10 lat temu nakladalem u siebie i jest ok Wyszło ladniej niż przy zacieraniu a nie jestem tzw.fachowcem Kompresor 80l wydajność 280l wystarczal zupełnie
Dokładnie, można powiedzieć że minimum takie pqrametry. Trzeba zwrócić uwagę na to żeby te ciśnienie było na wyjściu a nie na ssaniu. Casto i Leroy piszą teraz że kompresor ma wydajność 425l/min ale na ssaniu a to nie to samo co na wyjściu.
Wydaje mi się, że dysza w pistolecie była za duża. 25 kg tynku starcza na ok13m kwadratowych. Przy zbyt niskim ciśnieniu, tynk nie jest dostatecznie rozpylany i brzydko to wygląda. Do gruntowania, zamiast dyszy można użyć blaszki od papniaka ale zawsze gruntujemy wałkiem. Mniej bałaganu, grunt musi wyschnąć min przez noc. Jest wiele rzeczy które wychodzą w praktyce. Nie róbcie poprawek później niż po godzinie bo będą cienie lub inny odcień. Najczęś trzeba dodać trochę wody, ok. 2 szklanki ale ta ilość jest różna i zależy od producenta. Ilość wody musi być jednakowa we wszystkich wiaderkach.
a dlaczego mówicie ze gruntowanie wałkiem lub pędzlem a nie natryskowo? W końcu jak juz kupuje kompresor specjalnie do tego celu to chyba lepiej by go było wykorzystać też do gruntowania? Czy są jakieś przeciwwskazania o których mi nie wiadomo? Z góry dzięki za odpowiedź :)
+TheYogurt1313 Gruntowanie przy użyciu pistoletu i kompresora jest również metodą prawidłową. Niestety nie każdy dostępny na rynku pistolet ma w zestawie odpowiedniej wielkości dysze.
+TheYogurt1313 Dysza do gruntowania przy użyciu naszego pistoletu powinna mieć średnicę ok. 1,5 - 2,0 mm. Niestety wymiary takie są mało popularne i rzadko dodawane w standardzie do nowych pistoletów natryskowych. Dlatego polecamy specjalistyczne sklepy które nie zawsze sprzedają na allegro. Z doświadczenia wiemy iż niektórzy wykonawcy zlecają ich wykonywane w zakładach ślusarskich.
I to jest najważniejsze z pytań ! Pistolety są różne i koszty się różnią znacząco. Pistolet taki musi posiadać zawór i dobrze jak ma ok. 5l zbiornik . Instrukcja musi nam podać jakie ciśnienie do tynku i ile litrów powietrza zużywa. Z tego co wiem to ciśnienie ok 5 atmosfer i zużycie to 120-180 litrów Są pistolety które mają zużycie powietrza 280 l na minutę, jednak te zdecydowanie odrzucam . Greco który jest najdroższym pistoletem ma najmniejsze zużycie powietrza i ciśnienie tylko 4 atmosfery . No ale gdy nie robisz tych elewacji za dużo to zwykły da radę tylko o odpowiednich parametrach
jeszcze jedno pytanie - jakiego dokładnie kompresora używaliście podczas tego filmu i jakie parametry kompresora sa zalecane aby tynk sie nie zapychał w dyszy i w pistolecie?
+TheYogurt1313 Używamy i zalecamy firmom wykonawczym stosowanie olejowych kompresorów dwutłokowych, które gwarantują stabilne utrzymywanie żądanego ciśnienia roboczego. Kompresory jednotłokowe przeważnie mają na tyle duże wahania ciśnienia powietrza, że odbija się to na niejednorodnym wyglądzie struktury. Urządzenie widoczne na filmie posiada dwa cylindry, bak na powietrze o pojemności 25 l oraz wydajność podawanego powietrza na poziomie 433l/min.
