молодець. Пригадав ось і свої подорожі. А Британія класна країна.
@@m.andrii Я є вченим на пенсії. Проживаю у Києві. У Британії був у відряджкннях та туристом разом з дружиною. Отже бачив різні аспекти їх життя. В оснаннє був у 2013-му. Вам удачі...
Все те саме і в Ірландії. Думаю в Британії теж є в будинках якісь допотопні бойлери які місцеві вмикають по таймеру щоб економити електроенергію. А ще стоять насоси які воду качають і шумлять шо капець.
Кожна розетка має вимикач. Берез це мої італійські друзі не змогли включити фен в готелі. Багато будинків зі старими вікнами. Чайки та лисиці кричати з відусіль. Можна вдягати шорти і зимову куртку. В ванній часто немає розеток особливо в старих будинках.
підготовка до Свят починається за 2 місяці до свята, замовлення різдвяних ялинок з кінця вересня - початку жовтня. Доїхати до аеропорту на електричці дорожче ніж з того ж аеропорту злітати в Дублін в два боки) Страшно спертися на міжкімнатні стіни в квартирах
Розетки тут дуже круто продумані - вони хоч великі, але безпечні, а в ванній кімнаті їх не встановлюють також через небезпечність. Дякую за доповнення - зі всім згоден!
Справді, гелікоптерів дофіга. ... Але далеко не завжди поліція їздить з сиренами. Далеко не всюди можна побачити гори сміття. Принаймні це далеко не всюди по Британії. Два крани - це в більш старих будинках переважно. Вже в нових ремонтах такого давно нема. Ковролін, насправді, це дуже зручно і комфортно в ноги, просто частіше пилососити треба. Туман тут є ще й який, поїдьте куись в Йоркшир Дейл або Робінгуд Бей - там такий туман буває, шо ви охрінієте, місцеві його називають seafret.
Туманів багато. Я живу поза межами міста. Рано в ранці біля 6:00 їжджу на роботу, то бувають такі густі тумани що майже нічого не видно, і доволі таки часто .
Поза межами міста дійсно є сенс що частіше, але порівнюю наприклад Лондон з Амстердамом - тумани в останньому з осені ледь не кожний другий день були, а тут сонечко світить. Це лише моє суб'єктивне враження
А ще британці відомі бруднулі! Мити руки їх навіть пандемія не навчила! Рівень гігієни в кафе у Новусі чи пузатій хаті в 10 разів вище ніж в дорогому англійському ресторані!
о так, вічно брудне взуття, особливо це дивно спостерігати у Лондон сіті, коли людина одягнута у гарний діловий костюм з брудним спортивним рюкзаком і кросівки, які колись були білого кольору і ніколи не бачили краплі води. Про те, що це є саме взуття кладеться у публічному транспорті на сидіння взагалі мовчу🤢
@@oksananovichenko791 а ремонтну бригаду у робі з клаптями цементу, і фарбою в автобусі ви ще не бачили? 🤣 схоже, що ні, бо про брудні кросівки вже б не згадували 😂
@@nataliej6431 бачила неодноразово. до цих людей у мене питань немає, чому вони не переодягаються з робочого одягу у буденний, ви самі собі відповіли, бо вони бруднулі.
@@nataliej6431 так це ж не британці в робі, а скоріш за все молдовани, яких там пів країни приїхало. Британці на будівництвах не працюють. На моєму досвіді самі брудні це китайці. Я в штатах їх надивився, якась нечичтоплотна нація. Можливо мені зустрічалися самі соціальні низи.
02.10 був в Лондоні. Я не помітив в громадських місцях; черг (окрім продуктових магазинів), трави, особливо в метро, сирен більше ніж на приклад в польщі, папуг не бачив жодного разу на вулиці.
Я теж спочатку жила в Нідерландах. Обожнюю цю країну. Переїхали до Бервік в Англію, рік тут і не можу сказати що я в захваті. Переїхали по чоловік тут працює
@@m.andrii О, друзі, а у мене до вас якраз питання, якщо дозволите. Я теж зараз в Нідерландах і шукаю можливості виїзду до Сполученого Королівства. Бо від початку були в програмі, але зі спонсорами не пощастило. До того свої причини на переїзд маю (мова і професія, наприклад). Але часто чую, що воно того не варте. Як люди, що жили і там, і там, а також мають український менталітет, будь ласка, поділіться своєю думкою! І чи дійсно є якась суттєва різниця?
А ви не здивуєтесь, якщо я вам розповім про те, що в українських п'ятиповерхівках, побудованих у сімдесятих роках, на кухні було два мідних краніка, яки люди об'єднували металевим тройником за допомогою гумових трубочок, придбаних в аптеці? При цьому гаряча вода цілий рік йшла з ТЕЦ чи котельної.
@@designxaz , я выросла в таком доме. И моей задачей было мыть посуду. Ни разу не заметила неудобства. В те годы мы лили воду столько сколько хотели. Мыли всегда под проточной горячей водой. А те трубочки были по назначению для грелки-клизмы синего цвета. Ничего не пересыхало. В раковину воду не набирали, её конструкция не позволяла заткнуть, не было углубления для пробки
Черги це не святе - це просто повага до тих хто в ній стоїть а не так як в Україні- де кожне гівно вважає себе кращим за тих хто в ній стоїть. Це просто інша - цивілізована - культура
Насправді, сміття вистачає на вулицях... особливо дратує так зване FLY-TIPPING, усюди, де тільки можливо, навіть під CCTV. Але, швидше за все, це не англіки, а "прибульці", з того, що сам декілька разів бачив. Нерідко можна побачити, як "місцеві", переважно старші люди, гуляючи по парку, наприклад, збирають сміття і відносять його до бінів, типу "заради спорту". Але хотів би зауважити щодо сміття в пакетах у центрі Лондона, на яке усім "вшисткоєдно" - це waste collection. Там так організовано збір сміття, бо немає бінів. Це у визначені дні та години. Принаймні, ті кадри, що у відео - це воно.
У Амстердамі наприклад, де я жив до Лондона, немає мішків сміття на тротуарах бо все сміття зберігається у підземних контейнерах - тому переїхавши сюди я був у культурному шоці
@@m.andriiВоно виставляється у певні дні і певні години . У нашому районі картон забирають ( як приклад) кожну другу середу між третьою та пʼятою після обіду . Кансел визначає і дотримується .
Мій досвід проживання у цій країні досить суперечливий але, що мені геть не подобається то два крани один на холодну волу інший на гарячу.. як на мене то є дуже дивно.. багато чого що відрізняєть від нашого побуду...
