Які молодці, ці місцеві хлопці!!!!! Знімаю капелюха!!! Ніхто не ниє, не каже, що так не можна, їдуть, грузять, тримають на плечах, на руках, через болото, гори, вперед і вперед!!!! Справжні чоловіки!!!! Хочу того Василя😊такий файний хлопака!
Головна окраса цього відео, Тарасе, це батьки!!! Я вже своїх не маю... але досі коди щось роблю на тій хаті мазанці, яку вони у 80х придбали , уявляю як би вони раділи ) або щось радили)))
Тарасе,ваша хатинка в тумані зачаровує ,з першого погляду потраплюеш в чарівний світ Карпат з туманами,зі сонечком,яке підіймається над верхівкою дерев.милуешся цією красою та розумієш те,як вам хочеться скоріше закінчити всі роботи та відпочивати з родиною тут душею. Бажаю вам успіхів ,хай щастить.❤
Відео як завжди захоплює дух! Найкращий момент це 25 хвилина, які теплі відносини з татом! Як би я хотів повернути час назад і відчути те саме! А тепер за роботою та якимись відмазками втрачаю час, який міг би присвятити сину...Пустив сльозу(. Завтра буде новий день, який обов'язково проведу з сім'єю! Всім добра!
Круте відео, дякую!!! По подрібненим гілкам: з досвіду свого та інших людей, якщо сире гілля, то краще заготовлювати з осені/зими, бо немає листя, і сушити до наступного опалювального сезону. За весну\літо воно стане абсолютно придатним для опалення. По способу сушіння, як на мене, ідеальним є конструкція, яка складається зі стінок з навісом (щоб не мокло від дощу та снігу), яка обтягнута сіткою (хоч металевою, хоч полімерною), накрайняк оббита вузьким штахетом. Це дасть змогу вітру з декількох сторін обвівати тріски і гарно їх сушити. Десь така технологія думаю буде оптимальна
Доброго дня, дивлюсь всі ваші відео і радію тій трансформації яку переживає ваша хата.Бажаю розвитку каналу, окремо дякую за українську мову, Слава Україні !
Доброго дня, чудове відео, а природа то просто вауууу , ви подівіть канал домашнє господарство на Поліссі, у них є арпал і вони сушять ці подрібнення і потім опалюють приміщення. Дякую за відео ❤🎉❤
З досвіду подрібнення: в нас був невеликий подрібнювач, найкраще всього дрібнив виноградну обрізку, дрібні гілки. Ваш набагато потужніший. Але найкраще дрібниться свіжа обрізка, те, що сухе - гірше, тобто навантаження на ножі більше. Думаю, якщо ви хочете продовжити термін дії ножів, вам краще дрібнити свіжозрубане гілля. А потім вже й сушити де, ви знайдета. Хай щастить!
Гілки зручно насипати в овочеві сітки і сушити в них же. Якщо сітка проходить в дверку котла можна одразу закидати цілою) Річ зручна, але треба мати обєм щоб виправдовувала себе.
Дуже класна ідея придбати подрібнювач!!! Про сушіння. Мабуть легше висушити цлі гілки ніж подрібнені, бо менший доступ повітря і ця купка швидже почне гнити ніж сохнути та щей у вологому Карпатському кліматі... Я б весною, поки нема листя, вирубав гілля і десь піднавісом поскладав, а восени або навіть настуної весни вже б подрібнив...
Вітаю з чудовим придбанням. Також маємо Арпал, тошки з меншою потужністю. Під навісом побудували секції, розгороджені між собою сіткою. Поки в одній сохне, наповнюємо слідуючу. Споруда має добре провітрюватися. Намагайтеся вирубку зробити до появи листя, саме воно провокує загнивання. Нехай працює вам на користь.
Тарасе, гарну річ ти купив. У мене теж Арпал, але 60. Загалом, мені вистачає. Щодо порад у користуванні, навушники обов'язково! Шкіряні печатки теж не завадять. Звичайних рукавиць, на кілька годин вистачить. Було, що рукавицю гілкою стягнуло і порубало на шматки. Бачив, що сокирою верхні гілки зрубують, це не треба робити. Якщо зловило гілку, то затягне гарантовано. Якщо гілки наприклад, з яблуні, тоді інша річ, вони сильно розгалужені і їх треба відсікати. Для цього я придбав садові кліщі Firskars, кусають гілки до 5 см без надзусиль, набагато ефективніше за сокиру. Подрібнювати раджу без листя, з листям маса починає миттєво паритись і покриватись пліснявою, ще й смердить жахливо. Хіба тонким слоєм розселити на сонці і за пару днів підсушити. Але треба щоб ти був постійно на ділянці, раптом дощ. Навіть гілки без листя треба буде розстеляти більш менш тонким шаром, в ідеалі під навісом. Ну і опалювати ними теж непросто, у мене котел, загрузка в топку зверху, влазить два ящика-бананки, вистачає на дві-три години. В тебе трохи інша річ для опалення. Ну і в мене паливо це енергетична верба, вона має низьку вологість і дає добрячий жар. Звичайні дерева не такі ефективні, хіба що граб.
