Az univerzum kezdeti állapota és jövője

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 дек 2024

Комментарии •

  • @istvandobo1088
    @istvandobo1088 2 месяца назад +1

    László Tankó te nagyon jól látod a dolgokat és én azt hittem hogy csak én gondolom így.

  • @starenharkon4265
    @starenharkon4265 2 месяца назад

    10:24 hogyérti azt hogy a legtöbb? tehát nem mindegyik esetében?

  • @paxtonandras4270
    @paxtonandras4270 2 месяца назад

    Hát, hogy hogyan alakult ki az Univerzum ez az egyik legnagyobb kérdés, talán soha sem jövünk rá teljesen.. sok nagyon sok a nyitott kérdés, s egy 100 oldalal könyv első két soránál tartunk csak. Tudjuk, hogy billiónyi csillag, s galaxis van kint, s vannak hatások, erős, gyenge, s idő, amely miatta dolgok változnak, s tágulás is, mert ezt sikerült alá támasztani is.. Persze ebből adódik a Nagy Bumm is, hogy valami valahol, robbant, s az általunk látott " dolgokat " szórta szét.. Az Univerzum megértéséhez a hagyományos fizika már messze nem elég, el kell rugaszkodni Részecskefizika, Kvantumfizika világában - amely szó szerint beteg elméletek egyvelege..
    Úgy tűnik az Univerzum jelentős változásokon ment keresztül,de egy biztos minden a kihűlés felé vezet, s az elmúlás felé, amiléttrejött az el is fog pusztulni, ha 10 milliárd év múlva, ha 100 trillió év múlva.. az energia szétterül s szétszóródik a térbe -miközben egyre jobban (nagyobb sebességgel) tágul, így az anyagok egyre messzebb kerülnek egymástól..
    Gondoljunk bele, hogy jelenleg egyes galaxisok egymástól 5-10 millió fényévre esnek , ugyanez 100 billió év múlva már 1000 milliárd fényév lesz, s akkor már nem lesznek az égen sem csillagok, sem galaxisok, annyira messze lesznek egymástól, minden-.mindentől..

  • @laszloseres5282
    @laszloseres5282 2 месяца назад

    Oké . Elhiszem hogy így van . De miért van így ?

    • @Mihaly-fg2yu
      @Mihaly-fg2yu Месяц назад

      Szerintem nem szabad a dopler effektust alkalmazni az univerzum tágulás értelmezésere.Nincs figyelembe véve a hó csökkenés.A az abszolút hidegben nincs szubatomikus mozgás szóval minél hidegebb a közeg úgy változik a fotón viselkedése is.Ha 1m hosszan képesek volnánk hűteni egy csövet akkor ha egy elemlámpával akkor lassan a fény hullám el tolódik a piros tartományba .Akkor eleinte látnak egy fehér fényt utána egy pirosat utána már semmit.Volt több ével ezelőtt az hogy a Habbal űrtávcső egy hejen nem észlelt semmit mert a távcső és a megfigyelt terület között a tér abszolút hideg terület van.Szerintem figyelembe kéne venni észt a tényezőt is mielőtt bármilyen megalapitas ingáznak mondanák ki. Kösz hogy elolvastad.

  • @palgyorgy7874
    @palgyorgy7874 Месяц назад

    Végr valaki, aki t u d beszélni... Tanítani kéne a stílust.