To poproszę o konkretny model bo szukałem na allegro i przy takiej pojemności butli nie znalazłem ani jednego który miałby chociaż zbliżoną wydajność, zazwyczaj jest to o ponad połowę mniej - więc jestem bardzo ciekawy konkretnego modelu. Pozdrawiam i czekam na odp ;)
+TheYogurt1313 Zachęcamy do korzystania z agregatów, które udostępniamy współpracującym z nami Firmom Wykonawczym. W zakresie technologii natryskowych Tytan® oferujemy warsztaty praktyczne organizowane na terenie całej Polski. W celu poznania szczegółów związanych z możliwością udostępnienia takiego agregatu prosimy o kontakt na infolinię 801-350-350 lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej: www.tytan.pl/pl/kontakt/, gdzie w zależności od lokalizacji nastąpi kontakt z odpowiednim Doradcą Techniczno-Handlowym Tytan®
Super - ale ja nie chce od Was wynajmować - chce kupić dla siebie aby sobie zagruntować i pomalować dom od wewnątrz i zagruntować i otynkować barankiem od zewnątrz - oczywiste jest ze nie bede tego robił w jednym czasie a nie chce wypożyczać co jakiś czas. Chce kupić kompresor nowy aby już był na działce bo przyda sie do wielu innych rzeczy również w przyszłości - ale biorąc pod uwage ze jednym z jego pierwszych zadań będzie otynkowanie całego domu chce od Was jako producenta masy tynkarskiej jednowarstwowej uzyskać informacje jakim sprzętem powinienem to robić (i nie chodzi mi o informacje w stylu - tym który wynajmujemy) tylko dokładny model i zakres parametrów jaki jest niezbędny aby taką pracę wykonać. Pisze o konkretnym modelu bo w innym komentarzu daliście mi odpowiedź z parametrami których nie spełniało żadne urządzenie dostępne na allegro co już jest dość dziwne bo jest tam raczej dostępny z grubsza przekrój rynku dostępnych kompresorów. W związku z tym proszę o konkretną odpowiedź :) Wy i tak na mnie zarobicie bo kupie od Was cały materiał do tynkowania. Pozdrawiam i czekam na odp :)
Prowadzę Hurtownię materiałów ociepleniowych i chciałbym przestrzec wykonawców, w szczególności młodych którzy myślą że robienie tynku natryskiem jest dziecinnie proste, tynk wykonywany metodą natryskową jest dobrym rozwiązaniem dla budynków gdzie nie mamy do czynienia z koniecznością stosowania rusztowań wówczas nie wychodzą nam pasy łączące, po drugie kolor tynku najlepiej biały lub bardzo jasny przy ciemniejszych tynkach zawsze wyjdą smugi, po trzecie tynki natryskowe wymagają dokładnego zabezpieczenia podbitki, okien i drzwi i innych elementów narażonych na zapryskanie. Robienie filmiku instruktażowego na białym tynku i mówienie że temat jest dziecinnie prosty :). Znam wielu wykonawców którzy robią tynki natryskiem i niewielu którzy robią to ładnie.
za to ja znam wielu hurtownikow zarabiajacych 100% na materialach dostaja upus u poroducenta ok 50 % do tego dostaja upust na zalatwienie iwestycji do 5 % i za swoj odbior:):) nastepne 5% a stosuja ceny katalogowe;):)
Tynki natryskowe wykonuję od 12 lat, jeśli ustawi się rusztowanie 40 cm. od ściany nie ma żadnych plam, nie ma również znaczenia czy kolor tynku jest jasny czy ciemny .Na bieżąco demontuję rusztowanie oraz zabezpieczenia odrazu po tynkowaniu i sciana gotowa.
no właśnie czyli po ociepleniu pasowało by odsunąć rusztowanie , przykładowo styropian 20 to trzeba by było 60 cm od sciany , dużo i nie dużo ale bliżej sciany to zawsze bezpieczniej i wygodniej
Czy tynki Tytan EOS do tynkowania natryskowego mają oddzielne oznaczenie? Czy to te same masy tylko należy je odpowiednio rozcieńczyć no i właśnie czy to są gotowe masy?
