Nagyon szinaptikus a kezdeményezés, és őszinteség! Látszik, hogy még kezdők vagytok, rengeteg adat hiányzik, és ezt pótolni kellene a későbbiekben, többet kell foglalkozni az adatokkal, a hitelességetek miatt. Lényeges még, hogy ezek a rendszerek tudatosságra nevelnek, és tudatosságot követelnek meg. Törekedni kell a kiadásaink csökkentésére, és nem a bevételeinket kell növelni. Az szükségleteink kielégítésére bőven elég egy ekkora rendszer, az igényeinket meg soha nem lehet kielégíteni. Sok részt megnéztem és számomra a legfontosabb az őszinteség. Nekem is megvan a saját rendszerem egy hibrid rendszer, szél és nap. Az aki a megterülésről beszél az biztosan tisztában van azzal a ténnyel, hogy csakis a pillanatnyi energia árral lehet hitelesen számolni, az, hogy holnap menyibe kerül valami azt senki nem tudhatja, így hiábavaló ostobaság, belekeverni a megtérülési időt e rendszerek kivitelezési költségébe. Számolni kell mindennel amit kivált egy ilyen rendszer, ez vonatkozik a fűtés számlára is, ezek leredukálásának reciproka az eredő. Valamint lesz-e holnap biztosan áram, vagy gáz, vagy fa tüzelni, és hány erdei köbmétert használsz egy évben fűrésszeléssel és mindennemű logisztikával, számolni kell, ha egyszer számolni szeretnénk valamit! Nem elég a felületesség, mert tökére vetett fejeket hozhat a jövőben. Aki teheti törekedjen az önállóságra, mert csakis ebben bízhat, ezek a kis csapatok, tevékenységükkel példaértékűen átadják tapasztalataikat, így sokan konzekvenciát vonhatunk, merre tovább. Áldás! Tisztelettel: István!
Jelentem, mint a rendszer felügyelője, a mai napig tehát 2023 nov 10-ig maximum óra kiesés volt, rendelkezik agregátorral ami rá van kötve az inverterre és tudja tölteni vele az akkumulátort. Akkor mást nem tudtunk mondani mint, hogy igen jól termel. Nem álltak rendelkezésre adatok. De azt ki jelentem, hogy a ez a rendszer maximálisan hozza a megrendelő elvárásait, mi több tanácsokat kap. Ennek az ingatlannak, az energia igényét ez a rendszer 90-95% ban ki tudja szolgálni. A maradék kiszolgálása irracionális befektetés lenne.😊 És a számadatok, a video készülte óta a mai napig 1 MWh termet a rendszer, nem ennyire lett volna képes, hanem ennyit lehetett elhasználni. A rendszer ettől kb 60-80%- al tudott volna többet termelni, ezek persze extrapolációk a adatok bírtokában.
@@zoltanjambor5547 Télen akkor az áramot nem a napelem adja, hanem az agregátor, mert télen olyan kevés a termelés, hogy még a boylert sem tudja kiszolgálni. Így elég furcsa, hogy a napelem adja a szigetüzemet, mert nem a napelem, hanem az agregátor! Az 1 MWh pedig igen karcsú. De itt nem is a nyári hónapok számítanak, hanem a téli.
@@odusseus56 ennyi a fogyasztás nem több. Mivel nincs hálózat, így mindenképpen kell B terv ha nem süt eleget. Most novemberben is szinte minden nap 100-ra ment még az akku mint ahogy ma is, ha az megtelik a többi elveszlik. Csak a fogyasztással arányos termelődik. Az, hogy télen mi mit ad majd térjünk vissza a tél után. Nem tudok és nem is akarok jóslásokba bocsátkozni.
Nem lesz kevés télen ez a napelem+akksi mennyiség melegvízhez plusz házhoz? Nekem 5.2kw panel (13 db risen 405w) januárban csak 150 kwh hozott. Napelemet legalább dupláznám a helyükben.
150kWh nem kevés. Van olyan háztartás ami 100 alatt kijön, de ha csak egy 10kWh töltesz, és csak hetente 1 autóba, minden kevés.. Én is 10kW fölé boviteném idővel, az akkut meg csak a gyártól vennék, nem 3-om kereskedőn keresztül, többszörös áron.
@@laszloblue3611 Meleg víz az fürdés, mosogatás, szivattyú a víznek, hűtő, mosógép, fűtés, az mondjuk inverteres klíma. Akkor már karcsú, ha az inverter 12Kw , az aksi 10, akkor nem a 10db + napelem a horror költség, hanem az Inverter, meg az aksi alapból. Most 4Kw a napelem, kéne legalább 10Kw maga a rendszer jó a másik napelem adag egy másik sztring. Vagy lemaradtam valamiről, más a fűtés, mondjuk gáz, meg nincs klíma.
