Вітаю, класний ролик, все просто і доступно, а я замість поміняти, взяв і починив кнопку, треба було міняти, думав вистачить не на довго, поміняю, а вже 3-й рік. У пацанів, в майстерні ел. інструмента, точно мають бути такі, вони кнопки не чинять. Дякую за чудову ідею. Всім здоров'я, удачі і гарного настрою.
Было таких несколько разных, во всех советских ещё стоял большой помехоподавляющий дроссель, для освещения и паяльника можно брать маленький симистор, их полно везде, в китайских гирляндах..
@@майор-я03 Треба було уповільнити обороти на болгарці менше ніж із штатним регулятором . Підключив через димер старого пилесоса 220вольт ,1200 Ват . За пів години безперервної роботи радіатор симістора не нагрівся (не торкатись радіатора при включеній розетці).
Без претензій до автора. Мініатюрність цього приладу це добре. Так це з одного боку. Але. Давайте поглянемо на цей пристрій з іншого боку, з боку практичності. Автор зазначив, що цей прилад можно використовувати з любим приладом. Чудово! Щоби зрозуміти мої "притензії" до цього приладу, я наведу простий примір, скажемо зі звичайним паяльником. Звичайну лампу накалювання не можно брати за приклад, бо з лампою все зрозуміло, наші очі слідкують за яскравістю. Та зовсім інша справа з паяльником, а тим паче, якщо їх декілька і мають різні потужності. Біда, коли жало перегріте, а це горить каніфоль, жало набуває жалюгідного вигляду і як результат, паяльник відмовляється брати олово. А це за собою тягне роботу знову і знову зачищати жало - неприємна і нудна справа. Я не професіонал, займаюсь радіолюбительством, маю першу категорію з 1995 року. Приходилось паяти довго и багато. Тепер набагато меньше. Ще тоді, років з 55 назад, я, для того, аби зменшити нагрів паяльника, застосовував діод - це не спасало. Трохи пізніше я і зробив пристрій для регулювання нагріву паяльника. Тільки обов'язково в такі пристрої треба ставити вольтметр! І обов'язково Вольтметр стрілочний! Через деякий проміжок часу ти уже знаєш, яку величину у Вольтах треба виставити для того чи іншого раяльника, стрілочка Вольтметра чітко покаже - паяльник завжди готовий дл роботи, каніфоль не горить, жало у пристойному вигляді. Особливо це важливо тепер, коли займаешся печатними платами, бо перегріте жало може пошкодити фольгу. Доповнення. Я уже не пам'ятаю у якому році, десь у середині 70-х, я купив блок живлення яким мав вихід 9 В, стабільно. З цим БЖ, у комплекті, йшов і паяльник на 24 В. Цей прилад і посьогодні у мене. Цікаво те, що нагрів паяльника регульований, аж на 11 положень. Більш того, прилад має клему "земля" і ним безпечно паяти польові транзистори. А плату стабілізатора 9 В я переробив і тепер вихід регульований 0...12 В. Правда корпус прилада замалий, для того аби вмонтувати Вольтметр. Та придбаний досвіт підсказав, що на четвертому положенні регулятора каніфоль не горить! А якщо невелика перерва, то я переходжу на третє положення. Окрім печаток я цим паяльником не користуюсь. Ось цей прилад і дав мені думку про те, що треба регулювати нагрів паяльника від мережі 220 В, а контроль здійснувати з допомогою Вольтметра. Шановні! Ставте Вольтметр, не пожалкуєте. Сучасний метод звичайно набагато зручніший. Олово тепер тоненька ниточка, має у своему складі паяльний жир чи каніфоль, а жало раяльника мов шило. Я просто поділився своїм багаторічним досвідом і не більше. Найкращого!
@@victora.prokopenko6121 дякую за коментар . Для нечастого використання якраз такий прилад і згодиться. Якщо паяти потрібно багато, тоді потрібна паяльна станція . Паяльник там має керамічний нагрівач і термопару. Температура регулюється за допомогою мікроконтроллера.
Дякую за ідею. Тільки помітив один недолік: в таке радянське гніздо вставляється тільки радянська вилка, а євро не влазить. Я б узяв внутрішню розетку з підрозетником і там усе змонтував. Звісно, габарити будуть дещо більші, та це не критично. А от зручності додасться.