Tynki natryskowe oraz tynki ręczne, to różne produkty, które mają odrębne oznaczenia oznaczenia na opakowaniach. Przykładowo Tynk cienkowarstwowy akrylowy ma oznaczenie E148, natomiast Tynk cienkowarstwowy akrylowy NATRYSKOWY ma oznaczenie E148N. Podobnie jest to rozwiązane w tynkach zolokrzemowych oraz silikonowych. Proszę pamiętać, że nie można nakładać pistoletem natryskowo, tynku przeznaczonego do nakładania ręcznego, ponieważ nie spełni on oczekiwań klienta i wykonawcy. Do nakładania natryskowego pistoletem, stosowana jest specjalna mieszanka kruszyw i dyspersji, która zapewnia odpowiednie nakładanie i rozprowadzanie produktu na ścianie. Dodatkowo tynki zawierają dodatkowe środki biobójcze oraz inne komponenty umożliwiające nakładanie natryskowe.
Słowo EOS powstało od pierwszych liter słów: E - jak ELASTYCZNY, O - jak ODDYCHAJĄCY, S - jak SAMOCZYSZCZĄCY, które są zarazem cechami systemów ociepleń marki TYTAN. W zależności od oczekiwań, mogą Państwo wybrać systemy z różnymi cechami, lub system który ma wszystkie cechy: Elastyczny - wytrzymały, Oddychający - naturalny, Samoczyszczący - perlisty.
Z podanych parametrów technicznych wynika, że wymagania są spełnione. Jednak przydatność sprzętu weryfikuje budowa. We wszystkich kompresorach kluczowa jest stabilność ciśnienia podczas pracy. Jeśli będzie spadało to nakładanie będzie kłopotliwe. Przypadłość taką w większości przypadków mają kompresory jedno tłokowe.
Miałem okazje tynkowac metoda natryskową... Ma oczywiscie plusy jak i minusy jak wszystko, Plusem z pewnoscia jest szybkosc nakladania oraz mniejsza liczba osob potrzebna do wykonania pracy w porównaniu do nakladania oraz zacierania recznego, a co za tym idzie wieksze zyski dla wykonawcy... Ale do minusów nalezy efekt koncowy, który jak dla mnie i wielu klientow jest w tych czasach jednym z najwazniejszych czynnikow. Mowcie co chcecie, ale moim zdaniem duzo lepszy efekt uzyskamy metoda reczna ( jesli oczywiscie potrafimy dobrze zatrzec tynk ) do tego pomalowac dwukrotnie farbami sylikatowymi, sylikonowymi lub tez sylikatowo-sylikonowymi i słuzy na lata, gotowe kolorowe tynki tak dlugo w czystosci nie wytrzymaja jak po pomalowaniu i nadaniu tym samym powloki ochronnej.
Wszystko ładnie pięknie, a gdzie BHP. Jeżeli odległość ściany do rusztowania jest większa niż 0,2m trzeba zakładać szelki bezpieczeństwa 😁 "Jednakże jeżeli przestrzeń pomiędzy ścianą lub zamontowanym izolatorem na ścianie a krawędzią pomostu roboczego jest większa niż 0,2m osoby pracujące na wysokości muszą posiadać środki ochrony indywidualnej tj. szelki z zapiętą linką bezpieczeństwa"
i wszystko w koło uj.....e tańsza od kiedy firma za tynk maszynowy liczy sobie do 30% więcej za metr niż za tynk ręczny więc gdzie tu oszczędność???? fakt szybciej nałożone ale więcej czasu potrzeba na zabezpieczenie elementów które mają pozostać czyste więcej wydamy na towar do zabezpieczania powierzchni i znów oszczędności nie widzę !!!!!!