дякую за такий довгий і цінний коментар. Поки що я нарубав десь 8 тачок того доброго. там у перемішку ліщина і береза. Загалом тверді породи. ще пізніше можна буде сюди додати гілки бука - вони мають класно горіти. Буду дивитись чи вдастья висушити в тому засіку що наразі тимчасово зробв. але точно треба робити дрівничок з провітрюванням. думаю що в каміні я за 10 років не спалю все те що у мене потенційно можна подрібнити)) тому в майбутньому ще планується і вулична піч і твердопаливний котел для чану і інших приміщень. думаю тоді буде куди ці дрова подіти. а от те що ним можна забирати купи непотрібних гілок які будуть роками гнити це дуже дуже цінно. принаймні я в бачаю цьому дуже корисну річ, бо часу у горах завжди мало а він прямо дуууже швидкий. так, навушники буду купувати. для моножили придбав обжимні насадки. як я зрозумів багатожильні на 1.5 не треба обтискати - можна напряму Ваго. дуже багато хороших відгуків, друзі які працюють в США і Європі кажуть що там все на цих ваго навіть розетки..все до 30 Ампер
Дроти не треба обжимати при з'єднанні через WAGO коннектори. Це одна з важливих переваг цих коннекторів - менше часу і витрат на з'єднання дротів. Також ці коннектори чудово підходять не тільки для ліній живлення освітлення (з невеликими струмами) а також і для цілком звичайних споживачів. Номінально вони йдуть до 32А. Я погоджуюсь що існують інші з'єднання, які краще пристосовані для великих струмів, але якщо клемники оригінальні, то можна їх використовувати в побуті.
Обжимати проводку звісно треба, але оті зажимчики з клавішами в коробки я би не ставив. Краще вже скрутити ті провода в один жмут і обжати одним наконечником, наприклад два по 1.5 кв обжати наконечником на 4 квадрати. Ну і термоусадкою заізолювати. Я взагалі в коробках м'які провода пропаяв, це набагато надійніше.
З приводу вологості в хатинці - звичайно, влітку буде тепло і вентиляція, взимку добре, як буде грітися, але є ще один винахід - бачила в маленькому магазинчику у Львові - в Єві продається сілікагель , нагадує зовні медичну крапельницю. Вішається всередині та збирає вологу. Продавець показав, що в нього за добу біля літру збирає. Поцікавтеся, згодиться.
Доброго дня,маленька порада,по тому як зберігати подрібнені кусочки деревини ,кущиків можна все разом.По збереженню де: по типу дровітні з дахом щоб не мокло і не сиріло можна обгородити сіткою металевою щоб повітря циркулювало,і так буде собі просушуватись,Дякую
Для надійного стику різних кутів гіпсокартону завжди використовую стрічку американку, вона на відміну від сіточки надійно тримає кут і гарно виглядає.У більшості випадків на сіточці потріскає. Купив американку, зробив і забув. Вдалих вам починань!
Арпал річ хороша але під певні задачі, топити камін тими кусочками буде незручно (тим більш сумішшю різних діаметрів). Якщо в вас немає гектарів порослі котру потрібно утилізувати то арпал вийде вам просто дорогою іграшкою... 65 000грн конкретно за цю модель - погодтеся що для села то не малі кошти. Гілки 30-70мм можна срокійно порізати простою циркуляркою (або електропилою) на полінця потрібної довжини ну а менші гілки (30мм і менше) можна подрібнити у щепу значно дешевшим садовим електричним подрібнювачем. Щодо конкретно цієї моделі арпалу - ті колесики то щоб по асфальту/бетону їздити, для села потрібні колеса хоча б під 10-ти дюймову резину щоб можна було той агрегат і по грунту переміщувати а не тільки гараж-подвір'я.
Буду тестувати і для каміну і інших потреб, планую баню з топкою, а ще добре таке горить у печі під хліб або тандирі ну і з часом планується ще певні будови з твердопаливним котлом. Сподіваюсь Арпал має запас витривалості і доживе до того часу;). Згідний що річ коштовна але якщо купити маленький подрібнювач а ще окремо циркулярку а ще й рубати частину руками щоб до тої циркулярки потрапляло без гулок тоді це 3 окремих роботи). І місце і під циркулярку і під подрібнювач. Циркулярка не є мобільним пристроєм. Хіба не так?)
