Дякую Вам з відео) Пол випив краплину води життя після того, як не передбачив, що Джесіку захоче вбити Ґурні Галлек. "Це рішення спало Полові на думку, коли він відчув напругу, пов’язану з небезпекою, що загрожувала матері. Жодна з ліній майбутнього не вела до цього моменту - загрози від Ґурні Галлека. Майбутнє - закутане сірими хмарами майбутнє, сповнене відчуттям того, що весь світ кружляє навколо кипучого осердя - витало над ним, наче примарний світ."
Ще у фільмі Вільньова Фейд-Раута показаний таким перекачаним психопатом, а в книжці це хлопець 19 років, який дуже схожий на Пола Атріда, бо вони по-перше родичі, по-друге обидва належать до аристократії. В книзі це розумний, замислений юнак, якого просто тренували трохи жорстокіше за Пола. Дякую за відео! ❤
Я мало не вдавилась попкорном від неприємного ефекту несподіванки, коли після вбивства Полом Фед Раути Стілгар вигукнув "Муад Діб", то так ніби під час застілля сталась сварка і в момент напруженої тиші хтось ляпнув "а давайте вип*єм". Що ще мені не давало спокою, а потім хтось з блогерів то проговорив - прикро, що зі Стілгара зробили такого собі комік-реліфа. Але, фільм крутий, книга/и ще ліпші. Дякую за відео!
Дуже дякую Вам за це відео, за цей огляд і порівняння. З’явилось бажання прочитати книги. Фільм звісно ж сподобався, бо це суцільна естетика. Хочу зазначити, що Ви напевно єдина, хто зміг прояснити не зрозумілі моменти, які з’явилися під час перегляду. Ще раз дуже дякую🥰
Нажаль, у фільмі Вільньова не було сенсу, через західну тоталітарну повістку. Книга Герберта свого часу була про те, як наддержави руйнують локальні культури заради прибутку, та в ширшому розумінні - про те як людина з упередженості руйнує будь-які системи (екологічні чи соціальні) замість того аби спробувати їх зрозуміти. Піднімалися теми релігійного фанатизму в якості добровільного шляху окремих народів, питання шахедизму та його філософії. Створюючи протагоністів, Герберт надихався алжирськими повстанцями (досі затаврованими як терористи), міфом Лоуренса Аравійського (де досі сперечаються на тему того, врятував англієць Близький Схід, чи зруйнував), та вільними народами (в т.ч. нашими козаками). У атракціоні Вільньова нічого з цього немає, та й бути не могло, враховуючи ненависть Заходу до різноманітності локальних культур, та до ісламу. Картина вийшла просто черговою казочкою про боротьбу суперменів у бронкостюмах, зробивши акцент на романтичну лінію (110-ту за важливістю у Герберта, та не останню у питанні продажу квитків парочкам підлітків), та банально перебрехавши на майже протилежні, половину оригінальних ідей. В результаті це не Дюна, а нові Голодні Ігри, що в принципі було очевидно ще з першої частини. Просто до істеричного сміху іронічно було ще те, що у історії про шкоду від нав‘язування примітивних ідей, старим та глибоким культурам, почали зі зміни статі статі та кольору шкіри Лієта Кайнса. Просто анекдот. P.S. Дуже цікаво, як буде виглядати друга трилогія якщо до її екранізації дійде. Враховуючи, що вона про те як необмежена влада веде до божевілля, а спроби штучно, під диктатом, направляти розвиток людства - до виродження та краху
Як на мене, теми локальних культур та фанатизму залишились у фільмах фактично з незмінними сенсами. Вочевидь, формат фільму не відображає це так детально і очевидно, але розглянути на поверхні ці сенси можна було. Я досить давно читала і могла забути важливі контексти, але очікувати такої ж глибини від кіно - себе обманювати.
Все ж, не погоджуся. В даному випадку посилатися на формат, все рівно що у випадку з Оскаром з якого нас вирізали «через хронометаж». *Усі* сцени оригіналу, де мова йде про фанатизм, легко переносяться у кіноформат, та їх все рівно немає. І це при абсолютно невиправданому, зумовленому суто понтами Дені хронометражі нарізаному з довгих кадрів. Зате вистачає таких акуратних підмін, як зустріч Атридів у першому фільмі. У книзі прямим текстом було сказано, що Пола ніби то неправильно сприйняли місцеві, що очікували месію. У фільмі ж це виглядає так, ніби вони моляться на *кожного* білого як на пана. От і питання - де фримени, а де така поведінка? І такого море. Десь свідомі замовчування, десь - свідомі маніпуляції змістом. Навіть такі дрібниці як бронекостюми фрименів у Частині 2 - відколи фримени настільки цінують життя? Та того хто став би витрачати ресурси на броню, у Січі делікатно би попросили прогулятися, пустелею. Як на мене, Дені зробив класну візуальну презентацію Дюни, але аби сказати що це екранізація - то таки забагато
@@MarcusTomasheski-vy1yk нуу, так, диявол в деталях. В цих моментах ви праві, пришвидшена хронологія подій теж зовсім не покращила ситуацію. Становлення Пола серед фрименів виглядало непереконливо і якось побіжно.
А я думав, Дюна це історія про те що диктатура (в томк числі і в мусульманських країнах) це жахлива система,.яка руйнує локальні культури, перетворює язичників на джихадістів, понівечених ідеєю священної війни. В широкому сенсі, Описує проблематику сильних господарників, та політичної пасивності. Пошуку кумира, який за тебе вирішить твою долю. Тобто актуальненько, і для пост совку, і для арабського світу. Палестинцям варто було би почитати. Але ісламська держава за таке закатує на підвалі.
@@MarcusTomasheski-vy1yk ну так. "Захід тоталутарний", "добре" що рашка вас "порятує". От тільки захід при наявності там прибічників путіна та імперіалізму, допомагає нам зброєю. Доплмагав би і армією. Але ж такі як ви, перші їх згавняєте за "втручання в хід локальних культур, та стосунків між ними". П.С. давайте будемо чесними. Як і Хрестові походи, Джихад це ницо. Хочете що б культуру мусульман поважали - Поважайте нашу віру, та культуру, мусульмани.
О я теж про це говорю зі своїми друзями. Обговорюємо різницю, і складнощі передачі через прийоми кініматографії, сюжету книги. Та проблеми з якими стикнувся режисер. Цікаво як він буде викручивати свій же сюжет, і яку книгу він хоче екранізовати.