co do zabezpieczenia elemotow do sie zgadzam :D to jest minus, a na plus czas,bardzo mały odpad matriału (zysk) , lekka praca bo wlasnie jestem w trakcie kładzenia baranka ta metada :) A co do metody daje rade
oglądał pan tynk maszynowy po paru latach mam nadzieje że tak jeden błąd na etapie przygotowania i po dwóch zimach zacznie się tynk łuszczyć bo za cienki i woda plus mru zrobi swoje dalej jak dla mnie sztuczna oszczędność
Odnosząc się do pierwszej wypowiedzi MrDrekii, faktycznym kosztem jest tylko folia ochronna i taśma malarska, które powinny być stosowane również przy metodzie ręcznej:) Poświęcony czas na oklejanie zwraca się już po pierwszym dniu tynkowania. Na inwestycjach autoryzowani przez nas wykonawcy, specjalizujący się w nakładaniu tynków strukturalnych metodą natryskową, wielokrotnie potwierdzają, że minimum wydajności dla jednego tynkarza to 200m2. Ilu tynkarzy musi mieć brygada chcąca jednego dnia nałożyć 200m2 tynku metodą tradycyjną? Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi regionalnymi Doradcami Techniczno-Handlowymi poprzez infolinię: 801-350-500 i umówienie się na warsztaty praktyczne organizowane w całej Polsce.
MrDrekii Selena produkuje tynki natryskowe od wielu, wielu lat i dopasowuje ich jakość oraz łatwość aplikacji do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Tynki marki TYTAN® EOS charakteryzują się łatwością aplikacji i szczelnością, co gwarantuje ich żywotność. Dla zminimalizowania negatywnego działania wilgoci przenikającej pod warstwę tynku, Selena proponuje dwa rodzaje paroprzepuszczalnych tynków do nakładania natryskowego: zolokrzemowy Tynk cienkowarstwowy TYTAN® EO oraz silikonowy Tynk cienkowarstwowy TYTAN® EOS.
Firma SELENA udostępnia wykonawcom profesjonalne kompresory dwutłokowe gwarantujące stabilność ciśnienia powietrza. W celu poznania szczegółów związanych z możliwością udostępnienia agregatu prosimy o kontakt na infolinię 801-350-350 lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej: www.tytan.pl gdzie w zależności od lokalizacji nastąpi kontakt z odpowiednim Doradcą Techniczno-Handlowym TYTAN EOS.
hahahahh ale ściema przy natrysku trzeba oklejać wszystko dodatkowa kasa za folie taśmy czas i trzeba też robić we dwóch sprężarka min 180 litrów itd .................
10 lat temu nakladalem u siebie i jest ok
Wyszło ladniej niż przy zacieraniu a nie jestem tzw.fachowcem
Kompresor 80l wydajność 280l wystarczal zupełnie
Dokładnie, można powiedzieć że minimum takie pqrametry. Trzeba zwrócić uwagę na to żeby te ciśnienie było na wyjściu a nie na ssaniu. Casto i Leroy piszą teraz że kompresor ma wydajność 425l/min ale na ssaniu a to nie to samo co na wyjściu.
Wydaje mi się, że dysza w pistolecie była za duża. 25 kg tynku starcza na ok13m kwadratowych. Przy zbyt niskim ciśnieniu, tynk nie jest dostatecznie rozpylany i brzydko to wygląda. Do gruntowania, zamiast dyszy można użyć blaszki od papniaka ale zawsze gruntujemy wałkiem. Mniej bałaganu, grunt musi wyschnąć min przez noc. Jest wiele rzeczy które wychodzą w praktyce.
Nie róbcie poprawek później niż po godzinie bo będą cienie lub inny odcień.
Najczęś trzeba dodać trochę wody, ok. 2 szklanki ale ta ilość jest różna i zależy od producenta. Ilość wody musi być jednakowa we wszystkich wiaderkach.
Zacieranie, to jak wcieranie, ściana jest odporniejsza i trwalsza, za to naryskowe tryskanie, to jest nakładane, może zawsze odpaść... .
Nie rozumiem tej teorii ale jestem pewien, że się mylisz w tym wypadku.
Pistolet jakiej firmy ?
a dlaczego mówicie ze gruntowanie wałkiem lub pędzlem a nie natryskowo? W końcu jak juz kupuje kompresor specjalnie do tego celu to chyba lepiej by go było wykorzystać też do gruntowania?
