Spotify vs CD vs Vinyl - Nem egészen úgy van, mint sokan hiszik!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 дек 2024

Комментарии • 144

  • @szlovig28
    @szlovig28 5 лет назад +45

    Zsenialis resz lett. Hianypotlo amit csinalsz es ahogy csinalod! Gratula!

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  5 лет назад +2

      Köszönöm szépen, kedves vagy! 😊

    • @TechFunDo
      @TechFunDo 3 года назад

      A baj csak az, hogy több sebből vérzik a tartalom. Az előadás korrekt.

  • @mcdomy
    @mcdomy 5 лет назад +15

    A vinyl és a CD közötti vitát soha nem a nyers műszaki paraméterek összevetésével próbálták rövidre zárni. Akkor szokott a vinyl javára eldőlni a hangkép, amikor a CD relase középszerű masteringgel le van tudva, míg a vinyl megjelenés kap egy hozzáértő masteringet és az anyalemez vágását egy neves vágómérnök végzi, majd a gyártás során végig minden úgy zajlik, ahogy annak kell. És ezt a lemezt egy 7-8 számjegyű árcédulával rendelkező rendszeren hallgatják meg.

  • @jozefgaspar1
    @jozefgaspar1 4 года назад +7

    Hát ilyenkor ,mindig vissza gondolok a 80's évekre. Mikor a kis kazettás magnóinkkal , vettük fel a zenéket. És már annak is nagyon örültünk ha kicsi volt az alapzaj.. Aztán átáltunk szallagos magnóra mondták annak a jobb a hangja. Valóban egy picit tényleg jobb volt. Most meg? Olyan minőségben hallgathatjuk a zenéket, amit abban az időben még álmodni sem mertünk. Volt akkor is bakelit, de egyszerűen az akkori zenék , még nem voltak így hangszerelve , mint a mostaniak.. A lényeg ma sokkal élvezetesebb zenét hallgatni ,mint akkor. És én csak lesek , mikor ilyen össze hasoninlítások vannak, persze tudom én, és minden szavad igaz, de nekem akkor is furcsa. Ezt csak az tudja aki akkor , abban a korban foglalkozott zenével, és benne élt.

  • @SasvariZoltan
    @SasvariZoltan 5 лет назад +34

    Szuper összegzés, köszönjük! A végén említett meghittség számomra minden fizikai formátumnál megvan, legyen az bakelit, CD vagy akár kazetta. Jó birtokolni őket, elővenni a polcról, letörölni róla a port és betenni, nekem a magnódeck mechanikájának hangja is "porn" persze jó értelemben, mint felhelyezni a tűt a lemezre. Minden albumhoz ami fizikailag megvan tartozik egy emlék, kedvenc bandám kazija amit karácsonyra kaptam, vagy az album amiért megjelenés napján tolongtam a lemezboltban stb. Ez az a plusz amit semmilyen minőségű digitális file nem tud megadni.

    • @panblue43
      @panblue43 4 года назад +4

      Csatlakozom! Nálam praktikus okokból csakis cd (a bakelittel szemben) de spotify, mp3 soha...
      Tudom hogy manapság mindenkinek minden csak 1 gombnyomás a mai világban de ahogy írtad: fizikai formátum: a tok, a booklet, megkeresni, rendezni, betenni a lemeztálcába, stb...
      CD vs Spotify tesztelve ugyanazon a rendszeren, cd bizonyult jobbnak.

  • @lakasangolkert3086
    @lakasangolkert3086 5 лет назад +6

    A börtönben volt idô elmélyülni a témában.... bocs, nem tudtam kihagyni, nagyon jó ez az ing a videóban :-) Komolyra fordítva a szót, köszönöm, hogy csinálod ezeket a videókat, ebbôl is rengeteget lehetett tanulni, pedig "régi laikus" vagyok már HiFi-ben. Örömmel találtam rá a csatornádra, hiánypótló! Sok tévhit került eloszlatásra most is, szépen alátámasztva, megindokolva.

  • @csabakalmar666
    @csabakalmar666 2 месяца назад +3

    Én hallgatom a cd-t,vinyl-t!Elég drága,minőségi lejátszóim,hangfalaim vannak(Denon,Magnat,Audio technica,Sony)Ha az ember hallgatja fejhallgatóval ott minden kiderül!!Én úgy vagyok vele hogy a cd-nél semmi nem szól szebben!!!

  • @navrasicsi
    @navrasicsi 9 месяцев назад +2

    Nagyon jó, korrekt a megközelítésed. Sokat nem értik meg, hogy egy dolog a hangminőség, és egy másik dolog az élmény, összhatás. A legtöbb vita ebből ered. Bármilyen furcsa, az ember nemcsak a fülével hallgatja a zenét, hanem a többi érzékével is. Vakteszten emiatt a zenehallgatók nagyrésze elvérzik, és a vaktesztek pont emiatt nem sokat számítanak.
    Az összélmény az, ami igazán lényeges. Ráadásul ez is eléggé szubjektív.
    Szóval mindenki hallgasson azt, ami neki a legjobb. :)

  • @tomszir6964
    @tomszir6964 4 года назад +7

    Hacsak nem valami nagyon szintetikus zenét hallgat bárki is, akkor a csatornaáthallást éppen lehet úgy is tekinteni, mint egy élő zenehallgatást. Ott is mindkét fülünkbe sok irányból érkezik a hang, nem csak közvetlenül a hangszerből vagy az énekes torkából.

  • @balazstotfalusi7845
    @balazstotfalusi7845 2 года назад +3

    Ha LP-ről beszélünk, fontos, hogy milyen kiadvány. Sajnos manapság olyan is előfordul, hogy a kiadók CD forrásról nyomják az vinilt.

  • @SirHelium
    @SirHelium 5 лет назад +3

    Nagyon jó és hasznos videó volt. Örülök, hogy ennyire szereted a bakelitet, esetleg egy videót készíthetnél az elő erősítőkről, hogy miért jók mire valók.
    Amúgy az egyik legféltettebb lemezem a Thriller 25.
    Egy amatőr bakelit gyűjtő.

  • @stefannemeth7387
    @stefannemeth7387 5 лет назад +5

    Gedeon!
    Szuper témát választottál!
    Nagyon jó is lett a videó. Csak igy tovább!!!!
    üdvözlettel
    /I

  • @nagyjani74
    @nagyjani74 5 лет назад +6

    Köszönöm a videót, ember nincs rajtad kívül, aki így beszélne zenéről, zenehallgatásról!