може туманів в них і не багато, зате їхній найспекотніший місяць літа - це як наша середина жовтня... І в розмові з місцевим він дійсно називав це спекою... А я майже ветровку не знімала... Але так - одне з найперших вражень від лондона було здивування - я потрапила в європу, чи в умовний Єгипет (я про одяг емігрантів та їхню кількість)... Два крани - то взагалі біль... навіть в котелях для туристів - ну за щоооо? А от стосовно гострої їжі - за 2 тижні не помітила, аде була там давно, може щось вже змінилося... Але нам ще пощастило, що вони оновили свої фунти і просто зробили 1 фунт - 100 пенcів (чи що там в них), бо раніше то був просто мрак... Але коли вони робили перехід - багато хто з людей був не дуже задоволеним, бо "це складніше"... яким чином - хто зна... Стосовно сміття - якось йшла в музей в день матчу Шотландія - Англія... Окрім нетверезих вболівальників які вилазили на фонтани і голих дуп під кільтами я надивилася на купу пива, а ввечері - сміття. Але наступного ранку все було вже чисто - тому тут я не знаю... можливо так тільки в центрі, а десь віддалік вже срачі не прибирають, але шкода
4:52 ну оце просто якась дуже дивна фігня, яку ЗАРАЗ легко виправити класичним краном чи навіть термостатним 6:00 я теж +20 тримаю взимку і ходжу в тапочках 8:52 це по суті фінансування суспільного телебачення, в Україні це теж є, просто робиться напряму з державного бюджету
Я в Нідерландах, була в деяких країнах Європи але ніколи не була в Англії. Цікаво було послузати ваши спостереження. Жобре, що в Нідерландах не палять в потягах та громадському транспорті. А, так звісно все легально продається.
Якщо тобі так не подобаеться Британія,то повертайся до України, тут тобі забезпеченна дружня зустріч з ТЦК та третя штурмова бригада з усіма витікаючими люб'язної зустрічі...
травку курять в основному не британці, а люди турецького, румунського чи якогось іншого південного походження. Про купи сміття - може район такий, або явне перебільшення.
@@m.andrii це у великих містах, в таунах/віляджах дуже чисто і охайно) загалом культурна країна, хоча і кривавих маньяків в історії вистачало. Наприклад відносно не давно - 1896 рік "Людожерка з Редінгу" - Амелія, вбила понад 400 дітей, що правда не їла їх. Це з одного боку, а з іншого - Шекспір))
Причина туманів раніше - викиди вугільного диму. Після 50х років ХХ століття Британія перейшла на інші види палива, тож і туманів стало набагато менше.
Ви забули розповісти про особливість вживання арахісу на островах :) або те, що тут часто сплачують зп потижнево, а за оренду житла знімають 2 рази на місяць :)
Моя версія щодо ковроліну - це через підлоги дуже низької якості. Я дизайнер інтер'єру і ми робимо проекти у Лондоні. З власного досвіду, завжди, коли ми хочемо зняти ковролін - це виявляється неможливим((((( Требо робити нову підлогу, або залишати все, як є. Карволін зазвичай залишається).
Трошки розпишу за Шотландію:
1. Ходять у взутті по дому.
2. Миють посуд, набираючи воду у каковину і занурюючи туди посуд.
3. Через постійні дощі, вони спокійно можуть грати гольф у зливу.
4. Дуже поважають людей у черзі.
5. Коли в тебе запитують ЯК СПРАВИ? - то не запитують.
6. В місцевих басейнах люди купаються в холодній воді (як на мене)
7. На всіх барахолках типу ОЛХ - виключно кеш.
8. Викидують техніку просто на вулицю (правки, плазми, холодильники)
9. Мають безліч ідіом на всі випадки життя, і що саме головне - користуються ними.
10. Дуже емпатійні і завжди прийдуть на допомогу, навіть, якщо тебе не знають.
Чудові пункти - зі всім згоден, щодо басейну - як раз сьогодні були з сином - ходимо у термокостюмі (він ще й під відкритим небом)
Майже всі європейці ходять у взутті. Роздуватися це азіатський звичай ,який перейшов і до нас.
Ніколи не хотілось емігрувати саме з тих міркувань, що там чужі ментально люди, що наш комфорт не співпаде з їхнім, що наша раціональна УКРАЇНСЬКА ментальність буде розгублена в цій нераціональності. Під ракетами і дронами, вночі постійно працює ППО, але я вдома, підтримую ту, кого люблю всім серцем - мою кохану Україну. А ви як хочете, будете шукати все життя зручного гнізда, але років в 50 зрозумієте, що його в чужих країнах немає, ви там люди 3 го сорту, як би це сумно не звучало.
Клінічний дурник-патріот@@SlavaUkraininavik
А як готівку передавати через Інтернет? Чи мається на увазі при зустрічі з продавцем?
Краще робити хоча б мінімальні паузи між фактами або перебівки, бо інакше все змішується в суцільну кашу. А так - дуже цікаво, дякую
"магазини закриваються, о восьмій, а у неділю взагалі о п'ятій" - от тут би картинку-мемчик зі здивованим обличчям, де німці та полякі такі: "У вас магазини працюють у неділю?!"
це ж які можливості для українців
великі магазини типу Lidl, Tesco працюють до 22.00
😂😂..в Мадриді теж закриті
@@key_to_the_world А деякі магазини працюють цілодобово. І великі, і малі.
Всі люди повинні відпочивати - і працівники магазинів теж
Ви, певно, розповідаєте про Лондон, бо там, де жили ми, половина з того, що було сказано, не так))
Ніяких травки і мечетей там де ми жили. Багато старих гарних, аж дух захоплює, церков.
В церквах збираються по певних днях. Церкви для англійців - це місце, де можна зібратись і провести час разом. В одній церкві по понеділках у нас влаштовували кафе. Ставили столики, як у кафе. Приносили смаколики(тільки солодощі), зроблені власноруч. Церковний служка(може бути і жінка, і чоловік) виступає в ролі офіціанта. І платите ви за все, що замовляєте. Це, як пожертва церкві)) У іншій церкві по четвергам влаштовували настільні ігри, часто лото. Був розізраш різних призів. Вхід іноді був платний.
Сміття на вулицю виставляється у певні дні тижня, коли сміттєвоз їздить і збирає це сміття.
Коври на підлозі - так. Але вже не у всіх, а 50/50. Замість коврів - гола підлога. Для англійців норма на голу холодну підлогу взимку пустити легко одягнену дитину поповзати або погратися.
Два крани залишються у старих маєтках, де давненько не робили ремонт.
Пластикові вікна виглядають зовсім по іншому. І на провітрювання ставляться не так, як наші.
