Warto również nadmienić że ulubione zagrania należy analizować u rywali. Piłkarzy z ulubionym zagraniem np. przetrzymywania piłki warto potraktować pressingiem w instrukcjach dotyczących rywali natomiast unikających gry słabszą nogą zmuszać właśnie do takiego zagrania. Duża większość ulubionych zagrań daje nam odpowiedź jak gra przeciwnik i jak można się do takiego meczu przygotować. Napastnik z szybkością 18 i ulubionym zagraniem szukania wolnych stref czy grania na spalonego sprawi że warto wycofać linię obrony i wyłączyć ścisłe krycie. Taka analiza trochę zajmuje ale sprawi dużą korzyść. Poradnik świetny, pokazuje że nie należy lekceważyć ulubionych zagrań co wielu graczy robi. Według mnie są one nawet ważniejsze niż same atrybuty do stworzenia taktyki. Atrybut jedynie potwierdza słuszność danego "nawyku".
Doczekałem się i za to dziękuję, choć nie wyczerpuje to do końca tematu, ale rozumiem, że powiązanie zagrań z atrybutami mogłoby być czasochłonne. To ja może dodam do tego dobrego poradnika coś od siebie. Zawsze silnym i skocznym obrońcom ustawiam odbierania piłek bez wślizgów, niech lepiej bazują na swojej fizyczności, niż żeby mieli spóźniać się ze wślizgami. Szybcy zawodnicy, to wiadomo że uczymy zagrań na obieg. Natomiast z napastnikami może być to troszkę bardziej skomplikowane. Silny napadzior ze słabszą techniką, to uczymy strzałów na siłę, bardziej techniczny to plasowanie strzałów, sprytnemu i przewidującemu możemy nakazać strzelać bez przyjęcia, dryblowanie bramkarza jest skuteczne przy szybkim i zwinnym zawodniku, o dziwo nie musi być świetnym dryblerem, lobowanie bramkarza i strzały z przewrotki, choć efektowne, to raczej mało skuteczne.
@@tacticof Obrońcy akurat grania bez wślizgów uczą się najszybciej. To jest pierwsza rzecz, którą uczę nowego obrońcy. Ofensywnym graczom gra z klepki, nawet zawodników ze słabym przyjęciem i uczą się tego bardzo chętnie. To samo z zagraniami na dobieg. Gorzej jest z grą na spalonego czy grę tyłem do bramki, tutaj może się zdarzyć, ze zawodnik za drugim, a nawet trzecim razem załapie. Natomiast nienawidzę strzałów z dystansu, a zawodnika wręcz się nie da tego oduczyć i tak będzie prał ze złych pozycji. Chyba zawodnik z techniką 18, strzałami 18 i decyzją 18 miałby jakikolwiek sens. Ale może to tylko moje przewrażliwienie. Ostrzec muszę też przed strzałami plasowanymi czy silnymi, gdy uczymy zawodnika rozwijającego się, bo może się zdarzyć, że taki grajek z czasem będzie coraz silniejszy i plasowane strzały będą coraz mniej skuteczne, a wręcz będzie podawał do bramkarza.
Sir Petroff🫡 Co proponujesz w takiej sytuacji? W mojej taktyce mam 🦊 i K10 na ataku, co się świetnie sprawdza oraz zawodnika z doskonałymi atrybutami i warunkami do tej roli. Problem polega na tym, że w ulubionych zagraniach ma poszukiwanie wolnych przestrzeni i więcej dryblingu co się gryzie. Potrzebuje, żeby czasami tam zagrał więc zostawić jak jest czy na przykład zmienić rolę z 🦊 na WN na ten moment? Pozdro 🫡
Szkoda że nie wyjasniles szczegółowo jakie atrybuty są ważne na konkretne zagrania. No bo do plasowanych strzałów to razczej technika i strzały z dystansu i opanowanie. A co z krótkim kryciem? Pewnie siła i odbiór. Bo szkoda wyrobić gościowi nawyt strzela z całej sily jak ma siłę na poziomie 3 np. Trochę chaotycznie piszę ale jestem w pracy i piszę z komórki.
Warto również nadmienić że ulubione zagrania należy analizować u rywali. Piłkarzy z ulubionym zagraniem np. przetrzymywania piłki warto potraktować pressingiem w instrukcjach dotyczących rywali natomiast unikających gry słabszą nogą zmuszać właśnie do takiego zagrania. Duża większość ulubionych zagrań daje nam odpowiedź jak gra przeciwnik i jak można się do takiego meczu przygotować. Napastnik z szybkością 18 i ulubionym zagraniem szukania wolnych stref czy grania na spalonego sprawi że warto wycofać linię obrony i wyłączyć ścisłe krycie. Taka analiza trochę zajmuje ale sprawi dużą korzyść.
Poradnik świetny, pokazuje że nie należy lekceważyć ulubionych zagrań co wielu graczy robi. Według mnie są one nawet ważniejsze niż same atrybuty do stworzenia taktyki. Atrybut jedynie potwierdza słuszność danego "nawyku".