Жінки у Дюні Вільнева змінені і не накраще. Джесіка веде себе як істеричка незважаючи на те що вона тренована і має себе добре контролювати. Чані веде себе як іпульсивний підліток і ображено тікає - це мене дуже здивувало. Чані в книзі діяла мудро і зріло підтримуючи свого чоловіка. До речі жінки в дюні 2021\2024 зовсім не привабливі і погано вдягнені. Де гільдія, контрабандисти, Арракін, культура та побут фременів? Імператор і його придворні виглядають жалюгідно. Міні серіал Дюна більш точно передає історію. Дюна це шекспірівська пьеса у фантастичному сеттінгу, а у Вільнева це супергеройське кіно.
Джесіка дійсно занадто плакала, і не стримувалася в першому фільмі, наче спрацьована. Але Чані, досить логічно себе веде. Пол "хороший імпєрєц" який пообіцяв 2 речі - що він не використає її народ у власних цілях, і не скористається нею як жінкою. Хоч і з секретною метою, але пол зробив обидві паскудні речі. І з зовні виглядало наче в імперських цілях. І він не пообіцяв шані що стосунки будуть з нею, він навіть не підійшов десь у бік, і не пообіцяв що взагалі залишиться з нею. А можливості в нього були. Тому вона вчинила як людина з гідністю. І стала єдиною Козачкою, яка не зрадила власній свободі.
@@MarcusTomasheski-vy1ykот тільки істерія джессіки це не фемінестисна пропаганда. Це єдина незбалансованість сюжету. Про чані та оцінку зовнішності жінок, то взагалі чкийсь крінж від вас, панове. Що вам не сподобалось? Що чані повела себе як Українка а не арабка? Так вони з Січі. Що жінки без макіяжу? чи може без пластичних операцій, з живими експресивними емоціями? Що не моделей взяли? Що цицькі за малі? Що вам вже в персонажках не сподрбалось?
Який милий приклад істерії. Для початку - скажіть будь-ласка, де в мому повідомленні хоч щось про макіяж чи жіночі груди? Якщо відволічетеся, то зрозумієте що це лише у вашій голові, диктоване тим стереотипом «огидного ворога фемінізму», який вам нав‘язали, з усіма домальованими йому рисами:)
Я думаю, що Режисер Дюни, об'єднав лінію Пола та його сестри. І лінію дітей близнюків. Тобто саме пол стане богом імператором. І саме Перше кохання пола, вільна Фріменка, вб'є його коли він знище всіх інших диктатрів. Саме тому у видіннях пол бачив, як дівчина з аракісу, проштрикує його кинджалом.
Фільми супер! І як екранізація улюбленої книги і як найкраща наукова фантастика за останні кілька років. Зміни хоч і є, але не шкодять історії. Крім того, Дені неодноразово в інтерв'ю пояснював, чому пішов на деякі зміни в сюжеті і персонажах. Тобто, це не було зроблено на пофіг, а так задумано. Крім того, Вільнев таким чином залишає гачки на третій фільм, бо екранізувати Месію буде тим ще викликом. От там змін і доповнень вже точно буде чимало. І, можливо, Алію як раз для третього фільму і залишили і вже там її розвиватимуть як персонажа. І що стосується дітей Пола, мені здається, що Чані вже вагітна. Адже у фільмі була інтимна сцена. P.S. Натрапив на вас випадково, але дуже цьому радий. Суцільне задоволення дивитися якісні відео українською і коли в кадрі така мила і симпатична жінка)
Згодна. У фільмі не передати всієї глибини книги, та це й не потрібно, завдання фільму - розповісти цікаво про цей всесвіт, зачепити, а люди вже підуть читати книги, якщо їх і справді зачепило. Різко стрибнувші продажі книг по Дюні у всьому світі тому доказ)
Мистецтва різні настільки, аби змінювати сенси на протилежні, керуючись політичною повісткою? Я вас прошу. Ясно що фільм не здатен передати деякі нюанси книги, але тут просто свідомо викривлена робота Герберта та ті ідеї, що він у неї заклав. І зроблено це, що іронічно, саме тому що книга досі актуальна (я би сказав за останні 10 років, актуальніша з кожним днем)
Мене окрім всього іншого дуже засмутила не розкрита тема, що для фрименів той рай і тема оаз на півдні, я так хотіла їх побаяити, а цони прсто поселиои на півдні фанатиків замість дітей, жінок і старих, що озеленюють Аракіс
На тему лінії з Чані - там Пол каже,що вона його пробачить та зрозуміє - і третя Дюна вже запланована - то я думаю, що саме в тій третій книзі оці всі моментиз Чані будуть виведені у пару діалогів і проясниться :) як мінімум я на то сподіваюся Про металіста та гільдією думаю саме час був на заваді , бо то ж фільм
Граф Фенрінг - це невдавшийся Квізац Хеддерах, щось там у Джесериток пішло не так, саме тому він не вбиває Пола, коли Імператор наказує йому - він бачить у Полі самого себе А Фейд мав не просто схожий елемент генетичного коду, за планами Джесериток він мав бути батьком Квізац Хеддераха, а донька Джессіки - мала б бути матір'ю Квізац Хеддераха. Тому Цілком логічно, що ці двоє знаходяться на одному рівні щодо свого набору необхідних для джесеритської євгеніки генів. Тож епізод з випробуванням Гом Джабаром Фейд-Раути цілком логічний ( До речі, з другого прочитання книги він здався мені персонажем навіть в певному сенсі драматичним... В фільмі натяки на це теж є, не знаю, наскільки вони считуються)
Примітка до вашого відео. Хустинка на Чані-це пряме посилання на книгу, та той часовий проміжок, який минув, коли Чані вже народила йому сина. Адже це не просто хустка, а (зараз буде вставка з термінології Імперії) ХУСТИНА НЕЖОНІ - хустина, яку заміжні фрименські жінки або наложниці носили на лобі під каптуром дистикоста після народження сина. Тобто, для тих, хто читав книгу, вони так показали нам, що дійсно в Пола був син; Хоча й згодна з тим, що недостатньо пояснили для глядачів.
буде так як стається з кожною екранізацією - чим далі в ліс тим більше розбіжностей, як наприклад у Гаррі Поттері, і в кінці шось таке як з переламаною бузиновою паличкою - вистрілить собі в коліно)))
З приводу перевірки гом джабаром Пола та Фейд Раути є велика відмінність. Превелебна мати Єлена сильно розлютилася на Джессіку на початку всієї історії в книзі, бо Джессіка навчала Пола шляху Бене Гессерит. Тобто практики прана бінду, голосу і т.д. - тим речам, які були таємницею для будь-кого поза ордену. Звісно, Пол не належав ордену і тому вона провела перевірку гом джабаром - щоб певним чином впевнитися, що Пол має достатньо сильну волю і має певне "право" на ці секрети ордена. Цей тест, до речі, мали проходити всі послушниці Бене Гессерит перед тим як перейти на наступну щабель ієрархії. Фейд Рауту ніхто ж нічому забороненому не навчав, тому перевіряти силу його волі не було ніякої потреби. Всі дані про нього уже були у Бене Гессерит, тому їм був потрібен тільки генетичний матеріал, нічого більше.