@@pomiz_gir Якщо вважати, що Ваш дохід у місяць на родину в Україні стабільно складатиме 3-4 тис. доларів, то цей проект у Космачі оправданий. Якщо все робиться просто для задоволення сьогодні - то такі проекти - марнотратство .
Я вважаю ще це інвестиція. звісно у мене немає такого доходу як ви написали. тоді б я хатину завершив за 2-3 місяці..а так гра триває 2й рік. Наразі вважаю що ділянка це мій депозит який з часом приноситиме дивіденди. Ютуб вже певним чином це робить. я рахую всі вкладення та прибутки з цього проекту тому маю повну картину) Не хвилюйтесь. хвилюватись за чужі кошти то дуже зле)
Ми пробували, але воно густе і можливо трохи холодно в додачу тому погано тягнулось. Мабуть треба було гріти до кімнатної температури. Дякую за пораду!
Придбали Арпал 2 роки тому,навісний до трактора, пристрій супер. Краще рубає сире і сохне краще, з листям навіть не пробували , бо це додаткова маса та обєм. Побрібнений матеріал зберігаємо під навісом, не гніє, не цвіте, за літо висихає. Пристрій дуже якісний та корисний, не пожалкуєте що придбали.
поки ні трактора ні навіса але вже є Арпал і бажання почистити територію та трохи внести технологічних рішень в рутину. дякую за коментар. буду цього року будувати новий дрівничок. Успіхів вам
Ще хочу дати таку інформацію. Коли будете спалювати подрібнені дрова то під час підкидання в піч чомусь відбувається вибух і викидає частину золи через піддувало назовні. Можливо це тому що були трішки відсирівші дрова з листям, але це відбувалося майже постійно. Девять випадків з десяти. Подрібнені дрова я зберігаю вже в мішках в СУХОМУ провітрюємому місці.
@@pomiz_gir Камін і щепа чи гілочки - речі несумісні: це сміття для шахтного котла.Скло каміна буде постійно закіптюжене, горить за кілька хвилин, сміття у хаті не міряно. У горах таким не палять - арпал створено для утилізації кущів у парках та садках міст.
Теж погоджуюсь з попереднім коментарем про притічний повітряний забір. Камін дуже багато повітря тягне з приміщення. Хатка у Вас буде герметична. Можна погратися з притоком повітря через двостінній димохід де по зовнішньому контуру повітря попадає в приміщення нагріваючись від внутрішнього контуру з димом, але це технічно складне рішення. Приточна вентиляція з рекупераціюєю при працюючому каміні працювати не буде. Тому набагато легше зробити приток вуличного повітря в топку.
@@OE-ul1uv планую рекуператор, можливо він не покриватиме потреби каміна. але хата не є герметичною. підлога з дошок в 2 шари - там відповідно є мікрошпарини, вікна поки теж не герметичні. звісно з вулиці не хочеться щоб тягло. думав зробити забір зпід фундаменту пропилячши туди трубку, але тоді повідтря заміщуватиметься там вологим з вулиці. конкуретна модель камна не має окремого входу на повідря - відповідно треба робити якийсь колхоз. а це робити не хочеться. отвір у стіні з решіктою за каміном як варіант але не знаю чи не буде в тому місці випадати конденсат. цього дуже не хотілося б . тому спочатку поставлю рекоуператор і подивлюсь як буде з ним. дякую за ваш коментар.
@ так, але у будь якому разі камін кудоюст підтягує у такій хаті. Тому буду добиватись ідеальності у наступній і тоді купуватиму відповідний камін. Забір повітря для таких камінів треба робити на метрі над землею а тут я таке не реалізую
Які молодці, ці місцеві хлопці!!!!! Знімаю капелюха!!! Ніхто не ниє, не каже, що так не можна, їдуть, грузять, тримають на плечах, на руках, через болото, гори, вперед і вперед!!!! Справжні чоловіки!!!! Хочу того Василя😊такий файний хлопака!
крепкі хлопці! Дяка їм.
Як добре, що ти створив такий чоловічий клуб по інтересам. Батьки молодці. Працьовита родина. Яблучко від яблоньки.
Це не суто чоловічий клуб. Приїжджай, робота знайдеться)
Головна окраса цього відео, Тарасе, це батьки!!! Я вже своїх не маю... але досі коди щось роблю на тій хаті мазанці, яку вони у 80х придбали , уявляю як би вони раділи ) або щось радили)))
Це справді велике щастя мати їх поруч! ))
Цікаво побачити як ваш тато робить стільці! Дай БОЖЕ йому здоров'я!