  • @TubeAtilla
    @TubeAtilla 5 лет назад +5

    Üdv! Nem tudom, ez korfüggő e, de nekem nagyon sokat számít, hogy megfoghatom azt a lemezt, beteszem a lejátszóba, kiveszem a könyvecskét és elolvasgatom, érzem az illatát. Én CD párti vagyok. Birtoklom és jól néz ki. Nem is beszélve a CD Book- okról. Arjen Lucassen előszeretettel ad ki ilyen formában és azt igazi élmény lapozgatni, polcra tenni és érték. Ahogy a 80-90-es kedvenceim lemezét is felkutatom használtan, pedig bárhol bármikor meg tudom hallgatni. De ugyan ez a könyv, a képregény, az újság.. leültem..

  • @gaborbanfalvi3917
    @gaborbanfalvi3917 5 лет назад +1

    Nem rég fedeztem fel a csatornàdat és öszintén mondom csak gratulàlni tudok nagyon tetszik az objektivitàsod tàrgyilagossàgod és az hogy làtszik hogy szereted azt amivel foglalkozol.
    Tovàbbi sok sikert és videogyàrtàst

  • @kovacsroland8657
    @kovacsroland8657 5 лет назад +2

    Nagyon hasznos és részletes videó volt! köszi szépen!

  • @csszabi8779
    @csszabi8779 5 лет назад +2

    Én nem vagyok bakelit hívő. Van néhány SACD és DVD-A formátumú sztereo zeném. Nálam ez a top.
    Az én frontom egy direkt erre a célra ~15 éve épített PC. Egy Silverstone házba van belepakolva, amihez egy Imon távirányító is tartozik. Egy alaplap cserém volt azóta, de a lényeg nem változott. Kis fogyasztású eszközökből van felépítve és van benne egy 2TB-os 2,5-ös disk, amin a zenéket tárolom. 95%-a flac, ape, wav. Lejátszó terén a foobar2000-nél kötöttem ki.
    Mindenevő, kényelmes konfig. Az igaz, hogy a bakeli lemez elővételének és feltételének szertartása elmarad...:)

  • @Keyaar1978
    @Keyaar1978 5 лет назад +6

    Hangzás terén a bakelitnek pont a hozzáadott karaktere miatt van értelme, ha úgy tetszik azért jó mert "rossz", már aki jobban kedvel némi nyávogást, sercenést, aztán a tipikus dzz a magas frekvenciákon, külön masztering készül a bakelithez nem mellesleg. Nem feltétlen a hiperdigitálpontosstatikus zene a jó minőség, és a mai pc-n irt zenék miatt válik talán a bakelit jelenléte még fontosabbá mint anno.

    • @zsigmondfoldessy8785
      @zsigmondfoldessy8785 4 года назад +2

      Nincs nyávogás, nincs sercegés, - van koszos, sérült lemez, és rossz lemezjátszó, és van tiszta lemez + jó lejátszó és. . baromi jó hangzás (még YT-n keresztül is) . Itt is vannak olyan audiofil kollégák, akiknek a videóit érdemes okulásul megnézni. (pl,régi monó LP, gyönyörű hangzás és nem serceg, - döbbenet. . . . ) Néha még azt sem hallani, mikor a tű a lemezre ereszkedik. Van nekem egy régi csöves erősÍtőm (tényleg, meg kéne csináltatnom) sok tesztet megélt amÍg élt, mérve torzÍtott, zajos volt és sávhatárolt. Mégis hangzásra sokkal szebben tudott muzsikálni, mint nem egy, minden mért paraméterében jóval jobb modern erősÍtő. A kazettás magnókról is sokaknak a nyávogás, nyekergés, zaj jut eszükbe, de mikor bedobok egy zenét szalagról, látom kiűlni a döbbenetet az arcukon. És vannak itt még furibb dolgok is. . . .

  • @varzsha2
    @varzsha2 4 года назад +6

    vs SACD ?? Kíváncsi lettem volna ezen összehasonlításban erre is!

  • @Zalann.
    @Zalann. 5 лет назад +6

    Köszönjük a videót

  • @ZorityRobert
    @ZorityRobert 3 года назад +2

    Mé nem azé, de a CD az a 16bites FLAC-nak felel meg és a HDCD vagy SACD a 24bites FLAC megfelelője

  • @graafvande6442
    @graafvande6442 5 лет назад +9

    A videóid hiány pótlóak, de jó lenne ha csak olyanokról készítenéd amikről személyes tapasztalatod is van. Javaslom hallgass meg egy felső kategóriás futóművet minőségi hangszedővel. Kb 4-szer annyit kellene CD játszóra költened, hogy megközelítse a Vinyl hangzását.

  • @istvansomogyi7928
    @istvansomogyi7928 5 лет назад

    Szívemből szólsz, valamennyi videón. Gratulálok, szívesen beszélgetnék veled személyesen is.

  • @kislio8228
    @kislio8228 7 месяцев назад

    Kedves Gedeon!!! Èrdeklödni szeretnék hogy a Badcamp online oldalról vásárolt digitális album amely FLAC formátumban van mennyire egyen èrtèkű egy cd lemez minősègel ?

    • @panblue43
      @panblue43 23 дня назад

      A flac már nem rossz minőség de ha jól tudom a wav a (nagyjából?) egyenértékű a cd-vel.

  • @zsoltsator5433
    @zsoltsator5433 4 года назад +1

    A témahoz is szóljak. Nálam a mastering a lényeg, az hogy milyen formátumból fogyasztom 2lagos. Hogy egy példát is mondjak, egy marantz High end demo SACD sem a HD felbontás miatt szól jól hanem a mastering il. Velvételhez használt HW az oka. Nálam ezért is az alfa és omega a mastering.

    •  3 года назад

      Így van! Csak hát az emberek 99%-a nem jut túl a bitrátán.

  • @zoltangondocs6668
    @zoltangondocs6668 28 дней назад +1

    Mindennel egyet értek kivéve az MP3-al, a különbséget már kihallani akkor is ha van egy alap hifi szettje az embernek és nem csak a telefon hangszóró.