Для мене книга і фільм доповнюють один одного, у фільмі багато сцен більш масштабніші і видовищні ніж у книзі, ну а книга повна цікавих думок в свою чергу.
Хоч і розбіжності є чи малі , але як не крути це сама поки топова адаптація з мінімальними погрішностями . Але так багато ключових иоментів які пояснюють ті чи внші моменти немає . Але якщо читав книги то все зрозуміло 🙃 я чекаю на Бога Імператора сама улюблена книжка
Бідний Лето, зробив найбільшу жертву яку колись робила людина заради розвитку свого виду. Так боляче було читати про його бажання бути з Хві але золотий шлях має існувати і було вже запізно щось змінювати
Неймовірний канал, добре що я Вас знайшов. Ви також вражаючи чарівна ведуча. Вірю, що у Вас будуть сотні тисяч підписників, Ви запрограмовані на успіх.
Перший фільм максимально точно слідував книзі. Другий настільки перекрутили що я плювався тиждень.... Думаю в третьому фільмі Вільньов намішає все на купу із наступних книг протиставить його власній сестрі і зробить його Богом-Імператором замість його сина, та на третій частині завершить...
В фільмі не показали і не згадали як армія атрейдесів була заблокована в печерах біля міста і поступово знищувалася але не здавалася що показувало їх вірність до герцога Лето
Мене з самого початку обурило як переклали українською he who controls the spice - controls the universe. Повний сенс фрази в перекладі повністю втрачено. А це, на хвилиночку, не якийсь там catch phrase на кшталт “I’ll be back”, а основний принцип функціонування всесвіту Дюни. Ще дуже вибісило що ім’я Гьорні Геллека чомусь переклали як «Генрі». В першій частині ж нормальний був переклад!
А з «Long live the fighters»? Там вже оригінальний текст фільму похерив зміст. Видно «ya hya shuhada» не надто зайшло би у кінотеатрах найбільш ісламофобської країни
«Хай вічно живуть мученики». Для розуміння контексту - «шухада», то множина від «шахед» у арабській. А саме гасло Герберт узяв у алжирських повставнців, що воювали з французами за незалежність і масово використовували смертників. Фримени також частково писані з них
Там довга історія. «Atreides» у Герберта запозичено з Іліади, де так («син Атрея») називали Агамемнона і якщо не помиляюся Менелая. У нас при перенесенні імен з грецької/латини всі ці -es/-us… відпадають, так що у класичному перекладі вишов «Атрид». А вже потім наші перекладачі що займалися книжками та фільмами, вирішили таким чином зберегти відсилку у імені. Наскільки це добре - вирішуйте самі, це як з іменами у Володарі Перснів (лиш без авторських рекомендацій)
Сюжет Шані змінили, щоб впихнути woke повісточку, яка має бути в кожному американському фільмі. Найбільше жаль, що не показала Алью, якою вона повинна бути, мабуть вирішили в майбутньому не робити з дітей супергероїв(типу Лето 2 чи Ганіми)
Вона через трубку додає трохи зміненої води життя до ємності з водою, і вона вся стає безпечною.Потім цю воду використовували в оргіях на січі, задля єднання свідомості (частина культури фрименів)
Великі доми теоретично могли б звернутися до ікс за нелегальними навігаційними компами і послати космогацію на імперський військовий корабель. Але на практиці в них не вистачило б грошей та й іксіанці побоялися б викрити свою таємницю під страхом знищення
Маленька порада. Камеру треба трохи віддалити, бо замість повноцінної, та дуже приємної жестикуляції у кадрі лише інколи пролітають кінчики пальців. Тут треба робити вибір: або повністю позбутися жестів рук, або зробити їх повноцінними.
Бідний режисер так хотів вмістити як можна більше важливої інформації з книги в своїх двух фільмах, що помістив її у своїх 5 годинах і 20 хвилинах менше ніж Лінч у своїх 2годинах 17 хвилинах😂
Краще б він його не знімав! Перша серія Дюни Вільньова - це справжній шедевр, який ніби обіцяв, що у наступній частині буде ще більше, ще маштабніше, ще краще. Але ось вийшла друга серія, і я досі в шоці від цього лайна! Перші дві години - це нудний і безглуздий непотріб, який майже повністю треба було вирізати за винятком декількох більш-менш вдалих, та потрібних для розкриття сюжету сцен! Навіщо було так безглуздо раздмухувати хронометраж, та замість сцен, що рухали б сюжет, чи розкривали персонажів, показуючи їх становлення, як особистостей, назнімали нескінченні прогулянки по Аракісу, картонну любов, і божевільну мати, яка начи навіжена ходить з кута в кут, та розповідає ще ненародженій дочці про те, як круто вона усіх переконає в тому, що її син - обраний. Про хворобливу немічність харконенів, та імператорських сардукарів я взагалі не хочу говорити, ці бовдури мруть сотнями від кожного чиха! Фрімени справжня імба! Їх кількість, та крутість визиває лише одне питання, а чому вони раніше, сотні років ховалися по пустелі, якщо так легко могли розтрощити окупантів? Хробаки взагалі зі страшних монстрів перетворилися на бла-бла кар! Гидота. А імператор? Це старе посміховисько більше схоже на дідуся із сусіднього дому, ніж на володаря тісячі світів! Немічний клоун без характеру, без волі, без глузду! У порівнянні з Палпатіном із Зоряних війн, імператор Дюни справжній хробак! Та й сам Аракіс - це вже не смертоносна пустеля, де небезпека розчинена у повітрі, а смерть непомітно крадеться під поверхнею, а якийсь екзотичний пляж Малібу, де багато піску, та єдина небезпека надходить від п'яних відпочиваючи, що гуляють кумедною ходою.
але ж ці егоїстичні режисери, всі норовлять втулити шось своє у фільм, головне спочатку прикинутися, шо ти великий фанат і робиш все по книжці, а потім він всіх наїбав, наїбунькав, розумієте? збрехав))
Фільм красивий, але сюжет спаплюжили знатно. Джесіка наче схиблена, Чані психує, Стілгар фанатик. В книзі історія ллється як розплавлений мед. Тут все уривками і частково без мотивацій героїв взагалі. Але красиво дуже. І музичний супровід прекрасний.