Дякую щиро!!!
Подрібнювач гілок суперський . Взагалі ви всі молодці , батькам повага . ❤❤
Дякую вам!
Які активні і мудрі чоловіки - з такими не пропадеш!!! Уклін їм за допомогу!!! Під навісом виглядає дуже затишно з світлом!
Тарасе,ваша хатинка в тумані зачаровує ,з першого погляду потраплюеш в чарівний світ Карпат з туманами,зі сонечком,яке підіймається над верхівкою дерев.милуешся цією красою та розумієш те,як вам хочеться скоріше закінчити всі роботи та відпочивати з родиною тут душею. Бажаю вам успіхів ,хай щастить.❤
Все добре. В процесі і є насолода. А ще більша буде привезти родину. Це ви гарно підмітили
Дійсно клуб по інтересам - так гарно і з захопленням граються з Апралом!!! Всім великий лайк!!!
Дякую!)
Відео як завжди захоплює дух! Найкращий момент це 25 хвилина, які теплі відносини з татом! Як би я хотів повернути час назад і відчути те саме! А тепер за роботою та якимись відмазками втрачаю час, який міг би присвятити сину...Пустив сльозу(. Завтра буде новий день, який обов'язково проведу з сім'єю! Всім добра!
Це дуже цінні миті! Дуже щасливий, що тато має бажання і шукає можливість допомогти хоча у самого купа справ і здоровʼя вже не те. Дякую за щирість
Товариство зібралось наче перший поїзд зустрічати !) Приємно дивитись коли чоловіки працюють , а не повчають як треба працювати .
Десь так і було)) всі збіглись подивитись на нове чудо))))
Дякуємо,панам за цікаві відео❤🙏🏻
Бажаємо розвитку каналу на славу України та української мови ❤
Слава ЗСУ!
Героям слава! Дякую за теплі слова!
Мужчини - уи суперові! Успіхів вам !
Класно.Арпал допомагатиме тримати територію в порядку. В
же скучили за проектом Поміж гір., все міняється стрімко, молодці. ХАЙ ЩАСТИТЬ❤
Дякую! Так, думаю виділити на очистку 2 дні наприкінці зими і прямо серйозно все почистити
Випуск супер! Арпал це міць. Цікаво глянути на виготовлення стільців батьком. Успіхів Вам!
Дякую, покажу)
Дякую,що ви тут! Дуже чекаємо ваших випусків.
) буде буде
Карпати - місце сили!
Вітаю. Та радію вас усіх бачити.
УСПІХУ ВАМ УСІМ.
Дякую!!! Вже скучив за процесом перетворення
Яка у вас класна компанія! А машинерія - просто бомба! Хай служить.
Машинерія)
Круте відео, дякую!!!
По подрібненим гілкам: з досвіду свого та інших людей, якщо сире гілля, то краще заготовлювати з осені/зими, бо немає листя, і сушити до наступного опалювального сезону. За весну\літо воно стане абсолютно придатним для опалення.
По способу сушіння, як на мене, ідеальним є конструкція, яка складається зі стінок з навісом (щоб не мокло від дощу та снігу), яка обтягнута сіткою (хоч металевою, хоч полімерною), накрайняк оббита вузьким штахетом. Це дасть змогу вітру з декількох сторін обвівати тріски і гарно їх сушити.
Десь така технологія думаю буде оптимальна
Дуже гарна порада! Дяеую. Буду робити дрівника тепер
В чоловіків перші 100 років найвеселіші. Тільки іграшки міняються)))
Дуже надихаючі відео! Прям появилось бажання пошукати собі діляночку в горах)
Хахаха, так і є). Дякую за життєствердний коментар
дуже душевний випуск, захотілось також повернутись до свого будівництва і поробити щось так разом)
дякую. радий що мотивую і надихаю)
Діди приїхали!Це здорово!Все швидко закінчать !
Лайк, за відео,успіхів у всьому,та щоб все задумане вийшло!!!
Дякую!
Я прям чекал на цей випуск!! Супер! С больши задоволення подивився, особенно с оборудованием огонь!❤❤
обладнання надає технобогічності процесу і пришвидшення
@pomiz_gir тілки так!😉
Доброго дня, дивлюсь всі ваші відео і радію тій трансформації яку переживає ваша хата.Бажаю розвитку каналу, окремо дякую
за українську мову, Слава Україні !
Тільки так! Наша рідна. Героям слава!
А у мене кожен раз виникає думка,як здивувалися б колишні господарі,побачивши,в що перетворилася їх хатинка.
Вони б були раді цьому.
