Gaźnik membranowy w pile pilarce, kosie, działanie, budowa, usterki, membrany kiedyś i dziś. Cz. 1.
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- Cześć w dzisiejszym odcinku zobaczycie mniej więcej 😉jak działa gaźnik jak jest zbudowany, jak działają membrany, zaworki jednokierunkowe, przybliżę jego budowę oraz wspomnę przy tych elementach o ich usterkach. jako ciekawostka pokażę wam również zanieczyszczenie gaźnika przez silnik, oraz zobaczycie ponad 30-letnie membrany, aż szkoda że nie możecie ich dotknąć...
Zapraszam do oglądania.
Witam witam. No i pociąłeś gaźnik. Wypatroszyłeś go tak jak ja :D. Wszystko elegancko wyjaśnione i pokazane. Nic dodać nic ująć. Takie materiałowo- gumowe membrany czasem można spotkać w zestawach membran walbro. Ale starszych typach. Dodał bym tylko, że gaźnikiem steruje impuls , który przedostaje się przez przewód impulsowy. Który to z kolei jest generowany w trakcie pracy silnika. Tłok gdy spręża mieszankę wytwarza podciśnienie w skrzyni korbowej. A w przypadku gdy tłok kieruje się do dołu. Wytwarzane jest ciśnienie. I to głównie steruje membranami w gaźniku. Ale Ty to wiesz, pewnie o tym mowiłeś, w innym materiale :). Muszę nadrobić zaległości. Świetny materiał. Pozdrawiam :)
Witam Mistrza małych urządzeń i innych dziwnych rzeczy. Cenna uwaga mogłem umieścić tą informację w materiale jednak gdzieś mi uciekło odcinek I tak już długi i będzie jeszcze kilka więc myślę że w którymś będzie to powiedziane. Ale fajnie że wszystko dopowiedziałeś w komentarzu 💪. Dziękuję za odwiedziny Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za słowa uznania. 👍🖐️
3:33 w tej minucie jest w skrócie o przewodzie impulsowym 😉
@@szymonrekowski Czyli jednak oczy i uszy mnie zawiodły 😁🤔🤔. Starość nie radość 🤣🤣. Pozdrawiam 🖐️. Czekam na kolejne świetne filmy 👍
😉😁🖐️
Zajebisty film wyczerpujacy i bardzo klarowny👏👌
To dopiero początek kilku odcinków choć nieco krótszych. Myślę że po nich gaźnik nie będzie dla Ciebie tajemnicą 👍
@@szymonrekowski dziekuje Ci bardzo Szymek👊✋ masz zajebista wiedze👏
@@matman321 i umie tą wiedzę przekazać
Dzięki że dzielisz się cennymi informacjami ..
😀👍🖐️
Bardzo dobrze wytlumaczone i zrozumiale a ja caly czas walczylem z niesprawną kosa.Dzieki wielkie.
Proszę.
Dziękuję.
Pozdrawiam 👍
Wykład pryma sort😁👍 a swoja droga ciekawe czy jeszcze ktoś robi takie membrany🤔, to jest ,,kosmos"🤩,😉🖐
Witaj. Starałem się coś przekazać będzie jeszcze kilka odcinków na które serdecznie zapraszam w każdy piątek o 18:00 do końca roku. Jeszcze chyba coś w styczniu będzie o gaźniku. Testy sprawdzania eksperymenty. Tak membrany bardzo ciekawe tak samo jak zanieczyszczenie gaźnika przez stare oleje. W obecnych czasach takiego czegoś nie dostrzegłem.
"TUTAJ" wygrało odcinek ale dzięki za podzielenie się wiedzą 👍
Tutaj tak bywa 😂👍👋
Świetny materiał. Trafiłeś nim w to co lubię najbardziej czyli szczegóły, drobiazgi itp. Chyba nikt tak dokładnie nie omówił gaźnika membranowego. Super 👍.
Jeśli chodzi o ssanie to w niektórych gaźnikach obie przepustnice są "połączone" dźwigniami i gdy zamykamy przepustnicę ssania lekko uchyla się przepustnica główna.