Звуковзоляція в домах взагалі відсутня. Сусід згори має літати, щоб ви не чули його ходу.
Автобус стає на зупинці тільки, якщо на зупинці махнули рукою, або у салоні натиснули кнопку зупинки.
І саме головне. Англійці нікуди не поспішають. Ніхто не підходить до виходу з автобуса, коли замовив зупинку. Весь автобус буде СПОКІЙНО чекати, коли людина з заду салону або з другого поверху неспішно вийде, побажає водію хорошого дня, настрою і т.д. і піде)) І так у всіх сферах обслуговування)))
Не втрималася. Ще додам, що сім'я без кішки або собаки - то велика рідкість. І собака або кішка на столі - то норма. Як і брудне взуття з вулиці))
І руки англійці, нажаль не миють, як ми і перед ін'єкцією у лікарні шкіру спиртом не протирають(можуть зробити це, якщо ви про це попросите).
Багато схожого з Іспанією..лише руки миють тут гель антибактеріальний і протирають спиртом медики обов'язково перед ін'єкцією і
Дякую, дуже цікаво Ви описали, я все це уявила і прожила - самій цікаво - чому ..?
Про автобусні зупинки ви чуточку не до кінця розібрались. В Англії, як і в усій Великій Британії, автобусні зупинки діляться на два види: bus stop та request (bus) stop. На bus stop (не на bus stаtion) автобус завжди зупиняється, коли там є люди, а от на request stop все, як ви вище сказали.
В Україні в селі теж двері всередину відкривались у дідуся, бо раніше бувало снігу намітало в зріст людини.
Круте спостереження. Я ось пам'ятаю що у нас в квартирі раніше також двері відчинялися всередину а вже коли встановили нові - то назовні. Всі ці "броньовані" двері назовні
@@m.andrii цей прикол з 90-х щоб не видавили домкратом. Бо злодюжки думали дупами. Головне в хату залізти. А те що очькожимжим і далі коридору не пустить то і хватали або взуття чи одяг і як "пощатить" сумку з чимось. Та й квартири маленькі і щоб двері всередині не чіплялися ні за що.
@@m.andriiв радянському союзі всі двері відкривались всередину. Щоб міліції легше було звйти
У мене досі так) Бувало відкриваєш зранку, а намело під два метри)
А взагалі то двері повинні відчинятися назовні. Тому що при пожарі ти коли біжиш і в паніці, то двері штовхаєш від себе
Україна - найкраща!
Звичайно найкраща. Можна пиздити вагонами і тобі за то нічого не буде.
Чув версією, що фраза "туманний альбіон" пішла не від природних туманів а від того, що в певний період часу Лондон був весь у вихлопних газах, наче в тумані.
Скоріш за все, що раніше була інша погода
Так, я також чув що Альбіоном острів назвали римляни через cliffs скелі на півдні Англії - перше що побачили римляни коли прибули сюди, а туманним його почали називати через забруднення повітря у епоху індустріалізації
Ще про медицину 😅, про освіту в школах. Про дитячі садочки… це моя біль
через смог який утворювався на зорі промислової революції. Вдень люди ходили з ліхтарями
@@m.andriiтумани є!
Туманний Альбіон, цей стереотип від неосвіченості. Бо це було колись, і не туман, а дим від парових машин! Коли всі фабрики працювали на вугіллі, домогосподарства опалювалися вуглям, Лондонське метро на вугіллі, тощо.. то цей дим (смок) перманентно стояв над містами.
Так це російська фантазія, так само як Чікаго- місто вітрів, бо це про часті зміни устрою в складний історичний період а не про погоду.
Ні це не стереотип. У них дійсно абсолютно всі будинки опалювалися вугіллям не дровами як в Україні. Від цього стоїть смог і туман. Згадайте як у нас горять торфяники під Києвом дим, смог і немає чим дихати
@@kozache_5477 Дякую за просвіту, не знали цього 👍
Я тільки хотіла про це написати
Дякую, Пане, за ваші відео.
Так вже склалося, що я як той "реднек" все своє життя не полишав кордони свого штату(області) але коли почалася "повномаштабка" то мав можливість проходити навчання військовій справі у Сполученому Королівстві.
Не скажу що це був культурний шок, але точно був здивований))
Багато з того, про що ви розповідаєте, для мене є новиною і я ще раз і ще раз переглядаю свої погляди на звичні речі...скажу чесно, Британія і Британці в моєму серці назавжди!
Дякую за відгук! Британія дуже підтримує нас у всіх аспектах - за це їм велика подяка та повага.
Дуже цікавий ваш досвід, сподіваюсь що ви у безпеці! Це що я розповідаю - це мікс моїх спостережень та вражень трішки приведений у невеличку ступінь перебільшення :)
@@m.andrii Друже, я в небезпеці кожен день і це мій вибір, адже я був "народжений для війни"))
@@rew3358вертайтесь живі
@@rew3358 Дякую за захист України та українців! 💛💙Низький уклін! Божої охорони 🙏🏻
@@rew3358низький уклін, хай Вас Бог береже! І Ви бережіться!
Ну як же ш ви не сказали про ВІКНА які всюди відкриваються тільки назовні !!! Щоб їх помити треба наймати мийника вікон, бо сам ти до зовнішньої сторони знаходячись всередині не дістанеш! Це якийсь жарт !
Хм.. Дійсно. Не подумав про це - бачив що люди миють довгими швабрами якщо будинок на два поверхи
@@nataliej6431 ви не знаєте як їх відчинити. Я мию мої вікна дуже просто
@@nataliej6431 ви не знаєте як іх правильно відкрити. Я мию мої вікна легко ,але я мешкаю в Британії 20 років 😉
@@nataliej6431 навчитися їх відчиняти и буде легко мити.
@@nataliej6431 їх просто треба правильно відчиняти
Я також у Лондоні вже третій рік,тож маленькі ʼуточненняʼ))):
-Сміття забирає машина декілька разів на тиждень,тому і виставляють пакети на узбіччя.
-У супермаркетах і в меню ресторанів скрізь бачу позначку,якщо страва гостра.Дивно,що ви не бачили.
-два краники з водою,то скоріш вже раритет,навіть у старих будинках є сучасні крани. Скільки дивилася квартир,у жодній їх не зустрічала.
Все решта-згодна,та про Англію можна розповідати безкінечно!!))🤗😉
Теж так думала про крани, але коли постійно бачу їх в продажу в будівельних магазинах, то розумію що не такий вже "раритет"...
@ 🙈
Вельми вдячний за гарне відео.
Гарних вихідних.