Думаю вони так само часом дивляться відео)
гарний випуск, вже скучили)) як діти з тим Арпалом)) хлопці такі хлопці)) але класний, що тут скажеш)
теж так подумала, ото іграшка
О, як мені подобаються ці "дядьки"! Тарасе, не забувай їх годувати 😂
Вони ще й мене і вас нагодують)) особливо тато). Це д те покоління що привозить із собою і з запасом).
Хатинка в тумані- це прекрасно. Здається, що тут можна, хоч на маленький час, сховатися від жаху, який зараз відбувається. Вам всього найкращого!
Так, тут дійсно відчувається спокій і затишок.
Дякую за україномовний контент 🇺🇦👍 … Арпал класна штука
Дякую за підтримку!
Приємно вас знову бачити.
В мене теж "хатозалежність", завжди радію новій серії, бажаю успіхів!
Хехе)
Мене ваші відео дуже заспокоюють, і я по доброму заздрю❤
Ви молодці
Дякую! Ще багато планів, стежте за новинками))
Молодці!
Дядьки толкові, попрацювали- по кілішку і спати)
Так, акуратно чемно)
Яке класне відео! Дуже цікаво спостерігати за процесом 😊
Теплий випуск. Гарна чоловіча компанія і чудово попрацювали! Чекаю себе у наступному відео)
А хто це?))
@ неочікуваний гість у кінці заїзду🤪
Ааа ну то через один будеш))
Гарна річ, дуже потрібна, тим паче в Поміжгір🤗 Вітаємо і хай гарно служить 🌲
Так, впевнений буде багато роботи для нього!
Доброго дня, чудове відео, а природа то просто вауууу , ви подівіть канал домашнє господарство на Поліссі, у них є арпал і вони сушять ці подрібнення і потім опалюють приміщення. Дякую за відео ❤🎉❤
Вітаю вас з новим помічником у вашій господі ❤
З досвіду подрібнення: в нас був невеликий подрібнювач, найкраще всього дрібнив виноградну обрізку, дрібні гілки. Ваш набагато потужніший. Але найкраще дрібниться свіжа обрізка, те, що сухе - гірше, тобто навантаження на ножі більше. Думаю, якщо ви хочете продовжити термін дії ножів, вам краще дрібнити свіжозрубане гілля. А потім вже й сушити де, ви знайдета. Хай щастить!
Дякую! Так першочергово- прорідив подрібнив а далі вже й все решту можна буде поприбирати.
Гілки зручно насипати в овочеві сітки і сушити в них же.
Якщо сітка проходить в дверку котла можна одразу закидати цілою)
Річ зручна, але треба мати обєм щоб виправдовувала себе.
Думаю обʼєму тут вистачає було б ще то спалювати. А потім ще сусідам можна допомагати
Скучили,скучили.Удачі вам і наснаги.😊❤❤❤😊
Дуже класна ідея придбати подрібнювач!!!
Про сушіння. Мабуть легше висушити цлі гілки ніж подрібнені, бо менший доступ повітря і ця купка швидже почне гнити ніж сохнути та щей у вологому Карпатському кліматі...
Я б весною, поки нема листя, вирубав гілля і десь піднавісом поскладав, а восени або навіть настуної весни вже б подрібнив...
Дякую за пораду але тоді падає продуктивність і ккд. Бо сире легше різати і чекати пів року з великими купами якось не дуже
Вітаю!!!
Успіхів вам.
Вітаю з чудовим придбанням. Також маємо Арпал, тошки з меншою потужністю. Під навісом побудували секції, розгороджені між собою сіткою. Поки в одній сохне, наповнюємо слідуючу. Споруда має добре провітрюватися. Намагайтеся вирубку зробити до появи листя, саме воно провокує загнивання. Нехай працює вам на користь.
Дуже дякую за цінний коментар, підкажіть якого розміру секції приблизно і скільки у вас таких засіків?
Успіхів!
Тарасе, гарну річ ти купив. У мене теж Арпал, але 60. Загалом, мені вистачає. Щодо порад у користуванні, навушники обов'язково! Шкіряні печатки теж не завадять. Звичайних рукавиць, на кілька годин вистачить. Було, що рукавицю гілкою стягнуло і порубало на шматки. Бачив, що сокирою верхні гілки зрубують, це не треба робити. Якщо зловило гілку, то затягне гарантовано. Якщо гілки наприклад, з яблуні, тоді інша річ, вони сильно розгалужені і їх треба відсікати. Для цього я придбав садові кліщі Firskars, кусають гілки до 5 см без надзусиль, набагато ефективніше за сокиру. Подрібнювати раджу без листя, з листям маса починає миттєво паритись і покриватись пліснявою, ще й смердить жахливо. Хіба тонким слоєм розселити на сонці і за пару днів підсушити. Але треба щоб ти був постійно на ділянці, раптом дощ. Навіть гілки без листя треба буде розстеляти більш менш тонким шаром, в ідеалі під навісом. Ну і опалювати ними теж непросто, у мене котел, загрузка в топку зверху, влазить два ящика-бананки, вистачає на дві-три години. В тебе трохи інша річ для опалення. Ну і в мене паливо це енергетична верба, вона має низьку вологість і дає добрячий жар. Звичайні дерева не такі ефективні, хіба що граб.