  • @panblue43
    @panblue43 5 лет назад +2

    Üdv! Nagyon jó, érthető és értékes videóid vannak, ez is jól sikerült!
    Úgy tudom hogy a cd a legjobb (legalábbis digitális) hanghordozó-hangforrás.De:
    a bakelit közép és magas hangjai kissé közvetlenebbek, sokszor kiemeltebbek főleg teljes analóg láncon.
    A cd néha túl steril, a felső frekvencia tartományban pedig korrekcióra szorul de ezt mára nagyon jól megoldották.
    Így tovább, gratulálok!
    Fosify nem játszik...

  • @TORIUS100
    @TORIUS100 5 лет назад +1

    Köszi ,ez nagyon jó volt !

  • @AttilaLehr
    @AttilaLehr 5 лет назад +2

    Alapvetően jó, főleg hozzáállás megközelítés szempontjából amit mondtál, de azért a stúdióban digit, vagy analóg eszközök témakör eléggé elnagyoltan, és főleg pontatlanul hangzott el. Ma gyakorlatilag az összes felvételt digitálisan RÖGZÍTIK. Nem szalagra. Pont. Mert ugye az lenne az analóg legvége eszköz. Viszont a szalag (meg az ő szaturációja) varázsán kívül egy csomó hátránya van. Viszont ami valamennyi mai normális produkcióban jelen van, az a sok-sok modern, vagy klasszikus vas, hardver, analóg eszköz. A mikrofonok, előfokok, kompresszorok, eq-k, összegzők. És a végén digit rögzítés. Persze közben végig számítógépes felületen megy a kevergetés. De egy csomó dolog továbbra is analóg. Bár igen, valóban létezik a teljesen "in the box" zenekészítés is, illetve, van olyan műfaj, ami szinte csupa szoftveres megoldással készül, azért nem az a jellemző nemzetközi szinten semmiképp sem. Még a nyavajás szintiket is kitekerik igazi vas szintin, és marha drága előfokokon veszik a hangjukat fel, (pusztán a fétis miatt is.)😉Igen, itt azért sok esetben kimarad a dolog, és sima szoftver hangszer, rajta szoftver effektekkel szól, de általában azért, mert az, ott van is olyan minőségű, sőt direkt az kell oda. Hangsúlyozom nemzetközi pordukciókra vonatkozóan gondolom mindezt ide pontosításként. Bocsánat, okoskodásom nagyon sok lett. 😀

  • @davidvass6856
    @davidvass6856 3 года назад

    érdekelne hogy a mágnes szalagokkal mi a helyzet hol helyezkedne el a cd vinyl között?

  • @mikem5487
    @mikem5487 3 года назад

    Itt szeretnék egy közkeletű tévedést korrigálni ,ugyan is a Spotify NEM MP3-ban,ha nem OGG (és AAC) formátumban sugároz, ami a FLAC tömörítéshez, de azzal szemben veszteséges viszont jobb minőségű , mint a MP3.

  • @attilamolnar1074
    @attilamolnar1074 5 лет назад +2

    Az AAD-s CD lemezek csöves erősítővel szintén nagyon szépen tudnak szólni.

  • @laszlowilland7048
    @laszlowilland7048 5 лет назад +1

    Szia! Vannak olyan CD lejátszók amik nagyon megközelitik az lp hangot. Főként régi első cd játszók közt találni ilyet. Sajnos az új hiper lejátszók tényleg részletes csillogó hangot adnak de szögletes digitális is egyben. Nem az eredeti reprodukciója már a cél.

    • @vanikzoltan830
      @vanikzoltan830 5 лет назад +1

      Laszlo Willand konkrétan a legelső ami ilyen: Philips cd100, a többi már gyengébb nagy átlagban.

  • @attilatakacs7025
    @attilatakacs7025 4 года назад +1

    Végre egy tárgyilagos elemzés...Gratula!

  • @adamaszalos2168
    @adamaszalos2168 5 лет назад

    Én RUclips Music-on hallgatom a zenéimet a legmagasabb hangminőségre állítva. Arról tudsz valamilyen információt? Illetve hogyan tudnék utána nézni, hogy milyen hangminőséget képvisel?

    • @knoskamatee_
      @knoskamatee_ 4 года назад

      hangminőségek:
      max - 256 kbps AAC
      közepes - 128 kbps AAC
      alacsony - 48 kbps HE-AAC

  • @ViragPal
    @ViragPal 5 лет назад

    Itthon a bakelt elnevezésnek lett hagyománya. Érdekes, hogy a HBOGO-n menő VINYL című sorozat címét is lefordították Bakelitre.
    Kérdés: Halottunk-e már valami osztrák fejlesztő lézerrel vágott, kerámia masterlemezzel gyártott, 100 kHZ-s átvitelű analóg lemezeiről? Van róla hír? Életre kelt?

  • @jozsefkerekes322
    @jozsefkerekes322 3 года назад

    Nekem is ugyan ez a véleményem a bakeliről amiket elmondtál róla.👍

  • @LeslieLamar
    @LeslieLamar 5 лет назад

    És, mi van akkor, ha már szétcseszted a hallójáratban, a kokiliában az érzékelő kis csillámaidat. És már nem hallod meg a világot úgy 10-12 kHz -en túl? :)))) Persze az érzékelt tartományban is vannak ám csúnya dolgok, ha veszteséges a tömörítés.
    (bocsi)

  • @Youtzushka
    @Youtzushka 5 лет назад

    Konkrétan nincs előttem példa, de szerintem nem helytálló az, hogy bakeliten hallom a a másik oldalt is, ha panorámázva van egy-egy hangszer. Szerintem meg kell hallgatni egy 50-60-as évek beli Beatles vagy Bill Withers albumot. Biztos vagyok benne, hogy teljesen jól elkülönülnek a hangszerek.

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  5 лет назад

      Persze, ez nyilván csak úgy hallható nagyon erősen ha éppen egy hang/hangszer szól az egyik irányból. Ha relatív sok dolog történik a zenében, akkor ez kevésbé érzékelhető önmagában. Akkor vehető ki, ha mondjuk CD vel hasonlítja össze az ember. Persze ettől még nem lesz rossz, de ez a videó végéből is kiderül, hogy miként állok hozzá a bakelithez. :)

  • @T.Zsoltee
    @T.Zsoltee 5 лет назад +1

    Szia!Jó ez a csatorna, csak legyen több hangfal erősítő teszt, nagyon érdekel a téma.

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  5 лет назад

      Hello. Lesz bőven az is :) köszönöm!

  • @darkinvisiblepower
    @darkinvisiblepower 5 лет назад

    Szia! Tartósági szempontból is csinálhatnál videót és be vonhatnád a pendriver-t is hogy tudjuk manapság mi a legjobb megoldás e téren, hogy kedvenc zenéinket örökre, és kényelmesen tudjuk hallgatni bárhol bármikor!