А что мешает аккуратно рассверлить гнёзда под евровилку - на старых ( советских ) вилках диаметр штырьков 4 мм ( в основном ) а на евровилках примерно 4,7 мм . Никогда не менял розетки - снял крышку и рассверлил, а некоторые отрезали вилки и ставили ,,совдеповские" вилки - знаю лично таких чудиков лично ! Ценность этой самоделки ещё и в её компактности, автору лайк !
@@FIRS-j7e спасибо! Купить проще и быстрее. На мой взгляд, думаю многие щитают также, ни одно купленое устройство не заменит то что сделано своими руками.
Паяльник треба заточити на конус щоб не паяти заодно сусідні доріжки, а так загалом відео корисне, якщо раптом знадобилась плата керування 220 вольтами і чекати місяць плату з Китаю нема часу - цей варіант самий найліпший.
Если скользящий переменный резистор просто смазать, к примеру, силиконовой смазкой, то его хватит на гораздо больше. Не благодарите. PS. Купил, более 15-ти лет назад, хорошую дрель и время от времени смазывал переменный резистор. Кнопку поменял две недели назад. PS. PS. А что делать с реверсом, ты так и не сказал. Или дрель выбросил? PS. PS. PS. Чтобы создать диммер для, скажем, паяльника, не надо покупать кнопку пуска. Если купить электронные элементы отдельно, будет гораздо дешевле.
@@А.Ихалайнен спасибо! 15 лет назад инструмент делали по надёжнее. Кнопку для переделки нужно использовать ту, которая уже не подходит для электроинструмента. В описании к видео есть ссылка на схему и плату для самостоятельного изготовления регулятора мощности.
@@Максим-х4м4й дивлячись для чого він потрібен . Зазвичай широтно - імпульсна модуляція застосовується в колах із постійним струмом. У мене на каналі є багато регуляторів, також є ШИМ.
Не может такого быть . Спасиба за совет , низкий поклон до самой земли , мы тут даже подумать не могли что такое продается . Ты мамкин гений ! Нобеливскую премию тебе в рот.
Давно хотів зробити. Ви полегшили мені роботу, дякую.
@@i.v.8588 і вам дякую за коментар!
Я теж дивився на ці платки з кнпок в якості регулятора.
Ідея з копусом - прото супер!
Дякую за якісний україномовний контент!
@@US5NAR і вам дякую за коментар!
Спасибо автору за оригинальность , сумевшему из простых казалось бы узлов которым намусорке место, сделать полезную вещь!👍🙏
@@АЛЕКСАНДРМИХАЙЛОВ-к2я4м спасибо за поддержку!
Великолепная идея. Дякую з Татарстану.
@@АнварАнвар-е2ы спасибо! Дякую за підтримку!
Дякую за ідею.. стисло, лаконічно.. лайк
@@юрийлисович дякую за підтримку!
Вітаю, класний ролик, все просто і доступно, а я замість поміняти, взяв і починив кнопку, треба було міняти, думав вистачить не на довго, поміняю, а вже 3-й рік. У пацанів, в майстерні ел. інструмента, точно мають бути такі, вони кнопки не чинять. Дякую за чудову ідею. Всім здоров'я, удачі і гарного настрою.
@@andriytumnikov6804 дякую за коментар!
Дякую вам за працю 😊
@@ПашаПитецкий дякую за підтримку!
Крута саморобка! 👍 Дуже проста та зручна. Дякую за ідею!
@@АндрійАндрій-ь8о дякую за підтримку!
Хорошая идея.
@@kozminyh спасибо!
Друзі по можливості прошу підтримати відео лайком і коментарем !
Корисна штучка!Дяую за відео!
@@ogeskarapuz дякую за підтримку!
Дякую, цікава тема та гарна українська мова😊
@@sg.6037 дякую за коментар і підтримку!
Все геніальне,-просте!
@@ОлексійЛико дякую!
Молодець все правильно лайк
@@КоляЮвентус дякую!
Было таких несколько разных, во всех советских ещё стоял большой помехоподавляющий дроссель, для освещения и паяльника можно брать маленький симистор, их полно везде, в китайских гирляндах..
@@igorKoltsun спасибо за комментарий!
Чітко,дякую!
@@sergey1719 і вам дякую за коментар!
Дакую !
Дякую за україномовний канал.
Підписка.
@@joynazarini5128 дякую за підтримку!
Браво!
@@halynapetro9989 Дякую!