дякую за такий довгий і цінний коментар. Поки що я нарубав десь 8 тачок того доброго. там у перемішку ліщина і береза. Загалом тверді породи. ще пізніше можна буде сюди додати гілки бука - вони мають класно горіти. Буду дивитись чи вдастья висушити в тому засіку що наразі тимчасово зробв. але точно треба робити дрівничок з провітрюванням. думаю що в каміні я за 10 років не спалю все те що у мене потенційно можна подрібнити)) тому в майбутньому ще планується і вулична піч і твердопаливний котел для чану і інших приміщень. думаю тоді буде куди ці дрова подіти. а от те що ним можна забирати купи непотрібних гілок які будуть роками гнити це дуже дуже цінно. принаймні я в бачаю цьому дуже корисну річ, бо часу у горах завжди мало а він прямо дуууже швидкий. так, навушники буду купувати. для моножили придбав обжимні насадки. як я зрозумів багатожильні на 1.5 не треба обтискати - можна напряму Ваго. дуже багато хороших відгуків, друзі які працюють в США і Європі кажуть що там все на цих ваго навіть розетки..все до 30 Ампер
Файно!)
Дроти не треба обжимати при з'єднанні через WAGO коннектори. Це одна з важливих переваг цих коннекторів - менше часу і витрат на з'єднання дротів.
Також ці коннектори чудово підходять не тільки для ліній живлення освітлення (з невеликими струмами) а також і для цілком звичайних споживачів. Номінально вони йдуть до 32А. Я погоджуюсь що існують інші з'єднання, які краще пристосовані для великих струмів, але якщо клемники оригінальні, то можна їх використовувати в побуті.
Дякую! Я видно перестарався. Так я за оригінальні ваго. Знаю в Європі всі на них і не паряться
Обжимати проводку звісно треба, але оті зажимчики з клавішами в коробки я би не ставив. Краще вже скрутити ті провода в один жмут і обжати одним наконечником, наприклад два по 1.5 кв обжати наконечником на 4 квадрати. Ну і термоусадкою заізолювати. Я взагалі в коробках м'які провода пропаяв, це набагато надійніше.
Вітаю з класною іграшкою для дорослих чоловіків ❤❤❤
Це точно). Всі були зайняті з конструктором)
Super
Буде дуже гарна хатинка.
Дякую! На шляху до цього
З приводу вологості в хатинці - звичайно, влітку буде тепло і вентиляція, взимку добре, як буде грітися, але є ще один винахід - бачила в маленькому магазинчику у Львові - в Єві продається сілікагель , нагадує зовні медичну крапельницю. Вішається всередині та збирає вологу. Продавець показав, що в нього за добу біля літру збирає. Поцікавтеся, згодиться.
Я сказав у порівнянні по відчуттях, насправді у хаті немає аж якоїсь значної вологості- стіни дихають. Дякую за коментар і пораду.
Також хочу відео як твій тато робить стільці😊
Доброго дня,маленька порада,по тому як зберігати подрібнені кусочки деревини ,кущиків можна все разом.По збереженню де: по типу дровітні з дахом щоб не мокло і не сиріло можна обгородити сіткою металевою щоб повітря циркулювало,і так буде собі просушуватись,Дякую
дякую дуже. значить пора будувати дровітню
Цікаво і приємно спостерігати як ви перетворюєте хатинку і наводите порядок на ділянці. Бажаю успіхів.
Гуцули- екстремали!
Супер.)
Реальна вещ +
Чудово! Гіпсокартонні роботи завершуються, все, ріж балку! 🎉 Зрізай той хрест над головою, впусти простір до хатинки!
Поки ще буде. Ще треба шпаклювання пройти)
Доброго дня Тарасе. Рекомендуємо встановити відеоспостереження на ділянці. Повірте, не буде зайвим. Маємо не приємний досвід...
Вже встановив;) дякую за пораду
Супер! Вітаю з обновкою!
Дякую! Дуже щасливий від того
Вас вітає Італія!