  • @endretrepper4255
    @endretrepper4255 4 года назад

    Nekem is tetszett a levezetés. A témáról egyébként lehetne sokáig értekezni. Én is a melegebb hangzásáért kedvelem a bakelit anyagot, persze ehhez azt is kell tudni, hogy a hatvanas, hetvenes (de még a nyolcvanasban is) években nemigen volt más. Sajnos, a hangzásban jelentkező előnyt erősen lerontja valami. Ami miatt sokan álltak, és állnak át digitális zenék hallgatására. Ma, ha valaki szemfülesen megtalálja a legjobb letöltési lehetőségeket válogathat (gyakran térítésmentesen) a kiadók, felbontások, évjáratok...stb. között. Ami sokat segít, hogy ma több forrásból, ilyennel foglalkozó sajtóból is meg lehet tudni, mely kiadók mely lemezei szólnak a legjobban. A kiadók közötti különbség régen is megvolt, de a különböző kiadványok közötti hangzásbeli különbséget csak akkor tudhattad meg, ha megvetted az adott lemez változatait. Kíváncsi vagyok, ezt hányan tették meg. Ma sem nagyon teszik meg, pedig mondjuk Jimi Hendrix lemezeit megtalálhatod, letöltheted cd, sacd, dsd (a nagy átverés), de akár dvda formátumban, és kiválaszthatod a fülednek legkedvesebb változatot. Macerás, de megéri. Bár, ezer előadónál kicsit időigényes. Sajnos, a bakelit lemezeim több mint fele senkit nem győzne meg ezen formátum előnyeiről.

  • @GA-jm6sh
    @GA-jm6sh 5 лет назад +4

    Nem mindegy, hogy AAA vagy is a felvételtől teljesen a lemezig analóg vagy a felvétel digitális.

  • @Zoltanius70
    @Zoltanius70 5 лет назад +7

    Én azért azzal egy picit vitatkoznék, hogy a CD az valamiféle örökéletű, "kopásmentes" felvételi forma lenne. Ezt már régen tudjuk, hogy nem igaz. Maga a lemez, amire készítik, el fog öregedni és a pitek is. Ha egy digitális zenében egy pit nem olvasható ki, akkor nem elhalkul vagy ellágyul, ahogy a bakelitnél említetted, hanem egyszerűen nincs. Rossz, nem szól, hibás.

    • @Birodalom1
      @Birodalom1 5 лет назад

      Az eredeti amerikai Vertigo nyomású Metallica CD-im felét már semmi sem játssza le. Védve voltak hidegtől-melegtől-szárazságtól-nedvességtől, egyszerűen megadta magát az anyag.

    • @zsigmondfoldessy8785
      @zsigmondfoldessy8785 4 года назад +1

      @@Birodalom1 Nekem is van jó pár CD-m, melyek a fény felé tartva úgy néznek ki, mint ha sörétes puskával lőttek volna rájuk. . . .

    • @yamakawa4
      @yamakawa4 4 года назад +1

      Én lehetek egy csodapók, mert a 30 éves CD lemezeim is működnek. Sajnos volt olyan ami már akkor is hibás volt, az nyilván most is az. A hasonló korú vinyl lemezeim nagy részénél valóban tapasztalható, hogy tompábban szólnak.

    • @csabahegedus3205
      @csabahegedus3205 4 года назад

      Bizonyára létezhetnek gyári hibás CD-k, amelyek fóliája oxidálódhat vagy ilyesmi, de nekem szerencsére nem volt még soha. Rengeteg gyári CD-m van köztük jó pár most 30 éves és mind kűlsőre, mind műszakilag kifogástalanok. Hibamentesek. Sőt, van olyan amit lomtalanításkor találtam és félig törött (keresztben el van törve az egyik oldalon, de szépen illeszkedik) és még ezt is hibátlanul játsza a lejátszóm. A poén az, hogy van 23 éves írt TDK lemezem és az is hibamentes, viszont az írt CD-im 90%-át már kidobtam mert olvashatatlanná váltak, sercegtek vagy annyira megsemmisült rajtuk a zene, hogy üres lemeznek ismerte fel a számítógép. A CD játszóm is csak pörgette, de nem talált semmit.
      Üdv. Csaba

    • @peterpalyov9845
      @peterpalyov9845 3 года назад

      A cd ha eredeti akkor 50évig tökéletes! Nekem is van pár 30éves és minnd kiválóan szól, mintha csak új lenne! (ha 30évet kibirt akkor biztos hogy kibir még minimum 20at)

  • @csiktamas757
    @csiktamas757 3 года назад +1

    A munkassagod zsenialis! Bevallom, ujat nem sokat mondtal, de mindennel egyet ertek. Az idő és energiabefektetés a nem mindegy!! Ment a sub.

  • @PICIKAKAS
    @PICIKAKAS Год назад

    Az összes online zene- streamelés megöli a zenehallgatás igazi ízét ! Lélektelen ! A mai kis z generációs kis mobilmániás majmoknak való !

  • @szigethyzoltan4267
    @szigethyzoltan4267 3 года назад

    A téma alapvetően jó, de azt hiszem, van némi félreértés. Az mp3 úgy veszteséges, hogy olyan részeket dobál ki, amit elvileg nem hallunk, pedig de. Sokszor nem(csak) a konkrét hangot halljuk, hanem pl. két vagy több hang rezonanciáját is, ami a térben (fejhallgatónál az agyunkban) alakul ki. Ha valamit kivesznek, annak a kölcsönhatásai is elvesznek. Pl. A padlás valamelyik dalát meghallgattam cd-ről, majd mp3-ba átalakítva, és a szám végén, meg valószínűleg közben is, eltűnt a zengés, a lecsengés. Ha valaki az mp3-hoz szokott, annak nem tűnik fel.
    Az ábrán a flac és az mp3 között nem a mintavételi frekvencia a különbség, mert nekem az ábrából ez jön le, bár lehet, hogy tévedek. A cd és a flac közötti különbség megint más jellegű. Mindkettő veszteségmentes eljárás. Viszont a cd tömörítés nélküli formátum, mint a wav, viszont, úgy tudom, fixen 44,1 kHz a mintavételi frekvencia és 16 bites a mintavételezés. A flac viszont tömörített, és megválasztható a mintavételi frekvencia és a felbontás is.
    A vinyllel szemben a cd javára valóban előny a fizikai megvalósítás, a zajmentesség, viszont az analóg hanggal a cd minőséget akkor lehet összehasonlítani, amikor pl. flacba digitalizálnak jó minőségű felvételt pl. 192 kHz és 24 bittel, és meghallgatja az ember fejhallgatón ebben a minőségben és 44,1 kHz és 16 bittel. Ég és föld a különbség, az analóg felvétel (meg a flac ebben a minőségben) sokkal simább, nyugisabb, élettelibb, életszerűbb. És akkor az mp3 a cd-hez képest... De ha nem hasonlítgatunk, jó minőségben, min. 192 kbittel elmegy. De amikor 128 kb vagy az alatti a minőség, az a selypítés, pöszeség, káosz a hangképben, meglehetősen zavaró. Ehhez még hozzájön a joint stereo, ami a hang 2.1-esítése. Minek szóljanak a mélyek sztereóban.
    Szóval, ha valaki igényes, akkor hallgathat analógot vagy jóminőségű digitális felvételt, háttérnek vagy zajosabb helyen elmegy az mp3 is.