Дуже гарна порада.
@@vovchik1608 дякую!
Дякую ! Підписався
@@АнатолійМихайлович-э3ж і вам дякую за підтримку!
Я від пилососа димер так використовую , але ваш варіант значно компактніший .
@@ИгорьСвачий дякую!
Какая напруга и мощность?
@@майор-я03 Треба було уповільнити обороти на болгарці менше ніж із штатним регулятором . Підключив через димер старого пилесоса 220вольт ,1200 Ват . За пів години безперервної роботи радіатор симістора не нагрівся (не торкатись радіатора при включеній розетці).
@@ИгорьСвачий добро!а то вроде как в пылесосе схема "ох.енная"для индуктивной нагрузки(с снаберами)!а то что это работает,это есть "гут"!
А при зміні нижньої межі напруги при цьому не буде змінюватись верхня межа?
@@mm-lw3lo верхня межа змінюватись не буде.
Цікава саморобка. Дякую!
@@АлександрПанамаренко-к5х дякую за коментар!
Дякую за відео. Також була проблема з доріжками кнопки Дніпро М, просто протерлися, прийшлося міняти кнопку.
@@RadioLab дякую вам за коментар!
Файник і підписка!
@@namesurname8210 дякую!
Без претензій до автора.
Мініатюрність цього приладу це добре. Так це з одного боку. Але. Давайте поглянемо на цей пристрій з іншого боку, з боку практичності. Автор зазначив, що цей прилад можно використовувати з любим приладом. Чудово! Щоби зрозуміти мої "притензії" до цього приладу, я наведу простий примір, скажемо зі звичайним паяльником. Звичайну лампу накалювання не можно брати за приклад, бо з лампою все зрозуміло, наші очі слідкують за яскравістю. Та зовсім інша справа з паяльником, а тим паче, якщо їх декілька і мають різні потужності. Біда, коли жало перегріте, а це горить каніфоль, жало набуває жалюгідного вигляду і як результат, паяльник відмовляється брати олово. А це за собою тягне роботу знову і знову зачищати жало - неприємна і нудна справа. Я не професіонал, займаюсь радіолюбительством, маю першу категорію з 1995 року. Приходилось паяти довго и багато. Тепер набагато меньше. Ще тоді, років з 55 назад, я, для того, аби зменшити нагрів паяльника, застосовував діод - це не спасало. Трохи пізніше я і зробив пристрій для регулювання нагріву паяльника. Тільки обов'язково в такі пристрої треба ставити вольтметр! І обов'язково Вольтметр стрілочний! Через деякий проміжок часу ти уже знаєш, яку величину у Вольтах треба виставити для того чи іншого раяльника, стрілочка Вольтметра чітко покаже - паяльник завжди готовий дл роботи, каніфоль не горить, жало у пристойному вигляді. Особливо це важливо тепер, коли займаешся печатними платами, бо перегріте жало може пошкодити фольгу.
Доповнення. Я уже не пам'ятаю у якому році, десь у середині 70-х, я купив блок живлення яким мав вихід 9 В, стабільно. З цим БЖ, у комплекті, йшов і паяльник на 24 В. Цей прилад і посьогодні у мене. Цікаво те, що нагрів паяльника регульований, аж на 11 положень. Більш того, прилад має клему "земля" і ним безпечно паяти польові транзистори. А плату стабілізатора 9 В я переробив і тепер вихід регульований 0...12 В. Правда корпус прилада замалий, для того аби вмонтувати Вольтметр. Та придбаний досвіт підсказав, що на четвертому положенні регулятора каніфоль не горить! А якщо невелика перерва, то я переходжу на третє положення. Окрім печаток я цим паяльником не користуюсь. Ось цей прилад і дав мені думку про те, що треба регулювати нагрів паяльника від мережі 220 В, а контроль здійснувати з допомогою Вольтметра.
Шановні! Ставте Вольтметр, не пожалкуєте. Сучасний метод звичайно набагато зручніший. Олово тепер тоненька ниточка, має у своему складі паяльний жир чи каніфоль, а жало раяльника мов шило. Я просто поділився своїм багаторічним досвідом і не більше. Найкращого!
@@victora.prokopenko6121 дякую за коментар . Для нечастого використання якраз такий прилад і згодиться. Якщо паяти потрібно багато, тоді потрібна паяльна станція . Паяльник там має керамічний нагрівач і термопару. Температура регулюється за допомогою мікроконтроллера.
