Maciej Zakościelny „Moje - nie moje” // Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 ноя 2024
  • Maciej Zakościelny czyta bajkę Liliany Bardijewskiej „Moje - nie moje” w Studio Scena dla Dzieci podczas Wirtualnego Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 2020. Bajki są ilustrowane malowaniem piaskiem przez Tetianę Galitsynę, która po mistrzowsku potrafi stworzyć bohaterów i oddać treść bajki tylko i wyłącznie za pomocą piasku i światła.
    Partnerem Sceny dla Dzieci jest Instytut Książki, który jest inicjatorem i propagatorem kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. Jej celem jest uświadomienie rodzicom, jak ważne jest czytanie dzieciom już od dnia narodzin.
    Od 2018 roku 11 listopada w Warszawie odbywa się Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. W roku 2020 ze względu na sytuację związaną z COVID-19, wszystkie nasze wydarzenia odbywały się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i zostały zrealizowane w studiu bez udziału publiczności, a następnie transmitowane za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu ludzie będący w domach mogli wspólnie świętować dzień niepodległości i uczestniczyć w naszym corocznym festiwalu, który tym razem zyskał wirtualną formę.
    Studio Scena Muzyczna zaprasza do uczestnictwa w pięciu wyjątkowych koncertach przygotowanych przez polskie gwiazdy. Pierwszy wystąpił Enej z zaproszonymi artystami, a później kolejno zagrali Paweł Domagała, Ania Dąbrowska, Organek i Miuosh.
    Pomiędzy koncertami znalazły się atrakcje przewidziane dla najmłodszych uczestników, dla których przygotowano Studio Scena dla Dzieci. Tu odbyły się dedykowane dzieciom koncerty oraz czytanie polskich bajek przez wybitnych polskich aktorów: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Piotra Cyrwusa i Macieja Zakościelnego.
    Finałem festiwalu jest Studio Prywatka Niepodległa, w którym Janusz Prusinowski, w towarzystwie zespołów ludowych, zaprasza do wspólnego poznawania tradycyjnych tańców naszego kraju.
    Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, wszystkie studia zostały tak przygotowane, by scenografia nawiązywała do najważniejszych charakterystycznych miejsc warszawskiego Traktu Królewskiego: Hotelu Bristol, Kordegardy, pomnika Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Warszawskiego i pomnika Józefa Poniatowskiego przed Pałacem Prezydenckim.

Комментарии •