Czy są jakieś przeciwwskazania o których mi nie wiadomo?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
+TheYogurt1313 Gruntowanie przy użyciu pistoletu i kompresora jest również metodą prawidłową. Niestety nie każdy dostępny na rynku pistolet ma w zestawie odpowiedniej wielkości dysze.
a jakiej wielkości dysze są zalecane do do gruntowania?
+TheYogurt1313
Dysza do gruntowania przy użyciu naszego pistoletu powinna mieć średnicę ok. 1,5 - 2,0 mm. Niestety wymiary takie są mało popularne i rzadko dodawane w standardzie do nowych pistoletów natryskowych. Dlatego polecamy specjalistyczne sklepy które nie zawsze sprzedają na allegro. Z doświadczenia wiemy iż niektórzy wykonawcy zlecają ich wykonywane w zakładach ślusarskich.
+Tytan Professional Dzieki za odp ;)
Gruntuje sie swietnie opryskiwaczem ogrodowym, takim do srodkow ochrony roslin :)
Jaki wybrać pistolet i dyszę?
I to jest najważniejsze z pytań !
Pistolety są różne i koszty się różnią znacząco. Pistolet taki musi posiadać zawór i dobrze jak ma ok. 5l zbiornik .
Instrukcja musi nam podać jakie ciśnienie do tynku i ile litrów powietrza zużywa. Z tego co wiem to ciśnienie ok 5 atmosfer i zużycie to 120-180 litrów
Są pistolety które mają zużycie powietrza 280 l na minutę, jednak te zdecydowanie odrzucam . Greco który jest najdroższym pistoletem ma najmniejsze zużycie powietrza i ciśnienie tylko 4 atmosfery . No ale gdy nie robisz tych elewacji za dużo to zwykły da radę tylko o odpowiednich parametrach
jeszcze jedno pytanie - jakiego dokładnie kompresora używaliście podczas tego filmu i jakie parametry kompresora sa zalecane aby tynk sie nie zapychał w dyszy i w pistolecie?
+TheYogurt1313 Używamy i zalecamy firmom wykonawczym stosowanie olejowych kompresorów dwutłokowych, które gwarantują stabilne utrzymywanie żądanego ciśnienia roboczego. Kompresory jednotłokowe przeważnie mają na tyle duże wahania ciśnienia powietrza, że odbija się to na niejednorodnym wyglądzie struktury. Urządzenie widoczne na filmie posiada dwa cylindry, bak na powietrze o pojemności 25 l oraz wydajność podawanego powietrza na poziomie 433l/min.
To poproszę o konkretny model bo szukałem na allegro i przy takiej pojemności butli nie znalazłem ani jednego który miałby chociaż zbliżoną wydajność, zazwyczaj jest to o ponad połowę mniej - więc jestem bardzo ciekawy konkretnego modelu.
Pozdrawiam i czekam na odp ;)
+TheYogurt1313
Zachęcamy do korzystania z agregatów, które udostępniamy współpracującym z nami Firmom Wykonawczym. W zakresie technologii natryskowych Tytan® oferujemy warsztaty praktyczne organizowane na terenie całej Polski.
W celu poznania szczegółów związanych z możliwością udostępnienia takiego agregatu prosimy o kontakt na infolinię 801-350-350 lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej: www.tytan.pl/pl/kontakt/, gdzie w zależności od lokalizacji nastąpi kontakt z odpowiednim Doradcą Techniczno-Handlowym Tytan®
Super - ale ja nie chce od Was wynajmować - chce kupić dla siebie aby sobie zagruntować i pomalować dom od wewnątrz i zagruntować i otynkować barankiem od zewnątrz - oczywiste jest ze nie bede tego robił w jednym czasie a nie chce wypożyczać co jakiś czas. Chce kupić kompresor nowy aby już był na działce bo przyda sie do wielu innych rzeczy również w przyszłości - ale biorąc pod uwage ze jednym z jego pierwszych zadań będzie otynkowanie całego domu chce od Was jako producenta masy tynkarskiej jednowarstwowej uzyskać informacje jakim sprzętem powinienem to robić (i nie chodzi mi o informacje w stylu - tym który wynajmujemy) tylko dokładny model i zakres parametrów jaki jest niezbędny aby taką pracę wykonać. Pisze o konkretnym modelu bo w innym komentarzu daliście mi odpowiedź z parametrami których nie spełniało żadne urządzenie dostępne na allegro co już jest dość dziwne bo jest tam raczej dostępny z grubsza przekrój rynku dostępnych kompresorów. W związku z tym proszę o konkretną odpowiedź :)
Wy i tak na mnie zarobicie bo kupie od Was cały materiał do tynkowania.
