Ezt muszáj tudnod a kölyökkutyádról! | #54
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- 🐕 🛜 Nincs a közeledben Tükör Módszeres iskola? Vagy otthon dolgoznál a kutyusoddal? Az online tanfolyamainkat pont neked találtuk ki:
Kölyökkutyáknak:
bit.ly/kolyoko...
Kamasz és felnőtt kutyáknak:
bit.ly/onlinek...
----------------------------------------------------
"Amikor egy kölyökkutya érkezik a családba, sokan hajlamosak vagyunk csak arra figyelni, hogy mennyire édes, milyen aranyos amikor morogni próbál, mennyire cukin cincálja szét a papucsot és milyen életrevaló, hogy kitúrja a gazdit a fotelból. A helyzet az, hogy a viselkedésére már ekkor muszáj odafigyelni. Sőt, ekkor kell csak igazán! Az úgynevezett „szivacskorszak” 6 hónapos korig tart, ez pedig, ha megfelelően járunk el, megalapozza a jó kapcsolatot a következő 15 esztendőre."
Korom Gábor
Mai adásunkban Gábor és Zsófi azt a témát járjáj körül, hogy hogyan tudjuk megalapozni kölyökkutyánkkal az együtt töltött közel 15 évet az első 30 napban.
Tartsatok velünk!
----------------------------------------------------
Dolgoznál velünk a pályán?
Kölyökkutyával várunk a Kölyökkutya Programban: kutyasuli.hu/t...
Felnőtt kutyával pedig alap- és magasabb fokú képzéseinken: kutyasuli.hu/t...
Zalaegerszegen és Gyenesdiáson is várunk a kölyöktanfolyamon: www.kutyanevel...
Nincs a közeledben Tükör Módszeres iskola? Akkor az Online Kölyökkutya Programunkat pont neked találták ki: kutyasuli.hu/t...
Spotify: open.spotify.c...
Apple Podcast: podcasts.apple...
#kutya #kutyakiképzés #dogtraining #kutyaiskola #kutyák #puppy #puppylife
Ez egy nagyon jó és hasznos videó lett! Kár h nem minden kutyás agyába megy ez bele, de nagyon örülök ennek a tartalomnak!
Sziasztok! Nagy érdeklődéssel hallgatom a podcast különböző részeit. Nagyon hasznos lenne számomra egy olyan rész, melyben a szeparációs szorongás felnőtt, mentett kutyákra vonatkozó aspektusait tárgyaljátok, fókuszban a megelőzéssel. Köszönöm az eddigi hasznos információkat, sok sikert kívánok a további munkátokhoz!
Megnéztem,meghallgattam ezt az érdekes,informatív műsort. Nem vagyok nagy kutyás,nem volt sok kutyám életemben ,de abszolút kezdő sem.Az elmondottak alapján.Sokmindent magamtól ,ösztönösen úgy csinálom,ahogy mondják a szakértők.Nálunk viszont nincs "box",hanem a kutya egy zárt,fedett (téliesített)teraszon van,elkülönítve. Ott,ahol mi is kijárunk.Kutyaajtót csináltam neki,egy nap alatt,9 hetesen megtanulta használni,a szobatisztaságot magától! Onnan ki tud menni magának a kis kertbe,ahol biztosítottam,hogy semmilyen veszély nincs rá nézve,ha egyedül marad.Csak a jàtékaihoz tud hozzáférni.Ami még fontos egy kutyához, a higgadt türelem. Nem lehet idegbeteg módjára kutyát nevelni,ez tény. Engem is,feleségemet is megkapott már játékból a kiss staffink,de soha nem pánikoltam be,hogy hú most mi lesz,"harcikutya meg miegymás...Szépen,higgadtan, határozottan tudattam,éreztettem vele,hogy nem lesz jó így a kutya-gazdi kapcsolat...Már egyre kevésbé harapdálja a kezünket ,a cipő és nadrágszár fétisén azért még mindig van mit csiszolni.😅Sok ilyen műsort még,több hasznos tanáccsal! Köszönjük.Üdv.László
Nagyon jó volt ez az adás is 😊 szeretem hallgatni azt a sok szakmai tudást amit átadtok, a lényeget mondjátok, kertelés nélkül, úgy hogy a hülye is megértse 😂
Én szeretnék személy szerint kicsit arról is adást mi van ha egy felnőtt kutyát fogadunk örökbe pl, mentett vagy nem, de mondjuk nem járt soha kutya suliba, vele kezdhetjük e a kölyök tanfolyammal vagy értelemszerűen neki már az nem “kell”, illetve ha pl mentett kutyát fogadok örökbe és nem tudom milyen faj akkor egyszerűen hagyjam megismertesse magát vagy keressek vlm fajta jellemzőt??
Rengeteg kérdésem lenne, talán egy Q/A videó jó lenne, ahol több témából válogathattok és talán röviden tudtok válaszolni rá 😊
Puszi a csapatnak csak így tovább 👍🏻
Ez most nem ide tartozik de szivesen megnéznék egy dobermann-os részt.Egyébkènt imàdom a videóitokat,gratula …hY
Sziasztok!
Zsömi fogazott 2 hónaposan alomban tanult viselkedés. Szomorú is volt első időben amikor elszakadt a tesvérektől. Hát én a szájába tömtem egy játékot és lakásban játszottam vele. 1-2 hét után amikor kezdett megnyugodni egyből fogazásos viselkedés leszoktatás kezdődött következetesen egyre keményebb fellépéssel.
Nem alomban tanult viselkedés, minden kölyökkutya harapdál egyrészt a fogzás miatt, illetve mert ilyen módon fedezi fel a környezetét, a száján keresztül.
Alternatívát kell biztosítani a harapdálásra megfelelő játékokkal, amiket biztonságosan rágcsálhat.
Sokszor pedig a fáradtság, túlpörgés, éhség...stb miatt harapdálnak, ergo először ezeket a szükségleteket kell rendbe tenni.