Nekem is ilyen Deye 12k inverterem van, de szaldós rendszerben akksi nélkül. 11 kWp napelememmel földre telepítve. Pár megjegyzés: Ha van ideiglenes hálózati áram akkor lehet végleges is, csak igényt kellett volna beadni a véglegesítésre! EON regisztrált szerelő vagyok. Most nyáron nyilván működik a rendszer, de télen amikor több napig elő sem bújik a nap szerintem is karcsú lesz a 4kWp! Villanybojler van? Az alapból 6-8eFt-nyi áramot fogyaszt havonta. Mekkora villanyszámlát váltott ki ezzel a cirka 5-7 milliós (nekem 4,5-5 körül volt akksi nélkül) rendszerrel? Nem tűnik túl rentábilisnek sajnos egyelőre az akksis dolog.
Szerintem ez a napelem édeskevés lesz télen. Melegvíz nagyon sok energiát eszik főleg ha még szivattyúzni is kell a kútból. Igaz nem fudjuk mekkora család mik az igények. Minimum 10kwp kéne....
Heló! Van egy meglévő szalszos rendszerem! Az lenne a kérdes ,meg lehetne ugy oldani a "szigetüzemet",ugy hogy a hálózatra felölti az inverter a felesleget ,de esténkent aksiról menne a fogyasztas! Válaszodat előre is köszönöm! Üdv.Zsolt.
Télen valószínűleg agregátorra szorull a ház villamos ellátása .Ez a megoldás egy kényszerhelyzet etedménye lehet, ráadásul jó egészséggel kell rendelkeznie a tulajnak, hogy valamikor is megtérülésről lehessen beszélni
Ismerek olyat aki már 10 éve szigetüzemen van, mert a tanyára nem akartak vinni villanydrótot. A tulaj azért vett villanyautót, mert kényelmesen viszi még azt is a napelem, a benzinkút meg 60km-re van tőlük. Van aggregátora is ha gond lenne, de nem kell beindítani, annak ellenére hogy Erdélyben azért szokott lenni hó is.
A melegvizet rákötném a fütésre mert télen nem lesz elég áram. Gondolom fával fütenek biztos van rá megoldás.🙂 Végre olyan telepítö cég aki nem sporol az inverter teljesítménnyel.🙂
Amiben én gondolkoztam egy 50 nm-es konténerházhoz az egy 2×3,5 kW-os napelem rendszer 5-6 darab 24V 100Ah-s munkaakksi, plusz 1-1,5 kW-os szélgenerátor, plusz télen fatüzelésű melegvízes fűtés. Talán elég lesz januárban is. De azért oda lesz készítve egy vészhelyzeti aggregátor is.
@@gyk5789 A konténerház általában nem egy hőtechnikai csoda. 7kW napelemhez kevés az akkumulátor. Nálunk 1 kW-hoz használunk ennyi akkumulátort. A fafűtés önmagában elégséges válasz a télre. A szél nem fúj eléggé, nem térül meg. Az aggregátor ennyi akkumulátorral működni fog -- amíg van benzin. Nagyon fontos részletesen felmérni a szükséges és nélkülözhető fogyasztásokat, megtervezni a téli és nyári üzemmódot.
Nekem márc 15-től Okt 15-ig termeli a 90%-át az éves termelésnek, okt 15-től márc 15-ig a maradék 10%-ot, 10kWh aksival hogy fogja kihúzni ezt az Ősztől tavaszig időszakot?
Meglátjuk, jó a tájolás, ha kicsit is világít a nap, vékony felhőzet mögül akkor is hoznak a panelek kb. 5-600W-ot, hogy mi lesz majd az idő dönti el, rendszeresen konzultálok a tulajjal. Eddig mindössze 1,5 órát ment az aggregátor, ennek egy része, a karbantartás jellegű indítás. A rendelkezésre álló adatokból tisztán látszik, hogy a termelésének a nagy része még novemberben is képes elúszni. Jók a panelek, jó az inverter, az akku is jó. Majd hogy mi lesz, azt biztosan tudom mondani, hogy tavasszal vissza megyünk forgatni.
Mekkora lenne ezt állami támogatással beletenni a panel programba, és a köztéri költségeket buszmegállókat ilyennel ellátni. Szóval, mégsem egy eltévelyedett ötlet amivel a török ismerőseim is kísérleteznek, h a buszmegállók egyben a köztéri telefonok, digitális jegykiadó terminálok, és ezer dolgot lehetne beletenni ha a napsütést kihasználják, és éjjelre tárolva van az energia. Ha ügyesen van balanszírozva az energia mix, gyakorlatilag nem kell más, mint egy önfenntartó hálózat, különösebben nagyobb betáplálás nélkül.
sziasztok 8kwp panelom van jelenleg 3.2kw inverterrel, 11.5kw akkuval, rossz időkben nyáron is kevés szokott lenni 8kwp januárban 70kWh tudtam kihasználni 😒 igaz márciusban 500kWh meg volt, van nyugati panelom 2.1kwp de este fél9kor már nincs termelés, nagyon borús esős napon multhéten is volt, 1% jött be 8kwp panelból, 4 óra alatt 0.4kWh jött le
@@bucbuc472 szia inverter nincs túl panelozva, jobban hiszek abban sok kicsi sokra megy, sok töltés vezérlőm van, ha 1 string kiesik nem áll meg az élet
Amugy ez az egész tök jó! Nekem is van egy kis szigetem, de indító akkus, de 2 hetente nő egy akkuval. :) Imádom, egyre nagyobb fogyasztókkal. :) (9kWh körül vagyok most) De van olyan bojler ami pl csak 2A megy? (500W) Eseteg 24V, vagy 48V megy közvetlenül? Nyilvan itt a fogyasztónak, az akku pakk mellett kell lennie.