Pozdrawiam i czekam na odp :)
+TheYogurt1313 Prosimy o kontakt z naszym Instruktorem pod nr tel. 696-425-526, który z pewnością udzieli wyczerpującej odpowiedzi w tej kwestii.
Prowadzę Hurtownię materiałów ociepleniowych i chciałbym przestrzec wykonawców, w szczególności młodych którzy myślą że robienie tynku natryskiem jest dziecinnie proste, tynk wykonywany metodą natryskową jest dobrym rozwiązaniem dla budynków gdzie nie mamy do czynienia z koniecznością stosowania rusztowań wówczas nie wychodzą nam pasy łączące, po drugie kolor tynku najlepiej biały lub bardzo jasny przy ciemniejszych tynkach zawsze wyjdą smugi, po trzecie tynki natryskowe wymagają dokładnego zabezpieczenia podbitki, okien i drzwi i innych elementów narażonych na zapryskanie. Robienie filmiku instruktażowego na białym tynku i mówienie że temat jest dziecinnie prosty :). Znam wielu wykonawców którzy robią tynki natryskiem i niewielu którzy robią to ładnie.
za to ja znam wielu hurtownikow zarabiajacych 100% na materialach dostaja upus u poroducenta ok 50 % do tego dostaja upust na zalatwienie iwestycji do 5 % i za swoj odbior:):) nastepne 5% a stosuja ceny katalogowe;):)
trotyl122 Zapraszam więc do kontaktu z naszą hurtownią my takich rozwiązań nie stosujemy.
Tynki natryskowe wykonuję od 12 lat, jeśli ustawi się rusztowanie 40 cm. od ściany nie ma żadnych plam, nie ma również znaczenia czy kolor tynku jest jasny czy ciemny .Na bieżąco demontuję rusztowanie oraz zabezpieczenia odrazu po tynkowaniu i sciana gotowa.
Zabeapieczać trzeba wiadomo,co do stosowania rusztowań to bym sie kłucił:) Wystarczy odpowiednia odległośc od sciany ok 40cm ale juz po dociepleniu!!!
no właśnie czyli po ociepleniu pasowało by odsunąć rusztowanie , przykładowo styropian 20 to trzeba by było 60 cm od sciany , dużo i nie dużo ale bliżej sciany to zawsze bezpieczniej i wygodniej
Czy tynki Tytan EOS do tynkowania natryskowego mają oddzielne oznaczenie? Czy to te same masy tylko należy je odpowiednio rozcieńczyć no i właśnie czy to są gotowe masy?
Tynki natryskowe oraz tynki ręczne, to różne produkty, które mają odrębne oznaczenia oznaczenia na opakowaniach. Przykładowo Tynk cienkowarstwowy akrylowy ma oznaczenie E148, natomiast Tynk cienkowarstwowy akrylowy NATRYSKOWY ma oznaczenie E148N. Podobnie jest to rozwiązane w tynkach zolokrzemowych oraz silikonowych.
Proszę pamiętać, że nie można nakładać pistoletem natryskowo, tynku przeznaczonego do nakładania ręcznego, ponieważ nie spełni on oczekiwań klienta i wykonawcy.
Do nakładania natryskowego pistoletem, stosowana jest specjalna mieszanka kruszyw i dyspersji, która zapewnia odpowiednie nakładanie i rozprowadzanie produktu na ścianie.
Dodatkowo tynki zawierają dodatkowe środki biobójcze oraz inne komponenty umożliwiające nakładanie natryskowe.