Дякую за перегляд і гарної вам неділі! :)
Вітаю і дякую Вам за український контент ! 🇩🇪❤️🇺🇦
Дякую за підтримку!
№10 дуже сподобався, історичні назви які зараз звучать химерно чи навіть вульгарно, це прикольно)) я б хотів більш детальний ролик на цютему) дякую за цікаве відео!
Так, ось нещодавно бігав новими для себе вулицями і наткнувся на Burnt Ashes Hill. Не вульгарно, але яка сильна заряджена назва! Також хочу розібратися
ну британці славляться своєю страшною любов'ю до давньої історії. і дуже не люблять щось переіменовувати, зносити, переносити. де це можливо - все має мати стару назву, старий номер незмінний століттями, бажано щоб ще й зовнішній вигляд лишався автентичним. це звісно десь додає багато геморою, коли потрібно щось реально важливе для міста побудувати\зробити. але водночас з тим лише через таку особливість Британія і має по цей день свій стиль історичний.
До речі, мені місцевий друг розповідав, що кіньми займається. Також британська традиція. Так от вони імена коням навмисне такі ж неблагозвучні дають, це в них місцевий шик і "витончений" гумор. Особливо, коли срамне ім'я не очевидне, а звучить смішно, наприклад, при швидкій вимові коментатора змагань.
Вельми вдячні за випуск. Було цікаво. Підписка та вподобайка
Дякую за підтримку і підписку!
Цікаво, пізнавально і дуже приємно слухати Ваш тембр голосу. А мова і вимова здавались абсолютно ідеальними доки не почув оце - 8:28
"На протязі" - калька з російської мови (на протяжении). Правильно - протягом або продовж. А на протязі можна нежить підхопити. )
Привіт. Я б ще додав, що вони не такі поціновувачі чаю як ми всі думали. В більшій мірі п'ють каву або концентровані соки, що розбавляють водою чи алкоголем, чи інші газовані напої....
Я б додала до списку: до цих пір всі питання вирішуються за допомогою пошти, royal mail.Тобто майже всі бюрократичні питання маєш дочекатися через пошту.І банки,і податкова,і медицина тобі пишуть і пишуть)
Привіт! Декілька років тому навіть була новина що вперше за опитуваннями британці сказали що п'ють кафу частіше ніж чай
100%, мене це вперше сильно здивувало у Нідерландах, а тут вже звиклось - це мабуть підхід всієї Західної Європи
мені здається це більше залежить від класу. і щось мені підказує що більшість взагалі ніколи з вищим класом наживо не зустрічалась ) до речі, ви можете розрізнити по вимові вищий та середній клас?
не можу нажаль, лише читав і для себе відмічав що чм вище клас - тим простіша мова, а нижчі класи занадто "витончено" розмовляють щоб зайти за вищий клас
7:42 Ось до речі, з приводу їжі у мене склались трошки інші враження. Якось навпаки здається, що саме в Британії тебе попередять про ВСЕ. А все через нові закони про алергію, те саме і про гостроту. В будь якому ресторані, в який я заходила, можна побачити детальну інформацію про те, що ви їсте і що туди входить
Розкажу трохи про Іспанію
Тут на вхідних дверях пять замків
Одна дверна кругла ручка куля посередені дверей
Двері з дебільшльшого відкриваються ключами і пхають ногою, тому знизу дверей є маленька лапка
Вікна алюміневі типу коредера розсувні, через як дуже гарно продуває вітер,особливо у зимку
Вітри сухі холодні аж до кісток без снігу.
Немає підвіконників з середини, тільки ззовні.
Вікна стоять у площину стіни
Кожні вікна з жалюзями від сонця і допитливих старих іспанців
На кожномувікні тольдо абож тенти теж від сонця
Якщо живеш біля парку не можеш заснути через зелених папугаїв які кричуть так ніби їх ріжуть
Іспанія це країна горів і то у заїзди , виїзди у гараж дуже круті підйоми
Здебільшого пішохідні зебри розташовані на краю дороги і коли йде пішохід треба зупинятися під гору постійно
Поверхи починають рахувати з 0...це земля і те що нище це мінус
Квартир розташовані з лівої парні числа з правої не парні
В Іспанії десь добре жити, чи то було колись?
Чудово! Дякую що поділилися!
Дуже дивно, що з мінусів ви написали саме ЦЕ😂😂. Мабуть, не довго були.
Щоб папуги не верещали ,включіть їм спів солов'я..вони затикаються десь хвилин на 15..якщо їм включати постійно..то через місяць почнуть співати під солов'я..трохи подібно. Хоч не верещать тоді
Ви написали що "Іспанія країна горів". Що таке горіви??
Дуже корисна інформація. Дякую.
Дякую за перегляд і відгук!
Як завжди все просто і цікаво! Дякую!!!
Дякую дуже за відгук!
Дякую вам за цікаві новини за Лондон Я вже багато років живу в Канаді Торонто Також багато цікавих речей не звичних з хідною Європою Я привила і дуже люблю Торонто і культуру ….
Я намагалася дізнатися, чому тут так мало сміттєвих баків і мені пояснили це тим, що колись туди закладали вибухівку і були теракти. Після цього їх поприбирали. Але як на мене, то і в мішок можна покласти вибухівку. А от щоб знайти смітник, то треба постаратися.
Ще одне цікаве спостереження, то це відсутність достатньої кількості лав в парках чи в скверах. Або сідай на траву, або стій.
І парки зачиняються на замок о 18.00 в неділю, навіть в літку.
Щотще особисто мене дратує, так це відкривання дверей в туалетах. Неможливо розминутися з унітазом. Ну про чистоту я мовчу. Паб і чисті столи, туалети, то не сумісні понятья😅
Хаха! Дуже влучні спостереження! У Нідерландах сміття скидається у підземні контейнери, тут таких взагалі не зустрічав.
Якось гуляв Грінвіч парком - він влітку відкритий аж до пів на десяту - ruclips.net/video/W34xZc9awKo/видео.htmlsi=WmCaKCB6jkIiJ8Cv&t=1057, хоча я також одного разу випадково виявився зачинений у ньому ж і довелося лізти на свободу через паркан. 🙂
"Щотще особисто мене дратує, так це відкривання дверей в туалетах. Неможливо розминутися з унітазом." 😂 😂 😂
Справа в тому,що мішок не дає осколків,на відміну від металевого бака чи урни з каменю.
@@m.andrii є підземні контейнери як у Нідерландах. Переважно у новій забудові, яка споруджена за останні років 5.
