Bányában vezettük a jövő autóját!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 июл 2024
  • Alternatív hajtásrendszerekkel foglalkozik szinte minden autógyártó, a megoldások között van hasonlóság, de mégis mindegyik más. A Toyotánál nem csak a benzines hibrid és elektromos hajtáson dolgoznak folyamatosan, hanem a hidrogén hajtású járműveken is többféle módon.
    A hidrogén üzemanyagcellával 1992 óta foglalkoznak hivatalosan, a fejlesztéseiket vonatok, hajók, autóbuszok és személyautók hajtására is használják. Az első megvásárolható hidrogén üzemanyagcellás autót is a Toyota hozta el a piacra 2014-ben, a második generációját pedig 2020-ban, így a rendszer már túllépett a prototípus üzemen. Azonban munkagépben még nem láthattunk hasonló megoldást a Toyotától, az első próbálkozásuk pedig a Hilux pick-up.
    Tíz darab működő hidrogén hajtású Hilux prototípus létezik egyelőre, és most egy különleges alkalom keretein belül lehetőségünk volt vezetni az egyiket. Birgminghambe utaztunk, hogy a JCB munkagépgyártó üzemi területén próbáljuk ki a prototípust, ehhez pedig forogtak a kameráink, hogy mindent meg tudjunk mutatni nektek!
    #toyota #hydrogen #vezess
    00:00 Bevezetés
    01:00 Így működik a hidrogén üzemanyagcella
    04:39 A prototípus hajtása
    07:10 Hatótávolság
    08:07 Ezért vagyunk a JCB-nél
    09:12 Vezetés a bányában
    17:04 Befejezés
    Feliratkozás a csatornára: bit.ly/VezessTV-feliratkozas
    Ez a Vezess RUclips-csatornája. A vezess.hu Magyarország piacvezető autós lapja, havonta több mint 1,5 millió olvasóval. 2001-ben alapított magazinunkban évente 150-160 új autót tesztelünk itthon és a világ számos országában. Írunk használt autókról, haszongépjárművekről, beszámolunk a motorsport eseményeiről, kiemelten foglalkozunk a Forma-1-gyel. Cikkeinkben igyekszünk minden olyan témával foglalkozni, ami érintheti a közlekedés résztvevőit. Körüljárjuk az autóvásárlás, az üzemanyagok, a rendszámok, a gyorshajtás, az autójavítás kérdéseit, de nem maradnak ki a vicces történetek sem. RUclips-csatornánkon is megtaláljátok a fenti témákat, de a használt autókkal, az autók fogyasztásával, fedélzeti rendszereivel és a Forma-1 történéseivel külön, kiemelt sorozatokban is foglalkozunk. #vezess #teszt #autóteszt #üzemanyagár #autó
    Web: www.vezess.hu/
    Facebook: / vezess
    Insta: / vezess
    E-mail: youtube@vezess.hu
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 23

  • @kockafeju13
    @kockafeju13 17 дней назад +2

    Azta "nem bonyolult" csak egy kicsit :)

  • @zspe6465
    @zspe6465 18 дней назад +1

    Ez nagyon érdekes videó volt. Köszönöm.

  • @LaszloLiszteseb
    @LaszloLiszteseb 14 часов назад

    Épp most olvastam, hogy Amerikában a Mirai tulajdonosok pertársaságot alakítottak, szeretnék visszavásároltatni a gépkocsijukat, mert szerintük átverték őket.
    Nehezen oszlik ez a H2 köd !
    Egyébként a videó remek !

  • @kockafeju13
    @kockafeju13 17 дней назад +1

    Terepjáró hátsó hajtással :(

    • @istvan3146
      @istvan3146 17 дней назад +2

      Ezt hívják városi terepjárónak. Ha a hasmagassága kicsit több, mint az átlag, már annak is lehet örülni.
      Pl. a Model Y-ban van összkerekes, de hasa az nincs, még a szegélykőn is fennakadok orral parkoláskor.

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 12 дней назад +1

      Az teljesen mind1.
      Az érdekesség, hogy hidrogén erőmű, kicsiben, de még közlekedésre alkalmas járműbe gyömöszölték.
      Elekrtomos autó 15M ilyen felszereltség/hatótáv mellett.
      Ez meg 30? De kis darabszámnál több száz millióval is veszteséges lesz.

  • @istvan3146
    @istvan3146 18 дней назад +3

    De miért kínlódnak ezzel még mindig? Az akkutechnika fejlődése értelmetlenné tette a hidrogénhajtást közúton. A hidrogénes belsőégésű motor még az üzemanyagcellánál is gazdaságtalanabb és vízen kívül nitrogénoxidokat is kipufog. Sportautókban esetleg lehet értelme az élményfaktor miatt, de munkagépekben hülyeség.

    • @lesliew67
      @lesliew67 17 дней назад +3

      Egyetértek, hogy nem kellene ezt erőltetni, hiszen a legrosszabb hatásfokú technológiáról van szó.

    • @mi1r2
      @mi1r2 17 дней назад +1

      Az akkumulátorokkal annyi változott hogy a környezetszennyezés helye arrébb lett tolva, hogy zöldnek lehessen hazudni. A megoldás itt a Nikola Tesla féle elektromos meghajtás lehetne, ahol nem voltak akkumulátorok, közvetlenül jött a delej a kor egy egyik luxusautójába amit erre a célra átépítettek 1931-ben. Nincs töltés, nincs akku, ingyenes közlekedés.

    • @istvan3146
      @istvan3146 17 дней назад +1

      @@mi1r2 Remélem ezt csak viccből írtad!
      Az akku előállítás szennyezése folyamatosan csökken.
      Ingyen energia nincs, azt be kell táplálni mondjuk nagyfrekis rádióval. Tesla ötlete azért bukott meg, mert a fogyasztás nehezen ellenőrizhető, ezért nem lehet érte díjat szedni.

    • @mi1r2
      @mi1r2 17 дней назад

      @@istvan3146 Persze csökken... épp most teszik orbánék kínai akkulerakattá az országot. Az egész hosszútávon nem fenntartható, csak a profit mozgatja, amióta beszált az üzletbe az olajipar. A GM EV1-eseit 25 éve még bezúzatták, lásd az erről készült dokumentumfilmet anno. Teslánál a Pierce Arrow elektromos autójáról beszéltem, ahol a "térenergiát" "csatolta ki" okosan és arról ment a kocsi töltés nélkül. Egy ilyen megoldás ma hatalmas lavinát indítana el ha nincs szükség olajra, kutakra, akkukra, gyárakra, vezetékekre. Sokan sokféleképpen megtalálták már ennek a nyitját (Meyer, Kapanadze, Morray), de hogy elterjedjen az várat még magára akkora a gazdasági ellenszél. Rendkívül halandóak az ilyen kutatók. Ha nem adja pénzért, simán megöletik, ahogy Tesla is végezte, hátulról leszúrta egy beosonó bérgyilkos amit aztán már máshogy tálaltak a nyilvánosság felé. Megvettek ott mindenkit aki eljárt az ügyben. Sok hasonlót tudnék írni az egészségügyi területről is, pl Dr. Rife biokémikus esete, stb.

    • @lajospolacsek7075
      @lajospolacsek7075 15 дней назад

      @@mi1r2 persze....