Po krótce to tymnk na pistolet nie posiada kwarcu , tyn na pacę posiada i tyle z tego filozofowania !
nie trzeba gruntować ławkowcem, wystarczy wałek albo ten sam kompresor
Można taki tynk kłaść na pustaki po nałożeniu gruntu?
Oczywiście ale nie wyrówna nam to powierzchni. Ja mam tak w garażu zrobione i to na te robione kiedyś z keramzytu i cementu.
^Jak domowym sposobem zrobić pistolet do tynków
Nie wiem czy warto bo na allegro kosztuje 70-80zl ;D
Zanim zabezpieczyła wszystko ja polozenie ścianę
Moze sie czepiam ale cisnienie podaje sie w barach . Nigdzie nie widzialem nigdy amosfer 😉
Dokładnie, no ale inżyniery z nich ];-D.
To Oznaczenie E O S co to znaczy pierwszy raz slysze ?
Słowo EOS powstało od pierwszych liter słów: E - jak ELASTYCZNY, O - jak ODDYCHAJĄCY, S - jak SAMOCZYSZCZĄCY, które są zarazem cechami systemów ociepleń marki TYTAN.
W zależności od oczekiwań, mogą Państwo wybrać systemy z różnymi cechami, lub system który ma wszystkie cechy:
Elastyczny - wytrzymały, Oddychający - naturalny, Samoczyszczący - perlisty.
mozna nakładać tynk mineralny metoda natryskowa?*
Tak
czy KOMPRESOR SPRĘŻARKA 50L ok 205l/min ciśnienie do 8 barów nada sie do nałożenia tynku (jedno razowe otynkowanie domu jednorodzinnego) ?
Z podanych parametrów technicznych wynika, że wymagania są spełnione. Jednak przydatność sprzętu weryfikuje budowa. We wszystkich kompresorach kluczowa jest stabilność ciśnienia podczas pracy. Jeśli będzie spadało to nakładanie będzie kłopotliwe. Przypadłość taką w większości przypadków mają kompresory jedno tłokowe.
Człowieku bzdur nie pisz!!! 400l/min to do lakiernictwa!! 200l/min faktycznego ciśnienia wystarczy!
Miałem okazje tynkowac metoda natryskową... Ma oczywiscie plusy jak i minusy jak wszystko, Plusem z pewnoscia jest szybkosc nakladania oraz mniejsza liczba osob potrzebna do wykonania pracy w porównaniu do nakladania oraz zacierania recznego, a co za tym idzie wieksze zyski dla wykonawcy... Ale do minusów nalezy efekt koncowy, który jak dla mnie i wielu klientow jest w tych czasach jednym z najwazniejszych czynnikow. Mowcie co chcecie, ale moim zdaniem duzo lepszy efekt uzyskamy metoda reczna ( jesli oczywiscie potrafimy dobrze zatrzec tynk ) do tego pomalowac dwukrotnie farbami sylikatowymi, sylikonowymi lub tez sylikatowo-sylikonowymi i słuzy na lata, gotowe kolorowe tynki tak dlugo w czystosci nie wytrzymaja jak po pomalowaniu i nadaniu tym samym powloki ochronnej.
Idiotyzmy pisze kolega!! 10 lat tynkuje domy jedną jak i drugą metodą!!W życiu większych bzdur nie słyszałem!
wiec może by należało zacierać recznie nakładanie natryskowe, ? wraz była by oszczedność czasu
Wszystko ładnie pięknie, a gdzie BHP. Jeżeli odległość ściany do rusztowania jest większa niż 0,2m trzeba zakładać szelki bezpieczeństwa 😁
"Jednakże jeżeli przestrzeń
pomiędzy ścianą lub zamontowanym izolatorem na ścianie a krawędzią pomostu roboczego jest
większa niż 0,2m osoby pracujące na wysokości muszą posiadać środki ochrony indywidualnej tj.
szelki z zapiętą linką bezpieczeństwa"
Co to za kompresor? Firma model?
Kompresor B.PRO PUMPER 433-25
ktoś współpracuje z firmą majsterpol ?