Нема інтриги в фільмі. Ніякої. Ніяких планів в середені планів😢 суцільна лінейка. До акторів претензій нема. Візуал, це на совість автора. Але палаючу вселенну замість анорексіків в пустелі, трясця, що не можна було показати?!! Де Алія?!! Джесіка ж воду життя випила😢😢😢
При перегляді мене вибісило багато тупих моментів... але подивившись це відео зрозумів, що більшість з них додав режисер. Ця дурнувата сюжетна лінія з подружкою гг....Як же все таки чужородно і тупо вона виглядає. Якщо в мене з цих моментів підгоріло( хоч я і не знайомий з книгою), уявляю що скажуть люди знайомі з оригіналом х)
Спойлер Моодип ослепнет и пойдет бичивать в пустыню а его сын станет полу чел полу червь 🐛 и будет долго править пока его не убьёт клон его же военачальника которому надоест что его долго клонируют.
Весь цей танок з шаблями та черваками ахінєя і графоманія від першої до останньої літери. Чому планета з речовиною без якої неможливо існування імперії не контролюється виключно імператором з сардаукарами? Чому замість цього вона стає рінгом для розборок двох феодальних бандформуваннь? Чому не можна поставити діжку на якій буде ввімкнений щит і в'єбати по ній лазером і звалити все на дебілізм харконенів? Чому солдати не вдягають кольчугу, яка відома вже декілька тисяч років і якщо відомо що майже всі супротивники озброєні лише холодною зброєю?
треба нормальну критику збирати, бо "ЛІСАНАЛЬГАІБ!!"-івців щось розвелось багато. Звідки стільки розвелось піщаних бомжів, якщо не показали стільки їжі, щоб прогодувати їх?(це повинні бути гідропонні ФАБРИКИ!ФАБРИКИ!) Звідки у бомжів ресурси на щось, якщо не показано жодного виробництва, навіть, примітивних ресурсів типу метал/пластик? Якщо вони так цінять воду-чому вони вбивають один одного КЛИНКАМИ ЧЕРЕЗ КРОВОТЕЧУ, адже це ПРЯМО зменшує кількість води в тілі?(повинні навкулачки тоді битись і душити один одного до смерті) Коли хАрконени зробили правильно-розстріляли печери бомжів артилерією, бомжі дуже ОБРАЖЕНІ,БО ВОНИ НЕ ВОЮЮТЬ ВРУКОПАШНУ!(просто дибіли якісь! перед цим підривали харвестери гранатометами!)
Щіти в пустелі не дуже працюють, із-за високої статичної електрики. Щось в книгі було про це. Ще, якщо дати лазером в щіт, буде ядерний взрив. Тому всі холодну зброю використовували, але ножі це смішно, дійсно. Шаблі чи шпаги значно практичніши. Всю історію від античності до тепер воювли дліним лезом. Розробка спайса була у великих домів для балансу, щоб не повстали проти імператора. Ленноє право. Це також було у книзі.
@@СашаПанько-я2ш так це ж казка казкою. не треба видумувати в Дюні великого глобального змісту--це просто казка "про бомжів з мечами, верхом на хробаках, проти ІМПЕРАТОРА ГАЛАКТИКИ"🤣 не ображайтесь тільки--на ображених воду возять,а в Дюні--пісок.
@@MrNailfan смішно це чути від упередженого вузьколобого малолітнього їбанька з аніме на аві, який не здатен вловлювати контекст! Перш ніж таку дурницю висловлювати в люди рекомендуюю ознайомитись з самим твором та інтерв'ю френка герберта, який завжди стверджував що його твір в першу чергу філософський і дуже дратувався коли його колеги називали фантастикою! Книга Герберта свого часу була про те, як наддержави руйнують локальні культури заради прибутку, та в ширшому розумінні - про те як людина з упередженості руйнує будь-які системи (екологічні чи соціальні) замість того аби спробувати їх зрозуміти. Піднімалися теми релігійного фанатизму в якості добровільного шляху окремих народів, питання шахедизму та його філософії. Створюючи протагоністів, Герберт надихався алжирськими повстанцями (досі затаврованими як терористи), міфом Лоуренса Аравійського також в книзі прослідковується філософія Ніцше про над людину, філософія Канта та шопенгаура якими він надихався під час написання! Також в самій книзі критикується шовінізм людей так як сам автор брав участь у 2й світовій війні!
Дякую Вам з відео) Пол випив краплину води життя після того, як не передбачив, що Джесіку захоче вбити Ґурні Галлек.
"Це рішення спало Полові на думку, коли він відчув напругу, пов’язану з небезпекою, що загрожувала матері. Жодна з ліній майбутнього не вела до цього моменту - загрози від Ґурні Галлека. Майбутнє - закутане сірими хмарами майбутнє, сповнене відчуттям того, що весь світ кружляє навколо кипучого осердя - витало над ним, наче примарний світ."
Ще у фільмі Вільньова Фейд-Раута показаний таким перекачаним психопатом, а в книжці це хлопець 19 років, який дуже схожий на Пола Атріда, бо вони по-перше родичі, по-друге обидва належать до аристократії. В книзі це розумний, замислений юнак, якого просто тренували трохи жорстокіше за Пола.
Дякую за відео! ❤
Я мало не вдавилась попкорном від неприємного ефекту несподіванки, коли після вбивства Полом Фед Раути Стілгар вигукнув "Муад Діб", то так ніби під час застілля сталась сварка і в момент напруженої тиші хтось ляпнув "а давайте вип*єм". Що ще мені не давало спокою, а потім хтось з блогерів то проговорив - прикро, що зі Стілгара зробили такого собі комік-реліфа. Але, фільм крутий, книга/и ще ліпші. Дякую за відео!
Ще проблемою є зведення звуку в дубляжі. В оригіналі тиша зкріплює дію, а в дубляжі навпаки, руйнує структуру того що відбувається.
Дивилась в оригіналі, але усе одно цей викрик здався чимось чужерідним (добре, що попкорн на той момент вже скінчився)
Дуже дякую Вам за це відео, за цей огляд і порівняння. З’явилось бажання прочитати книги. Фільм звісно ж сподобався, бо це суцільна естетика.