теракти то таке. суть в тому, що доступні смітники дозволяють вам викидувати все що завгодно. в країнах де розвинене сортування сміття - це можна сказати "породжує хаос". все зроблено для того, щоб ви своє сміття самостійно думали куди діти. пляшки від води, упаковки від батончиків, конвертики - поїли, почитали, попили - і кладете собі в рюкзак. ви купили воду в пляшці - ви й думайте куди тепер діти своє сміття. прийдете додому, покладете в контейнер з пластиком. думаю, що в "ідеальному соціумі майбутнього" світтєві урни взагалі перестануть існувати. бо сміття буде вашою "пасивною власністю", за яку ніхто крім вас не повинен думати. я знаю, що вам такі твердження не сподобаються) але на особисто мою думку - це просто ідеально.
@@adosadios певно це правильний підхід. На росії сміття,це суспільний скарб,там взагалі не вивозять, так купами і лежить біля багатоповерхівок у дворах 😱.
Дуже цікава інформація; гарний канал, дякую!
Дякую за приємний відгук!
Дякую ❤було дуже цiкаво)
сміття! оооо в Нуйорку теж сміття на вулицях. точно такі ж звички.
Живу в Шотландії, біля мене Asda цілодобово працює нема на що жалітися)
Їду на закупи вночі 😅
Хіба на тротуарах сміття в блакитних мішках ? Це ж ресайклінг. ( або картон або пластик).Його виставляють напередодні призначеної дати забору ввечері ( якщо забиратимуть зранку)і після обіду( якщо машина проїжджатиме ввечері) . Це упаковки з офісів,кафе тощо, а не побутове сміття. І пластик чи скло за правилами повинне бути помите .
Лаконічно і цікаво! Дякую за відео!
Дякую вам дуже за приємний відгук!
класне відео! дуже посміялась з королівських дуп)))))
про ліцензію на тв, в Австрії теж є така штука, GIS, вони просто як рекетири ходять по квартирам і шукають телевізор навіть якщо в тебе просто прилад на якому ти з інтернету дивишся, і присилають рахунки потім. тому категорично не можна відкривати нікому двері )
@@Allalito001😅жах .
Ого! Я думав що це лише британська дичина, у Нідерландах такого немає
@@m.andrii в Англии такого нет. ТВ лицензию нужно платить только в случае подключения телевизора к внешней антенне или спутниковой тарелке. Если смотреть через интернет-роутер, лицензия не нужна и не платится. Кроме того даже стандартную лицензию на ТВ не платят люди старше 75 лет. Пока что. Вроде бы это изменится, но пока что мы не платим.
Співають абсолютно несподівано і голосно на робочому місці( помічала це всюди, де працювала і неодноразово була свідком перфомансів консультантів супермаркету) абсолютно не скуті і не сором'язливі в цьому
І це круто! 👍
Дуже цікаво ❤ дякую 🙏 🎉 ❤
Дякую за перегляд!
Відео від того хто вперше за кордоном і для тих хто не був за кордоном....якось так....
Відразу бачиш дуже молоду людину, що не жила у будинках побудованих ха радянських часів. Тоді усі двері відкривалися усередину. Це був стандарт для хабудовників. Він був до нульвих років, просто на його порушення всі закривали очі бо у 90-і більше боялися крадіїв домкшників ніж пожежу 😂
у будинках побудованих в радянські часи вже всі давно зменили двері)))
А вікна відкриваються назовні і неможливо самостійно помити, якщо живеш вище першого поверху. Існують спеціальні сервіси, які миють вікна.
Розетки, вимикачі в іншу сторону, паталогічна "ввічливість", хоча не завжди щира - "sorry", "thank you", слова, які британці напевно вивчають першими від народження, й принято говорити "sorry", незалежно від того ти винний, чи тобі😅
Неймовірні пригоди ухилянтів за кордоном)
а в окопе есть время на просмотр? или диван твой окоп?
Була в вересні в Манчестері - ці крани з різними водами, які ще і далеко один від одного - дуже вибісили, бо важко і обличчя вмити не гарячою і не холодною водою 😅 і зуби почистити.
І про запах трави всюди - о так 🫣 весь центр міста пропах травкою 🤷🏼♀️
Хм. Про двері цікаве зауваження. Я працюю архітекторкою і ми завжди робили відкривання дверей назовні, оскільки натовп людей, що біжить евакуюватися при пожежі, легше і швидше це зробить, коли вони відкривають на вулицю.
Досі ніколи не застановлялась в який напрям відчиняються двері. В Америці в приватних хатах і житлових будинках також відкриваються в середину. Але в крамницях та інших підприємствах, на зовні.
Гарне відео 🎉🎉🎉Цікаве !!! ❤
Дуже дякую!
Дуже багато схожості з Бельгією. Лисиці, папуги, сміття, запах трави повсюду. Хіба що у Бельгіі не має гостроі іжі, а це навіть шкода. Я люблю гостреньке.
Стосовно травки підтверджую)
При чому вживання каннабісу в UK є незаконним але нікого це не лякає
От чому він туманний😅
😂
про траву - правда
Ковролін - це звуко ітеплоізоляція
Вікна відкриваються назовні, часто просто одне скло, а якщо по багатому то однокамерний склопакет
Миють посуд у тазіку і не полощучи а просто протираючи рушником ставлять у шафу
Зішкрябують краплі води з ванни чи душу після використання, щоб зменшити вологість
температурна шкала опущена проти Української градусів на 8. Тому "тепло" це 16-20. А 22 це вже спекотно. При наближенні до 30 повідміняють всі заходи на вулиці
Я зішкрябую воду з душу також але не для того щоб зменшити вологість, а щоб не було плям на склі від води
@@m.andriiвони не тільки скло шрябають, але і плитку :)
Збочинці
😂😂👍@@m.andrii
@@m.andrii😅😅😅. І не жаль часу . Краще витяжку гарну поставити.
з приводу сирен: ну як це ви не відчуваєте, що ситуація якась екстрена?) це багатомільйонне тісне місто. кожної хвилини купа ДУЖЕ ЕКСТРЕНИХ ситуацій. і до них ще треба дістатися, та ще й такими вулицями. просто подивіться власне ж відео де чоловік на скутері, їдучи в трьох метрах від волаючої сирени ледь не врізався в неї. хоч сирени і галасні, дратують, та це необхідність.
Вікна відчиняються назовні, тобто в дощ часто немає змоги провітрити. І помити вікна, якщо це не перший поверх, то також цікава штука 😀
Дякую
До речі, про сирени. Я зараз тимчасово живу в Кишиніві і тут теж постійно ці сирени. В основному у "швидких". Ну, блін, невже тут щопівгодини хтось "помирає".
