DINAMO - GLORIA BISTRITA 3-0 (2003-2004)

Arbitru: T. Lajos (7), Asistenti: Fl.Damaschin (6,5) si C.Avram (6,5).
    Gloria Bistrita
    Marcatorii
    10. Ionel Danciulescu (1-0)(39')(pen)
    20. Stefan Grigorie (2-0)(63')(act)
    9. Claudiu Niculescu (3-0)(86')(lov.lib) In prima parte jocul a fost mai echilibrat prin prisma ocaziilor ratate, deoarece oaspetii au ratat trei mari ocazii de gol. Si Dinamo a ratat cateva bune oportunitati, mai ales prin Danciulescu si Niculescu. Golul "cainilor" a fost marcat de Danciulescu, din penalty, in minutul 39, dupa un fault facut de Iodi asupra lui Semeghin.
    » Dupa pauza Dinamo a inceput mai bine, a trecut pe langa 2-0, de cateva ori in primele 10 minute ale reprizei. Golul a venit normal dupa cursul jocului, marcator fiind Grigorie cu un sut superb, in cros, de la 25 de metri. Dupa acest gol, "alb-rosii" au redus motoarele, au inceput sa tina mai mult mingea, au facut un joc bun de asteptare multumiti cu scorul inscri pe tabela. Pe final un contra-atac fulger l-a lasat pe Niculescu singur cu Campeanu, insa Costin l-a faultat pe atacantul dinamovist chiar la limita careului de 16 metri. Acelasi Niculescu a marcat frumos din aceea lovitura libera, ducand scorul la 3-0. Dinamo castiga meritat, isi pastreaza pozitia de lider si asteapta meciul dintre Steaua si FC National.