Хочу зазначити, що Ви напевно єдина, хто зміг прояснити не зрозумілі моменти, які з’явилися під час перегляду. Ще раз дуже дякую🥰
Дякую)
Дякую за розбір, дуже проникся темою Дюни. Мені здається це краще що зняли за останній час 🙏
Так, як то кажуть, це «Володар перснів» нашого століття ☑️
@@gurmanka_book я спочатку приблизно так сказав про «Опенгеймера» але ні, тут все набагато глибше та масштабніше 🙌
Ваааау, дякую за розбір сюжету, дуже цікаво 😊
Нажаль, у фільмі Вільньова не було сенсу, через західну тоталітарну повістку. Книга Герберта свого часу була про те, як наддержави руйнують локальні культури заради прибутку, та в ширшому розумінні - про те як людина з упередженості руйнує будь-які системи (екологічні чи соціальні) замість того аби спробувати їх зрозуміти. Піднімалися теми релігійного фанатизму в якості добровільного шляху окремих народів, питання шахедизму та його філософії. Створюючи протагоністів, Герберт надихався алжирськими повстанцями (досі затаврованими як терористи), міфом Лоуренса Аравійського (де досі сперечаються на тему того, врятував англієць Близький Схід, чи зруйнував), та вільними народами (в т.ч. нашими козаками). У атракціоні Вільньова нічого з цього немає, та й бути не могло, враховуючи ненависть Заходу до різноманітності локальних культур, та до ісламу. Картина вийшла просто черговою казочкою про боротьбу суперменів у бронкостюмах, зробивши акцент на романтичну лінію (110-ту за важливістю у Герберта, та не останню у питанні продажу квитків парочкам підлітків), та банально перебрехавши на майже протилежні, половину оригінальних ідей. В результаті це не Дюна, а нові Голодні Ігри, що в принципі було очевидно ще з першої частини. Просто до істеричного сміху іронічно було ще те, що у історії про шкоду від нав‘язування примітивних ідей, старим та глибоким культурам, почали зі зміни статі статі та кольору шкіри Лієта Кайнса. Просто анекдот.
P.S. Дуже цікаво, як буде виглядати друга трилогія якщо до її екранізації дійде. Враховуючи, що вона про те як необмежена влада веде до божевілля, а спроби штучно, під диктатом, направляти розвиток людства - до виродження та краху
Як на мене, теми локальних культур та фанатизму залишились у фільмах фактично з незмінними сенсами. Вочевидь, формат фільму не відображає це так детально і очевидно, але розглянути на поверхні ці сенси можна було.
Я досить давно читала і могла забути важливі контексти, але очікувати такої ж глибини від кіно - себе обманювати.
Все ж, не погоджуся. В даному випадку посилатися на формат, все рівно що у випадку з Оскаром з якого нас вирізали «через хронометаж». *Усі* сцени оригіналу, де мова йде про фанатизм, легко переносяться у кіноформат, та їх все рівно немає. І це при абсолютно невиправданому, зумовленому суто понтами Дені хронометражі нарізаному з довгих кадрів. Зате вистачає таких акуратних підмін, як зустріч Атридів у першому фільмі. У книзі прямим текстом було сказано, що Пола ніби то неправильно сприйняли місцеві, що очікували месію. У фільмі ж це виглядає так, ніби вони моляться на *кожного* білого як на пана. От і питання - де фримени, а де така поведінка? І такого море. Десь свідомі замовчування, десь - свідомі маніпуляції змістом. Навіть такі дрібниці як бронекостюми фрименів у Частині 2 - відколи фримени настільки цінують життя? Та того хто став би витрачати ресурси на броню, у Січі делікатно би попросили прогулятися, пустелею.
Як на мене, Дені зробив класну візуальну презентацію Дюни, але аби сказати що це екранізація - то таки забагато
@@MarcusTomasheski-vy1yk нуу, так, диявол в деталях. В цих моментах ви праві, пришвидшена хронологія подій теж зовсім не покращила ситуацію. Становлення Пола серед фрименів виглядало непереконливо і якось побіжно.
А я думав, Дюна це історія про те що диктатура (в томк числі і в мусульманських країнах) це жахлива система,.яка руйнує локальні культури, перетворює язичників на джихадістів, понівечених ідеєю священної війни. В широкому сенсі, Описує проблематику сильних господарників, та політичної пасивності. Пошуку кумира, який за тебе вирішить твою долю. Тобто актуальненько, і для пост совку, і для арабського світу. Палестинцям варто було би почитати. Але ісламська держава за таке закатує на підвалі.
@@MarcusTomasheski-vy1yk ну так. "Захід тоталутарний", "добре" що рашка вас "порятує". От тільки захід при наявності там прибічників путіна та імперіалізму, допомагає нам зброєю. Доплмагав би і армією. Але ж такі як ви, перші їх згавняєте за "втручання в хід локальних культур, та стосунків між ними". П.С. давайте будемо чесними. Як і Хрестові походи, Джихад це ницо. Хочете що б культуру мусульман поважали - Поважайте нашу віру, та культуру, мусульмани.
На цей фільм однозначно треба йти в кінотеатр, адже його створили саме для цього.
Комментар та вподобайка для просування українскького ютьюбу!
Дуже цікаво було Вас слухати, дякую!
Лісан Аль-Гайб Було дуже цікаво. Можливо колись прочитаю ці книги =) Дякую
О я теж про це говорю зі своїми друзями. Обговорюємо різницю, і складнощі передачі через прийоми кініматографії, сюжету книги. Та проблеми з якими стикнувся режисер. Цікаво як він буде викручивати свій же сюжет, і яку книгу він хоче екранізовати.
Жінки у Дюні Вільнева змінені і не накраще. Джесіка веде себе як істеричка незважаючи на те що вона тренована і має себе добре контролювати. Чані веде себе як іпульсивний підліток і ображено тікає - це мене дуже здивувало. Чані в книзі діяла мудро і зріло підтримуючи свого чоловіка. До речі жінки в дюні 2021\2024 зовсім не привабливі і погано вдягнені. Де гільдія, контрабандисти, Арракін, культура та побут фременів? Імператор і його придворні виглядають жалюгідно. Міні серіал Дюна більш точно передає історію. Дюна це шекспірівська пьеса у фантастичному сеттінгу, а у Вільнева це супергеройське кіно.
На все одна відповідь - радфем. Це у їх уявленні, такий ідеал жінки. А Герберт все ж описував плюс-мінус адекватних персонажів
Джесіка дійсно занадто плакала, і не стримувалася в першому фільмі, наче спрацьована. Але Чані, досить логічно себе веде. Пол "хороший імпєрєц" який пообіцяв 2 речі - що він не використає її народ у власних цілях, і не скористається нею як жінкою. Хоч і з секретною метою, але пол зробив обидві паскудні речі. І з зовні виглядало наче в імперських цілях. І він не пообіцяв шані що стосунки будуть з нею, він навіть не підійшов десь у бік, і не пообіцяв що взагалі залишиться з нею. А можливості в нього були. Тому вона вчинила як людина з гідністю. І стала єдиною Козачкою, яка не зрадила власній свободі.
@@MarcusTomasheski-vy1ykот тільки істерія джессіки це не фемінестисна пропаганда. Це єдина незбалансованість сюжету. Про чані та оцінку зовнішності жінок, то взагалі чкийсь крінж від вас, панове. Що вам не сподобалось? Що чані повела себе як Українка а не арабка? Так вони з Січі. Що жінки без макіяжу? чи може без пластичних операцій, з живими експресивними емоціями? Що не моделей взяли? Що цицькі за малі? Що вам вже в персонажках не сподрбалось?