    • @panblue43
      @panblue43 23 дня назад

      Így van,a wav=tömörítetlen cd adat minőség

  • @bonanzalabel
    @bonanzalabel 5 лет назад +3

    Hello! Én bakelitből inkább a régi japán kiadásokat szeretem. Cd-ből szintén japán kiadásokat. Érdemes beszerezni SHM, vagy Blu-spec cd-t. Nagyon jók. A japánok kicsit tovább fejlesztették és meglepően jól szólnak. Nagyon jó teszt alany a Dire Straits - Brothers in arms albuma, amiből nagyon sok formátumot adtak ki. Bevallom, hogy az SHM cd nyert nálam és utána jött a bakelit. De persze igaz amit mondasz, hogy a sok remastered, illetve új felvételek már nem adják át az igazi vinyl érzést. Ezért érdemes börzézni, vagy discogson vadászni.

  • @attilanagy5162
    @attilanagy5162 5 лет назад +1

    Nagyon jok a videoid .

  • @ferencandras2118
    @ferencandras2118 3 года назад

    Az a baj, hogy ÓRIÁSI különbség van az egyes CD-k és bakelit lemezek között. Van nekem egy Ortofon demo/mérő lemezem. Ahogy az szól, az óriási, alig van olyan lemezem, ami azt megközelíti. CD-knél is hellok ilyen nagy különségeket. (A Spotify-ra is igaz ez, ott is hallok különségeket.)

  • @Skygen0
    @Skygen0 5 лет назад +18

    Ha már itt tartunk, bakelitre az életben nem nyomtak egy lemezt sem, a hanglemezek kizárólag sellakból és vinylből készültek. A bakelit egy téves elnevezés, csak a színe ugyanilyen. Érdemes figyelni az ilyenekre!:)

    • @MrJakigabi
      @MrJakigabi 5 лет назад

      jesssssz :D

    • @MrJakigabi
      @MrJakigabi 5 лет назад +1

      de ettől még klassz videó, remélem azok is nézik akik baromi okosnak hiszik magukat ebben a témában és mondanak bődületes butaságokat :) sokan vannak :)

    • @joanyadhatan
      @joanyadhatan 5 лет назад

      na ezt nagyon nem tudtam

    • @kawasaki79ful
      @kawasaki79ful 5 лет назад +1

      Na megérkezett Einstein is làtom!

    • @Skygen0
      @Skygen0 5 лет назад +2

      a kocsis eddig csak én gyanítottam, hogy van valami közöm hozzá, de jól esik a külső megerősítés!

  • @gezabela
    @gezabela 4 года назад

    Hopp, itt egy video, amivel majdnem teljesen egyetertek. A kivetel az a legutolso megfigyeles, de azzal egyaltalan nem: analog, meleg, pattogo, akarmilyen hangot mintavetelezessel le lehet transzparens modon digitalizalni, de forditva nem. Maszterelestol , keverestol fuggetlenul. Már persze ha a fizika igaznak bizonyul. De mint tudjuk audiophil korokben ez nem mindig tortenik igy :)
    Persze lehet, hogy rosszul latom, de nem tudom elkepzelni, hogy miért es hol tévednék.

    • @gezabela
      @gezabela 4 года назад

      koszi a szivecsket, Gedeon, de komolyan kernem, hogy ha tudsz valami irodalmat ezzel kapcsolatban, ami meggyozne, annak orulnek! Mert nem szegyelnem belatni, ha tevedek, csak az "erzeseknel" tobb kene, ha fizikarol van szo. Koszi!

  • @panblue43
    @panblue43 23 дня назад +1

    Én még mindig maradtam a cd-nél.
    Van spotify és deezer de hagyjuk...az jó autóba vagy fülessel utazàs közben de kb ennyi.

  • @vilagjarok
    @vilagjarok 5 лет назад +1

    Hi5!
    nagyon jo video...csak a cikket nem lelem amirol idekeveredtem.
    betudnad linkelni nekem azt.koszii

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  5 лет назад +1

      Köszi :) Gondolom a lángoló gitárok volt az.

    • @vilagjarok
      @vilagjarok 5 лет назад

      @@GedeonAudio eselyes.koszi.akkor ott meglelem

  • @Zoltan74
    @Zoltan74 11 месяцев назад

    Szerencsére vagy nem, én már nem tudom megkülönböztetni a 24 bit 96khz vs 16 bit 48khz közt! Nálam a cd minőségnél megáll a hallásom! de... megvizsgáltattam a fülem is, nagyjából 16khz-ig hallok, de a 15hz-et már hallom! Nem tudom miért van ez, de ez van, igaz, 51 vagyok. Nagyjából 1990-óta hifizek, és építettem is, bár nagyjából már vagy 7-8 éve nem építek se fejhallgató, se normál erősítőt... Építettem Audiohile erősítőt is.. Tehát nem csak ilyen kókány vackokat! 90-ben még igen, de aztán egyre komolyabbakat, bár nem sűrűn.. 1-2 évente egyet.

  • @Kristof_Kertesz
    @Kristof_Kertesz 5 лет назад +2

    bakelitet a videó szerint csak ünnepnapokon hallgassunk! 🙂

  • @szaracenzsakos6952
    @szaracenzsakos6952 5 лет назад

    A lemezt érdemes lemosni használat elött, és akkor nem pukkog, igazából ugyan ezek az én érzéseim is a bakelittel.