Az nem bojler max kézmelegítő, ha 12-24V DC akkor autós, kempinges cuccoknak nézz utána. De egy bojler legalább 1200W 50L . Az derék ha 2 hetente becuppan egy aksi a sorba. Az 15-20e ha valami kisebb. Hajrá!
@@peltarlendori7027 Hát igen, 20-25L 400-500-600W fűteni eltart egy ideig. De lassan tudna 3A is stabilan a rendszerem, felleges időben. De az még mindig kevés..
@@peltarlendori7027 55 előző héten, de 2 nappal később egy 86-os Varta, és lesz még egy 55-ös holnap ami kedden még ment, de vasárnap már nem rőffentette be az 1.4 benzint. Ezeket 2-4-3e vettem 1 hét alatt. :) Így 12-14 akkus lesz a 24V rendszer lassan..
@@peltarlendori7027 néztem, van 24V 300-600-900W vízmelegítő. Gondolom 3x300w száll. 900w már értelmezhető, ha 120L és vasárnaptól péntek estig főthet, csak hétvégén megy. De nyáron tökéletes a napra kirakott palack is. :)
Ja majd várd ki, ha felviszik rendes árra, vagy nem lesz áram. A háború, meg utána ami lesz az katasztrófa. Hacsak a Vezir ki nem léptet az EU-ból és leszünk Orosz gyarmat, ha az Ukránok veszítenek. De Paks 2 az 8 év jó esetben. Én viszont nem akarok miattuk kilépni. Költözzenek át ők.
@@bucbuc472 Ez igaz, de a sziget üzemet, ha lenne rá pénzem, nem az állammal, vagy céggel csináltatnám arany áron, hanem megvennék mindent magamnak azt összeraknám. Mint a pók lesném, mi mikor olcsó. Akár jó áron megbízható használt napelem is jöhet, hely van. De mondjuk 70e egy napelem. legyen 28db 450W az 2 milla Hozzá az inverter legyen 1-1.5 milla, a többi meg ólomsavas aksi, meg a körítés. Na de mivel jelenleg nincs 6-7 milla így nem fáj a fejem. Ha lesz, akkor meg nem fogom sajnálni rá a pénzt. Na meg remélem és vannak is olyan napelemek amiknek ideje lenne elterjedni, ha a katonaság leszállna róla. Nagyobb hatékonyság. Ha 12 hónapból 8-at nullára ki tudnék hozni, az már nem rossz. De mint mondottam nincs zseton, ezen így nem agyalok, meg most változtattak mindenen, kivárunk, mert mást nem tehetek. A háború iránya, végkifejlete elég sokat számít majd. Na meg utána mi is lesz.
Ahhoz kellenek napelemek is kellő mennyiségben, hogy fel is tudja tölteni. Szerintem az a jó méretezés, ha egy napsütéses napon egy nap alatt fel lehet tölteni a lemerült akkukat.
Nekem még most is furcsa, hogy a tető fölé, egy másikat építenek. Nem lehet egy házra, egy "egység" tetőt építeni? Egy valami kell ami védi a házat a csapadéktól, minden fajtától. A cserépnek nincs különösebb funkciója ilyenkor. Ráadásul azt is, de külön a paneleket is kell tartsa valami. Ez baromság! Vagy a cserép termeljen, vagy a panel legyen kiváltója a cserépnek. Irgalmatlanul nagy a cseréptető ökó lábnyoma, ráadásul senki nem használja több száz évig.
Szóval ha valakinek már van egy háza, ami pl 20-30 éve épült, betoncseréppel borítva... Egyszercsak jön az ötlet, kéne egy napelemes rendszer! Akkor tetőről a még tökéletes cserép kuka(aminek 57-es lába van😀) , majd újralécezni, esetleg ha szar a fólia, ami szinte biztos, akkor az is csere, csakhogy ne legyen a tetőn mégegy réteg akármi!! 🤔 Ja, és vegyek akkor napelemes cserepet meg a kiegészítőit az egész házra!! Szuper ötlet!! 😉
@@rolandvoros6016 Nem. Épüljön a ház, 1 darab, könnyű, de erős, és fotovoltarikus fedéssel. Így fele annyi fa kell, és nincs szükség egyéb kacatokra, ami fölösleges, és haszontalan. Falak mellé is ritkán raknak még egy falat, külön vakolattal. Vagy parkoló autóra, másik autót, hiszen parkoló.