Також цікавить плавний пуск для інструменту. Не всі болгарки випускаються з плавним пуском, а хотілось би
@@staskyrychenko8319 дякую за коментар. Якщо тема цікава то можливо незабаром з'явиться і таке відео.
👍👍👍👍
Дякую!
Сколько килоом переменное сопротивление
@@vasia372 я ставил 500 кОм. Но если регулировка от 0 не нужна, то можно ставить меньшее сопротивление.
@@MastersWorkshop1 спасибо
Дякую за ідею. Тільки помітив один недолік: в таке радянське гніздо вставляється тільки радянська вилка, а євро не влазить. Я б узяв внутрішню розетку з підрозетником і там усе змонтував. Звісно, габарити будуть дещо більші, та це не критично. А от зручності додасться.
@@veusveus9896 дякую за коментар!
А что мешает аккуратно рассверлить гнёзда под евровилку - на старых ( советских ) вилках диаметр штырьков 4 мм ( в основном ) а на евровилках примерно 4,7 мм . Никогда не менял розетки - снял крышку и рассверлил, а некоторые отрезали вилки и ставили ,,совдеповские" вилки - знаю лично таких чудиков лично ! Ценность этой самоделки ещё и в её компактности, автору лайк !
@@Petrovich2705 спасибо!
Звісно, конвектор такий пристрій не потягне, але , наприклад, вентилятор, світло, чи паяльник, зможе регулювати.
@@Admin-11 так звичайно. Дякую!
Світло лише лампу розжарювання можно під'єднати, світлодіодні працювати не будуть.
Идея хорошая.
Но мне кажется, легче и дешевле купить готовый вариант на симисторе.
@@FIRS-j7e спасибо! Купить проще и быстрее. На мой взгляд, думаю многие щитают также, ни одно купленое устройство не заменит то что сделано своими руками.
@@MastersWorkshop1 согласен.
Но не у каждого найдутся все эти детали.
Например у меня и половины нету, хотя у меня всякого добра хватает.
@@FIRS-j7e спасибо за понимание. Сейчас деталей нет но через месяц или год могут появиться.
@@MastersWorkshop1 смотря какие летали.
На алике валом.
Паяльник треба заточити на конус щоб не паяти заодно сусідні доріжки, а так загалом відео корисне, якщо раптом знадобилась плата керування 220 вольтами і чекати місяць плату з Китаю нема часу - цей варіант самий найліпший.
@@Dmitrij-p3m дякую!
Відрізна насадка бормашинки ледь не вилетіла з патрона! Обережніше!
@@vikkie6919 дякую!
Если скользящий переменный резистор просто смазать, к примеру, силиконовой смазкой, то его хватит на гораздо больше. Не благодарите.
PS. Купил, более 15-ти лет назад, хорошую дрель и время от времени смазывал переменный резистор. Кнопку поменял две недели назад.
PS. PS. А что делать с реверсом, ты так и не сказал. Или дрель выбросил?
PS. PS. PS. Чтобы создать диммер для, скажем, паяльника, не надо покупать кнопку пуска. Если купить электронные элементы отдельно, будет гораздо дешевле.
@@А.Ихалайнен спасибо! 15 лет назад инструмент делали по надёжнее. Кнопку для переделки нужно использовать ту, которая уже не подходит для электроинструмента. В описании к видео есть ссылка на схему и плату для самостоятельного изготовления регулятора мощности.
@@MastersWorkshop1 да, со всем сказанным вами, согласен. Видео несомненно будет полезно тем, кто плохо разбирается в электроннике.
Звичайний шим тебе не влаштовує ?
@@Максим-х4м4й дивлячись для чого він потрібен . Зазвичай широтно - імпульсна модуляція застосовується в колах із постійним струмом. У мене на каналі є багато регуляторів, також є ШИМ.
Я один схему не увидел?
@@Odiosus_hominibus схему чего? Схема сборки устройства фигурировала в видео два раза.
изобретатель ..., эта хрень продаётся в собранном виде за 2 бакса
Не может такого быть . Спасиба за совет , низкий поклон до самой земли , мы тут даже подумать не могли что такое продается . Ты мамкин гений ! Нобеливскую премию тебе в рот.
@@ИгорьСвачий расслабь булочки самочка! дыши ровно и не глотай с яйцами