1993-1994 Karlsruhe - Valencia 7-0 repriza secunda, cu Belodedici libero tot meciul

• Опубликовано: 16 сен 2024
  • S-c-h-i-m-b/v-a-n-d aceste meciuri de fotbal intregi, de colectie, cu altele din anii `80, `90 si 2000, la adresa 21raul.garcia@gmail.com
    Secvente din repriza secunda, in care nemtii obtin un corner la primul atac, in min. 1 al inregistrarii, resp. min. 46, Belodedici se repede si respinge gresit numai pana la Shmarov, care prinde un sut puternic de la 17 metri, iar scorul devine 4-0. Bender centreaza din lovitura libera de la 21 de metri, in min. 13 al inregistrarii, resp. min. 59, E. Schmitt inscrie cu capul de la 4 metri lateral, iar scorul devine 5-0. E. Schmitt prinde inca un sut puternic de la 19 metri, in min. 17 al inregistrarii, resp. min. 63, iar scorul devine 6-0. Urmeaza ultimele 5 minute ale meciului, in care Bender executa un corner, in min. 19 al inregistrarii, resp. min. 90, Belodedici vine tarziu sa il blocheze pe Bilic, care deviaza mingea cu capul din 3 metri, Sempere incaseaza un gol intre picioare, iar scorul devine 7-0, ca la corrida. Iar dupa acest meci, si Belodedici are ce povesti nepotilor :)