Здивували! Можливо діють різні закони
ну як будете помирати, і вам в швидкій скажуть "сорян, будемо хвилин через 20-25, як там на дорогах буде ситуація" - то не скаржтеся.
хотів би зауважити щодо сміття в пакетах у центрі Лондона, на яке усім "вшисткоєдно" - це waste collection. Там так організовано збір сміття, бо немає бінів. Це у визначені дні та години. Принаймні, ті кадри, що у відео - це воно.
ruclips.net/video/0JtoSafhvLM/видео.html
🤦🏻🙆🏻😹паліглот
Дякую за відео.
Було цікаво, підписався
Дякую за підписку! Також запрошую до телеграм каналу, там також цікаво! :)
Дуже цікаво!!!
Ніколи не був, але цей мікс різниц одиниць вимірювання й справді дурнуватий та нелогічний. Те саме побачив у оглядах з Канади. Там так само показують літри на 100 км як в нас, але при цьому ж можуть виміряти відстань і у милях, вказують градуси Фаренгейта.
А коври мабуть не рахуються - бо це ж не строкаті радянські та малі, а це підлогове покриття спеціалізоване, це ковролин або карпет як вони його називають. В мене вдома нема, але мені здається вони додають комфорту та затишку. Та й якщо впадеш то явно буде краще ніж на плитку. Шуму менше знову ж таки.
Але купа пилу. Тому люблю більше килимки ніж ковролін на всю підлогу.
Пыль внутрь волокон забивается. А по голому полу её сквозняк гоняет. Так что - мимо. Если нет сырости и сотни уборшиков, то ковролин вполне логичное решение. И с ним акустика в помещении на много приятнее.
В Лондоні тільки в неділю магазини закриваються в 17,а так по різному,багато продуктових працюють до 21-22,навіть 23
В транспорті точно не палять а тим більше травку , сміття вивозять завжди в призначений час . Коли не може підʼїхати спеціальна машина то виставляють в пластикових пакетах. Ковролін тому стелять що в будинках перекриття з дощок і він сменшують звуки у будинку .
палять, неодноразово це бачила. Що вейпи, що айкоси, що траву. Бачила і в метро, у центрі міста, і на вокзальних станціях
Дяка авторові за пізнавальне відео та маленька правка до нього, як правильно писати слово ДЖЕНТЛЬМЕН, а не ДЖЕНТеЛЬМЕН☝️🤷♂️
Дякую за виправлення!
В совкє всі непродовольчі крамниці не працювали в неділю.
Розклад роботи був з 09-18(19)
3:13 #5 ну це мабуть більше стосується Лондона. Мешкав в Йовілі і нічого не чув. Проїздом був Бат, Солсбері і Брістолі - теж не чув сирен.
А от з #6 погоджуюсь: знов таки в Йовілі дофіга індійських ресторанів і є польський магазин з польськими продуктами.
Так, згоден - це скоріш про Лондон та великі міста - тут я трішки змазав дивацтва СК з Лондоном.
Поляків дуже багато тут і магазини всюди, а ще турецькі бачу часто. Шкода що українських мало
Живу у Бристолі - сирени постійно або поліція або швидкі
Ковролін в США - майже настільки ж популярний. Лише ніколи не бачила слава Богу у ванній кімнаті 😄
В ванній кімнаті це радше рідкість, але різні фріки бувають! Бачив фото навіть ковроліну на кухні - така кухня має ніколи не використовуватися :)
@@m.andriiУ знайомих в Україні бачила ковролін в кухні. І там чисто було. Хазайці повага. Та для мене це занадто складно зрозуміти навіщо так ускладнювати собі життя. У нас в кухні плитка та біля мийки невеличкий коврик пвд ноги. Коврик легко витрусити та випрати. Томити підлогу. А з ковром?))) пилососити щодня?))) чи як...
Я взагалі не уявляю наскільки потрібно стерильним бути щоб не забруднити ковер на кухні. Хіба що не говувати взагалі
one developer told me We love carpets so much we would put it on the ceiling.
@@m.andriiчула що британців дуже дивує що українці щодня готують😅.
Про двери. Людям в панике, при пожаре, легче вынести дверь наружу. А вот быстро открыть внутрь, когда толпа людей поджала пространство - сложно.
В Украине есть правило, если свыше скольки-то там людей в помещении находится, то только наружу должны открываться. В Швейцарии двери внутри и лутки металлические(огнестойкие). Тоже требования пожарных.
В Україні вхідні двері відчиняються назовні (тобто в напрямку евакуації) теж з міркувань пожежної безпеки. Щоб людям самим було легше їх вибити або відчинити, рятуючись від пожежі. Тому що коли біжить декілька людей і ломиться в двері, то їх вже всередину не відчиниш. Чув це про Англію, що там всередину відчиняються, завжди думав, що це повна дурня, аби навпаки зробити. Або закон якогось короля з ХІІ сторіччя, яких у них повно.
В Україні двері відкриваються так,як їх встановлять,це бажання господарів
@@ОльгаМалыхина-г8гв Україні будівельними нормами з протипожежних міркувань передбачено відкривання в напрямку евакуації.
@@ОльгаМалыхина-г8г за приватне житло не знаю. але всі підприємства (будь що публічне, коротше) за суворим непохитним стандартом будуються з дверима назовні. це обов'язкова вимога.
Думаю не за королів, а якраз дуже сучасне правило. Бо у цивілізованих країнах все менше і менше відповідальності покладається на громадянина. На все є правила та спеціальні люди. Якщо середньостатестичному европейцю дати нестандартну задачу або питання, на яке той не знає правила, то все-- повністю зависає. ( ніяк до цього не звикну)
Тож через страхові або ще подібні причини відповідальні за порятунок саме пожежні, а всім іншим і знати не треба.
Слово в слово про Ірландію , абсолютно те саме , окрім гелікоптерів . Обожнюю цю країну
Багато разів бував у Британії. Можу тільки підтвердити те, що розповів пан Мандрій. Правий він і у тому, що до тих дивацтв врешті звикаєш. Звісно, що десь є перебільшення. Наприклад, традиція 2-х окремих кранів значно слабшає. Що стосується сирен спецтехніки, то так це є, Але запрошую пана до Італії і Лондон здасться ценром тиші. Та і Україна "гуде". Тихо було при совку... Тож подяка автору, молодець. Пригадав ось і свої подорожі. А Британія класна країна.
Дякую за такий чудовий відгук! Так я не рідко перебільшую у відео, але ж інакше було б не цікаво! Ви зараз живете не у Британії?
@@m.andrii Я є вченим на пенсії. Проживаю у Києві. У Британії був у відряджкннях та туристом разом з дружиною. Отже бачив різні аспекти їх життя. В оснаннє був у 2013-му. Вам удачі...