@@laszloblue3611 Értem!! Egy új építésnél még elképzelhető amit mondasz, bár nekem kicsit fura a javaslatod, mivel ilyen technológia tudtommal mégcsak nem is létezik... 😉 A másik, hogy a teherhordó réteg, ami tartja majd a fedést azt nemnagyon lehet kispórolni szerintem, szóval a faanyag az mindenképp kell... Valamifajta szellóztetés is kell a tetőnek, szóval az ellenléc is biztosan kell, a tetőléceken lehetne spórolni az igaz, de mi lesz az amivel befeded a tetőt olyan ami áramtermelésre alkalmas??? Nagyon kíváncsi lennék a megoldásodra, szerintem magad sem tudod még, de cáfolj meg! A hasonlataid meg a miket leírtál kritikán alulinak gondolom!! Ez olyan mint hogy minek kitörölni sz@rás után, úgyis jövök mégegyszer... A másik, meg az, hogy nem egy új tetó készül a tető fölé, hanem valamit, egy bizonyos területre feltesznek a tetőre!!! Ebbe ennyi van!! 😉
@@rolandvoros6016 Van érdekes napelem fólia technológia, elég új, olyan mint az írásvetítő fólia, 1kg a tekercs 30kg helyett, na az embernek több tesztrendszere is van ,volt, aztán egy ideje csönd, ez akkor van ha nemzetbiztonsági érdek, azaz a szervek lenyúlják maguknak a találmányt. Az ISS most kapott 6-8 új kitekerhető napelemet, fele akkora mint a régi, de 2x annyit termel. Nálunk az államnak rohadtul nem jó ha valaki leválik az elektromos rendszerről, mert ki fizeti akkor a szolgáltatónak a szép nagy rendszerhasználati díjakat.
@@rolandvoros6016 Nagyon sok termék ma már létezik, vagy kísérleteznek vele, és a jövőben mindennapos lesz. Pl memória kártyás pendrive, USB C, hordozható nagyméretű akku, egybe épített 230-as inverterrel. Ez csak 1%a amit évekkel a megjelenésük előtt kitaláltam, de már boltban minden napi termékek. Én hiszek a nagyobb méretű hybrid panelekben, amik a tetocserepet helyettesítik, de annál nagyobb elemek, gyorsabban rakható fel, és -25-30% kevesebb faanyagot, -50% munka órát igényel az ács része, tetőfedéssel együtt. De már ennek a hőcseres változatán is gondolkodom, ami közvetlenül melegítő a bojler vizét, de hűti saját magát is. 9 hagyományos cserép mérettel, de 2 cserép súlya alatt!
@@laszloblue3611hát mondjuk ha van egy körfűrész 1. 5kw, vagy egy gyalugép, ami kb 2kw, meg még kitudja milyen szerszámgépek, porelszívás motorja... Már sokkal több mint egy átlag háztartás! 😉
Nagyon szinaptikus a kezdeményezés, és őszinteség! Látszik, hogy még kezdők vagytok, rengeteg adat hiányzik, és ezt pótolni kellene a későbbiekben, többet kell foglalkozni az adatokkal, a hitelességetek miatt. Lényeges még, hogy ezek a rendszerek tudatosságra nevelnek, és tudatosságot követelnek meg. Törekedni kell a kiadásaink csökkentésére, és nem a bevételeinket kell növelni. Az szükségleteink kielégítésére bőven elég egy ekkora rendszer, az igényeinket meg soha nem lehet kielégíteni. Sok részt megnéztem és számomra a legfontosabb az őszinteség. Nekem is megvan a saját rendszerem egy hibrid rendszer, szél és nap. Az aki a megterülésről beszél az biztosan tisztában van azzal a ténnyel, hogy csakis a pillanatnyi energia árral lehet hitelesen számolni, az, hogy holnap menyibe kerül valami azt senki nem tudhatja, így hiábavaló ostobaság, belekeverni a megtérülési időt e rendszerek kivitelezési költségébe. Számolni kell mindennel amit kivált egy ilyen rendszer, ez vonatkozik a fűtés számlára is, ezek leredukálásának reciproka az eredő. Valamint lesz-e holnap biztosan áram, vagy gáz, vagy fa tüzelni, és hány erdei köbmétert használsz egy évben fűrésszeléssel és mindennemű logisztikával, számolni kell, ha egyszer számolni szeretnénk valamit! Nem elég a felületesség, mert tökére vetett fejeket hozhat a jövőben. Aki teheti törekedjen az önállóságra, mert csakis ebben bízhat, ezek a kis csapatok, tevékenységükkel példaértékűen átadják tapasztalataikat, így sokan konzekvenciát vonhatunk, merre tovább. Áldás! Tisztelettel: István!
Ezt Petőfi Sándor sem tudta volna szebben leírni! Nagyszerű írás 👌👌👌
Szia mennyibe kerül ez a RENDSZER?
Üdvözlöm! Írhatok emailt önnek sziget üzem témában?
Kérjük a számadatokat! Mert az nem elég, hogy "igen jól termel". Szükséges a téli tapasztalat megosztása is!