А Андрій Агорді поставив подрбнювач на лафету, щоб його можна було прцепом перевозити в любе місце - мені його задумка дуже сподобалась!!!
Так, дуже цікава ідея але поки у мене немає джіпа)
Добр;а) комментарий в поддержку.
Для надійного стику різних кутів гіпсокартону завжди використовую стрічку американку, вона на відміну від сіточки надійно тримає кут і гарно виглядає.У більшості випадків на сіточці потріскає. Купив американку, зробив і забув.
Вдалих вам починань!
Прибдав перфоровану стрічку і звичайну а як виглядає американка не знаю). Може то і є та моя перфорована). Там на різний кут можна розкривати
@pomiz_gir STRAIT FLEX Tuff-Tape для кутів
На ній так і пишуть, що виготовлено в США.
Дякую! Пошукаю у інтернеті!
👋din Chișinău!
Вітання!!!
Арпал річ хороша але під певні задачі, топити камін тими кусочками буде незручно (тим більш сумішшю різних діаметрів).
Якщо в вас немає гектарів порослі котру потрібно утилізувати то арпал вийде вам просто дорогою іграшкою... 65 000грн конкретно за цю модель - погодтеся що для села то не малі кошти.
Гілки 30-70мм можна срокійно порізати простою циркуляркою (або електропилою) на полінця потрібної довжини ну а менші гілки (30мм і менше) можна подрібнити у щепу значно дешевшим садовим електричним подрібнювачем.
Щодо конкретно цієї моделі арпалу - ті колесики то щоб по асфальту/бетону їздити, для села потрібні колеса хоча б під 10-ти дюймову резину щоб можна було той агрегат і по грунту переміщувати а не тільки гараж-подвір'я.
Буду тестувати і для каміну і інших потреб, планую баню з топкою, а ще добре таке горить у печі під хліб або тандирі ну і з часом планується ще певні будови з твердопаливним котлом.
Сподіваюсь Арпал має запас витривалості і доживе до того часу;).
Згідний що річ коштовна але якщо купити маленький подрібнювач а ще окремо циркулярку а ще й рубати частину руками щоб до тої циркулярки потрапляло без гулок тоді це 3 окремих роботи). І місце і під циркулярку і під подрібнювач. Циркулярка не є мобільним пристроєм. Хіба не так?)
@@pomiz_gir Якщо вважати, що Ваш дохід у місяць на родину в Україні стабільно складатиме 3-4 тис. доларів, то цей проект у Космачі оправданий. Якщо все робиться просто для задоволення сьогодні - то такі проекти - марнотратство .
Я вважаю ще це інвестиція. звісно у мене немає такого доходу як ви написали. тоді б я хатину завершив за 2-3 місяці..а так гра триває 2й рік. Наразі вважаю що ділянка це мій депозит який з часом приноситиме дивіденди. Ютуб вже певним чином це робить. я рахую всі вкладення та прибутки з цього проекту тому маю повну картину) Не хвилюйтесь. хвилюватись за чужі кошти то дуже зле)
Круто❤❤❤
Я в захваті від твого тата,я його фанат ❤
Супер відео !
Дякую! Маю надію, що наступний випуск буде ще цікавішим)
Все супер.
Доброго дня! Можу порадити наступного разу заливати мастило шприцем, Вам його у комплекті поклали, на відео було видно... А в цілому канал 🔥!
Ми пробували, але воно густе і можливо трохи холодно в додачу тому погано тягнулось.
Мабуть треба було гріти до кімнатної температури. Дякую за пораду!
Ми не правильно використали шприц. Треба було його розкрутити, налити оливу, а тоді видавлювати . А ми пробували втягнути через трубку холодну оливу😅
@ ага))) тут уже опісля прийшла думка, хоча олива по «лійці» н аливалась добре
Дрова по нормам мають сохнути до 6-7 місяців,все решта то великів кпд ,тому на зиму потрібно готувати дрова ще весною.
Дякую за цінну пораду!
Ще варіант, як зберігати , засипати в сітчачиі мішки із під картоплі, і в штабелях під вентильованим навісом
Дякую. Вже замови собі такі мішки
Так що суши та буде щастя.
Ви молодцi👍
Дякую
Так заскучилась.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Дякую). Я теж скучив за випусками. Прози відзняв для вас. Так що скоро буде ще
Дровник робити з метало профілю чорного !!
Також потрібно зробити вентиляцію і насипом завозити .
Щоб порубало сухе 65мм- дайте максимальні обороти двигуна і все буде ОК
Зроблю так
Ура, я вгадала
Юхху!)
👍🏻
Так , скучили!
Подивлюсь зранку, але лайк поставлю вже!