Так, в фільмі жінки себе поводять більш реалістично, типові кури
Який милий приклад істерії. Для початку - скажіть будь-ласка, де в мому повідомленні хоч щось про макіяж чи жіночі груди? Якщо відволічетеся, то зрозумієте що це лише у вашій голові, диктоване тим стереотипом «огидного ворога фемінізму», який вам нав‘язали, з усіма домальованими йому рисами:)
Радий , що ваший канал знайшов , випускайте частіше відео :)
Я думаю, що Режисер Дюни, об'єднав лінію Пола та його сестри. І лінію дітей близнюків. Тобто саме пол стане богом імператором. І саме Перше кохання пола, вільна Фріменка, вб'є його коли він знище всіх інших диктатрів. Саме тому у видіннях пол бачив, як дівчина з аракісу, проштрикує його кинджалом.
Дюна то любов! ❤
Фільми супер! І як екранізація улюбленої книги і як найкраща наукова фантастика за останні кілька років. Зміни хоч і є, але не шкодять історії. Крім того, Дені неодноразово в інтерв'ю пояснював, чому пішов на деякі зміни в сюжеті і персонажах. Тобто, це не було зроблено на пофіг, а так задумано. Крім того, Вільнев таким чином залишає гачки на третій фільм, бо екранізувати Месію буде тим ще викликом. От там змін і доповнень вже точно буде чимало. І, можливо, Алію як раз для третього фільму і залишили і вже там її розвиватимуть як персонажа.
І що стосується дітей Пола, мені здається, що Чані вже вагітна. Адже у фільмі була інтимна сцена.
P.S. Натрапив на вас випадково, але дуже цьому радий. Суцільне задоволення дивитися якісні відео українською і коли в кадрі така мила і симпатична жінка)
Дякую 😊
Кіно та література це різні мистецтва! Візуал в фільмі,на мій погляд,дуже крутий,музичний супровід теж.Читайте книгу та дивіться кіно!
Згодна. У фільмі не передати всієї глибини книги, та це й не потрібно, завдання фільму - розповісти цікаво про цей всесвіт, зачепити, а люди вже підуть читати книги, якщо їх і справді зачепило. Різко стрибнувші продажі книг по Дюні у всьому світі тому доказ)
Мистецтва різні настільки, аби змінювати сенси на протилежні, керуючись політичною повісткою? Я вас прошу. Ясно що фільм не здатен передати деякі нюанси книги, але тут просто свідомо викривлена робота Герберта та ті ідеї, що він у неї заклав. І зроблено це, що іронічно, саме тому що книга досі актуальна (я би сказав за останні 10 років, актуальніша з кожним днем)
Мене окрім всього іншого дуже засмутила не розкрита тема, що для фрименів той рай і тема оаз на півдні, я так хотіла їх побаяити, а цони прсто поселиои на півдні фанатиків замість дітей, жінок і старих, що озеленюють Аракіс
На тему лінії з Чані - там Пол каже,що вона його пробачить та зрозуміє - і третя Дюна вже запланована - то я думаю, що саме в тій третій книзі оці всі моментиз Чані будуть виведені у пару діалогів і проясниться :) як мінімум я на то сподіваюся
Про металіста та гільдією думаю саме час був на заваді , бо то ж фільм
дякую за огляд Гурманочка!
Граф Фенрінг - це невдавшийся Квізац Хеддерах, щось там у Джесериток пішло не так, саме тому він не вбиває Пола, коли Імператор наказує йому - він бачить у Полі самого себе
А Фейд мав не просто схожий елемент генетичного коду, за планами Джесериток він мав бути батьком Квізац Хеддераха, а донька Джессіки - мала б бути матір'ю Квізац Хеддераха. Тому Цілком логічно, що ці двоє знаходяться на одному рівні щодо свого набору необхідних для джесеритської євгеніки генів. Тож епізод з випробуванням Гом Джабаром Фейд-Раути цілком логічний ( До речі, з другого прочитання книги він здався мені персонажем навіть в певному сенсі драматичним... В фільмі натяки на це теж є, не знаю, наскільки вони считуються)
Дякую за цікаве відео! Хай квітне Український RUclips та ваш канал, а я із задоволенням підпишусь
Примітка до вашого відео. Хустинка на Чані-це пряме посилання на книгу, та той часовий проміжок, який минув, коли Чані вже народила йому сина. Адже це не просто хустка, а (зараз буде вставка з термінології Імперії)
ХУСТИНА НЕЖОНІ - хустина, яку заміжні фрименські жінки або наложниці носили на лобі під каптуром дистикоста після народження сина.
Тобто, для тих, хто читав книгу, вони так показали нам, що дійсно в Пола був син;
Хоча й згодна з тим, що недостатньо пояснили для глядачів.
буде так як стається з кожною екранізацією - чим далі в ліс тим більше розбіжностей, як наприклад у Гаррі Поттері, і в кінці шось таке як з переламаною бузиновою паличкою - вистрілить собі в коліно)))
Дякую за огляд!
Дякую за цікавий розбір🫰
Зараз читаю Дюну. І ось, мені у фільмі персонаж Чані, ну просто ні про що, влга не розкрита взагалі.
З приводу перевірки гом джабаром Пола та Фейд Раути є велика відмінність.
Превелебна мати Єлена сильно розлютилася на Джессіку на початку всієї історії в книзі, бо Джессіка навчала Пола шляху Бене Гессерит. Тобто практики прана бінду, голосу і т.д. - тим речам, які були таємницею для будь-кого поза ордену. Звісно, Пол не належав ордену і тому вона провела перевірку гом джабаром - щоб певним чином впевнитися, що Пол має достатньо сильну волю і має певне "право" на ці секрети ордена.
Цей тест, до речі, мали проходити всі послушниці Бене Гессерит перед тим як перейти на наступну щабель ієрархії.
Фейд Рауту ніхто ж нічому забороненому не навчав, тому перевіряти силу його волі не було ніякої потреби. Всі дані про нього уже були у Бене Гессерит, тому їм був потрібен тільки генетичний матеріал, нічого більше.
Для мене книга і фільм доповнюють один одного, у фільмі багато сцен більш масштабніші і видовищні ніж у книзі, ну а книга повна цікавих думок в свою чергу.
Перегляд фільму після прочитання книги це завжди підгорання. Треба йти з настроєм що це вільна інтерпретація.