Drugi temat - śruba L. Owszem służy do regulacji składu mieszanki na wolnych obrotach jednak jak mówi Darek ma ona wpływ na charakterystykę pilarki w całym zakresie obrotów. Przekonałem sie o tym w pracy lekko zmieniając położenie tej śrubki. Różnica w pracy i mocy była diametralna bez dotykania wkrtu H.
Pozdrawiam 👍
To zależy widzisz od gaźnika jedna maszyna reaguje bardziej i druga mniej jeżeli robisz korekty na wkręcie L nieznaczne to nie powinno mieć to zauważalnego wpływu na maszynę. Także nie wiem jakiej korekty dokonałeś mógłbyś napisać ile obrotu? Dysza L podaje cały czas paliwo i na dużych obrotach podaję je w możliwe maksymalnej ilości kontrolowanej właśnie wkrętem, przy całkowicie otwartej przepustnicy. Jest to niewielka ilość paliwa w stosunku do ilości paliwa w porównaniu do ilości paliwa z dyszy h jednakże ma ona wpływ na pracę silnika w całym zakresie. Ale jeżeli jest ustawiona w miarę w punkt i dokonujesz drobnej korekty to uwierz mi że nie wyczujesz różnicy może obrotomierz wychwyci. No chyba że twoje ucho jest świetne 👍. Zależy to też od gaźnika czy gaźnik wkrętem l całkowicie zamyka dopływ paliwa. Pozdrawiam serdecznie dziękuję za komentarz i czekam na odpowiedź 👍🖐️
@@szymonrekowski regulacja 1/8 obrotu czyli 45° daje ogromną różnicę w pracy, przynajmniej u mnie i to nie chodzi o obroty tylko dynamikę silnika, wkręcanie się na obroty i moc przy częściowym uchyleniu przepustnicy. Akurat mam dużo okrzesywania ( karczuję sad ) i na drobnych i średnich gałązkach widać to idealnie. Być może przy cięciu grubych pni przy pełnym otwarciu przepustnicy to nie jest tak zauważalne. Chyba nawet na filmie wspomniałeś że przed przepustnicą jest otwór mieszanki, a za nią jeszcze jeden lub dwa właśnie połączone z wkrętem L. Czyli przy uchylonej przepustnicy w znacznym zakresie wkręt L ma wpływ na skład mieszanki.
Dopiero na końcu za nimi jest rozpylacz połączony z wkrętem H.
Takie moje obserwacje praktyczne.
Być może w maszynach większej mocy jest to trudniej zauważalne ale mówię o małej gałęziówce mocy ok 1 KM.
Tak dokładnie tak jak napisałeś. Będzie o tym jeszcze w przyszłych odcinkach. Start zależy właśnie od L.
@@XY-qw8ef tak malutkie maszyny są jakby bardziej podatne, i dynamika czy w dużej czy małej maszynie jest uzależniona właśnie od wkrętu L.
zajebusty kanał. znalazłem go dzisiaj i subóbuję bo jest mega dobry!
Dziękuję miło mi. Pozdrawiam i zapraszam zapraszam. 😁👍💪🖐️
fajnie że tłumaczysz takie rzeczy super robota pozdrawiam :D
👍😀🖐️
Super wykład.Pozdrawiam
Dzięki pozdrawiam 👋
Obecny👍💪💪
Witam serdecznie 😀👍🖐️i dziękuję za obecność 🔥
Obecna 🤚
❤️❤️❤️
Super Dzięki
Ok👍
Świetny materiał.
Witam. Dziękuję ślicznie i zapraszam na edycję rysunkową dziś o 18:00. Pozdrawiam 👍🖐️
Ja w husqvarnie 40 z 1998r jeśli dobrze pamiętam to mam jeszcze orginalne membrany 😆
Całkiem możliwe, a teraz potrafią wytrzymać rok czasu. Także dopóki chodzi nie wymieniaj. 💪🖐️ Husqvarna 40 bardzo sympatyczny sprzęt.
👍
👍🖐️
Ja też się melduję 😉
Witam serdecznie i dziękuję że jesteś 💪🖐️
Good job man! Also mechanic.