Все те саме і в Ірландії. Думаю в Британії теж є в будинках якісь допотопні бойлери які місцеві вмикають по таймеру щоб економити електроенергію.
А ще стоять насоси які воду качають і шумлять шо капець.
Так, і якщо ввімкнути воду одночасно і у ванні і на кухні і ще й воду злити - комусь не вистачить 😂
Дякую,луже багато цікавого дізналась😊
9:00 про Японію чув, що приходить інспектор, вистрибує зза тебе, щоб подивитися чи є в тебе телевізор, щоб змусити тебе платити за телебачення.
Наявність в людини телевізора, ще не означає, що вона користується телебаченням.
Цікаво. Дякую!
"Не дивись телевізор" - то є хороша порада :)
Кожна розетка має вимикач. Берез це мої італійські друзі не змогли включити фен в готелі. Багато будинків зі старими вікнами. Чайки та лисиці кричати з відусіль. Можна вдягати шорти і зимову куртку. В ванній часто немає розеток особливо в старих будинках.
індекс = будинок, будинки можуть мати власні назви
підготовка до Свят починається за 2 місяці до свята, замовлення різдвяних ялинок з кінця вересня - початку жовтня. Доїхати до аеропорту на електричці дорожче ніж з того ж аеропорту злітати в Дублін в два боки)
Страшно спертися на міжкімнатні стіни в квартирах
Розетки тут дуже круто продумані - вони хоч великі, але безпечні, а в ванній кімнаті їх не встановлюють також через небезпечність. Дякую за доповнення - зі всім згоден!
так, а ще на прикладі Лондона перші дві букви індексу вказують на те де знаходиться будинок - SE, SW, NE, NW
Все так! 😆
Справді, гелікоптерів дофіга. ... Але далеко не завжди поліція їздить з сиренами. Далеко не всюди можна побачити гори сміття. Принаймні це далеко не всюди по Британії. Два крани - це в більш старих будинках переважно. Вже в нових ремонтах такого давно нема. Ковролін, насправді, це дуже зручно і комфортно в ноги, просто частіше пилососити треба. Туман тут є ще й який, поїдьте куись в Йоркшир Дейл або Робінгуд Бей - там такий туман буває, шо ви охрінієте, місцеві його називають seafret.
Для того, щоб зрозуміти чому бідні живуть поруч з багатими, почитай про експеримент Прюїтт-Айгоу.
Туманів багато. Я живу поза межами міста. Рано в ранці біля 6:00 їжджу на роботу, то бувають такі густі тумани що майже нічого не видно, і доволі таки часто .
Поза межами міста дійсно є сенс що частіше, але порівнюю наприклад Лондон з Амстердамом - тумани в останньому з осені ледь не кожний другий день були, а тут сонечко світить. Це лише моє суб'єктивне враження
Тумани формуються від водойм восновному, через різницю температур води й повітря. В місті це складніше спостерігати, ніж за містом
100%
А ще британці відомі бруднулі! Мити руки їх навіть пандемія не навчила! Рівень гігієни в кафе у Новусі чи пузатій хаті в 10 разів вище ніж в дорогому англійському ресторані!
Сам такого не помічав, дякую що поділилися
о так, вічно брудне взуття, особливо це дивно спостерігати у Лондон сіті, коли людина одягнута у гарний діловий костюм з брудним спортивним рюкзаком і кросівки, які колись були білого кольору і ніколи не бачили краплі води. Про те, що це є саме взуття кладеться у публічному транспорті на сидіння взагалі мовчу🤢
@@oksananovichenko791 а ремонтну бригаду у робі з клаптями цементу, і фарбою в автобусі ви ще не бачили? 🤣 схоже, що ні, бо про брудні кросівки вже б не згадували 😂
@@nataliej6431 бачила неодноразово. до цих людей у мене питань немає, чому вони не переодягаються з робочого одягу у буденний, ви самі собі відповіли, бо вони бруднулі.
@@nataliej6431 так це ж не британці в робі, а скоріш за все молдовани, яких там пів країни приїхало. Британці на будівництвах не працюють. На моєму досвіді самі брудні це китайці. Я в штатах їх надивився, якась нечичтоплотна нація. Можливо мені зустрічалися самі соціальні низи.
02.10 був в Лондоні. Я не помітив в громадських місцях; черг (окрім продуктових магазинів), трави, особливо в метро, сирен більше ніж на приклад в польщі, папуг не бачив жодного разу на вулиці.
Так. Це я все напи***в
@@m.andrii Я так і знав)))
Я теж спочатку жила в Нідерландах. Обожнюю цю країну. Переїхали до Бервік в Англію, рік тут і не можу сказати що я в захваті. Переїхали по чоловік тут працює
Все пізнається у порівнянні :)
@@m.andrii О, друзі, а у мене до вас якраз питання, якщо дозволите. Я теж зараз в Нідерландах і шукаю можливості виїзду до Сполученого Королівства. Бо від початку були в програмі, але зі спонсорами не пощастило. До того свої причини на переїзд маю (мова і професія, наприклад). Але часто чую, що воно того не варте. Як люди, що жили і там, і там, а також мають український менталітет, будь ласка, поділіться своєю думкою!
І чи дійсно є якась суттєва різниця?
Всі вхідні двері відкриваються у середину.
А куди вони мають відкриватись? ! 😅😅😅 ви жартуєте чи просто уже для цифер придумуєте «проблеми»?
Лайкище тебе. Очень хорошо рассказал. Вся информация полезная.
Спасибо за такой отзыв!
та ну Lidl, Asda, Tesco і інші великі супермаркети працюють до 22.00. Маленькі магазини та речові так, до 17 та до 18.
Кров з «вушей» це прікольно😂
А ви не здивуєтесь, якщо я вам розповім про те, що в українських п'ятиповерхівках, побудованих у сімдесятих роках, на кухні було два мідних краніка, яки люди об'єднували металевим тройником за допомогою гумових трубочок, придбаних в аптеці? При цьому гаряча вода цілий рік йшла з ТЕЦ чи котельної.
Помним такое) трубочки эти вечно пересыхали еще. Но лучше уж так, чем тупо два крана) ну они и посуду моют тупо набирая воду в раковину
@@designxaz , я выросла в таком доме. И моей задачей было мыть посуду. Ни разу не заметила неудобства. В те годы мы лили воду столько сколько хотели. Мыли всегда под проточной горячей водой. А те трубочки были по назначению для грелки-клизмы синего цвета. Ничего не пересыхало. В раковину воду не набирали, её конструкция не позволяла заткнуть, не было углубления для пробки
Це які магазини відкриваються об 11-ой і зачиняються у 8-ой? І де це?