Як на мене, з першим фільмом все було чудово в цьому плані
Більшість книгу не читали, тому реакція на те, як 2 річна дитина крамсає ножем усіх підряд була б не однозначна 😂
😂
😂😂😂
Так у книжці Алія також трохи шокувала, можна було перенести. Це ж не ініціація у Воно Кінга)
Дякую ти топ)
Дякую, Гурманка працює в турборежимі 💯
💪😅
ага, шалений принтер... в хорошому розумінні
Хоч і розбіжності є чи малі , але як не крути це сама поки топова адаптація з мінімальними погрішностями . Але так багато ключових иоментів які пояснюють ті чи внші моменти немає . Але якщо читав книги то все зрозуміло 🙃 я чекаю на Бога Імператора сама улюблена книжка
Бідний Лето, зробив найбільшу жертву яку колись робила людина заради розвитку свого виду. Так боляче було читати про його бажання бути з Хві але золотий шлях має існувати і було вже запізно щось змінювати
Така гарна дівчина. Закохався 🥰
👍
Неймовірний канал, добре що я Вас знайшов. Ви також вражаючи чарівна ведуча. Вірю, що у Вас будуть сотні тисяч підписників, Ви запрограмовані на успіх.
Дякую)
Емоції обурення і зіпсований настрій на день народження. Очікування були грандіозні. Так спецефекти супер але зміна деяких сюжетів, то ніж у серце
Не думаю що Чані на завжди покинула Пола, просто псіханула і поїхала розвіятися подумати))
На рахунок Лето - вони зберегли момент ,що зміна свідомості сталась у Пола якраз після знищення тої самої Січі. Тому я готова простити ;)
Та наче не тої самої. У книзі ж на південні січі напали, хіба ні? А тут печеру птахів зруйнували.
@@Nas_tochka_ треба перечитати. В кінотеатрі я подумала,що ця паралель збережена (хоч і без гибелі його власної дитини)
Ти прекрасна 🫶
Обов'язкова вподобайка каналу та подяка за контент, за для розвитку україномовного ютубу та особисто автора.
🥰❤️
Перший фільм максимально точно слідував книзі.
Другий настільки перекрутили що я плювався тиждень....
Думаю в третьому фільмі Вільньов намішає все на купу із наступних книг протиставить його власній сестрі і зробить його Богом-Імператором замість його сина, та на третій частині завершить...
Цікаве відео, добре все розклала по поличках
Підскажіть , по якій книзі знята друга частина Дюни ?
Можливо Чані повернеться до Пола (в третьому фільмі) бо дізнається що вона вагітна 🤰🏼
Про Хелену Могіам - варто зазначити, що вона була матір'ю леді Джессіки.
Цього в книгах не було
@@ГінатаЧитачка явно про це не вказано.
В фільмі не показали і не згадали як армія атрейдесів була заблокована в печерах біля міста і поступово знищувалася але не здавалася що показувало їх вірність до герцога Лето
Мене з самого початку обурило як переклали українською he who controls the spice - controls the universe. Повний сенс фрази в перекладі повністю втрачено. А це, на хвилиночку, не якийсь там catch phrase на кшталт “I’ll be back”, а основний принцип функціонування всесвіту Дюни.
Ще дуже вибісило що ім’я Гьорні Геллека чомусь переклали як «Генрі». В першій частині ж нормальний був переклад!
А з «Long live the fighters»? Там вже оригінальний текст фільму похерив зміст. Видно «ya hya shuhada» не надто зайшло би у кінотеатрах найбільш ісламофобської країни
@@MarcusTomasheski-vy1ykа що означає це ya hya shuhada?
«Хай вічно живуть мученики». Для розуміння контексту - «шухада», то множина від «шахед» у арабській. А саме гасло Герберт узяв у алжирських повставнців, що воювали з французами за незалежність і масово використовували смертників. Фримени також частково писані з них
Чому атріди, а не Атрейдіси?
Там довга історія. «Atreides» у Герберта запозичено з Іліади, де так («син Атрея») називали Агамемнона і якщо не помиляюся Менелая. У нас при перенесенні імен з грецької/латини всі ці -es/-us… відпадають, так що у класичному перекладі вишов «Атрид». А вже потім наші перекладачі що займалися книжками та фільмами, вирішили таким чином зберегти відсилку у імені. Наскільки це добре - вирішуйте самі, це як з іменами у Володарі Перснів (лиш без авторських рекомендацій)
Цікавий збіг, козаки жили на Січі та фрімени теж.
Так, є така схожість 😊
Шукаю товарища для перегляду Дюни в кінотеатрах Києва.
Якщо хтость хоче піти на фільм разом, буду радий
Сюжет Шані змінили, щоб впихнути woke повісточку, яка має бути в кожному американському фільмі. Найбільше жаль, що не показала Алью, якою вона повинна бути, мабуть вирішили в майбутньому не робити з дітей супергероїв(типу Лето 2 чи Ганіми)
🤔🤔🤔
Так цікаво, якщо матір всередині себе змінить структуру води, то яким чином ця вода потрапить до інших людей?через рот чи іншим способом?
Вона через трубку додає трохи зміненої води життя до ємності з водою, і вона вся стає безпечною.Потім цю воду використовували в оргіях на січі, задля єднання свідомості (частина культури фрименів)
Великі доми теоретично могли б звернутися до ікс за нелегальними навігаційними компами і послати космогацію на імперський військовий корабель. Але на практиці в них не вистачило б грошей та й іксіанці побоялися б викрити свою таємницю під страхом знищення
Маленька порада. Камеру треба трохи віддалити, бо замість повноцінної, та дуже приємної жестикуляції у кадрі лише інколи пролітають кінчики пальців. Тут треба робити вибір: або повністю позбутися жестів рук, або зробити їх повноцінними.
Яка найкраща машина на Аракісі ?
Нісан Альхаїб 😂😂😂😂😂
😂
Вкінці книги мені здалося що священну війну вдалося уникнути, це так?
Бідний режисер так хотів вмістити як можна більше важливої інформації з книги в своїх двух фільмах, що помістив її у своїх 5 годинах і 20 хвилинах менше ніж Лінч у своїх 2годинах 17 хвилинах😂
Тим не менш лінч від фільму відмовився
А мені здалось що коли Чані вʼяже синю повʼязку на руку, то це відсилка до ЗСУ..
Краще б він його не знімав!
Перша серія Дюни Вільньова - це справжній шедевр, який ніби обіцяв, що у наступній частині буде ще більше, ще маштабніше, ще краще.
Але ось вийшла друга серія, і я досі в шоці від цього лайна!
Перші дві години - це нудний і безглуздий непотріб, який майже повністю треба було вирізати за винятком декількох більш-менш вдалих, та потрібних для розкриття сюжету сцен! Навіщо було так безглуздо раздмухувати хронометраж, та замість сцен, що рухали б сюжет, чи розкривали персонажів, показуючи їх становлення, як особистостей, назнімали нескінченні прогулянки по Аракісу, картонну любов, і божевільну мати, яка начи навіжена ходить з кута в кут, та розповідає ще ненародженій дочці про те, як круто вона усіх переконає в тому, що її син - обраний.