Dziękuję. Pozdrawiam bardzo mocno 👍😀.
Np. w gażniku timken DPR 11 , chyba nie pomyliłem nazwy w kosie kawasaki ten języczek zaworek jest dodatkowo dociskany przez cieniutką delikatną sprężynkę
Oczywiście w tych przypadkach też chyba tak jest o ile mówimy o tym samym. Języczek jest odpychany od gaźnika, tym samym dociska to zaworek iglicowe do gniazda by był zamknięty szczelnie. W jednym z momentów filmu to pokazuje lub omawiam.
00:00:40 no dobrze, ale co konkretnie masz do tego "kawałka folijki"? Jakie konkretnie zastrzeżenia, poza tym, że z duchem czasu wykonana została z innego materiału w innej technologii? Pytam, bo wygląda jak nowa i zapewne spełnia swoją funkcję... nieprawdaż? "jak hałasuje"? A co to za wyznacznik? Nowa też "hałasuje" 🙂
To inny dźwięk sztywność a spełnia swą rolę krótko.
jasne@@szymonrekowski
Jestem i ja👊
Super 👊👍🖐️
To ja mam takie pytanie: od czego zależy "większa moc kosy, pilarki?" Powiedzmy mamy dwie maszyny, ta sama pojemność, ten sam cylinder, tlok, a moce różne. Czy chodzi tutaj o większy "gardziel" przepustnicy?
Mogą być różne nastawy gaźnika, to ma bardzo duże znaczenie, w przypadku maszyn chińskich brak powtarzalności, również może być to inny gaźnik, kompresja też może być różna, zapłon może być wcześniejszy lub późniejszy w jednej z maszyn...
Większe gardziel przepustnicy czyli większa gardziel gaźnika też oczywiście ma znaczenie i może jeszcze mieć miejsce taka sytuacja że na przykład w jednej z maszyn nie otwiera się do końca przepustnica gazu.
@@szymonrekowski Dzięki bardzo. Ostatnio przeglądałem kosy Stihl i modele fs 350 i fs 250 i fs 400 , mają te same parametry budowy a różne moce. 2,2 konia i 2,7 konia. Stąd moje pytanie.
@@konradbuczek6847 a to postać rzeczy, myślałam że masz te same modele np dwa demony kosy czy też pilarki a mimo to występują różnice w mocy i że jedna ledwo się kręci, druga np pracuje ok a trzecia kosza czy piła o tej samej budowie osiągi ma godne podziwu prawie jak maszyna pro. W tym momencie postawiłeś niejako nowe pytania na, które również postaram się odpowiedzieć 😀
@@konradbuczek6847 czy chcesz zakupić któryś z tych modeli?
👍👍👍
👍😀🖐️
Co może być że piła chodzi na wolnych równo np 30 s. I po pierwszym naciśnięciu gazu widać że ma za dużo paliwa bo zadymi , przy następnym naciśnięciu gazu już jest ok . Zostawisz jak na wolnych i znowu ta sama sytuacja , czy to wina gaźnika ?
Tak wina gaźnika, bogato ustawiona mieszanka. Reguluj wkręt L np o 1/4 obrotu by zubożyć mieszankę, obroty wzrosną, skoryguje je wkrętem T. Obserwuj i napisz 🖐️
ciekawe czy podniesienie tej blaszki.zwieksza spalanie.. podkrzywilem ta blaszke do gory pila chodzi dobrze i nie zalewa..
Poprawia trochę wydajność gaźnika, maskuje nieszczelności, jeśli dobrze ustawisz i odchylona jest nie wiele to w granicach rozsądku to wpływu na spalanie nie będzie.
Przelew do gażnika , paliwo zasysane przez gażnik, przez primer. Jak wpływa na zawór iglicowy. Zrobiłem membrany i iglicowy zestawem naprawczym. pompkę zassało i już nie oddała. Paliwa nie pociągnęła. Makita DCS 34 i Zama DM 9a . Przelewie mogę tylko pchnąć paliwo do gaznika a pociągnąć to blokada. Wężyki podpięte zgodnie ze schematem.