Jelentem, mint a rendszer felügyelője, a mai napig tehát 2023 nov 10-ig maximum óra kiesés volt, rendelkezik agregátorral ami rá van kötve az inverterre és tudja tölteni vele az akkumulátort. Akkor mást nem tudtunk mondani mint, hogy igen jól termel. Nem álltak rendelkezésre adatok. De azt ki jelentem, hogy a ez a rendszer maximálisan hozza a megrendelő elvárásait, mi több tanácsokat kap. Ennek az ingatlannak, az energia igényét ez a rendszer 90-95% ban ki tudja szolgálni. A maradék kiszolgálása irracionális befektetés lenne.😊
És a számadatok, a video készülte óta a mai napig 1 MWh termet a rendszer, nem ennyire lett volna képes, hanem ennyit lehetett elhasználni. A rendszer ettől kb 60-80%- al tudott volna többet termelni, ezek persze extrapolációk a adatok bírtokában.
@@zoltanjambor5547 Télen akkor az áramot nem a napelem adja, hanem az agregátor, mert télen olyan kevés a termelés, hogy még a boylert sem tudja kiszolgálni. Így elég furcsa, hogy a napelem adja a szigetüzemet, mert nem a napelem, hanem az agregátor! Az 1 MWh pedig igen karcsú. De itt nem is a nyári hónapok számítanak, hanem a téli.
@@odusseus56 ennyi a fogyasztás nem több. Mivel nincs hálózat, így mindenképpen kell B terv ha nem süt eleget. Most novemberben is szinte minden nap 100-ra ment még az akku mint ahogy ma is, ha az megtelik a többi elveszlik. Csak a fogyasztással arányos termelődik. Az, hogy télen mi mit ad majd térjünk vissza a tél után. Nem tudok és nem is akarok jóslásokba bocsátkozni.
@@zoltanjambor5547Rendben!
@@zoltanjambor5547 Vége a télnek, várjuk beszámolót.
Nem lesz kevés télen ez a napelem+akksi mennyiség melegvízhez plusz házhoz? Nekem 5.2kw panel (13 db risen 405w) januárban csak 150 kwh hozott. Napelemet legalább dupláznám a helyükben.
150kWh nem kevés. Van olyan háztartás ami 100 alatt kijön, de ha csak egy 10kWh töltesz, és csak hetente 1 autóba, minden kevés..
Én is 10kW fölé boviteném idővel, az akkut meg csak a gyártól vennék, nem 3-om kereskedőn keresztül, többszörös áron.
@@laszloblue3611 Meleg víz az fürdés, mosogatás, szivattyú a víznek, hűtő, mosógép, fűtés, az mondjuk inverteres klíma. Akkor már karcsú, ha az inverter 12Kw , az aksi 10, akkor nem a 10db + napelem a horror költség, hanem az Inverter, meg az aksi alapból. Most 4Kw a napelem, kéne legalább 10Kw maga a rendszer jó a másik napelem adag egy másik sztring. Vagy lemaradtam valamiről, más a fűtés, mondjuk gáz, meg nincs klíma.
Télen mikor alig termel a napelem mitől lesz feltöltőltve az akku?
Tökéletes választás ez az Inverter nálam fél éve működik zavartalanul egy családi házat és egy közepes asztalosműhely t üzemeltet
Nekem is ilyen Deye 12k inverterem van, de szaldós rendszerben akksi nélkül. 11 kWp napelememmel földre telepítve. Pár megjegyzés:
Ha van ideiglenes hálózati áram akkor lehet végleges is, csak igényt kellett volna beadni a véglegesítésre! EON regisztrált szerelő vagyok.
Most nyáron nyilván működik a rendszer, de télen amikor több napig elő sem bújik a nap szerintem is karcsú lesz a 4kWp! Villanybojler van? Az alapból 6-8eFt-nyi áramot fogyaszt havonta. Mekkora villanyszámlát váltott ki ezzel a cirka 5-7 milliós (nekem 4,5-5 körül volt akksi nélkül) rendszerrel? Nem tűnik túl rentábilisnek sajnos egyelőre az akksis dolog.
Szerintem ez a napelem édeskevés lesz télen. Melegvíz nagyon sok energiát eszik főleg ha még szivattyúzni is kell a kútból. Igaz nem fudjuk mekkora család mik az igények. Minimum 10kwp kéne....
Számszerűsítve mennyibe kerül egy ilyen rendszer?
Mennyibe került és mennyibe kerül ez most? Bírta a telet? Vagy vettek tartályos gázt hozzá?
Heló! Van egy meglévő szalszos rendszerem! Az lenne a kérdes ,meg lehetne ugy oldani a "szigetüzemet",ugy hogy a hálózatra felölti az inverter a felesleget ,de esténkent aksiról menne a fogyasztas!
Válaszodat előre is köszönöm! Üdv.Zsolt.
Nagyon jó! Várom a következőt!
Sziasztok! Engem is érdekelne egy ilyen rendszer! Szeretnék kérni elérhetőséget! Előre is kőszőnőm!
Télen valószínűleg agregátorra szorull a ház villamos ellátása .Ez a megoldás egy kényszerhelyzet etedménye lehet, ráadásul jó egészséggel kell rendelkeznie a tulajnak, hogy valamikor is megtérülésről lehessen beszélni
Ismerek olyat aki már 10 éve szigetüzemen van, mert a tanyára nem akartak vinni villanydrótot. A tulaj azért vett villanyautót, mert kényelmesen viszi még azt is a napelem, a benzinkút meg 60km-re van tőlük. Van aggregátora is ha gond lenne, de nem kell beindítani, annak ellenére hogy Erdélyben azért szokott lenni hó is.