  • @killerbean2901
    @killerbean2901 2 года назад

    Én kompakt kazettát és orsós magnót használók

  • @gojdartamas34
    @gojdartamas34 10 месяцев назад

    Hat igen az LP nem egy jo medium… elfogadom, mindenki mas a velemenye, de szivesen meghivom a szerkeszto urat, egy tapasztalatcsiszolasra. Nalam a vilag egyik legjobb (JBL M2) meg tudja hallgatni a 3 formatum kozotti kulonbseget..

  • @csabak684
    @csabak684 5 лет назад

    Most éppen Angliában a féléves Spotify előfizetést kapsz a lemejátszó vásárláskor.

  • @tomasaibek4239
    @tomasaibek4239 5 лет назад +6

    En egy picit mas iranybol szoktam ezt a problemat megkozeliteni. Szerintem nagyon keves ember tudja ertekelni a LP nyujtotta hangszint a CD vel szemben es ahogy te is mondod az emberek 90% meg teljesen beeri a 320 as MP3-val. Es ugyan ugy a hetkoznapi hasznalatra autoban kint az utcan munka kozben egy audiofil is megelegszik vele.
    Viszont szerintem ha egy LP-t (persze itt is van kivetel) atjatszanank CD-re otthon akkor azt nem tudnad teljesen elvezni az autoban vagy mobilrol az utcan munkaba menet.
    Es az ok ami ez mogott van az a "mastereles". Egy LP nek allatlaban tul nagy a dynamikus tartomanya es a tul halk reszeket lehet meg se hallanad a hatterzaj miatt az autodban. Es ezt a kiadok is tudjak es a CD-re mas masterelesben teszik fel a hanganyagot (tisztelet a kivetelnek) mint alltalaban LP-re.
    Manapsag a CD-n a zene 6-8 db savban van meg egy jo LP-n boven 10-12 db felett (Dynamic Range). Es ez a kulonbseg nagyon egyszeruen vizualisan is latthato egy VU meteren es nagyon sok zene szamban (a zene stulisatol es osszeteteletol/hangszerektol fuggoen) nagyon egyszeruen hallhato meg egy laikus szamara is.
    Erre nagyon de nagyon jo pelda a Adele - Rolling into deep cimu szama (csak egy a sok kozul).
    A legelso CD-k ezzel a gondal meg nem "kuzkodtek" mert ott a 80as evekben azt kaptad amit az LP-n. Ezert van az hogy nagyon sok audiofil alltalaban keruli a CD-ket amelyek valamely regi album kiadasai "remastered" felirattal.
    Egyebkent erre aun DR range-re van egy adatbazis is: dr.loudness-war.info

  • @csabaungvari5252
    @csabaungvari5252 5 лет назад +4

    A lemezt a szűkebb dinamikatartománya ellenére mégis dinamikusabbnak hallod a CD-vel szemben.
    A pattogást,sercegést meg csak szeretni lehet.
    És amit nem említettél:egy (bármilyen)analóg cucc ha hibás,akkor is képes működni gyengébb szinten.
    A digitális dolgok vagy működnek,vagy nem...😎
    Köszönet a videóért!

    • @attilaeszeky9265
      @attilaeszeky9265 2 года назад

      A sercegést pattogást miért lehet szeretni? Ezt nem értem. Kifejezetten zavar. Nincs is olyan lemezem és nem is lesz ami serceg

  • @dclass92
    @dclass92 3 года назад

    Végig hallgattam a videót.
    Hát nekem nagyon piszkálja a fülem ez a sokol minőségű beszéd.
    Ezek után nem hiteles nekem ez a "hozzáértés"...

  • @Robi72.
    @Robi72. 5 лет назад +2

    Érzelmi töltete van, igazi jelenlét érzete, valós és teljes ferenkvencia tartomány érzélkelhető a jó minőségű vinylnél, vagy inkább az analóg láncnál.

  • @vatmingmail1141
    @vatmingmail1141 5 лет назад

    bakelitböl sosem készült hanglemez.... hifisek ne bakelitet mondjatok már pvc ( vinil-re) lényeg lemaradt: mp3 max320 kbs, cd max 1400 kbs, vinil mérhetetlenül magas kbs analog master esetén. mp3-ból masterre rakni már 90es évek elején is kibaszott gáz volt a szerzöre és kiadóra nézve is

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  5 лет назад

      Szakszleng, még lemezeket áruló boltok is így hívják.

  • @laszlovig6938
    @laszlovig6938 5 лет назад

    tidalt érdemes lett volna megemelíteni ugyanis az már CD vagy a feletti minőség picivel, főleg a master anyagok, LP-t nem éri el sajnos de csak analógitás miatt. bakelitet szebben nem is fogalmazhattad volna meg.

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  5 лет назад +1

      Tidalrol külön video lesz :)

    • @laszlovig6938
      @laszlovig6938 5 лет назад

      Jo leaz. Tetszik hogy ennyire reszletesen beszelsz mindenrol amit bemutatsz

  • @gabojuha
    @gabojuha 5 лет назад +1

    Ezzel ilyen formában képtelen vagyok egyetérteni, a CD-nek is vannak nyilván előnyei, de a hangzása nagyon steril, azt a dinamikát sosem hallottam még CD-ről, amit a vinyl lemezek adtak, dinamika tartomány elmélet ide vagy oda. Ráadásul összehasonlítani a régi lemezeket egy cd kiadással nem igazán jó ötlet, kitudja hányadik remaster került a cd-re, teljesen máshogy szól, mint a néhai vinyl. A lemezek pedig egy jó lejátszón hallgatva nem fognak elhasználódni, legalábbis nem ilyen ütemben, ahogy elmondtad.

  • @csabaczimer739
    @csabaczimer739 3 года назад

    Sajnos a CD sem tartós. Esetemben a régieket a legritkább esetben sikerül elejétől a végéig ugrándozás-beakadádás nélkül lejátszani.

    • @panblue43
      @panblue43 23 дня назад

      Nekem a napokban ment tönkre az egyik első gyári cd lemezem pontosan 1992-ből.Az utolsó track utolsó fél percétől ugrik.Általában így kezdődik...Élt 32 évet.

  • @laszlokun1582
    @laszlokun1582 11 месяцев назад

    Ha igazi zenét akarsz hallgatni, akkor ne a mostani pop zenét válaszd, mert azok nagy része mesterséges intelligenciával készül. A legtöbb zeneileg és szövegileg is értékelhetetlen.