2 osoby robią ręcznie a jedna natryskiem , i później to tak zostawicie czy natryskiem pokryjecie ? Przecież będzie spora różnica .
i wszystko w koło uj.....e tańsza od kiedy firma za tynk maszynowy liczy sobie do 30% więcej za metr niż za tynk ręczny więc gdzie tu oszczędność???? fakt szybciej nałożone ale więcej czasu potrzeba na zabezpieczenie elementów które mają pozostać czyste więcej wydamy na towar do zabezpieczania powierzchni i znów oszczędności nie widzę !!!!!!
co do zabezpieczenia elemotow do sie zgadzam :D to jest minus, a na plus czas,bardzo mały odpad matriału (zysk) , lekka praca bo wlasnie jestem w trakcie kładzenia baranka ta metada :) A co do metody daje rade
oglądał pan tynk maszynowy po paru latach mam nadzieje że tak jeden błąd na etapie przygotowania i po dwóch zimach zacznie się tynk łuszczyć bo za cienki i woda plus mru zrobi swoje dalej jak dla mnie sztuczna oszczędność
Odnosząc się do pierwszej wypowiedzi MrDrekii, faktycznym kosztem jest tylko folia ochronna i taśma malarska, które powinny być stosowane również przy metodzie ręcznej:) Poświęcony czas na oklejanie zwraca się już po pierwszym dniu tynkowania. Na inwestycjach autoryzowani przez nas wykonawcy, specjalizujący się w nakładaniu tynków strukturalnych metodą natryskową, wielokrotnie potwierdzają, że minimum wydajności dla jednego tynkarza to 200m2. Ilu tynkarzy musi mieć brygada chcąca jednego dnia nałożyć 200m2 tynku metodą tradycyjną? Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi regionalnymi Doradcami Techniczno-Handlowymi poprzez infolinię: 801-350-500 i umówienie się na warsztaty praktyczne organizowane w całej Polsce.
MrDrekii Selena produkuje tynki natryskowe od wielu, wielu lat i dopasowuje ich jakość oraz łatwość aplikacji do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Tynki marki TYTAN® EOS charakteryzują się łatwością aplikacji i szczelnością, co gwarantuje ich żywotność. Dla zminimalizowania negatywnego działania wilgoci przenikającej pod warstwę tynku, Selena proponuje dwa rodzaje paroprzepuszczalnych tynków do nakładania natryskowego: zolokrzemowy Tynk cienkowarstwowy TYTAN® EO oraz silikonowy Tynk cienkowarstwowy TYTAN® EOS.
Popieram natrysk to badziewie
Pryskalem jakby co nawet samochód właściciela osłaniałe
Prw tym jednym co kładzie 4 pomocników
Jesli chodzi o tynki metoda natryskową to lipa !!!!! Lepiej wyglada ręcznie i solidniej
+Rafał Januszewski Popieram twoja wypowiedz w 100%
Po rozmowie z kierownikiem budowy to 95% tynków nakładanych ręcznie i zacieranych nie nadaje się do odbioru. Zła jakość wykonania, zacierania.
@@miroslawmierzynski9174 a nierównomierna metoda natryskowa jest przyjmowana w 100%?
@@karolkozak9930 Tynk natryskowy można naprawić nawet po wyschnięciu, a odpowiadając na pytanie, również nie odbiorą 😁
Podasz argumenty za i przeciw ?
Firma SELENA udostępnia wykonawcom profesjonalne kompresory dwutłokowe gwarantujące stabilność ciśnienia powietrza. W celu poznania szczegółów związanych z możliwością udostępnienia agregatu prosimy o kontakt na infolinię 801-350-350 lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej: www.tytan.pl gdzie w zależności od lokalizacji nastąpi kontakt z odpowiednim Doradcą Techniczno-Handlowym TYTAN EOS.
Ale partanina na uua jak w stajni
Tynk natryskowy wyglada jak tynk z miotly beznadziejny jest totalna lipa
hahahahh ale ściema przy natrysku trzeba oklejać wszystko dodatkowa kasa za folie taśmy czas i trzeba też robić we dwóch sprężarka min 180 litrów itd .................