Árakról soha nem beszéltek,vajon miért ?
Van valaki infója arról hogy mennyi ideig, milyen hosszan tudom tárolni az áramot az akkukban ?
Hybrid rendszerben milyen engedèlyeket kell beszerezni a szolgáltatótól. Nem szeretnèk visszatáplálni csak esetenkènt vètelezni.
ha jól emlékszem akkor ha csak kivenni szeretnél és betermelni nem akkor nem kell engedély.
A melegvizet rákötném a fütésre mert télen nem lesz elég áram. Gondolom fával fütenek biztos van rá megoldás.🙂
Végre olyan telepítö cég aki nem sporol az inverter teljesítménnyel.🙂
És mit csinálsz télen? Első hét, második hét, harmadik hét?
Ha nincs vezetékes hálózat mit csinálsz első második harmadik héten? Aggregátor, de egész évben kb. Öntökönlövés mert tud ám enni.
Tudnának egy elérhetőséget küldeni? Tervbe vettem egy sziget, vagy hybrid rendszer kiépitését
@@zoltanjambor5547dehogy egész évben. Novembertöl februárig tényleg kell azaz aggregátor de azon kivül jo lesz a rendszer.
Amiben én gondolkoztam egy 50 nm-es konténerházhoz az egy 2×3,5 kW-os napelem rendszer 5-6 darab 24V 100Ah-s munkaakksi, plusz 1-1,5 kW-os szélgenerátor, plusz télen fatüzelésű melegvízes fűtés. Talán elég lesz januárban is. De azért oda lesz készítve egy vészhelyzeti aggregátor is.
@@gyk5789 A konténerház általában nem egy hőtechnikai csoda. 7kW napelemhez kevés az akkumulátor. Nálunk 1 kW-hoz használunk ennyi akkumulátort. A fafűtés önmagában elégséges válasz a télre. A szél nem fúj eléggé, nem térül meg. Az aggregátor ennyi akkumulátorral működni fog -- amíg van benzin. Nagyon fontos részletesen felmérni a szükséges és nélkülözhető fogyasztásokat, megtervezni a téli és nyári üzemmódot.
Ez télen kevés lesz!
Nekem márc 15-től Okt 15-ig termeli a 90%-át az éves termelésnek, okt 15-től márc 15-ig a maradék 10%-ot, 10kWh aksival hogy fogja kihúzni ezt az Ősztől tavaszig időszakot?
Meglátjuk, jó a tájolás, ha kicsit is világít a nap, vékony felhőzet mögül akkor is hoznak a panelek kb. 5-600W-ot, hogy mi lesz majd az idő dönti el, rendszeresen konzultálok a tulajjal. Eddig mindössze 1,5 órát ment az aggregátor, ennek egy része, a karbantartás jellegű indítás. A rendelkezésre álló adatokból tisztán látszik, hogy a termelésének a nagy része még novemberben is képes elúszni. Jók a panelek, jó az inverter, az akku is jó. Majd hogy mi lesz, azt biztosan tudom mondani, hogy tavasszal vissza megyünk forgatni.
Mekkora lenne ezt állami támogatással beletenni a panel programba, és a köztéri költségeket buszmegállókat ilyennel ellátni. Szóval, mégsem egy eltévelyedett ötlet amivel a török ismerőseim is kísérleteznek, h a buszmegállók egyben a köztéri telefonok, digitális jegykiadó terminálok, és ezer dolgot lehetne beletenni ha a napsütést kihasználják, és éjjelre tárolva van az energia. Ha ügyesen van balanszírozva az energia mix, gyakorlatilag nem kell más, mint egy önfenntartó hálózat, különösebben nagyobb betáplálás nélkül.
Úgy érted az eső beállok, tetők, szolgáltatók teteje mind lehetne panellel borítva? És némelyik lehetne akkus is?
Jó nagy baromság lenne, de legalább költséges.
Üdv Érdeklődnék hogy milyen árba lenne ez a 10kw akku.
1,3-1,4m
Helló és ez mennyibe került az ügyfélnek?
sokba
Kb. 4 millió ft
@@gergogergo01 több az.. 1.7 mill az inverter, 2,8 mill az akku, a 10 panel legye mondjuk 1 milla, az 5.5 mill + a munkadíj...
@@krisztianlengyel_winu Attól is függ, hol, hogyan, milyen komponenseket rendel meg az ember hozzá. Azért is írtam, hogy KB. 4 millió.
@@gergogergo01ott a pont 😊
Teljli idosakban minimum 40 kw aku fog keleni
sziasztok
8kwp panelom van jelenleg 3.2kw inverterrel, 11.5kw akkuval,
rossz időkben nyáron is kevés szokott lenni 8kwp januárban 70kWh tudtam kihasználni 😒 igaz márciusban 500kWh meg volt,
van nyugati panelom 2.1kwp de este fél9kor már nincs termelés,
nagyon borús esős napon multhéten is volt, 1% jött be 8kwp panelból, 4 óra alatt 0.4kWh jött le
Így túlpanelozni az invertert elég nagy hülyeség.