  • @MrGeri999
    @MrGeri999 5 лет назад +3

    Ezért érdemes Black metál téren bakeliteket beszerezni :D

    • @t.d.6297
      @t.d.6297 5 лет назад +1

      Szerintem meg pont a black metal az, amit CD-n érdemes beszerezni, mert a legtöbb black metal fagyos, hideg hangulatú, és egy meleg, analóg hangzás pont a zene lényegét csapja agyon.

    • @MrGeri999
      @MrGeri999 5 лет назад

      @@t.d.6297 igaz lehet de arra értettem hogy a bakelitnek van egy egyfajta rituáléja hogy meghalgasd a zenét

    • @t.d.6297
      @t.d.6297 5 лет назад

      @@MrGeri999 Persze, ezt értem, de ez a rítus a CD hallgatásnál is ugyanúgy megvan. A black metalban, doom metalban, death metalban nem ritka a szép, limited edition digipak/digibook kiadvány, amiket szintén lehet fotelban ülve, egy jó hifi cuccon odafigyelve hallgatni. Legalábbis én mindig így hallgatok metalt (is). Miközben forog a CD, addig gyönyörködöm a szép CD bookletben és olvasgatom a dalszövegeket. Igazából csak annyi a különbség a CD és az LP között, hogy az LP-t ugye meg kell fordítani, a CD-t meg nem. Jó, az Lp-nél nagyobb a borító, ez kétségtelen tény.

  • @balazsbarabas3514
    @balazsbarabas3514 5 лет назад

    Az sacd-rol is jo lett volna hallani valamit.

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  5 лет назад +1

      Jó, hogy mondod. Majd arra is kerítek alkalmat :)

  • @tojasx
    @tojasx 5 лет назад +8

    Húha vannak bajok a Vinyl elgondolással :-)

    • @mr.milics
      @mr.milics 5 лет назад

      A legnagyobb baj, hogy semmi koze a bakelithez..

    • @TheOriginalLaszloVarga
      @TheOriginalLaszloVarga 5 лет назад +2

      @@mr.milics Amíg az átlagember betonnak hívja az aszfaltot, fogaskeréknek a lánckereket (pl. kerékpáron), kabinnak a fülkét (vonatok), addig tőlem hívhatják a hanglemezt bakelitnek. Néhány szőrszálhasogató sznobon kívül mindenki leszarja, hogy vinylből készül a hanglemez és nem bakelitből. A lényeg az, hogy mindenki tudja, épp miről beszélünk. (Egyébként én a hanglemez kifejezést szeretem.)

    • @mr.milics
      @mr.milics 5 лет назад +1

      @@TheOriginalLaszloVarga teljesen igazad van, csak nem egy atlag ember szajabol hangzik el. Jok a videok, nincs veluk bajom, bar szemelyesen nem ismerem az uriembert, evekig adtam ugyanigy tanacsot, teszteltem es demoztam hi-fi keszulekeket foallasban. En mindig igyekeztem pontos lenni, es finoman kiigazitani, ha valaki nem volt pontos, nem sznobizmusbol, hanem szakmaisagbol. Pedig azert nem volt konnyu neha elmondani, hogy nem arulunk hangfalakat, csak hangdobozokat es nincs olyan, hogy CD lemez es a HDD nem jobb a HD nel. Meg ha szintiszta reklam is a csatorna, ertekelem es tovabbi jo videozast kivanok a keszitoinek, jo tudni, hogy van honnan tanulni ezen szep hobbi utan erdeklodoknek! :)

  • @gallybo
    @gallybo 4 года назад +1

    koszi a videot
    a leragott csont :)
    velemenyem szerint amig a szoba nincs rendbe rakva es nincs kihegyezve a halgato szamara a hifi cucc / ami evtizedekig is eltarhat / addig tokmindegy mi van odairva moooni
    nekem ismetlem nekem theat az en fuleimnek mindig is a bakelit lesz az elso . digitalis formatum szamomra mint 1 jo halaszle turos csuszaval a boncteremben kb .
    csak hogy a kedves olvasoban nehogy az a kep alakuljon ki hogy en 1 pezsgospoharat szorongato kis ujjam eltarto sznob mocsari gyikborke vayok tobb terranyi zene van es megszamlalhatatlan cd.
    a letoltendo digitalis az en hifi cuccomon jo nem panaszkodom zenekeresesre tokeletes es napi szintu hatter zenere is
    a cd az is jo leulok meghalgatom az albumokat hisz ha nem akkor nem lenne . a cdek bol a vienna orchestra es a berlini philharmonikus kiadvanyok a legjobbak szerintem es alltalaban ami gmbh val jelolt lemez.
    a bakelit azzzz maceras ott aztan utana kell jarni rendessen mindennek hogy olyan elemnyt okozzon amire azt mondod hogy huuu wazza ezz mocsok jo.
    talan ez is a baj a mindenapi felhasznaloval hogy elmegy megveszi az 1 atlagos lemezjatszot ami 1 rakas hulladek es nem erti hogy miert isteniti a sok boreger a vinnyogo sikito pattogo frizbinek epphogy elmeno bakelitet ami max a falon nez ki jol mint atalakitott ora
    sajna love kell mindenhez . nagykepu bugris 1 kijelentes ez de ha csak nem vagod es nem alakitod at magadnak vagy nem epited / de akkor is faszan zsebbe kell karmolni / hanem gyariban akarsz normalis trafot , kabelezest, kondikat, ellenallasokt es stb akkor bastya fizetni kell mint a katonatiszt mert 1 bizonyos arszint alat a szepen feloltoztetett omlesztett kulat kapod .
    ha nekem kellene valasztanom / es nem en fizetnem :)) / master tape az kone :)))

  • @t.d.6297
    @t.d.6297 5 лет назад +3

    Mindkét hanghordozónak megvan a maga előnye és hátránya, egymással szemben is. Mindkét hanghordozónál belép némi kompromisszum. Jómagam inkább CD párti vagyok, s pont azon tények miatt (is), amiket felsorolsz. Én szeretem a zajmentes, kristálytiszta hangzást, sercegés nélkül, de azt is elfogadom, hogy vannak olyan zenehallgatók, akik meg kifejezetten szeretik a sercegést, merthogy "feelinges és retrós". Fontos, amit a videó végén mondasz, mert valóban zene- és műfajfüggő ez az egész. Például egy északi fagyos, hóviharos hangzású és hangulatú black metal lemez egyáltalán nem jönne át meleg, analóg hangzással, hiszen pont a zene lényegét vágná tönkre a meleg hangzás, azaz a hóviharból kellemes nyári záport csinálna. Egy ilyen fajta "hideg" zenéhez a digitális CD hangzás sterilitása és tisztasága illik. Akik pedig szeretik a hetvenes évek zenéit, azokhoz a zenékhez viszont jobban passzol az LP hangzás. Bár ma már nagyon jó remasteres CD változatokat lehet beszerezni, a japán CD-k pedig különösen jól szólnak.