Wcześniej ciągneła? Myślę że coś jest nie tak złożone, może odwrotnie coś bo ogólnie sytuacja taka jest nie możliwa. Sprawdź jeszcze raz wszystko powoli sprawdzaj przepływ, i zgranie wszystkich kanałów z membranami i uszczelkami. Oraz czy paliwo swobodnie wypływa za zbiornika. A jeżeli jest jakaś blokada to trzeba ją zlokalizować stopniowo.
Muszę się na korepetycje zapisać. Masz jakieś wolne terminy? 😄
Siema. No nie przesadzaj 😉. Pozdrawiam 🖐️
Witam . A czy mógłbyś wyjaśnic dokładniej o dyszach L i H . Myślałem , że L dawkuje więcej lub mnie powietrza , a H dawkuje więcej lub mniejszy przypływ paliwa. Tak jest? Czy inaczej jest ?
Zobacz moje playlisty tam jest regulacja gaźnika, jakbyś miał problem to pisz. Przejrzyj też moje filmy bo nie wszystko może być w playliście. Wszystko w tych filmach tłumaczę.
@@szymonrekowski oki. dzieki za odpowiedz.
@@jarek7788 napisz jaki skutek regulacji 🖐️
Jak zwykle dobry film. Szymon można wiedzieć czym zajmujesz się na codzień?
Dziękuję za dobre słowo. Pewnie, że można pracuje w firmie zajmującej się budową dróg i siedzę w tym temacie i pokrewnych od 22 lat. A ja aktualnie jestem laborantem drogowym. Badam na przykład nawierzchnię czy też mieszanki mineralne asfaltowe, zajmujemy się razem w zespole również ich projektowaniem i inne grunty, kruszywa i trochę betony. Pozdrawiam.
@@szymonrekowski Dzięki. Myślałem że pracujesz w odłamie jakiejś mechaniki lub motoryzacji. Milej niedzieli.
Witam, a co w przypadku gdy robie test szczelnosci gaznika i powietrze ucieka tą dyszą rozpylająca? Wtedy gaznik smietnik ?
Jest taki film w tej kategorii u mnie na kanale.
Hej.
Oto film
ruclips.net/video/cmOpL2vdUcY/видео.htmlsi=3U37x8GaWN5Bwysi
Wejdź w Playlisty na moim kanale, jest gaźniki regulacja usterki. Miłego oglądania.
@Szymon Rekowski mam zagwozdkę z Husqwarna 450 xtorq otóż pilarka nie chodziła za dobrze gasła, dusiła się itd... krótko mówiąc walniete łożyska I uszczelniacze. Wymienione łożyska, uszczelniacze, nowy tłoczek i komplet uszczelek, nowe filtry i świeca wszystko orginalne i poskladane zgodnie z instrukcją serwisową no i klops, pilarka na ssaniu zalewa świece i potrafi strzelić w gaźnik, jak się wylaczy ssanie i szatnie 105 razy to zapali i poprawnie pracuję... no może jakby ma leciutka czkawke podczas gwałtownego wciśnięcia gazu ale normalnie można pracować ma moc i trzyma obroty.
Dodatkowo zweryfikowana szczelność 0,5h na ciśnieniu 0,5 bara ok, wymienione org. Membrany zama,podstawiony 2 gaźnik, wyczyszczony tlumiki dalej to samo. Jak odkręcam świece to z cylindra wydobywa się dym.
Zastanawiam się nad modułem zaplonowym bo wiem że w tych piłach to zmora
Ty więcej Husqwarny robisz może masz jakiś pomysł?
Tak zgadza się bolączką tego modelu są cewki zapłonowe, może być to przyczyną. Ustawienie gaźnika wkręt L, ustawienie zaworka iglicowego, dym z silnika po odkręceniu świecy to nic innego jak pary paliwa, pilarka wyrzuca nie spaloną mieszankę do tłumika dochodzi do zapłonu w wydechu i stąd prawdopodobnie strzały. Bardzo ciekawy problem pisałeś jednak że zmieniałeś gaźniki i to jest zastanawiające by obydwa gaźniki na przykład były uszkodzone tak samo.