@@bucbuc472 szia
inverter nincs túl panelozva, jobban hiszek abban sok kicsi sokra megy, sok töltés vezérlőm van, ha 1 string kiesik nem áll meg az élet
@@bucbuc472 Nem az. Akkuba tölti. Az inverternek csak a ház teljesítményét kell elvinnie.
Amugy ez az egész tök jó!
Nekem is van egy kis szigetem, de indító akkus, de 2 hetente nő egy akkuval. :)
Imádom, egyre nagyobb fogyasztókkal. :) (9kWh körül vagyok most)
De van olyan bojler ami pl csak 2A megy? (500W)
Eseteg 24V, vagy 48V megy közvetlenül? Nyilvan itt a fogyasztónak, az akku pakk mellett kell lennie.
Az nem bojler max kézmelegítő, ha 12-24V DC akkor autós, kempinges cuccoknak nézz utána. De egy bojler legalább 1200W 50L . Az derék ha 2 hetente becuppan egy aksi a sorba. Az 15-20e ha valami kisebb. Hajrá!
@@peltarlendori7027 Hát igen, 20-25L 400-500-600W fűteni eltart egy ideig.
De lassan tudna 3A is stabilan a rendszerem, felleges időben. De az még mindig kevés..
Tudsz vásárolni 1-2 ezer ft-ért teljesítményszabályozót, kicsi panel, fűtőbetéthez kiváló.3k-ig használható.Nekem működik.
@@peltarlendori7027 55 előző héten, de 2 nappal később egy 86-os Varta, és lesz még egy 55-ös holnap ami kedden még ment, de vasárnap már nem rőffentette be az 1.4 benzint.
Ezeket 2-4-3e vettem 1 hét alatt. :) Így 12-14 akkus lesz a 24V rendszer lassan..
@@peltarlendori7027 néztem, van 24V 300-600-900W vízmelegítő. Gondolom 3x300w száll. 900w már értelmezhető, ha 120L és vasárnaptól péntek estig főthet, csak hétvégén megy.
De nyáron tökéletes a napra kirakott palack is. :)
Szia telefon számot kérhetek
5-6 milla egy ilyen rendszer :) míg élek nem fogok ennyi villanyszámlát fizetni.
-Jó befektetés:)
Ja majd várd ki, ha felviszik rendes árra, vagy nem lesz áram. A háború, meg utána ami lesz az katasztrófa.
Hacsak a Vezir ki nem léptet az EU-ból és leszünk Orosz gyarmat, ha az Ukránok veszítenek. De Paks 2 az 8 év jó esetben. Én viszont nem akarok miattuk kilépni. Költözzenek át ők.
Ez nem befektetés 2 lehetöség van vagy van áram vagy nincs. Ez nem azért van amiért neked, hogy csökkentsd a villanyszámlát, itt kikötik az áramot.
@@peltarlendori7027 Azt ugye tudod, hogy ezzel a 6-7 milliós befektetéssel sincs igazi sziget üzem? Télen masszív gondok vannak ezzel is.
@@bucbuc472 Ez igaz, de a sziget üzemet, ha lenne rá pénzem, nem az állammal, vagy céggel csináltatnám arany áron, hanem megvennék mindent magamnak azt összeraknám. Mint a pók lesném, mi mikor olcsó. Akár jó áron megbízható használt napelem is jöhet, hely van. De mondjuk 70e egy napelem. legyen 28db 450W az 2 milla
Hozzá az inverter legyen 1-1.5 milla, a többi meg ólomsavas aksi, meg a körítés. Na de mivel jelenleg nincs 6-7 milla így nem fáj a fejem. Ha lesz, akkor meg nem fogom sajnálni rá a pénzt. Na meg remélem és vannak is olyan napelemek amiknek ideje lenne elterjedni, ha a katonaság leszállna róla. Nagyobb hatékonyság. Ha 12 hónapból 8-at nullára ki tudnék hozni, az már nem rossz. De mint mondottam nincs zseton, ezen így nem agyalok, meg most változtattak mindenen, kivárunk, mert mást nem tehetek. A háború iránya, végkifejlete elég sokat számít majd. Na meg utána mi is lesz.
van már hőszívattyús boyler. azt érdemes ilyenkor felszerelni.
Na, nem véletlenül nincs itt sem számokról szó, csak a világtalan mellébeszélés megy.
Ez bohóckodás,de nem megoldás! Miért viszik el a vill órát? Ha van ideiglenes áram ,akkor van végleges is.
legalább kellene min egy 50kw/h akku, hogy ha nem süt a nap legyen elég energiád.
9-10 millából ki is jönne. :)
Ahhoz kellenek napelemek is kellő mennyiségben, hogy fel is tudja tölteni. Szerintem az a jó méretezés, ha egy napsütéses napon egy nap alatt fel lehet tölteni a lemerült akkukat.
ha télen nem lesz nap sütés mi fogja tölteni az akkut?
ezek a rendszerek még gyerek cipőben járnak
Nekem még most is furcsa, hogy a tető fölé, egy másikat építenek.