Черги це не святе - це просто повага до тих хто в ній стоїть а не так як в Україні- де кожне гівно вважає себе кращим за тих хто в ній стоїть. Це просто інша - цивілізована - культура
Нічого так не паскудить і характеризує людей ,як сміття !!!!!!!!! Цивілізація ніби повинна розвиватися з прожитими роками.
Міста України значно чистіші ніж міста Англії, навіть під час війни
Насправді, сміття вистачає на вулицях... особливо дратує так зване FLY-TIPPING, усюди, де тільки можливо, навіть під CCTV. Але, швидше за все, це не англіки, а "прибульці", з того, що сам декілька разів бачив.
Нерідко можна побачити, як "місцеві", переважно старші люди, гуляючи по парку, наприклад, збирають сміття і відносять його до бінів, типу "заради спорту".
Але хотів би зауважити щодо сміття в пакетах у центрі Лондона, на яке усім "вшисткоєдно" - це waste collection. Там так організовано збір сміття, бо немає бінів. Це у визначені дні та години. Принаймні, ті кадри, що у відео - це воно.
У Амстердамі наприклад, де я жив до Лондона, немає мішків сміття на тротуарах бо все сміття зберігається у підземних контейнерах - тому переїхавши сюди я був у культурному шоці
@@m.andriiВоно виставляється у певні дні і певні години . У нашому районі картон забирають ( як приклад) кожну другу середу між третьою та пʼятою після обіду . Кансел визначає і дотримується .
Мій досвід проживання у цій країні досить суперечливий але, що мені геть не подобається то два крани один на холодну волу інший на гарячу.. як на мене то є дуже дивно.. багато чого що відрізняєть від нашого побуду...
👍
Супермаркети Aldi, Lidl та ін. працюють до 22:00, в неділю до 16:00
може туманів в них і не багато, зате їхній найспекотніший місяць літа - це як наша середина жовтня... І в розмові з місцевим він дійсно називав це спекою... А я майже ветровку не знімала... Але так - одне з найперших вражень від лондона було здивування - я потрапила в європу, чи в умовний Єгипет (я про одяг емігрантів та їхню кількість)... Два крани - то взагалі біль... навіть в котелях для туристів - ну за щоооо? А от стосовно гострої їжі - за 2 тижні не помітила, аде була там давно, може щось вже змінилося... Але нам ще пощастило, що вони оновили свої фунти і просто зробили 1 фунт - 100 пенcів (чи що там в них), бо раніше то був просто мрак... Але коли вони робили перехід - багато хто з людей був не дуже задоволеним, бо "це складніше"... яким чином - хто зна... Стосовно сміття - якось йшла в музей в день матчу Шотландія - Англія... Окрім нетверезих вболівальників які вилазили на фонтани і голих дуп під кільтами я надивилася на купу пива, а ввечері - сміття. Але наступного ранку все було вже чисто - тому тут я не знаю... можливо так тільки в центрі, а десь віддалік вже срачі не прибирають, але шкода
Радий за тебе
Дякую
окрема місце в котлі для людей, що ставлять взуття посеред входу в приміщення
Tesco працює цілодобово (здається), але те що після 11 ночі це точно
Так я повністю погоджуюся - лисиці, сирени, закриті магазини та інші речі, які викликають питання та усмішку. Дякую за відео
Дякую за перегляд Ольго!
4:52 ну оце просто якась дуже дивна фігня, яку ЗАРАЗ легко виправити класичним краном чи навіть термостатним
6:00 я теж +20 тримаю взимку і ходжу в тапочках
8:52 це по суті фінансування суспільного телебачення, в Україні це теж є, просто робиться напряму з державного бюджету
Я в Нідерландах, була в деяких країнах Європи але ніколи не була в Англії.
Цікаво було послузати ваши спостереження. Жобре, що в Нідерландах не палять в потягах та громадському транспорті. А, так звісно все легально продається.
Якщо тобі так не подобаеться Британія,то повертайся до України, тут тобі забезпеченна дружня зустріч з ТЦК та третя штурмова бригада з усіма витікаючими люб'язної зустрічі...
А ти у якій бригаді служиш ??
@lilyafortuna695 Нащо тобі знати в якій я бригаді?
@@GenikGen отож. П... не мішки ворочать.
Все дуже сподобалося... але люди ходять не в національних "костюмах", а в національному одязі.. )))
Так, дякую за зауваження
@@m.andrii ну, то така справа.... без проблем..
Ну от - це про безпеку і пАліції легше. Я вже не кажу про те що було б дивніше якби двері відчинилися не всередину будівлі чи кімнати! 😅
Реально треба пункти розмежовувати. Інтонаційно, паузами, музикою - а не давати її під все. Бо така каша - все підряд.
Туманів в Україні більше ніж в Британії 🗿ні ,в Україні тумани рідкість
Про лисиць не очікував 😅
травку курять в основному не британці, а люди турецького, румунського чи якогось іншого південного походження. Про купи сміття - може район такий, або явне перебільшення.
@@maksim5109 у нас на півночі курять переважно британці. Стосовно сміття все так і є в Лондоні. Але звичайно не в кожному районі.
Я бачив і британців (паспорт не питав, але по вимові розумієш що британці) що курять травку
Я реально не знаю району де сміття не вивалюється на вулиці - що у Грінвічі, що у Річмонді, що у Челсі що у Вестмінстері - немає різниці
@@m.andrii так ви пояснить що зі сміттям. Тому що вони його виставляють перед тим як служби його прибирають.
@@m.andrii це у великих містах, в таунах/віляджах дуже чисто і охайно) загалом культурна країна, хоча і кривавих маньяків в історії вистачало. Наприклад відносно не давно - 1896 рік "Людожерка з Редінгу" - Амелія, вбила понад 400 дітей, що правда не їла їх. Це з одного боку, а з іншого - Шекспір))
Причина туманів раніше - викиди вугільного диму. Після 50х років ХХ століття Британія перейшла на інші види палива, тож і туманів стало набагато менше.
Ви забули розповісти про особливість вживання арахісу на островах :) або те, що тут часто сплачують зп потижнево, а за оренду житла знімають 2 рази на місяць :)
Моя версія щодо ковроліну - це через підлоги дуже низької якості. Я дизайнер інтер'єру і ми робимо проекти у Лондоні. З власного досвіду, завжди, коли ми хочемо зняти ковролін - це виявляється неможливим((((( Требо робити нову підлогу, або залишати все, як є. Карволін зазвичай залишається).