Bardzo dziękuję za te uwagę. Rzeczywiście warto o tym pamiętać.
Dobry temat na kolejny odcinek apropo ulubionych zagrań 😉
Doczekałem się i za to dziękuję, choć nie wyczerpuje to do końca tematu, ale rozumiem, że powiązanie zagrań z atrybutami mogłoby być czasochłonne.
To ja może dodam do tego dobrego poradnika coś od siebie.
Zawsze silnym i skocznym obrońcom ustawiam odbierania piłek bez wślizgów, niech lepiej bazują na swojej fizyczności, niż żeby mieli spóźniać się ze wślizgami.
Szybcy zawodnicy, to wiadomo że uczymy zagrań na obieg.
Natomiast z napastnikami może być to troszkę bardziej skomplikowane. Silny napadzior ze słabszą techniką, to uczymy strzałów na siłę, bardziej techniczny to plasowanie strzałów, sprytnemu i przewidującemu możemy nakazać strzelać bez przyjęcia, dryblowanie bramkarza jest skuteczne przy szybkim i zwinnym zawodniku, o dziwo nie musi być świetnym dryblerem, lobowanie bramkarza i strzały z przewrotki, choć efektowne, to raczej mało skuteczne.
A jak szybko uczą się tego? Jakie zależności zauważyłeś?
@@tacticof Obrońcy akurat grania bez wślizgów uczą się najszybciej. To jest pierwsza rzecz, którą uczę nowego obrońcy. Ofensywnym graczom gra z klepki, nawet zawodników ze słabym przyjęciem i uczą się tego bardzo chętnie. To samo z zagraniami na dobieg. Gorzej jest z grą na spalonego czy grę tyłem do bramki, tutaj może się zdarzyć, ze zawodnik za drugim, a nawet trzecim razem załapie.
Natomiast nienawidzę strzałów z dystansu, a zawodnika wręcz się nie da tego oduczyć i tak będzie prał ze złych pozycji. Chyba zawodnik z techniką 18, strzałami 18 i decyzją 18 miałby jakikolwiek sens. Ale może to tylko moje przewrażliwienie.
Ostrzec muszę też przed strzałami plasowanymi czy silnymi, gdy uczymy zawodnika rozwijającego się, bo może się zdarzyć, że taki grajek z czasem będzie coraz silniejszy i plasowane strzały będą coraz mniej skuteczne, a wręcz będzie podawał do bramkarza.
Zastanawiam się w którym okresie sezonu najlepiej trenować zagrania. Przed sezonem na starcie przygotoean już zaczynać trening indywidualny ?
Lepiej w trakcie sezonu. Przed sezonom buduje kondycję o zgranie A trening indywidualny kradnie czas.
@@tacticof Dzięki. :)
dlaczego ten film pojawia sie tylko w zakladce poradniki ?
na glownej go nie ma ...
Cóż za czujność :-) Ten film zostanie oficjalnie opublikowany jutro. Na razie dostępny dla Patronów
O rany, a ja nie jestem patronem, ale chciałbym być. Ale nie przez patronait. Są inne opcje?
@@tomaszolszowski4355 wsparcie przez YT, ale wolę Patronite bo mniej zabiera prowizji i lepsze narzędzia do kontaktu
@@tacticof a normalny staropolski przelew w ramach stałego zlecenia nie zadziała?
Sir Petroff🫡
Co proponujesz w takiej sytuacji?
W mojej taktyce mam 🦊 i K10 na ataku, co się świetnie sprawdza oraz zawodnika z doskonałymi atrybutami i warunkami do tej roli. Problem polega na tym, że w ulubionych zagraniach ma poszukiwanie wolnych przestrzeni i więcej dryblingu co się gryzie. Potrzebuje, żeby czasami tam zagrał więc zostawić jak jest czy na przykład zmienić rolę z 🦊 na WN na ten moment? Pozdro 🫡
Albo daj na K10 i poszukaj Liska ,albo zmieniaj na WN, ale trochę stracisz na ruchu w centrum, choć... zyskasz po bokach.
Kolejny bardzo dobry materiał. Często uczysz zawodników zagrań przez trenerów czy raczej skupiasz się na treningu ogólnym?
Tylko w wyjątkowych sytuacjach i raczej młodszych graczy. Trudno przewidzieć jaka taksa będzie w tym a jaka w przyszłym roku 😀
@@tacticof a ja wszystkim dawałem ile się da. Masz rację, pora rozsądniej planować treningi
Szkoda że nie wyjasniles szczegółowo jakie atrybuty są ważne na konkretne zagrania. No bo do plasowanych strzałów to razczej technika i strzały z dystansu i opanowanie. A co z krótkim kryciem? Pewnie siła i odbiór. Bo szkoda wyrobić gościowi nawyt strzela z całej sily jak ma siłę na poziomie 3 np.
Trochę chaotycznie piszę ale jestem w pracy i piszę z komórki.
Będzie o tym krotki wiosenny cykl poradników pt. ATRYBUTY