Nem lehet egy házra, egy "egység" tetőt építeni?
Egy valami kell ami védi a házat a csapadéktól, minden fajtától.
A cserépnek nincs különösebb funkciója ilyenkor. Ráadásul azt is, de külön a paneleket is kell tartsa valami.
Ez baromság! Vagy a cserép termeljen, vagy a panel legyen kiváltója a cserépnek.
Irgalmatlanul nagy a cseréptető ökó lábnyoma, ráadásul senki nem használja több száz évig.
Szóval ha valakinek már van egy háza, ami pl 20-30 éve épült, betoncseréppel borítva...
Egyszercsak jön az ötlet, kéne egy napelemes rendszer!
Akkor tetőről a még tökéletes cserép kuka(aminek 57-es lába van😀) , majd újralécezni, esetleg ha szar a fólia, ami szinte biztos, akkor az is csere, csakhogy ne legyen a tetőn mégegy réteg akármi!! 🤔 Ja, és vegyek akkor napelemes cserepet meg a kiegészítőit az egész házra!!
Szuper ötlet!! 😉
@@rolandvoros6016 Nem.
Épüljön a ház, 1 darab, könnyű, de erős, és fotovoltarikus fedéssel. Így fele annyi fa kell, és nincs szükség egyéb kacatokra, ami fölösleges, és haszontalan. Falak mellé is ritkán raknak még egy falat, külön vakolattal.
Vagy parkoló autóra, másik autót, hiszen parkoló.
@@laszloblue3611 Értem!! Egy új építésnél még elképzelhető amit mondasz, bár nekem kicsit fura a javaslatod, mivel ilyen technológia tudtommal mégcsak nem is létezik... 😉
A másik, hogy a teherhordó réteg, ami tartja majd a fedést azt nemnagyon lehet kispórolni szerintem, szóval a faanyag az mindenképp kell... Valamifajta szellóztetés is kell a tetőnek, szóval az ellenléc is biztosan kell, a tetőléceken lehetne spórolni az igaz, de mi lesz az amivel befeded a tetőt olyan ami áramtermelésre alkalmas??? Nagyon kíváncsi lennék a megoldásodra, szerintem magad sem tudod még, de cáfolj meg!
A hasonlataid meg a miket leírtál kritikán alulinak gondolom!! Ez olyan mint hogy minek kitörölni sz@rás után, úgyis jövök mégegyszer...
A másik, meg az, hogy nem egy új tetó készül a tető fölé, hanem valamit, egy bizonyos területre feltesznek a tetőre!!! Ebbe ennyi van!! 😉
@@rolandvoros6016 Van érdekes napelem fólia technológia, elég új, olyan mint az írásvetítő fólia, 1kg a tekercs 30kg helyett, na az embernek több tesztrendszere is van ,volt, aztán egy ideje csönd, ez akkor van ha nemzetbiztonsági érdek, azaz a szervek lenyúlják maguknak a találmányt. Az ISS most kapott 6-8 új kitekerhető napelemet, fele akkora mint a régi, de 2x annyit termel. Nálunk az államnak rohadtul nem jó ha valaki leválik az elektromos rendszerről, mert ki fizeti akkor a szolgáltatónak a szép nagy rendszerhasználati díjakat.
@@rolandvoros6016 Nagyon sok termék ma már létezik, vagy kísérleteznek vele, és a jövőben mindennapos lesz.
Pl memória kártyás pendrive, USB C, hordozható nagyméretű akku, egybe épített 230-as inverterrel. Ez csak 1%a amit évekkel a megjelenésük előtt kitaláltam, de már boltban minden napi termékek.
Én hiszek a nagyobb méretű hybrid panelekben, amik a tetocserepet helyettesítik, de annál nagyobb elemek, gyorsabban rakható fel, és -25-30% kevesebb faanyagot, -50% munka órát igényel az ács része, tetőfedéssel együtt.
De már ennek a hőcseres változatán is gondolkodom, ami közvetlenül melegítő a bojler vizét, de hűti saját magát is.
9 hagyományos cserép mérettel, de 2 cserép súlya alatt!
Tökéletes választás ez az Inverter nálam fél éve működik zavartalanul egy családi házat és egy közepes asztalosműhely t üzemeltet
Viszont szerintem túlzás ez az inverter ehhez az épülethez. Mi indokolja a 3 fázist?
@@pikachucopter1652a három fázisú fogyasztó. És erősen időt álló, deye-ből az 5-12 között minimális az árkülönbség.😊
@@zoltanjambor5547 nem hiszem, hogy ennél az épületnél lenne olyasmi.
@@pikachucopter1652 Elhangzik a filmben az elején, oda kell figyelni.
Tökéletes választás ez az Inverter nálam fél éve működik zavartalanul egy családi házat és egy közepes asztalosműhely t üzemeltet
A műhely mennyivel szippant többet mint egy háztartás?
@@laszloblue3611hát mondjuk ha van egy körfűrész 1. 5kw, vagy egy gyalugép, ami kb 2kw, meg még kitudja milyen szerszámgépek, porelszívás motorja...
Már sokkal több mint egy átlag háztartás! 😉