Придбали Арпал 2 роки тому,навісний до трактора, пристрій супер. Краще рубає сире і сохне краще, з листям навіть не пробували , бо це додаткова маса та обєм. Побрібнений матеріал зберігаємо під навісом, не гніє, не цвіте, за літо висихає.
Пристрій дуже якісний та корисний, не пожалкуєте що придбали.
поки ні трактора ні навіса але вже є Арпал і бажання почистити територію та трохи внести технологічних рішень в рутину. дякую за коментар. буду цього року будувати новий дрівничок. Успіхів вам
Цікавий випуск, навіть Тео подивися від початку до кінця))
Давай вже закінчуй той ремонт😘😉
Веселю поїдем будете допомагати меблювати і прибирати). Та й завершимо))
Ще хочу дати таку інформацію. Коли будете спалювати подрібнені дрова то під час підкидання в піч чомусь відбувається вибух і викидає частину золи через піддувало назовні. Можливо це тому що були трішки відсирівші дрова з листям, але це відбувалося майже постійно. Девять випадків з десяти. Подрібнені дрова я зберігаю вже в мішках в СУХОМУ провітрюємому місці.
Ого, цікаво, знаю що газ виділяє шкарлупа горіхів а про дрова такого не чув.
Я думаю по формі схоже на подрібнювач гілок
В ціль)
Біг беги бери хоч парочку,буде простіше...
Так, вражені. Корисна штука - Арпал. Коли палиш дровами - це незамінна річ.
Вже не дочекаюся спробувати в каміні закладувати. Думаю з маленьким каміном буде досить зручно
@@pomiz_gir хай щастить!
Підкажіть де брали таку прозору колу, у Луцьку такої ніде не бачив!?!?!?🤣😂
Хахаа, така є тільки на Рівненщині)))))
Мінералочка
👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Сумував 😢
Щіпа відмінне паливо для вашого каміну.
Не знаю точно чи це щепа чи щось середнє між дровами і щепою. Я б сказав гілочки. Дуже цікаво попробувати палити. хай трохи підсохнуть
@@pomiz_gir Камін і щепа чи гілочки - речі несумісні: це сміття для шахтного котла.Скло каміна буде постійно закіптюжене, горить за кілька хвилин, сміття у хаті не міряно. У горах таким не палять - арпал створено для утилізації кущів у парках та садках міст.
Якщо це подрібнена береза або дуб то не має значення чи камін чи щось інше. Звісно ніхто смерекою камін палити не буде.
Доброго дня! Мені здається що у вас такий самий подрібнювач як у Андрія Агорді. Разом замовляли?
Такий самий, у Андрія зʼявився на місяць раніше. Можна сказати він мене надихнув
Я вже думав що Вас мобілізували бо не було відео))
Coca-Cola - мабуть з Японії.
👍👍🔨🪓🔧
До каміну, треба, притічну вентиляцію і буде горіти без прогріву труби пальником!!!
Воно горить і без прогріву але так краще щоб вигнати пробку якщо та є. Загалом від різної погоди залежить тиск і тяга
Теж погоджуюсь з попереднім коментарем про притічний повітряний забір. Камін дуже багато повітря тягне з приміщення. Хатка у Вас буде герметична. Можна погратися з притоком повітря через двостінній димохід де по зовнішньому контуру повітря попадає в приміщення нагріваючись від внутрішнього контуру з димом, але це технічно складне рішення. Приточна вентиляція з рекупераціюєю при працюючому каміні працювати не буде. Тому набагато легше зробити приток вуличного повітря в топку.
@@OE-ul1uv планую рекуператор, можливо він не покриватиме потреби каміна. але хата не є герметичною. підлога з дошок в 2 шари - там відповідно є мікрошпарини, вікна поки теж не герметичні. звісно з вулиці не хочеться щоб тягло. думав зробити забір зпід фундаменту пропилячши туди трубку, але тоді повідтря заміщуватиметься там вологим з вулиці. конкуретна модель камна не має окремого входу на повідря - відповідно треба робити якийсь колхоз. а це робити не хочеться. отвір у стіні з решіктою за каміном як варіант але не знаю чи не буде в тому місці випадати конденсат. цього дуже не хотілося б . тому спочатку поставлю рекоуператор і подивлюсь як буде з ним. дякую за ваш коментар.
@@pomiz_gir якщо камін буде тягти повітря крізь шпарини підлоги,то вона буде холодною
@ так, але у будь якому разі камін кудоюст підтягує у такій хаті. Тому буду добиватись ідеальності у наступній і тоді купуватиму відповідний камін. Забір повітря для таких камінів треба робити на метрі над землею а тут я таке не реалізую