"Гетьман козаків" Слава Івана Петровича Котляревського покотилася світом ще за життя автора «Енеїди», «Наталки Полтавки»,«Москаля-чарівника».Саме у зарубіжних виданнях украінського письменника нарекли «гетьманом козаків». Пісні з його творів, перекладені англійською, французькою,німецькою мовами, звучали зі сцен, друкувалися у журналах та альманахах.І коли восени 1903 р. відкривався йому пам'ятник у Полтаві, з'їхалися туди діячі культури з усього світу. Прибули вклонитися засновникові нової украінської літератури й посланці різних народів,країни,серед яких багато було молоді. Пішки йшли селяни з навколишніх сіл. Подія перетворилася на справжнє велике національне свято. Збентежені чиновники терміново надіслали з центру циркуляр, в якому вказувалося,що на урочистостях тільки українцям з Канади і Галичини дозволяється виголошувати промови українською. Остан- нім, хто виголосив вітання рідною мовою, був М.Коцюбинський. Після нього головуючий заборонив говорити «малоросійською». Обурені гості заявили протест,відмовлялися виступати, залишили зал. Але зірвати свято властям не вдалося.Наступного дня корифеї української сцени поставили «Наталку Полтавку».
Дякую за розповідь. Як би у школі так розповідали.
Дякую! Було цікаво і пізнавально.
Дуже цікаве відео. Дякую!
Дякую за оцінку! Маю намір переглянути й Ваші відео
Дякую
Дуже круто мені сподобадось 😁
Ставлю вподобайку.
Дякую!
гарний голос😌
Гарно!
"Гетьман козаків"
Слава Івана Петровича Котляревського покотилася світом ще за життя автора «Енеїди», «Наталки Полтавки»,«Москаля-чарівника».Саме у зарубіжних виданнях украінського письменника нарекли «гетьманом козаків». Пісні з його творів, перекладені англійською, французькою,німецькою мовами, звучали зі сцен, друкувалися у журналах та альманахах.І коли восени 1903 р. відкривався йому пам'ятник у Полтаві, з'їхалися туди діячі культури з усього світу. Прибули вклонитися засновникові нової украінської літератури й посланці різних народів,країни,серед яких багато було молоді. Пішки йшли селяни з навколишніх сіл. Подія перетворилася на справжнє велике національне свято. Збентежені чиновники терміново надіслали з центру циркуляр, в якому вказувалося,що на урочистостях тільки українцям з Канади і Галичини дозволяється виголошувати промови українською. Остан-
нім, хто виголосив вітання рідною мовою, був М.Коцюбинський. Після нього головуючий заборонив говорити «малоросійською». Обурені гості заявили протест,відмовлялися виступати, залишили зал. Але зірвати свято властям не вдалося.Наступного дня корифеї української сцени поставили «Наталку Полтавку».