Про хворобливу немічність харконенів, та імператорських сардукарів я взагалі не хочу говорити, ці бовдури мруть сотнями від кожного чиха!
Фрімени справжня імба! Їх кількість, та крутість визиває лише одне питання, а чому вони раніше, сотні років ховалися по пустелі, якщо так легко могли розтрощити окупантів?
Хробаки взагалі зі страшних монстрів перетворилися на бла-бла кар! Гидота.
А імператор? Це старе посміховисько більше схоже на дідуся із сусіднього дому, ніж на володаря тісячі світів! Немічний клоун без характеру, без волі, без глузду! У порівнянні з Палпатіном із Зоряних війн, імператор Дюни справжній хробак!
Та й сам Аракіс - це вже не смертоносна пустеля, де небезпека розчинена у повітрі, а смерть непомітно крадеться під поверхнею, а якийсь екзотичний пляж Малібу, де багато піску, та єдина небезпека надходить від п'яних відпочиваючи, що гуляють кумедною ходою.
Фільм не більша дурниця за ту, яку ви тут висрали
@@СашаПанько-я2ш єдиний, хто тут щось дійсно висрав, нешановний, то це ви.
Звукової зброї у фільмі Вільнева немає.
«магічні модулі» - вигадка Лінча. В книзі теж не було
але ж ці егоїстичні режисери, всі норовлять втулити шось своє у фільм, головне спочатку прикинутися, шо ти великий фанат і робиш все по книжці, а потім він всіх наїбав, наїбунькав, розумієте? збрехав))
Фільм красивий, але сюжет спаплюжили знатно. Джесіка наче схиблена, Чані психує, Стілгар фанатик. В книзі історія ллється як розплавлений мед. Тут все уривками і частково без мотивацій героїв взагалі. Але красиво дуже. І музичний супровід прекрасний.
В книзі фігурував блядімір? Ще мав якісь наміри , та напевно не варто
Фільм програє в порівнянні з книгою...
Що чекати від мас-медіа, як інструменту впливу на "суспільну думку"...🥴
Нема інтриги в фільмі. Ніякої. Ніяких планів в середені планів😢 суцільна лінейка. До акторів претензій нема. Візуал, це на совість автора. Але палаючу вселенну замість анорексіків в пустелі, трясця, що не можна було показати?!! Де Алія?!! Джесіка ж воду життя випила😢😢😢
При перегляді мене вибісило багато тупих моментів... але подивившись це відео зрозумів, що більшість з них додав режисер. Ця дурнувата сюжетна лінія з подружкою гг....Як же все таки чужородно і тупо вона виглядає.
Якщо в мене з цих моментів підгоріло( хоч я і не знайомий з книгою), уявляю що скажуть люди знайомі з оригіналом х)
Спойлер Моодип ослепнет и пойдет бичивать в пустыню а его сын станет полу чел полу червь 🐛 и будет долго править пока его не убьёт клон его же военачальника которому надоест что его долго клонируют.
Весь цей танок з шаблями та черваками ахінєя і графоманія від першої до останньої літери. Чому планета з речовиною без якої неможливо існування імперії не контролюється виключно імператором з сардаукарами? Чому замість цього вона стає рінгом для розборок двох феодальних бандформуваннь? Чому не можна поставити діжку на якій буде ввімкнений щит і в'єбати по ній лазером і звалити все на дебілізм харконенів? Чому солдати не вдягають кольчугу, яка відома вже декілька тисяч років і якщо відомо що майже всі супротивники озброєні лише холодною зброєю?
треба нормальну критику збирати, бо "ЛІСАНАЛЬГАІБ!!"-івців щось розвелось багато.
Звідки стільки розвелось піщаних бомжів, якщо не показали стільки їжі, щоб прогодувати їх?(це повинні бути гідропонні ФАБРИКИ!ФАБРИКИ!)
Звідки у бомжів ресурси на щось, якщо не показано жодного виробництва, навіть, примітивних ресурсів типу метал/пластик?
Якщо вони так цінять воду-чому вони вбивають один одного КЛИНКАМИ ЧЕРЕЗ КРОВОТЕЧУ, адже це ПРЯМО зменшує кількість води в тілі?(повинні навкулачки тоді битись і душити один одного до смерті)
Коли хАрконени зробили правильно-розстріляли печери бомжів артилерією, бомжі дуже ОБРАЖЕНІ,БО ВОНИ НЕ ВОЮЮТЬ ВРУКОПАШНУ!(просто дибіли якісь! перед цим підривали харвестери гранатометами!)
Щіти в пустелі не дуже працюють, із-за високої статичної електрики. Щось в книгі було про це. Ще, якщо дати лазером в щіт, буде ядерний взрив. Тому всі холодну зброю використовували, але ножі це смішно, дійсно. Шаблі чи шпаги значно практичніши. Всю історію від античності до тепер воювли дліним лезом. Розробка спайса була у великих домів для балансу, щоб не повстали проти імператора. Ленноє право. Це також було у книзі.
@@MrNailfan смішно чути про нормальну критику від вас
@@СашаПанько-я2ш так це ж казка казкою.
не треба видумувати в Дюні великого глобального змісту--це просто казка "про бомжів з мечами, верхом на хробаках, проти ІМПЕРАТОРА ГАЛАКТИКИ"🤣
не ображайтесь тільки--на ображених воду возять,а в Дюні--пісок.
@@MrNailfan смішно це чути від упередженого вузьколобого малолітнього їбанька з аніме на аві, який не здатен вловлювати контекст! Перш ніж таку дурницю висловлювати в люди рекомендуюю ознайомитись з самим твором та інтерв'ю френка герберта, який завжди стверджував що його твір в першу чергу філософський і дуже дратувався коли його колеги називали фантастикою! Книга Герберта свого часу була про те, як наддержави руйнують локальні культури заради прибутку, та в ширшому розумінні - про те як людина з упередженості руйнує будь-які системи (екологічні чи соціальні) замість того аби спробувати їх зрозуміти. Піднімалися теми релігійного фанатизму в якості добровільного шляху окремих народів, питання шахедизму та його філософії. Створюючи протагоністів, Герберт надихався алжирськими повстанцями (досі затаврованими як терористи), міфом Лоуренса Аравійського також в книзі прослідковується філософія Ніцше про над людину, філософія Канта та шопенгаура якими він надихався під час написання! Також в самій книзі критикується шовінізм людей так як сам автор брав участь у 2й світовій війні!
життя піщаних бомжів сильно ослабило фільм.
ну бомжі бомжами.
Дівчаче бачення світу
З Чані просто зробили "сильну, незалежну", бо від трендів нікуди не подінешся
Вона і була сильна та незалежна дочка вождя. І без сучасних тенденцій