Így használd az AKVARELL CERUZÁT! | Citronka Vol. 3

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 дек 2024

Комментарии • 10

  • @katalinelo8011
    @katalinelo8011 Год назад +6

    Michele Webber több tutorialt meg tippek&trükkök videót csinált a témában, érdemes rákeresni.
    Amúgy a fokozatnál, ha a halványtól kezdted volna, nem kellet volna annyiszor kimosni az ecsetet, mert a "jó irányba" húztad volna a pigmentet.
    Színt úgy is lehet keverni, hogy bő vizes akvarellfestékkel oldod fel a ceruzát sima víz helyett, különösen izgalmas hatások érhetőek el metál festékkel. Viszont ezt muszáj próbalapon először, nem teljesen úgy működik, mint a sima színkeverés, de ha van egy táblázatod a száraz és feloldott akvarellceruzákról, azért elég jól meg tudod tippelni, mi lesz belőle.
    A törött ceruzabél roppant bosszantó, de ha összegyűjtöd a darabkákat, vizes ecsettel palettán is aktiválhatod és máris mehet a móka, mondjuk ekkor leginkább úgy fog viselkedni, mint egy hagyományos pigment-alapú akvarellfesték a dobozból.
    Az, hogy a ceruzavonás mennyire tűnik el, több mindentől függ: minőség (ceruza és papír), víz mennyiség, ecset, mennyire nyomtad rá (a ceruzát illetve az ecsetet), mennyire volt vonalkázós eredetileg. Nekem a legjobban a texturált papír jön be ehhez (hidegen préselt akvarell vagy akár egy durvább felületű mixed-media), sima lapon jóval nehezebb szépen eloszlatni a ceruza nyomait.
    Apróbb részletekhez szoktam amúgy használni a rendes akvarelles képeimen, érdekes textúrák érhetőek el, kicsit bele lehet simítani az alapba, hogy ne legyen olyan éles, mint sima ceruzával. Illetve nedves háttérre nagyon sötét/élénk vonalak húzhatóak, ahogy a felületi nedvesség aktiválja a ceruzahegyet. De volt már, hogy egy teljes 12-darabos sorozatot csak akvarellceruzával csináltam, a teljes hátteret is kitöltve. Az egészet kiszíneztem, aztán színenként szépen sorban aktiváltam (egyszerre négy kép volt a rajztáblán, mindig volt elég idő száradni és azért haladni is). Azért ezt nem feltétlenül ajánlom.

  • @editsigulinszky7870
    @editsigulinszky7870 Год назад

    Köszönöm szépen😊❤

  • @olgaminina
    @olgaminina Год назад +1

    💙💙💙

  • @miklosnemeth8566
    @miklosnemeth8566 Год назад

    11 hónapja pont Sebők Orsi akvarellvideóival kezdtem, Pár hónap után rátaláltam az akvarellceruzákra és víztartályos ecsetre. Először úgy használtam mint most ebben a videóban, de aztán rájöttem, hogy az akvarellceruza önálló műfaj. Szinte hihetetlen de Gyükér Zsófi a fantasztikus képeit akvarellceruzákkal készíti de nem vizezi fel. A maszkolószalag tökéletes felület a keverésre. Én simán belemártom a ceruza hegyét a vízbe és vizes heggyel viszek fel tömény pigmentet. Semmi előnyt nem tapasztaltam akvarellceruzákat használni, ha valaki csak simán "vízfestést" akar csinálni, hacsak nem viztartályos ecsettel, mert hihetetlen kényelmes utazás, kirándulás vagy táborozás során.

  • @miklosnemeth8566
    @miklosnemeth8566 Год назад

    31:12 Akvarellceruzákkal olyan minimális víz kell, hogy sima 150 grammos skicckönyvpapírra is hullámosodásmentesen lehet festeni, fantasztikus technológia. Erre írtam, hogy az akvarellceruza teljesen önálló műfaj, mit hallhatunk is 32:33, tökéletesen egyetértek.

  • @miklosnemeth8566
    @miklosnemeth8566 Год назад

    31:55 Vizezett heggyel vizes felületre fantasztikus rusztikus dolgokat lehet varázsolni, nem kell mindig finomkodni :) Fontos a jó vastag erős papír.

  • @miklosnemeth8566
    @miklosnemeth8566 Год назад

    23:53 a Derwent Inktense pont azt találta ki, hogy ha már megszárad az egyik réteg, akkor már nem oldódik vissza egykönnyen. Tehát, eszméletlen jól lehet rétegezni, mert az Inktense is transzparens, tehát semmi köze a temperához. De keverni is lehet, csak nem száradás után. Erre írtam, hogy az Inktense az akvarell(ceruza)technológia csúcsa.
    Nagyon szuper de 27:31-nél sokkal kevesebb vízzel szoktam dolgozni, mart akkor nem úszik szék a "koktél". Az akvarellceruza pont attól speciális, hogy minimális mennyiségű vízzel is használható. Egy víztartályos ecsettel néha egy hétig is tudok urban skeccselni.
    28:32 ha a homogén felület a cél, akkor a maszkolószalagra skribálom a színeket aztán ott ecsettel mixelem mit egy palettán, és úgy viszem fel a papírra, ez teljesen megfelel a hagyományos akvarelltechnikának. Az akvarell "ecsettollakat" (brush pens, pl Staedler Design Journey) mindig ezzel a technikával használom, sosem viszem fel egyből a papírra, hanem előbb a maszkolószalagra és ott mixelek.

  • @erikabalazs
    @erikabalazs Год назад

    Orsi! Hiányzol!