  • @robertbalogh3663
    @robertbalogh3663 Год назад

    Én a kazetta nagy szerelmese vagyok, tudom nem racionális, de kötődöm hozzá.

    • @panblue43
      @panblue43 23 дня назад

      Én hiszek neked,anno nekem volt nagyon komoly magnó deck-em és hasonlósn komoly cd lejátszóm is.Röviden: volt olyan albumom ami megvolt cd-n és kazettán is.Kazettáról dinamikusabb volt,több méllyel,egyszerűen élvezetesebb volt.
      (Pl. KLF-White Room és Ennio Morriccone-Best of)

  • @drviktorgoogle
    @drviktorgoogle 5 лет назад +2

    a spotify nem mp3. ha panoramazol, akkor az ott lesz, kivetel ha panorama UTAN SZTEREO a zengetod. Digitalisat ha analogra nyomod, akkor is azt a digitalis forrast hallod...?!
    Az vinyl lenyeget pont nem fogtad meg...ha a parametereket neznenk valoban sose hallgatnank megis mit gondolsz miert hasznalnak analog cuccokat meg most is a menok?! hogy lerontsak a felveteliket?:)
    stb
    nem tudom ki vagy, csak bedobott a youtube, de jo lenne ha hulyesegeket mondasz, magadba tedd, mert masok, akik meg ennyire se ertik meg el is hiszik. lasd hozzaszolasok. nem szoktam negativ kommentelni, ytuben meg sose tettem!, gratulalok a szuzessegem elvetelehez! :)

    • @loui7196
      @loui7196 5 лет назад +3

      A "bakelit" per vinil sokkal rosszabb minőséget képvisel mint a CD. Annyiban mondott hülyeséget az srác, hogy de, bizony CD-ről pont visszaadható a bakelit "melegsége". Ugyanis a CD a több, a bakelit a kevesebb, tehát ha valaki a rontott minőséget akarja hallani, elég ledigitalizálni bakelitet, és a CD pont visszaadja. Nem fogja tudni senki megkülönböztetni hogy épp melyik szól.
      És mivel nem mindenkinek telik méregdrága lemezjátszóra, a legdrágább lemezjátszó felvétele is ledigizhető és szevasz.
      És miről beszélünk itt? Egy analóg effektről, amelyik gyakorlatilag TORZÍT. Torzít minden területen: frekvencia, dinamika és sztereo kép. Tehát ismétlem: TORZÍT.
      Én hangmérnökösködöm, analóg cuccokat használok, de éppen ezért tudom, illetve a Nyquist-Shannon tétel miatt, hogy a digitális 16 bit 44.1 kHz bőven megeszi a bármilyen jó minőségű bakelit lemezt, ugyanis a bakelit minden paraméterében rosszabb.
      És az említett tétel miatt nem véletlen, hogy behaltak a 24 bit 96 kHz adathordozók: ugyanis nagyjából senki nem hall a kettő között különbséget. A/B teszten a legjobb hangmérnök is megbukik egy 16/44.1 - 24/96 teszten. Emiatt létezik a CD még ma is.
      Miért használok analóg cuccokkat? Azért mert az általam használt analóg cuccok torzítása ezerszer kisebb mint egy bakelit lemezé, kb. Jelösszegzés és sok jel összegzésének torzításakor már van előny a digitális jelösszegzéshez képest.
      Digitális torzítót illetve szűrőt nem tudtak még olyant csinálni, amelyik felveszi a versenyt az analóggal. És ennyi a történet lényege.
      Csak Vérpisti Hifista hallott valamit arról hogy az "analóg a jobb", de fogalma sincs hogy mikor és hogyan.

    • @zsigmondfoldessy8785
      @zsigmondfoldessy8785 2 года назад

      @@loui7196 Nem kell messzire szaladni, - itt a RUclips -on meg kell keresni a legjobb analóg és digitális hangot és összehasonlitani. Nálam messze nem a digi a nyerő. . . próbálgassátok!
      Egyébként az analóg csúcsa közel sem a vinyl, - mondja az irás . . és a hallás! (no meg a hangmérnökök :-)

    • @loui7196
      @loui7196 2 года назад

      @@zsigmondfoldessy8785 Nem létezik digitális hang, csak analóg.
      üdv.:
      Egy Hangmérnök

    • @zsigmondfoldessy8785
      @zsigmondfoldessy8785 2 года назад

      @@loui7196 :-) Jó egészséget!

  • @egyresztmasreszt4292
    @egyresztmasreszt4292 5 лет назад +2

    Vagyis analóg vs digitális hhhmm nem az van hogy analóg azt vesz fel amit hall ? Ettől analóg

  • @kicsilo
    @kicsilo 3 года назад

    Nagyon hasznosak ezek az eloadasok, csak szedd le a hatter"zenet" mert nagyon zavaro, koszi szepen

  • @tollact
    @tollact 3 года назад

    Az az igazság hogy általánosságban jókat mondasz, de egy felsőbb szinten egy csomó dolog egyáltalán nem így van a fekete lemezzel. Komoly futómű, MC hangszedő rendesen illesztve, és jó phono.

  • @pankeaux
    @pankeaux 5 лет назад +1

    az emberek többsége a 96kbps mp3-val beéri

  • @borsizsolt7757
    @borsizsolt7757 5 лет назад +3

    Bocs kölyök,az egészről nem sok fogalmad van.Előbb járd be az utad,és majd olyan harminc év mulva térjünk rá vissza.Üres frázisokat puffogtatsz.Egy normális rendszeren a leg átlagosabb zene hallgató is hallja a különbségeket.

    • @navrasicsi
      @navrasicsi 4 года назад +1

      Sajnos a szakma krémje is azt mondja, mint Gedeon. Nézz például Paul McGowan videókat. Ha valaki megkérdőjelezhetetlen, akkor ő az.