@@szymonrekowski No już tracę pomysły właśnie, zaworek iglicowy ustawiony na przymiar więc odpada, membrany nowe org, no więc raczej też, zastanawia mnie jednak dlaczego wkręt L musi być wykręcony o ok 3 obroty (w obydwu gaznikach) gdzie nastaw fabryczny to 2 obroty dla h i l
Wysokie obroty 11500 zgodnie z obrotomierzem - więc też bezpiecznie (maks 12500)
A szarpać trzeba dużo bo pali beż ssania na zalanej świecy
Oczywiście odp. zbiornika paliwa i pompka paliwa ok te strzały w gaźnik sugeruja problem z gaznikiem, gdyby waliła w tłumik to wtedy cewka napewno
Oczywiście iskra jest ładna niebieska i nawet nie trzeba specjalnie mocno ciągnąć za szarpak ograzu się pojawia
Dlaczego tak bogato ustawiony wkręt L?
@@kamilzawadzki2486 co się dzieje Jak ustawisz dwa obroty lub półtorej wkręt l powinna chodzić na fabrycznych ustawieniach jak wszystko jest tak niby idealnie
@@szymonrekowski inaczej nie chce pracować odrazu gasnie lub zapala i gaśnie nie wchodzi na obroty
Tak słucham i kurcze "no i co" Auto challenge wziął się za piły?A może jesteś jego bratem?
😉
jak działa gażnik z pompką co jest przyczyną , że pompka nie zasysa paliwa co jest za to odpowiedzialne i jak to naprawić?
Dużo pytań dużo...😓
ruclips.net/video/T8EG_L_sqPE/видео.htmlsi=PL_eAvca_gOyWbRa
Sprawdź najpierw przewody paliwowe.
Zrób mu serwis przegląd tak jak na filmie.
Jeżeli to mu nie pomoże to możesz go wyrzucić.
hej Szymon, kontaktuję się w sprawie współpracy, jednak nie mogę znaleźć adresu e-mail do Ciebie. Będę wdzięczna za podanie.
Witaj już raz podłączyłem czekałem 24 godziny mniej więcej było nas zapisanie😁 ogólnie go nie upubliczniam przesyłam jeszcze raz 24 godzin znowu go usunę czesio-piotr198208@wp.pl
Zapomniałeś usunac@
Witam chciałbym zapytać czy mogę zastosować gaźnik Walbro wt 215 do Stihl ms 250 gaźnik pochodzi od modelu Stihl 023
Tak 💪
Nie pamiętam już czy podchodzi idealnie ale jeśli chodzi o jego parametry to oczywiście że tak.
Dzięki pozdrawiam 😃
W zestawie naprawczym zaworek iglicowy był bez gumki🤔
To coś nie tak😱🤔
czyli jeśli kosa chodzi lux a filtr paliwa mokry to ....
Bogato ustawiona.
@@szymonrekowski przy innych ustawieniach źle pracuje
@@rafanowicki2215 jaka to kosa
@@rafanowicki2215 korekty należy dokonać delikatnie, zakres ustawień i tolerancja jest duża w których silnik pracuje teoretycznie dobrze, co oznacza źle? Jakim wkrętem kręcisz
@@szymonrekowski kosa 232r husqvarna gaźnik walbro wt 235 po wymianie uszczelniaczy,przed też filtr był mokry,wiem jak się reguluje podejrzewam membrany
Gaźnik walbro nie jest Japoński
ten konkretny jest 😉
gościu sam nie wiesz co pierdolisz
Po co to piszesz w taki sposób.bezwartościowy komentarz 😂.dno.
Napisz lepiej gdzie popełniłem błąd i czego nie wiem to się czegoś nauczę od ciebie.
A tak to napisałeś co napisałeś, to świadczy tylko o tobie.
Więc liczę teraz na wartościowy komentarz.
Jeżeli dalej będziesz używał takiego tonu wypowiedzi to będzie to już twój ostatni komentarz na moim kanale. I radzę miłego dnia i więcej radości w życiu. 😎